گفت و گو با نیما کیمیایی و تکنیک‌های سخنرانی او

14

گفت و گو با نیما کیمیایی مدرس کسب و کار

چندی پیش گفت و گویی با نیما کیمیایی مدیر گروه مشاورین کسب و کار پریمیوم و مدرس کسب و کار در این حوزه داشتیم که به صورت یک فایل صوتی ۱۰ دقیقه ای درآمد و در آن درمورد سخنرانی و سبک ایشان در سخنرانی صحبت کردیم.

امیدواریم که از این گفت و گو لذت ببرید…

سمینار فروش و مذاکره

سرفصل‌های گفت و گو

 • نیما کیمیایی کیست؟ (معرفی کوتاه)
 • هنوز هم موقع سخنرانی ترس دارد؟
 • سبک شخصی نیما کیمیایی در سخنرانی چیست؟
 • مهم ترین اصل سخنرانی از نظر نیما کیمیایی چیست؟
این گفت و گو برنامه شماره ۳۹ رادیو سخنرانی است

دانلود یا پخش آنلاین گفت و گو:

برای دانلود فایل صوتی گفت و گوی محمد پیام بهرام پور با نیما کیمیایی کافیست از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

 

دانلود این گفت و گو

 

متن گفت و گو:

به نام آنکه هستی نام از او یافت – فلک جنبش، زمین آرام از او یافت.

سلام خدمت شما همراهان عزیز مجموعه بیشتر از یک نفر.

من محمد پیام بهرام پور هستم از مجموعه مثبت یک، جایی که تلاش می‌کنیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم تا دنیا جای بهتری برای زندگی کردن بشه.

امروز در خدمت یک سخنران خیلی خوب و دوست‌داشتنی کشورمون هستم، آقای نیما کیمیایی عزیز، از دوستان خوبم هست و از مدرسان بسیار ارزشمندی که ازشون میشه کلی چیزای خیلی خوبی یاد گرفت و می‌خواهیم یک سری صحبت‌هایی در مورد سخنرانی داشته باشیم.

محمد پیام بهرام پور: نیما جان می خوای سلامی داشته باش خدمت عزیزان.

نیما کیمیایی: خواهش می‌کنم، سلام می‌کنم خدمت تمام دوستان شما، کسانی که شما را پیگیری می‌کنند و خود تو پیام جان.

محمد پیام بهرام پور: خیلی خیلی ممنون

نیما کیمیایی: مرسی

محمد پیام بهرام پور: من یک ویژگی مثبتی که توی نیما دیدم که تو کمتر سخنرانی وجود داره اینکه هیچ‌وقت حاضر نیست که بد بگه. همیشه اون فضای مثبت خودش را داره. حالا بین مدرس‌ها که معمولاً پشت سر هم صحبت‌هایی میشه، یه خرده پر رنگه اما نیما همیشه فضای مثبتش را حفظ می کنه و واقعاً بیشتر از یک نفره.

نیما کیمیایی: شما لطف داری، مرسی عزیزم.

محمد پیام بهرام پور: یه کوچولو خودتونو معرفی می‌کنید؟ هرچند می‌دانم خیلیا می شناسن شما رو، ولی یک معرفی از زبون خودتون ما رو خوشحال می کنه.

نیما کیمیایی: خواهش می‌کنم، من نیما کیمیایی هستم و در خدمتتونم. مشاوره بیش از هشتاد برند و به‌هرحال کتاب برگه برنده مذاکرات، خیلیا منو با خودرو میشناسن، مثل هیوندا. بحث آموزش اون کمپانی، بحث استراتژی، مشاور سوبارو بودم، به‌هرحال بحث خیلی، بحث حالا مذاکراتی بین مللشون، خوب اکثر خودرویی ها مثل مرسدس بنز، مثل BMW و در کنارش مشاور آوازه، بحث آقای فرش، بحث فرش فرحی، پنبه ریز و خب خیلی برندهایی که الآن خدمتشون مثل خوب به‌هرحال اخمو، احتمالاً شنیدین، مبل بخر اخمو ببر و که حالا بحث اخمو یعنی اینکه همون BMW سری ۳ را که میده انگار اخم کرده از جلو چراغ‌هایش و حالا برندهای نظیر اینکه و من بیشتر حالا تدریس MBA هم دارم.

نیما کیمیایی

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی، پس بیشتر شما تو زمینه مشاوره و کسب‌وکار هستید؟

نیما کیمیایی: بله.

محمد پیام بهرام پور: ممنونم از شما.

نیما کیمیایی: مرسی عزیزم.

محمد پیام بهرام پور: خب، فک کنم شما فقط تعداد زیادی سخنرانی دارید و فقط برنامه یک هفته رو متوجه شدم که فول تایم درباره سخنرانی هستید. بگید که مخاطبان یک ذره در جریان باشن.

من فکر کنم تو این هفته، هفت روز داره، شما هشت روز، نه روزش در حال سخنرانی هستید و واقعاً خدا قوت میگم. این‌همه سخنرانی دارید، دیروز سمینار پانصد نفره رو داشتید و برنامه‌های دیگه.

موقع سخنرانی ترس دارید یا نه؟

یا اصلاً اول اینو بگم، ببخشید، ابتدا اولین سخنرانی که داشتید، ترس داشتید یا نه؟

نیما کیمیایی: واقعاً همیشه هست.

ترس یک چیزیه که وجود داره و البته می تونه تبدیل به یک فرصت بشه برای انسان ولی من هنوزه که هنوزه به سمینارها میرم، قبلش این قلبم می تپه و ریلکس کنم و یه آبی بخورم.

به‌هرحال یک کشش بدنی داشته باشم که خیلی بهم کمک کنه. نفس عمیق بکشم؛ و مهم‌ترین مسئله اینکه:

سعی می‌کنم اون فضای مثبت را قبل از اینکه وارد بشم، یه ایمیل بکنم، یک تصویرسازی بکنم که حتماً می‌روم و قراره که یک انرژی مثبت به بچه‌ها و کسانی که به‌هرحال مخاطبان من هستند بهشون بدهم. این یک مقدار آرومم می کنه.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی. پس شما هم مثل تمام سخنرانان بزرگ که صحبت کردیم این استرس را دارید فقط کنترل می‌کنید تو جهت مثبت استفاده می‌کنید.

نیما کیمیایی: قطعاً، قطعاً.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی، خب باز من اینو تأکید بکنم مخاطب‌های عزیز که یادمان باشه ترس از سخنرانی فقط یک موقع از بین میره و اونم زمانی که تو خاک باشیم.

خب یک مقدار در مورد سبکتان صحبت کنیم.

به نظر می‌رسد که سبکتان یک سبک خاصیه که کمتر تو کشور ما دیده می شه. یک خورده در موردش صحبت می‌کنید؟ به نظر خودتون چطوریه؟ انگیزشی به حساب میاید یا…

nima

نیما کیمیایی: خب، به‌هرحال من سخنران انگیزشی نیستم ولی قاعدتاً چون خیلی بلا دیدم توی سازمان‌ها، نسبت به اتفاق‌هایی که می‌افتد، مشکلاتی که براشون پیش می‌آید، خب به‌هرحال استانداردسازی‌ها رو انجام نمی‌دهند، تفکر استراتژی شون درست نیست.

حالا توی تکنولوژی پریمیومی که تدریس می‌کنم یا روش‌های خروج از بحران است، یکسری تکنیک‌های ساده است که سازمان‌ها به راحتی می‌توانند انجام بدهند، ولی اکثر سازمان‌ها این اشتباه را انجام می‌دهند و دلم می سوزه و وقتی این دلسوزیه وجود دارد، باعث میشه من با تونالیته های مختلف اون رو جا بندازم و احساس می‌کنم، البته من چون بیشتر همون طور که می‌دانید تو بحث فروش و مذاکره هم تدریس می‌کنم، اعتقاد دارم:

بهترین زمان برای فروش پس از فروش است، نه صبح نه ظهر نه شب، پس از فروش، وقتی ما باور داریم، حس داریم، بهتر می‌فروشیم و سعی می‌کنم اون نکاتی که انتقال می‌دهم باانرژی و حس خاصی باشه که به‌هرحال در کنار اینکه دوستان اطلاعات می‌گیرند، بتوانند تفکیک کنند نکات من رو توی ذهن خودشون که اون رو باانرژی خاصی سعی می‌کنم جا بندازم.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی، خب یعنی انرژی خیلی زیادی رو از شما توی ارائه‌ها داریم و می‌بینیم. انرژی‌ای که خیلی وقتا حضار رو از جاشون بلند می کنه، ‌بعضیا از دور ببینن فکر می‌کنند که کنسرته انقدر که انرژی زیاد هست.

خب احساس نمی‌کنید که این سبک، همان سبک انگیزشی است؟

نیما کیمیایی: به‌هرحال من کسب‌وکاری هستم، بیزینسی هستم و سعی می‌کنم که اون حسه انتقال داده بشود، حالا اون بک گراندش چه هست، مهم اینکه کسانی که مخاطبین هستند، واقعاً بروند اجرا کنن، حالا وقتی که بازی هست توی سمینار، خب مجبورند، چون من همیشه خودم رو می‌گذاشتم جای مخاطب و همیشه توی اون فضا قرار می‌گرفتم، خسته می‌شدم.

محمد پیام بهرام پور: درسته.

نیما کیمیایی: استادی که مثلاً ممکن بود پشت تریبون فقط به ایستد یا به‌هرحال هشت ساعت من فقط نشستم. وقتی که بلند می‌شدم، حالم خوب می‌شد، وقتی که تو سمینار با دیگران صحبت می‌کنم، حالم بهتر می‌شود، وقتی که بازی می‌کنم، تعامل وجود داره، زمان رو کمتر متوجه می‌شدم. چرا که نه؟! خب پس بیایم این رو انجامش بدهیم.

نیما کیمیایی

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی، پس دید شما این هست، یعنی حالا ما معمولاً فضای انگیزشی رو تو کشورمون مصادف می‌دانیم با کسایی که می‌آیند دادوبیداد می‌کنند و شلوغ‌کاری می‌کنند ولی شما اعتقاد داری نه یک ابزاری است برای یادگیری بهتر که واقعاً هم همین‌طور است.

نیما کیمیایی: درسته.

محمد پیام بهرام پور: بهتر یاد می‌گیرند و حس بهتری اتفاق می‌افتد و چون کمک می‌کند به کسب‌وکار، این انرژی‌زا رو هم دارید.

نیما کیمیایی: دقیقاً.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی.

نیما کیمیایی: البته افراط‌ و تفریط تو هر چیزی خب بده دیگه، بیش‌ازحد هم شلوغ‌کاری خب جذاب نیست. مثلاً سعی می‌کنیم کنترل بکنیم ولی یک جاهایی سعی می‌کنیم که دیگران بتوانند با هم دیگه ارتباط داشته باشند یا روی تونالیته ی صدامون تغییراتی ایجاد کنیم.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی. خب به نظر شما مخاطب چی براش مهم است؟ مخاطب امروزی، چه چیزی براش اهمیت دارد؟ و من فقط یک سؤال دیگر دارم، آن هم اینکه؛

مهم‌ترین اصل سخنرانی از نظرتون چیه؟

نیما کیمیایی: خواهش می‌کنم. اولین نکته، بحث مخاطب چیه؟ خب قاعدتاً خودم هم مخاطب بودم یک روزی برای همین مقوله‌ها.

من همیشه عملیاتی بودن برام مهم بود و اینکه مطلبی که گفته می‌شود واقعاً به درد کسب‌وکارم بخورد.

چون بعضی مقوله‌ها بالاخره توی کتاب‌ها هست، اینکه در کسب‌وکار ایران؛ که من اعتقادم در خیلی از وقت‌ها با کسب‌وکارهای بین‌المللی تو خیلی از مقوله‌ها ممکنه به‌هرحال تفاوت‌های وجود داشته باشه و باید کاستومایز بشه با توجه به فرهنگ و شرایط ما که من سعی می‌کنم.

خب چون تو اکثر بیزینس ها کار کردم و خب به‌هرحال مشاور هم بوده‌ام،‌ سعی می‌کنم که اون تجربیات رو بیشتر انتقال بدهم به دوستان.

و مهم‌ترین اصل بحث سخنرانی این است که به نظر من اگر چیزی را می‌گوییم، خودمون هم عمل کنیم.

پیام جان من یادمه یک روزی، بحث مال سالیان گذشته است و برای اینکه خودم بهتر یاد بگیرم مدریت زمان تدریس می‌کردم و خیلی هم خوب درس می‌دادم بعد دیدم خودم نمی‌توانم مدریت زمان زندگی‌ام را انجام بدهم و دیگه هم درس ندادم چون نمی‌توانم اجرا کنم. اگر بتوانیم آن چیزی که می‌گوییم را اول خودمون تو زندگی و کسب‌وکارمون اجرا بکنیم، واقعاً حسش کنیم، اون حس مسلماً به مخاطب انتقال پیدا می کنه و امیدوارم که این عملیاتی بودم تو نظم هممون باشه.

محمد پیام بهرام پور: بسیار عالی، پس من صحبت‌های شما رو جمع‌بندی بکنم،

از نظر شما برای مخاطب مهم‌ترین موضوع اینکه کاربردی باشد و بتواند تو زندگی و کسب‌وکار خودش متناسب با شرایط کشورمون پیاده‌سازی بکند.

درسته؟

نیما کیمیایی: بله.

محمد پیام بهرام پور: این قسمت اول و قسمت دوم این بود که مهم‌ترین اصل تو سخنرانی این بود که خودمون واقعاً اجرا کرده باشیم، یعنی به قول خود من مدرس کتابی نباشیم.

نیما کیمیایی: انشا الله، انشا الله. مردم می‌فهمند، واقعاً می‌فهمند پیام جان.

محمد پیام بهرام پور: بسیار هم عالی. خیلی خیلی متشکر.

نیما کیمیایی: دستور بفرمایید.

محمد پیام بهرام پور: نیما جان ممنون میشم که اگه یک روش ارتباطی هم بگویی که مخاطبین بتوانند باهاتون ارتباط داشته باشند، فالو بکنند شبکه‌های اجتماعی، جاهای مختلف.

نیما کیمیایی: خواهش می‌کنم. خوب به‌هرحال همان‌طور که می‌دانید اینستا و تلگرام داریم که همان نیما کیمیایی انگلیسی. نیما که مشخصه و کیمیایی هم KIMIAEI هست که به‌هرحال هم اینستا داریم هم تلگرام که جدیدترین اخبار برنامه‌ها در اختیار دوستان قرار داده می‌شود و همین‌طور حالا چند تا سایت هست که می تونه همون نیما کیمیایی دات کام، دات آی آر، نردبان ساز

یا primiomgroup.pro که همون کسب‌وکار پریمیوم یا مدیران پریمیوم رو شما سرچ بفرمایید، قاعدتاً توی گوگل میشه پیدا کرد.

محمد پیام بهرام پور: مرسی از وقتی که گذاشتید برای ما.

نیما کیمیایی: عاشقتم.

محمد پیام بهرام پور: ممنونم از شما.

نیما کیمیایی: راضی‌ام ازت.

محمد پیام بهرام پور: مرسی. ممنون. متشکر، راضی‌ام ازت تیکه کلام نیما کیمیایی است که خب تمام کسایی که توی برنامه‌هاش بودن، شنیدن و دوستش دارند. ما هم راضی هستیم از شما و ممنون و بیشتر از یک نفر باشید.

نیما کیمیایی: مرسی عزیزم، موفق باشی، خداحافظی می‌کنم. خدانگهدار.

 دانلود فایل پی دی اف گفت و گو

متشکریم که فایل صوتی این گفت و گو را گوش کردید…

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 14 نفر نظرشان را نوشته اند

  1. س الف می گوید

   موافقم

 1. ابوالفضل سلمانی می گوید

  دقیقا.. “اون چیزی که به مخاطب میگیم باید از ته دل باشه و اون رو حس کرده باشیم یا انجامش داده باشیم” این بهترین نکته ای بود که از شما دو استاد عزیز در ذهنم به یادگار ثبت شد

  ممنونم از همه عزیزانی که تلاش می کنند دنیا جای بهتری برای زندگی کردن باشه

 2. sh.alizadeh می گوید

  سلام.خسته نباشید عرض میکنم خدمت آقای بهرام پور و همکاران محترمشون.
  واقعا بابت مطالب فوق العاده تون ممنونم
  من و همسرم پیگیر برنامه هاتون هستیم و خیلی از مطالبتون بهره میبریم توی کسب و کارمون علی الخصوص
  این فایل مصاحبه تونم که حرف نداشت
  ما نمایندگی استاد کیمیایی تو شهر زنجان هستیم و با ایشون خیلی همکاری های خوبی داشتیم تا به امروز
  امیدوارم فایلهای صوتی مشابه این فایل بیشتر منتشر بشه
  بازهم ممنون-علیزاده

 3. پنل اس ام اس می گوید

  بسیار عالی بود، اون چیزی که منو جذب کرد تا کلیک کنم عکس سیگاری بود که در سمینار روشن شده بود….

 4. saba می گوید

  با سپاس از شما
  چقدر خوشحال شدم که گفتگوی شما را با استاد گرانقدرم استاد کیمیایی اینجا دیدم.

  من دانشجوی مدیریت استراتژی ایشان بودم. خیلی از مطالبشون استفاده کردم.
  امیدوارم هم ایشان و هم شما روز به روز موفق تر باشید.

 5. منصور زند می گوید

  سلام نیما کیمیایی عزیز؛
  سلام محمد پیام بهرام پور عزیر؛
  سلام حدیث رحمانی عزیز،
  از تلاشِ هنرمندانه ای که انجام می دهید متشکرم. در پناه خدا باشید.

 6. آرش خواجه شهنی می گوید

  اقای بهرام پور عزیز خیلی خوش تیپ وجذاب هستید….

 7. آرش خواجه شهنی می گوید

  اقای بهرام پور عزیز خیلی خوش تیپ وجذاب هستید….
  با تشکر از آموزه های بسیار موفق ومفیدتون

 8. محمود غفاری می گوید

  چه خوب هردو تا تون بیشتر از یک نفر هستین و در کنار هم خیلی خوشحالم…

 9. NLP می گوید

  ممنون آقاي كيميايي مطالب خوبي رو مطرح كردند.

 10. ابراهیم سواری می گوید

  سلام و خدا قوت و استاد بهرام پور و استاد نیما کیمیایی. راضیم ازتون

 11. فاطمه نظیری می گوید

  ممنون استاد بهرام پور عزیز خدا قوت مطالب خیلی عالی بود پرانرژی باشید انشالله

 12. بهزاد بهرام پور می گوید

  خیلی عالی

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside