نمره ارتباط ما با اطرافیان مان چند است؟

19

در فیلم آموزشی “نمره ارتباط ما با اطرافیان مان چند است؟” آگاه می شویم که با اطرافیان مان چه نوع ارتباطی داریم و فکر می کنیم چگونه باید آن را ارتقا دهیم چون هر ارتباطی نمی تواند صددرصد کامل باشد.

برای دانلود فیلم آموزشی کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود این فیلم

گزیده ای از فیلم نمره ارتباط ما با اطرافیان مان چند است؟

قبل از شروع لطفا یک کاغذ و خودکار آماده داشته باشید.

گام اول:

اسم حدود ۷ تا ۱۰ نفر از کسانی که بیشترین وقت رو باهاشون می گذرانید ون در ارتباط هستید یادداشت کنید.

حالا به این سوالات پاسخ دهید:

 • به کیفیت ارتباط خودتان با آن ها از ۰ تا ۱۰ چه نمره ای می دهید؟
 • فکر می کنید با توجه به شناخت شما نسبت به طرف مقابل او چه نمره ای به کیفیت ارتباط با شما می دهد؟
 • آیا کاری هست که به صورت تکراری انجام می دهید و طرف مقابل تان هیچ وقت توجهی به آن نمی کند؟

پاسخ این سوالات رو طبق این جدول یادداشت کنید:

این جدول به ما نشان می دهد که کجای کار ایستادیم؟!

حالا عددهارو با هم جمع کنید!

در این جا کیفیت نمره های ارتباطی تان مشخص می شود…

نمره شما چند هست؟ حساب کردید؟

اگر نمره به دست آورده شده از دو سوم نمره کل کمتر هست یعنی ارتباط تان خوب نیست!

حالا باید فکر کنیم ببینیم مشکل کجاست؟

باید چیکار کنیم که نمرمون بالاتر برود؟

حتی اگر بهترین ماشین و خونه و پول رو داشته باشیم اما نتوانیم به خوبی با اطرافیان و همسرمان ارتباط برقرار کنیم نمی توانیم به خوبی از زندگی لذت ببریم.

ارتباطات یعنی همه چیز

انسان بیشتر از یک نفر انسانی است که می داند با زندگی و ارتباطاتش چیکار کند و برای ارتقای مهارت هایش تلاش می کند.

متن فیلم نمره ارتباط ما با اطرافیان مان چند است؟

به نام خدای مهربان

سلام به شما همراه عزیز مجموعه بیشتر از یک نفر

من محمد پیام بهرام پورم از مجموعه بیشتر از یک، جایی که تلاش می‌کنیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم تا دنیامون یه جای قشنگ‌تری برای زندگی کردن بشه.

تو این ویدیو می خوام یه سوأل چالشی بکنم از شما، ازتون خواهش می‌کنم همین الآن یه کاغذ و خودکار داشته باشید، تو موبایل و اینترنت و کامپیوتر و این‌ها نمی شه نوشت واقعاً نیاز به یک کاغذ دارید، ازتون خواهش می‌کنم یه کاغذ و خودکار فراهم بکنید و بعد به ادامه این ویدیو گوش بکنید چون واقعاً می خوام سوألات چالشی رو مطرح بکنم، منتظرتون هستم.

بسیار عالی حالا که کاغذ و خودکار رو همراه خودتون دارید باید یه کار کوچک انجام بدید و اون هم این هستش که بین هفت‌تا ده نفر از کسانی که بیشترین ارتباط رو باهاشون دارید باید بنویسید، احتمالاً شامل اعضای خانواده، همکاران و دوستانتون خواهد شد این آمار. هفت‌تا ده نفر رو بنویسید، اگر ارتباطاتتون خُب زیاد هستش تا ده تا اگر کم هستش تا هفت‌تا اما کمتر از هفت واقعاً پذیرفته‌شده نیستش.

فیلم رو نگه دارید، فکر کنید ببینید با چه کسانی بیشترین وقت و ارتباط رو می‌زارید و بعد وقتی‌که این هفت نفر رو از یک تا هفت شماره زدید و نوشتید ادامه فیلم رو نگاه بکنید پس همین الآن افراد رو بنویسید.

بسیار عالی، اینجا چند تا ردیف باید جلوی در حقیقت ستون باید جلوی این اسامی داشته باشید، سوأل اول این هستش که به کیفیت ارتباط خودتون با اون ها از صفرتا ده چند می‌دید؟

ببینید ارتباط خودتون با اون ها، سوأل خیلی واضح هستش، منظورم این نیستش که شما با اون چطور رفتار می‌کنید یا او با شما چطور رفتار می کنه، ارتباط یه چیز دوطرفه ست مثلاً اگر یکی از این ده نفر مدیرتون هست و می‌بینید که با مدیرتون ارتباط بده یا اونجوری که باید خودتون رو پرزنت نمی‌کنید خُب نمره‌امیاد پایین از صفرتا ده یک نمره‌امی دیم به کیفیت اون رابطه، باز دوباره فیلم رو نگه می‌داریم این نمره‌ها رو وارد می‌کنیم و زمانی که این هفت‌تا ده نمره رو وارد کردیم می ریم قسمت بعدی که ستون بعدی هست.

اگر که اطلاعات رو وارد کردید حالا فرض بفرمایید از شخص مقابل، از این هفت‌تا ده‌نفری که اسمشون رو تو این لیست نوشتید می‌پرسیم کیفیت رابطه با ما چطوره؟ خُب ممکنِ ما از یه رابطه‌ای خوشمون بیاد اما شخص مقابل خوشش نیاد یا نه من از یک رابطه بدم بیاد اون خوشش بیاد، ممکنِ این اتفاق بیفته این رو باید مشخص بکنیم که به چه صورت هست بنابراین فکر بکنیم که ببینیم که اون احتمالاً چه نمره‌ای می ده از صفرتا ده؟

و این می تونه خیلی بهمون کمک بکنه، اینجایک ستون نامرئی می تونید اضافه بکنید اگر امکان‌پذیر هست و اگر فکر می‌کنید مشکلی پیش نمیاد این سوأل رو از خودش واقعاً می‌پرسیم و بعد مقایسه می‌کنیم ببینیم که نمره‌ای که ما دادیم چنده؟ نمره‌ای که حدس زدیم اون می ده چنده؟ و نمره‌ای که واقعاً به ما داده چند هستش؟

و حالایک سوأل؟ آیایک کار همیشگی انجام می‌دید که هیچ‌وقت نتیجه نمی‌ده؟

مثلایکی از این افراد می تونه فرزند شما باشه، همه‌اش بهش می گید برو درس بخون یا همه‌اش باهاش درگیری دارید ولی خُب نمی‌ره درسش رو بخونه، اگر این اتفاق می افته یعنی زیاد یه کار تکراری رو بهش می‌دید نمره رو می‌ذاریم صفر و اگر این اتفاق نمی افته نمره رو ده قرار می‌دید، پس اگر یک اتفاق تکراری همه‌اش می گیم یه چیزی رو اما نتیجه نمی‌ده نمره رو می‌زاریم نزدیک به صفر اما اگر این اتفاق نمی افته نمره‌ می شه ده، دوباره برای این هفت نفر هم این کار رو انجام می دیم اگر که واسه کسی می‌بینیم نه اصلاً پیش نمیاد چنین موضوعی مثلاً هی به مدیرمون یه چیزی رو نمی گیم نه خیلی خوبه ارتباط رون هست وقتی یه چیزی می‌فرستیم پاسخ مناسب رو می‌گیریم این‌طور نباشه که هی می‌فرستیم هی جواب‌های نامرتبط بگیریم یا جواب‌های مشابه این.

و نکته دیگه ای که وجود داره این هستش که حالا این عددها رو باید با همدیگر جمع بکنید یه تعداد عدد می شه و یه جورایی می تونید کیفیت نمره‌های ارتباطیمون رو ببینیم، می تونیم مشخص کنیم دیگه بسته به اینکه چند تا از این ستون‌ها رو پر کردیم آیا از خود شخص پرسیدیم یا نه نمره احتمالاً چیزی بین سی تا در حقیقت حداکثر نمره بین سی تا چهل خواهد شد و باید ببینید نمره شما واقعاً چنده؟

اگر از دو سوم نمره کل کمتر هست نمره‌ای که دریافت کردید، خبر، خبر خوبی نیست یعنی اینکه ارتباطات مایه جاهاییش واقعاً لنگ می زنه و باید یاد بگیریم اینجا من نمی خوام هیچ توضیحی بدم فقط خواستم ذهن شما رو درگیر بکنم و ازتون می خوام فکر بکنید یک نعمت بسیار بزرگ که تقریباً همه ازش استفاده می‌کنند فکر کردنه و اینکه فکر بکنیم ببینیم که من کی هستم؟ دارم چکار می‌کنم؟ چه راهی خوبه؟ و راجع به این فکر بکنیم که باید چکار بکنم که نمره بره بالا؟

اگر چهله چکار کنم بشه چهل‌ویک؟

اصلاً از ده هم بزنه بالاتر اون موقع، چکار می تونم بکنم؟

که خیلی بعیده واقعاً یه نمره‌ای چهل باشه، البته ممکن‌ها اگر شما مثلاً ظرف پنج روز ده روز باکسی آشنا شده باشید تازه و الآن تو فضای عشق و عاشقی باشه خُب بله هم اون می گه چه نمره‌ای می دی؟ می گه ده، اون طرف هم می گه بله ده و خیلی خوشحال و شاد و خندون می ریم به نمره چهل می‌رسیم اما تو دنیای واقعی هیچ رابطه‌ای کامل نمی تونه باشه و منطقی نیست عملاً، بنابراین باید ببینیم چکار می تونیم بکنیم که این نمره رو بیاریم بالاتر و ارتقا بدیم؟ و سوأل این هستش که فکر کنیم ببینیم مشکل من کجاست؟ آیا نمی دونم چطور باید رفتار بکنم یا نمی تونم رفتار درستی داشته باشم؟ یا نه فکر می‌کنم اون اصلاً همه چیز من درسته اون باید عوض بشه، کاری نداریم این فکر درست هست یا نه مهم اینه که راجع بهش فکر بکنیم و ذهنمون درگیر بشه، خیلی وقت‌ها فکر کردن خیلی چیزها رو حل می کنه، الآن ما به یه مرحله آگاهی رسیدیم یه جدول مهم داریم، جدولی که بهمون یه دید می ده، کجای زندگیم ایستادم؟

چون ارتباطات یعنی همه زندگی، شما بهترین خونه، پول، ماشین همه چیز رو داشته باشید اما وقتی میایید خونه یه ارتباط خراب داشته باشید همه رو از بین می بره پس ارتباطات یعنی همه چیز، وقتی تو محیط کارتون ارتباطات سالم نباشه نمی تونید از بخش عمده‌ای از زندگیتون لذت ببرید، وقتی ارتباطاتتون با فرزندتون، والدینتون، همسرتون یا هر کس دیگه ای ارتباط سالمی نباشه حالتون بد می شه، پس راجع به این فکر کنید، بررسی کنید و یادتون باشه انسان بیشتر از یک نفر، انسانیه که بلده با زندگیش و ارتباطاتش چکارکنه؟

پس این مهارت‌ها رو باید یاد بگیریم، ببینیم کجا مشکل داریم؟

تو محیط کار نمره‌ام پایینه، چرا؟

چون خجولم، خُب برم خجالتم رو رفع بکنم، تو خانواده ارتباطم خوب نیست به خاطر اینکه همه‌اش انتقاد می‌کنیم از همدیگر، خُب برم یاد بگیرم چطور انتقاد بکنم؟

چطور انتقاد بشنوم؟

چطوری بازخورد بدم؟

اینجا کتاب تیغ رو پیشنهاد می‌کنم اگر دوست داشتید، در ارتباط با فرزندم نمی دونم همه‌اش بکن، نکن می‌کنم خُب برم یاد بگیرم یه خُرده تربیت فرزند مطالعه کنم ببینم چطور می تونم والد بهتری باشم؟

در ارتباط با پدر و مادرم همه‌اش از بالا بکن نکن به من گفته می شه، همه‌اش اختلاف‌نظر داریم، یاد بگیرم چطور می تونم متقاعدسازی انجام بدم؟ چطور می تونم تعامل داشته باشم؟ پس این‌ها مهارت‌هایی هست که باید یاد بگیریم تا دنیامون جای بهتری برای زندگی کردن بشه.

ممنونم که به این ویدیو توجه کردید

من محمد پیام بهرام پورم از مجموعه بیشتر از یک نفر جایی که هممون تلاش می‌کنیم دنیا رو جای بهتری برای زندگی کردن بکنیم.

بیشتر از یک نفر باشید.

دانلود متن فیلم

ممنون می شویم این جدول را پر کنید و نمره ارتباط تان با اطرافیان تان را حساب کنید و در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 19 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. آرزو می گوید

  سلام
  ممنونم بابت ویدیوی خوبتون
  الان که محاسبه کردم نمره من در ارتباط با دوستم شد ۱۵!
  یعنی کم شد…
  مرسی که آگاهمون کردید

 2. علی می گوید

  نمره من در ارتباط با خانواده شد ۲۸
  خوشحالم که از دو سوم نمره کل کمتر نشد.
  ولی سعی می کنم ارتباطاتم رو بهتر کنم

 3. مامان بهار می گوید

  سلاااااام روزتون پربرکت
  اول خیلی سپاسگذارم بابت ویدئوی آموزنده و مفیدتون مثل همیشه عالی بود
  نمره من هم بالا ۲/۳ بود خیلی خوشحال شدم
  البته اگر این تست رو یک سال پیش پر میکردم خیلی پایین بود ولی آشنایی با مثبت یک نفر ،دنیا واقعا برای من هم جای بهتری شده و هم بیشتر از یک نفر
  شاد و تندرست و ثروتمند باشید

 4. محسن محمدی می گوید

  سلام و درود
  ممنون و سپاسگزار از اشاره ی هوشمندانه تون به این نکته ی مهم در روابط

 5. حمید می گوید

  سلام بسیار مفید و چالش انگیز
  نمره کل من ۶ فکر میکنم باید بابعضی افراد قطع رابطه کنم و در مورد عزیزانم بیشتر بکر باشم

 6. پریسا می گوید

  سلام عالی بود تمام فیلم هایی که برای من میفرستید بی نهایت سپاسگزاااارم

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز سلام
   خیلی خوشحالیم از این که مطالب و فیلم های آموزشی ما مورد توجه شما قرار گرفته.
   بهترین ها رو برای شما آرزو میکنیم.موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 7. الهه می گوید

  سلام و خیلی خیلی ممنون بابت ویدیوی فوق‌العاده‌تون، شناخت خیلی خیلی خوبی بهم داد، چهار تا ۲۷ داشتم یه دونه ۱۷ یه دونه ۲۴ یه دونه ۱۷، اون ۱۷ داداش کوچیکمه که هر چی من میگم گوش نمیده، تو یه ستون براش صفر گذاشتم اینجوری شد:) واقعا ممنونم، مجموعه‌تون خیلی مثبته خیلی به آدم کمک میکنه و به نظرم شماها حتی از دو نفرم بیشترین، ماییم که باید سعی کنیم از یه نفر بیشتر باشیم، بازم متشکرم و امیدوارم روز به روز پیروزتر و شاد تر باشید

 8. س. مقدم می گوید

  سلام ودرود بر شما
  مطالبتون خیلی خوب و مفید هستند و ممنونم

 9. س. مقدم می گوید

  سلام ودرود بر شما
  مطالبتون خیلی خوب و مفید هستند واز زحمات شما تشکر میکنم
  و ممنونم

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست گرامی سلام
   از اینکه همراه مجموعه ی بیشتر از یک نفر هستید بسیار خوشحالیم.
   امیدواریم سایر مقالات هم برای شما مفید واقع بشه.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

   1. حرف آخر می گوید

    سلام خانم صادقی
    ممنون سایتتون واقعا عالی هست

 10. ناشناس می گوید

  سلام ودرود بر شما
  مطالبتون خیلی خوب و مفید هستند واز زحمات شما تشکر میکنم

 11. پک میوه می گوید

  بابت ویدیوتون ممنونم
  عالی بود

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside