چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟

174

قبل از هر چیزی باید بگویم که اگر می‌خواهید خوب صحبت کنید بدون شک در دوره رایگان فن بیان و سخنرانی  شرکت کنید. برای شرکت کافیست به صفحه زیر مراجعه کنید:

www.bahrampoor.com/فن-بیان/

پس از شرکت در این دوره، پیشنهاد می‌کنم مقاله زیر را مطالعه کنید:

خوب صحبت کردن چرا مهم است؟

به اعتقاد من، در دنیای فعلی، آنقدر موضوع خوب صحبت کردن و فن بیان خوب داشتن مهم است که شاید بهتر باشد مدارس و دانشگاه به جای این که ۱۶ سال وقت دانش آموزان را به موضوع نوشتن اختصاص دهند و حتی دقیقه‌ای به مهارت صحبت کردن نپردازند،‌با یک تغییر نگرش کلی، فرصت بسیاری را به مهارت صحبت کردن و فن بیان اخصاص دهند.

 

هرچند در حال حاضر امکان این را نداریم که تغییری در سیستم آموزشی داشته باشیم، اما اهمیت این موضوع آنقدر بالاست که مجموعه مقاله‌های با عنوان مهارت‌های خوب صحبت کردن و مهارت‌های فن بیان برای شما عزیزان در سایت تدارک دیده‌ایم که به مرور زمان تکمیل‌تر نیز خواهند شد.

این که چطور صحبت خوب کنیم، فن بیان خوبی داشته باشیم و اصلاً کلام ما به گونه‌ای باشد که بتوانیم نظر مخاطبان را جلب کنیم و به بهترین نحو صحبت کنیم، موضوع بسیار مهم است که هر فردی (به خصوص سخنرانان) باید به آن توجه کنند.

درصد قابل توجهی از ارتباطات ما در طول روز با ارتباطات کلامی توأم است! پس دلیلی وجود ندارد که بهترین فن بیان و بهترین مهارت‌های صحبت‌کردن را نداشته باشیم!

چرا باید فن بیان خوبی داشته باشیم؟

در هنگام ثبت نام کاربران برای کارگاه آموزشی «مهارت‌های فوق پیشرفته ترس از سخنرانی» متوجه موضوع جالبی شدم. این که بسیاری از کاربران، مشکلی کلی برای خوب صحبت کردند دارند و پیش از این که بخواهند ترس از سخنرانی خود را مدیریت کنند، به این موضوع فکر می‌کنند که چطور در زندگی روزمره خود بهتر صحبت کنند.

فن بیان و خوب صحبت کردن

از همین رو تصمیم گرفتم در مجموعه مقالاتی (مثلاً ۴ یا ۵ قسمتی) به این موضوع بپردازم که به طور کلی چطور فن بیان خود را بهبود ببخشیم و چطور خوب صحبت کنیم!

در طول روز همه ما بارها و بارها با محیط پیرامون خود ارتباط داریم و طبق تحقیقات انجام شده، به طور میانگین، ۴۳ درصد از ارتباطات ما، صرف شنیدن و ۳۲ درصد صرف صحبت کردن می‌شود! این عدد فوق‌العاده قابل تأمل است! ۷۵ درصد ارتباطات ما،‌ارتباطات کلامی است و اگر فن بیان خوبی نداشته باشیم، مطمئناً نمی‌توانیم موفقیت‌های زیادی کسب کنیم زیرا ارتباطات ضعیفی خواهیم داشت.

جالب است برخی تصور می‌کنند که فن بیان، فقط برای سخنرانان است و یا فقط محدود به کسانی است که کار مجری گری دارند و یا شغلشان روابط عمومی است! اما جالب است بدانید که اصلاً‌ اینطور نیست! از آنجایی که بخش عمده ارتباطات ما به ارتباطات کلامی اختصاص دارد، همه و همه باید فن بیان خوبی داشته باشیم!

حتی در پایان کلاس‌های سخنرانی من نیز ارتباطات ادامه دارد!

کلاس خوب صحبت کردن

 

فن بیان چیست؟

چه سوال خوبی! اصلاً فن بیان چیست؟ شاید بهتر باشد به مقاله «فن بیان چیست» نگاهی داشته باشیم…

مطمئناً شما تعاریف زیادی از فن بیان شنیده‌اید! فن بیان را می‌توان بسته به حیطه کاری به صورت‌های مختلفی تعریف کرد!

اگر یک مجری باشیم؛ فن بیان یعنی این که در صحنه همایش خوب صحبت کنیم، صدایی گیرا داشته باشیم و نظر مخاطبان را جلب کنیم و…

اگر یک گوینده باشیم؛ یعنی کلمات را درست ادا کنیم، با لحن و صدای خود توجه مخاطب را جلب کنیم و …

و هزاران تعریف دیگر که می‌توان از فن بیان داشت. اما اجازه دهید ما یک تعریف کلی در این زمینه داشته باشیم؛‌ یعنی فن بیان را برای همه حالات تعریف کنیم:

«فن بیان؛ در حقیقت فنون و مهارت‌هایی است که شما با استفاده از تمام اجزای ارتباطی خود (نه فقط دهان و زبان) برای ارتباطات کلامی خود به کار می‌برید»

اجازه بدهید این تعریف را کمی بیشتر توضیح دهیم؛ فن بیان فقط و فقط محدود به افراد خاص نیست. مطمئناً شما به عنوان یک منشی، پزشک،‌ خلبان، کارمند، دانشجو، دانش‌آموز، پدر و مادر و … در طول زندگی خود بارها و بارها نیاز است که صحبت‌های تأثیر گذاری داشته باشید و اگر فن بیان خوبی نداشته باشید و نتوانید خوب صحبت کنید،‌مطمئناً با شکست مواجه خواهید شد.

بنابراین شما باید بتوانید اولاً یک صحبت موثر در ذهن خود طراحی کنید و سپس به توانایی دست بیابید که بتوانید آنچه در ذهن دارید را به خوبی به زبان بیاورید!

cropped-comunicazione-paraverbale

 

چطور فن بیان خوبی داشته باشیم؟

تا به اینجای کار مقدماتی از فن بیان ارائه کردیم و گفتیم که اهمیت آن چقدر است (و واقعاً هم زیاد است!) اما حالا چه کنیم که فن بیان خوبی داشته باشیم؟حقیقت این است که بهبود فن بیان کار یک روز و یک هفته نیست! اصلاً اجازه بدهید یک اصلی خیلی مهم را مطرح کنم:

ما چیزی به عنوان فن بیان خوب نداریم! هر کسی باید در هر شرایطی که هست بیان خود را روز به روز بهتر کند

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید من روزانه حداقل ۲ ساعت برای یادگیری و بهبود فن بیان خود وقت می‌گذارم!! (۲ ساعت حداقل است) و تأثیر آن را هر روز در کار و زندگی خود بارها و بارها مشاهده می‌:کنم. پس باید توجه کنید که: شما در هر جایگاهی که هستید باید فن بیان خود را بهبود ببخشید و تمرین کنید.

برای بهبود فن بیان باید از سه مرحله مهم عبور کند:

۱٫ مطالب را به صورت تئوری یاد بگیرید.

۲٫ تمرین مناسب و کافی داشته باشید (شبیه سازی)

۳٫ و به صورت واقعی در زندگی خود به کار ببرید (تا پس از مدتی به صورت ناخودآگاه به از این روش‌ها استفاده کنید)

 

 

آیا می‌توان فن بیان خوبی داشت و خوب صحبت کرد؟

سوال بسیار مهمی که وجود دارد و احتمال دارد که برای شما نیز پیش آمده باشد این است که آیا اصلاً می‌توان فن بیان خوبی داشت و خوب صحبت کرد یا این که این موضوع ذاتی است و امکان یادگیری ان وجود ندارد؟!

پاسخ این سوال دو جواب می‌تواند داشته باشد. جواب اول مثبت است که یعنی می‌توانیم این مهارت‌ها را یاد بگیریم و جواب دوم منفی است که یعنی ما خودمان و هزاران شرکت کننده در دوره‌هایمان را سر کار گذاشته‌ایم!!

کلاس فن بیان

پاسخ من به این موضوع این است که برخی از افراد ممکن است به صورت ذاتی دارای مهارت‌های فن بیان و خوب صحبت کردن باشند اما واقعیت این است که تعداد قابل توجهی از افراد با تمرین و ممارست و آموزش درست توانسته‌اند به یادگیری مهارت‌های ارتباطی بپردازند. توضیحات زیر قطعاً می‌تواند به درک بهتری در این زمینه کمک کند:

مراحل یادگیری مهارت‌های کلامی

برای یادگیری هر مهارتی، از جمله مهارت‌های کلامی و سخنرانی، گام‌هایی وجود دارد که اگر ما با این گام‌ها آشنا نباشیم، نه تنها رشد نخواهیم کرد، بلکه باعث می‌شود که پسرفت هم داشته باشیم و یا با داشتن توقعاتی نامعقول در مسیر رشد و بهبود قرار نگیریم.

اولین شرط در یادگیری هر مهارتی، این است که بدانیم باید تا حد ممکن تمرین کنیم و بدون تمرین کردن عملاً هیچ مهارتی کسب نمی‌شود. چه بهتر است که ما زمانی را به صورت روزانه در نظر بگیریم و تمرینات مربوطه را انجام دهیم.

در طول دوره‌هایی که برگزار می‌کنم – علی‌الخصوص دوره‌های بلند مدت یک ساله – موضوعی که برایم بسیار پررنگ است و البته عجیب! این است که گویا این موضوع در فرهنگ ما عادت شده که بدون تمرین کردن توقع داریم که نتیجه بگیریم!

حال با فرض این که دائماً در حال تمرین کردن هستیم، به گام‌های یادگیری یک مهارت جدید می‌پردازیم. به نظر می‌رسد که بهترین مثال برای یک مهارت جدید، «مهارت رانندگی» است زیرا برای همه ما ملموس است و به سادگی آن را درک می‌کنیم.

ناتوانی ناآگاهانه

گام اول زمانی است که ما توانایی انجام مهارت را نداریم و البته نمی‌دانیم که این توانایی را نداریم. این وحشتناک‌ترین مرحله برای یادگیرنده است، زیرا گمان می‌کند که کارش خوب است ولی اصلاً اینطور نیست. بهترین مثال برای این موضوع نوجوانانی هستند که تا به حال رانندگی را تجربه نکرده‌اند و هرآنچه که در مورد رانندگی می‌دانند مربوط می‌شود به تصوّرات آنها و همچنین مشاهداتشان از فیلم‌ها و دیگران! این افراد تصوّر می‌کنند که رانندگان قدری هستند اما وقتی که پشت فرمان اتوموبیل می‌نشیند….

ناتوانی آگاهانه

گام دوم زمانی است که ما توانایی انجام مهارتی را نداریم اما متوجه و آگاه می‌شویم که این توانایی را نداریم. زمانی که فردی در این مرحله قرار می‌گیرد، مطلع می‌شود که باید مهارت‌های خود را بهبود ببخشد و برای این کار اقدام می‌کند.
درست مثل کسی که متوجه می‌شود برای یادگیری رانندگی نیاز است که به اقدام کند و به کلاس آموزشی می‌رود.

توانمندی آگاهانه

گام سوم زمانی است که ما توانایی انجام مهارت را به دست می‌آوریم اما تمام حرکات ما آگاهانه است. در مثال رانندگی، زمانی که در مرحله سوم قرار می‌گیریم، با رانندگی ارتباط برقرار کرده‌ایم، اما تمام حرکات ما خودآگاه است و نیاز به تمرکز و تلاش زیادی دارد و برای هر بار رانندگی باید انرژی زیادی صرف کنیم و زحمت زیادی متقبل شویم و حتی اگر لحظه‌ای حواسمان پرت شود، تعادل خود را از دست می‌دهیم.

به همین منظور کافیست به فردی که تازه گواهینامه خود را دریافت کرده است فکر کنید. او می‌تواند رانندگی کند اما نیاز به تمرکز بالایی دارد و به هر کاری که می‌کند فکر می‌کند. مثلاً اگر قرار است دنده را عوض کند،‌ به این موضوع فکر می‌کند و آگاهانه تصمیم می‌گیرد.

توانمندی ناآگاهانه

گام چهارم زمانی است که ما توانایی انجام کار را به دست می‌آوریم و آنقدر آن را تمرین کرده‌ایم که به صورت ناخودآگاه و از روی عادت به فعالیت می‌پردازیم و در این صورت انرژی بسیار کمتری برای انجام مهارت صرف می‌کنیم و از همین رو انجام آن کار برای ما لذت بخش‌تر خواهد شد. درست مثل کسی که به خوبی رانندگی را یاد گرفته و چند ماهی است که هر روز چند مرتبه رانندگی می‌کند و عملاً این مهارت بخشی از وجود او شده و بدون فکر کردن به آن می‌تواند آن را انجام بدهد.

حال این چهار گام را در سخنرانی مرور می‌کنیم. در گام اول، اصلاً متوجه نیستیم که در این مهارت مشکل داریم و با اعتماد به نفس کاذب سخنرانی می‌کنیم و فقط باعث آزار و اذیت دیگران می‌شویم (فکر می‌کنم تعداد این نوع از سخنرانان بسیار زیاد است) در گام دوم، ما متوجه می‌شویم که توانمندی سخنرانی را نداریم و لازم است که آن را یاد بگیریم و در گام سوم، با تمرین و یادگیری به صورت خودآگاه می‌توانیم این مهارت را اجرا کنیم اما برای انجام آن نیاز به زمان و فکر کردن بسیار زیادی داریم و البته از دید مخاطب نیز بسیار حرفه‌ای به نظر نمی‌رسیم و در گام چهارم، سخنرانی بخشی از وجود ما خواهد شد و برای اجرای آن فکر نمی‌کنیم و بیشتر بر روی عمل متمرکز می‌شویم.
باید این خبر خوب را به شما بدهم که وقتی شما این کتاب را مطالعه می‌کنید به این معنی است که شما مرحله اول (وحشتناک‌ترین مرحله) را گذرانده‌اید و اکنون در یکی از سه مرحله آخر حضور دارید و امیدوارم که هرچه زودتر با ادامه دادن تمرینات به مرحله چهارم دست بیابید.

این شعر از «فخر راضی» بخش‌هایی از این چهار مرحله را به زیبایی مطرح می‌کند:

آن‌کس که بداند و بداند که بداند                    اسب خرد از گنبد گردون بجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند                   بیدار کنندش که بسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند                   لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند                   در جهل مرکب ابدالدهر بماند

آن کس که نداند و نخواهد که بداند                   حیف است چنین جانوری زنده بماند!

 

پیشنهاد ویژه
یک دوره حرفه‌ای و کاربردی برای مهارت‌های خوب صحبت کردن و افزایش مهارت‌های ارتباطات مؤثر:

برای اطلاعات بیشتر اینجا یا روی تصویر زیر کلیک کنید

تمرین‌های بهبود فن بیان

یکی از تمرین‌های بسیار مهم که بارها و بارها با آن سرو کار خواهیم داشت، ضبط کردن صداست! شما باید «همین حالا» یک صحبت ۵ دقیقه‌ای کوتاه داشته باشید و آن را ضبط کنید. سپس به آن گوش دهید و سعی کنید نقاط ضعف خود را پیدا کنید و مجدداً این فایل را ضبط کنید. این کار را حداقل ۱۰ بار انجام دهید و فایل اول را با فایل دهم مقایسه کنید!

شروع دوره بلند مدت انسان بیشتر از یک نفر و سومین دوره مدرسه استادی:

برای دریافت وقت مشاوره و مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص دوره انسان بیشتر از یک نفر و مدرسه استادی کافیست به صفحات مربوط به آنها مراجعه کنید:

دوره انسان بیشتر از یک نفر

دوره مدرسه استادی ۳

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 174 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. محمدعلی می گوید

  سلام واقعا این مطلب خیلی میتونه کمکم کنه!!

  خوشحال میشم از طریق ایمیل در تماس باشیم!!

   1. ریخان می گوید

    حتما

  1. ریخان می گوید

   درسته ولی کامل نبود
   لطفا کامل منید

 2. هاله محمدپور می گوید

  سلام وعرض ادب
  بنده دانشجو ی علوم قضایی میباشم رشته ای,که نظرات وگفتمان زیادی ,داره ولی متأسفانه بدلیل مقید و خجالت کشیدن یا ساده بگم برای ضایع نشدن حرف نمیزنم .خیلی با این موضوع مشکل دارم لطفا باروشهایی که برای بهبودیم وجود دارد را بیان کنید
  باسپاس فراوان محمدپور

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   چند پیشنهاد برای شما دارم:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   ۲-گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland

   ۳-پیشنهاد ویژه این که در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   دوره غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی

 3. پردیس می گوید

  سلام.من ۱۷ سالمه و دانش اموز سال چهارمم.خیلی کم حرفم و فقط به این دلیل که از حرف زدن توی جمع ترس دارم.اینکه همه به حرفام گوش بدن دسپاچم میکنه که یه وقت حرف بی معنی ای بزنم.چه ران هایی هست واسه غلبه کردن بر ترسم؟

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   تبريك مي‌گوييم كه براي رشد و بهبود مهارت‌هاي خود تلاش مي‌كنيد.
   پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييد و همچنين ساير موضوعات در سايت را نيز بررسي نماييد.
   حتماً تمرينات گفته شده را به دقت انجام دهيد.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت‌هاي خانم داين ويندينگلند
   همچنين شركت در دوره‌ي غيرحضوري مديريت ترس
   مديريت ترس از سخنراني

 4. نگار می گوید

  سلام من بعد از مدت های زیادی جستجو در مورد کار یه جایی به عنوان منشی استخدام شدم. از محیط کارم که بک آموزشگاه کنکوره راضی ام.ترسی از صحبت کردن توی جمع ندارم اما اصولا کم حرفم و ترجیح میدم گوش بدم تا حرف بزنم و میدونم که این برای یه منشی چیز خوبی نیست.اعتماد به نفسم هم در حد خوبیه جون تو یه موقعیت قرار گرفتم که مجبور شدم چهار ماه به عنوان معلم ثابت سر کلاس درس برم وبدون هیج پیش زمینه ای از تدریس بچه ها رو که معلمشون رو از دست داده بودن تا آخر سال همراهی کنم.و همه میگن خیلی کار سختیه.اما این کم حرفی اذیتم میکنه و میخوام درستش کنم اما نمیدونم چطوری!اگه میشه کمکم کنین

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   تبريك مي‌گوييم كه براي ارتقا مهارت‌هاي خود تلاش مي‌كنيد و اميدواريم در كار و تدريس خود موفق باشيد. پيشنهاد مي‌كنم از دوره‌ي غيرحضوري كاريزماي كلمات استفاده نماييد:
   كاريزماي كلمات
   همچنين مي‌توانيد از سايت raveshtadris.com كه مطالب تخصصي درخصوص آموزش ارائه كرده است استفاده كنيد.

  2. سید علی موسوی حسنی می گوید

   سلام وتحیت خداوند بزرگ وهنیشه مهربان بر رسول اکرمش محمدوآل مطهرش وهمچنین شما دوستان عزیز وگرامی…
   دوستان عریز بنده باتوجه به نقطه نظرات شما به قوت وضعف شما عزیزان در روابط عمومی پی بردم ووذکر این نکته حایز اهمیت است که همه شماها کثرتا وحتی حقیر از نبود اعتماد بنفس در حدمتوسط در رنج بسرمیبریم….بنده دانشجوی حقوق هستم ولی ازمسایل روانشناسی که در افکار بسیاری ازدوستانم تست کردم وجواب مثبت داده برخوردارم..بیشتر اعمال وتز حقیر در بحث معنوی و ..هست اگر خواستار بهره مندی از این منبع هستید بنده عاشقانه بخاطر خدا حاظربه مددرسانی به فرد فرد شماعزیزانم..شما میتوانید با بنده در انواع شبکه های اجتماعی در ارتباط با این موضوع وانواع مباحث مختلف اجتماعی و..در ارتباط باشید..پل ارتباطی ما ۰۹۱۹۵۲۴۲۶۹۶…التماس دعا…یاعلی مدد

 5. sahar می گوید

  سلام من توی رساندن منظور به دیگران مشکل دارم یعنی سخت میتونم با حرفم طرف مقابل رو قانع کنم خیلی باعث آزارم شده چون حتی با مامانمم مشکل دارم عملا بلد نیستم درست حرف بزنم اگه کمکم کنید واقعا ممنون میشم

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   تبريك مي‌گويم كه براي برطرف كردن نقاط ضعف و ارتقا مهارت‌هاي خود تلاش مي‌كنيد.
   دوست عزيز پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييد:
   مهارت‌های صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   همچنين درصورتيكه در دوره‌ي غيرحضوري مهارت‌هاي پيشرفته ارتباط موثر شركت نكرده‌ايد، از اين دوره استفاده نماييد. در این محصول، راهکارهایی کاملاً علمی و بومی شده برای شرایط کشور ما به منظور برقراری ارتباط موثر و اثرگذاری بیشتر و آسان‌تر ارائه شده است
   ارتباط موثر

 6. سارا می گوید

  با سلام
  ممنونم از مطالب مفيدتون.
  شما كلاس هاي پيوسته براي ارتباط موثر و فن بيان تشكيل مي دهيد ايا?

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   كلاس‌ها و كارگاه‌هايي درخصوص فن‌بيان و ارتباط موثر توسط مجموعه‌ي آموزش سخنراني و فن‌بيان برگزار مي‌گردد كه زمان برگزاري از طريق ايميل و سايت اطلاع‌رساني مي‌شود.

 7. وحیده می گوید

  سلام
  یکی از بزرگترین مشکلاتی من در سخنرانی دارم اینه که مطالبی که توی ذهنم دارم رو نمی تونم سازماندهی کنم و طبق اصول خاصی بیان کنم و خیلی زود هول میشم و برخی مطالبو فراموش میکنم
  تا بحال خیلی از این ضعفم ضربه خوردم
  راهنماییم کنید

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   سلام دوست عزیز
   تبريك مي‌گوييم كه براي برطرف كردن نقاط ضعف خود تلاش مي‌كنيد.
   چند پیشنهاد برای شما دارم:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   پیشنهاد ویژه این که در دوره‌ي غيرحضوري مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   دوره غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی

 8. سمانه می گوید

  با سلام وعرض ادب
  من تازه با سایت شما آشنا شدم و دوست دارم برای بهبود بیانم تلاش کنم جا داره از مطالب مفیدتون که به اشتراک میذارید تشکر کنم.

 9. الهام می گوید

  سلام
  من مشکلم با بقیه فرق داره! وقتی میخوام صحبت کنم کلماتو فراموش میکنم که از چه کلمه ای الان باید استفاده کرد! خودم احساس میکنم در صحبت کردنم مسیر فهم به مخاطب رو ندارم بعضیا دیدین جوری صحبت میکنن که مخاطب شیر فهم میشه؟ من مشکل اینو دارم که حس میکنم وقتی حرف میزنم جواب کسیو میدم طرف متوجه حرفم نمیشه
  چیکار کنم؟

  1. مهشید بهزاد - دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامی سلام
   مشکلی شما دارید برای بسیاری از افراد وجود دارد. پیشنهاد می‌کنم مطالب مربوط به بداهه را در سایت مطالعه نمایید:
   مهارت سخنرانی بداهه
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   و همچنین در دوره‌ی غیرحضوری بداهه شرکت کنید و تمرینات گفته شده را به دقت انجام دهید:
   دوره غیر حضوری مهارت‌های ارائه سخنرانی بداهه

 10. علی می گوید

  با سلام.من نمدونم چه موقع جه حرفیو بزنم، موقعی ام که به مشکل می خورم بدتر با حرفام همه چیو خراب می کنم.۲نمی تونم طرف مقابلمو متقاعد کنم….. چه پیشنهادی میدید؟ ممنوون

  1. مهشید بهزاد - دستیار مجازی می گوید

   دوست عزیز سلام
   تبریک می‌گوییم که برای ارتقا مهارت‌های خود تلاش می‌کنید. پیشنهاد می‌کنم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً انجام دهید:
   مهارت‌های صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   درصورت تمایل در دوره غیرحضوری مهارت پیشرفته ارتباط موثر شرکت نمایید:
   ارتباز موثر
   همچنین درخصوص متقاعدسازی می‌توانید از دوره فتح قله های متقاعدسازی استفاده کنید.در این دوره آموزش می‌بینید چگونه برای ارائه ایده و فروش محصولات و خدماتمان از اصول متقاعد سازی بهره ببریم و فوق‌العاده عمل‌کنیم:
   فتح قله‌های متقاعد سازی

  2. فاطی می گوید

   سلام
   من اصلا نمیتونم خوب صحبت کنم انقد ک کار خوبم را طریقه حرف زدنم بد جلوه میدم
   از خودم نمیتونم دفاع کنم وهرچی پیش میاد حتی اگه حق بامن باشه اما ب نفع طرف مقابل میشه

 11. حمید می گوید

  سلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی هستم خداروشکر فن بیان ومیتوانم خوب صحبت کنم
  ولی متاسفانه من لهجه دارم لطفا راهنماییم کنید
  خیلی دوست دارم خوب خوب سخنرانی کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های خود هستید.
   اگر بخواهم یک تمرین ساده به شما بگویم، این است که به صدای گویندگان، سخنرانان و یا مجریان فارسی زبان گوش کنید و سعی کنید از آنها تقلید کنید، صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش کنید و با صدای گویندگان مقایسه کنید.و ببینید که چه جاهایی مشکل دارید و سعی کنید آن را رفع کنید اگر چند ماه تلاش کنید، به شما قول می‌دهیم که این مشکل فوق‌العاده کمرنگ خواهد شد.
   پیروز باشید.

 12. raza kiani می گوید

  سلام؛
  با تشكر از زحمات شما!

  براي ضايع نشدن در جمع چه بايدكرد؟

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست گرامی سلام
   تبریک می‌گوییم که برای برطرف کردن نقاط ضعف خود تلاش می‌کنید.
   چند پیشنهاد برای شما دارم:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   پیشنهاد ویژه این که در دوره‌ی غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   دوره غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی

 13. نذیراحمد فیضی می گوید

  برنامه های را که ارائه بسیار عالیست.
  ما با استفاده از برنامه های تان از طریق فضای مجازی واقعآ مستفید شده ایم.
  پاینده و سر بلند باشید.

 14. مسعود شجاع می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای بهرامپور،از راهنمایی ها و مطالبتون بهره ی فراوان بردم و واقعا خوشحالم ک میهنم استاد هایی مانند شما داره،دانش اموز پایه چهارم علوم انسانی هستم و با توجه به رشتم معتقدم که باید از فن سخنوری چیزی تو چنته داشته یاشم به همین دلیل خواستم مشکلمو خدمتتون عرض کنم.من هروقت با بزرگتر از خودم حرف میزنم یا مخاطبم فردی هست که زیاد باهاش راحت نیستم همینطوری که برای شما کامنت گذاشتم باهش حرف میزنم یعنی کلمات رو کتابی و محاوره ای بیان میکنم.این ایراده؟اگه اره راه درمانش چیه؟

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست گرامی سلام
   تبریک می‌گوییم که برای رشد و پیشرفت خود تلاش می کنید و امیدواریم با انجام تمرینات و پیگیری که دارید بتوانید این مهارت را ارتقا دهید. بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
   با توجه به جایگاه و شرایط باید موقعیت سنجی نمایید. چنانچه در موقعیت کاملاً رسمی نمی‌باشید می‌توانید به صورت محاوره‌ای صحبت نمایید و در شرایط اداری از گفتمان رسمی استفاده نمایید. چناچنه مدتی به صحبت‌های خود تمرکز داشته باشید می‌توانید با توجه به موقعیت نحوه‌ی صحبت خود را مشخص کنید. پیشنهاد می‌کنم مطالب زیر را نیز بررسی نمایید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
   سخنرانی و صحبت برای افراد غریبه
   چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
   همچنین درصورت تمایل در دوره‌ی غیرحضوری مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر شرکت نمایید:
   مهارت های خوب صحبت کردن و ارتباط موثر

 15. کمال می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  ضمن تشکر از تلاش صمیمانه شما در جهت رفع موانع پیش رو در فن بیان بالاخص برای جوانان عزیزو آرزوی موفقیت برای شما بزرگواران عرصه علم ودانش را از خداوند منان خواستارم.
  اجرکم عندالله
  ۰۹۳۸۸۳۸۳۳۹۱

 16. هیچ می گوید

  این رادیو هاتون یه ذره ب کارمون اومد خدارو شکر

 17. رضا می گوید

  تشکر از سایت خوبتون میگم از کجا میشه چندفایل رادیویی رو همزمان باهم دانلود کنیم ممنون میشم اگه راهنمای کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنون می شوم کمی دقیق تر منظورتان را بفرمایید تا راهنمایی بهتری صورت گیرد.
   پیروز باشید.

 18. طاها می گوید

  پرفروش ترین و منتخب ترین پکتو کدوم یکیه؟؟؟؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید با توجه به موارد مورد نیاز خود محصولات مورد نظر را خریداری نمایید.
   پیشنهاد می کنیم برای انجام این کار به لینک زیر مراجعه کنید و تمام محصولات را مشاهده نمایید:
   فروشگاه
   ممنونیم از توجه شما

 19. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید
  من یک شرکت دارم و مجبورم روزانه با چندین نفر در تماس باشم ممنون میشم اگه کمکم کنید بتونم فن بیانمو تقویت کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقا مهارت‌های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:
   ۱٫گوش دادن به فایل رایگان رادیو سخنرانی زیر:
   فن بیان در ارتباط با مشتری
   ۲٫ دانلود مقاله زیر با عنوان راهکارهای عملی در ارتباط موثر با مشتری:
   فن بیان در فروشندگی و ارتباط موثر با مشتری
   ۳٫ فن بیان سازمانی مدیران
   ۴٫ صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   امیدواریم با عمل به نکات گفته شده ارتباطات موثری داشته باشید.
   موفق و پیروز باشید.

 20. فاطمه می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید…!
  من در فن بیان و سخنرانی احساس ضعف میکنم…و از این موضوع خیلی ناراحتم و همیشه نگران این هستم که در شغل اینده ی خود که وکالت هست موفق نشوم…اگر میسه به من کمک کمید تا بتونم فن بیان خود را تقویت کنم..!

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   چگونه مانند افراد خوش بیان باشیم؟
   همچنین مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط مؤثر یک برنامه منسجم شامل ۲۱ درس است که آموزش می دهد چگونه مانند افراد موثر و حرفه‌ای در هر جایی، هر زمانی و هر شرایطی خوب صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:
   مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط مؤثر
   موفق و پیروز باشید.

 21. sama می گوید

  با سلام,من ۲۳سالمه,قبل خیلی کم رو بودم و از حرف زدن میترسیدم,و توی جمع خجالت میکشیدم,خیلی روی خودم کار کردم و یه جورایی برچسب کمرویی رو از روی خودم برداشتم,اما الان یه مشکل جدید پیدا کردم اینکه گاهی احساس میکنم جمله بندیام خوب نیست,یا اینکه تپق میزنم,و همیشه تو ذهنم دنبال سوال میگردم برای برقراری رابطه بیشتر با دیگران,,البته در برقراری رابطه با دوستام هیچ مشکلی ندارم,وقتی پیش نامزدم هستم گاهی واقعا نمیدونم دیگه باید درمورد چی حرف بزنم,اونم مرتبا میگه خووب دیگه چه خبر تعریف کن!!! من به خاطر این مشکل واقعا اذیت میشم لطفا کمکم کنید.ضمنا نامزدم فامیله و منو به عنوان یه شخصه کمرو میدونه,پس برای من, سخت تره که بهش بفهمونم من دارم تغییر میکنم,باید چیکار کنم? 🙁

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   امیدواریم با به کار گیری نکات گفته شده در روابط خود به نتایج خوبی دست یابید.

 22. توحید می گوید

  فقط اینو میتونم بگم که الان یه حس خوبی دارم , ,واقعا با حرفاتون به من یک آموزش واقعی و اعتماد بنفس قوی دادید, ای کاش من دوست صمیمی شما بودم , صادقانه بگم از اینکه شما رو کشف کردم درواقع کلید موفقیتم رو پیدا کردم خیلی خوشحالم. برای شما و خانواده محترمتان آرزوی شادی و سلامتی میکنم ♥

 23. سیده حانیه می گوید

  سلام وقت بخیر.
  من فردی هستم که یک موضوع رو خوب می فهمم اما نمی تونم اون موضوع رو خوب به طرف مقابل بفهمانم و بیان کنم.مثلا:از اونجایی که محصل هستم وقتی فردی از من توضیحی می خواد نمینونم خوب براش توضیح بدم با اینکه توی اون درس مهارت دارم.برام پیش اومده که کلمات رو اشتباه به کار بردم و فرد منظور من رو طور دیگه ای فهمید و من واقعاناراحت شدم.ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در قسمتی از کتاب انسان ۲۰۲۰ در این مورد صحبت شده است.
   با تشکر از توجه شما

 24. امیر حسین می گوید

  عالی بود خیلی تاپیر گذار بود

 25. نسرین می گوید

  سلام ..نمیدونم چرا همه به من میگن لحن تندی داری ؟ چیکار کنم ک بقیه این نظرو در مورد من نداشته باشند ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   یکی از تمرینات برای اینکه صدای ما واضح تر و رسا تر به گوش دیگران برسد تمرین خودکار است.
   خودکار را بین دندانهای جلو گذاشته و شروع به صحبت می‌کنید. در این حالت لبها بسیار بیشتر باز و بسته می‌شود و کلمات بخوبی بیان خواهند شدو صدای شما واضح تر به گوش می رسد.
   این تمرین را روزی ۵دقیقه انجام دهید نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت.
   همچنین پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را ببینید:
   چگونه تمرینات فن بیان را انجام دهیم؟
   موفق و پیروز باشید.

 26. محمد براتی می گوید

  سلام من ۲۰ سالمه
  مشکلم اینه که اعتماد به نفس ندارم به نظرتون چیکار کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید مقالات مربوط به اعتماد به نفس را از طریق لینک های زیر مشاهده نمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی درباره اعتماد به نفس صحبت شده است و به ما کمک می کند تا بتوانیم توانمندی های خود را با بیان خوب به دیگران ارائه کنیم.
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

  2. baran eshgi می گوید

   Mohamad dada 😛
   To halgm

 27. فاطمه می گوید

  سلام من ۱۵ سالمه وقتی میخوام با بقیه تعریف کنم نمیدونم که چی بگم کلا
  کمی خجالتی هستم ولی اینکه نمیدونم چی بگم به خجالتم ربطی نداره من با همسنای خودم خوب حرف میزنم معمولا ولی با بزرگترا نمیتونم چیکار کنم به نظرتون ؟لطفا جواب بدین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 28. بهار می گوید

  سلام من علاقه ی زیادی به بازیگری دارم و تنها مشکلی که مانع پیشرفتم میشه این که لهجه دارم ممنون میشم کمکم کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   اول از همه به شما تبریک می گویم که پیگیر این موضوع شده اید و قصد دارید با ایجاد تغییر فرصت های بیشتری را برای برقرار ارتباطات خود ایجاد کنید.
   پیشنهاد می کنیم از چند گوینده رادیو یا اخبار استفاده کنید. صدای آنها را ضبط کنید و سعی کنید مانند آنها اخبار را بگویید، در انتهای کار صحبت خود را که ضبط کرده اید با صدای گوینده مقایسه کنید و ببینید که در چه کلماتی مشکل دارید و ببینید که چطور می توانید آن را بهبود ببخشید.
   این کار مطمئناً مفید و کارساز خواهد بود. جتماً این تمرین را انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید.
   موفق و پیروز باشید.

 29. ترنم می گوید

  سلا م من هنگام صحبت کردم از این میترسم تپق بزنم یاچیزی رو اشتباه بگ به همین خاطر لحن تندی پیدا میکنم و صدام میلرزه و از اینکه یکم تن صدام بلنده میترسم خواهشا کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   زمانی که روی موضوعی که می خواهید ارائه دهید تسلط کافی داشته باشید این مورد تا حد قابل قبولی برطرف خواهد شد.
   پیشنهاد می کنیم در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمریناتش را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   همچنین در این زمینه راهکارهایی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم به لینک زیر مراجعه کنید و مطالب آن را مطالعه نمایید:
   لرزش صدا
   موفق و پیروز باشید و ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 30. زهرا می گوید

  سلام
  من کمی خجالتی هستم حرفم رو خوب نمیتونم بیان کنم بعضی وقتها نمیدونم جملات رو کجا بکار ببرم شوهرم میگوید خیلی کم حرفی و در جمع کناره گیری میکنی لطفا راهنماییم کنید؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را مشاهده نمایید:
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 31. نسترن می گوید

  سلام
  ازتون ممنونم خیلی خوشحالم که اینجا روپیدا کردم
  من بخاطر بد صحبت کردن یا حرفی برای گفتن نداشتن همیبشه تنهام

  کاش میشد تو لاین یا وایبر و واتس اپ یه گروه بزنید و از طریق ضبط صدا باهم در ارتباط باشیم و ایرادهای هم بر طرف کنیم
  ممنون میشم به پیشنهادم فکر کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:
   فایل‌های چطور فن‌بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟ مهارت‌های صحبت کردن در جمع و همچنین صحبت کردن ما
   باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
   را حتماً مطالعه و تمرین کنید.
   همچنین پیشنهاد شما را منتقل خواهیم کرد و امیدواریم در صورت امکان چنین شرایطی فراهم گردد.
   موفق و پیروز باشید.

 32. بهاره می گوید

  با عرض سام خسته نباشید
  از مطالب آموزندتون کمال تشکر را دارم.
  من مشکل خاصی ندارم روابط عمومی فوق العاده عالی دارم فقط اینکه وقتی با مدیر عامل شرکتمون صحبت می کنم جملاتم از یادم می ره و هول می شم و منظورم را نمی توانم برسانم. فقط هم به این شخص حساسم نمی دونم چرا ؟ لطفاً راهنمایی کنید مرا . مرسی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   صحبت جلوی افراد مشهور و مهم
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 33. محسن می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما… من ۲۴ سالمه وقتی کسی پیشم نیست انقدر خوب صحبت میکنم و واسه خودم سخنرانی میکنم که حد نداره ولی گاهی کسی بهم خیره میشه خودمو گم میکنم و زبونم میگیره و استرس میگیرم لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در این خصوص پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مشاهده و مطالعه نمایید و سعی کنید بیشتر در این حالت قرار گیرید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   مهارت صحبت کردن در جمع
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.
   موفق و پیروز باشید.

 34. حسین می گوید

  سلام استاد بهرام پور
  من اکنون در کلاس های فن بیان فرد دیگری شرکت می کنم
  او بسیاری از کارهایی که شما می گویید به ما می گوید
  من از شما و ایشان بسیار متشکرم
  من خود علاقه مند به زبان و ادب فارسی و نیز مشاعره هستم

 35. قاسم رامشگر می گوید

  باسلام وعرض ادب حترام خدمتت استاد بزرگ جناب اقای بهرام پور…ازتلاش بی وقفه شما سپاس گذارم

 36. Alhoceimi می گوید

  Son of a gun, this is so heflulp!

 37. بهار می گوید

  سلام من ۱۸ سالمه برای بیان صحبت هام بیان خوبی ندارم یعنی نمیتونم مخاطبمو جذب کنم وحرفی که باید بزنم رو بعد چند دقیقه یادم میاد وبره هر حرفی خودمو سرزنش میکنم ازتون راهنمایی میخوام مرسی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و مطمئناً به شما کمک خواهد کرد:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   افراد خوش بیان چگونه صحبت می کنند؟
   چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم؟
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   پیشنهاد می کنیم مقالات گفته شده را مطالعه کرده و حتماً از راهکارهای گفته شده را انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 38. احمد می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید. من پسری ۱۹ ساله هستم و به تازگی مشاور یه شرکت تبلیغاتی شده ام. همانطور که میدانید هر کسی که وارد این شغل میشود باید فن بیان قوی ای داشته باشد تا بتواند طرف مقابل را به بستن قرارداد مجاب کند. لطفا منو راهنمایی کنید چطور میتونم فن بیان خوبی داشته باشم.. از طرفی آدمی بسیار خجالتی هستم. ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت ها رو رفع نقاط ضعف خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   همچنین در دوره غیرحضوری فتح قله های متقاعدسازی مطالب کاملی در خصوص ارایه عالی یک ایده یا محصول عالی گفته شده است.
   این محصول مورد نیاز برای فروشندگان یا هر فردی که قصد متقاعد کردن دیگران را داشته باشد و ایده جدیدی در ذهن خود داشته باشد کاربرد دارد.
   شما می توانید مطالب مربوط به دوره متقاعدسازی را از طریق لینک زیر مطالعه و بررسی نمایید:
   فتح قله های متقاعدسازی
   امیدواریم در تمامی مراحل موفق و پیروز باشید.

 39. مینا می گوید

  من خیلی ناراحتم موقع حرف زدن صدام میلرزه با کسایی ک از خودم بزرگتر هستن اصلا نمیتونم بدون تپق صحبت کنم اما با هم سنای خودم اصلا اینجوری نیستم ب خاطر همچین موضوعی خیلی ناراحتم…
  لطفا کمک کنین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمریناتش را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   وقتی اطلاعات مخاطب سخنرانی از ما بیشتر است.
   همچنین در زمینه لرزش صدا راهکارهایی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم به لینک زیر مراجعه کنید و مطالب آن را مطالعه نمایید:
   لرزش صدا
   موفق و پیروز باشید.

 40. پگاه می گوید

  سلام…ببخشید من یه مشکلی دارم واون اینه ک وقتی باکسی ک زیاد باهاش رابطه ندارم میخام صحبت کنم احساس میکنم رنگم میپره وفکرمیکنم طرفمم متوجه شده و سریع هول میشم…میشه راهنماییم کنید…

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 41. علی می گوید

  سلام و خسته نباشید
  من یه مشکلم اینه که وقتی یه چیزی را توضیح میدم برای طرف مقابل خیلی مبهمه یعنی آخرش نمی فهمن منظورم چیه. یه مشکل دیگه اینکه با هیچ کسی نمیتونم مداوم صحبت کنم یعنی کلا بیش از حد کم حرفم مخصوصا با اونهایی که تازه آشنا شدم.
  لطفا راهنماییم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   در خصوص اینکه نمی توانیم منظورمان را به خوبی به دیگران برسانیم در کتاب انسان ۲۰۲۰ صحبت شده است.
   همچنین با توجه به نکاتی که فرمودید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مشاهده و مطالعه کرده و حتماً تمرینات را انجام دهید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   رفع خجولی و خجالت کشیدن! یک هیولای وحشتناک!
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.​​

 42. پری می گوید

  با سلام و وقت بخیر خدمت شما
  مشکلات من برای صحبت کردن : وقتی در مورد موضوعی صحبت میکنم اکثر وقت ها وسط صحبتهایم حرفم را قطع میکنن یا به درستی متوجه منظور من نمیشوند و با کمبود واژه خوب برای صحبت کردن مواجه میشوم
  سعی کردم که با مطالعه دایره لغاتم را افزایش دهم اما نمیدونم چه کتابهایی را بخونم که بتونه به من کمک کنه
  ممنون میشم مرا راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در کتاب انسان ۲۰۲۰ به خوبی در این زمینه صحبت شده است و شما می توانید بخشی از کتاب را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:
   انسان ۲۰۲۰
   همچنین درخصوص افزایش دایره لغات پیشنهاد می کنیم از قانون ۷*۷ استفاده کنید.
   یک دفترچه داشته باشید و لغات جدیدی را که می شنوید را روزانه ۷ مرتبه به مدت ۷ روز در مکالمات خود استفاده کنید. این کمک می کند که شما به صورت ناخودآگاه این کلمات را استفاده کنید.
   ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 43. مریم می گوید

  سلام من خیلی خجالتیم دوست با وفا یکی دوتا دارم ولی اعتماد به نفسم پایینه البته این موضوع مسبب داره ولی من هرچی میخوام به دوستام نزدیک بشم نمیشه ازم فرار میکنن فکر کنم من یه افسره ام یعنی افسردم کردن …..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در زمینه خجولی مطلب زیر را مطالعه نمایید:
   رفع خجولی و خجالت کشیدن! یک هیولای وحشتناک!
   دوست عزیز این مورد خیلی احتمال دارد که به درونگرایی ربط داشته باشد چون درونگراها معمولاً چند دوست صمیمی دارند و این اصلاً به عنوان نقظه ضعف نیست.
   درونگرایی را می توانید توسعه دهید و خجولی نیز قابل برطرف شدن است.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 44. مریم می گوید

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما
  من می خواستم که در دوره های آموزش غیرحضوری شرکت کنم ولی هر کاری می کنم که ثبت نام کنم نمیدونم چرا نمیشه و هیچ ایمیلی برای من ارسال نمیشه، اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
  باتشکر از شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بابت علاقه مندی شما به این دروس متشکریم
   ثبت نام شما را انجام دادیم و درس اول ارسال شد.
   دروس بعدی طبق زمان بندی ارسال می شود.
   موفق باشید.

 45. فرهاد ک می گوید

  سلام و عرض ادب…من تند حرف میزنم و این تند حرف زدن باعث میشه که داخل حرف زدن گیر کنم ممنون میشم اگه چن راهکار برام توصیه کنید….مرسی از شما…

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در خصوص تند صحبت کردن پیشنهاد می کنیم تمرین خودکار را انجام دهید. این تمرین کمک می کند که صدای شما واضح تر به گوش دیگران برسد و به مرور زمان شمرده تر صحبت خواهید کرد.
   در تمرين خودكار، شما نوك خودكار را در دهان خود مي‌گذاريد و كلمات را ادا مي‌كنيد در اين حالت لبهاي شما به درستي باز و بسته مي‌شود و پس از مدتي لحن شما بسيار تغيير خواهد كرد.
   موفق و پیروز باشید.

 46. سارا می گوید

  باسلام و خسته نباشيد خدمت شمااستاد گرامي
  من تا آنجايي كه ميشود سعي ميكنم درست صحبت كنم ولي در بعضي مواقع وقتي كه طرف مقابلتذكري راجع به اشتباه تلفظ كردن يا … به من ميده رشته كلام از دستم خارج ميشه و ديگه تسلط ندارم و كم ميارم لطفاً منو راهنمايي كنيد .

  1. مهشید بهرام‌پور می گوید

   دوست گرامی سلام
   پیشنهاد می‌کنم مطالب مربوط به بداهه را مطالعه و بررسی نمایید و تمرینات گفته شده را به دقت انجام دهید تا به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

 47. سپیده می گوید

  سلام، من کارشناسی ارشد قبول شدم ولی حقیقتاً بجای اینکه خوشحال باشم، تمام وجودمو ترس برداشته چون دوره ارشد سمینار داره،دفاع از پایان نامه داره ومن از اینکه توی یک جمع که همه ساکتن ودارن به حرفای من گوش میدن تپش قلب شدید میگیرم وصدام میلرزه، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که قبول شده اید و اینکه درصدد ارتقای مهارت ها و رفع نقاط ضعف خود هستید بسیار عالیست.
   پیشنهاد می کنیم در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمریناتش را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 48. roz می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  راستش من نمیدونم مشکلمو چطورباید حل کنم
  اعتماد ب نفسم خوبه
  پرحرفم
  توجمع راحت صحبت میکنم و ازین جهات مشکلی ندارم
  اما در حرف زدن معمولی و بخصوص زمان هایی عصبانی میشم خودمو نشون میدم
  بد دهن و بی ادب نیستم اما اونطور ک شایسته ی یه دختر۲۲ سالمه هست هم صحبت نمیکنم,شاید مشکل از دایره لغاتم باشه,باید برای کلماتم جایگزین انتخاب کنم و بقول معروف مثل پسرها صحبت نکنم
  واقعا خیلی سخته تومحیطی ک بقیه اونطور حرف میزنن خانومانه حرف زد اما برای منکه دانشجوهستم و دراینده همسر و مادر خواهم بود خیلی عذاب اوره ک از کلماتی مثل بیخیال,گیرنده,بروبابا,گمشو و… استفاده کنم
  وهمین ها باعث میشه موقع عصبانیت ذره ای عفت کلام جا نذارم
  خیلی سخته ادم از خودش بخاطر طرز حرف زدن و بیان غلط بدش بیاد

  شرمنده سرتون رو درد اوردم واقعا نمیدونم چیکارکنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   همه ما دائما در حال تعامل با یکدیگر هستیم و این یک هنر است که یاد بگیریم حرف خود را چگونه به زبان بیاوریم.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً به دقت انجام دهید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   استفاده از کلمات مناسب و خوب​
   چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

 49. abolfazl می گوید

  سلام من ۲۲ سالمه…از صدای خودم زیاد راضی نیستم…البته همه میگن صدات خیلی نازکه و مثه دخترهاست…بارها شما ک وقتی داشتم با کسی با گوشی صحبت میکردم فکر میکرده من خانومم…بیانم ضعیفه…به طور مثال خیلی موقعه ها بیش اومده ک وقتی دارم با کسی ک مقابلم هست صحبت میکردم طرف گفته چی؟متوجه نشدم یه بار دیگه بگو…باید چیکار کنم ک بیانم خوب شه؟کلا صدام خوب شه؟شغل منم فروشندگی هست و خوب صحبت کردن خیلی مهمه…چه قدر زمان میبره ک فن بیانم خوب شه؟آیا بعد از این که بیانم خوب شد و در ادامه تمریناتم رو ادامه ندم امکانش هست ک بیانم ب قبل برگرده؟ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   دو تمرین زیر نیز می تواند در این زمینه موثر باشد:
   در تمرين خودكار، شما نوك خودكار را در دهان خود مي‌گذاريد و كلمات را ادا مي‌كنيد در اين حالت لبهاي شما به درستي باز و بسته مي‌شود و پس از مدتي لحن شما بسيار تغيير خواهد كرد.
   در تمرين مشددخواني، يك متن انتخاب ميكنيد و آن را با صداي بلند و تأكيد بسيار مي‌‌خوانيد. اگر اين تمرين را براي چند هفته انجام دهيد به مرور لحن شما بسيار واضح خواهد شد.
   موفق و پیروز باشید.

 50. ترنم می گوید

  سلام من وقتی حرف میزنم میترسم تپق بزنم واین خیلی ناراحتم میکنه یکجوری نمیتونم مطلبم رو به شنونده بگم میشه کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   همچنین شما می توانید مطالب مربوط به دوره مهارت خوب صحبت کردن را از طریق لینک زیر مشاهده و بررسی نمایید:
   مهارت خوب صحبت کردن
   موفق باشید.

 51. Majid می گوید

  با صلوات بر محمد و آل محمد. به نام خدا.
  سلام
  بنده خیلی خوشحالم از اینکه همچین جایی رو پیدا کردم که بشه درست صحبت کردنو آموخت.
  خب چجوری بگم من اصلا نمیتونم درست صحبت کنم از صحبت کردن نمیترسم مشکل من اینه که شعور صحبت کردن ندارم گیج میشم دلم میخواد کلماتی استفاده کنم در حین صحبت کردن که طرفمو مجذوب خودم کنم اما یهو نمیدونم چی بگم یعنی واقعا نمیدونم چی بگم. اصلا نمیتونم درست ارتباط برقرار کنم. فقط طرز درست صحبت کردن رو یاد من بدید کافیه نیاز به سخنرانی ندارم ممنون از لطف شما.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های بیانی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به دوره مهارت خوب صحبت کردن را از طریق لینک زیر مشاهده و بررسی نمایید:
   مهارت خوب صحبت کردن
   موفق باشید.

 52. نیاز می گوید

  سلام.مرسی از مطلبتون!میخواستم بگم من میتونم خوب صحبت کنم فقط مشگلم اینکه کم حرف میزنم وهمه بهم میگن خیلی اروم صحبت میکنم !میشه کمکم کنید؟؟

   1. نیاز می گوید

    سلام اقای بهرامپور.مرسی از ویدیو مفیدتون!! خیلی خوب بود

  1. نادر می گوید

   به درک

 53. یلدا می گوید

  خیلی خوبه

 54. یلدا می گوید

  فوقالعاده است

 55. کیارش می گوید

  لطفا مطالبی برای موضوع نقش خوب صحبت کردن در زندگی را بنویسید با تشکر از سایت خوبتان

 56. زری می گوید

  سلام
  من از دوران مدرسه تا به الان فقط خودمو درگیر زبان انگلیسی کردم . رشته دانشگاهیم هم ادبیات انگلیسی بود. خیلی راحت حرف میزنم و اعتماد بفس بالایی دارم. به راحتی کنفرانس میدم و هیچگونه نگرانی و استرس ندارذم. اما جدیدا وارد یه شغل خانوادکی شدم و از این به بعد سر و کارم با اولیای شاگردان آموزشگاه هست. با مشتریهای جدید صحبت میکنم. هم حضری هم تلفنی. فارسی رو نمیتونم به همون روانی انگلیسی صحبت کنم و تو پیدا کردن کلمات مهم و کلیدی مشکل دارم. تو کنفرانسهای فارسی زبان استرس دارم و اعتماد بنفسم پایینه چون همیشه همه فارسی صحبت کردنمو مسخره کردن چون لغات عجیب غریبی از خودم میگم. البته مشکل من فقط در زمینه اداری صحبت کردن و کنفرانسهای formal هست. اگه بتونین منبعی رو معرفی کنین که بتونم به عنوان منشی موفق با اعتماد بنفس بالا و راحت صحبت کنم ممنون میشم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   همه ما دائما در حال تعامل با یکدیگر هستیم و این یک هنر است که یاد بگیریم حرف خود را چگونه به زبان بیاوریم.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً به دقت انجام دهید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   استفاده از کلمات مناسب و خوب​
   چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   دانلود رايگان كتاب سخنراني بداهه
   امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.

 57. ناشناس می گوید

  سلام باتشکر از مطالب کاربردی و مفیدتون.من ۱۳ سالمه وخب قبلا هم یه فرد خیلی کمرو وخجالتی بودم ولی به خودم تلقین کردم و الان بهتر شدم . میخواستم بگم منی که توی این سن به فکر رفع این مشکل هستم و با توجه به تلاشی که الان دارم میکنم ، میتونم در آینده به یه فردی تبدیل بشم که فن بیان خوبی داره یا به قول معروف سر زبون داره بشم ؟ ببخشید نمیخواستم اینقد طولانی بشه ولی خب…

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت ها و رفع نقاط ضعف تان هستید و این بسیار عالیست.
   بله دوست عزیز مطمئناً با یادگیری نکات مربوط به مهارت های بیانی و به کارگیری ان ها به نتایج فوق العاده شان دست می یابید.

 58. ali می گوید

  سلام من ۱۹ سالمه و خیلی اعتماد به نفسم کمه و نمیتونم خوب صحبت کنم وقتی صحبت میکنم تند صحبت میکنم و قطعه قطعه صحبت میکنم حتی من هدفم را روی کاغذ مینویسم که برایش تلاش کنم اما من مدیریت کنترل هدفم ضعیفه چون هدف هایم زیاد نمیتونم به کدامش خوب برسم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در خصوص تند صحبت کردن پیشنهاد می کنیم تمرین خودکار را انجام دهید. این تمرین کمک می کند که صدای شما واضح تر به گوش دیگران برسد و به مرور زمان شمرده تر صحبت خواهید کرد.
   در تمرین خودکار، شما نوک خودکار را در دهان خود می‌گذارید و کلمات را ادا می‌کنید در این حالت لبهای شما به درستی باز و بسته می‌شود و پس از مدتی لحن شما بسیار تغییر خواهد کرد.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً به دقت انجام دهید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   در زندگی چه می خواهید؟
   امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.

 59. زهرا اکبری می گوید

  سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد هستم .همیشه برای صحبت در جمع خجالتی بودم واسترس داشتم و الآن که باید دفاع انجام دهم استرسم بیشتر می شود.لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر برطرف کردن نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب این دوره را مطالعه کنید و سپس شما می توانید دلیل این اتفاق را در مقاله زیر مشاهده کنید:
   دلیل ترس و واکنش مغز ما به ترس
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   همچنین پیشنهاد می کنیم که در دوره‌ی غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   مدیریت ترس از سخنرانی
   موفق و پیروز باشید.

 60. سعیددوستی می گوید

  سلام.خدا قوت.ممنون از اینکه تلاش میکنید یه گوشه از مشکلات مردمو بدون دریافت هزینه ای حل کنید عوض این کار رو تو زندگی حتما خواهید دید.موفق باشید

 61. سحر می گوید

  باعرض سلام وادب خدمت شما
  قبل از مطرح کردن سوال
  جاداره از مطالب مفیدسایتتون تشکرکنم
  وبهتون تبریک بگم.
  من کارشناسی حقوق رو امسال گذروندم وبه امید خدا برای آزمون کانون وکلا آماده میشم.
  مشکل من بابقیه دوستان متفاوت هست
  من زیادتپق میزنم
  وخودم همیشه نظرم اینه جمله ی دومی که بلافاصله بعدازجمله غلط اول به کار میبرم هم درست تره هم شیک تر،ازاونجایی که حرفه وکالت جای این اشتباهات نیست میخواستم پیشنهاد شمارو بدونم ،درضمن من صدای ارومی در صحبت کردن استفاده میکنم گرچه صدای قوی دارم،وبه این دلیل اکثرا ازعکس العمل اطرافیان متوجه میشم که کسی نظرش جلب نشده ومعمولا اواسط صحبت من کاملا ازگوش دادن منصرف میشن
  لطفا کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   همه ما دائما در حال تعامل با یکدیگر هستیم و این یک هنر است که یاد بگیریم حرف خود را چگونه به زبان بیاوریم.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً به دقت انجام دهید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   چطور جذاب صحبت کنیم؟
   چطور صدای خوبی داشته باشیم؟
   موفق باشید و ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 62. شهرزاد می گوید

  بسیار عالی

 63. مهرسا می گوید

  من همیشه وسط حرف زدم تپق میزنم یا یک کلمه رو یادم میره ..خیلی ناراحتم بخاطر این موضوع…منمون میشم راهنمایم کنید.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست گرامی سلام
   این ایمیل نشان دهنده پیگیری و علاقه مندی شما به پیشرفت است.
   همه ما دائما در حال تعامل با یکدیگر هستیم و این یک هنر است که یاد بگیریم حرف خود را چگونه به زبان بیاوریم.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و راهکارهای گفته شده را انجام دهید:
   مهارت های هوش کلامی
   استفاده کردن از کلمات مناسب و خوب
   مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   امیدواریم با استفاده از این راهکارها بتوانید به موفقیت های بیش تری دست یابید.
   موفق و پیروز باشید.

 64. محمد می گوید

  سایت خوبی دارم

 65. رضا.از بهشت اذربایجان..مراغه می گوید

  باعرض سلاموخسته نباشین خدمت مجریان این سایت.وممنون از راهنماییاتون.بنده از حضور جنابعالی ی راهنمایی مخواستم.اونم اینکه بنده۲۵سالم هس ی مدتی بود خیلی فرد کم رو وخجالتی بودم.ولی حال حاضر ۱۸۰درجه فرق کردم.اما مشکل خاصی ک الان گریبان گیرم هس.مشکل حواس پرتی وعدم موفقیت در خوب صحبت کردن.هس.اگ بنده را در این امر راهنمایی کنین ممنون مشم.با تشکر

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست گرامی سلام
   اول از همه از ایمیل شما سپاسگزاریم. این ایمیل نشان دهنده پیگیری و علاقه مندی شما به پیشرفت است.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید و حتماً به نکات گفته شده در این مقالات توجه کنید و در ارتباطات خود به کارگیرید تا برای شما موثر و کاربردی باشد:
   تکنیک ارتباط مؤثر
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   در زمینه بهبود مهارت های فردی و ارتباطی به شما پیشنهاد می کنیم که در دوره غیرحضوری مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط مؤثر شرکت کنید.
   امیدواریم که با به کارگیری این نکات ارتباطات فوق العاده ای را رقم بزنید.
   موفق باشید

 66. Maryam می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشين،ميخواستم بدونم من تو حرفام از كلمه هاي اضافي زياد استفاده ميكنم،وبيشتر دوست دارم سخنور خوبي در روابط عموميم باشم،و كلاس مجري يا دوبلري و گويندگي نميخوام،اگه راهنماييم كنين چه كلاسي رو ثبت نام كنم ممنون ميشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت هایتان هستید.
   پیشنهاد می کنیم لینک زیر را ببینید:
   دوره بداهه
   با تشکر از شما

 67. ابوالفضل می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی
  من ۲۷ سال دارم متاسفانه زمان صحبت کردن کلمات را پیدا نمیکنم مخصوصا در جمع.
  حتی در هنگام حال و احوال پرسی که پشت سر هم سوال میکنن من نمیتوانم جواب بدهم و سکوت میکنم
  بسیار دوس دارم بتوانم در جمع صحبت کنم و دیگران را بخندانم و دیگران از بودن در کنار من حوصله شان سرنرود
  در ضمن من در کلاسهای فن بیان و سخنرانی غیرحضوری شما به تازگی ثبت نام کردم
  ایا کافیست خواهش میکنم کمکم کنید
  با سپاس فراوان

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های کلامی تان هستید و تلاش می کنید تا کلام تان را با بیان بهتری به دیگران منتقل کنید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمرینات آن را انجام دهید:
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   چطور جذاب صحبت کنیم؟
   در صورت نیاز به مطالب بیش تری در این زمینه می توانید در دوره غیرحضوری کاریزمای کلمات شرکت کنید.
   امیدواریم با استفاده از این راهکارها به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید
   بیشتر از یک نفر باشید

 68. رضا می گوید

  سلام
  خلاصه عرض میکنم.وضعیت روابط عمومیه خیلی پایینی دارم.و نمیدونم چجوری باید برخورد کنم.مثلا کجاها مقابل به مثل کنم یا مشابه این موارد.جوری شده که با ۲۴ سال سن یک روز هم بیرون نمیرم بخاطر اینکه بلد نیستم حرف بزنم و…
  شدیدا دنبال یه کتاب جامع در این موارد هستم
  تشکر ویژه

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   پیشنهاد می کنیم که در ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به خوبی به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.
   بیش تر از یک نفر باشید

 69. امین می گوید

  سلام.بنده پسر محصلی هستم که یک پیشنهاد منشی برای ساعاتی از روز به من شده است . ولی خودم حس می کنم که صدای مناسبی برای این کار ندارم(زیادی بم).بقیه شرایط خوب است فقط مشکلم با این مورد است .به نظر شما قبول کنم؟

  1. مهشید بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید یک فایل تا سه دقیقه به آدرس ایمیل مجموعه بفرستید تا مدرس صداسازی مجموعه نظر خود را در مورد صدای شما ارسال نماید.
   در نظر داشته باشید در بسیاری از موارد به اشتباه درخصوص صدای خود قضاوت می‌کنیم.
   پیروز و بیشتر از یک نفر باشید.

 70. ناصر می گوید

  سلام من یک مصاحبه تقاضای پناهندگی دارم و خیلی برام مهم که بتونم شخصی ک ازم سوال میپرسه رو قانع کنم در مورد کیس پناهندگیم و این میتونه رو ایندم تاثیر بزاره و سرنوشتم رو عوض کنه لطفا کمی راهنمایی کنید و اگه وب سایتی هست در مورد تاثیر گذاری بهم معرفی بکنید با تشکر ممنون میشم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به دنبال کسب مهارت های بیشتر هستید.
   پیشنهاد می کنیم که در ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید:
   چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟
   دوره غیرحضوری فتح قله های متقاعدسازی مورد نیاز برای هر فردی است که قصد متقاعد کردن دیگران را داشته باشد و ایده جدیدی در ذهن خود داشته باشد کاربرد دارد.
   امیدواریم که با به کارگیری اصول متقاعدسازی در کسب و کار خود فوق العاده عمل کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 71. آراس خان می گوید

  سلام
  کاش یه محصولی هم تهیه میکردین که یاد بگیریم چه جوری ابراز علاقه کنیم؟
  مثلا یکی ۷۰ روز از یه دختری خوشش میاد و نمیدونه چی بهش بگه؟ اصلا چه جوری بهش بگه؟
  کی و کجا بهش بگه؟
  خودش به خودش بگه؟
  یا بزرگترش به بزرگتر دختره بگه ؟
  خودش به بزرگتر دختره؟
  یا کلا نگه؟
  ( مدیونین اگه فکر کنین این پسر منم)
  حالا اگر محصول هم تهیه نکردین یه راهنمایی بکنین این بنده خدا کارش راه بیفته
  محصول هم تهیه کردین انصافا از سودش به منم بدین
  با تشکر از آقای بهرام پور

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز سلام
   از این که پرسش خود را با ما مطرح کردید متشکریم.
   از آنجایی که سیاست مجموعه ما بر این است که همواره بهترین و کامل‌ترین راهنمایی را به اعضای سایت داشته باشیم.
   و این که همواره در حیطه تخصصی خود فعالیت کنیم و اگر موضوعی به صورت کامل در حیطه تخصصی ما نبود، شما را به یکی از بهترین مختصصان آن حیطه معرفی کنیم، پیشنهاد می‌کنم که حتماً به سایت دکتر شیری سری بزنید و سوال خود را با ایشان مطرح کنید.
   ​بیش تر از یک نفر باشید​

 72. وحید شاه ولد می گوید

  با سلام خدمت شما
  من روی صحبت دارم آدم خوش صحبتی هستم پرکلام میتونم باشم پتانسیل سخنوریم بالاست اما فنونشو بلد نیستم

 73. راحيل می گوید

  سلام..خسته نباشيد..راستش مشکلي که من دارم اينه که نميتونم کلمات مناسب روکنارهم بچينم وجمله بندي کنم وبعدازاون جمله هاروبهم ارتباط بدم وپياممو به زيبايي منتقل کنم…اين مشکلمم فقط توجمع نيست وزمانيکه تنهاهستم وبراي خودم صحبت ميکنم ياتوجمع دوستانه هم هستم وجود داره…کلاجملاتم کوتاهه..اکثرفيلماي اموزش فن بيان شماروهم ديدم ومطالبتونو خوندم ولي متاسفانه هنوز موفق نشدم..چيکاربايد بکنم خواهش ميکنم راهنماييم کنيد

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید
   پيشنهاد مي‌كنیم مطالب زير را مطالعه نماييد و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   عاشق مهارت سخنراني بداهه
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   و اگر می خواهید جزو افرادی باشید که سخنرانی های بداهه بسیار قدرت مندی را ارائه می کنند در این دوره آموزشی مهارت های سخنرانی بداهه شرکت کنید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 74. ابوالفضل می گوید

  با سلام و احترام خدمت استاد ارجمند جناب آقای بهرام پور
  یه فیلم آموزشی در مورد تلفظ بعضی از حروف یا کلمات خاص مثل حرف ر در سایت قرار داده بودین الان هرچی میگردم متاسفانه آن را پیدا نمیکنم .

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که قصد دارید صحبت خود را با بیان مناسبی به دیگران منتقل کنید.
   ممنون می شویم کامل تر توضیح دهید که آیا منظور شما داشتن لکنت است که این حرف را نمی توانید به درستی تلفظ کنید؟
   بیش تر از یک نفر باشید.

   1. ابوالفضل می گوید

    با سلام و احترام
    لکنت روی برخی از حروف یا کلمات دارم که موقع حرف زدن نمیتونم به خوبی اونا رو بیان کنم یا کلمه رو پس و پیش میگم

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز سلام
     ممنونیم از نظر شما
     دوست عزیز در این خصوص به زودی مطالبی در سایت منتشر خواهیم کرد و پیشنهاد می کنیم پیگیر مطالب باشید.
     به عنوان یک تمرین پیشنهاد می کنیم صدای خود را ضبط کنید و سپس ببینید بیشتر روی چه کلماتی اینگونه هستید و سعی در برطرف کردن آن داشته باشید و مجدداً صدای خود را ضبط کنید.
     با تشکر

 75. ابوالفضل می گوید

  سلام
  از وقتی با این سایت آشنا شدم و مطالب جالب و کاربردی آن را مطاله کردم و تمرینات گفته شده رو انجام انجام دادم. در این مدت کوتاه که یک هفته هم نمیشه تغییرات واقعا جالبی در صحبت کردن من اتفاق افتاده است. واقعا از این بابت خوشحالم و کمال تشکر از آقای بهرام پور دارم

 76. نرم افزار اموال و داراییهای ثابت می گوید

  ازاطلاعات و مفاهیم خیلی استفاده کردم

 77. محمد رضا محمدی می گوید

  سلام استاد عزیزم خواهشا همین درسها همه دوره ها رو به ایمیلم بفرست تشکر

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به یادگیری علاقه مند هستید.
   دروس دوره رایگان به ایمیل شما ارسال شد و شما می توانید تمامی مقالات سایت را حضورا در دفتر ما تهیه کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 78. جواد می گوید

  سلام استاد مطالب تون عالی بود
  من با توجه به برنامه ریزی ده ساله ای که برا خودم انجام دادم نیاز مبرم به فن بیان بالا دارم جوری که بتونم طرف مقابلمو قانع کنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به دنبال کسب مهارت های بیشتر هستید.
   پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را در خصوص متقاعدسازی مطالعه کنید:
   متقاعد سازی چیست – چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟
   مقصود دوره غیرحضوری فتح قله های متقاعدسازی ارایه عالی یک ایده است.در این دوره ترفندهایی برای روبرو شدن با افراد مختلف برای زمانی که با مخاطب همه عقیده نیستیم و موضوعات دیگری مطرح می شود.این محصول مورد نیاز برای هر فردی که قصد متقاعد کردن دیگران را داشته باشد و ایده جدیدی در ذهن خود داشته باشد کاربرد دارد.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 79. نادر می گوید

  از محصول ارزشمندتون سپاسگزارم…

 80. احمد اردیبهشت می گوید

  با سلام و احترام خدمت مجموعه‌ی بیشتر از یک نفر

  تبریک بابت محصولات بسیار خوب و ارزشمندی که ارائه می‌دهید.
  دوره‌ی مدرسه استادی ۲ بسیار دوره‌ی خوب و مفیدی است و به همه‌ی دوستان توصیه می‌کنم از مطالب مفید عنوان شده در این دوره استفاده کنند.

  با تشکر

 81. سامان می گوید

  پاشو جمع کن خودتو پسره ی دهاتی.. بیا پیشم بهت یاد بدم عقب مونده.. اعتماد به نفست منو کشت

 82. ali می گوید

  سلام.ممنون از اموزشتون.سوالی داشتم من باب اون تمرین ۵ دقیقه صحبت کردن.
  میخواسم بدونم بداهه صحبت کنیم و ضبط کنیم یا نه بحثی رو از قبل اماده کنیم بعد شروع کنیم به ضبط؟

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام
   هر دو!
   هم به صورت بداهه تمرین کنید و هم به صورت با آمادگی قبلی

 83. زری می گوید

  سلام
  من حالم شدیدا بده چون فن بیان خوبی ندارم
  خیلی ضربه توی زندگیم خوردم
  امیدوارم مشکلم حل بشه

 84. آموزش طراحی سایت می گوید

  سلام، من تمرین ضبط صدا را انجام دادم و واقعا صحبت کردنم بهتر شد ، از شما تشکر میکنم

 85. ali می گوید

  با سلام خدمت شما انسانهای شریف که وقت گذاشتین و زحمت کشیدین ولی متاسفم که فکر میکنین نمیشه عوض کرد. دوست عزیز انسان قابل تغییر هست اون شعر هم تا راجع بهش درست و کامل چه شاعرش چه شعرش ندونم کی هست و چرا گفته نظری نمیدم. ممنون

 86. خانه NLP می گوید

  ممنون از شما كه براي تعالي جامعه زحمت مي كشيد.

 87. خانه NLP می گوید

  چقدر جالب بود
  خودمون تعيين ميكنيم كه چطور با ما برخورد كنن.
  وقتي بيان خوبي داشته باشيم، احترام رو از مخاطب طلب مي كنيم.
  عالي بود

 88. hana1 می گوید

  خیلی مقاله ی خوبی بود موثرترین عامل علاوه بر نکات بالا تسلط روی مبحثی هست که فرد میخواد در مورد اون صحبت کنه

 89. سارا می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من منشی یه اموزشگاه هستم احساس میکنم فن بیان و ادبیات خوبی جهت کنسلی و یا تغییر کلاسها به هنرجوها ندارم ومدیریت هم به من توصیه کردن که ادبیات کلامی خودم رو برای برقراری ارتباط با والدین درمکالمه تلفنی تقویت کنم لطفا به من کمک کنید یا اینکه یه نمونه جملات جهت کنسلی کلاسها (پشت تلفن به مخاطب) برای راهنمایی به من بگید ممنون

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که کسب مهارت های ارتباطی خود اهمیت می دهید.
   دوست عزیز نیاز است که بسته به مخاطبانتان و شرایطتان این مورد را طراحی کنید و واژه های مناسب شغلتان را پیدا کنید،پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را مطالعه کنید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   در زمینه بهبود مهارت های فردی و ارتباطی پیشنهاد می کنیم که در دوره غیرحضوری ۲۱ تغییر کوچک ۲۲ نتیجه بزرگ شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 90. آموزش سی پنل می گوید

  با این مقاله توانستم دوره آموزشی خوبی تولید کنم سپاسگزارم

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست گرامی سلام
   از اینکه این مقاله برای شما مثمر ثمر بود بسیار خوشحالیم.امیدواریم ما هم سهمی در به موفقیت رسیدن شما داشته باشیم.
   پیروز و سلامت و بیشتر از یک نفر باشید.

 91. کامران گنجی می گوید

  ممنونم از مقاله خوبتان.
  قسمت “مراحل یادگیری مهارت‌های کلامی” خیلی برای من جالب و جذاب بود.
  از شما متشکرم

 92. فاطی می گوید

  سلااام.من ۲۳ سالمه اما هنوز با این که توی جمع و مراسما صحبت کنم خجالت میکشم و صدام میلرزه :(((
  بعدم حس میکنم صدام خیلی زشته و بعدم این ک قشنگ صحبت نمیکنم برای همین خیلی تو جمع حرف نمیزنم :((
  لطفا کمکم کنید :'(

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   شما می توانید دلیل اتفاقات به وجود آمده را در لینک زیر مشاهده کنید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   چرا صدای خودمان را دوست نداریم؟
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 93. یاسمن احمدی می گوید

  ممنون از مطالبتون سلام من ۱۴ سالمه و نمی تونم متن یا انشا رو خوب بخونم و استرس میگیرم وتند تند میخونم ویا اینکه جلوی معلم حرفم رو یادم میره لطفا کمکم کنید

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside