تست آنلاین هوش هیجانی و هفت راهکار عملی برای افزایش هوش هیجانی

624

در مقاله قبلی در مورد هوش هیجانی (Emotional intelligence)، به تعریف آن پرداخته و به این نکته اشاره کردیم که تلاش مهم‌تر از هوش هیجانی است.

در این مقاله به بررسی ویژگی های متفاوت افراد در این زمینه پرداخته و چند مورد از روش‌های افزایش هوش هیجانی (EQ) را نیز بیان خواهیم کرد. در پایان نیز یک تست آنلاین هوش هیجانی (EQ) معتبر را ارائه خواهیم داد.

ویژگی‌ها و عادات رفتاری افراد با هوش هیجانی بالا

در اینجا به صورت تیتروار به برخی از ویژگی‌های افراد با هوش هیجانی بالا اشاره می کنیم:

۱- یکی از ویژگی‌های بسیار بارز افراد با هوش هیجانی بالا “انعطاف‌پذیری” و توانایی هماهنگ شدن با شرایط مختلف است.

هوش هیجانی7

اتفاقا این مورد طبق آمار موسسه گالوپ مهم‌ترین ویژگی مدیران موفق گروه شرکت‌های فورچون ۵۰۰ نیز می‌باشد.

انعطاف پذیری به این معناست که فرد حاضر باشد برای رسیدن به نتیجه بهتر نواقص و اشتباهات خود را پذیرفته و حاضر به تجدید نظر در دیدگاهش و تغییر آن شود.

به عنوان مثال چند سال پیش در شرکتی کار می‌کردم که مدیر یکی از واحدهای آن به خاطر عدم انعطاف پذیری و اصرار بر سیاست های غلط خود آن هم در واحدی که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن سازمان بود باعث ایجاد مشکلاتی در روند تولید و بازدهی شرکت شده و نهایتا هم به خاطر این ویژگی آسیب زای خود اخراج شد.

۲- شاید بتوان گفت بارزترین ویژگی افراد با هوش هیجانی بالا که هرکسی آن را داشته باشد قطعا دارای “هوش هیجانی” بالایی است “ماجراجویی و ریسک‌پذیری” بسیار بالاست.

نمونه‌های بارز چنین ویژگی مثبتی کارآفرین های بزرگی مثل استیو جابز هستند. چنین فردی به حدی ریسک پذیر است که در همان سال اول دانشگاه بدون هیچ پشتوانه و حمایت مالی خاصی ترک تحصیل می‌کند تا بتواند به رویاهای بزرگ خود برسد.

۳- مسئولیت احساسات خود را می‌پذیرند:

مثلا بی‌حوصلگی خود را به جای نسبت دادن به حوصله‌سربر بودن طرف مقابل به تحمل پایین خود و یا شرایط فکری نامناسبی که در آن قرار دارند (مثلا نگران چیزی بودن) نسبت می‌دهند.

۴- تحمل بالا در مقابل مشکلات و مسائل پیش آمده:

شاید بهترین و بارزترین نمونه چنین افرادی رهبران انقلابی مانند گاندی و نلسون ماندلا باشند که در تحمل بالایشان در برابر ناملایمات و مشکلات جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نیست.

بارزترین ویژگی افراد با هوش هیجانی بالا قدرت “ریسک پذیری و ماجراجویی” خیلی زیاد است

ویژگی افراد با هوش هیجانی پایین

از آنجایی که با صحبت از ویژگی‌های افراد با هوش هیجانی بالا، ویژگی‌های عکس آن که افراد با هوش هیجانی پایین هستند تا حد زیادی مشخص می‌شود، خیلی به توضیح این مورد نپرداخته و فقط به چند مورد مهم اشاره می‌کنم:

بارزترین ویژگی افراد با هوش هیجانی پایین منفی‌نگری است.

سایر ویژگی‌های افراد با هوش هیجانی پایین: احساس عدم امنیت، فرار از پذیرش مسئولیت، احساس گناه، احساس جبر و غیره

بارزترین ویژگی افراد با هوش هیجانی پایین “منفی نگری” است

مقایسه افراد با هوش هیجانی بالا و پایین:

هوش هیجانی5

به عنوان مثال در مورد کار و شغل به بررسی تفاوت افراد با هوش هیجانی بالا و پایین می‌پردازیم:

یک فرد با هوش هیجانی بالا در هر شغلی که باشد از انجام کارش لذت برده و با مثبت نگری‌ای که دارد هدفش از انجام آن کار یادگیری و کسب مهارت‌های لازم جهت رسیدن به موفقیت‌های شغلی بیشتر است و به همین خاطر معمولا در هر جایی که باشد بیش از درآمدی که دارد کار می کند.

اما یک فرد با هوش هیجانی پایین به شغلش به عنوان کاری نگاه می‌کند که مجبور است جهت حفظ امنیت مالی خود آن را انجام دهد و به همین خاطر در هر لحظه از انجام آن احساس مجبور بودن کرده و لذت چندانی از کارش نمی‌برد.

چنین فردی معمولا در رابطه با شغلش مسئولیت پذیر نبوده و تنها در حدی که آن را از دست ندهد کار می‌کند و معمولا این مقدار کار کمتر از میزان وظیفه‌اش است.

افراد با هوش هیجانی بالا همواره بیش از درآمدشان کار می کنند

هوش هیجانی قابل افزایش است یا ذاتی؟

تحقیقات علمی انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که هوش هیجانی بر خلاف بهره هوشی (IQ) قابل افزایش است.

در این تحقیقات و آزمایش‌ها مشاهده شده که میزان هوش هیجانی افراد در سنین مختلف متفاوت است. میزان تفاوت ایجاد شده به این بستگی دارد که فعالیت‌هایی که افراد در طول زندگی‌شان انجام می‌دهند چقدر بر افزایش هوش هیجانی تاثیر مثبت یا منفی دارد.

هفت روش برای افزایش هوش هیجانی

همان طور که گفتیم یکسری از رفتارها و انجام برخی از فعالیت‌ها می‌تواند باعث افزایش هوش هیجانی شود. در اینجا می‌خواهیم چند نمونه از این رفتارها و فعالیت‌ها را بررسی کنیم:

۱- از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با دیگران استفاده کنیم. این مسئله باعث خواهد شد تا به این نکته پی ببریم که با هر فردی باید به شکلی متفاوت و متناسب با شخصیت او رفتار کرد و نمی‌توان به یک شیوه‌ با همه‌ی انسان‌ها وارد رابطه شد.

مثلا وقتی در میهمانی، سمینار و یا مراسمی شرکت می‌کنیم به جای گوشه گیری و یا رفتن به سمت دوستان و افرادی که می‌شناسیم سعی کنیم با افراد جدید وارد رابطه شویم. این مسئله باعث خواهد شد تا شناخت ما از دیگران بیشتر شده و مهارت‌های ارتباطی‌مان توسعه پیدا کند که این مورد باعث افزایش هوش هیجانی مان خواهد شد.

افزایش هوش هیجانی

۲- استفاده از عبارات و کلمات مثبت به جای منفی برای توصیف موارد مختلف و به طور کلی اصلاح گفتگوهای درونی که با خودمان داریم.

مثلا زمانی که در موردی خاص به نتیجه و هدف خود نمی‌رسیم به جای زیر سوال بردن و بی عرضه دانستن خودمان این باور را افزایش کنیم که دفعه‌ی بعد با تلاش بیشتر و بهتر به نتیجه‌ی مورد نظرم می‌رسم.

۳- سعی کنیم از این پس به احساسات و طرز فکر دیگران هر چقدر هم که به نظرمان مسخره و غلط باشد احترام گذاشته و حتی در ذهن‌مان نیز آن‌ها را زیر سوال نبریم. البته احترام گذاشتن به عقیده و نظر دیگران به معنای قبول آن‌ها و عمل کردن بر اساسشان نیست.

۴- از افرادی که به احساسات شما احترام نمی‌گذارند یا قبولتان ندارند دوری کنید. چنین افرادی باعث می‌شوند که میزان اعتماد به نفس و احترام به خودمان کاهش یافته و رفته رفته تبدیل به فردی ضعیف شویم که قدرت انجام هیچ کار مهم و بزرگی را ندارد.

این مورد را با تمام وجود و به شخصه تجربه کرده‌ام. زمانی بود که تمام اطرافیانم را افرادی ضعیف تشکیل می‌دادند که بزرگ ترین تفریحشان زیر سوال بردن و تمسخر ایده ها، اهداف و آرزوهای اطرافیان و دوستانشان و از جلمه من (محسن محمدی) بود.

تا زمانی که اطرافیانم را چنین افرادی تشکیل می‌دادند هیچ موفقیت و آینده ی روشنی برای خود قائل نبودم اما وقتی اقدام به تغییر فضای ارتباطی خود کردم همه چیز عوض شد و به موفقیت هایی رسیدم که با طرز فکر قبلی‌ام باورم نمی‌شد که امکان پذیر باشند.

۵- سعی کنید بیشتر گوش دهید. شاید باورتان نشود ولی گوش دادنِ درست یکی از روش‌های کلیدی افزایش هوش هیجانی است. بنابراین سعی کنید بعد از این اگر دوست یا هر فرد دیگری برای بیان موضوع و یا مسئله‌ای نزدتان آمد به او اجازه دهید تا به طور کامل خودش را بیان کند و قبل از اتمام توضیحات فرد مقابل وسط حرفش نپرید.

گوش کردن درست به حرف طرف مقابل به مرور زمان این امکان و قابلیت را به شما می‌دهد که بتوانید احساسات دیگران را دقیق‌تر شناسایی کرده و درک کنید.

۶- یکی دیگر از تمریناتی که انجام آن می‌تواند در افزایش هوش هیجانی موثر واقع شود این است که یک فیلم یا برنامه تلویزیونی را بدون صدا نگاه کرده و سعی کنید از روی حالات چهره و بدن افراد احساسات و حرف‌هایشان را تشخیص دهید.

۷- افکار و احساسات خود را بنویسید و یا اگر به نوشتن عادت ندارید، آن‌ها را برای خودتان بیان کنید. این کار باعث می‌شود تا رفته رفته بهتر بتوانید احساسات مختلف خود را تشخیص داده و به خودآگاهی بیشتری برسید که یکی از ویژگی‌های اصلی افراد با هوش هیجانی بالاست.

در کنار تمام این موارد که رعایتشان به مرور زمان می‌تواند باعث افزایش هوش هیجانی‌مان شود دانستن یک نکته بسیار مهم است و آن اینکه افزایش هوش هیجانی به زمان نیاز دارد و صبر و حوصله می‌خواهد. بنابراین نباید عجله کنیم.

افزایش هوش هیجانی به زمان نیاز دارد و صبر و حوصله می خواهد

مدل EQ-i (روون بار اُن) در هوش هیجانی – تست هوش هیجانی

در مورد دانیل گلمن و تعریفش از هوش هیجانی در مقاله قبل بحث شد. البته مطالعات و تحقیقات او در این حوزه بسیار گسترده و زیاد است و ما صرفا در حد نیازمان به آن اشاره کردیم.

بعد از دانیل گلمن دانشمندی به نام روون بار اُن (Reuven Bar-On) بسیاری از مفاهیم دیگر را هم تحت عنوان هوش هیجانی مطرح کرد و مدلی ساخت به نام EQ-i که اگر بخواهیم بدون اشاره به این مدل و تست هوش هیجانی ارائه شده از سوی او بحث در این مورد را پایان دهیم، می‌توان گفت نکته مهمی را در این زمینه جا انداخته‌ایم.

 • مدل EQ-i

  تست هوش هیجانی

طبق تصویر، روون بار اُن هوش هیجانی را به پنج مولفه تقسیم می‌کند که عبارتند از:

 • Self Perception: مقدار شناخت و درک فرد از خود
 • Self Expression : توانایی فرد در بیان احساسات خود
 • Interpersonal: توانایی ایجاد و توسعه روابط با دیگران
 • Decision Making: توانایی مدیریت هیجانات و احساسات و استفاده از آن‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر
 • Stress Management: توانایی مدیریت و کنترل تنش‌های ایجاد شده در مواجهه با مشکلات و چالش‌ها
 • آزمون EQ-i (تست هوش هیجانی)

احتمالا با مطالعه این نوشته تا اینجا مهم‌ترین سوالی که در ذهنتان ایجاد شده این است که آیا راهی برای سنجش و تست هوش هیجانی وجود دارد و احتمالا بی صبرانه به دنبال اندازه‌گیری هوش هیجانی خودتان هستید.

به همین خاطر در انتهای این مقاله تست هوش هیجانی “روور بار اُن” موسوم به آزمون EQ-i را تقدیمتان می‌کنیم که می‌تواند تا حدی در برآورد هوش هیجانی (EQ) موثر واقع شود.

دلیل اینکه می‌گویم تا حدی این است که در حوزه‌ی علوم رفتاری همه چیز نسبی بوده و خصوصیات انسان به قدری عمیق و پیچیده است که نمی‌توان با یک آزمون آنلاین و جواب دادن به چند سوال در مورد آن‌ها قضاوت نهایی کرد.

بنابراین پرسشنامه‌ها نمی‌توانند کمک چندانی به ما بکنند مخصوصا در مورد مفهوم پیچیده‌ای چون هوش هیجانی که هنوز تا رسیدن به تعریفی دقیق و همه جانبه در مورد آن نیاز به مطالعات و تحقیقات بسیاری است.

دانلود فایل PDF

تست آنلاین و رایگان هوش هیجانی:

دقت کنید که در مورد هر سوال گزینه‌ای را انتخاب کنید که به واقعیت شما نزدیک‌تر است نه گزینه‌ای را که به نظرتان بهترین حالت را توصیف می‌کند.

این تست طولانی است و اگر حوصله آن را ندارید شاید بهتر باشد به تست‌های سطح پایینی همچون طالع بینی با دو سوال یا ماه تولد را پاسخ دهید!

گزینه‌های هر سوال درجه موافقت شما با آن مورد را نشان می‌دهند، به این صورت:

۱: کاملا مخالفم، ۲: مخالفم، ۳: تا حدودی، ۴: موافقم، ۵: کاملا موافقم

 

آزمون هوش هیجانی (بار-اُن)

آزمون هوش هیجانی (بار-اُن)

یک درخواست:

لطفا نتیجه تست هوش هیجانی خود را در قسمت نظرات بنویسید.

شروع ثبت نام ششمین دوره جامع هوش کلامی

در دوره هوش کلامی چه مطالبی ارائه می‌شود؟

 • هیپنوتیزم کلامی
 • چطور حاضر جواب باشیم؟
 • چطور جذاب صحبت کنیم؟
 • چطور از طنز در صحبت خود استفاده کنیم.
 • چطور در جمع خاطرات جذابی تعریف کنیم؟
 • چطور نظر جمع را به خود جلب کنیم؟
 • چطور سریع فکر کنیم؟
 • چطور بداهه گوی قوی باشیم؟

 

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 624 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. ع.م می گوید

  سلام نتیجه ازمون من
  «دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.»

 2. R می گوید

  از من ۷۳٫۵۶شد….
  ممنون از تستتون

 3. نیوشا می گوید

  امتیاز شما ۲۹۶ از ۴۵۰ است , (۶۵٫۷۸%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 4. م. م می گوید

  سلام، خدا قوت، تست های سایت را خیلی دوست دارم و از شما بابت مطالب خوبتان سپاسگزارم.
  نتیجه ی آزمون من :
  امتیاز شما ۳۷۲ از ۴۵۰ است , (۸۲٫۶۷%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

  به شما تبریک می‌گوییم.

 5. گلناز می گوید

  امتیاز شما ۳۸۲ از ۴۵۰ است , (۸۴٫۸۹%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 6. ع.م می گوید

  سلام نتیجه تست هوش هیجانی من متوسط بود. نیاز به تلاش برای ارتقا سطح هوش هیجانی خود دارم .
  واقعا ممنون بسیار نیاز است.
  در مورد سوالی مثل اینکه راحت افکارتون رو می تونید بگید من راحتم در بیان(یعنی حسم رو متوجه میشم و راحت می تونم بیان کنم که گاه برای نزدیکانم حسم رو بیان می کنم) ولی به دلیل درون گرایی و تیپ شخصیتی خودم اصولا سکوت میکنم و اصطلاحا بند به آب نمی دم و موقعیت سنجی می کنم . برای همین تا حدودی رو برای تستای اینچنینی انتخاب کردم.
  من حس خودم وبقیه را تا حدودهفتاد درصد تشخیص میدم ولی اکثرا سکوت می کنم برای مدارا چون دوست دارم طرفم خوشحال بشه البته در مواردی که تایید طرف مقابل ناحق نباشه باعث جهالت نشه و… دنبال اثبات خودم در خیلی بحث ها نیستم.
  باز این ناشی از هوش هیجانی پایینه؟ممنونم . خیلی کمکید توی بهبود روابط آدم ها. از صمیم قلب شادی قلبتون و محبت خدا رو براتون ارزو می کنم

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام و خیلی ممنون از نظر مثبت شما
   ما هم برای شما آرزوی موفقیت و شادی بیکران داریم.

 7. علی می گوید

  آموزش برای این ملت از نان شب برایشان واجبتره، در زمینه آموزش بیشتر تلاش کنید

 8. بهرام هدایتیبهرام هدایتی می گوید

  سلام یک بار دیگر از خدمات مزیتی سایت از جمله آزمون هوش هیجانی تشکر می نمایم همانطوریکه قبلا هم عرض نمودم با شما بودن فرصتی برای برنده شدن و کامل تر شدن است که قراردادن این آزمون در سایت هم کمک مینماید تا خویشتن را بهتر بشناسیم اما چون پاسخ سوالات نسبی بوده و مبنای آن برای هر شخصی متفاوت است اگر جدول شاخصی از مبنای انتخاب ۵ پاسخ از دیدگاه افراد موفق جهان به عنوان راهنما در سایت قرار داده شود کمک می نماید تلورانس انطباق نتیجه با واقعیت کمتر شودهر چند در حال حاضر هم انطباق بسیار خوبی درک می شود

 9. ae می گوید

  امتیاز شما ۳۶۰ از ۴۵۰ است , (۸۰%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 10. ae می گوید

  امتیاز شما ۳۶۰ از ۴۵۰ است , (۸۰%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  ممنون

 11. علیرضا سیف می گوید

  با سلام
  نتیجه آزمون بدین شرح است :
  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  ممنون از این آزمون

 12. parisa می گوید

  ۳۴۵

 13. ب.م می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۲۴۵ از ۴۵۰ است , (۵۴٫۴۴%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه پایینی قرار دارد که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید وگرنه فرصت‌های زیادی در زندگی خود را از دست می دهید.

 14. پویا می گوید

  با سلام و عرض ادب
  آیا نوع نگرش ما درمورد خودمون،روی نتیجه آزمون تاثیری نداره؟
  چون من در حال حاضر از شخصیت و ویژگی های اخلاقیم راضی نیستم و احساس ضعف تو وجودم میکنم. پیشاپیش از همدلی و همراهی شما سپاسگزارم.

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما آقای افراشته ی عزیز
   درست می فرمایید. در تمام تستهای روانشناسیِ سوال محور خطاهای انسانی زیادی وجود دارد که نتیجه آزمون را تحت تاثیر قرار می دهد. همان طور که در انتهای مقاله هم اشاره شد هیچ آزمونی نمی تواند معیار عمل قرار گیرد و با چند سوال نمی توان نظری درست و قطعی در مورد توانایی افراد داد اما در حال حاضر راه بهتری وجود ندارد.
   البته به این نکته هم باید توجه کنیم که طراحان این آزمون ها تا حد ممکن به نحوی سوالات را طرح می کنند که خطاهای انسانی در آن به حداقل برسد. یکی از دلایلی که برای سطوح مختلف هوش هیجانی یک عدد مشخص تعیین نشده و بازه اعداد در نظر می گیرند (مثلا در همین آزمون نمرات بین ۲۷۶ تا ۳۵۱ هوش هیجانی متوسط به شمار میروند) جلوگیری از همین خطاهاست. یعنی اگر کسی به هر دلیلی پاسخش به چند سوال اشتباه باشد، پاسخ اشتباهش به آن چند سوال ممکن است نمره اش را مثلا از ۲۸۰ به ۳۲۰ تغییر دهد که باز هم در نتیجه نهایی که هوش هیجانی متوسط است تغییری ایجاد نمی کند. بنابراین نوع طراحی آزمون به گونه ایست که تا حدی خطاها را پوشش می دهد، اما در مجموع نباید نتایج چنین آزمونهایی را معیاری مطلق و تغییر ناپذیر فرض کنیم.

 15. فرشته می گوید

  با سلام به آقای بهرام پور و همکاران عزیز و زحمتکشتون. قبل هرچز باید ازتون تشکر کنم بخاطر ارائه ی این مطلب مفید و این که چون قبلا خودم هم درخواست داه بودم که دران رابطه برامون مطلب بنویسید وقتی دیدم ایمیلی با این عنوان برام رسیده واقعا خوشحال شدم هم بابت موضوع و هم اینکه به درخواست من توجه داشتید. خیلی خیلی ممنون و متشکرم. درمورد نتیجه ی تست طبق اون چیزی که خودم انتظار داشتم تو سطح پایینی بودم ۴۷ درصد. و بهم توصیه شد که EQخودم رو افزایش بدم وگرنه موقعیتهای زندگیم رو ازدست میدم. اما برای من تقریبا میشه گفت دگه موقعیتی نمونده و من همه رو تقریبا میتونم بگم بخاط همین پایین بودن EQ ازدست دادم. خیلی دیر با این مفهوم آشنا شدم. بیشتر ازده سال…..
  بازهم ممنونم آقای بهرام پور و آقای محمدی عزیز. سپاس

 16. عاطفه می گوید

  سلام
  ۳۶۶ از ۴۵۰ ، ۸۱٫۳۳ %
  ممنونم از استاد محسن محمدی از تلاششان برای ارتقای سطح زندگی، قبلا این سوالات را شاید به نحو دیگری پاسخ داده بودم. اما الان با شناخت خودم و دنیای اطرافم، هم سریعتر به پاسخ سوالات می رسیدم و هم قاطعانه تر پاسخ ها را انتخاب می کردم.
  ممنونم از شما و همکاران محترم در مجموعه ۱+
  باتشکر

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما خانم ترکمن
   خوشحالم که این مقاله براتون مفید باشه و ممنون از بازخورد مثبت شما

 17. محمدحیدر یعقوبی می گوید

  با سلام خدمت سرورانی که زحمت می کشند!
  تست خوبی بود. نتیجه آن برای من رضایت بخش بود. ممنونم که اینگونه تست ها را در سایت قرار می دهید. با آرزوی توفیقات روزافزون شما!
  محمدحیدر یعقوبی

 18. ریحانه فتحی می گوید

  سلام
  امتیاز شما ۳۲۵ از ۴۵۰ است , (۷۲٫۲۲%) هوش هیجانی متوسط
  ممنون از شما

 19. محسن می گوید

  (%۶۰٫۲۲) نتیجه ی تست من
  مرسی از تست خوبتان

 20. Morteza می گوید

  ۳۶۹
  Man iran nistam pass lotfan ziad tabligh baram nafrestid faghat begam man ghable az inke biam mikhastam tu dorehaye tond khanieh aghaye mohamadi sherkat konam ke be elaate geroonieh dorehashoon naumadam va albate begam hazineye doreha dar iran ba tavajoh be sathe dar amadi kheili bala ast va inke darmorede hazineha ye bar goftan nesbat be baghyeh keshvarha paeeneh ke dorost nist chon nemishe ghiese moredi kard balke bayad gheeyase nesbi ba tavajoh be sathe daramade mardom kard

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید از شما بسیار سپاسگزاریم.
   دوست عزیز در ایمیل های هفتگی مجموعه مطالب آموزشی رایگانی قرار داده می شود و قصد داریم که با یادگیری این مطالب بتوانید بیش تر از یک نفر در جامعه موثر باشید.
   امیدواریم که همچنان همراهی شما را داشته باشیم.
   موفق باشید.

 21. اکرم می گوید

  هوش هیجانی من ۲۵۶ از ۴۵۰ شده است به نظر شما چه کاری باید انجام دهم؟

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما
   انجام ۷ راهکاری که در همین مقاله بهشون اشاره کردیم می تونه شروع خوبی برای افزایش هوش هیجانی شما باشه. البته در طولانی مدت باید منتظر نتیجه باشید و از انجام دادنشون خسته نشید

 22. نعمتی می گوید

  هوش هیجانی من در حد متوسط است. کاملا درست بود.

 23. احسان ع می گوید

  امتیاز شما ۳۵۲ از ۴۵۰ است , (۷۸٫۲۲%)
  با عرض سلام و خسته نباشید و ممنون از مطالب مفیدتون .
  لطفا تستی رو معرفی بفرمائید که نشانگر انتخاب شغل بر اساس شخصیت و علایق یک فرد باشد .

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما
   تست MBTI تا حدی می تونه معیار خوبی برای چنین انتخابی باشه
   در این زمینه مطالعه کتاب “شغل مناسب شما” رو بهتون توصیه می کنم.

 24. سالار می گوید

  سلام
  امتیاز شما ۲۵۶ از ۴۵۰ است , (۵۶٫۸۹%)متاسفانه
  سوال ۸۰ نامفهوم بود

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما
   خیلی ممنون که اشاره فرمودید
   تو متن سوال یه “می” جا افتاده و صورت سوال باید ویرایش بشه
   شکل درست سوال به این صورته:
   با دوستانم رابطه صمیمانه برقرار می کنم

 25. محمد می گوید

  امتیاز شما ۳۴۷ از ۴۵۰ است , (۷۷٫۱۱%)

 26. بردبار می گوید

  با سلام. نتیجه آزمون من:
  آزمون هوش هیجانی (بار-اُن)
  نتیجه:
  امتیاز شما ۳۶۸ از ۴۵۰ است , (۸۱٫۷۸%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  تست خیلی مفیدی بود و به من کمک کرد که علاوه بر ارزیابی سطح هوش هیجانی خودم، سعی در ارتقا خود در این زمینه داشته باشم.
  با احترام و سپاس

 27. فردین می گوید

  امتیاز شما ۳۴۶ از ۴۵۰ است , (۷۶٫۸۹%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 28. fichn می گوید

  با سلام.خسته نباشید
  امتیاز شما ۳۶۴ از ۴۵۰ است , (۸۰٫۸۹%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 29. نسترن می گوید

  سلام
  ۶۷.۳۳ درصد! جایگاه متوسط..
  راستش من از این بینابین بودن خسته م. دوست دارم ویژگی هام بارزتر بشه.. حد وسط چیزی نیست که می خوام

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما
   هفت راهکار توصیه شده در مقاله می‌تونه شروع خوبی برای افزایش هوش هیجانی‌تون باشه

  2. الهام می گوید

   امتیاز شما ۳۴۲ از ۴۵۰ است , (۷۶%)
   واسه من هم متوسط بود. همیشه از متوسط بودن فراری بودم و همیشه این برزخ باهام بوده.

 30. فرشته می گوید

  با سلام و احترام
  امتیاز من ۳۵۳ از ۴۵۰ است , (۷۸٫۴۴%)
  هوش هیجانی ام متوسط و نیاز به تمرین بیشتر دارم.
  از زحمات بی وقفه شما ممنونم

 31. Morteza Ezati می گوید

  با سلام و عرض ادب ، تشکر از شما بابت مطالب و کلیپها مفید و تست های جالبتون نتیجه آزمون بنده>امتیاز شما ۳۸۳ از ۴۵۰ است , (۸۵٫۱۱%) با تشکر از شما منتظر مطالب مفید و ارزشمندتون هستم! سلامت،شاد و موفق باشید.

 32. میلاد می گوید

  امتیاز شما ۴۰۰ از ۴۵۰ است , (۸۸٫۸۹%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

  برای آشنایی بیشتر با هوش هیجانی و اینکه با چه تمرین هایی می شود آن را بهتر کرد میشه منابع اعلام کنید .

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   منابع در این زمینه بسیار زیاد است و اشاره به تک تک آنها به صورت موردی ممکن نیست.
   هر آموزش، کتاب و منبعی که مرتبط با بحث ارتباط بین افراد، عزت نفس، اعتماد به نفس، زبان بدن، کنترل خشم، رفع خجولی، کنترل استرس و اضطراب و…. باشد در افزایش هوش هیجانی موثر است اما برای اینکه پاسخی مشخص داده باشم توصیه می‌کنم عبارت “هوش هیجانی” را در اینترنت جستجو کنید تا به منابع لازم در فضای مجازی برسید. در مورد کتاب هم کافی است در سایت کتابخانه ملی به آدرس http://www.nlai.ir مراجعه کرده و عبارات مرتبط با هوش هیجانی را جستجو کنید تا به عناوین کتابها برسید.

 33. فرید شهنواز می گوید

  امتیاز من ۳۴۸ (۷۷٪) شد. یعنی متوسط. من از محصولات کاریزمای کلمات و ۲۱ تغییر کوچک استفاده کرده ام.

 34. علی می گوید

  امتیاز شما ۳۳۶ از ۴۵۰ است , (۷۴٫۶۷%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 35. shapol می گوید

  امتیاز شما ۲۴۶ از ۴۵۰ است , (۵۴٫۶۷%)

 36. hossein shakeri می گوید

  با سلام و احترام
  نتیجه آزمون من به شرح زیر است.

  نتیجه آزمون هوش هیجانی (بار-اُن):

  امتیاز شما ۳۱۷ از ۴۵۰ است , (۷۰٫۴۴%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 37. xxx می گوید

  امتیاز شما ۳۶۶ از ۴۵۰ است , (۸۱٫۳۳%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 38. امیرحسین می گوید

  امتیاز شما ۳۱۳ از ۴۵۰ است , (۶۹٫۵۶%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

  اما اینکه بعد از ازمون بگویید فلان محصول ما را مطالعه کنید خیلی پیشنهاد تجاری و نسخه کلی هستش. من متوجه نمیشم خواندن اون کتاب منجر به بهبود کدام مهارت ارتباطی من میشه و درعین حال این ازمون مشخص نمیکنه که ما در چه بخشی بیشتر مشکل داریم (که در ادامه روی همون قسمت کار کنیم)

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام آقای امیدی فرد عزیز
   نظر شما تا حدی درست است و می‌توان تخصصی تر هم به قضیه نگاه کرد و نظری دقیق تر ارائه داد
   البته محصولات پیشنهادی بر طبق نیازی است که هر فرد دارد و می تواند در افزایش هوش هیجانی اش موثر واقع شود.
   نکته ی دیگری هم که باید در نظر گرفت اینکه هر یک از محصولات پیشنهادی در حد خودشان می‌توانند تاثیر مثبتی بر افزایش هوش هیجانی افراد بگذارند و برای رساندن هوش هیجانی به سطوح بالا نیاز به زمان و آموزش‌های خیلی بیشتری است.
   به هر حال ما هم در این مقاله هوش هیجانی و تست آن را در حدی که در توانمان بوده مطرح کرده‌ایم و نکات بسیار زیاد دیگری هم در این حوزه وجود دارد که در این نوشته به آن ها اشاره نشده.

 39. فاطمه فاضل می گوید

  امتیاز شما ۳۷۹ از ۴۵۰ است , (۸۴٫۲۲%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 40. علی حیدری می گوید

  امتیاز شما ۳۵۴ از ۴۵۰ است , (۷۸٫۶۷%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.
  ممنون ازهمه بزرگوارانیکه در این سایت زحمت ارایه مطلب برای عقلای قوم می کشند.

 41. الهه معتمد پور می گوید

  سلام من دارای هوش هیجانی بالا هستنم و خوشحالم که در آن گروه هستم و آزمون دادم و۸۳/۱۱درصد نمره را کسب کردم
  ممنون

 42. جناب منجمد می گوید

  سلام، جالب بود، مرسی از همه ی شما عزیزان.
  به همه ی دوستان در مجموعه ی مثبت یک : “همیشه در قلب ما هستید، با تمام توان پیش برید”.
  اینم امتیاز من :
  امتیاز شما ۳۹۰ از ۴۵۰ است , (۸۶٫۶۷%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

  به شما تبریک می‌گوییم.

 43. حسین می گوید

  امتیاز شما ۳۷۳ از ۴۵۰ است , (۸۲٫۸۹%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 44. آ.ی می گوید

  امتیاز شما ۳۴۸ از ۴۵۰ است , (۷۷٫۳۳%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 45. مهدی می گوید

  سلام
  نتیجه آزمون من
  امتیاز شما ۳۴۰ از ۴۵۰ است , (۷۵٫۵۶%)

 46. مهدیس می گوید

  امتیاز من ۳۰۴ شد
  و : ۶۷٫۵۶%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 47. یگانه می گوید

  امتیاز شما ۳۱۸ از ۴۵۰ است , (۷۰٫۶۷%)

 48. Sir می گوید

  ۵۷

 49. abdoli می گوید

  پیشنهاد ما برای ارتقای هوش هیجانی‌تان استفاده از محصولات زیر است:

  ۲۱ تغییر کوچک ۲۲ نتیجه بزرگ
  کاریزمای کلمات
  فیلم سمینار ارتباط موثر به روش +۱

 50. ر می گوید

  امتیاز شما ۳۴۶ از ۴۵۰ است , (۷۶٫۸۹%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.
  سپاسگزارم

 51. امین می گوید

  ۳۸۶ از ۴۵۰ یعنی خوبه؟؟؟؟؟
  چیکار کنم بشم ۴۴۹؟؟؟؟

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام امین آقای عزیز
   بهتون تبریک میگمع هوش هیجانی شما بالاست
   با همون ۷ راهکاری که در مقاله ارائه شده می‌تونید هوش هیجانی‌تونو بالاتر هم ببرید

 52. امیر تنهادوست می گوید

  ۸۱٫۳۳%

 53. م.رحیمی می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۳۴۴ از ۴۵۰ است , (۷۶٫۴۴%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 54. فاطمه زهرا حسین پور می گوید

  امتیاز شما ۳۵۴ از ۴۵۰ است , (۷۸٫۶۷%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

  پیشنهاد ما برای ارتقای هوش هیجانی‌تان استفاده از محصولات زیر است:

  ۲۱ تغییر کوچک ۲۲ نتیجه بزرگ
  کاریزمای کلمات
  فیلم سمینار ارتباط موثر به روش +

 55. r می گوید

  هوش هیجانی پایین.

 56. مریم می گوید

  ۶۵٫۳۳% با سپاس از سایت مفیدتون 🙂

 57. عمار می گوید

  امتیاز شما ۳۲۲ از ۴۵۰ است , (۷۱٫۵۶%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 58. احسان ن پ می گوید

  امتیاز شما ۳۱۹ از ۴۵۰ است , (۷۰٫۸۹%)
  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 59. مهدی محمدی بانه می گوید

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 60. مهیار می گوید

  سایتتون و مطالب مثل همیشه جالب و باحاله.

  امتیاز من ۳۷۳ از ۴۵۰ است , (۸۲٫۸۹%) نتیجه آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی من بالا است!
  پیشنهاد محصولات حرفه ای به من: مدرسه استادی بلند مدت یا بسته غیر حضوری چطور مخاطبان را در در سخنرانی میخکوب کنیم.

  بعد مدت ها دوباره مطالبتونو میدیدم.ممنون✌

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام آقا مهیار عزیز
   ممنون از لطف شما
   شاد و پیروز باشید

 61. متین می گوید

  سلام. از من ۲۶۲

 62. m می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۳۴۳ از ۴۵۰ است , (۷۶٫۲۲%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 63. زاهد می گوید

  سلام نتیجه ام را بفرستید.
  ممنون از برنامه خودتان

  منظورم .بای

 64. دکتر محیی می گوید

  با سلام و عرض ادب و احترام
  دوستون دارم خیلی جذاب و عالی هستید و امتیازم ۳۹۶ شد
  خدانگهدار تان http://WWW.MOHIE.IR

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام
   ممنون از شما، نظر لطفتونه

 65. hamid می گوید

  امتیاز شما ۳۳۵ از ۴۵۰ است , (۷۴٫۴۴%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 66. بهرام می گوید

  ۷۰% بود جز جایگاه متوسط بودم

 67. سارا می گوید

  امتیاز شما ۳۶۱ از ۴۵۰ است , (۸۰٫۲۲%)

  list of 1 items
  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 68. پژمان می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۳۱۶ از ۴۵۰ است , (۷۰٫۲۲%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 69. مریم / ر می گوید

  باسلام
  نتیجه آزمون

  امتیاز شما ۳۷۷ از ۴۵۰ است , (۸۳٫۷۸%)
  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  سپاس بابت آزمونتون
  پایدار باشید.

 70. مهدی می گوید

  امتیاز شما ۳۶۳ از ۴۵۰ است , (۸۰٫۶۷%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  ممنون از تلاشهای بی وقفه شما

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما آقای علم شاهی عزیز
   خواهش می کنم، امیدوارم براتون مفید بوده باشه
   به درود

 71. علی علیخانی می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۰۷ از ۴۵۰ است , (۹۰٫۴۴%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!
  سایت شما را مرتب پیگیری می کنم و برای پیشرفتتان بسیار خوشنود هستم.
  ممنون

  1. محسن محمدی می گوید

   سلام خدمت شما آقای علیخانی عزیز
   خیلی ممنون از لطف شما

 72. زهرا حمیدی می گوید

  امتیاز شما ۳۷۵ از ۴۵۰ است , (۸۳٫۳۳%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

  با تشکر از سوالات جامع و کاربردی

 73. ساناز می گوید

  نتیجه تست هوش هیجانی من: امتیاز شما ۳۹۱ از ۴۵۰ است , (۸۶٫۸۹%)

  هوش هیجانی شما بالا است!

 74. نفیسه می گوید

  سلام.من هوش هیجانی بالایی دارم.
  امیدوارم بتونم پیشرفت کنم

 75. شاهین می گوید

  ۵۵% !!!

 76. زینب می گوید

  امتیاز شما ۳۴۳ از ۴۵۰ است , (۷۶٫۲۲%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

  پیشنهاد ما برای ارتقای هوش هیجانی‌تان استفاده از محصولات زیر است:

  ۲۱ تغییر کوچک ۲۲ نتیجه بزرگ
  کاریزمای کلمات
  فیلم سمینار ارتباط موثر به روش +۱

 77. محمد می گوید

  امتیاز من ۳۴۸ از ۴۵۰ است , (۷۷٫۳۳%)

 78. لیلا می گوید

  سلام ۲۸۸ شدم. ممنون

 79. مرضیه می گوید

  امتیاز شما ۳۲۰ از ۴۵۰ است , (۷۱٫۱۱%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

  پیشنهاد ما برای ارتقای هوش هیجانی‌تان استفاده از محصولات زیر است:

  ۲۱ تغییر کوچک ۲۲ نتیجه بزرگ
  کاریزمای کلمات
  فیلم سمینار ارتباط موثر به روش +۱

 80. Morteza Ezati می گوید

  با سلام و خداقوت به شما دوستان ارزشمند از شما بابت زحمات و مطالب ارزشمندتون سپاسگزارم امیدوارم همیشه سلامت،شاد و موفق باشید.نتیجه آزمون بنده!
  امتیاز شما ۳۹۸ از ۴۵۰ است , (۸۸٫۴۴%)

  دوست عزیز نتیجه این آزمون نشان می دهد که هوش هیجانی شما بالا است!

 81. ,ahdi می گوید

  امتیاز شما ۳۳۴ از ۴۵۰ است , (۷۴٫۲۲%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 82. davoud می گوید

  امتیاز شما ۳۶۳ از ۴۵۰ است , (۸۰٫۶۷%)

 83. سید علی می گوید

  امتیاز شما ۳۴۱ از ۴۵۰ است , (۷۵٫۷۸%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 84. رسول می گوید

  امتیاز شما ۲۹۹ از ۴۵۰ است , (۶۶٫۴۴%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 85. حسام می گوید

  امتیاز شما ۳۳۸ از ۴۵۰ است , (۷۵٫۱۱%)

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 86. نعیمه حاجیان می گوید

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.»
  من خیلی غصه خوردم از این نتیجه( یه عالمه ناراحت)

 87. mahmoodreza می گوید

  دوست عزیز آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی شما در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 88. محمدحسن یدالهی می گوید

  نتیجه آزمون ۲۹۵از۴۵۰(۶۵٫۵۶%) متوسط

 89. آذر کریمی می گوید

  سلام برشما
  تست هیجانی آزمون نشان می‌دهد که هوش هیجانی من در جایگاه متوسط است که نشان می‌دهد باید تمرین بیشتری انجام بدهید.

 90. طاهره می گوید

  سلام. وقت بخیر. ممنون از مطالب خوب ومفیدتون. نتیجه تست من:
  امتیاز شما ۳۴۴ از ۴۵