چطور صبح از خواب بیدار شویم؟ سحرخیزی

155

در حاشیه دوره یکساله مدرسه استادی بسیاری از شرکت کنندگان دوره از من پرسیدند که بهترین برنامه صبح چیست و به همین دلیل لازم شد  ۴ ساعت از ۱۹۲ ساعت آموزش این دوره را به مدیریت زمان و انرژی و تمرکز بپردازیم و یکی از کلیدی‌ترین و اثربخش‌ترین آموزش‌های این دوره، قانون ۲۰ و ۲۰ و ۲۰ است که آقای رابین شارما آن را مطرح کرده وقتی پس از گذشت ۱ ماه و نیم، پیشرفت فوق‌العاده دوستان مدرسه استادی را مشاهده کردم و احساس کردم این عزیزان با استفاده از قانون مطرح شده توانستند به چه نتایج فوق‌العاده‌ای دست پیدا کنند، واقعاً حیفم آمد که این موضوع را با شما عزیزان و همراهانم در وبسایت به اشتراک نگذارم. به همین دلیل یک فیلم ۹ دقیقه‌‌ای در مورد این که چطور صبح از خواب بیدار شویم؟ و ابتدای صبح چه کنیم؟ برای شما ضبط کرده‌ام که روش‌های بسیار عالی برای بیدار شدن و همچنین بهره بردن از ابتدای صبح را با شما به اشتراک می‌گذارم. برای مشاهده هشتگ‌های #سحرخیزم در اینستاگرام اینجا کلیک کنید

کمپین #سحرخیزم! لطفاً در شبکه‌های اجتماعی علی الخصوص اینستاگرام فعالیت‌های صبح خود را از کمپین #سحرخیزم به اشتراک بگذارید و بگویید که احساستان چیست؟

 

مشاهده فیلم چطور صبح از خواب بیدار شویم؟

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

متن فیلم چطور صبح از خواب بیدار شویم؟

بنام خدا

سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه.

اولش بگم این ویدئو هیچ ربطی به موضوع تخصصی سایت ما نداره و اصلا ارتباطی به موضوع سخنرانی و فن بیان و این ویدئویی که شما  شاهدش هستید وجود نداره.
اما از آنجایی که احساس کردم تقریبا تمام اعضای وبسایت ما آدم های بیشتر از یک نفر هستند آدم های مثبتی هستند که تلاش میکنند دنیا جای بهتری برای زندگی کردن بشه حیفم اومد یک موضوع بسیار مهم را با اون ها به اشتراک نگذارم.

موضوعی که چند وقتی هست خودم در زندگی شخصیم از اون استفاده کردم و نتایج فوق العاده عالی رو از اون شاهد بودم و  جالبه که توی دوره مدرسه  استادی هم با شرکت کننده ها این رو به اشتراک گذاشتم و کسانی که اون را انجام دادند اعتقاد داشتند این کار فوق‌العاده بی نظیر هست .

بنابراین حیفم اومد که این موضوع را با شما مطرح نکنم و امیدوارم که این موضوع را دوست داشته باشید.
فقط یک نکته ای بگم ،احتمالا ما اینجا یه کوچولو دعوامون بشه با کسانی که هدف ندارند یا یه خرده تنبل هستند!

قاعدتا مخاطبان ما آدم های بیشتر از یک نفر هستند. آدم های مثبت یک کسانی هستند که بیشتر از یک نفرند. کسانی که  حاضرند زحمت بکشند، تلاش کنند و گاهی اوقات سختی بکشند. پس اگه می خواهید که بهونه بیارید و اینها که میدونم شما اینطور نیستید فکر میکنم دیدن این ویدئو اصلا مناسب نباشه.
من میخوام درباره این صحبت کنم که چطور یک روز فوق العاده را برای خودمون بسازیم که بتونیم هم از ابتدای صبحمون بصورت عالی استفاده کنیم، هم  اینکه بقیه روزمون بسیار برنامه ریزی شده و قشنگ و جذاب باشه. میخوام خیلی راحت بگم ما باید ساعت پنج صبح هر روز بیدار بشیم،بله ساعت پنج صبح
وقتی ساعت پنج صبح پا میشیم یه سری اتفاقات فوق‌العاده رخ میده.

مهمترین و اولین اتفاق اینکه کاملا احساس میکنیم از بقیه جلوتر هستیم چون ساعتی که همه خوابن ما داریم تلاش میکنیم، کار میکنیم و کاملا این احساس جلو بودن در ما شکل میگیره و اعتماد به نفس مارا بسیار  زیاد میکنه.
مورد بعدی بحث هورمون هایی هست که در مغز ما و بدن ما ترشح میشه و اثرات فوق‌العاده ای که داره، بازدهی ما بالاتره، بسیار کمتر خسته میشم چون تصمیمی تابحال  نگرفتیم ذهنمون بسیار سطح هوشیاری بالاتری داره و میتونیم کارهای خیلی خیلی خوبی انجام بدیم.
فایده سوم بحث تمرکز هست.

معمولا پنج صبح تو شبکه های اجتماعی کسی به ما پیغام نمیده…

نمیتونیم با کسی اس ام اس بازی کنیم…

نمیریم سراغ شبکه های اجتماعی…

بنابراین تمرکز بسیار بالایی داریم و ضمنا کسی هم مزاحممون نمیشه.

پس یه زمانی داریم که کاملا برای خودمون هست و میتونیم کارهای بسیار عالیی را انجام بدیم.
و نکته آخر اینکه تقریبا اکثر انسان های بزرگ از این ساعت ها بخوبی استفاده میکردند. شاعر ها، نویسنده ها، عارف ها، مدیران بزرگ همه و همه اعتقاد دارند که بیدار بودن صبح آدم را واقعا جلو میندازه. من با یکی از ثروتمندترین مردان ایران که باهاش صحبت میکردم و به عنوان مشاور سخنرانی در خدمت ایشون بودم همیشه اینو از ایشون میشنیدم که ایشون میگفتند من همیشه سعی میکنم  زودتر از همه بیدار باشم و بخاطر همین هست که همیشه جلوتر از دیگران هستم و خب خیلی خوبه که ماهم این عادت را در خودمون نهادینه کنیم و تا حد ممکن سعی بکنیم که ساعت پنج صبح بیدار شویم.
اما چطوری این عادت را بسازیم:
یک اینکه معمولا آدم ها یک روز این کار را انجام میدهند و بعد ولش میکنند، همین که به این موضوع آگاه باشیم و مسلما تصمیم میگیریم تو این دام نیفتیم و فردی نباشیم که یک روز این کار رو انجام میده و  دیگه از فردا میگه:« حسش نیست، حالش نیست، خوابمون میاد یا کم خوابیدم »یا بهونه های دیگه، پس نکته اول که این رو باید بدونیم.
نکته دوم اینکه اینکارو نکنیم که بگیم من همیشه ساعت شش پا میشم خب فردا پنج دقیقه به شش، پس فردا ده دقیقه به شش، سه روز بعد یک پانزده دقیقه به شش و همینطور زمان رو ببریم عقب بلکه راس همون ساعت باید بیدار بشیم.

از همان اول به مدت شصت و شش روز اگر عادت بکنیم که این کار رو انجام بدیم مسلما دیگه عادت ما میشه و حتی بدون ساعت هم میتونیم تحت هر شرایطی از خواب بیدار شویم.

پس این باید عادت مابشه از فردا دقیقا تصمیم بگیریم راس ساعت پنج بیدار بشیم نه پنج دقیقه زودتر نه پنج دقیقه دیر تر باید عادت ما بشه که راس ساعت این اتفاق برامون محقق بشه. ممکن هست باز اون تنبلها بگند:«اوه!شصت و شش روز، نمیشه دیگه جمعه ها رو حداقل از ما نگیرید»  نه، این باید عادت ما بشه تحت هر شرایطی اینکار رو انجام بدیم. البته بگم ممکنه که برخی فکر بکنند که یه جمعه را استراحت کنیم یا دیگه این یه جمعه را از ما نگیر حداقل، نه وقتی اینکار که عادت بشه لذت بسیار زیادی داره و این حس فوق العاده با هیچ چیزی نمیخواهید عوض کنید.
خب ما حالا پنج صبح بیدار شدیم حالا چکار کنیم؟!

به برنامه فوق‌العاده را میخوام با شما اشتراک بگذارم خیلی سادست اما نتایج وحشتناک عجیبی برای من داشت و امیدوارم این نتایج فوق العاده برای شما هم محقق بشه که مطمئنم این اتفاق میوفته اگر شما بخواهید ما برنامه صبح را به سه قسمت تقسیم میکنیم ابتدا که بیدار شدیم مسلما اولین کارمون نوشیدن یک لیوان کامل اب ولرم هست، نه اب خیلی سرد نه خیلی گرم«اب ولرم »، تا سیستم ما یه مقدار منظم بشه و بدنمون یه مقدار سر حال بیاد خب بیست دقیقه اول صبح یعنی پنج تا پنج و بیست دقیقه مختص به ورزش هست ورزش ما باید به گونه ای باشه که متناسب ما باشه اونقدری نباشه که خسته بشیم و هیچ جونی نداشته باشیم یا انقدر سطحی نباشه که اصلا بهمون هیچ فشاری نیاد.

یک سطح بهینه متناسب با خودمون و برنامه خودمون را پیدا کنیم حالا برخی دوست دارند بیرون بدوند، برخی دوست دارند روی تردمیل بدوند، برخی دوست دارند طناب برنند، هرکاری که فکر میکنید متناسب  با شرایط شماست را انتخاب بکنید و حدود پانزده تا بیست دقیقه اینکار را انجام بدید، بعد از اون؛ بیست دقیقه دوم زمان بازنگری هست، بازنگری به اهداف زندگی خودمون، بازنگری به برنامه های اون روزمون و اولویت بندی کارها، همه اینها باید نوشته شده باشد.

یعنی ۵:۲۰ تا ۵:۴۰ دقیقه اهداف زندگیمون رو مرور میکنیم. اگر بلدیم تصویر سازی ذهنی را انجام میدیم و بعد میریم سراغ نوشتن اولویت هامون که من باید امروز این کارها رو انجام بدم حالا مهمترین کار که اولین کار هست چی هست دومین کار چی هست، بترتیب کارها را اولویت بندی میکنیم. بازم تاکید میکنم که این موضوعات باید مکتوب باشد
و نکته سوم ساعت ۵:۴۰ تا ۶ هست. بیست دقیقه ویژه یادگیری از هر طریقی که دوست دارید یاد بگیرید فرقی نمیکند میتونه دیدن ویدئو های سایت تد باشه، میتونه خوندن یک کتاب الکترونیکی باشه، میتونه مرور یک صفحه آموزشی در اینترنت باشه «نه اخبار»، میتونه خوندن یک کتاب باشه که مسلما من خوندن یک کتاب فیزیکی را توصیه میکنم. این میتونه فوق‌العاده عالی باشه اگر شما هم این کارها را انجام دادید ازتون خواهش میکنم تو شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، تویتر، اینستاگرام از هشتگ سحرخیزم  استفاده کنید و با بقیه دنیا هم به اشتراک بگذارید که شما هم وارد این کمپین شدید و جزو افرادی هستید که کارهایی را انجام میدند که دیگران حاضر نیستند انجام بدهند و در آینده کارهایی را انجام خواهیم داد که دیگران قادربه انجام آن نیستند.

پس کمپین سحرخیزم را با هشتگ سحرخیزم را فراموش نکنید .
این سه کار را انجام بدید بیست دقیقه اول ورزش، بیست دقیقه دوم بازنگری، اولویت بندی و نوشتن کارها و اهداف و بیست دقیقه سوم بحث یادگیری
خب یک نگرانی وجود داره که ما چطور میتونیم پنج صبح بیدار بشیم؟!

به نظر میاد کار سختی باشه، چند تا راهکار کوچک میخوام بهتون بگم که امیدوارم مفید باشه راهکار هایی که هم کمک میکنه راحت تر بیدار بشید و راهکار هایی که کمک میکنه خواب خوبی داشته باشیم.

اولین نکته این هست که قبل از خواب تکنولوژی تعطیل!

یعنی به هیچ عنوان قبل از خواب با موبایلتون کار نکنید، به هیچ عنوان قبل از خواب سراغ کامپیوتر نرید اثرات بسیار بدی داره، تو تحقیقات نوشتن نمیخوام راجع بهش صحبت کنم بنابراین سعی کنیم تا حد ممکن سراغ تلویزیون، نمیدونم موبایل، لپتاپ، کامپیوتر ،تبلت و اینجور چیزها نریم. اخبار نبینیم و کار های مشابه این راتحت هیچ شرایطی انجام ندهیم.
دوم اینکه حتما تخت خواب رو به عنوان وسیله ای برای خواب استفاده کنیم.

کار دیگه ای روی تخت خواب انجام ندهیم. مثلا خواندن کتاب، مثلا اینکه لپتاپ را بگذاریم روی پامون، روی تخت، کارها را انجام بدیم. اینکار از کیفیت خوابمون کم میکنه.
مورد بعدی که کمک میکنه خوابمون کیفیت بالاتری داشته باشه، محل خوابمون باید ساکت و تاریک باشه.

نکته بعدی این هست که هیچ وقت نباید خیلی گرسنه یا خیلی سیر و با شکم پر بریم به رختخوابمون و نکته اخر اینکه حتما سر ساعت بخوابیم همانطور که سر ساعت بیدار میشیم سر ساعت هم بخوابیم.

راههای خیلی زیادی وجود دارد که شما بتوانید یادبگیرید کیفیت خوابتون را بالا ببرید و مسلما با یک جستجوی ساده مخصوصا به زبان انگلیسی میتونید راهکارهای بسیار بسیار زیادی را پیدا کنید.
بنابراین اگر این کارها را انجام میدید و پنج صبح بیدار میشید و عضو کمپین سحرخیزم هستید میتونید با هشتگ سحرخیزم در شبکه مجازی علی الخصوص اینستاگرام این موضوع را با دیگران به اشتراک بگذارید.
امیدوارم یک فرهنگی جا بیفته که همه ما که بیشتر از یک نفر هستیم کمک کنیم دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشه.
از شما متشکرم

دوستتون دارم

تا فردا پنج صبح، متشکر

Morning-Plan-Edite

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 155 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. سعيد می گوید

  عاليه،
  همين الان ساعت ٥:٤٥ دقيقه صبح به وقت ايران

  1. unknown می گوید

   درود بر شما ، و زمان یادگیری که به این سایت اختصاص دادید :))

 2. پیام سلیمیان می گوید

  بسیارعالی و کاربردی است.ممنون استاد

 3. امیر می گوید

  خوب تکلیف ماها که ساعت بدنمون به ساعته خارجه چیه؟ دیر میخابیم دیر پامیشم. تنبل نیستیما. فقط ساعت بدنمونه به ساعته خارج تنظیمه.

  🙂
  شوخی کردم.
  سحر خیزی خیلی خوبه. به همه توصیه میکنم

 4. هادی آقاجانلو می گوید

  ذهن آروم و بدون نگرانی و استرس بهترین خواب ها رو می کنه مهم نیست حتما سحر خیز باشه یا نه ، البته بهتره سحر خیز باشیم

 5. علی ناجی می گوید

  سلام استاد بهرامپور عزیز
  این واقعا” یک تجربه بسیار زیباست حتی میتونم طلوع خورشید رو هم ببینم بی نهایت متشکرررررررررررررررم .

 6. مجتبی می گوید

  با سلام
  ضمن تشکر از شما و تیمتون باید بگم یه راهکار جالب و در عین حال خودمونی در اختیار خواننده ها قرار دادید،سایتهای دیگه خیلی خشک و کاملا کتابی توضیح داده بودن،ساعت ۲۲:۴۴
  “میخوام فردا و فرداهای دیگه ساعت ۵ بیدار بشم”
  ممنون.

 7. یه جوون جویای شغل می گوید

  داداش ما از بی شغلی شب تا صبح بیداریماز فکر این که چجوری از شر زندگی بدون کار و پول خلاص شیم. اونوقت شما میگی ۵ صبح بیدار شیم. بذار بخوابیم شاید کمتر رنج بکشیم. حداقل این توصیه شما برای جوانان جویای کار مصداق نداره. میشی آیینه دق خودت که کاری برای انجام دادن نداری …. ای دل دربدر

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   ببخشید که از صحبت من ناراحت میشید اما چون وظیفه دارم باید پاسخ بدهم.
   اما اگر جوانی الان شغل نداره، تماماً تقصیر خودشه چون حتماً مهارت خاصی نداره
   صدها مدیر را می شناسم که دنبال نیروی کار خوب هستند… یکیش خودم
   به هر حال مزاحم خوابتان نمی شوم…. خوب بخوابید

   1. هادی می گوید

    من هم کاملا موافقم.
    ما اصلا بحران بیکاری نداریم. بلکه بحران نداشتن نیروی کار با مهارت داریم.
    یک مشکل دیگه ای هم که وجود داره این هست که شاید خیلی ها مهارت لازم رو هم داشته باشن، اما نحوه استفاده از مهارتشون رو بلد نیستن.

    تنگ چشمان نظر به میوه کنند ما تماشا کنان بستانیم

   2. پویان می گوید

    سلام
    ببخشید میشه بفرمایید دنبال چه نیروی کار و با چه ویژگی ها و دانشی هستید؟

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست گرامی سلام
     ممنون می شویم رزومه خود را به آدرس ایمیل site@bahrampoor.com ارسال بفرمایید.
     با تشکر از توجه شما

   3. پویا می گوید

    سلام
    ممنون از زحمات شما
    من ۵ صبح بیدار میشوم و ۲ ساعت از دیکران جلوترهستم
    تشکر

   4. محمد مهدی امیدخدا می گوید

    جناب بهرام پور عزیز
    وضعیت منم یجورایی مثل اون جوون بیکار(نه جویای شغل) هست…
    با چیزی که هم که شما میگید کاملا موافقم چون نمونه موفق و ناموفق زیاد دیدم؛ اما…
    اما… امان از اون شرایطی که هیچی دست خودمون نباشه، یعنی حتی بیکاری و بیهودگی بخاطر عدم تخصص و و این چیزا نباشه و دیگران محدودیت واست ایجاد کنن…

  2. hossein می گوید

   سلام خدمت همه دوستان عزیزم

   من دوازده سال کارمند بودم تا سال ۱۳۹۲ .
   وقتی کارمند بودم فکر میکردم خیلی خوش شانسم ککه در این نبود شغل کاری دارم.
   اما وقتی رفتم بیرون از کار اداری دقیقا به همین نتیجه رسیدم که آقای بهرامپور گفتن: کار هست نیروی کار به درد بخور نیست.( ببخشید این کلمه رو بکار بردم که شفاف سازی کنم!:) )
   در هر صورت منم سعی میکنم به این کمپین بپیوندم.
   بعد از موفقیت شصت و سه روزه نتیجه را به اشتراک خواهم گذاشت.
   از نظر من هر چیزی در زندگی من در مناسب ترین زمان اتفاق میوفته و من خودم باید آماده استفاده باشم.
   خوندن این مطلب هم همین طور . دقیقا در زمانی است که من کار جدیدی رو شروع کردم و باید دست از تنبلی بردارم.
   در حال حاضر من ساعت ده میرم سر کار . بعضی روزها میرم که نهار بخورم با همکاران و بعضی روزها هم نمیرم اصلا.
   ( متشکرم:-) *)
   کسی سوالی داشت در خدمتم
   hshakeri@telegram
   بیشتر از یک نفر باشید.
   اگر دنیا جای خوبی نیست شما تنها خوب آن باشید.

 8. سید محمود می گوید

  سلام با ۱۱ دقیقه تاخیر

  سلام صبح بخیر

 9. علی قربانی می گوید

  سلام خدمت استاد و دوستای عزیزم. صبح همگی با انرژی

 10. سید محمود می گوید

  سلام استاد ، یه راهنمایی میخواستم
  بهتره چه نوع ورزش هایی رو انجام بدیم ؟ هوازی؟کششی و…؟

  میشه لطفا یگ سر نخ کوچک بهم بدید من خودم میرم دنبالش
  امروز رو با دراز و نشست شروع کردم اما نمیدونم چه ورزش هایی بهتره انجام بشه

  اینکه برنامه روزم رو هم نوشتم عالیه و کلی کار به ذهنم خطور کرد

  با کتاب انساس ۲۰ ۲۰ برای مطالعه شروع کردم ….

  خدایا به امید تو ….

 11. رزاق می گوید

  سلام جناب بهرامپور عزیز آرزوی موفقیت
  ممنون که کمک می کنید ایران جای بهتری باشد برای زندگی

 12. لادن بروشان می گوید

  سلام مطلبتون فوق العاده بود، عاشق سحرخیزی ام و مطمئنم با تمرین به یک عادت ذهن تبدیل میشه و خیلی راحت اجراییه، اما جایی برا نماز صبح و عبادت تو برنامه پیشنهادیتون نبود !!!

 13. کمال نوری می گوید

  با سلام و عرض ارادت خدمت استاد بهرام پور عزیز که با سخنان انرژی بخش خود همه ما را به وجد می آرند :
  اینجانب مدرس دانشگاه و مدیر مسئول و صاحب امتیاز یک کانون تبلیغاتی هستم و از فایلهای پر انرژیتان همیشه استفاده میکنم در خصوص فایل بیداری و سحرخیزی صبحگاهی که با کلام شیوایتان همراه است ایکاش جایی برای نیایش الهی که در علوم روانشناسی روز دنیا از آن به نامهای مدیتیشن و تمرکز که ما را بسوی آرامش دعوت میکند واقعا خالی بود چون ما هرچه داریم و به هرجا که رسیدم همه از لطف خداوند مهربان هست و بهترین داروی شفابخش روح و جانمان نماز و نیایش واقعی الهی است متاسفانه مبلغان دینی ما با آموزشهای غلط و اجبار فکر و ذهن نوجوانان و جوانان و در نهایت مردم کشور عزیزمان ایران را بجای تشویق و تبلیغ هوشمندانه و آگاهانه از دین آنرا ابزاری برای خواسته های سیاسی خود قرار داده اند و از شما عزیز گرامی خواهشمندم بیاییم دست در دست هم با ندای الهی همراه شویم و با روشنگری الهی به پله های ترقی و موفقیت دست یابیم پیشنهاد من اینست با توجه به اینکه الان بیش از ۸۰ درصد جوانان و مردم عضو شبکه های مجازی همچون تلگرام هستند با تشکیل گروهی با مدیریت موفق خود کمپین موفقیت را در کشور راه اندازی نموده و همه اندیشمندان و صاحب نظران را به این گروه دعوت کنید . ارادتمندهمیشگی تان – کامروا و پیروز باشید ایام عزت مستدام .

   1. کمال نوری می گوید

    استاد عزیز در خصوص تشکیل گروهی در تلگرام با مدیریت خودتان و انتقال مفاهیم و دیدگاههایتان در خصوص موفقیت و فن بیان چیست ؟

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست گرامی سلام
     این مورد نیاز به وجود شرایطی دارد که در زمان فراهم شدن آن حتماً ایجاد کرده و اطلاع رسانی می کنیم.
     با تشکر از شما

   2. هادی می گوید

    سلام اقای بهرام پور
    ۱_میخواستم بگم پس موقع نمازاول صبح تو۳موردتون جاش کجاست.
    ۲_دراموزشهای دینی ماهم بیداری بین الطلوعین سفارش شده وحتی این راهم شنیدم که دوست دارم که اگرعزیزی اطلاعی وتحقیقی درمورداون داره بگه واون اینه که بیداری ازاذان صبح تاطلوع افتاب باعث جذب اهن بیشتردربدن میشه وباترشح هورمونهای خاص ان موقع وبیداری بدن یک قوت قلب واعتمادبنفس بالایی درفردبوجود می اورد.متشکرم…

   3. هادی می گوید

    خداقوت

   4. نظری می گوید

    با سلام و احترام
    من هم نقدی داشتم در مورد مسئله نماز و نیایش ، که دیدم دوستان به آن اشاره کرده اند . فقط تاکیدی بر اهمیت آن دارم. که برنامه ریزی روزانه با یاد و توجه خدا همراه باشد.
    با نشکر از زحمات شما

 14. محمد می گوید

  سلام استاد عزیز
  بسیار عالی بود ولی یه مشکلی هست اونم اینکه شغل من تجارت الکترونیک و زیاد با کامپیوتر کار می کنم و اکثر روزها تا ۱۰ شب کلاس مجازی داریم و نمی توانم این کار (اولین نکته این هست که قبل از خواب تکنولوژی تعطیل! ) را نکنم مجبورم باید انجامش بدم لطف کنید یه راهکاری برام بگید تا بتونم راهکار ی را که داده اید عملی کنم.
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   بهترین کار این است که سعی کنید تا حد ممکن قبل از خوابتان این کار را انجام ندهید تا کیفیت خوابتان بیشتر شود.
   موفق باشید.

   1. محمد می گوید

    از راهنماییتون بسیار سپاسگزرام
    ولی من تا ساعت ۱۰ کلاس مجازی دارم و باید در ان کلاس ها شرکت کنم.
    اگر تا ساعت ده با لپ تاپ باشم و یک ساعت کتاب بخونم و ساعت ۱۱ بخوابم و ساعت ۵ بیدار شم چطوره ؟
    اگر طبق این برنامه عمل کنم برای سلامتی مضرر هست یا نه؟
    مشاوران و دوستان عزیز لطفا نظر بدید.

 15. احمد کلاته می گوید

  ضمن عرض سلام و تشکر از استاد عزیز و دوست داشتنی آقای بهرامپور
  خواستم در کنار مطلب بسیار تاثرگذار شما این نکته را یادآوری کنم که دوستان عزیر “مشخص کردن یک هدف عالی “میتونه به شما برای بلند شدن از خواب در اون ساعت بسیار کمک کنه . یه هدف قدرتمند و برنامه ریزی هدفمند برای اون انگیزه بسیاری قوی می تونه باشه که ساعت ۵ از خواب بیدار بشید.
  به امید زندگی شیرین و پر از مفقیت برای جوونای ایران

 16. مجتبی می گوید

  سلام
  موضوع جالبی بود، من هم حدود یکماهی هست که شروع کردم به سحر خیز بودن، حسی که به آدم میده فوق العاده هست، و کارهای اون روز خیلی خوب تر پیش میره
  این مطلب شما هم به من روحیه داد تا یکمی زودتر بیدار بشم و روی سحرخیزی مصمم تر بشم.

 17. روشن می گوید

  این فایل صوتیشو نمیتونم پیدا کنم لطفا بزارین یا تصویری کم حجم بزارین با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   فایل صوتی به ایمیل شما ارسال شد.
   موفق باشید.

 18. جلال می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  از مطلب خوب و کاربردیتون تشکر می کنم
  وقتی صبح زود از خواب بلند میشم در طول روز دچار کمبود خواب میشم
  به نظرتون در طول روز هم مناسب است بخوابیم یانه؟
  اگر مناسب می دانید چه مقدار و در چه زمانی؟
  باتشکر از راهنمایی های مفید شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   میزان هفت ساعت خواب درست در شبانه روز مورد نیاز بدن است.
   این مورد بستگی به شرایط بدن شما دارد.
   اینکه پیشنهاد شده است ساعت ۵ بیدار شوید به دلایل اینکه حس جلوتر بودن از دیگران دارید و تمرکز بالایی خواهید داشت.
   با تشکر از توجه شما

 19. باقری می گوید

  خیلی عالی بود
  ممنون

 20. صادق می گوید

  اول: خیلی ها به من میگن که چرا ازدواج نمیکنی… و من گاهی به شوخی میگم که شب ساعت نه و نیم میرسم خونه، یازده و نیم میخوابم تا شش و نیم صبح بیدار بشم، بنابراین واسه دو ساعت که خونه هستم چرا دخترمردم رو گرفتار کنم! حالا اگه پنج بخوام بیدار شم باید ساعت ده شب بخوابم و فقط نیم ساعت وقت دارم واسه شام و کارهای شخصی!
  دوم: توصیه تون برای زمان صبحانه چیه؟

  1. عباس می گوید

   آره سوال من هم اینه که صبحانه تو کدوم قسمت سه گانه قرار می گیره؟

   1. حدیث رحمانی می گوید

    دوست گرامی سلام
    در ابتدای صبح می توانید صبحانه مختصری میل کنید و سپس بعد از انجام کارهای مربوط به سه بخش دیگر یک صبحانه مفصل میل کنید.
    موفق باشید.

 21. غزل می گوید

  با تشکر از شما بابت مطلب خوبتون، من وقتی ساعت ۵ بیدار میشم کارایی خیلی خوبی دارم و خیلی خوب میتونم درس بخونم اما راستش یک ساعت بعد دیگه نمیتونم تحمل کنم و خوابیدن رو ترجیح میدم. واقعا برام سخته بخوام بیدار بمونم. به نظر شما چکار کنم؟ البته من ساعت ۱۱ یا ۱۲ شب بخاطر درسام میخوابم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم از توجه شما
   پیشنهاد می کنیم به مدت ۶۶ روز این کار را انجام دهید تا تبدیل به یک عادت شود.
   سعی کنید کارهایی را انجام دهید که به شما انرژی دهد.
   موفق باشید.

 22. ابراهیم سواری می گوید

  بنام خداسلام من دردوره مدرسه استادی شرکت کرده ام و این سحرخیزی وراه کارهایی که شمابه مامیدهید زندگیم راتغییرداد وهمه به من میگن که چقدر باانرژی هستی.استادمتشکرم

 23. فرهاد لواساني می گوید

  ممنون از همه چي

 24. جواد می گوید

  باسلام خدمت استاد بهرام پور عزیز
  من با شما موافقم تمام فیلسوفا و علما ساعت ۵ بیدار میشن و دلیل کم آوردن وقت دیر بیدار شدنه ضمناً نماز خواندن به ما کمک می کنه تا دقیق و منظم باشیم درود بر آنان که خیرخواه مردمند.

 25. هادی می گوید

  سلام ممنون از سایت پرمحتواتون ومطالب خودتون.اینکه میگید مستقیم سر ساعت ۵ صبح بیدار شید .بدون اینکه آراوم آروم بیارید ساعت خوابتون رو جلو.با مطالب کتاب قدرت عادت که میگه یک عادتو آروم آروم تو خودتون ایجاد کنید و مورد تایید خودتون هست منافاتی نداره؟

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیزم
   این کار که ساعت رو یواش یواش عقب بکشیم، عادت نیست! چون شما هر روز به یک ساعتی عادت می‌کنید!

 26. ali می گوید

  سسلام خیرتان دهد
  چون فقط به فکر خودتان نیستید و دنبال این هستید که همه مردم ایران پیشرفت کنند
  البته به نظرم اگر کسی این کار انجام داده و با موانعی روبرو شده و توانسته اونها پشت سر بگذاره از تجربیاتش بگویید
  خیلی عالی می شود
  چند وقتی بود که وقت نمی شد که این فایلهای سایتتان را ببینم به نظرم این رویکردتان ادامه بدهید و در باره این چیزای خاص که باعث تحول توی زندگی خودتان و دیگران می شود بازم صحبت کنید
  یا علی

 27. مریم می گوید

  ممنون
  عالی بود

 28. پری می گوید

  بسیار ایده سازنده و کارآمد هستش. منم از فردا مثل شما ساعت ۵ بیدارم. ممنون

 29. الهه مهدوی می گوید

  سلام
  خیلی عالی بود.
  انرژی مثبت شما بسیار ستودنی ست.

 30. سید همایون خلیق می گوید

  با عرض سلام ادب واحترام خدمت استاد عزیز خودم راستش من برای بیدار شدن۵صبح مشکل ندارم چون ساعت ۶:۲۰سر کار میرم ولی عذرخواهم بی ادبی می کنم ولی من ۱۵دقیقه دستشویی رفتنم طول می کشه و معولا در داخل سرویس اداره کتاب می خونم و ۷به بعد ورزش می کنم ایا این برنامه مفید هست؟بهرحال ممنون و سپاسگزار هستم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل ساعت پنج بیدار شوید و فعالیت هایتان را به سه بخش ۲۰ دقیقه ای تقسیم کنید.
   ممنونیم که به مطالب توجه می کنید.

 31. محمد می گوید

  عالیه استاد بهرام پور من امروز شروع کردم ولی ۲۰ دقیقه سوم را برا نماز و عبادت قرار دادم.

 32. نازی می گوید

  سلام فایل ها دانلود نمیشه !!!!!!!!!!!لطفا بررسی نمایید.ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم برای دانلود کردن فایل ها:
   ۱- اگر از تبلت یا موبایل استفاده می کنید، چند ثانیه روی لینک ها انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه Save یا Download را انتخاب کنید.
   ۲- اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، روی لینک کلیک راست کنید و گزینه Save as یا Download as را انتخاب کنید.
   پیشنهاد جدی ما این است که از نرم‌افزار Internet Download Manager استفاده کنید تا به سادگی فایل‌ها را دانلود کنید…
   از توجه شما متشکرم

 33. sadi می گوید

  سلام و ممنون از مطلبتون
  راستش الان که ایمیلم رو چک کردم و مطالب شما درمورد سحرخیزی رو خوندم اشکم در اومد و دلم خواست یه دل سیر گریه کنم..
  زیاد خوابیدن شدن یه مشکل اساسی واسه من، خواهش میکنم اگه راهکارهایی دارید که مفید بودنشو دیدین به منم بگید.. یه مشکلم اینه که به خاطر بیماری داروهایی مصرف میکنم که خواب آور هستن و این پروسه درمان بیشتر از یه ساله که ادلمه داره و منم یه سال از عمرمو انگار از دست دادم.. یا حداکثر یک سومش رو زنده بودم..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم که به مطالب توجه می کنید.
   با توجه به اینکه این مورد تخصصی است پیشنهاد می کنیم در این خصوص با پزشک مربوطه مشورت بفرمایید.
   متشکریم

 34. محمدحسن توفیقی می گوید

  با تشکر از این راهنمایی ارزشمندتون. به نظر من بهترین حسی که تجربه می کنیم حس متفاوت بودن نسبت به اطرافیان و حتی نسبت به گذشته خودمون هست. ضمنا فرصت تجربه زیبای اقامه نماز صبح اول وقت رو هم به این اضافه کنین که بسیار در موفقیت ما تاثیر داره.

 35. وحید می گوید

  سلام جناب بهرام پور
  بازم یه مطلب عالی دیگه از شما

  یه سوال داشتم
  یعنی حداکثر دیگه ساعت ۱۱ باید خوابید درسته؟
  نمی خوام بهونه بیارم و از این کار بیزارم فقط کاش اون ساعت مورد نظر ۶ بود
  من خودم با زود بیدار شدن مشکلی ندارم ولی قبل ساعت ۱ نمی تونم بخوابم

 36. مهدی می گوید

  ویدیو خیلی عالی بود نحوه فیلمبرداریش وهمچنین پرده سبز ومیکسش.
  خیلی خیلی ممنون
  من که پول ندارم تو کلاساتون شرکت کنم ولی…

 37. علی می گوید

  خیلی ممنون از سایته خوبتون. فقط یه سوال داشتم. چرا برای نتایج مثبت هم میگید مثلا نتیجه وحشتناکی داشته، ادم میترسه!!!!!

 38. بهادر می گوید

  سلام.
  عالی و مفید مثل همیشه.
  از این که متن نوشتاری ی، ویدیو‌های پرحجم را در سایت قرار می‌دهیم.بسیار ممنون.

 39. محسن کشاورزرضا می گوید

  خیلی هم عالی.
  قرار دادن متن به همراه فیلم خیلی کار مثبتی هست
  ممنون

 40. فرزاد مشکاتی می گوید

  عالی بود و بسیار روحیه بخش
  عالی عالی

 41. محمدرضا خاکپور می گوید

  من اصلا بعد از ظهرها نمیخوابم
  ولی میخوام بدونم خواب بعد ازظهر چقدرش خوبه؟
  و ازطرفی معمولا استانارد خواب ۷،۸ ساعته اگه ۵ پاشیم باید ۱۰و ۱۱ بخوابیم درسته؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در خصوص خواب بعدازظهر و تاثیرات آن با توجه به اینکه در حیطه تخصصی ما نیست نمی توانیم اظهار نظر کنیم.
   بله دوست عزیز
   با تشکر از شما

 42. کاویانی می گوید

  با سلام و احترام
  از مباحث و مطالب ارزشمند جنابعالی بهره مند شدم ، لذا ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی امیدوارم موفق و موید باشید

 43. بیتا می گوید

  با سلام و احترام و سپاس فراوان از این برنامه خوب و مفید
  اولین سوالی که به ذهنم پس از شنیدن رسید و دوستانی نیز اشاره کرده بودند این بود که زمان نماز صبح که آرامش بخش ترین کار ممکن هست کجای برنامه شما قرار دارد؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   این مورد در بخش دوم قرار دارد.
   با تشکر از توجه شما

 44. morteza می گوید

  سلام آقا پیام
  پس صبحانه چی میشه ؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. محمد صادق می گوید

   ۱٫میفته بعد از ۶ صب
   ۲٫آقا پیام که پزشک نیست درباره نوع غذا و … نظر بده…یه سرچ تو اینترنت بکن
   ۳٫صبحونه رو با بقیه میخورن…ما از بقیه جلو تریم (:
   ۴٫این قدر سخت نگیر…همه چیز رو که نباید آقای بهرامپور به ما یاد بده…ایشون فقط راهنمایی میکنه
   ۵٫قصد جسارت نداشتم…امیدوارم نظرم مفید بوده باشه:)

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در ابتدای صبح می توانید صبحانه مختصری میل کنید و سپس بعد از انجام کارهای مربوط به سه بخش دیگر یک صبحانه مفصل میل کنید.
   موفق باشید.

 45. مونا تاجیک می گوید

  من موندم چقد شما فک میکنید که این موضوعات به ذهن مبارک میرسه.
  واقعا شما اولین کسی هستید که داره میگه “سحرخیزی خوب است”
  ضمنا یه توصیه دارم براتون: موقع حرف زدن داد نزنید و ابروهاتونو بالا نندازید، عدم تمرکز و اعتماد به نفس در چهره و صداتون کاملا بارزه.

  1. محمد صادق می گوید

   عجبا !!!…
   میبینم که دوستانِ روانشناس مون هم وارد عرصه شدن…به به
   ۱٫هر کس موقع حرف زدن عاداتی داره…
   ۲٫ایشون که از اول گفته بود در دوران نوجوانی با سخنرانی مشکل داشت و میترسید…به احتمال زیاد این عادت از اون زمان مونده
   ۳٫هرکس که عطسه کرد که “سرما نخورده”…علائم بیماری ها و اختلالات روانی رو فقط روانپزشک میفهمه مگر موارد استثنا
   ۴٫قصد جسارت به کسی رو نداشتم…
   ولی یادت باشه آقای بهرامپور فقط دنبال پول نیست…

  2. عباس می گوید

   دوست عزیز به نظرم احتیاجی نیست به یکی از موفق ترین سخنرانان کشورمون آموزش سخنرانی بدید.
   ضمن اینکه اگر موضوع سحرخیزی شایع بود و هرکسی انجامش میداد، الآن کشورمون به شدت دچار تنبلی و راندمان بسیار پایین نبود!
   تخریب دیگران باعث موفقیت ما نخواهد شد 😉

 46. محمد صادق می گوید

  آقا محمد پیام!!!…عاشقتم!!!…

 47. ساحل زرینی می گوید

  سلام همین برنامه ۷ صبح باشه میتونه خوب باشه؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   هدف این است که ما حس کنیم از دیگران جلوتر هستیم و همچنین در این زمان تمرکز بالایی خواهیم داشت.
   پیشنهاد می کنیم که برنامه را از ۵ شروع کنید.
   موفق باشید.

 48. برادر بزرگ تان می گوید

  با سلام
  خیلی خوشحالم که آقای بهرام پور جوان و با انگیزه را می بینم.
  کاشک زمان ما هم از این آقایان بودند و رهنمود داشتند.
  من خیلی پیر نیستم ولی بی انگیزگی باعث پیری روحیم شده.
  شاید باور نکنید. من استاد دانشگاه و شاغل در یکی از دانشگاه های معتبر تهران هستم ولی در بسیاری از مهارت های شخصی، ضعیف.. فقط حساب و کتاب و هندسه…
  من شروع کرده ام.
  توفیق اجباری بردن پسرم به مدرسه، باعث شد هر روز ساعت شش بیدار بشوم و به کارهای روزمره بپردازم.
  ولی ایده ساعت پنج بسیار بسیار عالی هست. یک ساعت زودتر برای راه اندازی افکار خودت… که من بهش نیاز مبرم دارم.
  همیشه وقتی می دیدم که همسایگان صبح زود راه می افتادند و به محل کارشان می رسیدند، حرص می خوردم. ولی با این ایده من زودتر از آنها حرکت می کنم.
  احادیث بسیاری در فضیلت بین الطلوعین و تأثیرش در روح و حتی رزق انسان، داریم. شک نداشته باشید که کسی که ما رو آفریده این را توصیه نموده.
  راستی ۵ دقیقه بعد از نماز یادتان نرود که دعا کنید و با خدایتان نیایش کنید که دعای بین اطلوعین نزدیک هست به اجابت.
  دوستان جویای کار، کاشک من جای شما بودم و البته به سن شما. از این ایده نهایت استفاده را برای تقویت خودتان و افزایش مهارت هایتان استفاده کنید. تا وعده خداوند را در بسط رزق سحرخیزان را شاهد باشید آن شاء الله

  1. mari.mk می گوید

   چرا دوست داشتین جای جویای کار باشین؟

 49. ساحل زرینی می گوید

  سلام بسیار عالی

 50. رویا می گوید

  با سلام
  من ۸سال پیش این کارو میکردم بدون اینکه کسی بهم پیشنهاد بده ۵صبح بیدار میشدم اون موقع سوم راهنمایی بودم تو همه ی کارام اول بودم، ولی حیف…. حرفهای شما باعث شد تا خاطره ی بهترین روزای زندگیم تو ذهنم مرور بشه. ممنون

 51. Aqeel می گوید

  Salam
  Lotfan dar baareye “Toastmasters International” ,atlab bezarid.
  Mamnoon

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم که همراه ما هستید و پیشنهاد شما را منتقل می کنیم.
   با تشکر

 52. احمد معین می گوید

  سلام به استاد عزیزم
  بسیار عالی
  من این تمرین را اغاز میکنم چون بسیار مشتاق سحرخیز بودن هستم
  و باز هم از مطالب کاربردی و پر محبت شما صمیمانه
  سپاسگزارم
  سپاسگزارم
  سپاسگزارم

 53. یعقوب جانی بگلو می گوید

  سلام و عرض ادب
  من دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در دانشگاه تبریز و مدیر فروش یه شرکت خصوصی هستم.
  همیشه از مطالب خوبتون بهره مند شده ام،ولی این فایلتون باعث شد هم سیگارو ترک کنم،هم منظم تر به کارهام برسم.
  با توجه به اینکه واقعا وقت کم میاوردم،الان اوضاع بهبود یافته است.
  بی نهایت سپاسگزارم

 54. احمد معین می گوید

  سلام صبح عالی بخیر
  من بیدارم و عالیه
  با تشکر فراوان از استاد عزیزم

 55. جواد بردبار می گوید

  با درود فراوان
  من شخصا آدم صحر خیزی بودم و قبل از طلوع آفتاب بیدار بودم ولی بعد از دانشگاه این عادتم رو انگاز از یاد بردم… به هر حال میخواستم یه ضرب المثل بهتون بگم که تو مدتی که پیشرفتم بیشتر از دوستام بود ملکه ذهنم قرار داده بودمش “صحر خیزان همیشه موفق ترند” و این ضرب المثل از یک داشتان ابرت انگیز برگرفته شده است. با آرزوی خوشبختی برای شما که یک نفر نیستید!

 56. مهدی صمدی کهن می گوید

  من امروز ساعت ۹ صبح بیدارشدم ولی تصمیم گرفتم از فردا ساعت ۵ صبح بیدار شم !!!
  نتیجه رو اعلام میکنم !میدونم اگه هدف داشته باشم بیدار شدن برام راحته

 57. ناهیده رنجبر می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی
  واقعا خیلی ممنون به خاطر مطالب ارزنده تان عالی است واقعا سحرخیزی یعنی کسی موفق است که یک قدم در مدیریت زمان جلوتر باشد چون کارآیی مغز در اولین ساعات صبح بیشتر است پس نتیجه هم بهترینها می تواند باشد

 58. علی می گوید

  خدمت استاد گرامی
  دیگاه خوبیه برای شروع یه زندگی ایدهال شاید از همه هم بهتر شودیم من امید دارم حرفای تاثیر هر کلمه اش تکه اش به زندگی ما اثر میگذاره ممنون به اشترک گذاشتن این ویدو

 59. mahan vahidi می گوید

  استاد خداقوت ازمطالب زیباتون ممنون

 60. negar می گوید

  باسلام خدمت استادعزیز
  به جرات میتونم بگم سایت وراهکارهای شما تنهاراه نجات من ازضعفهام هستش.اکثرمباحثی که شما بهش اشاره میکنین دغدغه های من هستش که به کمک شماوتلاشم حل میشن. درست امروز که از زیادخوابیدنم (۲۳تا۷صبح)شاکی بودم این فایل رو بطوراتفاقی دیدم فوق العاده بود.ازفردااقدام میکنم البته باتلاش برغلبه براهمالکاری!
  بازم ممنون ازتون.

 61. ایوب می گوید

  با سلام
  دمتون گرم و اجرتون با خدا
  واقعا مشکل اصلی خود من تو زندگی تنبلی
  ان شاالله با اجرای این کار یه تکونی بتونم به خودم بدم
  یه سوال:
  جابجایی بخشها طبق سلیقه خودمون چطوره؟
  مثلا ورزش بعد از بازنگری باشه
  توصیه ای دارید؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم تا حد ممکن طبق نکات گفته شده عمل نمایید.
   با تشکر از توجه شما به مطالب

 62. raha می گوید

  سلام
  لطفا كمكم كنيد
  من اعتماد به نفس خيلي خوبي دارم وحس ميكنم خيلي خوب ميتونم توي جم خودم و مطرح كنم اما ي دفه يادم ميره چي ميخوام بگم كلمات و جا بجا ميگم و از صحبت كردن منصرف ميشم ،
  دوست دارم وقتي صحبت ميكنم تن صدام اهنگ خوبي داشته باشه و جمله و خودمو نابود نكنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   عاشق مهارت سخنراني بداهه
   در محصول صداسازی تمریناتی برای صدا و لحن نیز وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به این دوره را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:
   صداسازی
   موفق و پیروز باشید.

 63. ali می گوید

  خوردن صبحونه توکدوم ازاین قسمتا قرار داره؟؟؟؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در ابتدای صبح می توانید صبحانه مختصری میل کنید و سپس بعد از انجام کارهای مربوط به سه بخش دیگر یک صبحانه مفصل میل کنید.
   موفق باشید.

 64. الهام می گوید

  با سلام .مطالب رو خوندم و تصمیم گرفتم که همراه باشم با سحرخیزان.امیدوارم یکی از سحرخیزان۱+ باشم.

 65. احسان مرادی می گوید

  سلام منظورتون از تصویرسازی ذهنی چیه ؟
  هر چی سرچ کردم چیزی مرتبت با این توسایتتون نبود

 66. جعفری می گوید

  چقدر ویدئوی خوب و تاثیر گذاری بود
  ممنون

 67. علی می گوید

  سلام /ممنون ازسایت بسیاربسیار عالیتون….
  نگفتین که صبحونه توکدوم ازاین قسمتا قرار داره؟؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   سلام
   دوست عزیز قبلاً به نظر شما پاسخ داده شده است.
   در ابتدای صبح می توانید صبحانه مختصری میل کنید و سپس بعد از انجام کارهای مربوط به سه بخش دیگر یک صبحانه مفصل میل کنید.
   موفق باشید.

 68. مهرداد می گوید

  عرض سلام وخداقوت خدمت استاد بهرامپور
  واقعا متشکرم از مطالب مفید وموثر
  آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون براتون دارم

 69. مهرداد می گوید

  عرض سلام وخداقوت به استاد بهرامپور
  واقعا متشکرم از مطالب مفید وموثر
  آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون براتون دارم

 70. جوان موفق می گوید

  من به خاطردرس ودانشگام بخوام زود بخوابم ۱۲،۱۲:۳۰میشه ..
  بجای ۵-۶ بلندشم خیلی فرق داره

 71. علی رادمنش می گوید

  سلام استاد. خدا قوت
  یه سوالی چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده.
  شما که تاکید زیادی بر بیدار شدن راس ساعت ۵ صبح رو دارید می تونید بگید چه ساعتی به رخت خواب می روید؟
  چون قاعدتا انسان بالغ باید بین ۶ تا ۸ ساعت خواب داشته باشه.
  به نظر شما باید در محدوده ی زمانی ۹ تا ۱۱ شب خوابید؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   میزان ۶ الی ۷ ساعت خواب درست در شب کافیست و حال می توانید زمان بندی کنید که در چه زمانی مناسب است که بخوابید.
   با تشکر از توجه شما به مطالب

 72. غماد می گوید

  سلام
  ممنون از مطالب آموزنده ایی که با بقیه به اشتراک می ذارین
  بهتر نبود اگه تو برنامه ی صبحگاهی یه زمانی رو به نماز صبح اختصاص می دادین؟

 73. پریسا کریمی می گوید

  با عرض سلام
  استاد سپاس گزارم از این روش بسیار جالب که باعث تغییر بزرگی در زندگی من میشه و باعث این میشه که صبح که از خواب بیدار میشیم این حس رو داشته باشیم که در مسیر سخت ودر عین حال شیرین پیشرفت تنها نیستیم

 74. پویا می گوید

  سلام
  تشکر از زحمات شما
  ۵ صبح خیلی عالیه
  در روز کلی از بقیه جلوتر هستم
  حس اعتماد به نفسم رو بالا برده
  تشکر

 75. دانیال می گوید

  با سلام و تشکر فراوان از سایت خوبتان :
  من دانش آموز سال چهارم هستم و امسال کنکور دارم . به همین دلیل مجبور به درس خوندن در هر زمانی هستم .
  پیشنهاد شما برای من چیه ؟ ( راجع به برنامه صبحم )
  همچنین من تو روزای تعطیلم چون یکم خوابم زیاده ، می تونم مثلا ۵ بیدار شم بعد ۹ ، ۱۰ یه چرتی بزنم ؟؟
  ممنون می شم راهنماییم کنید .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در خصوص مورد اول پیشنهاد می کنیم از مشاور تحصیلی در این زمینه کمک بگیرید تا پاسخ کامل تری دریافت کنید.
   همچنین فواید بیدار شدن در ساعت ۵ گفته شده است که تمرکز شخص بالاتر است و حس جلوتر بودن از دیگران را دارد و ….
   اینکه بعد از آن کمی استراحت کنید بستگی به خودتان دارد که تا چه حد به آن نیاز دارید و در صورت لزوم حتماً این کار را انجام دهید.
   موفق باشید.

 76. مرادی می گوید

  سلام وقت بخیر
  من یک سال هست که تمرین خاطره نویسی رو که به محض بیدار شدن از خواب باید انجام بشه را انجام میدم
  الان دارم پنج صبخ از خواب بیدار میشم و میخام تمرین سه تا ۲۰ دقیقه استاد بهرامپور را انجام دهم
  آیا به صلاح من که تمرین خاطره نویسی را قطع کنم و به جاش این یک ساعت را انجام دهم؟ من درونگرا هستم و زبان آنچنانی ندارم
  istp
  ممنون از توجه تون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در ابتدا از اینکه پیگیر انجام تمرینات هستید ممنونیم.
   تمرین خاطره نویسی اختلالی در انجام تمرینات دیگر نمی کند (چنانچه تا این جا برای تان موثر بوده ادامه دهید) و پیشنهاد می کنیم به عنوان یک فعالیت در ابتدای صبح در ادامه نیز انجام دهید.

 77. مجید می گوید

  سلام به تیم بی نظیر ۱+
  بیدار شدن ساعت ۵ صبح واقعا اعتماد به نفس عجیبی به آدم میده، ولی برای من یک مساله هست که ،ما در ۲۴ ساعت حداقل باید ۶ ساعت خواب عمیق داشته باشیم و همچنین ۱ ساعت در روز. حالا من باید نهایتا ساعت ۱۱ شب بخابم تا بتونم ۵ پاشم و با ۱ ساعت استراحت بعدازظهر مشکلی از لحاظ خواب ندارم.
  حالا منی که تا الان ساعت ۲ شب میخابیدم، میخام بدونم شما راهکاری سراغ دارید که بتونم راس ۱۱ بخابم ؟ یا همه چیز به همت خودم بستگی داره؟

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد این است که عادت های بهتری در خود به وجود آورید.
   پیشنهاد می کنیم که همان لحظه اول به رختخواب بروید،ممکن است این موضوع در شب های اول سخت باشد ولی به مرور عادت می کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید

 78. افشین اصلانی می گوید

  با عرض سلام خدمت جناب آقای بهرام پور
  واقعا بابت این پست سپاس گزارم
  امیدوارم شاد،پیروز وموفق باشید

 79. امیرحسین آريال می گوید

  سلام آغای بهرام پور لطفا امروز جواب مرا بدهید
  من شبا ساعت ۱۱ میخوابم و شرایطم هم همینه نمیتونم زود تر بخوابم و ساعت ۵ صبح از خواب پا میشم و میخوام دیگر نخوابم ولی خیلی خوابم میاد
  تو این موقع من باید چکار کنم؟ باید بخوابم یا باید نخوابم؟ چکار کنم ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   اوایل اینگونه هست اما در ادامه عادت خواهید کرد.
   برای شروع بهترین کار این است که سعی کنید بیدار بمانید و کارهایی انجام دهید که کمک می کند بیدار بمانید.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

   1. امیرحسین آریال می گوید

    سلام ممنون که توجه کردید
    من ۱۴ سالمه و جواب سوالم رو پیدا کردم
    ی دوش و یک لیوان نسکافه حال آدم رو جا میاره

  2. پیام می گوید

   روزانه به چند ساعت خواب نیاز داریم ؟
   بیشتر مردم وقتی کم خوابیده باشند می‌فهمند. اما کم یعنی چقدر؟ یا جور دیگر بپرسیم: چقدر خواب کافی است؟ نتیجه تحقیقات بنیاد ملی خواب ایالات متحده نشان می‌دهد نیاز گروه‌های مختلف سنی به خواب با هم فرق می‌کند.
   عواملی مثل بی‌برنامگی، مصرف الکل و محرک‌های دیگر مثل قهوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا، و صد البته زنگ ساعت و نور خورشید، می‌توانند ساعت زیستی (یا همان سایت بیولوژیک) انسان را به‌هم بریزند.
   بنیاد ملی خواب آمریکا که یک مؤسسه خیریه در ایالت ویرجینای آمریکاست، می‌گوید برای فهمیدن این‌که یک نفر چقدر باید بخوابد باید به سبک زندگی‌ او نگاه کرد. اما به‌طور کلی می‌توان اعداد زیر را پیشنهاد کرد:جوان (۱۸ تا ۲۵ سال): برای این گروه ۷ تا ۹ ساعت خواب مناسب است. حد پایینی ۶ و حد بالایی ۱۱ ساعت پیشنهاد شده.
   بزرگ‌سال (۲۶ تا ۶۴ سال): مثل گروه قبلی.
   بازنشسته (۶۵ سال به بالا): در این سن ۷ یا ۸ ساعت خواب در شبانه‌روز مناسب است. خواب نباید از ۵ ساعت کمتر یا از ۹ ساعت بیشتر شود.
   کم‌خوابی به سلامتی و کار انسان ضربه می‌زند.

   1. امیرحسین آریال می گوید

    ممنون از توجه شما

 80. بی نام می گوید

  سلام آقای بهرامپور
  اول صبح حرفی از ارتباط با خدا نزدین در حالی که چند دقیقه ارتباط با خدا اول روز می تونه خیلی انرژی بخش باشه.

 81. مهرداد خوشبختی می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  ممنون بابت مطلب خوبتون
  چند سوال داشتم در این رابطه . ممنون میشم پاسخ بدید :
  ۱- میتونم بخش یادگیری رو حذف کنم چون بزومی به یادگرفتن هر چیزی احساس نمیکنم.؟
  ۲- باید تمام برنامه دقیق و راس زمانبندی اعلام شده باشه یا میتونیم کمی کوتاهتر یا کمی ادامه دار تر انجامشون بدیم ؟ یعنی مثلا بخش دوم بشه نیم ساعت مشکلی پیش میاد ؟ حتما باید یک ساعته کلش تموم بشه ؟

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که پیگیر مطالب هستید از شما سپاسگزاریم.
   ۱٫دوست عزیز منظور از یادگیری در حیطه ای است که خودتان در آن فعالیت می کنید نه هر حیطه ای.
   ۲٫خیر دوست عزیز هر کدام فکر می کنید راحت تر هستید انجام دهید. بهتر است طبق اولویت بندی پیش بروید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 82. ماری می گوید

  سلام
  قطعا انرژی برمیگرده و ما اگه واقعا صبح زود بیدارشیم و واسه اهدافمون انرژی بذاریم حتی بصورت فکر کردن بهش و برنامه ریزی کردن براش این انرژی به ما برمیگرده و زودتر به اهدافمون میرسیم من به این قضیه ایمان دارم چون از وقتی چند دیقه زودتر به شرکت میام و چند دیقه دیرتر میرم فروشم و پورسانتم خیلی بیشتر شده

 83. غزاله می گوید

  سلام. واقعا ممنونم از مطالب خوبی که درسایتتون میزارید. بسیار برای من جالب و مفید بودن. و مدتی است که تقریبا روزانه یک ساعت از وقتم رو میزارم برای خوندن مطالبتون و خلاصه برداری و مرور و تمرین میکنم. تو این مدتی که دارم حس خوب و فوق العاده سحرخیزی رو تجربه میکنم به این نتایج رسیدم که روش صحیح برنامه ریزی رو نمیدونم. کمی سرچ کردم ولی تو اکثر مقالات گفته میشد که شبها برنامه ریزی کنید. طبق برنامه ریزی شخصی من مواقعی که شبها برنامه ریزی میکنم آرامش خوابم کمتره اما این روزها که صبح ها برنامه ریزی میکنم جواب بهتری میگیرم. میخواستم ببینم فلسفه. برنامه ریزی در صبح چیه؟ و اینکه امکانش هست مطلبی در مورد برنامه ریزی و تصویرسازی بگذارید؟ پیشاپیش متشکرم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از لطف شما بسیار متشکریم.
   در همین مقاله به این موضوع پرداخته شده است که وقتی صبح زود بیدار می شویم چه اثراتی خوبی در طول روز برایمان دارد.
   در خصوص برنامه ریزی و تصویری سازی هم حتما پیشنهاد شما را منتقل می کنیم.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 84. مسعود می گوید

  سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون
  زمان مناسب برای خواب چه موقع هست؟؟یعنی چند ساعت در روز و زمان مناسب خواب درشب که بتوانیم صبح ساعت پنج بیدار بشیم چه موقع هست.ممنون.

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از توجه شما بسیار متشکریم.
   هر انسانی به ۷ ساعت خواب کامل در طول شبانه روز نیاز دارد و شما می توانید برای این که ۵ صبح از خواب بیدار شوید ساعت خواب خود را برای ۱۰ شب تنظیم کنید.
   ما را در جریان موفقیت هایی که با استفاده از این روش بدست می آورید قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 85. م.ی می گوید

  به نظرم مطلب چندان مفیدی نبود. توضیح واضحات بود. یه چیزی در حد «خوب خوب است»، «بد بد است» بود. هیچ راهکار جدیدی هم ارائه نداد متن. به نظرم آدمها چند دسته ن:
  ۱- آدمهایی که دانسته های نظری شون سریع به حیطه ی عمل شون کشیده می شه.
  ۲- آدمهایی که دانسته های نظری شون به عمل کشیده نمی شه و از این بابت رنجی هم نمی برن و کلا بیشتر میلِ ناظر به عمل شون هست که برشون مسلطه.
  ۳- آدمهایی که دانسته های نظری شون به عمل کشیده نمی شه و از این بابت رنج می برن.
  من کسی هستم که تو خانواده ی سحر خیز بزرگ شدم. وقتی راهنمایی بودم به هیچ وجه بعد از نماز صبح نمی خوابیدم و خودم رو با خوندن کتابهای غیر درسی بیدار نگه می داشتم. ۸ سال (سال های دبیرستان و دانشگاه) برای اینکه به سرویس برسم ۵:۳۰ صبح بیدار بودم. یکی اصلی زندگیم و یکی از کارهایی که وقتی انجام می دم به حس رضایت از خود فوق العاده بالایی می رسم همین صبح زود بیدار شدنه اماااااا… همیشه تا الان که ۲۶ سالمه با این قضیه مشکل دارم. شما و امثال شما خیلی ساده می گید «خواستن توانستن است». خود من هم تا حد زیادی بعد از ۱ دوره رفتن تکنولوژی فکر آقای آزمندیان به این قضیه باور پیدا کردم. ولی بیاییم واقع بین باشیم! واقعیت اینه که همیشه اینطور نیست! شبها همه ی تلاشم اینه که ساعت ۱۱ بخوابم و فردا صبح زود بیدار بشم، برنامه های فردام رو روی کاغذ میارم، برای تحویل کارهام به بقیه قول می دم که خودم رو تو منگنه بذارم، ولی صبح ساعت ۶ که بیدار می شم تبدیل شدم به یک انسان تهی از هدف، یه آدمی که انگار هییییچ کاری تو این دنیا نداره، اصلا انگار ذهن صبح با ذهن ظهر به بعدم متفاوته. ظهر به بعد پر از حس سَرخوردگی ام که چرا صبح زود بیدار نشدی! ببین چقدر عقب افتادی! ولی فردا صبح هیییییییچ کدوم اینها برام مهم نیست! بی خیالِ بی خیالم! خیلی وقتها هست که بیدار می شم و حتی بعد از بیدار شدنه که میگیرم دوباره می خوابم! بعضی ها هستن که به صرف رسیدن به اون لذت، باز مشکل دارن و نمی تونن تو انجام اون کار موفق باشن. بارها و بارها هم برای حل این مسئله پیش روانشناس رفتم (چون این مسئله خیلی وضعیت روانیم، هدفمندی زندگیم، روحیه م و… تحت تاثیر قرار میده) ولی همه همینجوری! توصیه های کلی می کنن! مثل شما هی «باید باید» میارن! ولی مشکل من و امثال من این نیست که «نمی دونیم که باید این کار رو انجام بدیم» بلکه اینه که «نمی تونیم این باید رو انجام بدیم»!
  برای ماها چه حرفی برای گفتن دارید!؟!؟

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   من اگه بخوام کسانی که در سایت نظر می‌ذارند را چند دسته بکنم حداقل دو دسته اصلی کسانی خواهند بود که:
   ۱٫ بر اساس تصورات خود اظهار نظر قطعی می کنند
   ۲٫ بر اساس حقایق به دنبال واقعیت و تغییر هستند.

   آنچه از نظر شما دیده‌ام شما در دسته اول قرار دارید.
   چرا؟
   ۱٫ فرمودید که توضیح واضحات بود! ۱۳۸ نظر در این نوشته وجود دارد که غالب آنها از تغییر کردنشان و فوق العاده بودن این برنامه می‌گویند. احساس نمی کنید این تعداد نظر با یک موضوع واضح به وجد نمی‌آیند؟
   شاید این موضوع برای شما توضیح واضحات باشد که از این بابت خیلی خوشحالم این نشان می دهد که سطح شما خیلی بالاست.

   ۲٫ شما فرمودید که من و امثال من می گویند خواستن توانستن است! خب آخه یک بار این جمله رو از من شندید؟ یک بار من گفتم خواستن توانستن است. اتفاقاً من به این موضوع هیچ اعتقادی ندارم که کتاب «از شنبه » را نوشتن که در آن توضیح دادم چرا خواستن توانستن نیست

   خواهشی که دارم این است که اینقدر راحت دیگران را بدون اطلاعات کاملی قضاوت نکنید و برای سوالتان هم به کتاب از شنبه مراجعه کنید.

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از اینکه نظرتان را کامل برای ما نوشته اید.
   انسان های بزرگ افرادی بوده اند که در واقع درد و رنج زیادی را تحمل کرده اند ولی در واقع برای رشد کشور و جامعه اطرافشان نقش بسیار مهمی ایفا کرده اند.
   معنابخشی به زندگی امری بیرونی نیست و کاملا درونی است و این کار ماست.
   پیشنهاد می کنیم دست از تلاش برندارید و مطمئناً اگر هدف برای شما خیلی ارزشمند باشد و آن را دوستش داشته باشید برای رسیدن به آن حاضرید هر کاری بکنید.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 86. روشنک می گوید

  فقط میتونم بگم ازصمیم قلب براتون بهترین هاروارزومیکنم شمافوق العاده هستین

 87. حسین افشاری می گوید

  بسیار عالی و کاربردی بود با تشکر از استاد توانای با خدا و کاربلدم استاد بهرام پور این نکات برای ما کنکوری ها خیلی حیاتیه اجرتون با آقا امام زمان در پناه حق تعالی

 88. محمد بختیاری می گوید

  سلام. خیلی ممنون از این راهنمایی خیلی خوبتون. ولی من یک مشکلی دارم توی تابستان که دیگه وقت استراحت هستش و مدرسه ها به پایان رسیده واقعا نیازی هست که من ساعت ۵ صبح بیدار شم و آیا این کار عاقلانه ای هستش؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید بسیار خوشحالیم.
   دوست عزیز این مورد بستگی به اهداف شما دارد،تحصیل شما در این مقطع به پایان رسیده است ولی در زندگی هر شخص اهداف دیگری هم دارد که برای آن تلاش می کند.
   برای شروع می توانید هدف دیگری برای خود انتخاب کنید و برای آن در طول تابستان تلاش کنید،هدف ما از سحرخیزی این است که حس کنیم از دیگران جلوتر هستیم و همچنین در این زمان تمرکز بالایی خواهیم داشت.
   امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.
   میزان ۶ الی ۷ ساعت خواب درست در شب کافیست و حال می توانید زمان بندی کنید که در چه زمانی مناسب است که بخوابید.
   فواید بیدار شدن در ساعت ۵ گفته شده است که تمرکز شخص بالاتر است و حس جلوتر بودن از دیگران را دارد

 89. امیر ارسلان می گوید

  سلام خدمت شما استاد عزیز و گرامی.مقاله ی بسیار خوبی بود اما بنده یه مشکل دارم.گوشیمو قبل خواب کنار گزاشتم کامپیوتر کنار گزاشتم و محیط خواب و ارام و تاریک کردم.اما بازم نمیتونم ساعت پنج بیدار شم و معمولا ساعت۱۰بیدار میشم.میشه لطفا به من راهکارهایی بیشتر در رابطه با این موضوع که چجوری بیدارشم بگید.نکات گفته شده را رعایت کردم اما به نمات بیشتری لازم دارم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   شما چه ساعتی می‌خوابید؟

 90. جواد عسگری می گوید

  یه سلام پر از انرژی خدمت شما استاد بهرام پور و تمامی دوستانی که به معجزه سحرخیزی ایمان آوردن.همه ما آدما باید بتونیم بفهمیم که هدفمون از زندگی چیه.بی هدف بودن نشونه آدمای ضعیف النفسه.قرار نیست کسی یک شبه به موفقیت برسه وگرنه همه ما آدما موفق بودیم.فقط ۵% افرادن که میتونن موفق باشند ۹۵% بقیه هدفی ندارن و حسرت خوشبختی آدمای موفق رو میخورن.همه ما میتونیم جزو اون ۵% جامعه باشیم فقط کافیه یه ذهنیت مثبت از خودمون داشته باشیم.ای کاش همه ما زندگی کسانی رو که شکست خوردن ولی ناامید نشدن و دوباره تلاش کردن و موفق شدن رو سرلوحه زندگیمون قرار میدادیم مثل خود من که الان واقعا خوشحالم از اینکه تو این مسیر قدم برداشتم.کتاب راهبی که اتومبیل فراری اش را فروخت اثر رابین شارما تو زندگیتون معجزه میکنه دوستان.سحرخیزی سخته ولی اگه دنبال راحتی هستی الان سختی بکش نه تا آخر عمر.دوستتون دارم.ممنونم از استاد بهرام پور با این فداکاری عاشقانشون برای اهدای ذهن سالم و زندگی سرشار از شادابی

 91. علي ابراهيمي می گوید

  من هنوزم سحرخيزم
  در همان زمان كه شما اين چالش را عنوان كرديدمن هم در دوره سحرخيزي ٤/٣٠ خودم بودم. حالا هم ده روزي است كه مجدد اين چالش ٥صبح را انجام ميدهم.
  هركي دوست داره ميتونه همراه من باشه و از هم انرژي بگيريم اما سوال
  من معمولا قبل از ٥ بيدارم. و فقط ٢بار باصداي الارم موبايل بيدار شدم. آيا اين موارد در كسب و ايجاد اين عادت مشكل ساز نخواهد بود.
  ضمن اينكه كانالي براي اين امر ايجاد كرده ام

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که درصدد هستید که در زندگی خود موفقیت های بزرگی کسب کنید به شما تبریک می گوییم.
   دوست عزیز این که با آلارم گوشی بیدار شوید موردی ندارد و مهم این است که فعالیت های خود را انجام دهید و این سحرخیز بودن را داشته باشید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 92. محمدحسین استقلال می گوید

  ممنون از حس مسئولیتتون و مطالب فوق العادتون که تاثیرش رشد شخصی جامعه هست
  من هفته ای دو سه روز قبل از ۶ بیدار میشدم ولی نطم نداشت ولی با دیدن مقالتون تصمیم گرفتم در هر شرایطی این عادت رو با تلاش برا خودم بسازم.

 93. محمد می گوید

  با سلام چرا من نمیتونم ساعت ۵ بیدار شوم چه کاری باید انجام دهم .ممنون میشم جواب بدهید

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید بسیار خوشحالیم.
   دوست عزیز انجام این برنامه تا عادت آن سختی های خود را دارد و نیاز است که شب زودتر بخوابید تا نیاز ۷ ساعت خواب شما تامین شود و به مرور بدن شما به این ساعت خواب عادت می کند.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 94. زهرا می گوید

  سلام چند تا سوال داشتم ۱- من با زنگ موبایل بیدار نمیشم ساعت ۵ صبح هم کسی نیست که منو بیدار کنه
  ۲- اگه ساعت ۵ هم بیدار بشم حدود ۷ یا ۸ خواب شدیدی توام با سردرد میگیرم که باز مجبور میشم بخوابم چون هیچ کار دیگه نمیتونم بکنم
  ۳- برای بیدار شدن ساعت ۵ ، شبا باید ساعت چند خوابید۱۰ یا ۱۲ ؟
  ۴- من کارم تو خونه است و کاملا با لپ تاپ و درسام هم همه با لپ تاپه چند دقیقه قبل از خواب باید بذارمشون کنار؟
  ممنون میشم پاسخ بدهید
  موفق باشید

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که به ارتقای مهارت های خود اهمیت می دهید به شما تبریک می گوییم.
   دوست عزیز برای این که بتوانید به راحتی ساعت ۵ از خواب بیدار شوید نیاز است که ۷ ساعت خواب کامل را داشته باشید،اوایل این کار برای شما سخت است ولی به مرور مغز شما عادت می کند و ناخودآگاه از خواب بیدار می شود و سردردی در طول روز به سراغ شما نمی آید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 95. تارا يحيى نژاد می گوید

  استاد اب ولرم به محض بيدار شدن عاليه اما قاطى شدنش با ليمو براى اشخاصى كه لاغر هستن خوب نيست چون چربى سوزه!
  و نرمش به محض بيدار شدن ممكنه براى برخى باعث افت فشار و قند خون بشه، كه اگه بعدشم بره دوش بگيره بخاطر تبخير اب بدنش ديگه نور على نور ميشه و يه غشى ميوفته رو دستمون ! اما اگر قبل نرمش يه قند به مغزش برسونه مثل خرما براحتى ميتونه اين روال رو پيش ببره! البته شما اين برنامه اى كه فرمودين قطعا شب قبلش برنامه غذايى مناسبى داشتين كه صبحش اين روال مخصوصا اب ولرم با ليمو خيلى خوب شمارو رفرش ميكنه و باعث ميشه ادم بدنش حتى رو فرم بمونه! درهرصورت مرسى اين بيست دقيقه ها خيلى كمك ميكنه و فكر ميكنم بهش ميگن قدم هاى لاكپشتى

 96. مریم نورانی می گوید

  با سلام
  مدتیه با خودم کلنجار می رفتم برای بیدار شدن راس یک ساعت مشخص در صبح زود و انجام یکسری کارهای برنامه ریزی شده. از این مطلب مفیدتان تشکر می کنم و حتما از آن استفاده می کنم.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside