رادیو سخنرانی – برنامه ۶ – مهارت های صحبت کردن در جمع

90

در ششمین برنامه رادیو سخنرانی، ۶ ترفند کاربردی برای مهارت های صحبت در جمع را خواهم گفت. ترفندهای مربوط به مهارت سخنرانی بسیار گسترده هستند اما ترفندهایی که باعث می‌شوند ما بتوانیم بهتری و حرفه‌ای‌تر در جمع صحبت بکنیم.
در ششمین برنامه رادیو سخنرانی، ۶ ترفند کاربردی برای صحبت در جمع را خواهم گفت.

radio-sokhanrani_1

رادیو سخنرانی رایگان است و رایگان خواهد ماند، با این شرط که شما حداقل آن را با یک نفر دیگر به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید فایل صوتی برنامه ششم با موضوع مهارت‌های صحبت در جمع را از لینک پایین دانلود کنید:

برای دانلود فایل صوتی رادیو سخنرانی ششم کافیست اینجا کلیک کنید (حجم۳MB ) 

برای دانلود مشکل دارید؟ از اینجا دانلود کنید

 

هر فردی برای این که موثر و با نفوذ باشد، باید ارتباطی حرفه‌ای و منحصر به فرد با دیگران داشته باشد، مطمئنم که شما نیز می‌خواهید چنین ارتباطی با دیگران برقرار نمایید.

 دوره آموزشی مهارت‌های خوب صحبت کردن و ارتباط موثر فرصت بزرگیست برای یک سرمایه گذاری مطمئن که سالیان سال نتیجه آن را در سراسر زندگی شغلی،‌ اجتماعی و خانوادگی خود خواهید دید.

مهارت سخنرانی

 

اما متن رادیو سخنرانی قسمت ششم، مهارت های صحبت در جمع

سلام به شما دوستان عزیزم در رادیو سخنرانی، من محمد پیام بهرام پور هستم، مربی و مدرس سخنرانی و قصد دارم امروز در مورد مهارت‌های صحبت کردن در جمع با شما صحبت بکنم.
حقیقتش این است که در چند جلسه مشاوره‌ای که در دو هفته اخیر داشتم احساس کردم یک موضوع واقعاً نیاز به بازگو کردن دارد و آن هم مهارت‌های صحبت کردن در جمع هست. به نظرم می‌آمد افرادی که به من مراجعه می‌کردند در جلسات مشاوره چند اشتباه بزرگ را مرتکب می‌شدند که قصد دارم این چند موضوع را با شما دوستان عزیزم در رادیو سخنرانی به اشتراک بگذارم.

یافتن موقعیت مناسب برای صحبت
موضوع اول در صحبت کردن در جمع این بود که افراد معمولاً موقعیت شناسی خوبی نداشتند؛ یعنی زمان مناسب برای صحبت کردن را نمی‌دانستند. بگذارید یک مثال خیلی ساده بزنم؛ ممکن است که ما یک لطفه فوق‌العاده بامزه در ذهنمان باشد، اما آیا درست است که در یک جلسه ختم راجع‌به این موضوع صحبت بکنیم یا مثلاً در یک سخنرانی که شرایط واقعاً خیلی خوب پیش می‌رود و سخنران قبلی یک سخنرانی حرفه‌ای و پرانرژی را داشته و یک سخنرانی انگیزشی را داشته، حالا آیا مناسب است که ما شروع کنیم به انتقاد‌های بسیار شدید و زیر سوال بردن همه چیز؟
مطمئناً این سخنرانی محکوم به شکست خواهد بود. خب پس بسیار مهم است که موقعیت را خوب بسنجیم و قبل از هر صحبتی بررسی کنیم ببینیم آیا بهترین زمان همین زمان هست یا این که نه! ما باید زمان دیگری را انتخاب کنیم برای این صحبت؟

جذاب بودن صحبت
مطمئناً همه ما زمانی که صحبت می‌کنیم دوست داریم که دیگران به حرف ما گوش کنند و خیلی وقت‌ها سخنرانی‌هایی را می‌بینیم که سخنران‌هایی هستند که مخاطبان اصلاً به آنها گوش نمی‌کنند و این واقعاً می‌تواند خوش‌آیند نباشد!
حال ما چه بکنیم که صحبت ما جذاب باشد؟
یکسری موضوعات وجود دارند که معمولاً دارای جذابیت هستند؛ موضوعات مربوط به خود مخاطبان از جمله برترین موضوعات جذاب هستند؛ یعنی به جای این که ما راجع به خودمان صحبت بکنیم و راجع به چیزهایی صحبت بکنیم که برای خودمان جذاب است، بیاییم موضوع را عوض بکنیم و برویم سراغ موضوعاتی که برای مخاطبینمان جذاب است. موضوعاتی که مخاطبین ما از شنیدن آنها لذت و انتفاعی می‌برند و این می‌تواند بسیار خوب باشد.
البته موضوعات دیگری نیز وجود دارد که البته معمولاً طرف‌دارهای خاصی دارند ولی خب باید در استفاده از آنها دقت بشود.
به نظر من بهترین و جذاب‌ترین موضوعات، مرتبط بودن موضوع با مخاطب است.
من یک برهه مختصری در یک دبیرستانی دوره‌های فن بیان رو برگزار می‌کردم و در آن دوره‌ها من فقط راجع به فن بیان صحبت نمی‌کردم راجع به مهارت‌های ارتباط صحبت می‌کردم و حتی به بچه‌ها می‌گفتم که در ارتباطات با دیگران چطور رفتار بکنید و مقداری از طرح درسی که برای من در نظر گرفته بودند خارج می‌شدم. دقیقاً زمانی که راجع به مسائلی که دغدغه اصلی بچه‌ها بود صحبت می‌کردم، آنها بیشترین توجه را به من داشتند فقط به خاطر این که من به دغدغه آنها توجه می‌کردم.

خودتان باشید:
و سومین کاری که ما باید در صحبت کردن در جمع انجام بدهیم، این است که باید خودمان باشیم، اصلاً قرار نیست که نقش بازی کنیم و یا کاری بکنیم که خودمان نباشیم. من یک موضوع خیلی ساده را همیشه بیان می‌کنم، می‌گویم وقتی ما در جمع صحبت می‌کنیم باید به گونه‌ای باشد که اگر یک دوست صمیمی ما را ببیند نگوید که: «اِ این چرا اینقدر متفاوت صحبت می‌کند؟؟!» نه! باید کاملاً واقعی باشد و حس بکند که دوستش است که مثل همیشه در حال صحبت است – و موضوع فقط کمی رسمی است –

اطلاعات زیادی داشته باشید
اما موضوع بعدی که می‌خواهم در مورد آن صحبت بکنم این است که راجع به هر موضوعی که می‌خواهیم صحبت بکنیم اولاً اطلاعات بسیار زیادی داشته باشیم؛ یعنی تا حد ممکن اطلاعات داشته باشیم و دوم این که اطلاعات ما واقعاً موثق باشد.
فرض کنید در یک جمع قرار می‌گیرید و یک داستان یا یک رویداد را تعریف می‌کنید یا یک خبر را بازگو می‌کنید! بعد یک نفر در جمع بلد می‌شود و می‌گوید که نه! این خبر که یک شایعه بود و همه خبرگزاری‌ها آن را نقض کرده‌اند و یا این داستانی که گفتی یک شایعه بود و صحّت ندارد آن موقع است که حال ما واقعاً بد می‌شود و به همین دلیل است که ما باید اطلاعات واقعاً کاملی داشته باشیم.
ترس از سخنرانی
و برویم سراغ موضوع بعدی که برای بسیاری از مخاطبان بسیار جذاب و البته مهم است و آن هم ترس از صحبت کردن در جمع است!
فرقی نمی‌کند که این ترس در کجا باشد؟ در یک سخنرانی باشد در زمانی که ما خودمان را می‌خواهیم معرفی کنیم در یک کلاس و یا حتی زمانی که ما می‌خواهیم در یک کلاس دستمان را بالا کنیم و یک سوال بپرسیم.
من یک پاسخ خیلی ساده دارم برای شما و اون هم این هست که اگر از چیزی می‌ترسیم باید به روش حساسیت زدایی نظام‌مند کار بکنیم؛ یعنی از چیزی که نسبت به آن ترس داریم اصلاً دوری نکنیم و برعکس خودمان را در آن شرایط انجام دهیم.
مثلاً اگر از صحبت کردن در جمع می‌ترسیم، سعی کنیم صحبت‌های خیلی خوبی آماده کنیم و دائماً این کار را تکرار کنیم. اگر می‌ترسیم که مثلاً خودمان را در جمع معرفی کنیم، سعی کنیم در هر جمعی این کار را انجام دهیم، البته اگر این کار را از نظر اصلی‌ترین موضوع یعنی موقعیت مناسب بلامانع باشد!
و یک ایمیلی چند روز پیش بهمن رسید و دوستی از من پرسید که من وقتی سوال دارم نمی‌توانم سوال را بپرسم، استرس خیلی زیادی دارم، نفسم میگیرد و جملاتم قطعه قطعه می‌شود و نمی‌توانم منظورم را به راحتی بیان بکنم.
پیشنهادی که من به این دوست داشتم این بود که شما سعی بکنید ظرف چند هفته حدود سی یا چهل سول بپرسید!
آیا بعد از پرسیدن ۳۰ یا ۴۰ سوال بازهم استرس خواهید داشت؟؟؟
ایشان خوشبختانه بعد از چند وقت به من پاسخ دادند که نه دیگر چنین موضوعی وجود ندارد و مشکل رفع شده است و فقط به خاطر این که زیاد خودشان را در این شرایط قرار داده‌اند.

کوتاه بودن صحبت
خب ما امروز راجع به چند مهارت صحبت کردن در جمع گفتیم و به عنوان اخرین موضوع این رو هم می‌خواهم بگویم که تا حد ممکن صحبت خود را کوتاه کنید، هرچه صحبت خود را کوتاه کنید اثرگذارتر و حرفه‌ای‌تر خواهد بود؛ یعنی ما اگر بتوانیم مطالبی که دیگران ظرف یک ساعت می‌گویند ظرف ۳ دقیقه بگوییم، مطمئناً حرفه‌ای تر هستیم.
از توجه شما ممنونم و مرسی که با رادیو سخنرانی وبسایت ما یعنی www.bahrampoor.com همراه بودید و به فایل‌های ما گوش می‌دهید.
ازتون یک خواهش دارم، خواهشی که در همه برنامه‌های رادیو سخنرانی داشتم و اون هم این است که اگر از رادیو سخنرانی استفاده می‌کنید، حتماً اون رو حداقل با یک نفر به اشتراک بگذارید!
پیروز و موفق باشید خدانگهدار

دانلود متن مقاله

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 90 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. دریا می گوید

  باسلام و تشکر از مطلب خوب و مفیدتان. من ۳۳سال دارم و لیسانس روانشناسی دارم. و از ۱۸ سالگی وارد بازار کار و اجتماع شدم و مدیریت نیازمندیهای روزنامه رو در سالهای اول اشتغالم داشتم و برای صحبت کردن و حتی سخنرانی کردن در جلسات هیچ مشکلی نداشتم و حتی به خوبی از پسش برمی آمدم ولی سه سالی هست ازدواج کردم و از کارم استعفا دادم، و الان با صحبت کردن در جمع خصوصا جمع اقوام همسرم با مشکل روبه رو هستم و خیلی اشتباه میکنم و کلمه ای رو اشتباه میگم یا یا… و، به همین دلیل سعی میکنم کمتر صحبت کنم و به یک فردی کم حرف تبدیل شدم که خیلی عذابم میده و همش ترس از اشتباه کردن ولکنت گرفتن دارم و همسرم هم خیلی بابت کم حرف بودنم به من اعتراض میکنه لطفا کمکم کنید و بفرمایید چه کنم؟ اگر لطف کنید جواب رو برایم ایمیل کنید ممنون میشم.

   1. محمد می گوید

    منم همین مشکل رو دارم فقط با این تفاوت که مجردم. کاش جواب رو همینجا میدادید

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز سلام
     به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
     در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
     صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
     چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
     پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
     کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
     پیروز باشید.

   2. مرمر می گوید

    سلام خانم بهزاد من هم مشکل خانم دریا را دار ممکنه جواب راهم بای من ارسال بفرمایید ممنون

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز سلام
     به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
     در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
     صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
     چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
     تمرینات افزایش هوش کلامی
     پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
     کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
     پیروز باشید.

     1. mohammad می گوید

      سلام وخسته نباشید .خواستم خدمتتون عرض کنم .بنده در هر مکان وزمان که هستم میتونم صحبت کنم.مشکله من از اینجا شروع میشه که اطلاعات عمومی خیلی کمی دارم واین یکی از دغدغه فکری من هست همیشه سر این موضوع خودخوری میکنم که فلانی یه چیزی میدونه من چرا ندونم .ودر ثانی میخوام رابطه برا گفتگو شروع کنم ابتدای کار برام خیلی سخته نمیدونم چگونه با طرف مقابلم سراغاز حرفمو شروع کنم.ممنون از لطفتون .

     2. حدیث رحمانی می گوید

      دوست عزیز و گرامی سلام
      هر شرایطی، هر فردی و هر زمانی، ویژگی‌های خاص خود را دارد اما در حالت کلی لازم است یکی از ترفندها حسن جویی از دیگران است.
      مهارت حسن‌جویی و تعریف از دیگران
      همچنین پیشنهاد می کنیم مطالعات خود را بیشتر کنید و در خصوص اعتماد به نفس مطالب زیر را مطالعه نمایید:
      کسب مهارت اعتماد به نفس
      اعتماد به نفس در ارتباطات
      با تشکر از توجه شما

 2. فرهاد می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا من رو هم راهنمایی کنید ممنون از زحماتتون
  اصلا نمیتونم با کسی صحبت کنم چون وقتی دارم حرف می زنم همش به حالات چهره طرف مقابل دقت می کنم و اون رو به رای خودم تفسیر می کنم..یا تمسخر میبینم…یا بی توجهی و بی میلی یا نفرت و انزجار یا … و اینکه حالم واقعا بد میشه و نمیتونم ادامه بدم…و دیدم یه نفر دیگه با همون شخص صحبت میکنه با همون حالات چهره و حرفش رو میزنه و رد میشه و اصلا توجه هم نمیکنه…این موضوع باعث شده من خودم رو حبس کنم و روابط بین فردیم به صفر برسه حتی احساس میکنم اعضای خانوادم هم از صحبت با من لذت نمی برند…دوست دارم من هم بشم مثل بقیه و به حداقلها هم راضیم ..با افراد که صحبت میکنم صدام انرجی نداره و می لرزه و معمولا استارتهای خوبی دارم ولی در فرودها و آخر صحبت خیلی مشکل دارم مخصوصا اگه حرفم تایید نشه( مثلا سری هم به معنی تایید تکون داده نشه) اگه تایید نشه میمیک صورتم میریزه به هم یه چیزی مشل بغض گلوم رو میگیره و دیگه مایل به ادامه صحبت نیستم مگر با اکراه. دلم میخواد ضد ضربه بشم حتی اگه همه جمع به من بخندند من حرفمو بزنم به خدا زبونم خشک شده و در ضمن چه موقع صحبت چه موقع شنیدن در تماس چشمی مشکل دارم…چه کنم که طاقت گفتگو رو داشته باشم و مثلا از اول تا آخر یه مهمونیه ۲-۳ ساعته بر بیام و از قضاوت نترسم
  خلاصه اینکه میدونم اگه بتونم یه روز صحبت کردن رو یاد بگیرم بدون اینکه آسیب بزنم و آسیب ببینم عمده مشکلاتم حل شدست..
  در ضمن ۳۰سالمه…به همین علت بیکار و محبوس و درگیر…
  ممنونم شاد باشید

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست عزیز سلام
   تبریک می‌گوییم که برای رشد و ارتقای مهارت‌های ارتباطی خود تلاش می‌کنید. پیشنهاد می‌کنم مطالب مرتبط با صحبت کردن و فن بیان را در سایت بررسی نمایید و مطالب زیر را نیز مطلعه کنید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
   مهارت تقویت اعتماد به نفس در ارتباطات
   ملاک قضاوت دیگران درباره‌ی صحبت‌های ما
   همچنین تمرینات گفته شده در دوره‌ی مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر را حتماً انجام دهید و معجزه‌ای که برای شما اتفاق می‌افتد را خواهید دید:
   مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر
   پیروز باشید

   1. mohammad می گوید

    سلام وخسته نباشین.اعتماد به نفس بنده یه روز در میون هست بعضی مواقع اعتماد به نفس کاذب دارم یا اصلا ندارم .واین هم از مشکلات بنده هست .ممنون میشم راهنمایی کنین

 3. فرامرز می گوید

  باسلام وعرض ادب لطفامن راراهنمایی فرمایید باتشکر
  بنده ۳۸سالمه ودانشجوی ارشد وکارمند یکی ازشرکتهای معتبر خصوصی هستم ازصحبت کردن درجمع فامیلی کم نمیارم ولی هنوز درهیچ جلسه شرکت نکردم وبه عناوین مختلف دررفتم اینقدر استرس واظطراب دارم که دردانشگاه خجالت می کشم خودم رامعرفی کنم والان هم ترس از پایان نامه دانشگاه مرا داقون کرده همانطورکه گفتم درجمع فامیل ودرکناردوستان ازصحبت کردن ابایی ندارم خیلی موقعیت های خوبی داشتم در شرکت ولی به خاطر همین مشکل بزرگ قبول نکردم باور کنید اگر فن بیان خوبی داشتم خداوکیلی درخودم میبینم که حداقل فرمانداریکی ازشهرهابودم لطفا راهنمایی فرمایید باتشکر ازلطفتون

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييدو تمرينات گفته شده را به دقت و كامل انجام دهيد:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   در صورت امكان در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   دوره غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی
   اميدوارم بزودي ما را در جريان موفقيت‌هاي خود قرار دهيد.

 4. مريم می گوید

  با سلام تازه با اين صفحه اشنا شدم. من ۴۵ سال سن دارم و حدود ۱۵ سال سابقه كار حسابداري و داراي دو دختر دانشجو .مشكل من اين است كه خيلي دير به پاسخ درست ميرسم و بعد از اينكه در محيط كار يا جاي ديگر از من باز خواست مي شود هيچ پاسخ مناسبي به يادم نمي ايد ولي بعد با خودم به پاسخ درست ميرسم . لطفا بفرمائيد چگونه بتوانم در لحظه درست و منطقي از اطلاعاتم استفاده كنم و در همان موقع درست دليل بياورم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که به مجموعه آموزش سخنرانی و فن بیان پیوستید.
   با توجه به توضیحاتی که فرمودید پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييد و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   عاشق مهارت سخنراني بداهه
   دانلود رايگان كتاب سخنراني بداهه
   همچنين در صورت تمایل می‌توانید به دوره غيرحضوري مهارت سخنرانی بداهه مراجعه کنید:
   مهارت ارائه سخنراني بداهه
   امیدوارم مطالب گفته شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

 5. مهدی می گوید

  من مشکل تنفسی دارم که برطرف نمیشه و حالات آبریزش بهم دست میده..به حمین علت باعٍث کمرویی شدید شدم آیا میشه کنترل کرد یا خیر..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   یکی از بهترین روش‌هاٰ تمرینات تنفس است. سعی کنید با صدای بسیار بلند ( در حد فریاد زدن) از یک تا ۵۰ بشمارید و هر دفعه عدد را افزایش دهید.
   این یکی از تمرین‌های بسیار خوب برای افزایش حجم تنفس است و همچنین به زودی محصول صداسازی در سایت قرار خواهد گرفت.
   موفق و پیروز باشید.

 6. فتانه می گوید

  باسلام وتشکر بسیار بابت مطالب ارزنده ی شما
  بنده در سخنرانی ای که داشتم بدلیل انتقاد تند وگستاخانه ی یکی از مخاطبان وبدلیل عدم کنترلم دربغض صدایم بابت کلام مخاطب واینکه حتی در چنین شرایطی قادر با پاسخگویی به مخاطب هم نیستم متاسفانه سخنرانی ضعیفی ارایه دادم
  پیشنهاد شما در رفع چنین مشکلی در این شرایط چیست؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   زمانی که با مخاطبمان هم عقیده نیستیم و این سبب انتقادی از سمت مقابل می شود، نحوه پاسخ به این صورت است که:
   ۱- بگوییم: شاید منظورتان را درست متوجه نشدم، اما اگرمنظورتان این است، من با این موضوع اتفاق نظر ندارم و سپس دلایل خودتان را بفرمایید.
   ۲- با او همدردی کنیم.
   ۳- فرد انتقادی می کند و بر آن انتقاد اصرار دارد و ما باید آن لحظه آن انتقاد را برداریم. تنش را کم کنیم و به صحبت کلی خودمان برسیم.
   در دوره فتح قله های متقاعدسازی به طور کامل در این زمینه صحبت شده است.
   مطمئناً با یادگیری نکات اصولی ارائه های موفقیت آمیزی خواهید داشت.

 7. مهیار جلیل وند می گوید

  با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون من یه مشککلی که دارم اینه با سخنرانیدتو جمع یا سخنرانی در مورد فروش مشکلی ندارم
  مسءله من در مورد صحبت در جمع های خصوصی دو یا چند نفره است که اگر خودم شروع کنم میتونم صحبت کنم در غیر اینصورت ساکتو کم حساکتورفم می خوام صحبت کنم اما نمیدونم چی بگم هر چی فکر میکنم حرفی ندارم که بزنم مخصوصا اگر دو نفر یه کم رسمی باشیم که ممکنه دوساعت پیش هم باشیم ولی حرفی نزنم .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت رفع این موضوع اقدام کرده اید.
   در این زمینه پیشنهاد می کنیم به لینک زیر مراجعه نمایید و مطالب دروه کم رویی و کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   موفق و پیروز باشید.

 8. سارا قلعه می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما ،
  من تمامی مطالب سایت شما رو مطالعه کردم و واقعا مفید و کاربردی بودن ..
  مشکلی که من دارم اینه که خیلی عامیانه صحبت میکنم .. اعتماد به نفس صحبت کردن در جمع رو دارم و از این بابت مشکلی ندارم ولی دوست دارم رسمی صحبت کردن رو هم یاد بگیرم . کتابی یا مطلبی در این مورد هست که به من معرفی کنید ؟
  بازم ممنون از زحماتتون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد میکنم تمرینات گفته شده در مطالب را نیز به دقت انجام دهید.
   فایل‌های چطور فن‌بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟ مهارت‌های صحبت کردن در جمع و همچنین صحبت کردن ما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ را حتماً مطالعه و تمرین کنید.
   همچنین پیشنهاد می‌کنم از دوره‌غیرحضوری مهارت خوب صحبت کردن نیز استفاده نماییید. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
   مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر
   با توجه به درخواست شما جهت معرفی کتاب اگر می خواهید مهارت های کلامی شما بالا رود کتاب چگونه با همه کس و همه جا و همه وقت صحبت کنیم از آقای لری کینگ برای صحبت های عمومی را مطالعه نمایید.
   موفق باشید

 9. kimiamahdizadeh می گوید

  سپاس فراوان به خاطر مطالب خوب و فوق العاده اتون که به راحتی اون ها رو در اختیار ما قرار می دید
  امیدوارم همیشه موفق باشید

 10. kimiamahdizadeh می گوید

  با عرض سلام و تشکر
  بنده فیلمی رو که از خانم ویندینگلند در سایت قرار داده بودید مشاهده کردم ، اما حقیقتش متوجه یک مورد نشدم و اون هم این بود که این خانم گفتند یک هدیه معنوی به مخاطب بدیم
  چند بار گوش کردم اما به نتیجه ای نرسیدم
  سپاسگذارتون میشم اگه یه مقدار راجع به مورد توضیح بدین
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   منظور این است که به مخاطب چیزی بدهید که کاربردی و ماندگار باشد که بعد از صحبت شما بتواند کاری انجام دهد و تغییری کند.
   پس اطلاعاتی که در اختیار مخاطب قرار می دهیم و نحوه ارائه ما به مخاطب کمک می کند که با استفاده از آن کاری در راستای اهدافش انجام دهد.
   با تشکر از توجه شما

  2. Omar می گوید

   I’m out of league here. Too much brain power on diaslpy!

 11. فاطمه می گوید

  من دختری ۱۸ ساله هستم در صحبت با اشنایان خیلی راحت میتوانم صحبت کنم اما ی کم کمرو خجالتی هستم و نمیتوانم با افراد غریبه ارتباط برقرار کنم لطفا کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را مشاهده نمایید:
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 12. شیما نیکپور می گوید

  سلام وخسته نبتشید آقای بهرام پوره گرامی’من فایل صوتی شماره ۶رالودکردم ولی مشکل پخش داره با اینکه mp3 هست’ولی اونایه دیگهاینطورنیست!

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   لطفاَ از طریق لینک زیر فایل را دانلود کنید و ممنون می شویم در صورت وجود مشکل به ما اطلاع دهید.
   رادیو سخنرانی ۶
   با تشکر از شما

   1. Jeana می گوید

    If time is money you’ve made me a wetehailr woman.

 13. افق می گوید

  سلام وقت بخیر
  من در مورد ارائه سمنیار درسی یا اجرا اصلا دچار استرس یا ترس و خجالت نمیشم ولی مشکلم در مورد کارم هست با توجه به اینکه همکاران دیگم تو شرکت کاملا ارتباط خوبی با صنعت برقرار میکنن ولی من نه!
  و دیگر اینکه من تو جلسه های شرکت خیلی کم حرف میزنم و از این بابت خیلی نگرانم چون نسبت به بقیه خیلی سرعتم کمتره بخاطر این موضوع
  ممنون میشم که از راهنماییتون استفاده کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بسیار خوشحالیم که در زمینه ارائه مشکلی ندارید و می توانید شرایط را مدیریت کنید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی یاد می گیریم تا بتوانیم توانمندی های خود را با بیان خوب به دیگران ارائه کنیم.
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 14. احمد می گوید

  سلام.
  طاعات قبول.لطفا از اقای بهرام پور بپرسید حتما باید با کس دیگه ای به اشتراک بذاریم؟کسی که مشتاق اینجور برنامه ها باشه سراغ ندارم.حالا سوالم اینه که اگر به اشتراک نذاشتیم(چه این برنامه چه سایر محصولات سایت که این شرط را دارند)باز هم اجازه داریم استفاده کنیم یا خیر؟ممنون میشم اگه واضح جوابمو بدید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است و علاقه مند هستید.
   مطمئناً چنانچه قردی علاقه مند به این مطالب در اطراف شما نیست انتظار نخواهیم داشت که آن را به اشتراک بگذارید.
   شما می توانید از تمامی مطالب استفاده کنید و امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   موفق و پیروز باشید.

 15. نسیم می گوید

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  میخواستم منو راهنمایی کنید
  تحصیلات من کارشناسی ارشد گرافیک است شاغل هستم ، مشکلی که ذهن منو بسیار درگیر عدم بیان و ارائه عقیده و نظر فکری خودم است البته از قبل بسیار خجالتی و کمرو در جمع بودم که با تمرین و مطالعه تونستم تا حدی مشکلم رو برطرف کنم اما به دلیل اینکه چند ماه دیگه باید سمینار پایان نامه ام رو ارائه بدم متوجه شدم که این مسئله به قدری ئر من قوی ایجاد شده که حتی در ارائه افکارم و ارائه آثارم باشه منو دچار مشکل کرده . مممنون میشم که راه گشا باشید .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در این خصوص پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مشاهده و مطالعه نمایید و سعی کنید بیشتر در این حالت قرار گیرید و صحبت کنید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   مهارت صحبت کردن در جمع
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد و ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   موفق و پیروز باشید.

 16. حسن می گوید

  ۲سالی هست ازدواج کردم ، و الان با صحبت کردن در جمع خصوصا جمع اقوام همسرم با مشکل روبه رو هستم و خیلی اشتباه میکنم و کلمه ای رو اشتباه میگم یا یا… و، به همین دلیل سعی میکنم کمتر صحبت کنم و به یک فردی کم حرف تبدیل شدم که خیلی عذابم میده و همش ترس از اشتباه کردن ولکنت گرفتن دارم و همسرم هم خیلی بابت کم حرف بودنم به من اعتراض میکنه لطفا کمکم کنید و بفرمایید چه کنم؟ اگر لطف کنید جواب رو برایم ایمیل کنید ممنون میشم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پاسخ به ایمیل شما ارسال شد.
   موفق و پیروز باشید.

 17. سارا می گوید

  سلام من یک خانم بیست و شش ساله هستم چهار ساله ازدواج کردم مدرک فوق لیسانسمو یک ساله که گرفتم اما به خاطر ترس از حضور در جمع سراغ هیچ کاری نرفتم و به همین خاطر همسرم و خونوادم دائما منو نصیحت میکنن که چرا دنبال کار نمیرم اما واقعیتش اینه که من نمیتونم در جمع صحبت کنم . همیشه از آدمها و جمع های شلوغ فراری بودم و این مسئله منو خیلی اذیت میکنه چند وقتی هست که به این نتیجه رسیدم که باید خودمو تغییر بدم . از طرفی تن صدای خیلی پایینی دارم به طوری که بعضی وقت ها مجبور میشم حرفامو دو بار تکرار کنم . لطفا منو راهنمایی کنید که چطور هم جلوی ترس از حضور در جمع رو بگیرم و هم اینکه تن صدام رو درست کنم تا مشکلی از این بابت نداشته باشم . از طرفی احساس میکنم که همسرم به خاطر این خجالتی بودن من در جمع رنج میبره خواهش میکنم کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   چگونه تمرینات فن بیان را انجام دهیم؟
   همچنین پیشنهاد می کنم حتماً به نکات گفته شده در همین صحبت توجه کنید.
   موفق و پیروز باشید.

 18. مینا می گوید

  سلام مشکل من اینه که در مقابل مردان نمیتونم صحبت کنم حتی در بین اقوام جایی که مرد هست نمیتونم زیاد صحبت کنم . حتی اگه جایی حرف بزنم خیال میکنم که حرف بیخودی زدم و همه بهم یه جوری نگاه می کنن . نمیتونم اگه داستانی در ذهنم هست اون رو به صورت جذاب تعریف کنم تا همه خوششون بیاد در کل احساس میکنم کسی از مصاحبت با من لذت نمیبره . لطفا کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   صحبت جلوی افراد مشهور و مهم
   افراد خوش بیان چگونه صحبت می کنند؟
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشید و با به کارگیری آن ها به خود باور داشته باشید و از صحبت کردنتان لذت ببرید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 19. ترلان می گوید

  سلام
  پسری ۱۸ ساله هستم و از صحبت کردن در کلاس واقعا میترسم به خصوص این که همه کلاس های من گفتگو محور و شامل بحث کلاسی هستند. وقتی شروع به صحبت می کنم از درون آتیش می گیرم و صورتم قرمز میشه حتی بعضی وقتا صورتم خیس عرق میشه. در این موارد نمیتونم خودم رو کنترل کنم و معمولا ارائه خوبی ندارم. مشکل چیه و چطور میشه رفعش کرد؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   زمانی که روی صحبت خود تسلط کافی داشته باشید این مورد تا حد قابل قبولی برطرف خواهد شد.
   پیشنهاد می کنیم حتما به نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید. و همچنین مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:
   تکنیک های صحبت در جلسات
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   امیدواریم که به زودی این مشکل برطرف گردد و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 20. زهرا سلطانی می گوید

  با سلام خدمت جنابعالی
  من امروز با سایت شما آشنا شدم ، سایت بسیار وزین و ارزشمندیست.. بسیار سپاسگزارم بابت زحمات و تلاش بی دریغتان برای رفع مشکلات سخنوری
  من کارشناس ارشد یکی از سازمانهای دولتی با ۲۲ سال سابقه خدمت مفید و پر کار هستم ، براساس نتیجه تست شما ، فردی برونگرا واجتماعی هستم ، بسیار با اطرافیانم غریبه و آشنا ارتباط خوب و موثری دارم ، لیکن از حدود ۵ سال گذشته مشکلات من در باب صحبت در جمع شغلی چه آشنا و چه غریبه شروع شده است ، دچار استرس اضطراب نفس تنگی تپش شدید قلب و در نهایت عدم امکان صحبت میشوم ، از قبل از شروع جلسات این موضوع شروع شده و گاها اصلا امکان صحبت را ازدست میدهم ، البته بعضی اوقات بعد حدود چند دقیقه این مسئله رفع می شود اما چون نمی توانم شروع کننده باشم ، بنابراین کل برنامه م بهم خورده و اعتماد بنفسم را کاملا از دست می دهم
  لطفا بگید چکار کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که به مجموعه آموزش سخنرانی و فن بیان پیوستید.
   با توجه به اینکه فرمودید در هنگام شروع اینگونه هستید جالب است بدانید که اصل ترس سخنرانی در ابندای آن است و همه ترس دارند.
   پس پیشنهاد می کنیم تک تک حرکات و صحبت ها و همه چیز را برای ابتدای سخنرانی از قبل برنامه ریزی کنید.
   به عنوان اولین تمرین سعی کنید از چند روز قبل از هر ارتباط، در ذهن خود دیالوگ‌ها و موضوعاتی مناسب برای شروع را مشخص کنید.
   همچنین زمانی که روی صحبت خود تسلط کافی داشته باشید این مورد تا حد قابل قبولی برطرف خواهد شد.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   تکنیک های صحبت در جلسات
   امیدواریم که با به کارگیری مطالب گفته شده به نتایج دلخواه خود دست یابید.

 21. Nos می گوید

  I was struck by the hotsney of your posting

 22. محسن حسنعلی می گوید

  من در گفتگو و مکالمه های روزمره مشکلی ندارم ولی در موقع ضبط صدا و یا مکالمه با دیگران با تلفن صدام تغییر میکنه می خواستم بدونم که دلیلش به خاطر دوران بلوغی که من درش هستم یا مشکل از جایی دیگری است؟
  ممنونم از اینکه وقت می ذارید و به نظرات ما پاسخ میدهید.
  با تشکر از شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   توجه داشته باشید که فقط شما نیستید وقتی صدای خود را با دستگاهی ضبط می کنید و می شنوید احساس خوبی ندارید، این موضوع دلیلی کاملا علمی دارد.
   زمانی که شما صحبت می کنید صدا را از طریق لرزش حنجره واستخوان های داخل گوش می شنوید و به نظرتان خوب است و دیگران صدای شما را از طریق امواج هوا دریافت می کنند.
   صدایی که شما ضبط می کنید، صدای واقعی شماست.
   این که صدای خود را ضبط می کنید بسیار خوب است و کمک می کند که اشكالات را برطرف نماييد پس از مدتي صدا براي شما عادي خواهد شد.

 23. محسن حسنعلی می گوید

  ببخشید منظورم اینه که وقتی من در جمعی می خونم و همون خوندن و ضبط می کنم وبه اون جمعی که خوندم میدم به من میگن که این صدای تونیست.شما چه راهحلی برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنید؟(من ۱۶ سالمه،منظورم اینه که این مشکل با افزایش سن حل می شه یا نه؟)
  با تشکر از زحمات بی حمتای شما

 24. معصومه حامدی می گوید

  واقعا ممنونم،، نمیتونم کلمه درستی در قبال این همه زحمات بیارم.امید دارم من هم بتونم خدمت کوچیکی برای هموطنام انجام بدم. هر جا هستید برکت خدا با شما باشه

 25. s می گوید

  باعرض سلام وادب
  منم همین مشکل دریارو دارم فقط با این تفاوت که مجردم. کاش جواب رو همینجا میدادید.
  میشه جواب من را بدهید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 26. Amir می گوید

  سلام و وقت بخیر عرض میکنم خدمت شما استاد محترم و تمامی کاربران این سایت پرمحتوا و غنی…

  ۱۸ سالمه و حدود ۴ ساله ساکن تهران هستم مشکلات شخصی و خانوادگی فوق العاده زیادی رو پشت سر گذاشتم…
  در حال حاضر هم در تهران روزی ۱۶ ساعت کار میکنم،صندوقدار هستم با کلی مشکلات و سختی…

  یه مشکل اساسی که دارم و واقعا من رو عذاب میده ، بد صحبتی من هست،ببخشید ولی من واقعا خراب میکنم ،الاتن حدود ۲ ساله که تند حرف میزنم،اصلا شمرده حرف زدن رو بلد نیستم،بعنوان مثال میخوام بگم آقا صادق کلید دست شماست؟
  انقدر تند میگم که نه خودم میفهمم و نه فرضا سعید!
  نمیدونم،شاید بخاطر مشکلاتم در گذشته و عدم حضورم در جامعه و نداشتن دوستای زیاد بوده که منو به این حالو رو دچار کرده

  در جمع پسر ها که می نشینیم،همه داستان و خاطره های جذابشون رو تعریف میکنند و واقعا لذت میبرم،و من فقط شنونده هستم،به دو دلیل:
  چیزی برای گفتن ندارم و حتی به ذهنمم نیمرسه و دوم اینکه بد حرف میزنم،کاملا متوجه میشم که موقع حرف زدنم دارن صحبت کردنمو تحمل میکنن…

  و دوم اینکه من به موضوع دوست دختر خیلی ساده نگاه میکنم و واقعا یه نیاز عادی بشر هست که من ندارشم،
  وقتی تو جمع پسرا انقدر بد حرف میزنم،چه انتظاری هست که دوست دختر داشته باشم؟

  بار ها شده توی مسنجرها دخترا با دیدن عکسم حتی شماره هاشونو بهم دادن تا توی مسنجر دیگه ای ادشون کنم،بعد شروع چت و پرسیدن چند سوال بلاکم میکنن!

  پس من واقعا افتضاحم…

  امیدوارم نگید که اعتماد به نفست پایینه،فقط بلد نیستم حرف بزنم،خوش صحبت و زبون باز نیستم…

  کاش پول داشتمو میتونستمو کلاس خصوصی بگیرید پیشتون استاد…

  اما حیف…،

  خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید و در صورت امکان منت بزارید و پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید.

  با تشکر فراوان و تقدیم احترام،امیر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره مهارت خوب صحبت کردن را مطالعه و بررسی نمایید:
   مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر
   ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 27. سونیا می گوید

  سلام اقای بهرام بور امیدوارم حالتون خوب باشه
  من موقع سخنرانی به شدت صذام میلرزد وتبش قلب شدیدی میگیرم نمیدئنم چیکارانم کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   شما می توانید دلیل این اتفاق را در مقاله زیر مشاهده کنید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی
   پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   برای اینکه صدایمان نلرزد راهکارهایی وحود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به دوره کنترل لرزش صدا را مشاهده و بررسی نمایید:
   کنترل لرزش صدا
   موفق و پیروز باشید.

 28. مجهول می گوید

  باسلام خدمت استاد بزرگوار و زحمت کشمان
  ازاینکه این همه اطلاعات فن بیان رو بی دریغ در اختیارمان میگذارید نهایت تشکر و قدر دانی را دارم.
  استاد من ماه آینده در یکی از درس هایم کنفرانس خواهم داد که ۵نمره از درسمان را ب خودش اختصاص داده و من باید از عهده ی این کار به خوبی بربیایم
  فقط این حس رو دارم که در صورت ارائه حتما به خاطر استرسی که خواهم داشت مطالب از ذهنم خواهد پرید یا میترسم استادم یا یکی از هم کلاسی هایم سوالی بپرسد و من در جواب دادن بمانم
  لازم ب ذکر است من مطالبی را خواهم گفت که مطمئنم حتی استادمان هم برای اولین بار است که خواهد شنیدمن میخواهم شما راهنماییم کنید که دقیقا چطور در زمان ارائه رفتار کنم که اولا باعث تحقیر شدن استادم نشوم و ثانیا علاوه بر هم کلاسی هایم استادم را هم مجذوب مطالب ارزنده بکنم؟
  و یک سوال این که من آن مطالب جدید رو از یکی از استادمان دارم آیا به نظر شما بهتراست که نام استادم را در کلاس این استادم بگویم وبه درس ایشان استناد بکنم؟
  من منتظر راهنمایی شما بزرگوار میمانم باتشکر فراوان

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   امیدواریم که ارائه ای همراه با موفقیت داشته باشید.
   همانطور که در بسته جامع نیز توضیح داده شده است مطالب باید اعتبار داشته باشد و چنانچه از طرف خودتان نیست حتماً منبع را ذکر کنید.
   چنانچه منابع را بگویید در نتیجه فرد دیگری هم از شما ناراحت نمی شود و صحبت تان نیز اتبار خواهد داشت.
   می توانید نام شخص معتبر را به کار ببرید که دیگران نیز بشناسند و یا از تحقیقات انجام شده در صحبت تان به کار گیرید که کاملاً دقیق باشد.
   موفق باشید.

 29. پریوش می گوید

  سلام خسته نباشید من هم خجالتی هستم هم ترس از صحبت دارم برای همین تو شغلم با مشکل مواجه میشم متاسفانه قدرت خرید هیچ کدوم از فایل ها رو ندارم خوش به حال کسایی که میتونن تهیه کنن و استفاده کنند

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   امیدواریم که با وجود شرایط تسهیل در خرید محصولات تمامی علاقه مندان بتوانند در دوره های غیرحضوری موردنیازشان شرکت نمایند.
   موفق و پیروز باشید.

 30. omid می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما،راستش من از بچگی خیلی کم حرف بودم،جوریکه بعضیا با طعنه بهم میگفتن یه کم هم تو حرف بزن ،اینجوری که تو ساکتی حرف زدن یادت میره! البته اون موقع بچه بودم،، الان ۲۰سالمه و دانشجو هم هستم،نسبت ب گذشته خیلی بهتر شدم،ولی باز هم اصلا راضی نیستم،توو جمع خیلی کم صحبت میکنم،چون میدونم ک اگه حرفمو ادامه بدم سوتی میدم! توو جمع دوستام هم همینجور هستم، واقعا دارم اذیت میشم،خیلی گیج میزنم،سر کلاس یا جاهای مختلف اصلا نمیتونم با جنس مخالف هم صحبت شم و ارتباطم کلا ضعیفه..ممنون میشم اگه کمکم کنید،

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به دوره مهارت خوب صحبت کردن را از طریق لینک زیر مشاهده و بررسی نمایید:
   مهارت خوب صحبت کردن
   موفق باشید.

 31. محبوب می گوید

  با سلام خدمت شما که وقتتون را اختصاص دادید به خوندن نظریات.استاد من از بچگی خیلی خجالتی بودم بی نهایت و همیشه هم خیلی با صدای اروم حرف میزدم الان هم نه تا به اون حد ولی هنوز هم کم حرفم و خجالتی هستم کارشناسی ارشد مشاوره میخونم یه مدت دیگه کنفرانس و همینطورارائه دارم راحت نیستم وقتی خودمو آماده میکنم صدام میلرزه خودم خجالت میکشم ناگفته نمونه خیلی از فرصت های پیشرفت شغلی رو هم از دست دادم .تمریت هم میکنم بلند حرف بزنم ولی وقتی بلند حرف میزنم دیگران میگن تن صدات عصبانی میشه .یادمه دوران ابتدایی سر صف که جایزه میدادن به بهترین ها من نرفتم جایزه مو بگیرم روم نمیشد برم سر صف جایزه بگیرم. میخام نغییر کنم واقعا میخوام و نیاز به کمک در این زمینه دارم. لطفا راهنماییم کنید.ممنون از توجهتون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم که مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی
   diane-windingland
   همچنین پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.

 32. محمد کرد می گوید

  با سلام و تشکر از برنامه خوبی که دارین
  من بر عکس همه تو جمع زیاد حرف میزنم
  گاه بی گاه هر چی به ذهنم میاد میگم
  و همین موضوع باعث شده که لقب وراج رو کسب کردم.
  سوال:چطوری میتونم در جمع ئوستان یا جلسات رسمی کم و مفید صحبت کنم .
  ممنون میشم به ایمیلم جواب رو ارسال کنید

 33. باران می گوید

  ممنون از زحمات شما، من خوب و رسا صحبت میکنم ولی بیشتر وقتها کلمات را فراموش میکنم.مطالعه هم دار فکر میکنم مشکل تمرکز دارم.ممنونم

 34. ابوالفضل می گوید

  سلام من چکار کنم وقتی که دارم صحبت میکنم نفس کم میارمو ونمیتونم درست صحبت کنم؟مرسی از زحماتتون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   در دوره فن بیان و صداسازی به طور کامل تمرینات تنفسی توضیح داده شده است.
   موفق و پیروز باشید.

 35. مهدی می گوید

  با سلام من در جمع های زیاد نمی تونم درست حرف خودمو بگم وحرفهیم از ذهنم میرند چکار کنم بیانم روان وشیوا باشد.ممنون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت هایتان هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات گفته شده را حتماً به دقت انجام دهید:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   دانلود رايگان كتاب سخنراني بداهه
   امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.

 36. ziba می گوید

  بااحترام آقای بهرام پور
  مشکل بنده علاوه بر استرس از سخنرانی در جمع ؛حتی صدا و ممکنه تمام بدنم نیز دچار لرزش و استرس شوم.حتی پیش روانشناس هم رفتم اما رفتار من اصن تغییر نکرده

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   برای اینکه صدایمان نلرزد راهکارهایی وحود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به دوره کنترل لرزش صدا را مشاهده و بررسی نمایید:
   کنترل لرزش صدا
   موفق و پیروز باشید.

 37. محمود می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده ۲۸ سال سنم است ولی صدایم اهسته است و نازک است نمی توانم راحت تو جمع صحبت کنم لطفا راهنمایی کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   ​دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های خود هستید.
   دوست عزیز شما اگر فکر می کنید صدای خوبی ندارید می توانید با انجام تمرین هایی در زمینه ساخت حنجره از این مهارت برخوردار شوید.
   پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه و تمرینات آن را انجام دهید:
   چگونه صدای خوبی داشته باشیم؟
   موفق باشید

 38. عرفان می گوید

  سلام…….متشکر از مطلب عاااااالیتون

 39. حامد می گوید

  خیلی خوشحالم از سایت زیبای شما استفاده میکنم . از ان خوشحال تر پیگری و تلاش مستمر شما در ارسال ایمیلها تلاش شما در راهنمایی های فروان و خلاصه با اینکه در ارتباطهای فردی نسبتا موفق هستم اما مشکل اصلی من صحبت در جمع هستش امیدوارم برای رفع کم رویی که در این زمینه دارم حضورن به خدمت شما دوست عزیزم اقای بهرام پور برسم . با تشکر

 40. نگار می گوید

  باعرض سلام وخسته نباشید من دانشجو هستم واصلا نمیتوانم در کلاس صحبت کنم ودچار تنگی نفس ولرزش دست میشوم وبه خاطر این موضوع ااکثر اوقات عصبانی وناراحت هستم خواهش میکنم کمکم کنید باتشکر

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   برای شما چند پیشنهاد داریم:
   ۱٫در ابتدا در آزمون زیر شرکت نمایید:
   تست کم حرفی
   ۲٫و اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 41. نانا می گوید

  با عرض سلام وحسته نباشید من ۱۸ سالمه
  اعتماد به نفس خیلی پاییینی دارم و نمیتونم توی جمع به خوبی صحبت کنم و همش صدام میلرزه اگر متنی رو با صدای بلند برای بقیه بخونم صدام میلرزه و استرس میگیرم امسال کنکور میدم و همش استرس اینو دارم که اگه بخوام وارد دانشگاه بشم چطور درسهامو ارایه کنم وکنفرانس بدم واقعا این موضوع خیلی مشکلات برام بوجود میاره ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   مهارت های تقویت اعتماد به نفس در ارتباطات
   diane-windingland
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   همچنین برای لرزش صدا به شما پیشنهاد می کنیم که لینک زیر را مطالعه کنید:
   کنترل لرزش صدا
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   موفق باشید

 42. کاویان می گوید

  سلام و عرض خداقوت دارم خدمت شما…من با توجه به کارم جلسه زیاد میرم و باید توی جلسات صحبت کنیم و نظر و پیشنهاد و راهکار برای برنامه هامون بدیم ولی متاسفانه تو اینطور موقعیتها من هول میشم و نمیدونم چه بگم.نمیدونم چطور شروع کنم ..اتفاقا همه فن و فنون سخنرانی را هم میدانم ولی کلا آدمی هستم که فی البداهه حرفی برای گفتن ندارم و بلد نیستم حرف بزنم..همه تواناییهای منو میدونن..من تو زمینه برنامه های عملیاتی برنامه ریزی و اجرا خیلی موفق هستم ولی موقع حرف زدن خیلی آدم دست و پا چلفتی و بی دانشی محسوب میشم که این منو آزار میده بنطرم بیشتر هم بر میگرده به بچگی و توذهنی هایی که تو بچگی خوردم و هر وقت میخواستیم تو جمعی حرف بزنیم بهمون میگفتن بچه تو جمع بزرگا حرف نمیزنه حالا این معضل بزرگی برای من شده که وقت سخنرانی و صحبت همه چی یادم میره و بنظر خودم مثل یک آدم احمق جلوه میکنم..به نظرم خوندن مقاله هیچ کمکی به من نمیکنه چون همه فنها رو بلدم ولی در موقع عمل نمیتونم اجرا کنم.اگر در جلسات میشد صحبتها را به جای قرایت کردن نوشت من میتونم بگم روی کاغذ میتونستم دل نشین و موفق صحبت کنم ولی به زبان نمیتونم صحبتهامو بیان کنم. از شما خواهش دارم یک راهی رو به من پیشنهاد بدید که بتونم صحبت کردن و نظر دادن را یاد بگیرم از شما بخاطر وقتی که میگذارید سپاسگزارم

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید
   پيشنهاد مي‌كنیم مطالب زير را مطالعه نماييد و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ترفندها و نحوه شروع سخنرانی
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   و اگر می خواهید جزو افرادی باشید که سخنرانی های بداهه بسیار قدرت مندی را ارائه می کنند در دوره آموزشی غیرحضوری مهارت های سخنرانی بداهه شرکت کنید.
   به این نکته توجه کنید که این مقالات برای شما عزیزان تنها جهت مطالعه ارائه نمی شود بلکه نیاز است که راهکارهای ارائه شده آن را انجام داده و در محیط واقعی از آن ها استفاده کنید،همچنین در صورتی علاقه مندی به یادگیری این مهارت ها در محیط واقعی پیشنهاد می کنیم که در دوره های حضوری مجموعه شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 43. هانیه زینلی می گوید

  باسلام
  از آقای بهرام پور بابت آموزش ها خیلی ممنونم.
  بنظر من قبل از همه این کارها در مورد فن بیان مخاطبین این برنامه مشاوره با آن ها میباشد ویافتن نقاط ضعف و قوت در بیان آنهاست.
  باتشکر

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside