کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

10

کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

 

در طول برگزاری هر ۴ کارگاه رفع خجولی نظراتی از کاربران سایت دریافت کردیم شامل:

 • تو کلاس رفع خجولی بی حیایی رو ترویج می دهید…
 • این که ادا دربیارن چه کمکی به رفع خجالت می کنه؟
 • انجام این کارها کوتاه مدت هست و فقط چند روز کمک می کنه که حالشون خوب باشه!

برای دانلود و گوش دادن فایل صوتی آقای محمدپیام بهرام پور در خصوص پاسخ به سوالات بالا کافیست روی لینک زیر کلیک کنید:

 

دانلود فایل صوتی

گزیده ای از فایل صوتی کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

چه قدر برای این کارگاه زمان گذاشتم؟

با توجه به اینکه برام مهم بود این دوره خاص و ایده آل باشه در نتیجه نزدیک ۳ سال زمان برد تا این دوره ویژه طراحی و اجرا بشه.

کارگاه رفع خجولی ۲۵ ساعت هست که در طول آن محتوای علمی ارائه میشه و ادابازی مجموعا ۳۰ دقیقه زمان می برد…

کلاس رفع خجولی برای همه ۸۰ میلیون نفر ایرانی ضروری هست!

 

توی این کارگاه با حقوق انسانی و مسئولیت های انسانی و چارچوب های ذهنی و … آشنا می شویم.

شعار ما در کارگاه رفع خجولی: محترمانه قاطعانه منصفانه

یاد می گیریم محترمانه، قاطعانه و منصفانه بتونیم حق خودمون رو بگیریم.

به طور مثال برای خودمون تمرین می کنیم که وقتی توی این شرایط قرار گرفتیم به صورت محترمانه و قاطعانه و منصفانه چه برخوردی داشته باشیم:

 • توی صف از ما جلو میزنند.
 • فروشنده لباس میاره که به زور بهمون لباس بفروشه.
 • تمرین می کنیم برای زمانی که راننده تاکسی بقیه پول مارو نمیده.
 • تمرین می کنیم که چیکار کنیم وقتی ازمون درخواست عجیب و غریب می کنند.
 • و…

 

همچنین حضور حامیان در این دوره به خوبی کمک کرد تا در کارگاه ۳۰۰ نفره گروه های جداگانه تشکیل بشه و تمرینات انجام بشه.

در پایان:

چون آگاه هستیم که این مورد برای شما عزیزان مهم هست و نیت مثبتی دارید خیلی بهتر هست به جای اینکه بگیم این کارگاه فقط ادابازی و زودگذز هستم و به دور از قضاوت قبش سوال کنیم و بگیم:

آیا این روش ها که مثلاً فقط ادا دربیاریم توی کارگاه موثر هست و یا فقط موقتی حال شخص رو خوب می کنه؟

سعی کنیم کارهایی رو انجام بدیم که بتونیم بیشتر و موثرتر از یک نفر توی جامعه موثر باشیم.

متن فایل صوتی کلاس رفع خجولی یا کلاس مسخره بازی؟!!!

به نام آنکه هستی نام از او یافت                               فلک جنبش زمین آرام از او یافت

سلام دارم به شما همراهان مجموعه بیشتر از یک نفر، امیدوارم حالتون خوب باشه و همه‌چیز خوب پیش بره و همواره توانمند باشید. در ارتباط با دو نظری که در سایت قرارگرفته است توضیحاتی را خدمت شما عرض خواهم کرد چون نکته خیلی خیلی مهمی است. همان‌طور که می‌دانید دوره چهارم خجولی نیز برگزار شد. این دوره،دوره‌ای بود که من به طرز عجیبی نسبت به آن حساسیت و وسواس داشتم.

افراد مرا به‌عنوان یک انسان عمل‌گرا می‌شناسند که کارها را فوراً انجام می‌دهم اما برای این کارگاه من حدود ۲٫۵ تا ۳ سال صبر کردم چون برایم خیلی مهم بود که این کارگاه فوق‌العاده و ایده آل باشد نه اینکه صرفاً چیزی ساده را برگزار کنیم. خدا را شکر بعد از برگزاری اولین دوره خیلی خیلی فراتر از استانداردهای خودم نتایج به دست آمد به‌گونه‌ای این اتفاق رقم خورد که ما بلافاصله کارگاه دوم را باکمی تغییر برگزار کردیم و تغییرات در آن کارگاه نیز به‌شدت عالی بود. کارگاه سوم آخرین کارگاه سال ۹۵ ما بود. در سال ۹۶ ما یک دوره ۳۰۰ نفره را برگزار کردیم که همه معتقد بودند که تعداد شرکت‌کنندگان زیاد است و نتیجه نمی‌گیرید.

در اینجا نیز ما دیدیم که ما حامیان داشتیم که کلاس را به سی کلاس ده‌نفره تبدیل کرده بودند و بسیار زیبا همه‌چیز پیش می‌رفت و همه افراد مدرس خودشان را داشتند و کسی عقب نمی‌افتاد. اینجا می‌خواهم راجع به دو نظری که در سایت دیدم با شما صحبت کنم. یکی از عزیزان به ما گفته بود که شما در کلاس رفع خجولی‌تان ترویج بی‌حیایی می‌دهید، اینکه فردی صدا درمی‌آورد که رفع خجولی نیست.

عزیز دیگری که از سر دغدغه این مطلب را بیان فرموده بودند به ما گفته بودند این موارد فقط دو سه روز حال فرد را خوب می‌کند و این موارد در عمل به رفع خجالت کمکی نمی‌کند. من از این دوستان خیلی ممنون هستم که نظرشان را بیان کرده‌اند اما از آن‌ها خواهشمندم که قبل از قضاوت حتماً اطلاعات خودشان را کامل کنند. دوستان عزیز کارگاه ما سه روز کامل است یعنی یک نصف روز و دو روز از ساعت ۹ تا ۷ عصر یعنی ۲۵ ساعت کارگاه است و کل تایمی که ما مشغول این ادا درآوردن‌ها هستیم مجموعاً زیر ۲۰ دقیقه است. فرض کنیم نیم ساعت است، نیم ساعت کجا و ۲۵ ساعت کجا.

آیا واقعاً من دو روز و نیم ادا درمی‌آورم یا بیان می‌کنم که یک فرد چگونه بتواند حق خویش را بگیرد . یاد می‌دهم که حقوق انسانی او چیست، کجاها باید قاطع باشد، قاطعیت چیست، رفتار پرخاشگرانه و قاطعانه چه فرقی دارد. ما ۲۵ ساعت محتوای علمی داریم و نیم ساعت از این ۲۵ ساعت را به تمرین می‌پردازیم. این تمرینات به نام سایکو درام شناخته می‌شود که کاملاً روانشناسی است که همراه با متخصص و پیگیری به نتیجه می‌رسد.

من همواره گفته‌ام که کلاس رفع خجولی برای همه ۸۰ میلیون نفر ایران ضروری است . ما از دیدن برخی افراد در این کلاس متعجب می‌شویم و پیش خودمان می‌گوییم که این فرد نه‌تنها کمرو نیست بلکه پر رو نیز هست ولی همین افراد معمولاً بیشترین تشکر را از ما می‌کنند و به ما می‌گویند که ما کلی رفتار اشتباه داشتیم که یا پرخاشگرانه بود و یا خجولی‌هایی نهانی در وجود ما بود که خودمان نمی‌فهمیدیم. خوشحالم که این اتفاق خیلی خیلی قشنگ رخ می‌دهد و این رضایت‌مندی وجود دارد.

در کلاس رفع خجولی که من به‌نوعی می‌توانم اسمش را جرئت ورزی و رفتار قاطعانه گذارم چون اگر کسی مقدار کمی نیز پرخاشگر باشد می‌تواند رفتارهای قاطعانه و منصفانه را بیاموزد.

این شعار ما در کلاس است که محترمانه، قاطعانه و منصفانه. بسیار قاطع، اما محترم و منصفانه حق خود را می‌گیریم. بسیاری از افراد می‌گویند که ما خجولیم و وقتی موقعیت را تعریف می‌کنیم فرد متوجه می‌شود که آن فرد حق ندارد چنین رفتاری را انجام دهد. یا از آن‌طرف می‌بینیم که حق طبیعی فرد است اما اجازه می‌دهد که بقیه مسئولیت گریزی کنند و حقش را پایمال کنند.

تمام این موارد آموزش داده می‌شود و روز اول به‌عنوان توضیح با این مقوله آشنا می‌شویم و می‌دانیم چه چهارچوب‌هایی داریم، چه‌کارهایی باید انجام دهیم، حقوق انسانی ما چیست، مسئولیت‌های انسانی ما چیست.

پس‌ازاین داستان به سراغ چهارچوب‌های ذهنی‌مان می‌رویم و به لحاظ ذهنی با خودمان کار می‌کنیم و یک سری چهارچوب‌هایی که برای ما ساخته‌شده را از بین می‌بریم. روز دوم روز بسیار خوبی است. روز سوم بامهارت ها کار می‌کنیم. مثلاً افرادی هستند که پول ما را بالا می‌کشند و سپس به ما می‌گویند شما به ما نگفتید و قرار ما چنین نبوده است.

اینکه چه کنیم که این موارد پیش نیاید، چه کنیم که صدای ما قوی و محکم شود، بعدازآن توضیح می‌دهیم که چه کنیم که بتوانیم حقمان را از فردی که حقمان را خورده است بگیریم. کلی تمرین داریم ، به‌صف می‌ایستیم و فروشنده لباسی را می‌آوریم که به شکل غیراخلاقی و به‌اجبار می‌خواهد به ما لباس بفروشد و می‌خواهد ما را به اتاق پرو بفرستد تا ما در رودربایستی قرار بگیریم. راننده تاکسی بقیه پول ما را نمی‌دهد، این مورد را تمرین می‌کنیم. اقوام از ما انتظار اضافی دارند و می‌خواهند از ما پول نگیرند، آن را تمرین می‌کنیم.

همه این موارد در فضای دوستی ، خانوادگی و کاری انجام می‌شود و ما آن‌ها را تمرین می‌کنیم. به آن دوستانی که می‌گویند این کارها جواب نمی‌دهد می‌گویم که فرض کنیم سخن شما صحیح است، هرچند کاری که من انجام می‌دهم یک کار علمی است و من  از علم برای شغل خودم کمک گرفته‌ام.

بااین‌وجود فرض کنیم که آن نیم ساعت در زندگی ما تأثیری نمی‌گذارد، ۲۴٫۵ دیگر چطور. بقیه موارد بازی نیست و تمرینات واقعی است. پس لازم است مقداری در قضاوتمان دقیق‌تر باشیم و خیلی بهتر است اگر نیتمان کمک است و من مطمئنم که این دوستان به نیت کمک این موارد را مطرح کرده‌اند، قبل از بیان این مطلب سؤال بپرسیم.

برای مثال بپرسیم آیا این روش‌ها اگر فقط ادا در کار بود مؤثر هست یا فقط موقتی حال فرد را خوب می‌کند. در چنین شرایطی من به شما اطلاعات می‌دهم و به شما می‌گویم که اگر ۲۵ ساعت فقط ادا دربیاوریم هیچ کمکی به درمان خجولی نمی‌کند و من با شما موافقم، اما وقتی به یکباره می‌گوییم که این کارهای شما به درد ما نمی‌خورد، شما با اطلاعات ناقص نمی‌توانید تصمیم درستی بگیرید و هم‌چنین نمی‌توانید قضاوت درستی داشته باشید و به‌نوعی می‌توان گفت که پیش قضاوت و پیش‌داوری کرده‌اید و من مطمئنم که شما عزیزان چنین چیزی را نمی‌خواهید.

ممنون از اینکه به این فایل گوش کردید و ممنون از اینکه به این فایل توجه کردید. هدف من از ضبط کردن این فایل دو مطلب بود، اول اینکه مقداری در قضاوت‌هایمان دقیق بشویم و بهترین تمرین قبل از قضاوت کردن سؤال پرسیدن است و نکته بعدی این است که کلاس خجولی ، همراه با چهارچوب‌ها و اتفاقاتی که برای ما می‌افتد را برای شما توضیح دادم و اگر دوست داشتید خیلی خیلی خوشحال می‌شوم که شما را در این کلاس و کارگاه ملاقات کنم.

پیروز، موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

دانلود متن فایل صوتی

در کارگاه رفع خجولی و کسب اعتماد به نفس شرکت کنید.

در کارگاه رویایی سه روزه مدیریت و رفع خجولی و کم حرفی و افزایش اعتماد به نفس سعی شده تا تمامی زوایای پنهان خجولی بررسی شود تا با اعتماد به نفس بالا و عزت نفس فو‌ق العاده برای رسیدن به اهدافمان حرکت کنیم.

در این کارگاه نگاهی خواهیم داشت به:

 • چرا خجالتی هستیم؟
 • گذشته ما چه نقشی در خجالتی بودن ما دارد؟
 • آیا راهی برای  گریز از گذشته وجود دارد؟
 • چطور بعد از اتمام کارگاه، خجالت خود را کنار بگذاریم و دیگر نگرانی از بابت خجولی نداشته باشیم؟

کارگاه رفع خجولی و کسب اعتماد به نفس

دوست گرامی چنانچه هنوز در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت نکرده‌اید برای ثبت نام در این دوره‌ی رایگان فن بیان کافیست اینجا کلیک کنید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 10 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. محسن محمدی می گوید

  سلام و درود
  یه دوره ی مفرح و جالب
  ایول به شما

 2. وحید زمانی می گوید

  واقعا بهترین دوره ای بوده که تا حالا توی عمرم شرکت کردم!
  حتی تاثیر اون بعد از سه روز کارگاه هم خیلی عالیه
  بعد از ۴۰ روز و انجام تمرینات هم تغییرات فوق العاده میشه
  در کل اگه خجولی گری نداشته باشید و رفتار قاطعانه رو یاد بگیرید دنیاتون خیلی قشنگتر میشه…

 3. محمد حسن منازاده می گوید

  باسلام وتشکر بی اندازه از تیم محترم بیشتر از یک
  این دوره خیلی جذاب که را ندگی منو عوض کرد

 4. محسن می گوید

  بسیاری از مشاوران بر این عقیده هستند مشکل خجالت در ۳ روز که نه حتی در یک ماه یا حتی یک سال هم درمان نمی شوند. بدون شک موثره اما نه ۱۰۰ درصد من خودم کارگاه های مشابه شرکت کردم بعد از ۴ رو کاملا متحول شدم اما بعد از چند ماه مجدد به حالت قبل برگشتم
  حتی با انجام تمریات مختلف
  تا این مشکل ریشه ای حل نشه و جلوی افکار منفی رو نتونیم بگیریم هیچ روشی موثر نخواهد بود.
  اگر این دوره ها طولانی مدت باشه یعنی افراد در طول یک تا دو سال چندین بار کنار هم جمع بشن و برای هم سخنرانی کنن یا به قول شما مسخره بازی در بیارن مسلما تاثیر خواهد داشت.

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز و گرامی
   وقت شما بخیر

   متشکرم از شما و محبت شما که نظرتان را برای ما مطرح کردید.

   دوره ما یک دوره سه روزه نیست. یک دوره چهل و سه روزه است که هر روز تمریناتی دارید.
   ۳روز آموزش و تمرین مهمان حضوری ما هستید و ۴۰ روز آموزش و تمرین مهمان غیر حضوری ما و با همت خودتان!
   بنابراین ۴۳ روز برای خلق یک عادت جدید کافی نیست؟

   به اضافه این که این که فرمودید بعد از ۴ روز کاملاً متحول شدید و به حال قبل برگشتید، این که اسمش تحول نیست این احساس تحول است!

   و در انتها یک پیشنهاد واضح برای شما دارم.

   در این کارگاه سه روزه شرکت کنید و اگر احساس کردید که موثر نیست، سه برابر وجه خود را دریافت کنید.

 5. سهیل می گوید

  سلام من هم با نظر ایشان موافقم و میدانم که استاد بهرامپور هم به مسائل بصورت دانشگاهی و علمی نگاه میکنند نه انگیزشی و صرفا مصرفی.

  مشکل خجالت ، شرم احساس خودکم بینی و من خوب نیستم درونی درهم تنیده و ریشه دار است و با یک کارگاه سه روزه برطرف نخواهد شد به همین جهت روانکاوی عمیق در کنار این تمرینات و همچنین تمرینات عزت نفس مشکل را تا حد زیادی بهتر میکند نه بصورت کامل

  اما نکته بعدی این است که ما حق انتخاب داریم اما پیامهای خجالت و شرم و ناخواستنی بودن پیامهای ناخودآگاه ماست نه آگاه
  این مطلب را در پاسخ به برخی اساتیدی گفتم که فقط اعتقاد دارند ما حق انتخاب داریم انگار نه انگار که گذشته و ناخودآگاه بوده

  پیشنهاد میکنم بجای تاکید بر انتخاب و بزرگ کردن ویلیام گلاسر و شاگردانش که روانشناسی را فقط در انتخاب خلاصه میکنند بخشی از مطالب و کتابهای فرد بزرگی مثل جفری یانگ را مطالعه کنید که اهمیت گذشته و تاثیر آن مشخص گردد.البته اگر باز جفری یانگ و امثال او را متهم به بیسوادی نکنیم !!!!!!!!!!!!!!!

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام

   متشکرم از لطفی که به من دارید و امیدوارم که بتوانم پاسخ اعتماد شما را بدهم و به گونه‌ای عمل کنم که همواره این حس اعتماد شما بزرگوار را نسبت به خودم حفظ کنم.

   از شما دوست خوبم می‌خواهم به درخواست من به عنوان کسی نگاه کنید که:

   ۱٫ یک سال و نیم درگیر روانشناسی یونگ بودم
   ۲٫ با طرح واره درمانی درگیر بودم و هستم (و مطالعه می‌کنم) و خدمت آقای جفری یانگ ارادت دارم. 🙂
   ۳٫ تئوری انتخاب ویلیام گلسر را خوب می‌دانم و در زندگی به کار می‌بندم.

   در این کلاس حضور پیدا کنید و ببینید که کدام روان شناسی غالب است و چه اتفاقی رخ می دهد.

   ضمن این که یک روان شناس طرحواره درمانگر بسیار توانمند نیز در دوره حضور دارد.

   ضمناً ادراک من از تئوری انتخاب این است که این تئوری نمی‌گوید که گذشته ما هیچ اثری بر ما ندارد. بلکه می‌گوید:

   گذشته ما تاثیر شگرفی بر آنچه اکنون هستیم دارد اما اگر انتخاب‌های دیگری داشته باشیم می‌توانیم کنترل آینده خود را خودمان بر عهده بگیریم.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside