مهدی صادقلو – مدرس سخنرانی و فن بیان – معرفی و زندگی نامه

درباره مهدی صادقلو

در این صفحه قصد داریم درباره مهدی صادقلو یکی از مدرسان موسسه آوای رسای سخن ایرانیان (بیشتر از یک نفر…) توضیحاتی را ارائه و ایشان را معرفی کنیم.

سلام

مهدی صادقلو هستم.

مدرس و مربی سخنرانی و فن بیان و نویسنده کتاب “الفبای سخنرانی”

مهدی صادقلو

کمی از زندگی شغلی مهدی صادقلو:

حتماً از اینکه رشته تحصیلی من مهندسی هوافضا گرایش پیشرانه است تعجب خواهید کرد. در راستای رشته تحصیلی و علاقه‌ام؛ مدت زمان زیادی را در صنایع هواپیمایی به عنوان کارشناس فنی فعالیت کردم و تجربیات تلخ و شیرین بسیاری را در این مدت کسب کرده‌ام.

مهم‌ترین نکته‌ای که در محیط حرفه‌ای کار متوجه شدم این است که هر قدر هم بار دانشی بالایی داشته باشیم اما توان ارائه آن را نداشته باشیم؛ رشدی نخواهیم داشت.

مهدی صادقلو

همیشه در محل کارم زمانی که مدیران ارشد و دیگر مسئولین برای بازدید از پروژه‌ها مراجعه می‌کردند، من (مهدی صادقلو) و همکارانم مخاطب و بازدیدکنندگان متکلم وحده بودیم. هرگز نمی‌توانستیم خواسته خود را آن‌طور که تمایل داشتیم بیان کنیم.

وقتی درخواست و یا گزارشی را ارائه می‌دادیم؛ هرگز نمی‌توانستیم آن‌ها را متقاعد کنیم. این عدم توانایی ها در ارائه، در بیان و در متقاعدسازی برای من بسیار آزاردهنده بود و همیشه به دنبال راهی بودم که بتوانم دانش خود را در این زمینه افزایش دهم.

بدین ترتیب من (مهدی صادقلو) تصمیم گرفتم:

  ۱٫ابتدا مهارت‌های حرفه‌ای گفتاری و سخنرانی را بیاموزم.

۲٫در حین آموزش، به این نتیجه رسیدم که ناتوانی قبلی من در مهارت‌های ارتباطی کاملاً بدیهی بوده است. چرا که تخصص و دانش  من، کار با تجهیزات و ابزارهای مرتبط بود، در صورتی که تخصص و دانش مسئولین ذکر شده؛ صحبت، گفتگو، مذاکره و متقاعد سازی  بود. اگر کمی دقت کنید این نکته در تمامی محیط‌های تخصصی وجود دارد.

۳٫بعد از اینکه در حوزه ارتباطات کمی مهارت پیدا کردم متوجه شدم ارتباط با انسان‌ها و گفتگوی مؤثر، بسیار لذت بخش‌تر از کار با    هواپیماست. بنابراین کسب مهارت در حوزه ارتباطات به ویژه فن بیان و سخنرانی را با علاقه و جدیت بیشتری ادامه دادم.

و بعد از برگزاری سمینارها و سخنرانی‌های متعدد، تصمیم گرفتم تکنیک‌ها و نکات مهم و مؤثر را برای داشتن سخنرانی موفق، در قالب    کتابی گردآوری کنم و پس از آن موفق به نوشتن کتاب الفبای سخنرانی شدم.

مهدی صادقلو

خوشحالم که افرادی زیادی تا به حال این کتاب را تهیه کرده اند و امیدوارم که با نکات گفته شده در آن بتوانند سخنرانی های قدرتمندی را ارائه دهند.

وقتی محتوای ترجمه شده کتاب الفبای سخنرانی را با جولین ترژر Julian Treasure  یکی از بزرگترین مربیان سخنرانی در دنیا در میان گذاشتم؛  سادگی و کاربردی بودن مطالب کتاب نظر ایشان را جلب کرد و طی متن کوتاهی، مطالعه کتاب را به تمامی ایرانیان توصیه کردند.

مهدی صادقلو

شاید با مشاهده این فیلم شناخت بهتری نسبت به من داشته باشید:

 

برای دانلود فیلم کافیست اینجا کلیک کنید

فعالیت های علمی و اجرایی مهدی صادقلو:

 • مدرس مهارت‌های سخنرانی و فن بیان و مدرس دوره‌های سخنرانی و فن بیان مجموعه بیشتر از یک نفر….

  برگزار کننده سمینارها و دوره‌های آموزشی در حوزه سخنرانی و ارتباطات در سازمان‌های دولتی از جمله:

  سازمان صنایع هواپیمایی  

  سازمان هوافضا

  نیروی هوایی ارتش

  مناطق مختلف شهرداری تهران

  و دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و فرهنگسراها

 • نویسنده کتاب الفبای سخنرانی (با مقدمه‌ای از جولیان ترژر)
 • ارائه بیش از ۲۰ مقاله در حوزه سخنرانی و مهارت‌های ارتباطی

هم‌اکنون من (مهدی صادقلو) یکی از مدرسان مجموعه بیشتر از یک نفر در حوزه سخنرانی و فن بیان هستم و خوشحالم که می‌توانم در این زمینه، به دیگران کمک کنم تا در اجتماع مؤثر باشند و بتوانند به راحتی صحبت و نظر خودشان را بیان کنند.

مهدی صادقلو

نظرات بسته شده است.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside