چطور حاضر جواب باشیم ؟

93

چطور حاضر جواب باشیم ؟

حاضر جواب بودن و این که به قولی چگونه سرو زبون داشته باشیم مسأله‌ای است که برای بسیاری از ما اهمیت خاصی دارد.

برای این که حاضر جواب باشیم و بتوانیم در صورت لزوم به هر سوالی، شوخی، طنز یا صحبتی پاسخی زیبا بدهیم گام‌های مختلفی وجود دارد که ما در این فایل می‌خواهیم با یکدیگر مرور کنیم.

گفتنی است که در حاضر جوابی و یا به قولی شیرین زبانی مرز بین خوش بیانی و خوش مشربی و بی ادبی بسیار نزدیک است و این هنر ماست که بدانیم در چه شرایطی باید از مهارت‌های حاضر جوابی خود استفاده کنیم.

در این فایل صوتی از مجموعه فایل‌های رادیو سخنرانی که بیست و نهم فایل از فایل‌های رادیو سخنرانی است، ۷ راهکار برای حاضر جوابی ارائه شده است که امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیرد.

گفتنی است که رادیو سخنرانی رایگان است و رایگان خواهد ماند و تنها شرط استفاده از آن این است که آن را حداقل با یک نفر دیگر به اشتراک بگذارید. (در صورتی که آن را مفید دیدید)

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

پیشنهاد ویژه:

مورد هفتم که در این فایل از رادیو سخنرانی مطرح شد، مهارت‌های سخنرانی بداهه بود که در دوره غیر حضوری مهارت‌های سخنرانی بداهه به صورت کامل به آن پرداخته شده است:

برای مشاهده اینجا کلیک کنید

Impromtu-header

متن فایل صوتی چطور حاضر جواب باشیم؟

به نام خدا

سلام به شما همراهان سایت آموزش سخنرانی و فن بیان

بیست و نهمین فایل از مجموعه فایل‌های رادیو سخنرانی را با هم آغاز می‌کنیم با موضوع اینکه چطور می‌توانیم حاضر جواب باشیم‌؟

رادیو سخنرانی رایگان است و رایگان خواهد ماند و تنها شرط استفاده از آن این است که آن را حداقل با یک نفر دیگر به اشتراک بگذارید، البته اگر محتوای آن را مفید دانستید.

در این فایل از رادیو سخنرانی می‌خواهیم در مورد این صحبت کنیم مواقعی که افراد اصطلاحاً گیر می‌دهند یا با ما شوخی‌هایی می‌کنند که ممکن است ما را ناراحت کنند یا اصلاً نه، ما را هم ناراحت نمی‌کنند اما لازم است که ما هم بتوانیم پاسخگو باشیم و به آن مطلبی که بیان شده است دید خوبی داشته باشیم و بیان خوبی داشته باشیم و بتوانیم توجه حضار را جلب کنیم یا در بدترین حالت به این معنا نباشد که ما نمی‌توانیم اصلاً حرف بزنیم و دیگران اینجوری حق ما را می‌خورند بنابراین این خیلی مهم است که این توانمندی را داشته باشیم که حاضر جواب باشیم.   البته این به این معنی نیست که در هر شرایطی حاظر جواب باشیم نه!

این کار کاملاً اشتباه است.

یک مرز خیلی خیلی ظریفی بین خوش‌مشربی و بی‌ادبی وجود دارد.

باید خیلی مراقب باشیم گاهی اوقات این حاضر‌جوابی در معنی بد خودش به کار می‌رود، بی‌ادبی می‌شود و گاهی اوقات نه، باعث نشاط آن جمع و خوشحالی می‌شود که در اینجا خوش‌مشربی می‌شود.

مهم این است که ما این توانمندی را داشته باشیم که تحت هر شرایطی بتوانیم پاسخگو باشیم وحالا بسته به نیازمان بتوانیم آیا لازم هست که از این پاسخ استفاده کنیم یا خیر؟

بنابراین باز هم تاکید می‌کنم که باید خیلی دقت کنیم که ما توانمندی آن را داشته باشیم اما اینکه کجا استفاده کنیم مورد بحث است و کاملاً بسته به شرایط نگاه کنیم این موضوعات ارتباطی علوم انسانی هستند و نمی‌شود به راحتی گفت که اینکار را بکنیم یا اینکار را نکنیم، خیلی گستره وسیعی دارد.

من هفت راهکار را برای شما در نظر گرفته‌ام که می‌خواهیم این هفت راهکار را با هم در رابطه با چطور حاضر جواب بودن مرور کنیم.

اولین راهکار، کار ممنوعی است.

در حقیقت این کار را نباید انجام دهیم مثلاً کسی یا یک دوست صمیمی که متاسفانه گویا کمی هم بی‌ادب هست به دوستش بگوید “چقدر تو خنگی!”

شاید یکی از بدترین جواب‌ها این باشد که بگویید که من خنگ نیستم در حقیقت زمانی که بگوییم من اینطوری نیستم یا شرایط اینطوری نیست عملاً این موضوع را دارید تایید می‌کنید. فرض کنید یک نفر پیش شما می‌آید و می‌گوید “ببین نگران نباش” چه اتفاقی می‌افتد؟!

شما قطعاً نگران خواهید شد.

بنابراین اینکه بگویید من اینطور نیستم شاید خیلی جواب خوبی نباشد.

روش دوم پاسخ با سوال است.

اگر هیچ چیزی به ذهن ما نرسد شاید خوب باشد که یک سوال بپرسیم مثلاً اگر کسی گفت:”چقدر خنگی” بپرسیم:

ببخشید منظورت چیه؟

می‌تونم بدونم چرا این حرف رو می‌زنی؟

دلیل اینکه الان اینو گفتی رو می‌تونم بدونم چیه؟

راجع به سوالات باید فکر کنیم و بسته به شرایط مختلف از سوال خوبی استفاده کنیم.

سومین روش استفاده از طنز هست.

این روش خیلی خیلی خوب جواب می‌دهد و در بسیاری از اوقات می‌توانیم به خوبی از آن استفاده کنیم. مثلاً اگر احتمالاً عکس‌های من را دیده باشید یا در برنامه‌ها حضور داشته باشید م‌ بینید بینی من کمی از حالت نرمال بزرگتر است.

من در دوران تحصیلم با این موضوع مشکل بزرگی داشتم به خاطر اینکه تعداد زیادی از دوستانم همیشه به من لطف داشتند و همیشه بینی من را مسخره می‌کردند.

یکی از کارهایی که من همیشه خیلی خوب از آن استفاده می‌کردم این بود که سعی می‌کردم با طنز پاسخ آنها را بدهم. طوری شده بود که عملاً به جای اینکه به نقطه ضعف من تبدیل شود به نقطه قوت من تبدیل شده بود.

به عنوان مثال یکی از معلمان بسیار عزیزم که الان هم، هم استاد من و هم دوست من هست به من گفت:

بهرام‌پور تو چرا فقط نوک دماغتو نگاه می‌کنی؟

و من هم می‌گفتم: تا همونجاش هم اگه نگاه کنم خیلیه! راه دوری میشه.

و این اولاً باعث طنز شده بود و بعد از سالیان سال وقتی ما همدیگر را می‌بینیم باز هم یاد این خاطره می‌افتیم و این خیلی جالب است، عملاً می‌توانست باعث ناراحتی من بشود در صورتی که به یک نقطه قوت تبدیل شد.

بنابراین فکر کنید ببینید چه نقاط ضعفی در ما وجود دارد وچه جواب های طنز امیزی می توانیم در این رابطه ارائه کنیم.

مثلاً کسانی که حس می‌کنند به هر دلیلی لزومی ندارد که دارای فرزند باشند و نمی‌دانم دیگران چرا و به چه اجازه‌ای اما حق خودشان می‌دانند که وسط جمع بگویند: راستی شما نمی‌خوای بچه دار بشی؟ و این که کار بدی است و دور از آداب معاشرت است، ما فعلاً به این موضوع کاری نداریم.

حالا اینکه چطور به این بحران پاسخی بدهیم واقعاً مساله‌ای خاص است، روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌شود به آن پاسخ داد مثلاً اگر جمع خودمانی است و شرایط خیلی سنگین نیست با طنز می‌شود گفت: اه چه نکته جالبی! اصلًا یادم نبود خوب شد یادم انداختی حتماً در دستور کار قرار میدم دستت درد نکنه متشکرم.

این کار می‌تواند تنش را کاملاً از بین ببرد البته به این بستگی دارد که شخص مقابل ما چه کسی باشد؟

مثلاً اگر بزرگ خاندان این سوال را از ما بپرسد و ما این جواب را به آن شخص بدهیم مطمئناً یک فاجعه آفریده‌ایم. بنابراین شخصی که این سوال را می‌پرسد خیلی مهم است.

روش چهارم پیش دستی کردن است.

اینکه ما یک موضوعی به نظرمان می‌آید مورد بحث وچالش خواهد بود را خودمان به عمد پیش بیاوریم. البته باید این موضوع بسیار مشخص باشد نه این که حدس بزنیم شاید متوجه شدند اگر صدرصد مطمئنی که متوجه موضوع می‌شوند حالا می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

مثلاً من دوستی داشتم که نامش حسن بود و موهای سرش به طور کامل ریخته بود، هر موقعی که کسی را می‌دید می‌گفت که: من حسن فلانی هستم بهم میگن حسن کچل، تعداد زیادی کتاب هم در رابطه با من نوشتن کتابای شعر کودکان و…

به صورت طنز این را می‌گفت و عملاً راجع به این موضوع پیش‌دستی کرده بود و خیلی هم برای افراد جالب بود. حالا ما باید فکر کنیم نقاط یا نقاطی وجود دارد که باعث چنین چالش‌هایی شود که اصلاً ما اجازه ندهیم مرحله به حاضرجوابی نرسد پیش‌دستی کنیم و نگذاریم چنین بحثی پیش بیاید.

یکی دیگر از موضوعاتی که باید در نظر داشته باشیم نام خودمان هست.

ممکن است ناممان یا نام خانوادگی‌مان به گونه‌ای باشد که بشود از آن یک طنزی استفاده شود، بنابراین ما خودمان می‌توانیم از آن استفاده کنیم البته در شرایطی که مناسب هست نه در یک جلسه کاملاً رسمی.

سه راهکار دیگری که می‌خواهم خدمت شما بگویم بسیار بسیار حرفه ای هستند.

یک بار این چهار راهکار اولیه را مشخص کنیم:

اول اینکه نگویید که اینطور نیستم هر بار که بگویید نیستم اینگونه برداشت می‌شود که هستید.

دوم اینکه با سوال پاسخ بدهید.

سوم استفاده از طنز

چهارم پیش‌دستی کردن بود.

اما نکته پنجم، بعد از اینکه اتفاقی برای ما افتاد فردی به ما گیر داد، شوخی کرد، طنز گفت، تیکه انداخت یا هر چیز دیگری، بعد از آن وقتی برنامه تمام شد با خودمان فکر بکنیم که من چی باید جوابشو می‌دادم یا چه جوابی می توانست خیلی عالی و دندان شکن باشد

خب این می‌تواند عالی باشد و می‌تواند به ما کمک کند و خیلی‌ها با خودشان می‌گویند: آخ ای کاش می‌گفتم کاش …

این کاش گفتن‌ها فایده ای ندارد باید به خودمان تلقین کنیم دفعه بعد این اتفاق افتاد آمادهام که این را بگویم چشممان را می‌بندیم، تصویرسازی می‌کنیم، می‌بینیم یک نفر این را گفت و ما هم بلافاصله آن جواب را خواهیم داد که می‌تواند خیلی جالب باشد.

نکته ششم این است که دیگران چطور حاضر جواب هستند این هم موضوع بسیار کاربردی هست.

اگر اطرافیان‌مان، دوستان‌مان، آشناهایمان،کسانی هستند که حاضر جوابند وقتی یک بار حاضر جوابی کردند جواب جالبی دادند سریع باید حواسمان باشد و ببینیم آنها چه می‌گویند این را هم برای خودمان تکرار کنیم و دقیقاً مثل تمرین قبلی چشم‌هایمان را ببندیم و نگاه کنیم ببینیم ما هم اگر در آن شرایط بودیم چی می‌گفتیم و چه جوابی بهتره؟

آیا می‌توانیم بهترش بکنیم یا نه، همین را باید بگوییم این به ما خیلی کمک می‌کند.

اصلاً مجاورت با افرادی که حاضر جوابند می‌تواند خیلی خوب به ما کمک کند یا حداقل می‌توانید فیلم‌هایی را ببنید که در آن دیالوگ‌های حاضر جوابی جالبی وجود دارد.

فیلم‌هایی که درون‌مایه سیاسی دارند در این زمینه می‌تواند جالب باشد البته فیلم‌های زبان اصلی را عرض می‌کنم شاید در ترجمه فارسی خیلی زیبا در نیاید ولی به هر حال می‌تواند به ما کمک کند و یا کتاب‌هایی که در رابطه با نقل‌قول‌های جالب هستند، نقل‌قول‌های کوبنده که می‌تواند خیلی جالب باشد. شاید بد نیست البته من به زبان فارسی کتابی را در آن رابطه سراغ ندارم. اگر بتوانیم کتابی را پیدا کنیم می‌تواند خیلی به ما کمک کند یا حداقل نقل‌قول‌های مختلف را بررسی بکنیم.

آخرین نکته آمادگی برای سخنرانی بداهه هست.

اگر ما یاد بگیریم که چگونه بداهه صحبت کردن و سخنرانی را انجام بدهیم به احتمال بسیار زیاد توانمندی مغزمان اینقدر زیاد خواهد شد که بدون هیچ نگرانی در هر جایی حاضر جواب باشیم یا حداقل خودمان را از آن بحرانی که وجود دارد خارج کنیم. بنابراین توصیه می‌کنم اگر دوست دارید از دوره غیرحضوری مهارت‌های سخنرانی بداهه استفاده کنید تا مغز خودتان را تقویت کنید.

برای حاضر جوابی و اینکه در هر شرایطی بدون اطلاع قبلی بتوانید سخنرانی کنید باز هم تاکید می‌کنم تمام این مطالب قطعی نیستند بسته به شرایط، اینکه شما که هستید؟ و اینکه مخاطب‌تان که هست؟ می‌تواند واقعاً تاثیر‌گذار باشد و شرایط متفاوتی را رقم بزند.

از شما خیلی متشکرم و امیدوارم که این توانمندی را داشته باشید که در هر جایی که لازم شد بتوانید حاضرجواب باشید.

پیروز و موفق باشید خدانگهدار

برای دانلود فایل pdf کافیست اینجا کلیک کنید 

شروع دوره بلند مدت انسان بیشتر از یک نفر و سومین دوره مدرسه استادی:

برای دریافت وقت مشاوره و مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص دوره انسان بیشتر از یک نفر و مدرسه استادی کافیست به صفحات مربوط به آنها مراجعه کنید:

دوره انسان بیشتر از یک نفر

دوره مدرسه استادی ۳

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 93 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. اسماعیل احمدی می گوید

  بسیار عالی بودو این همیشه باعث نگرانی من بود

 2. آرش نوذری می گوید

  اگر تشکر کنم کم لطفی است
  واقعا ممنونم

 3. هادی می گوید

  خیلی ممنونم آقای بهرام پور. همیشه سایت تان را دوست داشته و به دیگران معرفی می کنم.
  هر چند که می دانم بهترین راه خوشحال کردن شما، عمل کردن به آ»وزش های شماست. پس اجازه دهید شروع کنیم…

 4. طیبه ساکی می گوید

  سلام آقای بهرام پور بزرگوار. سپاسگزارم .بسیار عالی بود

 5. فيروزي می گوید

  سلام ممنون از فايلتون. بعد از شنيدن فايل در اينترنت جستجويي كردم كتابي با مشخصات زير پيدا كردم.
  http://www.toproman.ir
  دانلود کتاب ضرب الامثال و کنایات فارسی

 6. yasha می گوید

  درود برشما استاد عزیز- خیلی جالب بود …..به یه اشتباهی پی بردم…البته تو شرایط استرس زا رخ میداد…..بازم ممنون……..سر افراز باشید.

 7. علی می گوید

  سلام. علی از ارومیه ام. می تونم بگم تو این ۳ روز که با اقای بهرام پور و فایل هاش اشنا شدم فوق العاده لذت بردم. عالی بود. ممنونم از استاد. استاد لطفتونو هرگز فراموش نخواهم کرد. چون واقعا تو زندگی شخصی من و شغلم کاملا به دردم میخوره. بی نهایت تشکر

 8. شهاب می گوید

  سلام
  فوق العاده بود

 9. مسعود رسولیان می گوید

  سلام
  خیلی عالی بود ممنون.

 10. فاطمه عزیزی می گوید

  سلام عرض
  خیلی کامل وخوب بود.ممنونم.

 11. حمید می گوید

  سلام عالی هست ممنون

 12. محمد صادقیه می گوید

  سلام
  لطفا لینک دانلود رو اصلاح بفرمایین .
  بجای دانلود در یک صفحه جدید فایل رو پخش میکنه !

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   آیا مشکل برطرف شد؟

 13. علی علیپور می گوید

  بسیار ممنون و سپاسگزار شما هستم بابت فایلهای رایگانی که بدون هیچ منتی در اختیار همگان قرار میدهی

 14. ساره می گوید

  عالی استاد عزیز مثل همیشه

 15. ساره می گوید

  اقای محمد صادقیه شما می تونین همون فایل رو که پخش میکنه کلیک راست کنید و save as بزیند در فولدر مورد نظرتون ذخیره کنید

 16. یعقوب امین زاده می گوید

  دوست و استاد ارجمند جناب آقای بهرام پور عزیز!
  از سایت بسیار پر محتوی و خوبتان، همواره استفاده می کنیم. بنده خودم در کلاس های آموزشی ام در زمینه ارتباطات اثربخش سازمانی در بخش مهارت های گفتگوی موثر، مطالب و محتویات وب سایت شما را بعنوان یکی از منابع مهم مباحث کلاسی ام، معرفی می کنم.
  بهرحال بسیار زحمت می کشید و البته خیلی هم اثربخش است. خداوند شما را برای مردم خوب ایران حفظ نماید.

 17. پریا هاشمی می گوید

  سلام ،خیلی جالب بود ممنون که اینقد زحمت می کشید و این فایل های صوتی واسه ما آماده می کنید واقعا خسته نباشید.

 18. الهام می گوید

  سلام ، بسیار عالی بود ممنون از لطف شما.
  استاد در جواب دادن محترمانه به شخصی که سن و سالش بیشتر از ماست ولی زخم زبانش اذیت کننده است چه باید بکنیم؟

  1. روح اله زاهدی می گوید

   با سلام خدمت استاد عزیز
   مطالبتون خیلی مفید و عالی بود ، میخواستم بفرمایید درونگرا بودن یا برون گرا بودن ، کدام خوب است و آیا فرد درون گرا میتواند برون گرا شود یا یک امر ذاتی هست.

   1. مهشید بهرام‌پور می گوید

    دوست گرامی سلام
    بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
    برونگرایی و درونگرایی یک امر ذاتی است و از بدو تولد با انسان همراه است. هیچکدام از این ویژگیها بر دیگری برتری ندارد ولی برای افزایش عملکرد، بهتر است هر دسته از افراد مهارت‌های خود را توسعه دهند و مهارت‌های دسته دیگر را کسب کنند تا موفق‌تر عمل نمایند.
    پیروز باشید.

  2. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیز این موضوع تا حد خیلی زیادی بستگی به این دارد که شما چه کسی هستید و آن شخص چه کسی است و محیط کجاست و اصلاً نمی‌توانیم حکم کلی پیدا کنیم.
   بهترین کار این است که انگیزه شخص را پیدا کنید بعد طبق آن سعی کنید شرایط را به گونه‌ای رقم بزنید که آن انگیزه با توهین کردن ارضا نشود.
   که البته نیاز به فکر و بررسی زیادی دارد و آزمون خطا

 19. داود می گوید

  با سلام خدمت آقای بهرام پور
  خیلی ممنون از ایمیل های مفیدتون

 20. بهنام می گوید

  من واقعا راه حل هاتونم واقعا مفید وکاربردی هست

 21. علی داوری می گوید

  با تشکر از شما
  به نظر من صحبت هاتون اصلا کاربردی نبود و فقط یه سری حرف های کلیشه ای و غیر قابل استفاده گفته شد

 22. ابی می گوید

  سلام متشکرم جناب بهرام پور

 23. فریاد می گوید

  با سلام و احترام،
  جناب بهرام پور عزیز، بینهایت از زحمات شما تشکر میکنم،
  بابت مطالب بسیار زیباتون سپاسگزارم، من واقعاً لذت میبرم. همیشه سلامت و برقرار باشید

 24. یعقوب حمدی می گوید

  سلام محمد پیام عزیز
  ببخشید که کمتر میتونم برات نظر بزارم ولی این اصلا به این معنی نیست که از مطالب آموزنده شما بهرمند نمیشم. همیشه از خوبیهاتون تعریف میکنم و سایت عالی شما رو به دانشجوهام معرفی میکنم.
  سرشار از شوق میشوم وقتی میبینم کسی شریک می شود با دیگران راه و رسم زندگی را و محمد پیام عزیز شما یدونه از اون هایی.
  به امید داشتن مردمانی دانا، توانا ، شکیبا و زیبا.
  مدیر سایت توانا شو
  یعقوب حمدی

 25. شهلا می گوید

  سلام
  مثل همه فایلای ارسالیتون عالی و ستودنیست.
  همیشه شاد باشید

 26. شادانفر می گوید

  بهارزندگیت مستدام آسمان زندگیت آفتابی جایگاهت رفیع درجاتت متعالی افق زندگیت سرسبزوگلستان

 27. محمدخوشگو می گوید

  سلام وعرض ادب خدمت آقای بهرام پور مطالب درمورد حاضرجوابی رو گوش دادم بسیارعالی بود.درموردمعرفی کتاب در موردحاضرجوابی بهترین کتاب های که میشه معرفی کرد.گلستان وبوستان سعدی،کلیات عبیدزکانی وازهمه بهترمیشه کتاب ضرب المثل هارومعرفی کرد.مثلا”بایک بیت شعریایک ضرب المثل حاضرجوابی کرد.شادباشید استاد

 28. فتانه می گوید

  تشکربابت کمکهای ارزنده ی شما

 29. مژگان یاری می گوید

  ممنونم از مطالب جالب و مفید شما

 30. مهدی سیاح پور می گوید

  ممنونم ار مطالب اموزنده و ارزشمند شما

 31. هادی می گوید

  ممنون رفیق

 32. ٍErfan می گوید

  با سلام . ممنون بسیار عالی بود . اما یک سوال، جناب آقای بهرام پور عزیز شما توی این فایل فرمودید که فیلم هایی زبان اصلی که دارای درن مایه ی سیاسی هستند و یا کتاب های زبان اصلی که دارای نقل قول های کوبنده هستند می تونن به ما کمک کنن میخواستم بگم که اگر امکانش هست لطف کنید عنوان چند نمونه از این فیلم ها یا کتابها رو که مد نطرتون هست بفرمایید که ما هم استفاده کنیم . با تشکر

 33. atoosa می گوید

  خوب و مفید بود

 34. ارزو می گوید

  آموزنده بود
  ممنون

 35. علیرضا امیران می گوید

  سلام به استاد محمدپیام بهرام پور وهمکاران عزیزش
  امیدوارم که همیشه سلامت باشید
  من خیلی خوشحالم که شما هستید و هوای ما مردم ایرانو دارید

 36. اکرم خورشیدوند می گوید

  باسلام
  من برنامه و راهکاراتون رو به صورت pdf می خوام نه فایل صوتی یا کلیب لطفا راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   متن مقالات سایت و لینک دانلود آن وجود دارد و به راحتی می توانید از پی دی اف مقالات استفاده نمایید.
   موفق باشید.

 37. فرزانه نوروزی می گوید

  بسیار سپاسگزارم

 38. مسلم می گوید

  خیلی خوب بود.استفاده کردم.یه کتابی هست نوشته آیت الله مهدی شیرازی بود.فکر میکنم اسمش مناظره با کمونیست ها ست.میتونه در این رابطه مفید باشه

 39. اذر حبیبی - کارشناس ارتباطات می گوید

  سلام
  مطالب عالی بود و تونستم توی چند مورد حسش کنم.
  سپاس از شما.

 40. محمودی می گوید

  نکته های بسیار خوبی بیان نمودید اما گاهی اوقات چه در سخنرانی و یا مذاکره افراد از افعال معکوس استفاده می کنند آقا بهرامپور و خیلی مواقع دیگران وارد گود میشوند کنترل مذاکره و سخنرانی را می خوا.هند ازدست شما خارج کنندیا بعبارتی مدیریت کردن هم جوابگو خواهد بود یا خیر همیشه باید چیزی دردست داشته باشید و فراتر از ان فرد پاسخ دهید و جلسه را دردست بگیرید و یا خودتان هم از افعال معکوس استفاده کنید.مطالعه کتاب و متن سخنرانی و قدرت مذاکره کننده و سخنران و اشراف داشتن به مطالب بسیار مفید است لطفا نظرات خود را بیان نمایید ممنون

 41. احلام می گوید

  سلام
  اینجاست که میتونم به جرات بگم با این فایلی که ارایه دادید زندگیمو متحول خواهی ساخت
  کلمه ایی که اکثرمواقع میشنوم وبه من میگن تو خنگی ومن میگم خنگ نیستم برای دفاع خود هم که شده
  دکتر استاد برادر همه صفات خوب لایق تو ممنونم

 42. محمود می گوید

  سلام..
  میخواستم اگر ممکنه در مورد زبان بدن چند منبع مناسب برای یادگیری معرفی کنید..
  خیللللللییی مرسی..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید کتاب زبان بدن به زبان آدمیزاد از انتشارات هیرمند را در این زمینه مطالعه نمایید.
   موفق باشید.

   1. محمود می گوید

    خیلی ممنون..
    اینکه ب نظرات توجه دارید و پاسخ میدید خیلی ارزشمنده..
    سپاس..

 43. مهتاب می گوید

  ممنون استاد بهرام پور از بیان خوب و مطالب مفیدتون

 44. ayda می گوید

  سلام.ممنون از پست های مفید و عالیتون.خیلی استفاده مکنم.
  چطور میتونم برای دوستانم به اشتراک بذارم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به زودی امکان به اشتراک گذاری مطالب را در سایت قرار خواهیم داد.
   از توجه شما متشکریم

 45. ناصر قربانی می گوید

  با سلام- ممنون از لطفتون بسیار متشکرم

 46. raziye می گوید

  سلام . خوب بود اما خیلی کلی بود.

 47. علی صدیقی می گوید

  ممنون از ایمیل های مفید تون

 48. هانیه می گوید

  عالی عالی عالی

 49. محمدی می گوید

  با سلام بسیار مفید و عالی بود
  با تشکر فراوان از زحمات بی دریغ شما عزیزان

 50. masoume می گوید

  خيلي خوب بود به اين فايل واقعا نياز داشتم ،ممنون اقاي بهرام پور

 51. آیدا می گوید

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من یه مورد شخصی برام پیش اومده می خواستم به طور شخصی از آقای بهرام پور راهنمایی بگیرم.
  ایمیلشون رو می خواستم.
  سپاس

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنون می شویم سوال خود را به آدرس ایمیل site@bahrampoor.com ارسال نمایید.
   با تشکر از شما

 52. اسماعیل می گوید

  با سلام و تشکر فراوان لطفا در مورد سر صحبت باز کردن و جلوگیری از صحبتهای آغازین کلیشه ای اگر امکان دارد مطلب بنویسید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   هر شرایطی، هر فردی و هر زمانی، ویژگی‌های خاص خود را دارد اما در حالت کلی لازم است یکی از ترفندها حسن جویی از دیگران است.
   مهارت حسن‌جویی و تعریف از دیگران
   امیدواریم که مطالب بیشتری را نیز در سایت قرار دهیم.
   با تشکر از توجه شما

 53. احمد كوليوند می گوید

  با تشكر . بسيار عالي و جالب بود ممنونم

 54. مهدی می گوید

  سلام من نمیتونم به یه نفر دیگه ای بفرستم.
  چون اونجور فردی ندارم.
  میشه من همینجوری و بدون فرستادن به یه نفر دیگه استفاده کنم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   دوست عزیز مهارت های ارتباطی برای هر فردی موثر است و شما می توانید این مطالب را در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا علاوه بر یک نفر دوستان بیشتری بهره ببرند.
   از اینکه با ما در میان گذاشتید متشکریم اما با انجام این کار می توانید اطرافیان خود را علاقه مند کنید.

 55. tedtalks.blog.ir می گوید

  راهکارای خوبی بود. در صورت امکان تمرین هایی هم برای داشتن صدای قوی و خوب قرار بدید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید از طریق لینک زیر به مطالب مربوط به صداسازی دسترسی داشته باشید:
   مقالات صداسازی
   همچنین در محصول صداسازی تمریناتی برای صدا و لحن نیز وجود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به این دوره را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:
   صداسازی
   موفق و پیروز باشید.

   1. tedtalks.blog.ir می گوید

    ممنون خانم رحمانی عزیز

 56. امیرvqh می گوید

  اگر کسی به من بگوید چقد خنگی من میگویم بابات خنگه

 57. علی اصغر صابری می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی . همیشه شاد وسلامت باشید . از زحمات شما بسیار متشکرم .

 58. روشنک می گوید

  استاد عزیزم. از اینکه اینهمه مطالب مفید رو با جان و دل و بدون هیچ هزینه ای، رایگان در اختیارمان قرار میدهید کمال تشکر را دارم.. خیلی این مطالب مفید است و من به نوعه خودم خیلی نیازمند این سخنان و اموزشهایتان هستم. ای کاش کلاسهای حضوری در روزهای جمعه برگزار کنید تا بیشتر استفاده کنیم… با تشکر فراوان

 59. فاطمه افسونی می گوید

  سلام آقای بهرام پور باتشکر از ایمیل هاتون لطفا یک راه حل برای کنترل اضطراب برام بفرمایید اضطراب زندگی تحصیلی منو بشدت خرا ب کرده بخاطر اضطراب نه می تونم صحبت کنم نه سوال بپرسم نه ارائه بدم مخصوصا جایی که افراد زیادی باشند

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مشاهده و مطالعه نمایید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 60. مهدی می گوید

  من دانشجو معلم هستم. میخوام بدونم چطوری در کلاس باید صحبت کنم که بچه ها خوابشون نبره و جذب صحبت های من بشن. ممنون اگه جواب بدین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم در این خصوص به سایت روش تدریس مراجعه نمایید و مطمئناً در این زمینه اطلاعات کاملی را دریافت خواهید کرد.
   موفق و پیروز باشید.

 61. تقی می گوید

  خیلی عالیه ممنون ارلطف شما

 62. حمیدرضا می گوید

  استاد بهرام پور عزیز سلام،اگه اجازه بدین از مطالب شما استفاده خواهم کرد.اجازه می دهید؟قول میدم منبع رو ذکر کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم که برای انجام این کار با ما هماهنگ کردید.
   در صورت ذکر منبع مشکلی وجود ندارد.
   با تشکر از شما

 63. yegane می گوید

  khoob bud mn dokhtariam k kheylia maskharam mikonn hich vqt natoonesam az khodm defa konm hich kasam komakam nmikard miidoonesam bayad az in raha vared besham ama mohem oun javabas k hamon lahze bayad dad :)) k mn nmitoonm va asan etemad b nafs nadaram va in vaaghn y moshkele bozorge baram

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم برای شروع تمرینات گفته شده را انجام دهید و مطمئناً به مرور زمان متوجه تاثیرات آن خواهید شد.

 64. هنگامه می گوید

  خییلی عالی لطفا ادامه بدید …

 65. reza می گوید

  اخه مگه داریم اینقد خوب؟
  اقای بهرام پور شما یه پنجره از زندگی را ب روی من باز کردی. بهترین ها را براتون ارزو دارم:))

 66. مریم می گوید

  سلام. دستتون درد نکنه بابت مطالب جذابتون.
  یکی از همکاران من، دائم منو آزار روحی میده و به قصد تحقیر و توهین،جلوی جمع بهم میگه چه شکم چاقی داری برو لاغر کن!با یه لحن خیلی بد!چون میدونه شکمم نقطه ضعف منه ،همیشه جلوی جمع تکرار میکنه و منو عصبی میکنه. اما هر چی فکر میکنم نمیدونم چی جوابشو بدم. لطفا به من کمک کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم برای شروع از تکنیک های گفته شده در این مقاله استفاده کنید.
   با تشکر از توجه شما

 67. شیما می گوید

  سلام اقای بهرام پور خسته نباشید ….
  همیشه دوستام بهم میگفتن تو حاضر جوابی و ادم رو ناراحت میکنی ولی الان یاد گرفتم چطوری بدون اینکه کسی رو ناراحت کنم حاضر جواب باشم . بخاطر حرف ها و خاطرات بسیار گران بهایی که در این سایت با بقیه ایرانی ها به اشتراک میزاید خیلی ممنون . امید وارم همشه پایده باشید

 68. زمانی می گوید

  سلام، از شما و مجموعه بسیار مفید و موثرتون سپاسگزارم.
  در حال حاضر به مطالعه بیشتر مشغولم و امیدوارم در فرصتی مناسب از نزدیک در این ئوره های مفید شرکت کنم.

 69. محدثه می گوید

  مجموعه فایل ها و دوره های شما و نامتون و وب سایتتون رو به خیلی بیشتر از یک نفر معرفی کردم تا اونها هم بیشتر از یک نفر باشند.ممنون از تیم خستگی ناپذیر۱+

 70. Neda می گوید

  با عرض سلام و تشكر بابت مطالب آموزنده اي كه در اختيار ما قرار ميديد، ميشه لطفن چند کتاب های زبان اصلی که دارای نقل قول های کوبنده هستند رو معرفي كنيد؟
  ممنونم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که به مطالعه کردن علاقه مند هستید به شما تبریک می گوییم.
   در این خصوص اطلاعاتی نداریم و پیشنهاد می کنیم در سایت آمازون جستجویی داشته باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 71. کریمی می گوید

  با سلام
  استاد گرامی خیلی خیلی ممنونم از اینکه علم و تجربه خودتون رو براحتی در اختیار دیگران قرار میدهید
  امیدوارم عاقبت بخیر بشین
  خیلی عالی بود

 72. میترا ارسمان می گوید

  سلام چرا سعی می کنید که انسان ها را به طرف بد بکشید این دوره زونمه همش تقصیر شما بوده پس لطف کنید همین الان این نو شته ها را پاک کنید

 73. دانلود طرح گرافیکی می گوید

  موسسه بیشتر از یک نفر ، یکی از بهترین موسسه های انگیزشی ، سخنرانی و … ایران هست متشکریم

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک میگم که به دنبال کسب مهارت و دانش هستید.خیلی خوشحالیم که همراهان عزیزی مثل شما رو داریم.
   شاد، موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside