چرا محصول مدیریت لهجه داریم؟

0

در این مقاله درباره یک نگرانی که راجع به محصول مدیریت لهجه شاید تعدادی از افراد داشته باشند صحبت کردیم.

در این فایل صوتی آقای محمدپیام بهرام پور توضیح دادند که چرا محصول مدیریت لهجه داریم و برای گوش دادن به این فایل کافیست روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود فایل صوتی

متن فایل صوتی چرا محصول مدیریت لهجه داریم؟

به نام خدا
سلام به شما همراهان عزیز مجموعه ی بیشتر از یک امیدوارم حالتون خوب باشه.
توی این فایل صوتی می خوام یه نگرانی و بحثی که وجود داره رو مطرح بکنم و توضیح بدم، البته می دونم کسانی که این نگرانی ها رو دارند احتمالاً درست گوش ندادند به فایل های ما اما خُب وظیفه ی خودم می دونم توضیح بدم،
راجع به مدیریت لهجه هستش.
خُب ما تو محصول مدیریت لهجه توضیح دادیم برخی از افراد تمایل دارند بتوانند زبان دیگری را با لهجه ی خودش بیان بکنند و این کار کارِ کاملاً درستی هستش، من نمی فهمم برخی چرا ناراحت هستند!
مثلاً خیلی بهتره که من انگلیسی رو مسلط و بسیار زیبا و فصیح تلفظ بکنم یا اینکه با یه لهجه و گرامر ضعیف تلفظ بکنم این خیلی چیز عجیبی هستش که برخی میگند چرا شما محصول مدیریت لهجه دارید؟

نظر یکی از کاربران سایت:

و یکی از خانم ها نوشتند توی، کامنتی گذاشتند گفتند من محبوبه هستم تُرک آذربایجانی و افتخار می کنم لهجه داشته باشم بهتره شما فرهنگ مردم رو در تحمل لهجه ی دیگران تقویت کنید.
هشت سال در آمریکا بودم ندیدم یک آمریکایی لهجه ی انگلیسی افتضاح یک ایرانی رو مسخره کنه که تازه گرامرش هم یکی در میان غلط بود.
این یعنی فرهنگ و آستانه ی تحمل تفاوت به نظرم شما شغل خودتون رو تحویل بدید و سوئیچ کنید به فرهنگ سازی در تحمل کسی غیر از خود، روی بی فرهنگی این ملت کار کنید و ترویج بی فرهنگی نکنید!

پاسخ محمدپیام بهرام پور:

خُب دوست عزیز ببین من از شما خیلی ناراحتم به خاطر اینکه بدون اینکه واقعاً بدونید ما داریم چی ترویج می کنیم و چکار می کنیم قضاوت می کنید؛ ای کاش قضاوت نکردن رو هم اونجا آموزش می دیدید شما که اینقدر دقیق بودید به این موضوع.
نکته ای که وجود داره این هستش که ما داریم میگیم بسیاری از افراد فرصت های خیلی زیادی را دارند از دست می دهند، داره شغلش رو شخص از دست می ده بهش میگن لهجه داری، یا نمی تونه ترفیع بگیره من چقدر مگه زور دارم که رو پذیرش لهجه ها کار بکنم؟
یه چیز کاملاً مشخصه، من امکاناتم در حد اینه که به یه فرد بگم ببین من می تونم بهت یاد بدم که تو هم به لهجه ی مادری خودت به زیبایی بتونی صحبت بکنی اونجایی که لازم نیست هم صحبت نکنی تا بتونی لهجه نداشته باشی، یه چیز کاملاً مشخصه شما احتمالاً اهل علم هم باشید، دوستانی که این فایل رو گوش می کنند مطمئناً می دونم هستند برید بخونید که چقدر تحقیقات زیادی راجع به accent شده و نتیجه ی accent رو یادگیری.
یعنی اگه یه معلم accent داشته باشه یادگیری دانش آموزاش کمتر می شه اون وقت شما میگید من رو ترویج فرهنگ کار کنم!
معلومه باید هر فردی بتونه اون زبان رو به بهترین نحو صحبت کنه، یعنی من اگه ایرانی هستم دارم انگلیسی صحبت می کنم باید مینیمم لهجه رو داشته باشم.
ما یک سری حروف رو نداریم توی زبان فارسی خُب باید یاد بگیرم درست تلفظ کنم و همونطور عزیزی که تُرک زبان هست همانطور که تُرکی رو باید با لهجه ی قشنگش صحبت کنه دقیقاً مثل پدر و مادر من که تُرک زبان هستند باید بتونه فارسی رو هم مسلط صحبت کنه

چرا صورت مساله رو پاک می کنیم؟

بله اینکه ما طاقت شنیدن لهجه ها رو نداریم خیلی بده من واقعاً برای همه ی کسانی که این رو مشکل دارند متاسفم ولی یک سوال دارم خود من به عنوان یک مدیر آیا درست هستش مسئول روابط عمومیم کسی باشه که نتونه فارسی صحبت بکنه؟
درست و به زبان سلیس و واضح نتونه صحبت کنه …
خُب مشخصه باید رو این موضوع کار بشه. پس حرف من این نیستش که نمی دونم لهجه ها از بین بره، زبان ها از بین بره، همه فارسی بشن. ابداً چنین چیزی رو من نمی گم!

من می گم زبان مادریمون زیباست، باید بلد باشیم، مسلط باشیم و خیلی هم روش کار بکنیم و هر جایی که لازم به زبان مادری صحبت بکنیم و در اونجایی که لازم هست خُب زبان جدیدی رو داریم یاد می گیریم مسلط باشیم به درست بیان کردن، همانطوری که گرامر هم اشتباهه باید درست بلد باشیم.

 

خُب یه سری چیزها رو مثلاً تو انگلیسی ما نداریم تی ایچ ما نمی تونیم درست تلفظ کنیم مگر یاد بگیریم، این محصول من برای یادگیری اکسنت انگلیسی هم کاربرد داره دقیقاً تکنیک هایی که گفته شده می تونید تو هر زبانی، شما می خوایید عربی هم یاد بگیرید.
یه لحظه نگاه بکنید تو مجموعه ی خود من از تمام مناطق ایران داریم: تُرک و لُر و کُرد و عرب و همه چیز هست همسر خود من اصالتاً عرب هست عرب عراق هم هست، خود من پدر و مادرم تُرک زبان هستند و فارسی رو شاید خیلی نتونند مسلط صحبت بکنند با این توضیحات من این محصول رو درست می کنم.

چطور ترویج فرهنگ بکنم؟

حالا من سوالم اینه من رو بی فرهنگی این ملت چکار می تونم بکنم؟ چقدر مگه من عضو سایت دارم؟ چقدر رسانه دارم؟
خیلی خودمون رو کُشتیم دویست هزار نفر عضو سایت ما هستند که اون دویست هزار تا هم اونقدری اهل رشد و پیشرفت هستند که این موضوعات رو مسخره نمی کنند یعنی بحث فرهنگی براشون موضوعیت نداره و اونها بسیار با دید بالا هستند خُب بنابراین من به این دویست هزار نفری که دارند این فایل رو گوش می دند الان مثلاً بیام ترویج فرهنگ بکنم؟!

مدیریت لهجه

کمی واقع بین باشیم.

یه ذره واقع بینی هم خوب چیزیه، شخص داره شغلش رو از دست می ده، بارها تو شهرهای مختلف من دیدم تو بندرعباس خانمی می گفت من چون لهجه دارم من رو دارند از اُپراتوری در حقیقت تلفنی یه جایی بود گفت دارند شغل رو ازم می گیرند، خُب من اونجا برم به مدیرش فرهنگ یاد بدم؟ یا بهتره الان به این خانم کمک بکنم؟
من واقعاً ناراحتم، برخی به جای اینکه کاری انجام بدند فقط می خوان بقیه کاری انجام ندن و امیدوارم کمک کرده باشم با این محصول، همانطوری که می دونم بسیاری از افراد حالشون بهتر شده.
مادری بود از من تشکر کرد، گفت من لهجه داشتم و پسرم خجالت می کشید من رو به دوستانش معرفی کنه الان بلدم به زبان خودمون صحبت می کنم، زبان فارسی رو هم می تونم مسلط صحبت کنم بدون اینکه مشخص بشه لهجه ای دارم.
خُب این ارتباط خانوادگیش بهتر شه من دسترسی ندارم به پسر اون خانم برم فرهنگ یاد بدم و اصلاً در جایگاهی نیستم بتونم فرهنگ یاد بدم بنابراین خیلی خوشحالم که این محصول رو آماده کردم، کمک می کنم که افراد بتونند با کیفیت بهتری زبان دیگری را که می خوان روش کار بکنند یا گویش دیگری که می خواند روش کار بکنن رو مسلط بشند و بدون ایراد و اشکال کار بکنن.
ممنونم از توجهتون
پیروز، موفق و بیشتر از یک نفر باشید…

شما در این محصول می‌آموزید که چطور لهجه خود را (برای هر شهر و منطقه‌ای که باشد) چطور مدیریت کنید و آنجایی که دوست دارید چطور با لهجه مطلوب بومی و انجایی که دوست ندارید بدون هیچ لهجه‌ای صحبت کنید.

مدیریت و کنترل لهجه

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside