وقتی دیگران نمی‌گذارند به هدفمان برسیم!

81

اول از شما متشکرم بابت استقبال فوق العاده شما عزیزان از دوره از اهمال کاری و تنبلی تا موفقیت و بسیار خوشحالم که این دوره به استقبال اینچنینی مواجه شده است و امیدوارم نتایج آن نیز برای شما عزیزان هرچه زودتر مشخص شود.

با توجه به سوال بسیاری از دوستان در مورد این که:

من اهمال کاری نمی‌کنم و تلاش زیادی دارم اما دیگران اجازه نمی‌دهند من به هدفم برسم!

لازم دیدم یک ویدئو آموزشی برای شما ضبط کنم و بگویم که:

اگر کسانی هستند که در راه رسیدن به هدفمان:

 • بی انگیزه می کنند
 • مسخره می‌کنند
 • انتقاد می‌کنند
 • توهین می‌کنند
 • سنگ اندازی می‌کنند
 • زیرآب می‌زنند!
 • همکاری نمی‌کنند
 • و…..

چطور باید با آنها مواجهه کنیم؟

 

 

 

برای دانلود فیلم کافیست اینجا کلیک کنید 

 

برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید 

برای دانلود فایل pdf اینجا کلیک کنید 

 

پیشنهاد ویژه:

اگر هنوز در دوره از اهمال کاری و تنبلی تا موفقیت شرکت نکرده‌اید؛ این دوره را از دست ندهید:

http://bahrampoor.com/?p=48847

Procrastination-to-success

متن ویدئوی:

وقتی دیگران نمی گذارند به هدفمان برسیم

سلام

من محمد پیام بهرامپور هستم و امروز می خواهم به سوال تعداد زیادی از دوستان عزیزی که دوره «از اهمال کاری و تنبلی تا موفقیت» را خریداری کردند، پاسخ بدهم.

یک سوال بسیار بسیار مشترک بین دوستان وجود داشت و لازم دیدم در این ویدئوی آموزشی راجع به این موضوع حتما با شما یک صحبت خیلی خیلی مهم داشته باشم.

زمانی که ما می خواهیم اهمال کاری نکنیم و به هدفمان برسیم، اما دیگران نمی گذارند تا به هدفمان برسیم!

آیا این تقصیر ماست؟!

شرایط، اطرافیان، جامعه، دوستان، خانواده یا خیلی افراد دیگر ممکن است اصلاً اجازه ندهند ما در آن موقعیت که می خواهیم، قرار بگیریم.

یعنی سوال معمولا به این شکل مطرح می شود: «من اهمال کار نیستم. من خیلی تلاش می کنم. من اینجا رفتم. این کار رو کردم. اون کار رو کردم. اما نشد.»

خب اجازه بدهید یک خرده بیشتر راجع به این موضوع صحبت کنیم.

حقیقتش این است که این هم نوعی از اهمال کاری است که البته کار ما را کمی سخت می کند!

واقعیتش این است که:

این نوع اهمال کاری به چند دلیل ممکن است رخ دهد:

اول، بحث اینکه ما مهارت کافی نداریم!

مهارتهای ارتباطی را بلد نیستیم، بنابراین خب نمی توانیم با دیگران ارتباط بگیریم. به عکس باعث می شود که آنها علیه ما باشند و نگذارند به هدف برسیم.

گاهی اوقات شکاف دانشی داریم! یعنی دانش کافی نداریم!

نمی دانیم که این یک موضوع کاملاً طبیعی است و اگر ما می خواهیم موفق شویم قاعدتا افرادی هستند که با ما مخالفت می کنند و سعی می کنند که نگذارند به هدفهایمان برسیم.

و نکته بعدی این است که این موضوع، موضوعی کاملاً طبیعی است.

یعنی چه کسی گفته که قرار نیست هیچ کس با ما مخالفت کند یا همه چیز بر وفق مراد ما باشد؟

مثلاً فکر می کنید گاندی وقتی می خواست به اهدافش برسد، هیچ مشکلی نداشت و همه با او همراه بودند؟ حتما توصیه می کنم فیلم زندگی گاندی را ببینید. ببینید چقدر سختی کشید. تمام اسطوره هایی که داریم نگاه می کنیم، فیلمهایشان هست، کتابهایشان هست، ببینید چقدر با آنها مخالفت شده!

پس یا مهارتش را نداریم یا دانشش را نداریم!

به هر صورت من می خواهم راجع به این موضوع صحبت کنم. بگویم چطور با افرادی که نمی خواهند و سعی می کنند، نگذارند ما به هدفهایمان برسیم، باید برخورد کنیم.

من این دوستان را به دو گروه تقسیم می کنم.

دوگروه کلی و بعد زیر شاخه هایشان را می گویم:

گروه اول کسانی هستند که انگیزه ما را کم می کنند!

خب آنها فقط با منفی نگری، مسخره کردن، انتقاد یا نهایتا توهین و تهدید یک مقدار انگیزه ما را کاهش می دهند.

اما گروه دوم گروهی هستند که سنگ اندازی می کنند!

یعنی به صورت فیزیکی وارد عمل می شوند و اجازه نمی دهند که ما آن کاری که می خواهیم انجام بدهیم را انجام دهیم و به سرانجام برسانیم. خب گروه دوم یک مقدار کارشان سخت است. کسانی که ایجاد مشکل می کنند. کسانی که اصطلاحا زیرآب ما را می ز نند و کسانی که با ما همکاری نمی کنند.

خب حالا می خواهیم این دو گروه را با هم بررسی کنیم:

گروه اول کسانی هستند که انگیزه مارا کاهش می دهند. کسانی که با منفی نگری، مسخره، انتقاد، توهین، تحقیر و تهدید سعی می کنند یک جوری انگیزه مارا کم کنند. یعنی ما آمده ایم، می خواهیم یک کار خیلی بزرگ انجام دهیم، مثلاً می خواهم یک کتاب بنویسم.

می روم به دوستانم می گویم: «بچه ها می خوام یک کتاب بنویسم» «هه هه! تو! تو! می خوای کتاب بنویسی؟ باریکلاً مهندس! بچه ها دکتر می خواد کتاب بنویسه! دکتر کی کتابتون چاپ می شه، ما استفاده کنیم؟ حظ ببریم از مطالب ارزشمندتون! عذر می خوام راجع به چی هست کتابتون؟ استاد خیلی واقعا لذت بردیم، خیلی خوشحال شدم از همنشینی با شما!»

می بینید!!!!

از این جمله ها زیاد شنیدیم. اصلاً یه جورایی می شود گفت در کشور ما اینها به جای اینکه یک جمله آموزشی خب باشند یا یک جمله معنادار باشند، اثر معکوس دارند. استاد! دکتر! پروفسور! مهندس! می بینید حتی جمله منفی هم می شود گفت که هستند.

اجازه بدهید که ادامه صحبت را با یک مثال کاملاً کاربردی با هم پیش ببریم.

فرض کنیم شما قهرمان یک ورزش رزمی هستید. یک هیکل تنومند، آمادگی جسمانی بسیار بالا و قهرمان کشوری در یک رشته ورزشی هستید.

خب حالا یک بچه کوچولوی دو، سه، چهار ساله می گوید: «بیا می خوام بکشمت. تتق تق» شروع می کند به مشت زدن به پای شما.

خب قاعدتا قد خیلی کوتاهی هم دارد.

خب شما چه کار می کنید؟

آیا دو تا فن ورزشی می زنید و او را نابود می کنید؟

مطمئنم اگر در آن جایگاه باشید، هیچ گاه این کار را نخواهید کرد.

حتی ممکن است خودتان را بیاندازید زمین و بگویید: «آی منو زدی. تو چقدر قوی هستی» درسته؟

اما حالا یک فرد خیلی تنومند، به نظر می آید مثلاً قهرمان همان رشته رزمی در یک کشور دیگر هست و با شما رقابت می کند.

آن موقع شما چه کار می کنید؟

آن موقع قطعا با تمام وجود با آن فرد خواهید جنگید!

خب پس از این مثال می شود یک چیزی را فهمید؛

اگر افرادی که انگیزه ما را کاهش می دهند، به نظر می آید که کمی قدرتمند هستند، حقیقتش این است که آنها قدرتمند نیستند، آنها همیشه هستند، مساله این است که ما توان مدیریت کردن رنجش هایمان را نداریم. ما آنقدری بزرگ نشدیم که بتوانیم رنجش های خودمان را مدیریت کنیم. با چیزهای کوچک هم می رنجیم.

همان بچه کوچک که اگر شروع کند به زدن یک قهرمان رزمی، او اصلاً ناراحت نمی شود.

حالا فرض کنید یک بچه سه ساله رو به روی آن بچه دو ساله باشد و شروع کند به زدن، قطعا دردش می گیرد. قطعا ناراحت می شود و قطعا مقابله می کند.

ما باید آنقدر خودمان را بزرگ کنیم، آنقدر خودمان را گسترش بدهیم، که دچار این مشکلاًت نشویم و با این رنجش های کوچک از مسیرمان دور نشویم.

خب حالا گروه اول افرادی هستند که منفی نگرند؛

یعنی می گویند که «نمی تونی! فکر نکنم بشه! الان بازار، بازری نیستش! یا تو این مملکت که کار علمی جواب نمی ده! یا مثلاً تو می خوای این کار رو بکنی؟ نمیشه ها! شکست می خوریا! موفق نمیشیا!»

خب به هر دلیلی افراد منفی نگر هستند که یک موضوع خیلی خیلی مفصل است. اگر دوست دارید، می توانید از آقای مارتین سلیگمن، کتاب «خوش بینی آموخته شده» را بخوانید. خب آنجا کاملاً توضیح داده شده که دلیل این بدبینی ها چه هست.

ما کاری نداریم و قرار نیست دیگران را به زور خوش بین کنیم. «ببین تو باید خوش بین باشی.»

نه!

بهترین کار این است که افرادی که منفی نگر هستند را از زندگیمان حذف کنیم!

به چه معنی؟!

یعنی مثلاً اگر پدر من، مادر من، همسر من منفی نگرند، بگویم: «خب دیگه من می خوام همسرم ازت جدا شم. پدر، مادر ما دیگه همدیگه رو نمی بینیم.»

نه!

به این معنی که ما یک ظرف وقت داریم. یک ظرفی هست که ما وقتمان را در آن می ریزیم. آن ظرف را باید تا حد ممکن با دیگران پر کنیم. با دیگرانی که مثبت نگرند. دیگرانی که احترام می گذارند. دیگرانی که انگیزه ما را کاهش نمی دهند.

و بعد یواش یواش می بینیم که به هر حال آن کسانی که منفی نگرند، توان تماسی شان با ما کمتر می شود. بنابراین اثرگذاری کمتری بر ما خواهند داشت. تا جایی که ممکن است باید این کار را انجام بدهیم.

البته یک زمانهایی هم ممکن نیست. آن موقع باید خودمان را گسترش بدهیم که با این اتفاقات کوچک انگیزه خودمان را از دست ندهیم.

راهکار بعدی که بسیار بسیار مهم است، دوش گرفتن با موارد انگیزشی است.

من یک جمله قشنگ شنیدم که می گفت: بعضی ها فکر می کنند که جملات انگیزشی زمانشان کوتاه است و فقط یکی دو روز مثلاً ما را سر حال نگه می دارند و بعد فروکش می کند.

فکر می کنم آقای زیگ زیگلار بودند، خیلی قشنگ گفتند: «خب با این حساب شما هم یک بار در طول عمرتان حمام بروید. شما دائما استحمام می کنید به خاطر اینکه همیشه بدنتان تمیز باشد و باید با جملات انگیزشی و مطالب انگیزشی هم دوش بگیرید تا دائما با انگیزه باشید.»

پس خیلی مهم است که منابع انگیزشی خبی را پیدا کنید. بتوانید آرشیو تصاویری که ما در ایمیل برایتان ارسال می کنیم یا خیلی منابع دیگر، خدا رو شکر در اینترنت، کتابها و خیلی فضاهای دیگر بسیار زیاد هستند و دائما به آنها نگاه کنید. این می تواند خیلی به شما کمک بکند. خب، این دسته اول بودند افراد منفی نگر.

دسته دوم کسانی که ما را مسخره می کنند.

دلیل این موضوع می تواند سه چیز باشد:

اولین دلیل این است که این بنده های خدایی که ما را مسخره می کنند، خودشان خیلی پایین و کوچک هستند و تصوری که ما داریم، برایشان خیلی بزرگ است، بنابراین خنده دار به نظر می آید. مثلاً ۱۵۰ سال پیش را تصور کنید و شما برگردید و بگویید که من می خواهم یک چیزی درست کنم که در هوا پرواز کند. کسی باورش نمی شود!

بنابراین خیلی خیلی طبیعی است که شما را مسخره کنند.

چون همه آدمهای آن دوران تقریباً از برادران رایت که هواپیما را اختراع کردند، دیدشان پایین تر بود!

خب بنابراین قطعا آنها مسخره می شدند. مورد توهین قرار می گرفتند. تحقیر می شدند.

می بینید؟!

پس داستان یک قسمتش ممکن است، مربوط شود به اینکه اصلاً افراد ذهنشان خیلی خیلی کوچک است. یادم می آید اولین کتابم را که می خواستم بنویسم، تقریباً کسی نبود که من را مسخره نکند. خب من به آنها حق می دهم. البته الان حق می دهم. آن موقع خیلی ناراحت می شدم. خب اینها افرادی بودند که آن توانمندی را نداشتند. آن ذهنیت برایشان شکل نگرفته بود که می شود یک آدم معمولی هم کتاب بنویسد و بعد رشد کند.

خب، خیلی از این اتفاق ها می افتد. باید این را در نظر بگیریم، مثلاً یک لحظه باز فرض کنید یک اسطوره اجتماعی، سیاسی در هر کشوری به محض اینکه می گوید می خواهم شرایط اجتماعی کشور، حکومت یا هر چیزی را عوض کنم، همه شروع می کنند به خندیدن!

درسته؟

تعداد محدودی هستند که با او همراه می شوند و یواش یواش که آن فرد توانمندی هایش بیشتر می شود، قدرتش بیشتر می شود، جایگاه اجتماعیش بالاتر می رود، بقیه هم با او همراه می شوند.

پس از این بابت هم خیلی رنجیده نشویم. آنها افرادی هستند که باورهایشان کوچک است.

توانمندیشان پایین است.

بنابراین چون شمارا متوجه نمی شوند، چون آرزوهای شما آنقدر بزرگ است که برای آنها اصلاً غیر قابل تصور است، ممکن است، شما را مسخره کنند.

خب اینجا ما نباید ناراحت شویم. اینجا بلکه باید از این جهت ناراحت شویم که چنین فردی اینقدر دیدگاهش پایین است و اگر می توانیم کمک کنیم. نه اینکه سعی کنیم، کسی را تغییر دهیم!

گروه دوم و دلیل دومی که افرادی ما را مسخره می کنند، این است که این افراد متاسفانه عزت نفسشان پایین است.

کسانی که عزت نفس پایینی داشته باشند، چون خودشان را در ته چاه تصور می کنند، در قعر یک چاه هستند، نمی توانند از کسی تعریف کنند، بنابراین سعی می کنند با مسخره کردن، آدمهایی که بیرون از چاه هستند را پایین و در قعر چاه بدبختی های خودشان بیاورند.

خب با این افراد هم ما خیلی مشکل نداریم، چون وقتی بدانیم مشکل اینها چه هست. کمبودی که دارند چه هست. خب قاعدتا دیگر خیلی ناراحت نخواهیم شد.

و دسته سوم کسانی هستند که از روی حسودی این کار را انجام می دهند.

جمله خیلی زیبایی را من شنیدم، می گوید: «من واقعا به کسانی که به من حسودی می کنند، احترام می گذارم، چون آنها کسانی هستند که واقعا باور دارند که من از آنها بهتر هستم.»

خب، شما کافی است که این جمله را بدانید. به محض اینکه کسی به شما حسادت کرد، ببینید چقدر انرژی مثبت می گیرید!

می گویید خب این، به این معنی است که قطعا این فرد قبول دارد که من از او بالاتر هستم.

خب خیلی ساده است، زمانی که کسی ما را مسخره می کند، شما می توانید خودتان حتی بیشتر لذت ببرید.

مثلاً یکی از اعضای سایت هست به نام علیرضا، فکر می کنم همه دوستان با او آشنا باشند. همیشه می آید پایین مطالب و فیلم های آموزشی و محصولات و همه چیز، یک فحشی، تحقیری، توهینی، چیزی به من می کند و خب، سیاست های سایت ما طوری است که معمولا نظری را پاک نمی کنیم، مگر توهین به فرد دیگری باشد یا شرایط خاصی داشته باشد که باعث فیلترینگ سایت شود. بنابراین خیلی این کار را انجام نمی دهیم و خب، نظراتش را می توانید ببینید.

علیرضا نمی دانم چه کسی است و به چه دلیلی این کار را انجام می دهد!

اما خب، معمولا همیشه این کار را انجام می دهد و مثلاً یکی از چیزهای خیلی خنده داری که گفته بود این بود که می گفت: «شما آقای بهرامپور، کی گفته که سخنران هستید؟ تو ریشت کامل نیست. ببین پرانتز باز، نقطه، پرانتز بسته.»

خب زمانی که ندانم دلیل این اتفاق چیست، ممکن است ناراحت شوم. «تو به من توهین کردی. تو من را مسخره کردی.» ولی وقتی بدانم از این سه دسته معمولا خارج نیست، خب متوجه می شوم که می توانم حتی از این موضوع بخندم و لذت ببرم و تازه این خنده را هم با شما به اشتراک بگذارم. شما هم ممکن است این موضوع برایتان جالب باشد، همانطور که برای خود من جالب بود؛ یک دید خیلی قشنگ هندسی روی صورت من داشت. خب، این دوستانی که ما را مسخره می کنند و زیاد هم هستند، اصلاً هم قرار نیست که نباشند.

اگر هدف بزرگی داریم، قطعا افرادی هستند که ما را مسخره خواهند کرد!

چون قطعا افرادی وجود دارند که عزت نفس کمی دارند، آرزوها و تصورات کوچکی دارند و یا حسادت می کنند.

دسته بعدی کسانی هستند که از ما انتقاد می کنند.

پس تا حالا سه دسته شد:

 • منفی نگرها
 • مسخره کننده ها
 • و انتقاد کننده ها

ما فرض می کنیم اینجا انتقاد غیر اصولی انجام شده.

اگر انتقاد اصولی انجام شده، به شدت ممنون فردیم! و من ممنون دوستانی هستم که انتقاد درست از من می کنند و من رشد خودم را مدیون آنها هستم، چون آنها به من بازخورد دادند.

ولی خب، مطمئنا آن آدمی که بخواهد با نیت خیر این کار را انجام دهد، مدلش کاملاً فرق می کند با آدمی که نه، می آید در یک محیط عمومی، در جمع می گوید.

بگذارید یک مثال بزنم: شما در یک مهمانی نشستید. یک نفر بر می گردد، می گوید: «فلانی! تو نمی خوای یه تکونی به خودت بدی؟ بابا زندگیت فنا شد! یه تغییری بکن. این چه وضعشه؟»

تا اینکه یک نفر می آید در تنهایی، آن فرد را پیدا می کند و می گوید: «عزیزم اجازه هست من یه نکته ای رو بهت بگم؟ به نظرم میاد با توجه به شرایط مثلاً شاید لازم باشه که یه تغییراتی در مسیر زندگیت داشته باشی. چون تجربیات من نشون می ده که این شرایط، شرایط بحرانیه. آیا کمکی از من ساخته هست؟»

می بینید چقدر فرق می کند. در حالت اول آن فرد شما را در جمع تحقیر می کند!

ولی در حالت دوم نه، او قشنگ مشخص است که دارد به شما کمک می کند. قطعا در هر دو حالت ممکن است، ناراحت شوید، اما شدت کدام کمتر است.

یا مثلاً کسی که می آید یک انتقاد تند و آتشین در سایت می کند و در قسمت نظرات می نویسد.

خب، تقریباً می شود، مطمئن شد که آن فرد نیتش، نیت کمک کردن نیست!

چرا؟!

چون دارد در یک جمعی موضوع را مطرح می کند و عملا باعث منفی نگری دیگران می شود.

اگر هدف از انتقاد کمک کردن باشد، می تواند تماس بگیرد. می تواند ایمیل بزند و این کار را انجام بدهد. کما اینکه من واقعا ممنونم از کسانی که این کار را انجام می دهند.

خب، حالا به هر صورت اگر از ما انتقاد مخربی شد، انتقادی که اصولی و درست نبود!

حالا باید چه کار کنیم؟!

یک راه بسیار بسیار قشنگ وجود دارد:

بشنویم، لبخند بزنیم، تشکر کنیم و رد شویم، به همین سادگی.

اصلاً لازم نیست که وارد بحث و درگیری شویم!

هر بار که من وارد بحث و درگیری با چنین افرادی شدم، آنها نمی خواهند که متقاعد شوند، چون اگر می خواستند متقاعد شوند، اصلاً اینطور انتقاد نمی کردند.

بنابراین ما وقت و انرژیمان را نمی گذاریم برای بحث و جدل کردن که «نه، ببین تو دیدت مشکل دارد. تو دنیایت کوچک است.»

نه! می شنویم، لبخند می زنیم، تشکر می کنیم و رد می شویم و آن کاری که درست است، را انجام می دهیم.

البته اگر انتقاد، انتقاد سازنده ای هست، حتما باید آن نکته آموزشیش را هم برداریم.

و دسته آخر کسانی که توهین می کنند.

به نظر من کسانی که توهین می کنند، ترکیب این سه دسته بالا هستند؛ ترکیبی از مسخره، انتقاد و منفی نگری هستند و زیاد نمی شود توضیح داد.

خب، افرادی هستند که دیگر هیچ کاری از دستشان بر نمی آید. دیگر توهین آخرین وسیله آنها می شود. توهین کردن خیلی هنر نیست. همه بلدند فحش بدهند. همه در جامعه زندگی می کنیم. فحش هایی را شنیدیم. حرفهای نازیبایی را شنیدیم.

پس دیگر این افراد که کوچترین هنری ندارند، خیلی جای بحث ندارد. فقط می توانیم از این جهت خوشحال باشیم که ببین من چقدر بزرگ شدم که دیگران حتی دارند به من توهین می کنند.

دیگر هیچ کاری از دستشان بر نمی آید!

یک جمله قشنگ شنیدم. مصاحبه ای بود شاید ده سال پیش از آقای علی دایی که در یک برنامه تلویزیونی حضور داشت. این به این معنی نیست که آقای علی دایی بی نقص هستند!

نه، مثل همه ما یک انسان هستند؛ نقاط ضعف و قوتی دارند. مجری می گفت: «آقای دایی اینقدر از شما کلیپ درست می کنند، اینقدر ادای شما را در می آورند، شما ناراحت نمی شوید؟»

ایشان یک جمله خیلی قشنگ گفت که از آن موقع در ذهن من حک شد.

گفت: «ببخشید، پدرم یک جمله ای به من گفت. گفتش ببین علی اگه می خوای بزرگ بشی، مطمئن باش که مسخرت می کنند، تحقیرت می کنند، توهین بهت می کنند و خب، این اتفاق هم الان افتاده، بنابراین من اصلاً ناراحت نیستم.»

خب، ما می توانیم این جمله را الگو برداری کنیم!

نه مدل رفتار ایشان را که ممکن است، کسی انتقادی کند، حمله می کنند یا حالت یک مقدار شاید تهاجمی داشته باشند!

اما این جمله شان بسیار بسیار زیبا بود و ما می بینیم وقتی کسی توهین می کند، می توانیم تقریباً یک انگیزه ای بگیریم که پس من دارم رشد می کنم. پس من به جایگاهی رسیدم که دیگران دیگر اصلاً نمی توانند با مسخره کردن، انتقاد کردن یا منفی نگری سنگ اندازی کنند و سراغ بحث توهین می روند.

 

خب، از اینها بگذریم. این بحث کاهش انگیزه بود!

برویم سراغ قسمت دوم یعنی سنگ اندازی

قسمت اولش می شود کسانی که برایمان مشکل ایجاد می کنند.

مثلاً من می خواهم بروم یک کاری را انجام دهم. دیگران شروع می کنند به مشکل ایجاد کردن. مثلاً با هر کس که می خواهم صحبت کنم، خودشان می روند آن پروژه را می گیرند. یا مثلاً یک کاری انجام می دهند که کار من درست پیش نرود.

این دو معنی دارد:

اول اینکه آنها از شما ترسیدند!

بنابراین هر کاری انجام می دهند که شما به هدفتان نرسید. پس به نظر می آید که شما یک حریف و یک رقیب جدی به حساب می آیید، وقتی این کار را انجام می دهند.

و دوم شما باید خودتان را تجهیز کنید!

این موضوع دو پیام دارد:

اول اینکه آن فرد احتمالا نگرانی دارد که این کار را انجام می دهد وگرنه اگر نگرانی نداشت، دقیقا مثل آن بچه کوچولوی سه ساله ای که می رفت قهرمان یک ورزش رزمی را می زد، او اصلاً نگران نبود.

پس نشان می دهد شما یک رقیب قدرتمند هستید که آن فرد شروع می کند به سنگ اندازی کردن.

و دوم اینکه شما باید خودتان را تجهیز کنید.

یعنی کاری انجام بدهید که یک فرد اصلاً در توانش نباشد که برای شما سنگ اندازی کند. ممکن است خب، یک بار سنگ اندازی کند، شما از یک مسیر دیگر بروید، همینطور سنگ اندازی کند، یک مسیر دیگر، یک مسیر دیگر …

مهم این است که ببینید کدامتان سمج تر هستید؛

منی که می خواهم به هدفم برسم یا اونی که هدفش سنگ اندازی برای من است.

قطعا اگر هدف بزرگی داشته باشم، آنقدر سماجت می کنم تا آن شخص از پا در بیاید. پس ما خودمان باید تغییرات را انجام بدهیم.

دسته بعدی زیرآب زن ها هستند!

خب، این باز دو پیغام دارد؛ یک کاری می کنند که نشان می دهد کاملاً احساس خطر می کنند.

همان احساس ترسی که قبلا گفتیم، منتها بروزش به صورت زیرآب زدن هست.

مستقیم نمی توانند با ما درگیر شوند، می روند پیش یک نفر دیگر؛ «ببین با این کار نکنیا! این مشکل اخلاقی داره! ببین این پولشو درست پرداخت نمی کنه! ببین این حواست باشه آدم مطمئنی نیست!» می روند دائما از شما بد می گویند.

خب حالا با آنها باید چه کار کنیم؟!

باز هم باید سماجت به خرج بدهیم و آنقدر خودمان را بزرگ کنیم که کسی اصلاً جرات نکند برود و از ما بد بگوید.

خیلی مهم است!

یادم می آید در یک شرکتی که کار می کردم، شاید این اتفاق برای ۱۰ سال پیش بود.

آن مدیری که آنجا بود، فردی بود که به یکی دو تا از کارمندهایش فوق العاده اعتماد داشت و من دیدم یک کارمند آمد از آن یکی دو تا کارمند بدگفت!

خیلی قشنگ بود!!

مدیر همان لحظه آن کارمند را اخراج کرد، آن کارمندی که آمد و بد گفت!

و من برایم آن لحظه سوال شد که خدای من چقدر قشنگ است اگر آدم بتواند چنین اعتمادی را بسازد که اگر کسی علیه او بد گفت، آن فرد را اخراج کنند.

پس اگر دیدید کسی آن زیرآب زنی هایی را که علیه ما انجام می شود، راحت باور می کند، خب شاید دلیلش این باشد که ما به اندازه کافی بزرگ نشدیم. ما به اندازه کافی قابل اعتماد نبودیم. بنابراین ما خودمان را تغییر می دهیم و آنقدر بزرگ می شویم که کسی اصلاً جرات نکند که این کار را انجام دهد. اصلاً بترسد و بگوید اگر من بخواهم زیرآب این آدم را بزنم، آبرویم می رود، اخراج می شوم، تحقیر می شوم، کسی باورش نمی شود. بنابراین خب این اتفاق دیگر نمی افتد.

دسته سوم کسانی هستند که با ما همکاری نمی کنند.

ما می خواهیم یک امضا بگیریم، آن امضا را به ما نمی دهند.!

ما می خواهیم یک اسپانسر بگیریم، می گویند: نه ما نمیتوانیم. خانواده همراهی نمی کنند!

و مدل های مختلف دیگر…

باز این هنر ماست که سماجت به خرج دهیم! بسیار بسیار مهم است.

باید آنقدر رشد کنیم و بزرگ شویم که دیگران آرزویشان باشد که با ما همکاری کنند. نه اینکه بخواهند با ما همکاری نکنند.

خب اگر نگاه کنید کل پیغام من در این ویدئو این بود که موفقیت زحمت دارد.

همانطور که در فیلم قبلی هم گفتم نباید مارشملوی خودمان را اول بخوریم!

زحمت دارد، باید ببینیم برای موفق شدن حاضریم چه بهایی را بپردازیم

. خب، حالا با این توضیحات از شما خواهش می کنم اگر دیدید دیگران نمی گذارند به هدفتان برسید، از یک جهت خوشحال باشید:

به این معنی که شما دارید رشد می کنید و به هر حال اصطکاکهایی وجود دارد که نمی خواهد بگذارد شما به هدف برسید. اما به این معنی نیست که شما نخواهید رسید. موفقیت در اختیار شماست. یاد بگیرید تغییر کنید و همه را مبهوت موفقیت های خودتان کنید.

می خواهم با یک جمله از ماهاتما گاندی که فوق العاده انرژی بخش هست، صحبتم را به پایان برسانم:

اول شما را نادیده می گیرند، بعد به شما می خندند، سپس با شما خواهند جنگید و بعد شما پیروز خواهید شد.

پیروز باشید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 81 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. کوثر مرسل محمدی می گوید

  سلام از اینکه بنده را متوجه اشتباهم کردی ممنون

 2. مهدی کریمی می گوید

  ممنونم از شما استاد قدرتمند و توانمند
  پس برای همین است که شما هیچوقت خسته نمی شید!
  مرسی

 3. sara می گوید

  man asheghe in parantezetoonam
  affarin be etemad be nafsetoon

 4. ترابی می گوید

  اون تیکه پرانتز عالی بود
  کلی خندیدم

 5. مریم می گوید

  با سلام به شما استاد گرانقدر آقای محمد پیام بهرامپور و تشکر از مطلب ارزشمند اهمال کاری خاموش
  با خواندن آن فهمیدم که یک اهمال کار خاموش هستم چون هرروز حتی روزهای تعطیل هم ساعت ۶ بیدار میشم اما همیشه از کارهایما عقب هستم اما تو این ۳ روزی که تهران منزل جاری محترم هستم می بینم که صبحها ساعت ۱۰ از خواب بلند میشه اما همه وخود من از اون به عنوان زنی کدبانو و موفق یاد می کنن در صورتی که نصف منم تلاش نمی کنه

 6. محمد می گوید

  سلام جناب بهرام پور عزیز. از مطالب مفیدی که در اختیار همه قرار می دید تشکر می کنم. لطفا چند فایل powerpoint برای ارایه یک محصول قرار بدید. اگر امکان داره ساختار و قسمت های مختلف اون رو شرح بدید. در معرفی یک محصول صنعتی به چه نکاتی باید اشاره بشه و آیا باید حتما در مورد استفاده از استاندارد ها هم که برای تست قطعه استفاده شده صحبت بشود یا خیر.
  ممنون از تمام زحماتی که تمام وقت برای افزایش توانایی های هموطنان خود می کنید. خدا قوت

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   از پیشنهاد شما ممنونم و حتماً به آقای بهرام پور منتقل خواهم کرد.
   پیروز باشید.

 7. مسعود اکبری می گوید

  درود بر استاد بهرامپور عزیز
  ممنونم از مطالب پر باری که برای تهیه اونها واقعا زحمت می کشید و دید تازه ای در زندگی به ما هدیه می کنید. من شخصا خیلی از نحوه اجرای عالی شما و همین طور از آموزشهای شما استفاده می کنم و امیدوارم در سال ۹۴ شاهد پیشرفتهای عظیمی برای شما و مجموعه شما باشیم. جمله ام را با سخنی از ارسطو به اتمام می رسونم که به نظرم شما مصداق این جمله زیبا هستید- موفق باشید!
  “Excellence is never an accident. It is always the result of high intention, sincere effort, and intelligent execution; it represents the wise choice of many alternatives. Choice, not chance, determines your destiny.”
  -Aristotle

 8. محمد اکبری می گوید

  سلام استاد واقعا بی نظیر بود مخصوصا این جمله بشنویم لبخند بزنیم تشکر کنیم و رد شیم واقعا جمله فوق العاده ای بود من که واسه بچه های وبم گذاشتم کلیپتونو منتظر ویدیو های ناب بعدیتون هستیم

 9. منتظری می گوید

  سلام استاد بهرام پور،من واسه رسیدن به هدفم که تاسیس یه شرکت بود،خیلی از این مخافتا،تحقیر شدنا رو کشیدم.الان شش ماهه که از هدفم دست کشیدم.چون حتی با بعضی از اساتیدم هم که مشورت میکردم میگفتند هدفت خیلی خوبه،شاید موفق بشی.ولی تو یه دختری.من بارها و بارها این جمله ی اینکه تو یه دختری،واگر پسر بودی ما هم کمکت میکردیم را شنیده ام.الان مدتیست که بسیار ناراحت و افسرده شدم.حتی به خاطرش با خدا قهر کردم.و همش ناشکری میکنم که چرا من یه دخترم که کسی قبولم نداره. من انگیزه ی قوی ای دارم.اهمال کارم نیستم.ولی ناامیده ناامید شدم…لطفا منو راهنمایی کنم…

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام
   وقتتان بخیر
   وقتی کسی به شما می‌گوید نمی‌توانید چون…
   دلیلش این است که خودش نتوانسته و یا فکر می‌کند که نمی‌تواند

   مطمئنم شما اگر هدف بزرگی داشته باشید و از نظر خودتان مطمئن هستید، منتظر انگیزه از دیگران نیستید و اثبات خواهید کرد که یک دختر نیز می‌تواند
   این که به دلیل حرف کسی ناامید شده‌اید واقعاً پذیرفتی نیست و به نظر من نوعی اهمال کاری هست
   بخواهید که موفق شوید و بعد از چند ماه خبر موفقیتتان را برای ما ایمیل کنید

   موفق باشید

   1. امیر می گوید

    سلام
    کاملا درسته
    من هم منتظر خبرهای موفقیتتان خواهم بود…

  2. رضا می گوید

   سلام
   چه جالب؟ اتفاقا من فکر میکنم انگیزه قویی داشتید که که با هرکسی مشورت کردید. اتفاقا من دنبال آدمای با انگیزه ام که توو کسب و کارشون کمکشون کنم یا باشون شریک بشم. این سایت مستر بهرام پور این فرصتو به شما داده که ب من آشنا بشید. موضوغ شرکتتون که میخوایند تاسیس کنید رو برام ایمیل کنید.
   PLFCOM@yahoo.com

  3. میم زندگی می گوید

   من بانوانی را می شناسم که توانستند کاری را که شما می خواهید انجام دهید انجام داده اند. پس این که دختری برای ناامیدی کافی نیست. شاید دوباره شروع کنید انرژی بیشتری بگذارید. یک بار دیگر امتحان کنید

  4. یاسر خان می گوید

   درود.
   من در شرایطی تقریبا شبیه شرایط شما بودم. اما با استفاده از همین تحقیرها و تضعیفها سعی کردم و میکنم موفق بشوم.به این میگن اهرم رنج و لذت ، که شما اون رنج رو دائم جلوی چشمات میزاری و لذت رسیدن به هدفت رو هم تجسم میکنی.مثلا هر وقت بهت گفتن تو دختری و نمی تونی. بخودت بگو اتفاقا چون دخترم میتونم و بخاطر این حرف هم که شده خودمو نشون میدم و لحظه رسیدن به هدفت رو تجسم کن و قیافه طرف مقابلت.
   نمیدونم چقدر تونسم واضح بگم. از شاگردان استاد عباس منش هستم و برای همه آرزوی موفقیت دارم

   1. رنجبری می گوید

    جوابتون خیلی عالی بود من هم از شاگردان استادعباسمنش هستم

 10. علی کشاورز می گوید

  درود بر شما جناب اقای بهرام پور عزیز
  مثل همشه عالی بود
  به امید دیدار

 11. musavi می گوید

  سلام روز بخیر استاد گرانقدر
  بسیار عالی,ممنونم به خاطر تلاش های شما در جهت پیشبرد موفقیت های ما…
  حقیقت امر اینه که ما با تحقیر کردن دیگران خودمان راتحقیر و دیگران را بزرگ میکنیم
  موفقیتتان روزافزون باد

 12. لیلا شادمانی می گوید

  سلام

  جالب بود مرسی
  مخصوصا قسمت پرانتز

 13. ساره می گوید

  با سلام دوست و استاد عزیزم
  مثل همیشه عالی…

 14. مریم می گوید

  استاد واقعا ممنون
  عالی بود مثل همیشه

 15. آرزو می گوید

  سلام
  اول از این آموزش های عالی که در دسترس ما رایگان قرار دادید خیلی ممنون و دوم من از اعتماد بنفس کاملی برخوردار نیستم تا حالا کتاب ها ومقاله های زیادی رو در مورد اعتماد بنفس از بریان تریسی‌ ‍‍و دیل کارنگی و از دیگر نویسنده ها رو خوندم پیشرفتی نداشتم هیچ همین اعتماد بنفس ناچیز هم تضعیف شده ومدتی است که اصلا وضع روحی خوبی ندارم .امید وارم منو راهنمایی کنید.

  1. محمد اکبری می گوید

   سلام آرزو خانوم یه تمرین خیلی جالب بهتون میم که البته باید جراتشو داشته باشید و اونرو انجام بدید قطعا بهتون کمک شایانی میکنه برای انکه اعتماد به نفستون بیشتر بشه برید تو مهم ترین خیابون شهرتون که اسمشو میدونید وایستید و از افراد مختلفی اسم خیابون رو بپرسید و آدرس همون خیابونو ازشون بخواین بعد از انجام این تمرین اعتماد به نفستون خیلی بهتر میشه حتما امتحانش کنید

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به زودی مطالبی در زمینه اعتماد به نفس در سایت قرار خواهیم داد.
   در نظر داشته باشید که کتاب هایی که شما خوانده اید تا به حال به افراد زیادی کمک کرده است.
   در نتیجه پیشنهاد می کنیم یکی از آن ها را انتخاب کرده و مجدداً با دقت بخوانید و به راهکار های گفته در آن عمل کنید.
   مطمئناً برای شما مفید خواهد بود.
   پیروز باشید.

  3. شهرام خودستان می گوید

   سلام جناب استاد بهرام پور عزیز
   تشکر فراوان از زحمات و مطالب بسیار آموزنده و زیبای همیشگی.
   هیشه پیروز و پاینده باش

 16. محمد باقر مجاهد می گوید

  سپاس و تشکر از استاد گرانقدر بهرام پور خدمت شما و سایرین ارز می کنم این ویدئو یکی از بهترین و مفیدترین ویدئویی است که تا کنون دیده ام
  برای شما و سایر دوستان آرزوی شادی و موفقیت می کنم

 17. شهاب بشیری می گوید

  با سلام
  فایل بسیار خوبی بود و به نکات بسیار خوبی نیز اشاره شده بود و در اغلب مواقع افرادی هستند که مسیر زندگی ما مانع موفقیت ما می گردند و معمولا موانع همیشه وجود داره که ما می بایست با روشهای مختلف یا همین روشهای بسیارخوبی که استاد فرمودند با انها مقابله نماییم یکی از بهترین روشها توجه نکردن به فردی است که مانع از موفقیت ما با روشهای مختلف میشه ما به هر چیزی توجه کنیم سبب گسترش ان در جهان میشیم و این یک قانونه ، پس چرا ما افکارمون رو بر ناخواسته ها یا موانع متمرکز کنیم که در نتیجه همان ناخواسته ها رو به خود جذب کنیم در اینگونه موارد می بایست از بحث کردن با فرد منفی نگر دوری کرده و به ادامه کار خود بپردازیم و با تغییر مسیر افکارمون در مسیر خواسته های خود، به اهداف خود نزدیکتر گردیم و حتی اگر یکی از اعضای خانواده ما نیز منفی نگر بود یا مانعی برای موفقیت ما تلقی می شد میشه از این روش استفاده کرد و یک سوالی حافظه ای از اون فرد مورد نظر پرسید مثلا دیروز چکار کردی یا اون کار خاص رو دیروز چجوری انجام دادی بحث رو عوض میکنیم تا فرد رو از اون موضوع مورد نظرش منحرف کرده و خودمون رو همچنان در احساس خوب نگه داریم پس بهترین راه بحث نکردن با افراد منفی نگر هستش و متعاقب ان توجه بیشتر به خواسته مورد نظرمان است که استاد گرامی به انواع روشهای مقابله با این موانع بطور مفصل و بخوبی اشاره نمودند ما می بایست خودمون رو انقدر بزرگ ببینیم و خودمون رو با انواع روشها تجهیز بکنیم که در مقابل موانع زندگی براحتی تسلیم نشویم که بقول استاد این مخالفتها نشانه رشد و بزرگ شدن ما است. در فایلهای صوتی اهمال کاری واقعا به نکات بسیار خوب و کلیدی اشاره شده بود بطوریکه من دیروز با انجام چند تمرین ان موفق شدم دو کار عقب افتاده خود رو تا انتها انجام دهم.
  باز هم از این فایل تاثیرگذار سپاسگزارم
  با اروزی سلامتی و شادی

 18. مهدی حسینی شفیق می گوید

  ســلام
  محمدپیام عزیز؛ ضمن تبریک سال نو و آروزی بهترین رویدادها برای شما، از این پیام [همه مطالب و ویدئوها]ی سراسر امید و انگیزه از تو سپاسگزارم.
  با امید موفقیت‌های چشمگیر و روزافزون برای شما

 19. محمدعلی می گوید

  با سلام و احترام .ضمن تشکر از فیلم بسیار مفید جنابعالی همیشه باید به یاد داشته باشیم طوفان در کوشش است فانوسهای روشن را خاموش کند و اینو بدونيم هر وقت در سختی هستیم در واقع در حال پیشرفت هستیم
  با تشکر از شما استاد بزرگوارم
  محمدعلی بهمنش

 20. آزاد می گوید

  ” بهتر است برای کارهائی که انجام دادم تاسف بخورم نه برای کارهای نکرده” واقعا این جمله در نگرش من نسبت به آینده وبرنامه ریزی هام فوق العاده تاثیر گذار بود.ازتون بی نهایت سپاسگزارم

 21. مهسا می گوید

  بسیار ممنونم بابت مطالب عالیتون
  راستشو بگم تا قبل از این که یکی از فیلم هاتون رو ببینم این سخنرانی هارو موثر نمی دونستم ولی الان امکانش باشه میخوام شرکت کنم و یا حداقل از ویدئوهاتون استفاده کنم

 22. مریم می گوید

  سلام استاد
  حرفاتون مثل همیشه مایه امید و دلگرمی هست شما واقعا نقش بسیار بزرگی تو موفقیت من خواهید داشت.من بارها این حرف و حدیث ها رو مخصوصا مواقعی که میخام کاری رو شروع کنم شنیدم.برای همین سعی میکنم تا کاری رو تموم نکردم اون رو فریاد نزنم.من همیشه با مشورت و تحقیق کاری رو شروع و تموم میکنم بعدش دیگران فقط نتیجه کارم رو میبینن.اینطووری آرامشم هم مبیشتره.بیشتر آدما زندگی رو از یک چهارچوب بسته میبینن و فراتر ازون رو نیمتونن ببینن ما نمیتونیم دید بقیه رو بزرگ کنیم بلکه فقط میتونیم خودمون رو از دیدگاه نادرست خیلی ها نجات بدیم.بزرگی میگه : “چه فکر میکنید می توانید و یا نمی توانید در هر صورت حق با شماست.” من روزی نتیجه موفقیت بزرگم رو برای شما ایمیل خواهم کرد و شما شکفت زده خواهید شد.شاید هم قبل از اینکه ایمیل کنم شما خودتون شاهد این موفقیت من بودید.به امید آن روز موفق و پیروز باشید استاد مثل همیشه.بدرود

 23. وحید می گوید

  با سلام و تبریک سال جدید خدمت اقای پیام بهرام پور دوست عزیر من از ویدئو های شما خیلی نکات جدید و ارزشمند یاد گرفتم. امیدوارم همیشه سرشار از سلامتی باشید و با سرعت نور به سمت هدفتون حرکت کنید .

 24. سرداری می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  به رسم ادب استاد، از مطالب جالبتون تشکر می کنم. بشخصه برای من تلنگرهای مفیدی هستند.
  آرزوی سالی پر از موفقیت براتون دارم

 25. محمد فرخی می گوید

  با سلام و تبریک سال جدید به شما و همه عزیزانی که مطالب شما را دنبال می کنند.
  از زحمات شما بی نهایت سپاسگزارم و برای شما آرزوی موفقیت روزافزون می نمایم.

 26. امیر سپهر می گوید

  بچه , پروفسور به جای اینکه شر و ور بگی و اعتماد به نفس کاذب واسه خودتو و دیگران ایجاد کنی و حس نایید طلبی خودتو بالا ببری اول برو یه چیزی باد بگیر – اول خودت رشد کن بعد بیا اضهار فضل بفرما – از اساتیدی مثل مهندس شعبانعلی و … درس بگیر نه اینکه بخوای اداشونو در بیاری . در مورد انتقاد هم اول باید فکر کنی نه اینکه بخندی و رد شی

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام
   ممنونم از این که نظرتان را گفتید.
   من همیشه سعی می کنم رشد کنم و همیشه در حال یادگیری هستم (حتی همین الان ساعت ۴ صبح) و همیشه هم از دوستان و اساتیدی همچون آقای شعبانعلی آموزش دیده‌ام.
   در مورد انتقاد هم که کاملاً صحبت من واضح بود، زمانی که انتقاد بی جایی به ما انجام شده اینطور رفتار می‌کنیم نه هر انتقادی (چون عنوان نوشته مشخص است؛‌وقتی دیگران نمی گذارند به اهدافمان برسیم)

  2. علی . گ می گوید

   آقا یا خانم امیر سپهر عزیز!

   شما حرص نخور. برات خوب نیست.

   برو یه سایت دیگه.

   ما و استاد بهرام پور عزیزمون رو به خدا بسپار و برو یه جای دیگه مطالعه کن و وقتت رو با این چیزا تلف نکن عزیزم.

  3. آرمین می گوید

   دوست عزیز اظهار نظر درست است نه اضهار نظر.
   آقای بهرام پور شما گفتید از کنار انتقاد کوبنده بگذریم ولی الان که خود شما جواب دادید می شه توضیح بدید که آیا این حرکت شما اشتباه بود یا در مواقعی باید جواب داد؟
   ممنون

   1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

    سلام دوست عزیز
    آرمین گرانقدر. من در طول زندگی خود «معمولاً» بسیار ساده از کنار چنین انتقاد‌های عبور می‌کنم و اصلاً پاسخی نمی‌دهم اما از آنجا که اینجا یک وبسایت آموزشی است و برخی با انتقادهایشان ممکن است فضای آموزشی را به سمتی ببرند که از هدف اصلی وبسایت دور شویم، مجبور می‌شوم پاسخ دهم.
    متشکرم از این که اینقدر دقیق هستید
    پیروز و موفق باشید

 27. امیر سپهر می گوید

  ضمنا رزومه خودتون رو ارائه کنید ببینیم موفقیت هاتون چی بوده .
  البته به غیر از سخنرانی ها و کتاب های ….. که چاپ کردید .

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   در صفحه درباره و تماس با ما همه چیز در مورد من وجود دارد
   البته اگر شما کار من را نمی ‌پسندید واقعاً متأسف هستم و امیدوارم که در ادامه بتوانم نظر شما را جلب کنم
   پیروز و موفق باشید

  2. محمد اکبری می گوید

   دوست خوبم امیر سپهر یا همون علیرضا اینو بدون وقتی آدم تو یک شغل و مهارتی میتونه کتاب بنویسه سطح خیلی بالایی داره واسه این که اینو خودت حس کنی ازت خواهش میکنم فقط یک صفحه راجب یه مهارتی که توش استادی بنویس اونموقع نظرت عوض میشه.
   ………………………………………………………………….
   اگر میخواهی چیزی را پنهان کنی لای یک کتاب بگذار این ملت کتاب نمیخوانند. (دکتر احمد شاملو)

  3. محسن می گوید

   سلام. اگر چه که حرف شما اشتباهه. ولی من کاری به اشتباه یا صحیح بودن کلامتون ندارم آقای امیر سپهر، کلا طرز صحبت کردنتون فکر نکنم زیاد مناسب و مودبانه باشه.

 28. december می گوید

  با سلام و احترام
  به نظرم اگه همون دو نکته اول، “مهارت و دانش بالا” رو دارا باشیم تعداد بیشتری از “دیگران” می‌گذارند به هدفمان برسیم!
  چراکه با داشتن “دانش و مهارت بالا”، ناخودآگاه دارای ویژگی های عاطفی و روانی مثبت در جهت موفقیت خواهیم بود مثل اعتمادبنفس، انگیزه و …
  ممنون

 29. محمد اکبری می گوید

  سلام بر استاد عزیزم راستش حالا که فک میکنم میبینم یه محصول دیگه هم تو سایتتون خیلی جای خالیش احساس میشه و اونم محصولی نیست جز تقویت حافظه و تند خوانی با تهیه کردن این محصول به خیلیا کمک میکنید استاد

 30. لیلامحمدی می گوید

  سلام.استاااااااااااااااااااااادددددددددددد؟؟؟؟؟؟؟؟//
  همیشه مباحثتون عالیه ولی گرونه گرونه گرونه
  رایگانها هم کمه و خییییلی خلاصه س ولی از هیچی خب خیلی بهتره.
  فقط خاستم بگم خیییییییلییییی ها مثل من توان خرید و استفاده ندارن. من شارژ نت م رو به زور تهیه میکنم چه برسه به خرید محصولات شما که واقعا نیازمندشونم.
  ولی نمیذارم این بی پولی مانع موفقیتم بشه. من به قرآن ایمان دارم که اگر جهاد و تلاش کنیم خدا راه رو بازمیکنه…… فقط یه درد دل بود…..
  بسیااااااااااااااار ممنونم از بودنتون.

  1. محمد اکبری می گوید

   سلام دوست خوبم

   هر تغییر مثبتی در زندگی ، بهایی دارد که باید پیشاپیش پرداخت شود
   بهایی که گاه ، تلاش است گاه ، باختن تمام دارای ها
   گاه ، دلبریدن از رابطه هایی که داشته ایم
   گاه ، چشم پوشی از فرصت های وسوسه انگیزی
   که پیش چشممان ، فریبنده می رقصند
   اما انسان ها ، که خوب میدانند در هر بازاری ، پرداخت بها نخستین شرط مالکیت است
   از زندگی انتظار دارند ، مهربانتر باشد
   انسان ها حاضرند برای رشد ، تغییر و موفقیت ، هرگونه بهایی پرداخت کنند
   اما به شرطی که اول ، رشد ، تغییر و موفقیت ، به آنها چهره نموده باشد
   غافل ازینکه حتی یک دانه هم ، اگر قبل از نخستین رویش
   در انتظار نخستین پرتو آفتاب باقی میماند ، برای همیشه در خاک مدفون میشد

   مثل بسیاری از ما

   موفق باشی

 31. Milvaki_67 می گوید

  ممنونم از شما استاد بهرامپور عزیز….مثل همیشه آموزنده و پر از نکته بود….
  یه نکته خیلی مهم برای موفقیت اینه که ما باید این تصمیم مهم رو یکبار برای همیشه بگیریم که اگر میخواهیم فرد موفق و بزرگی در زندگیمون بشیم باید بپذیریم که ما توسط دیگران نقد میشیم و قطعا عده ای مارو حمایت میکنند و مورد تعریف و تمجید قرار میگیریم و عده ای هم قطعا توی راهی که درش هستیم از ما خوششون نمیاد و ما رو تایید نمیکنند و این راه ورسم تمام بزرگان دنیاست که میدونستن کاری که انجام میدن درسته و راهشون رو ادامه دادن.

 32. امیر می گوید

  آقای ناپلئون هیل تو کتاب برنامه اقدام مثبتشون تو همین بحث حرف جالبی می زنن؛
  ایشون درباره کسی که به کار ما به راحتی انتقاد بیجا می کنه میگن:
  “چه کسی گفت که این کار عملی نیست، به چه موفقیت عظیمی رسیده که او را واجد شرایط کرده تا برای شما تعیین محدودیت بکند؟!”
  این جمله برای من بسیارزیبا بود.
  امیدوارم دوستان هم استفاده کند.
  یاعلی

 33. امیر می گوید

  راستی آقای بهرامپور اگه کار طرف نسبت به ما به تهدید رسیده باشه
  بازم باید به خودمون افتخار کنیم و خودمونو قوی کنیم یا راه دیگه ای هم داره؟!

 34. آرزو می گوید

  با سلام و تبریک سال نو

  جناب آقای بهرام پور از زحمات بی دریغ جنابعالی و همکاران ارجمندتان در به اشتراک گذاشتن مطالب مفید و به روز سپاسگزارم و در سال جدید آرزوی موفقیت روزافرون براتون دارم.

 35. نرگس می گوید

  سلام. وقت بخیر. سال نو رو خدمت شما تبریک عرض می کنم. امیدوارم سالی سرشار از موفقیت رو در پیش داشته باشین. ممنون از مباحث جالبتون.

 36. مریم صفوی بیات می گوید

  درود و خسته نباشید فراوان بر شما …. 🙂 ممنون از این همه فعالیت ، همیشه پر انرژی باشید … .

 37. عماد می گوید

  بسیار ممنون استاد از مطالبی که به اشتراک می گذارید

 38. eshrati می گوید

  استاد بهرامپور گرانقدر سلام
  تشکر میکنم که هفته قبل ۲ ایمیل برای بنده فرستادید!
  و بینهایت ممنونم بخاطر نکات فوق العاده ای که همیشه با راهکارهایی عالی مورد بحث قرار میدهید.
  همواره شاد و سلامت باشید

 39. الی راد می گوید

  سلام آقای بهرام پور.بابت مطالب و فایلهای صوتی و تصویری که در اختیارمون قرار میدید خیلی ازتون ممنونم.
  اجرکم عندالله.

 40. ندا شاه علی می گوید

  سلام به جناب بهرام پورِ گرام و گرانقدر.
  من واقعا خدا رو سپاس دارم از اینکه وجود فرد آگاهی چون شما رو به ما ارزانی داشته…
  دنیای ناشناخته های درونتون رو اگر می خواین ببینید لحظاتی صحبتهای آقای بهرام پور رو گوش بدین.
  تا اونجایی که میشه نفس بکش آقای بهرام پور تو فوق العاده ای و ماندگار…
  ممنون

 41. ساره برناک می گوید

  سلام واقعا از شما متشکرم من خیلی احساس پیشرفت می کنم بازم ممنون

 42. محمد بیگی می گوید

  آقای بهرام پور عزیز سلام
  حقیقتا من خیلی از برنامه هام خوب پیش میره ولی احساس میکنم افرادی که مجرد هستند و بچه ندارند می تونن موفق بشن چون خیلی از اوقات من با خانواده میگذرد و وقتی می خواهم برای اجرای برنامه ایی وقت بگذارم احساس میکنم بچم به من احتیاج داره و همین موضوع باعث دور شدن از برنامه میشه . آیا راهی هست ؟

 43. مصطفی می گوید

  سلام خدمت شما استاد عزیز
  من در دوره اهمال کاری ثبت نام کردم.لبنک جلسات رو برام میل کردین .هفته اول رو دانلود کردم.حالا که می خوام هفته دوم رو دانلود کنم در ایملم ایمیل ارسالی از طرف شما رو پیدا نمی کنم.می خواستم درخواست کنم اگه امکانش هست دوباره برام بفرستین.
  ممنون

 44. حمید رضا می گوید

  سلام استاد عزیز
  ضمن عرض ادب و احترام
  فایل صوتی رو چندبا امتحان کردم ولی تا آخر دانلود نمیشه فک کنم فایل مشکل داره

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر دانلود نمایید:
   فایل صوتی
   امیدواریم مشکل برطرف گردد.

 45. مهدی سعادتی می گوید

  آقای بهرامپور سلام ممنون از کلیپ قشنگت یه خواهش ازت دارم لطفا عمل کن بهش….حرفت کاملا درسته و مشکل اصلیه خیلی ازما ایرانیها که تایید طلبی هست…حالا یکم بیشتر از سختیهای خودت بگو که روز شروع کردی مثلا کسی بهت نگفت آخه تو چووون چی میخوای یاد مردم بدی وقتی چندتا سخنران گردن کلفت و سن و سال دار جلوت واسادن…..این از این لحاظ میگم که یه مقدار از تجربه بیشتر خودت بگی که این خیلی میتونه به من و خیلیها انگیزه بیشتر بده…آخه یه تفکری هست که حتما اینگار آدم باید کلی تجربه کسب کرده باشه و ریشی و مویی سپید کرده باشه بعد حالا بیاد بشه برا خودش کسی…ممنون میشم بیشتر از تجربه سختی اوایل کارت بگی…….ممنونم

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   متشکرم از محبت و لطف شما
   امیدوارم همیشه پرانرژی باشید.
   از آنجایی که این وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان است شاید فرصتی برای این کار وجود نداشته باشد اما به زودی در سمینارهایی که کمی از فضای سخنرانی دور هستند مطالبی از این دست را مطرح خواهم کرد و بخش‌هایی را در سایت قرار خواهم داد
   از توجه شما متشکرم و امیدوارم خود شما نیز در زمره افراد فوق العاده موفق باشید

 46. سعید می گوید

  جناب بهرامپور استاد عزیزم سلام میکنم به شما……کلیپ شما خیلی قشنگ بود این موضوع تایید طلبی که البته یک مقدار هم پشتش بحث نبود عزت نفس نهفته هست خیلی مشکل بزرگیه ولی یه خواهش از شما دارم. من خودم روانشناسم این بحث تاییدطلبی که میگی درسته و ووجود داره من آموزشهای شما رو توی زمینه فن بیان و سخنرانی گوش دادم و شما رو واقعا قابل میدونم توی این زمینه ولی ازت خواهش دارم توی حیطه انگیزش و انرژی مثبت و مثبت اندیشی و اینجور حرفا یک مقدار احتیاط کن این جملات انگیزشی هم یه مسکن یکی دوساعته هست و توی این زمینه متاسفانه امثال آزمندیان و عباس منش و حلت و فرهنگ هستن که جوونای مردم با اینجور حرفا بفرستن رو هوا….وباورم کن کم نیستن جوونایی که بعد از این شکستها و رو هوا رفتنا بدجوری سرخورده شدن و راهی کلینکها میشن برای درمان افسردگی و اضطراب و تشویش…..این خواهش دوستانه این زمینه انگیزش و هیجان وافعا دیگه دورش گذشته و همینم باعث شده که مردم به آموزش بدبین باشن…..امثال آنتونی رابینز دیگه توی کشور ما زیاد طرفدار ندارن و این مجله موفقیت و صاجبان این جور صحبتها یه جورایی دیگه حال مردم بهم زدن با چرندیاتی که میگن ببخشید اینقد رک میگم چون واقعا روانشناسی این نیست حتی این مجلات و سخنرانان که متاسفانه بعضیهاشون هم تحصبلات عالیه روانشناسی دارن در حد دکتری باعث شدن درک مردم از روانشناسی در حد مثبت اندیشی پایین بیاد و کتابهای زرد رایج بشه…..ممنونم از اینکه حداقل پیام من رو مطالعه کردید.خوشحال میشم نظرتون رو ببینم.

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیزم.
   ممنونم از این که نظرتان را گذاشتید و از لطف و محبت شما سپاسگزارم.
   من به هیچ عنوان اصلاً وارد حیطه انگیزش نمی‌شوم و نخواهم شد.
   و اعتقاد دارم هر کسی باید در تخصص خود صحبت کند و چون من در زمینه روانشناسی تخصص کافی ندارم پس ترجیح می‌دهم فقط دعا کنم که همه ما بهتر شویم در تخصص هایمان
   با تشکر از شما.

 47. قاسم می گوید

  چطور خودمون بزرگ نشون بدهیم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنون می شویم منظور خودتان را دقیق تر بفرمایید.
   یعنی کارمان یا خودمان را بیشتر از حد جلوه بدهیم یا اینکه کاری کنیم که کاری که انجام داده ایم به چشم بیاید؟

 48. عادل می گوید

  باسلام و احترام
  جناب بهرامپور استاد عزیزم من دوچار یک مشکل در اداره شدم و اون هم این است که در اداره ای که کار می کنم همکارام نسبت به کارهای تحقیقاتی و مقالاتی که می نویسم و در کل با کارهای علمی که انجام می دم مخالف می کنن و این کار منو به مسخره می گیرن و دوستی هار آنها به واسطه این موضوع کم رنگ شده و جو حاکم برای من سخت شده لذا خواهشمنداست مرا در این موضوع راهنمایی کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   درنظرداشته باشید که ما نمی‌توانیم روی رفتار بقیه تاثیر بگذاریم و فقط خودمان باید بهترین رفتار را داشته باشیم.​
   همچنین پیشنهاد می کنیم به فایل زیر گوش دهید:
   بهترین حرکت شطرنج
   موفق و پیروز باشید.

 49. آرمین می گوید

  سلام جناب بهرام پور.
  با تشکر فراوان.
  در صورتی که انتقادی (مخرب ) در جمع بزرگ مثلا تلویزیون یا سایت معروف از ما شد و جواب قانع کننده برای اون داشتیم آیا لازمه که اون جواب رو بیان کنیم تا مردم هم جواب ما رو شنیده و متقاعد بشن یا این که باید باز هم از کنارش رد شیم؟
  باز هم تشکر فراوان

 50. آرمین می گوید

  سلامی دوباره خدمت آقای بهرام پور
  در مورد انتقاد های مخرب در مقابل جمع گفته بودید که از لبخند بزنیم تشکر کنیم و از کنار آن ها رد شیم. ردشدن یعنی این که جواب کوتاه بدیم و رد شیم یا این که با مزاح رد شیم یا این که کلا حرفی نزنیم؟ بعد در این موقع طرف مقابل در مورد ما چه فکری خواهد کرد؟ ممنون

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   دوست عزیزم سلام
   من فقط و فقط در مورد انتقاد های شخصی و عملاً سرزنش‌های بی دلیلی که فقط و فقط کم کننده انگیزه هستند چنین صحبتی کردم. وگرنه انتقاد کردن و انتقاد شنیدن اصولی دارد که پیشنهاد می‌کنم به آدرس زیر مراجعه کنید
   bahrampoor.com/enteghad

 51. faride می گوید

  ممنون از فايل خوبتان
  خيلي استفاده كردم
  موفق و پاينده باشيد

 52. آرش می گوید

  هیچ وقت سابقه نداشته تو دنیا واسه هدف سختی نبوده باشه
  هر کی به نوبه خودش سختی میکشه
  اینکه شما انقدر صبورین باید واسمون الگو بشه
  هر رفتاری نتیجه افکارشه

 53. ع-ف می گوید

  سلام و خدا قوت خدمت شما جناب آقای بهرام پور عزیز
  قطعا این فایل خیلی کمک خواهد کرد.اما من یک مشکلی دارم که هر اطلاعاتی که بدست می آورم به همه مخصوصا شریکم میگویم و این خیلی دردسر ساز میشه برام و قطعا چراهاش رو بهتر از من میدونید.آقای بهرام پور عزیز یک خواهش از شما دارم.برای اینکه حرف توی دهن آدم بمونه و اطلاعاتش رو بروز نده یک جمله ی تاثیر گذاری -بازی-چیزی به ذهنتون میرسه که این لطف رو در حق من بکنید و اون ذرو با من در میون بگذارید.ممنونتون می شم.
  از توجه شما سپاسگزارم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   در این خصوص به شما پیشنهاد می کنیم یک شرط برای خود مشخص کنید تا زمانی که این کار را انجام دادید با این کار خود را تنبیه کنید تا به مرور زمان و با تمرین کردن از انجام این کار خودداری کنید.
   امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

   1. ع-ف می گوید

    متشکر از راهنمایی شما.اگر خدا بخواد به زودی به عنوان یک فرد تاثیر گذار و موفق داستان هایم را خواهید شنید…به امید موفقیت برای دوست داران موفقیت

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside