چطور کتاب بخوانیم؟

99

چطور کتاب بخوانیم؟

تعداد بسیاری از دوستان عزیز و همراهان وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان این سوال را از من پرسیدند که چطور کتاب بخوانیم ؟ و در این فیلم قصد دارم تجربیاتی کاملاً شخصی و مبتنی بر نظر خودم را خدمت شما در مورد این که چطور کتاب بخوانیم عرض کنم.

در ادامه قصد دارم حداقل هر ماه یک ویدئو معرفی کتاب داشته باشیم و سعی کنیم پس از این که دانستیم چطور کتاب بخوانیم به این موضوع بپردازیم که چه کتاب‌هایی را بخوانیم. سری کتاب‌ها در قسمت معرفی کتاب در سایت قرار خواهند گرفت.

نکته بسیار مهم در این سری فیلم‌‌ها این است که من برای این فیلم‌ها مهم‌ترین اصل را منظم بودن می‌بینم بنابراین سعی کردم بسیار ساده و با کمترین امکانات کار ضبط را انجام بدهم و مشکلات فنی و … در آن کمی مشهود هستند اما فکر می‌کنند دوستان عاشق کتاب از این موضوع به سادگی خواهند گذشت

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

 

برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید 

 

برای دانلود فایل PDF کافیست اینجا کلیک کنید 

متن فیلم چطور کتاب بخوانیم ؟

 

به نام خدا

سلام

وقتتون بخیر

من محمد پیام بهرام‌پور هستم و امروز می‌خوام راجع به این موضوع با هم صحبت بکنیم که چطور میشه کتاب خواند و برای انتخاب کتاب و مطالعه کتاب چه کارهایی را میشه پیشنهاد کرد؟

البته من اینجا نمی‌خوام راجع به مهارت‌های مطالعه و تند‌خوانی صحبت کنم!

افراد خیلی زیادی هستند که در این رابطه صحبت کردند و م‌یتونید به وبسایت‌هایی مثل مطالعه شریف که دوست عزیزم آقای سعید محمدی مدیریت آن را برعهده دارند مراجعه کنید.

آنجا به صورت بسیار بسیار کامل در رابطه با مهارت‌های مطالعه صحبت شده و ما اینجا می‌خواهیم یک سری تجربیات شخصی را با هم مرور کنیم.

لازم می‌دونم ابتدا عذرخواهی کنم بابت اینکه این موضوع باید خیلی خیلی زودتر از سه سالی که گذشته در سایت قرار می‌گرفت و حقیقتا من بارها و بارها از دوستان خواستم که خوب مطالعه کتاب بیشتری داشته باشند اما یک لحظه به خودم آمدم دیدم متاسفانه خودم در سایت قسمتی برای معرفی کتاب و روش‌های مطالعه کتاب ندارم و این خبر خوبی نبود و خوشحالم که از الان به بعد چنین قسمتی را در سایت داریم و احتمالا به صورت حدودا ماهی یک مرتبه یک کتاب را معرفی می‌کنیم و در اون یک ماه دوستان آن را مطالعه کنند.

البته امیدوارم خیلی بیشتر باشه تعداد مطالعات ولی خب این حداقل مقدار ممکن هست.

این مقدار را مطالعه کنند و بعد می‌رویم سراغ قسمت‌های بعدی…

چندتا نکته کوچک را بگویم، خب همین‌طور که می‌دانید من دقیقا تو اتاق شخصی خودم(اتاق کار خودم) و جایی که کتابخونه‌ام هست این فیلم‌ها را ضبط می‌کنم! خیلی ساده، بدون میکروفون، بدون نورپردازی و بدون امکانات خاصی.

بنابراین احتمال اینکه سروصدا بیاد و صدای قژقژ صندلی را بشنوید یا هر اتفاق دیگه‌ای وجود دارد ولی می‌خواستم این فضا یک مقدار خودمانی باشد بنابراین خب توقع ویدیوهایی که حالت استودیویی دارند را لطفا نداشته باشید.

بریم سراغ بحث اصلی اینکه من چطور کتاب‌ها را انتخاب می‌کنم:

اولا این را باید بگویم من خیلی علاقه دارم که موضوعی کتاب بخونم

یعنی الان تصمیم می‌گیرم کتاب‌های مربوط به عزت‌نفس را مطالعه کنم، تصمیم می‌گیرم کتاب‌های مربوط به موضوع متقاعد‌سازی را مطالعه کنم یعنی ترجیح می‌دهم روی یک موضوع از جوانب مختلف اطلاعات کسب بکنم.

این روش من هست و اینطور نیست که مثلا پراکنده بروم سراغ یک کتاب مگر اینکه یک نفر یک پیشنهاد خیلی خاص داشته باشد و بگوید این کتاب را بخون، خب اون موقع استثناء هست، ولی معمولا موضوعی میرم چون می‌خوام ذهنم برای یک مدتی روی این موضوع بمونه و معمولا موضوع‌ها را هم به گونه‌ای انتخاب می‌کنم که باهاش درگیری داشته باشم.

مثلا اگر یک سمیناری دارم که در اون سمینار می‌خوام دوستان را متقاعد بکنم خب سعی می‌کنم تم متقاعد‌سازی را مطالعه کنم و معمولا یک ادامه‌ای هم میزارم چون به هرحال واقعا محدودیتی وجود نداره برای مطالعه‌کردن و اینقدر منابع زیاد هستند که هیچ‌وقت هیچ‌کس نمی‌تواند حتی تمام عمر خودش را اگر بگذارد بتواند تمام منابع یک موضوع را مطالعه کند، بنابراین من بخش‌بندی می‌کنم میگم مثلا به این سطح که رسیدم خب حالا دیگه رها می‌کنم تا گام بعدی ولی راه را میزارم برای اینکه ببینم گام بعدی چطور باشه و چه کارهایی باید انجام بدهم.

مورد بعدی برای انتخاب کتاب، بحث رتبه کتاب هست.

خب حتما نگاه می‌کنم ببینم آیا این کتاب Best seller هست؟

فروش خوبی داشته؟

یا حداقل توسط افراد معتبری معرفی شده یا نه؟

این خیلی مهم هست که ما هر کتابی را نخوانیم نه اینکه لزوما فقط کتاب‌های Best seller یا کتاب‌های پرفروش دنیا را بخوانیم نه! منظورم این هست کتاب‌هایی که ارزشمند هستند را بخوانیم.

معمولا کتاب‌هایی که پرفروش می‌شوند بی‌دلیل این اتفاق برایشان رخ نمی‌دهد بنابراین می‌تواند گزینه خوبی باشد و بعد از آن اگر واقعا جای شک داشته باشند برای کتاب، خب کاری که انجام می‌دهم این هست که آن را با ناشرهای دیگر مقایسه می‌کنم یعنی ناشر را بررسی می‌کنم.

به عنوان مثال کتاب‌هایی که با عنوان سری به زبان آدمیزاد در فارسی ترجمه شده و خب در انگلیسی از سری for Dummies هست.

از آنجایی که انتشارات جان وایلی این را تولید و منتشر کرده است و انتشارات هیرمند و فکر می‌کنم آوای اندیشه اگر اشتباه نکنم یا آونگ اندیشه ترجمه آن را در ایران به عهده دارند می‌شود فهمید کتاب‌هایی که برای سری به زبان آدمیزاد هستند اکثرا امتیاز قابل قبولی را می‌گیرند، بنابراین خب این خبر خیلی خبر خوبی هست.

می‌توانیم از طریق انتشارات هم اقدام کنیم یک سری انتشارات کلاس کاری دارند و اصلا هرچیزی را تولید نمی‌کنند بنابراین می‌شود خیلی راحت به آن انتشارات اطمینان کرد. البته من بیشتر منظورم انتشارات خارج از ایران هست چون در داخل واقعا ندیدم انتشاراتی که خیلی خیلی حساسیت داشته باشد و به هر حال استثنایی وجود دارد. ولی مثلا انتشاراتی مثل وایلی معمولا کتاب بدی را چاپ نمی‌کند حالا باید ببینیم تو تخصص و علاقه خودمان چه انتشارات‌هایی خوب هستند.

اما برویم سراغ حین مطالعه کتاب.

اولین نکته که خیلی خیلی به نظرم مهم هست اینکه ما نویسنده کتاب را بشناسیم.

به عنوان مثال من وقتی می‌خوام کتاب سکوت،قدرت درون گراها که خانم سوزان کین نوشته را مطالعه کنم اگر ندانم نویسنده چه کسی هست به احتمال زیاد خیلی نمی‌توانم باهاش ارتباط برقرار کنم.

به عنوان مثال سوزان کین یک خانم به نسبت جوانی هست که درونگراست و اگر من واقعا ویزگی‌های شخصیتی آن آدم را نشناسم وقتی این کتاب را می‌خوانم شاید آن ارتباط بهینه را نگیرم. یا مثلا کتاب روانشناسی عزت نفس که البته ترجمه یک کتاب با یک عنوان دیگری هست ولی به هر صورت راجع به عزت نفس یا self steem صحبت شده آقای ناتانیل براندن که به نظر من یکی از بهترین افراد در دنیا برای بحث عزت نفس هستند خب وقتی بدانیم نویسنده این کتاب ایشون هستند خب قطعا مدل ارتباطمان با این کتاب فرق می‌کند.

داریم کتاب برترین محقق راجع به عزت نفس را مطالعه می‌کنیم بنابراین اطمینان‌مون میشه خیلی بیشتر باشه، بنابراین قطعا رضایت بالاتری هم خواهیم داشت.

پس حتما خوبه که در اینترنت یک جستجویی بکنیم خیلی عالی میشه اگر بتوانیم فیلم مربوط به آن نویسنده را هم ببنیم مثلا کتاب آخرین سخنرانی یا Last lecture حتما در یکی از کتاب‌های که معرفی خواهم کرد راجع بهش صحبت می‌کنیم، این کتاب خیلی کتاب خوبی هست وقتی شما بخوانیدش خیلی قشنگه ولی به نظر من خیلی قشنگ‌تر خواهد بود اگر شما فیلم همان سخنرانی را هم حتما ببینید کاملا با رندی پاوش آشنا می‌شوید و می‌شناسید چه کسی هست، ظاهرش چه شکلی هست، چه سن و سالی دارد و چه حسی می‌توانید از آن آدم بگیرید.

بنابراین دیدن نویسنده برای من حداقل خیلی خیلی مهم است ولی معمولا اکثر افراد این را فراموش می‌کنند.

نکته بعدی سال نشر کتاب هست.

کتابی که ما داریم مطالعه می‌کنیم چه سالی منتشر شده است؟

فارسیش نمیگم چون معمولا کتاب‌هایی که ما می‌خوانیم ترجمه هستند، من نسخه اصلی و انگلیسیش میگم، خب حالا دانستن اینکه این کتاب چه سالی منتشر شده به ما چه کمکی می‌کند؟

مثلا کتاب آئین سخنرانی که دیِل کارنِگی که تو کشورمان نمی‌دانم چرا بهش میگن دیل کارنگی، آن را نوشته خب کتاب خیلی خوبی هست، مطالب خوبی دارد اما اگر نگاه بکنیم می‌بینیم که سال نگارش کتاب ۱۹۱۵ هست یعنی صد سال پیش، این کتاب صد سال پیش نوشته شده است بنابراین خیلی تغییرات وجود دارد خب توقع نباید داشته باشیم راجع به پاورپوینت یا ارائه مطلب با تکنولوژی چیزی وجود داشته باشد یا آئین دوست‌یابی که همین نویسنده دارد باز هم مال همان دوران هست. ببینید این کتاب چه قدر عالی هست که هنوز هم جز کتاب‌های پرفروش هست اما به این باید توجه بکنیم که خیلی از این موارد ممکن دستخوش تغییر شده باشد، بنابراین دانستن سال نشر هم خیلی می‌تواند به ما کمک بکند.

مورد بعدی تطبیق متن فارسی با متن انگلیسی هست.

لازم نیست خیلی انگلیسی بدانیم و در همین حد که آشنایی هم داشته باشیم این کار می‌تواند خیلی کمک کند.

خب من معمولا هر کتابی را می‌خوانم ترجیحم به خواندن کتاب‌های فارسی هست چون خیلی هم سریع‌تر می‌توانم این کار را انجام بدهم اما حتما نسخه انگلیسی کتاب را هم اگر آن کتاب برام مهم باشه و بخواهم همه مطلبش را بگیرم نسخه انگلیسیش را هم کنار دستم میزارم.

مثلا من معمولا از Kindle کتاب‌ها را خریداری می‌کنم و توی موبایلم می‌توانم آن را مشاهده بکنم.

اون نرم افزار کیندلی که وجود داره لیست کتاب‌ها را می‌تونم انتخاب و تهیه کنم، بنابراین کار خیلی سختی نیست و بعد می‌تونم صفحه به صفحه تطبیق بدهم حالا کار بدش چیه؟

متاسفانه یکی از کاربردهای تلخش این هست که متوجه می‌شویم چقدر مترجم‌ها گاهی اوقات بد عمل می‌کنند و اشتباهات فاحشی دارند.

مثلا تو یک کتابی من دیدم نوشته پادشاه مارتین لاتر، نگاه کردم گفتم چرا این اسم برام آشنا نیست و مارتین لاتر اصلا نشنیدم! در صورتی که داره راجع به سخنرانی‌هاش صحبت می‌کنه و بعد وقتی رفتم متن اصلی را نگاه کردم دیدم این نویسنده یعنی این مترجم مارتین لوتر کینگ که اسم یک نفر هست را آمده، (کینگ که جزء اسم آن آدم) ترجمه کرده پادشاه مارتین لاتر شده، که خوب واقعا چیز خنده دار هست و اگر من نگاه نمی‌کردم متن اصلی را اصلا نمی‌فهمیدم داره راجع به چی صحبت می‌کند.

شاید مثلا بهتون بگم۱۰ صفحه را برای همین موضوع از دست می‌دادم.

خب پس این نکته را باید در نظر داشته باشیم که تطبیق بدهیم. یک فایده دیگر تطبیق این هست یک قسمت‌هایی که سانسور می‌شود را می‌توانیم پیدا بنیم و ببینیم که خب شاید قسمت مهمی باشه و به هرحال مثالی یا چیزی که می‌تونه به ما کمک کنه.

بعضی موقع‌ها خیلی جالبه مترجم‌ها وقتی نمی‌توانند ترجمه کنند یک قسمت‌هایی را حذف می‌کنند و این برای خود من خیلی عجیب بود ولی وقتی نگاه می‌کردم می‌دیدم متن این قسمتش نسبت به جاهای دیگه سخت و پر از اصطلاح هست و شخص نمی‌تواده این کار انجام بدهد، بنابراین این کار را خیلی راحت انجام می‌دهند. خب این اتفاقات اصلا خوب نیست ولی ما می‌توانیم با تطبیق دادن این مشکل را رفع کنیم.

 

و مورد بعدی و دلیل آخر برای اینکه متن تطبیق بدهیم، دانستن واژه‌های تخصصی است.

مثلا در همین کتاب روانشناسی عزت نفس که راجع بهش صحبت کردم ما حداقل سه تا واژه داریم: self efficacy, self confidence, self esteem هرکدام از این‌ها یک ترجمه‌ای شده و اینکه من بدونم واقعا منظور مترجم کدام بوده خیلی مهمه که بیام متن انگلیسی را تطبیق بدم و این می‌تونه خیلی بهمون کمک بکند.

نکته بعدی که نکته شاید جالبی باشه براتون اینکه بدانید لزوما یک کتاب قرار نیست درست باشه.

یعنی ممکن هست یک نفر مثلا یک کتاب بنویسه و محتویاتش اشتباه باشه، این موضوع را من کی فهمیدم زمانی که خودم اولین کتابم را چاپ کردم تا قبل از اون فکر می‌کردم نویسنده یک موجودی هست که از فضا میاد و خیلی خاص، هر حرفی می‌زنه حتما از روی تحقیقات هست و درسته ولی واقعیتش اینه که وقتی که بررسی کردم دیدم خب بله من این کتاب را نوشتم و ممکن هست بعضی از قسمت‌هایش اشتباه باشد، خودم اشتباه برداشت کردم و هیچ‌کسی نیست که جلوی من را بگیرد، بنابراین صرف اینکه یک چیزی مکتوب شده باشه به این معنی نیست که اون موضوع حتما صحیح است پس نمی‌تونیم بگیم تو این کتاب نوشته، نه این حرف حرف درستی نیست. لزوما در کتاب بودن به معنی درست بودن نیست.

و نکته آخر این هست که من با کتاب درگیر میشم.

یعنی دائما زیرش خط می‌کشم و صفحاتش را تا می زنم، گاهی اوقات به نویسنده انتقاد می‌کنم، گاهی اوقات ازش تعریف می‌کنم، گاهی اوقات می‌نویسم که اِ اینو باید یادم نره و کاملا با کتاب درگیرم و خیلی جالبه وقتی مثلا شش ماه بعد برمی‌گردم به این کتاب می‌تونم از نوشته‌هایی که روی این کتاب دارم، از چیزهایی که داخلش یادداشت کردم بتونم یه برداشتی از حال و هوام و دیدگاه هام داشته باشم که می‌تونه خیلی بهم کمک بکند.

این نکاتی بود که تجربیات شخصی منو برای مطالعه کتاب شکل می‌داد. حتما مطالب خیلی بیشتری وجود داره که به مرور زمان راجع بهش صحبت خواهیم کرد. من از این به بعد هر ماه حداقل یک کتاب را در سایت معرفی خواهم کرد.

از شما خیلی متشکرم و پیشنهاد می‌کنم اگر در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت نکردید همین الان با مراجعه به سایت ما یعنی bahrampoor.com این کار انجام بدهید.

پیروز و موفق باشید

خدانگهدار

همچنین پیشنهاد می‌کنم برای یادگیری مهارت‌های مطالعه و یادگیری به وبسایت دوست عزیزم آقای سعید محمدی مراجعه کنید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 99 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. mehdi می گوید

  با سلام خدمت شما آقای بهرام پور
  ممنونم از اینکه در مورد کتاب خوانی توضیح دادید
  سوالی که من دارم اینه که آیا روش های تند خوانی خوب و موثر هستش ؟
  موفق باشید

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیزم سلام
   من شخصاً از آن نتیجه گرفته‌ام و سرعت مطالعه‌ام حداقل ۳ برابر شده است
   حتماً به سایت دوست خوبم آقای سعید محمدی مراجعه کنید.

 2. sam می گوید

  با سلام و صبح بخیر

  تشکر بی نهایت بابت آموزش و یه سوال اینکه شما در زمینه شخصیت شناسی و mbti هم آموزش، کلاس و یا کتاب دارید؟

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   سلام و صبح شما هم بخیر
   من در MBTI مطالعه خیلی دارم ولی در کلاس‌هایم کاربرد MBTI در سخنرانی را مهشید بهرام پور آموزش می دهد

   1. fatemeh می گوید

    چه قدر عالی.
    آقای بهرام پور من واقعا این همه اراده و علاقه شما رو در کتاب خوندن تحسین میکنم؛به هر مبحثی که رسیده میشه شما جزو یکی از کسانی هستید که در اون مورد مطالعه زیادی کردید و علاقه شما به کتاب و آموزش کاملا مشهود است.و این موضوع تحسین برانگیزه.
    سوال من اینه :
    از اونجای که علاقه زیادی به mbti دارم ؛دنبال یک منبع خوب میگردم که بتونه به من کمک شایانی بکنه.آقای بهرام پور ازتون خواهش میکنم ؛اگر امکانش وجود داره ، کتاب یا کتب برتری که در این زمینه مطالعه کردید رو معرفی کنید.
    ممنون.

 3. سعید غلامی می گوید

  باسلام واحترام
  باکمال تشکر از اینکه بنده راقابل دانستید وازمطالب مفید وارزشمند خودتان بهرمند کردید .باامید توفیقات روز افزون برای جنابعالی وخانواده و همکاران محترمتان

 4. سجی می گوید

  چه کتابخانه باحالی
  چه مطالب باحالی
  کلا خیلی باحالی

 5. Azar Karami می گوید

  درود بر استاد بهرام پور عزیز
  فیلم چطور کتاب بخوانیم بسیار عالی بود محبت میکنید نام نرم افزار رو بفرمایید
  درضمن یه خواهش هم داشتم لطف می کنید درباره NLPو زبان بدن هم مطالبی عنوان کنید
  با سپاس فراوان

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   نام نرم افزار کیندل است و در خصوص زبان بدن پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   اهمیت زبان بدن
   زبان بدن چیست
   زبان بدن حرفه ای در سخنرانی
   کارهای ممنوعه در هنگام استفاده از زبان بدن
   پیشنهاد شما در خصوص NLP را منتقل خواهم کرد.
   موفق و پیروز باشید.

 6. مالک برومند می گوید

  سلام
  ممنون که تجربیاتتون را در اختیار ما قرار میدهید بسیار مفید بود
  و نکته ای که برام جالبه اینه که اکثرا نویسنده های برتر در حوزه علوم انسانی،غربی هستند و متاسفانه باید اعتراف کنیم که نتوانسته ایم در این بخش(علوم انسانی) پیشرفت قابل قبولی مثل غرب داشته باشیم و این قضیه در کتابهایی که شما ازشون اسم بردید تا حدودی مشهود بود.
  موفق و پیروز باشید

 7. زهرا می گوید

  با سلام . آقای بهرام پور مطلبتان خیلی عالی بود. در مورد تند خوانی سایت مطالعه شریف مبلغ بسیار بالایی را برای بسته تندخوانی در نظر گرفته که توانایی پرداخت ان برای افراد کمی پیش میاد . من یک ماهه که دنبال یادگیری مهارت های تند خوانی هستمذ. نظرتان در موردبسته تند خوانی سایت ذهن برتر دکترا سیدا چیست؟ خوشحال میشم در این زمینه راهنمایی ام کنید. باتشکر فراوان . همیشه موفق باشید

  1. رضا خدارحمی می گوید

   سلام دوست عزیز.به نظر من توی کلاس دکتر فراهانی شرکت کنید.هزینه دوره ۱۵۰/۰۰۰ تومان و سرعت مطالعه رو هم تاچند برابر میتونید افزایش بدین…من قبل از دوره هر صفحه از یک کتاب رقعی رو حدود ۴ -۵ دقیقه طول میکشید بخونم.ولی الان همون صفحه رو توی ۱۰ ثانیه مطالعه میکنم.
   اسم سایت ایشون مهارتکده اندیشه و خلاقیت هستش

  2. مهدی خسروی می گوید

   سلام.
   این رو هم در نظر داشته باشین که کلا مهارت های تند خوانی یکی از مهارت های گران قیمت برای یاد گیری هست.مطالعه شریف هم کاملا قابل اعتماد هست.به هر حال استفاده از کلاس های جایگزین برای دوستانی توانایی هزینه ی بالا ندارند هم گزینه مناسب و خوبی هست 🙂

  3. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   هدف این هست که این مهارت را یاد بگیرید و با هر استاد و کتابی که دوست دارید می توانید شروع کنید و حتما تمرینات را انجام دهید تا برای شما موثر باشد.
   موفق باشید.

 8. مریم می گوید

  سلام
  خسته نباشید. حجم فیلم خیلی زیاده میشه لطف کنید فایل صوتیشو هم بگذارید تا بتونیم دانلود کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   فایل صوتی در سایت قرار گرفت و می توانید دانلود کنید.
   با تشکر از توجه شما

 9. حسن معماری می گوید

  سلام وقت بخیر
  مثل همیشه عالی
  سربلند باشید

 10. حمیدرضا خواجه نوری می گوید

  سلام خدمت جنب آقای بهرام پور عزیز
  راستش ، من خیلی کم پیش میاد که بخوام به وب سایتی نظر بدم ،
  اما وظیفه خودم میدونم که صمیمانه از شما تشکر کنم و
  احترام بسیار زیادی رو برای شما قائل هستم و
  آرزو می کنم که همیشه سلامت باشید.

 11. ستاره می گوید

  سلام خیییییییییییلی ممنونم از مطالبببببب بسسسسیار عالییییییییی
  دمت گرررررررررررررررررم

 12. zarei می گوید

  سلام .
  ممنونم …..مثل همیشه عالی بود . با ارزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما استاد گرامی ام

 13. بیتا معصومی نژاد می گوید

  سلام اقای بهرام چور عزیز,میشه کتاب نجوم هم معرفی کنید ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در حال حاضر آقای بهرام پور در این حیطه فعالیت نمی کنند و شما می توانید با جستجو در این زمینه به مطالب روز دنیا دست یابید.
   موفق و پیروز باشید.

 14. مهدی می گوید

  با سلام
  مطالب بسیار خوبی در این قسمت گفته شد که برای من جالب بود. متشکریم که داشته های خود را به مردم ارائه می دهید

 15. جواد می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب آقای بهرام پور..
  از شما تشکر وقدر دانی ویژه ای دارم.
  باتوجه به اینکه دانشجو هستم وضروریت هاجهت صرف هزینه ام در جاهای دیگه ای دارم .
  پرداخت هزینه دوره های آموزشی شما برایم در اولویت های بعد بوده به همین دلیل در دوره های آموزشی رایگان شما شرکت کرده ام وخداروشکر بسیار مفید وتا”ثیرکذار بود است وتحویل که در نحوه ای ارئه وادای سخنرانی برایم کاملا” ملموس ومشهود است..

  باتشکر وسپاس

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است خوشحالیم و امیدواریم که بتوانید با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده آن دست یافته و به زودی ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.
   موفق باشید.

 16. جلال می گوید

  احسنت به شما آقای بهرام پور
  به خاطر انتخاب این موضوع و درکی که نسبت به اهمیت کتاب و کتاب خوانی دارید
  منتظر سایر مطالب شما درباره کتاب خوانی در آینده نیز هستیم…
  ممنون…

  1. جلال می گوید

   من مدتی بود آرزو داشتم که ای کاش علاوه بر موضوع سخنرانی و فن بیان ، آقای بهرام پور در زمینه مطالعه و یادگیری و مسائل مرتبط با آن هم کار می کردید، امروز با دیدن این مطلب خیلی خوشحال شدم و امیدوارم در این موضوع بیشتر کار کنید و حتی محصولاتی نیز آماده کنید ، چون شما مطالب را کاربردی ارئه میدهید که این امتیاز خوبی ست
   من هنوز فایل امروز رو ندیدم در حال دانلوده…

 17. جلال می گوید

  فیلم رو دیدم نکات خیلی خوبی رو بیان کردید
  بخصوص درگیری با کتاب ایده جالب و کاربردی بود

 18. NARGES می گوید

  با درود و سپاس
  از مطالب بسیار مفیدی که در سایت می گذارید سپاسگزارم
  امکان داره دوره (تربیت مدرس) در بندرعباس برگزار کنید؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   سمینار مدرسه استادی در این شهر برگزار خواهد شد و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها پیشنهاد می کنم با خانه کیفیت ایرانیان تماس بگیرید.
   موفق باشید.

 19. محمدامین می گوید

  سلام ، فکر کنم متن فیلم را فراموش کردید قرار دهید !

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به زودی متن را در سایت قرار خواهیم داد.
   از توجه شما متشکریم

 20. محمد صادقیه می گوید

  سرکار خانم رحمانی متاسفانه لینک دانلود فعال نیست و بعد از کلیک اقدام به پخش فایل میکند … !

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   لینک مورد نظر بررسی شد و مشکلی وجود ندارد.
   آیا موفق به دانلود شدید؟

 21. سارا می گوید

  سلام!
  یکی از بهترین مطالب سایت! خوشگل! کاربردی!
  آقای بهرام پور شما که گفتین سرعتتون سه برابر شده همه مدل متن منظورتونه؟
  من وقتی یه کتاب معمولی میخونم سرعتم نسبتا خوبه و باهاش حال میکنم. ولی اگه کتاب درسی باشه…سرعتم شیش کلمه در دقیقه! بازدهی کمتر از صفر! وقتی به بابام در مورد تندخوانی گفتم، کلی تو سایتای خارجی تحقیق کرد بعد به این نتیجه رسید که یادگیری تندخوانی تاثیر زیادی نداره! میگفت بیشتر برای داستان و اینطور چیزا به درد میخوره. سرعت بالای چهارصد کلمه در دقیقه هم باعث خستگی چشم میشه و مجبوری استراحت کنی (یعنی عملا توی زمان صرفه جویی نمیشه.)
  حالا نظر شما چیه؟ یه ماه دیگه مدرسه ها وا میشه… 🙁

 22. سارا می گوید

  یه جا خوندم:
  یه مرحله ای بالاتر از روشنفکری هست!…
  اونم اینه که کتاب نخری تا درخت های کمتری قطع بشن!
  ما ایرانیها الان تو این مرحله ایم 🙂

 23. سجاد2020 می گوید

  سلام-ممنونم اقای بهرام پور اینکه که گفتید من موضوعی کتاب مطالعه میکنم خیلی ایده جالبی بود منم از این به بعد اینجوری مطالعه میکنم.

 24. ساناز اسماعیلی می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  از مطالب مفیدتون سپاسگزارم
  واقعا توی این مدت خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم. در ضمن بخاطر معرفی مطالعه شریف به من ازتون ممنونم.
  شاید باورتون نشه ولی تندخوانی بهترین کلاسی بود که تا حالا رفته بودم مخصوصا که آقای محمدی هم مثل شما انسان بزرگواری هستن.

 25. مهدی دانشفر می گوید

  سللام عالی هستید

 26. mahsa می گوید

  ممنون از پستای خوبتون

 27. ق ع می گوید

  سلام، سلام آقا سلام….جواب سلام واجبه هااا

  لطف می کنید اگر یک عکس از کل کتابخانه تان بگذارید. مرسی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنونیم از پیشنهاد شما و حتماً به آقای بهرام پور متقل می‌کنیم.

 28. http://www.tedtalks.blog.ir می گوید

  اطلاعات جالبی بود. مخصوصا موضوعی مطالعه کردن و شناخت نویسنده. با تشکر

 29. احسان می گوید

  آقای بهرام پور ازتون مچکرم، تمام ویدیوهای شما نکاتی برای یادگیری دارند.
  نظرم رو در مورد تند خوانی میخواستم عرض کنم.
  من اولین باری که کلاس رفتم فقط به دلیل ارزان تر بودن شهریه کلاس حضوری یک استادی را رفتم که نمیخوام اسم ببرم، راستش برام مفید نبود. پکیج غیرحضوری یه استاد دیگه رو خریدم که خیلی ادعا عقل کل بودن داره ولی یکسری مطالب توی کتاب رو توضیح داده بود و کاربردی نداشت.
  از کتاب انسان ۲۰۲۰ شما و آقای محمدی با تندخوانی فانتوم آشنا شدم.
  انصافا بعد از این همه سردرگمی، اونجا معنی کتاب خواندن و تندخوانی را فهمیدم.
  دیگه تصمیم گرفتم هیچ وقت جنس ارزون رو امتحان نکنم چون بی دلیل ارزون نیست.
  آقای بهرام پور دوستت دارم.

 30. کاظم غلامی می گوید

  باتشکر از برنامه خوبتان

 31. تارا می گوید

  باشه بابا
  تو هم آیفون ۶ پلاس داری

  1. مهدی خسروی می گوید

   این رفیقمون خواسته گیر بده، چیزی پیدا نکرده، زوم کرده رو ایفون شما :)))

 32. mona می گوید

  عالی و مهم ممنونم

 33. خورشید می گوید

  باسلام وتبریک از تلاش هاتون در مسیر انتخابیتون .
  این قسمت سایتتون قطعا موردعلاقه من خواهد بود
  چجوری میتونم بهترین نویسنده هارو در موضوعی ک می خوام پیدا کنم ؟
  ویه سوال هنوز بی پاسخم اینکه من چون خودم قلمم خوبه ودرااینده به نوشتن فکرمی کنم همیشه ترس از تاثیرگذاری کتابهای که می خونم در زمینه علاقه مندیه نوشتنم دارم ایا این موضوع وفکرم درست هست؟ مثلا شعر میگم ولی کتاب شعر نمی خونم زیاد چون تاثیرگذاری خلاقیت در ابداع یک واژه رو از من خواهد گرفت و برام اغناکننده نیست از دید بقیه شاعرها نگاه کنم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که این بخش مورد توجه شما قرار گرفته است.
   با توجه به حوزه فعالیت های مجموعه، در خصوص نگارش ادبی تخصص نداریم و پیشنهاد می کنیم به متخصصین در این زمینه مراجعه نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 34. شیما می گوید

  سلام استاد عزیز. مرسی از مطالب مفید امروزتون

  درکل راضیم ازت عالی بود

 35. سید علی خالقی می گوید

  سلام
  لینکتون رو ی چک بکنید!
  نمی دونم لینک خرابه یا من ایراد دارم!
  در کل ممنون!

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   لینک مورد نظر بررسی شد و مشکلی وجود ندارد.
   پیشنهاد می کنیم برای دانلود کردن فایل ها:
   ۱- اگر از تبلت یا موبایل استفاده می کنید، چند ثانیه روی لینک ها انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه Save یا Download را انتخاب کنید.
   ۲- اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، روی لینک کلیک راست کنید و گزینه Save as یا Download as را انتخاب کنید.
   پیشنهاد جدی ما این است که از نرم‌افزار Internet Download Manager استفاده کنید تا به سادگی فایل‌ها را دانلود کنید…
   موفق باشید.

 36. رضا قلیزاده روشنق می گوید

  سلام خیلی ممنونم بابت مطالب خوب و کاربردیتان
  می خواستم نظرتون رو درباره خلاصه نویسی کتابها اینکه چه شیوه ای بهتره بدونم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   یکی از روش ها استفاده از mind map می باشد. همچنین پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مطالعه شریف مراجعه نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

   1. رضا قلیزاده روشنق می گوید

    با سلام
    بسیار ممنونم از پاسخگوییتان

 37. زهرا می گوید

  سلام . جناب اقای بهرام پور از پیشنهاد شما در مورد معرفی یک کتاب در ماه خیلی خوشحال شدم.مطلب دیگری که اگر ممکن است به طور جامع تر به ان بپردازید تبدیل دانش به عمل با چه راهکارایی تقویت می شود. بسته اهمال کاری شما را قبلا تهیه کردم و از شما یاد گرفتم که تا دانشی را به عمل تبدیل نکردم با خودم تعهد کنم دنبال خرید کتاب دیگه ای نروم.ولی علاقه ای که به مطالعه کتاب دارم و ندونستن راهکارها ی مناسب جهت تبدیل دانش به نگرش و عمل نتونستم به این تعهدم عمل کنم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   در همان فایل هدیه این محصول به طور کامل در این خصوص صحبت شده است و پیشنهاد می کنیم به آن نگاهی بیندازید.
   موفق و پیروز باشید.

 38. saba می گوید

  با سلام و احترام
  و تشکر فراوان بابت مطالب بسیار خوبتان
  فایل ویدئویی بسیار عالی بود
  متاسفانه متن فیلم برایم قابل مشاهده نیست
  اسم کتابها و نویسنده هایی که معرفی نمودین رو بصورت نوشتاری میخواستم بپرسم
  با سپاس از شما

  1. زهرا می گوید

   سلام دوست عزیز من این دو کتاب که توسط آقای بهرام پور معرفی شد را دارم. کتاب روان شناسی عزت نفس ناتانیل براندن ترجمه مهدی قراچه داغی انتشارات نشر نخستین ، کتاب اخرین سخنرانی رندی پاش با همکاری جفری زسلو ترجمه دکتر مرجان متقی انتشارات مروارید . و کتاب شادی به زبان ادمیزاد انتشارات هیرمند

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به زودی متن فیلم را در سایت قرار خواهیم داد.
   از توجه شما متشکریم

 39. زهرا می گوید

  کتاب شادی به زبان ادمیزاد دویل جنتری ترجمه گلنوش فرهمندی انتشارات هیرمند

 40. ستاره می گوید

  بسیاااااااااااااااار عااااااااااااالی بود!
  ممنون ممنون ممنون و باز هم ممنون…
  نکات خیلی خوبی را بیان کردید که با نوشتن نمی توان تشکر کرد. موفق تر باشید!

 41. فریده می گوید

  درود بر اقای بهرام پور گرامی ممنون از ارائه مطالب سودمندتان. موفق , شاد و پر انرژی باشید

 42. مجتبی شایان می گوید

  سلام ودرود تشکر فراوان

 43. لهام می گوید

  سلام آقای بهرام پور عزیز . شما باید منو بابت یه قضاوت ناآگاهانه راجع به خودتون ببخشید . همیشه مباحث تون برام ایمیل میشد و گاهی با خودم حدیث نفس میکردم که آقای بهرام پور فقط دارن تبلیغ میکنن. اما هرگز به خودم اجازه ندادم اینو بهتون بگم و خاطرتونو مکدر کنم . بعد از گذشت مدتی و دنبال کردن مباحث دیدم قضاوت بیجایی کردم . عذر تقصیر .
  آقای بهرام پور عزیز من یه مشاوره از شما میخوام .
  نمیگم قدرت بیان خوبی ندارم اما آنچنان برای من رضایت بخش نیست . من کلاس داستان نویسی میرم اونجا خیلی سعی میکنم نظراتم رو به خوبی ارائه بدم ولی گاهی با اینکه به مطلب اشراف خوبی دارم ارائه خوبی نمیدم . و یک حالتهایی بهم دست میده . مثلا قلبم تند میتپه . چیزی نمیشنوم و بدون ذره ای مکث فقط حرفامو رگباری میزنم وقتی از بیرون به این تصویر از خودم فکر میکنم خنده ام میگیره و واقعا از واکنشم خوشنود نیستم . میشه بهم یاد بدین که چطوری با آرامش در جمع صحبت کنم؟ و به نظر شما این نشان از کمبود اعتماد به نفسمه یا اینکه یه خرده خجالتی هستم ؟ البته باید بگم اون مطالبی رو که باید توی کلاس ارائه بدیم فی البداهه ست و نمیشه از قبل اماده شد .اگه جواب سوالم رو به ایمیلم ارسال کنید بی نهایت ازتون ممنون میشم .
  سپاسگزارم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از توجهی که دارید.
   پاسخ برای شما ارسال شد.
   موفق و پیروز باشید.

 44. الهام می گوید

  بی صبرانه منتظر پاسخ تون هستم آقای بهرام پور عزیز .
  سپاس.

 45. dehghan می گوید

  بسیار عالی ممنون از سایت مفید و ارزشمندتون

 46. dehghan می گوید

  ممنون از سایت مفید و ارزشمندتون

 47. الهه مهدوی می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  خیلی کار جالب و قشنگی رو شروع کردین.
  خیلی فوق العاده ست..
  تشکر:)

 48. الهه مهدوی می گوید

  در ضمن من واقعاً چند وقته یک سوال برام پیش اومده.. یک مقاله گذاشته بودید درباره تفکر انتقادی و قضاوت کردن اگر اشتباه نکنم. بعد زیرش به پیام های کسانیکه نظرات مخالف شما رو داشتن و بعضاً هم بی احترامی می کردن جواب می دادید. اون زمان گفته بودید که میخواهید نکته ای رو درباره قضاوت نکردن در ادامه بگید و یکی از علت پاسخ به اینگونه پیام ها هم در همین راستا هست..
  ولی الان متوجه شدم رویکردتون این هست. میتونم علت اینکار رو بپرسم. چون من همیشه این ذهنیت رو داشتم افرادی مثل شما که مثلا حتی تلویزیون هم نگاه نمی کنند تا ذهنشون پرت مسائل کم اهمیت نشه برای اینگونه مسائل و پاسخ به این دسته از افراد هم انرژی ای صرف نمی کنند.
  این سوال خیلی ذهن منو درگیر کرده!:)
  اگر جایی صریح صحبت کردم صرفا بخاطر این بود که خواستم سوالم شفاف مطرح بشه و خدای نکرده مقصود دیگه ای در کار نبوده..
  ممنون می شم پاسخ بدید..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنونیم از توجه شما و در فرصت مناسب حتماً در این خصوص صحبت خواهند کرد.
   با تشکر از شما

 49. سجاد ستاری زاده می گوید

  من میخوام با اقای بهرام پور بصورت خصوت حرف برنم با اینکه در سمینار هفته پیش وقت نشد حرف بزنم خواهشا شماره موبایل یا ایدی اسکایب ایشون رو به بنده بدین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به اینکه ایمیل زده بودید پاسخ را برای شما ارسال کردیم.
   موفق باشید.

 50. احسان می گوید

  سلام
  خيلي عالي بود سپاس

 51. زهرا می گوید

  سلام . چقدر متنتون اشتباه تایپی داره خصوصا در نوشته اسامی نویسندگان یا نام انتشارات.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   از دقت نظر شما متشکریم و متن را بررسی و اصلاح کردیم.
   در صورت وجود هر نکته ای ممنون می شویم با ما در میان بگذارید.

 52. زهرا می گوید

  سلام . . این که صحبت عامیانه تایپ شده بود مشکلی نداشت . مد نظرم بیشتر اسامی نویسنده کتاب یا انتشارات بود که اصلاح کردید. خیلی متشکرم. موفق باشید.

 53. مصطفی محمدی می گوید

  سلام دوره کاریزمای کلمات رو میخواستم ظاهرن مشکلی پیش اومده لطفأ راهنمایی بفرمایید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در حال حاضر کاریزمای کلمات به فروش نمی رسد و به زودی این محصول با مطالب جدید تر و کامل تری در سایت رونمایی می شود.
   حتماً از طریق سایت و ایمیل اطلاع رسانی می کنیم.
   موفق پیروز باشید.

 54. امیر می گوید

  سلام خدمت همه دست اندرکاران سایت خوبتون
  یه سوال داشتم
  اینکه چجوری میشه تشخیص داد کتابی best seller شده
  یا بشه کتابهای پر فروش دنیا رو تو یه زمینه ی خاص جست و جو کرد؟!
  ممنون

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیز
   در اکثر مواقع بر روی کتاب این موضوع درج شده و یا می‌توانید به وبسایت‌هایی همچون آمازون مراجعه کنید و لیست بهترین ها را انتخاب کنید

   همچنین پیشنهاد می کنم فیلم سمینار مدرسه استادی را مشاهده کنید زیرا در مورد یافتن کتاب های Best Seller (و نسخه فارسی آن) بسیار کامل توضیح دادیم
   موفق باشید

 55. رحمت الله می گوید

  سلام آقای بهرام پور ، مطالب سایتتون خیلی مفیده و من کماکان دارم از مطالب سایتتون استفاده می کنم و لذت می برم . فقط یک سوال داشتم چطوری می توانم لیست کتاب ها و مقالات جدیدی که در مورد یک موضوع منتشر شده اند را پیدا کنم ؟
  سپاس فراوان از شما و همکاراتون .

 56. عباس خان می گوید

  سلام
  جناب بهرام پور میشه کتابی یا منبعی برای یادگیری سریع معرفی کنید. کتابی که در مورد عملکرد مغز، نحوه ثبت مباحث در ناخوداگاه، و … بیشتر توضیح داده باشه، خیلی دوست دارم بیشتر در مورد بدانم.
  همچنین عقیده دارم روشهایی هست که بشه مثلا زبانهای خارجی رو با کمترین زمان یاد گرفت، به روش ثبت در ناخوداگاه
  البته این کتابها رو بیشتر بخاطر تحقیق میخوام بخونم.
  ممنونم

 57. زهرا می گوید

  سلام آقای بهرام پور. یاد اوری
  قولتون را فراموش کردید .قرار بود هر ماه یک کتاب معرفی کنید . ممنون

 58. امید شعبانی می گوید

  قرار بود هر ماه یک کتاب معرفی کنید ولی فراموش کردین…….

 59. سعید می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  ما همچنان منتظریماااااااا !
  قرار بود کتاب معرفی کنید
  نگید وقت ندارم
  یا
  بهانه های دیگه …
  خودتون گفتید وقت ندارم نشان دهنده این نیست که ما آدم پرکاری هستیم برعکس ناتوانیم در برنامه ریزی

 60. محمود زمانی می گوید

  با عرض ادب و احترام خدمت دوست و استاد گرامی جناب آقای بهرام پور
  ممنون از این همه مطالب آموزنده ای که در سایت تون برای افزایش توانایی ها مخاطبین قرار دادید
  سوال من از حضور حضرتعالی این هستش که چطور میتونیم این انرژی مثبتی که بعد از شنیدن یا دیدن فیلم های اموزشی شما در وجودمون ایجاد میشه رو دائمی کنیم
  تجربه من به این صورت بوده که همیشه بعد از شنیدن صبحتهای شما درست مثل یک کوه آتشفشان پر از انرژی میشم ولی بعد از گذشت چند روز یا حتی متاسفانه بعد از چند ساعت خالی از انرژی میشم و نمی تونم اونطور که خودم راضی میشم مطالعه کنم یا دنبال خواسته های خودم برم

  ممنون از همه زحمات شما

 61. محمد می گوید

  سلام آقای بهرام پور تشکر میکنم از وقتی که برای کاربرها و من میذارید ما شما رو مثل برادرمون میدونیم من حقیقت می خواستم در رشته ی بازیگر و کارگردانی ادامه تحصیل بدهم و اینکه به امید خدا یک بازیگر وکارگردان بزرگی شوم و تنها مشکلی که دارم نه آدم کم رویی هستم نه خجالتی ولی در بیان در بعضی از کلمه ها مثل :ر-ل-س-ق و چند تا از کلمه ها در تلفظ نمی توانم به طور صحیح بیان کنم و اینکه جایی می روم برای صحبت کردن یا تست دادن صدایم کم شده و لرزش در صدا دارم و اینکه استرس می گیرم نمیدونم شاید اینکه برای اولین بارم هست در آن فضا قرار می گیرم یا اینکه مشکل جای دیگر است لطفا راهنمایی ام کیند؟ ممنون.یاعلی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت ها رو رفع نقاط ضعف خود هستید.
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   برای اینکه صدایمان نلرزد راهکارهایی وحود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به دوره کنترل لرزش صدا را مشاهده و بررسی نمایید:
   کنترل لرزش صدا
   موفق باشید و ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 62. معصومه می گوید

  سلام ، لطفا بگید کدوم قسمت کتابها معرفی شدن ،

 63. همیار آنلاین می گوید

  سلام وقت بخیر
  دوست عزیزم اقای بهرام پور به راهنمایی شما نیاز دارم ، میخواهم از شما خواهش کنم بنده را راهنمایی بفرمایید تا در مورد و چند کتاب در زمنیه تدرس به بنده معرفی کنید .
  البته تدریس بنده در کلاس درس مدارس و دانشگاه ها نمی باشد و در زمینه اموزش های طراحی و راه اندازی سایت فعالت میکنم اما دوست دارم شیوه های تدرس بیشتری را یاد بگیرم که چگونه کارگاه های خودم را به گونه ای مدیریت کنم که علاقه مندان لذت ببرند.

  من از اکثر مطالب سایت شما بهره میبرم و میتوانم بگم فوق العاده هستید

  دوست دار شما،سید محمودغفاری هستم.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   برای این که صحبت های جذابی داشته باشید پیشنهاد می کنیم مقالاتی که در لینک زیر قرار دارد را مطالعه کنید:
   چطور جذاب سخنرانی کنیم؟
   ۳ مهارت سخنرانی برای ایجاد جذابیت سخنرانی
   سخنرانی TJ Walker در برج میلاد با موضوع جذاب صحبت کردن
   در خصوص نحوه آموزش پیشنهاد می کنیم که به سایت روش تدریس مراجعه کنید.
   امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   موفق باشید

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside