چطور همیشه با قاطعیت رفتار کنیم؟

16

در فیلم آموزشی ” چطور با قاطعیت رفتار کنیم؟” یاد می گیریم که آگاه باشیم هر انسانی محترم هست و با او باید برخوردی محترمانه داشت.

برای دانلود فیلم آموزشی کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود این فیلم

گزیده ای از فیلم چطور همیشه با قاطعیت رفتار کنیم؟

در ابتدای این فیلم آموزشی محمدپیام بهرام پور توضیحاتی در خصوص این نمودار می دهند تا با آن آشنا شویم.

این نمودار بهمون کمک می کند تا بدانیم کجای کار هستیم؟ و داریم چیکار می کنیم؟ و چه رفتاری درست هست؟

حتماً توجه داشته باشید، هر جایی که رفتاری به غیر از قاطعیت نشون می دهیم یعنی مشکلی در شناخت ما از خودمان و اطرافیان مان وجود دارد.

هر انسانی محترم هست حتی اگر کار اشتباهی کرده باشد، تنبیه و مجازات خواهد شد اما محترم هست!

با بدترین آدم هم به اندازه مجازاتشون برخورد می کنند اما محترمانه!!

در این جا مثال یک تصادف که رخ داده است رو به صورت کامل توسط این نمودار می گوییم و قسمت های مختلف رو بررسی می کنیم.

در انتها باید در هر پیامدی ببینید:

 • کجا هستید؟
 • طرف مقابل تان کجا هست؟
 • از کدام تکنیک استفاده می کنید؟

متن فیلم چطور همیشه با قاطعیت رفتار کنیم؟

 

به نام خدا سلام خدمت شما وقتتون بخیر خیلی خوشحالم که از موضوع قاطعیت خوشتون اومد و دوست داشتید که بیشتر در مورد قاطعیت صحبت بکنیم،بنابراین ویدیو رو برای شما ضبط کردیم.

این سومین ویدیو هست که از مجموعه‌های از خجولی تا اعتمادبه‌نفس امیدوارم که دوست داشته باشید و ازش لذت ببرید.

این ویدیو می‌خواهم یه نموداری رو براتون رسم بکنم که توی نمودارها دو محور داریم که یک محور داریم که مربوط به من میشه عمودی و قسمت افقی‌اش مربوط میشه به‌طرف مقابل من،شخص که من دارم باهاش ارتباط برقرار می‌کنم زمانی که من با خودم اوکی باشم خودم رو محترم بدونم و زمانی که با خودم اوکی نباشم و خودم رو محترم ندونم و ارزشمند ندونم وقتی خودم محترم باشم بالاست خودم محترم نباشم پایین است و این‌طرف زمانی که شخص مقابل رو ارزشمند بدونم و در ادامه هر چه که جلوتر میریم ارزشمند ندونم.

خب قسمت پایین سمت چپ رو می‌بینیم من خودم خیلی ارزشمند نیستم و طرف مقابلم ارزشمند هست اونجا خجولی بروز میدم از خودم یعنی چی یعنی می گم ولش کن نگم ضایع است.

می ریم اون طرف زمانی که من خودم اوکی نیستم با خودم طرف مقابلم م همین‌طور اونجا یک رفتار غیرقابل‌تحمل از شرایط بدم میاد با خودم مشکل دارم و با دیگران مشکل دارم و کلاً همه آدم نیستن شروع می‌کنم به غرغر کردم و بهانه‌گیری کردن و علاوه بر خجولی بعضی مواقع هم رفتار عجیب‌وغریب ممکن بروز بدیم.

یک جایی هست میگیم طرف مقابل خیلی جایگاه ای نداره ولی من خیلی هم آدم خوب و ارزشمندی هستم اونجا پرخاشگری بروز میدم و یکجا هم هست که من یک انسان هستم و محترم و اون هم یکی انسان هست و اون هم محترم هست اونجا رفتار قاطعانه بروز میدیم.

پس می بینیم هر جایی که رفتاری به‌غیراز قاطعیت بروز بدیم یعنی مشکل داره شناخت ما از خودمون یا دیگران،به‌هیچ‌عنوان هیچ انسانی جز انسان نیست بنابراین محترم هست حتی اگه بدترین انسان باشه بازهم انسان هست ممکن که یک کار اشتباهی کرده باشه تنبیه می شه جریمه میشه مجازات میشه طبق قانون ولی محترم هست.

این‌رو می‌بینیم توی سیره‌ای تمام انبیا وجود داره که بدترین آدم هم به‌اندازه‌ای مجازات برخورد می‌کنند ولی محترمانه و از اون طرف هم همین‌طور پس من محترم طرف مقابل هم محترم و رفتار قاطعانه بگذرید.

براتون یک مثالی بزنم فرض بفرمایید که شما یم ماشین معمولی دارید ماشینی که نه خیلی ارزون نه خیلی گرونه نه خیلی قدیمی نه خیلی نو و پارک اش کردید وی تو یک بنزی میاد کنارتون پارک می کنه و وقتی در رو باز می کنه آیینه ماشین شما می شکنه یا حالی خطی می افته روی ماشین تون اون بنز خیلی گرونه قیمت هست بهترین مدل بنز هست و یک فرد خیلی خوش‌تیپی میاد و می‌ره توی فروشگاه و شما هم توی فروشگاه کاردارید خب نحو ای مواجه ما با اون فرد بسته به خودمون و طرف مقابل می تونه متفاوت باشه اگر با خودم اوکی نباشم یعنی من ارزشمند نباشم و بگم اون بنز داره اون خیلی خفن ولش کن حالا لگن ما رو زده دیگه خجولی می‌کنم خجولی گری می‌کنم حرص می‌خورم و حالم بده میشه ولی هیچی نمی گم از اون طرف می گم من بی‌ارزش هستم اون هم بی‌ارزش هست و کلاً مرده‌شور این دنیا رو ببرم همه‌چیز مزخرف هست خودم دارم این گفت‌وگو رو انجام میدم از من هم بدبخت‌تر هم هست و اون توی بنز بدبخت هست من توی این لگن بدبخت هستم و انواع این صحبت‌ها انجام میشه و یه موقعی هست من خودم رو خیلی محترم می دونم و طرف مقابل رو غیر محترم میرم پرخاشگری می‌کنم می‌گفتم من نمی نفهم خدا چرا پول رو به شما احمق‌های بی‌شعور داده فکر کردی بنز سوار شدی چه خبره و پرخاشگری می‌کنم باهاش با بی‌احترامی حرف می‌زنم اما زمانی که من بگم من اوکی هستم من محترم هستم و طرف مقابل من هم محترم هست اون موقع محترمانه می گم که آقای محترم خانم محترم زمانی که شما ماشین رو پارک کردید زمانی که در رو باز کردید ی خطی افتاد روی ماشین من ممنون میشم که برای جبران این موضوع چکاری می تونید انجام بدید.

کاری نداریم که واکنش طرف مقابل چیه که محترمانه با ما صحبت بکنه خوش‌حالیم و حاضرم وجه اش رو بدم حاضرم فلان کار رو انجام بدم یا اینکه بی‌احترامی کنه بگه چی شده حالا این لگن مگه چی شده حالا مثلاً خلأ به هر صورت این خطی که روی این ماشین افتاده توست شما انجام‌شده و باید این مسئله رفع بشه حتماً حالا این‌همه ماشین من چه مدلی هست شاید خیلی موضوع بحث نباشه مسئله اینکه قبل از این اتفاق ارزش این ماشین کمتر شده.

می ببینید ممکنه بعد از چهار بار پنج بار اون شخص بیاد بکنه اما من قاطعانه و محترمانه صحبت می‌کنم من کنترل خودم رو دارم و این یعنی مهارت ارتباطی فوق‌العاده حالا توی دوره‌ای مهارت‌های رفع خجولی و کسب اعتمادبه‌نفس که یک دوره‌ای حضوری هست و معمولاً سه روز برگزار میشه و واقعاً بی‌نظیر هست در مورد این صحبت می‌کنیم که چه تکنیک‌های وجود داره چند تا تکنیک ناب به شما می گیم که می تونید فوق‌العاده عالی توی این شرایط بتونید چکار بکنید محترمانه ولی قاطعانه پیام خودتون رو منتقل بکنید پس یادمون باشه اوی هر ارتباطی ببینیم من کجا هستم طرف مقابل کجا هست و الآن دارم از کدوم الگو استفاده می‌کنم و این باعث نشه رفتار بدی داشته باشم خیلی وقت فرق مخی بینه میام توی محیط کار بسیار بسیار خجول هست ولی زمانی که میاد توی خونه چون خودش رو اوکی میدونه توی خونه و طرف مقابل مثلاً فرضاً همسراش رو دیگه اوکی نمی بینه و یا محترم نی بینه پرخاشگری می کنه توی خونه ولی توی محیط کار یه آدم بسیار بسیار آروم هست اش بیا می تونه مدل‌های بسیار مختلف باشه.

این نمودار بهمون کمک می کنه که بفهمیم که کجای کار ایستاده‌ایم و داریم چکار می‌کنیم و چه رفتاری درسته.

امیدوارم از این ویدیو لذت برده باشید و اگر می‌خواهید واقعاً زندگی شما رو تغییر میده رو بگذارانید پیشنهاد می‌کنم حتماً در دوره‌ای مهارت‌های رفع خجولی و کسب مهارت‌های اعتمادبه‌نفس شرکت بکنید،این کارگاه

 

چند روزه می تونه معجزه بکنه و اتفاقات فوق‌العاده‌ای رخ بده پیروز و موفق باشید و یاد تون باشه آدم کم رو یا پرخاشگر نمی تونه بیشتر از یک نفر باشه

بیشتر و موثرتر از یک نفر باشید…

دانلود این فیلم

در دوره رفع خجولی و کسب اعتماد به نفس شرکت کنید.

در دوره رفع خجولی تکنیک هایی برای اینکه محترمانه و قاطعانه بتوانیم پیام خودمان را منتقل کنیم گفته می شود و کمک می کند که دچار پرخاشگری و خجولی نشویم.

برای شما هم پیش آمده که:

 • به دلیل کم رویی و خجولی و کم حرفی فرصت‌های خوبی را از دست بدهید؟
 • دوستان و اطرافیانتان به کم حرفی و به  کمبود اعتماد به نفس شما اعتراض کنند؟
 •  حتی در ارتباطات کاری نیز از صحبت کردن به جنس مخالف خودداری می‌کنید؟
 • به دلیل کم رویی و کم حرفی و خجالت کشیدن دیگران حق شما را می‌خورند؟
 • می‌توانستید بسیار جلوتر باشید اما به دلیل ناتوانی در بروز توانمندی‌هایتان به هدفتان نرسیده‌اید

می خواهم در این دوره شرکت کنم

دوست گرامی چنانچه هنوز در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت نکرده‌اید برای ثبت نام در این دوره‌ی رایگان فن بیان کافیست اینجا کلیک کنید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 16 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. محسن محمدی می گوید

  سلام و درود
  به موضوع مهمی اشاره کردید
  ممنون از شما

 2. محمدرضا آرحيمى می گوید

  سلام ممنون از مطالب خوبتون رعايت قاطعانه و محترمانه به نظرم خيلى سخت هست

 3. زهرا معینی می گوید

  sسلام…
  من می خواهم در ارتباطم با طرف مقاابل خودم را ارزشمند بدونم.حال اگر بخواهم همیشه طرف مقابل را ارزشمند بدانم.
  ولی طرف مقابلم رفتار و برخوردش غیر محترمانه و غیر واقع بینانه بروز می دهد.
  برای شفاف تر شدن:من می خواهم با مدیرم صحبت کنم.اینجا من میدونم ایشان یک اشتباهی کردند.خودشون هم وقتی صحبت های منو می شنوند به امر واقف می شوند ولی باز انگار می حواهند که موضوع را عوض کنند و به اشتباهات کارمند اشاره کنند.
  اینجا می توانم به طور جدی از رفتار قاطعانه استفاده کنم.؟؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که به برقراری ارتباط درست با دیگران اهمیت می دهید به شما تبریک می گوییم.
   پاسخ به سوال شما در قالب فایل صوتی توسط آقای بهرام پور به آدرس ایمیلتان ارسال شد.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 4. علی بهرام پور می گوید

  ممنون که رفتار قاطعانه رو آموزش میدید، رفتاری که کاش تو مدرسه آموزش میدادن

 5. محمد رفائیان می گوید

  سلام
  قاطعانه میگم که با صحبتهاتون روحیه میگیرم.
  شما همیشه برای من بیشتر از یک نفر هستید…!!!!!

 6. محمد رفائیان می گوید

  سلام
  تکرار افکار خوب نتیجه ش رفتار خوبه!
  ممنون که افکارمونو خوب می کنید
  امیدوارم که نتیجه شو تو رفتارمون مردم ببینن!!!!!

 7. حبیب الله مرام نارویی می گوید

  فوق العاده عالی بود دنبال همچین چیزی بودم ولی این نوع رفتار واقعا تمرین زیاد میخواد

 8. محمد می گوید

  سلام خیلی ممنون از مطلب بی نظیرتون.واقعا جای این مطالب توی مدارس خیلی خالیه.

 9. الهه می گوید

  کاش این چیزا رو تو مدرسه بهمون یاد میدادن

 10. الله محمد غلامی می گوید

  سلام.
  هرچه کوشش کردم فیلم چطور همیشه با قاطعیت رفتار کنیم را دانلود نتوانستم لطفآ راهنمایی کنید. با تشکر

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   تمامی فایل‌های سایت ما قابلیت دانلود دارند و شما می‌توانید آنها را دانلود کنید.پیشنهاد می کنیم برای دانلود کردن فایل ها طبق نکات گفته شده در لینک زیر عمل نمایید:
   نحوه دانلود مطالب در سایت
   پیروز و موفق باشید.

 11. ماندنی می گوید

  سلام داشتم توی سایتتون گشت می زدم. به جمله فروش تمام محصولات به صورت یکجا برخوردم. می دونستم توان مالی خریدش رو ندارم اما برای کنجکاوی که همه محصولات رو ببینم توی اون صفحه رفتم. به عبارتی بر خوردم«تقریبا معادل یک گوشی همراه معمولی»
  اینجا می نویسم؛ چون توی اون صفحه من گزینه نظر خواهی ندیدم. برام … بود(کلمه ای پیدا نکردم)
  قیمت گوشی همراه من که به نظرم خیلی خوبه ۴۵۰ هزار تومن بود که با گلریزون اعضای خونواده خریداری شد.
  فکر کنم مقدار وسعت کلمه « تقریبا» دستم نیست!
  خلاصه موفق باشید و جیبتون پر باشه از گوشی های معمولی!!!
  در آخر هم تشکر می کنم از شما. از محصولاتون استفاده کردم مثل کتاب و ویدیوی از شنبه. سخنرانی و فن بیان که واقعا نتیجه داد. این نظر رو هم که نوشتم چون خیلی با عبارت انتخاب درست واژه ها توی سایتتون برخورد کرده بودم.

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک میگم که به دنبال کسب مهارت و دانش هستید.خیلی خوشحالیم از اینکه شما همراه ما هستید.
   پیروز و بیشتر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside