معرفی کتاب- سکوت قدرت درونگراها

30

معرفی کتاب- سکوت قدرت درونگراها

 

کتاب سکوت در سال ۲۰۱۲ در آمریکا به چاپ رسید و در همان سال پرفروش ترین کتاب سال نیویورک تایمز/ واشینگتن پست/ لوس آنجلس تایمز/ NPR/ INDIE/هفته نامه ناشران آمریکا شناخته شد. همچنین موسسه آمازون آن را در لیست سه کتاب برتر سال ۲۰۱۲ قرار داد، همچنین بسیاری از هفته نامه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان این کتاب را در لیست ۱۰ کتاب برتر سال ۲۰۱۲ اعلام کرده اند.

سکوت

خانم سوزان کین یک فرد درون گرا است که در زمینه درون گرایی تحقیقات زیادی انجام داده است و کتاب مشهوری با نام Quiet: The Power of Introverts in a World That Can’t Stop Talking (اگر بخواهیم ترجمه کنیم: سکوت: قدرت درون گراها، در دنیایی که از حرف زدن نمی‌ایستد!) دارد که در این کتاب بسیار زیبا در مورد قدرت‌های افراد درون گرا و این که چطور می‌توانند با تغییراتی در شناخت و زندگی خود بازدهی و رضایت خود را بسیار بیشتر کنند، صحبت می‌کند.

در ویدئوی زیر یک معرفی کوتاه از این کتاب را برای شما دوستان عزیز آماده کرده‌ایم و امیدواریم کتاب را مطالعه کنید و از آن استفاده نمایید.

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

 

برای دانلود فایل PDF کافیست اینجا کلیک کنید 

همچنین پیشنهاد می‌کنم که ویدئوی سخنرانی بسیار عالی از خانم سوزان کین در تد را مشاهده نمایید:

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

متن ویدئوی معرفی کتاب- سکوت قدرت درونگراها:

 

دوستان عزیز وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان سلام

سعی داریم هرماه کتابی را برای شما عزیزان معرفی کنیم و کتابی که این ماه برای شما در نظر گرفتیم، کتاب سکوت قدرت درون‌گراها در دنیایی که از حرف زدن بازنمی‌ایستند نوشته خانم سوزان کین است.

این کتاب در خصوص درون‌گرایی و ویژگی‌های این افراد و همچنین روابط بین افراد درون‌گرا و برونگرا صحبت شده که با توجه به اینکه بیش از یک‌سوم جامعه را افراد درون‌گرا تشکیل می‌دهند، پیشنهاد می‌کنم چه افراد درون‌گرا حتماً این کتاب را مطالعه کنند و از ویژگی‌های شخصیتی‌شان آگاه شوند و بدانند چگونه بتوانند انرژی‌های خودشان را آزاد کنند و از پتانسیل‌های خودشان به‌خوبی استفاده کنند و همین‌طور افراد برونگرا با توجه به اینکه حتماً یکی از نزدیکانشان حالا چه در روابط اجتماعی، چه در خانواده و یا در محیط کار درون‌گرا هست بتوانند با آن‌ها ارتباطات بهتر و مؤثرتری داشته باشند.

این کتاب در سال ۲۰۱۲ منتشرشده و در آن سال جزو سه کتاب پرفروش آمازون بوده و خوشبختانه کتاب، به‌روزی هست و به فارسی توسط خانم‌ها نرگس جوادیان و نعیمه اعتدال مهر ترجمه‌شده و این کتاب در دسترس هست و می‌توانید تهیه کنید.

خانم سوزان نویسنده کتاب، به‌شدت درون‌گرا بوده و درباره خودشان می‌گویند:گوش دادن را به حرف زدن، مطالعه را به روابط اجتماعی و شرکت در فضاهای مجازی را به شرکت در گروه‌های اجتماعی ترجیح می‌دهند و با توجه به اینکه سخنران خوبی نبودند، تعجب می‌کنند که چگونه در چند سال گذشته بیش از صد سخنرانی بزرگ را داشته‌اند، یک سخنرانی بسیار عالی هم در تد داشتند که در انتهای این مقاله ویدئوی آن را قراردادیم و شما می‌توانید مشاهده کنید.

سخنرانی ایشان، بسیار عالی هست که موضوعش درباره درون‌گرایی است.

اگر بخواهم توضیح بیشتری درباره کتاب بدهم، همان‌طوری که در ویدئوی قبلی در خصوص درون‌گرایی توضیح داده بودم و با توجه به اینکه بیش از یک‌سوم جمعیت را درون‌گراها تشکیل می‌دهند، لازم هست که افراد این ویژگی‌های خودشان را بشناسند و این‌را در نظر بگیرند که جامعه درسته افراد را به سمت برونگرایی سوق می‌دهد و درون‌گرایی یک‌بار منفی برای بیشتر افراد دارد، ولی این را در نظر بگیرید که اگر افراد درون‌گرا نبودند شاید جای خیلی از این ایده‌های ناب و کارهای بزرگ در دنیای ما خالی بود.

سکوت

کارهای بسیار بزرگی توسط افراد درون‌گرا انجام‌شده و به‌جای اینکه افراد درون‌گرا سعی کنند به برونگرایی تظاهر کنند و انرژی‌های خودشان را هدر بدهند، سعی کنند در همان‌جایی که هستند آن را پیدا کنند، هم احساس راحتی بیشتر دارند و هم می‌توانند بیشتر از آن توان و انرژی‌ای که دارند، استفاده کنند.

در این کتاب یک ‌فصلش در خصوص این موضوع هست که باشخصیت‌های مخالف چطور برخورد داشته باشیم

یعنی اگر درون‌گرا هستیم با یک برونگرا و اگر برونگرا هستیم با یک درون‌گرا چگونه برخورد کنیم.

مثال: شاید برای فردی باشخصیت برونگرا، سکوت یک درون‌گرا آزار دهنده باشد و بالعکس برای یک درون‌گرا

عجیب باشد که بعد از یک روز پرمشغله و شلوغ، چگونه یک برونگرا همچنان پرانرژی هست و شاید ترجیح بدهد که به مهمانی هم برود، در این کتاب درباره روش‌های ارتباطی این دو شخصیت و حل مشکلاتشان آموزش‌های بسیار خوبی ارائه داده ‌شده است که با مطالعه می‌توانیم خیلی از این مشکلات را برطرف کنیم.

ما اگر درک درستی از افراد دیگر با ویژگی‌های شخصیتی متفاوت داشته باشیم، این موضوع خیلی به ما کمک می‌کند و می بینیم که چقدر روابطمان بهتر می‌شود.

یک‌فصل دیگر این کتاب به کودکان درون‌گرا پرداخته است و پیشنهاد می‌کنم که والدین و معلمین این فصل را به‌دقت مطالعه کنند، چون اگر کودکان درون‌گرا از همان دوران کودکی این ویژگی‌شان شناخته نشود و در زمین‌بازی، خانه و مدرسه نتواند انرژی‌هایشان را آزاد کنند و به‌طور مناسب با آن‌ها برخورد نشود، ممکنه که در آینده نتواند جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند و به همین دلیل فرصت‌های خوب زیادی را از دست بدهند.

دوستان گرامی به این نکته توجه کنید که شخصیت درون‌گرا و برونگرا به‌طور مطلق وجود ندارد و درون‌گرایی و برونگرایی یک طیف گسترده هست که هرکدام از افراد با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌شان در یک قسمت از این طیف قرار دارند، به همین دلیل یک فرد نمی‌تواند بگوید من درون‌گرا و یا برونگرای مطلق هستم.

هرکدام می‌توانند قسمتی از ویژگی‌های این طیف را داشته باشند ولی افراد می‌توانند با کسب مهارت‌های دیگر این مهارت‌ها را توسعه بدهند، توسعه این مهارت‌ها با اینکه ما بخواهیم کلاً نقش یک شخص برونگرا و درون‌گرا را بازی کنیم کاملاً متفاوت هست، با شناخت ویژگی‌های خودمان و همچنین ویژگی‌های شخصیتی‌مان، می‌توانیم از ویژگی‌های شخصیتی تیپ مخالف خودمان هم استفاده کنیم ولی با آگاهی و دانش کامل

در این کتاب از مشاهدات عینی و مطالعات علمی به‌روزی استفاده‌ شده است. بسیاری از این ویژگی‌های شخصیتی، به مسائل ژنتیکی و فیزیولوژیکی مرتبط است و قسمتی به محیط، جامعه و جغرافیایی محل سکونت ما بستگی دارد و همه این‌ها بر این مطالبی که گفته شد و بر روی این ویژگی‌های شخصیتی اثر دارد.

در پایان این کتاب خانم سوزان کین جمله بسیار زیبایی دارند که دوست دارم برایتان بیان کنم.

ایشان می‌نویسند که:

راز زندگی شاد این است که زیر نور مناسب قرار بگیری

برای بعضی‌ها نور روی سن تئاتر جذاب است و برای بعضی دیگر نور چراغ مطالعه روی میز

کشف کنید برای چه‌کاری به این دنیا آمده‌اید و اطمینان حاصل کنید که مأموریتتان را انجام خواهید داد

در پایان از شما دوستان عزیز تقاضا می‌کنم چنانچه درباره این کتاب نظری دارید در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید و یا اگر قسمت‌هایی از این کتاب، برایتان جالب بود و می‌خواستید دوستان دیگر هم از آن اطلاع داشته باشند برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

ممنون از توجهتان

پیروز و موفق باشید

 

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 30 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. سحر رضوی می گوید

  من درون گرا هستم و شوهرم برون گرا.
  زمانی که به مهمونی می خوایم بریم من حتما باید یه کتاب با خودم ببرم تا احساس آرامش کنم و اگر فرصتی پیش بیاد حتی شده ۲ ۳ صفحه بخونم.
  شوهرم همیشه شاکی می شه, می گه ما داریم می ریم مهمونی برای چی با خودت کتاب میاری؟!
  فکر می کنه این کار من یعنی بی احترامی به دیگران.

  الان فهمیدم که در این احساسم تنها نیستم و خیلی ها دوست دارن با کتابهاشون تنها باشن.

  1. کامران گنجی می گوید

   من هم یک درون گرا هستم اما برای مهمانی رفتن لازم نیست که کتاب با خودتون ببرید و شاید نظر همسرتون هم درست باشه
   شما می تونید با فراگیری راه های ارتباط موثر مشکل خودتون رو برطرف کنید و بعضی اوقات لازمه از درون گرایی گریزی هم به برون گرایی بزنید

   موفق باشید

   1. سحر رضوی می گوید

    همراه داشتن کتاب به این معنی نیست که من از مهمونی خوشم نمیاد, اما باید همراهم باشه و چند صفحه ای بخونم که این احساس رو نداشته باشم ۴ ساعت زمانم رو از دست دادم.

    معیار من برای روز مفید این هستش که چه کار مفیدی انجام (که خوندن کتاب هستش) و این که بتونم در هفته ۲ کتاب بخونم.

    من مشکلی با درون گرا بودن ندارم, مشکل من همسرم هستش که نمی دونه چرا به کتاب علاقه دارم.
    برعکس توی کارم به دلیل اینکه به خوبی با دیگران ارتباط برقرار می کنم, کسی متوجه نمی شه که من درونگرا هستم.

    1. حسین سلیمانی می گوید

     سلام بر شما دوست گرامی
     رفتار شما کاملا اشتباه است – حق با همسر شماست ، شما میتوانید با فرا گرفتن تکنیک های تند خوانی هفته ای ۳ کتاب بخوانید و اما سعی کنید برای مطالعه بیشتر از خوابتون بزنید و یا اینکه از تماشای تلویزیون صرفه نظر کرده و به مطالعه بپردازید ، نود درصد افراد جامعه مفهوم درونگرا رو متوجه نمیشن و یا اهل مطالعه نیستند و کتاب خواندن شما را در میهمانی بی ادبی تلقی میکنند . کتاب یک بخش از زندگی شماست و شما یا به میهمانی نرید و یا اگر رفتید کتاب به همراهتون نبرید . موفق باشید

     1. سحر رضوی می گوید

      سلام دوست عزیز

      من سالهاست که تلویزیون نگاه نمی کنم.
      بله در حال انجام تکنیک های تند خوانی هستم که بتونم در هفته کتابهای بیشتری بخونم.
      احتمالا منظورمو بد رسوندم, به این صورت نیست که از اول مهمونی تا آخرش کتاب دستم باشه, ۳ ساعتی رو همراه جمع هستم بعد که دیگه بحث مهمی نیست و جو رو مناسب احساس می کنم چند دقیقه ای کتاب می خونم.

      در کل از دوستان ممنونم, متوجه منظور شما بزرگواران هستم که می خواید راهنماییم کنید دیگران این برداشت اشتباه رو نداشته باشن و این که من هم از طریق دیگه ای می تونم این احساس مفید بودن رو به دست بیارم.

     2. حسین سلیمانی می گوید

      سلامی مجدد خدمت خواهر بزرگوار و فرهیخته ام خانم رضوی عزیز
      آفرین ، با اینکه درون گرا هستید ، مشخصه که روابط موثر و خوبی با اطرافیان خودتون دارید و اگر روند میهمانی بصورتیه که شما میگید پس ایرادی نداره چون دو سوم وقت ارزشمندتون رو با گذروندن در جمع صرف میکنید و ایرادی نداره که مدتی هم کتاب بخونید . منظور من هم این بود که اگر ماها در موقعیتی قرار می گیریم که اطرافیانمون ما رو درک نمی کنن بهتره که ما به سمت اونها شیفت پیدا کنیم و با اونها همگامی کنیم
      موفق باشی خواهرم ، برای شما و خانواده محترمتون سعادت و ثروت و خوشبختی رو از خداوند کریم خواستارم
      موفق باشی – در پناه حق

     3. رضا چمنی می گوید

      بنده خدا میخواد دو کلمه کتاب بخونه تو مهمونی ببین چه جلادهایی پیدا شدن که یکی به این عادت این خانوم برچسب مشکل زده اون یکی هم که خط اول نوشته رفتار شما کاملا اشتباست :)) اتفاقا رفتارت کاملا درسته و اگه کسی مشکل داره بهتره مشکلش رو برطرف کنه. کل ایده ی همین کتاب هم همینه که اگه ابله هایی دوروبرت پیدا شدن که بهت گفتن به صرف درونگرا بودن مشکل داری و خواستن با خودت به زور همرنگت کنن اعتماد به نفس داشته باشی و بفهمی که آدمای زیادی این طورن و این نه تنها ضعف نیست بلکه شاید بزرگترین ویژگی یک آدم باشه. این کتاب نوشته شده که به درون گراها بگه جلوی برون گراهای سطحی و پر حرف بیاست و به خودت افتخار کن. حتا اگه اینقدر ابله بودن که به تو برچسب مشکل دار بودن زدن.

     4. حامد می گوید

      دوست عزیز، متاسفانه مهمانی های ما ایرانی ها اصلا ارزشی نداره الان. مهمونی های ما پر از بحث از فوتبال، تلوزیون دیدن، بحث های بیهوده دیگه هست. حالا این وسط کتاب خوندن شاید عجیب به نظر برسه اما خیلی خیلی مفیدتر از شرکت در بحثای بیهوده هست. چند روز پیش به خاطر مراسمی به یک تالار دعوت شده بودم. قبل از صرف ناهار، وقتی همه آماده کنار میزهای ناهار خوری نشستن، یه مشکلی پیش اومد و چهل دقیقه طول کشید حاضر شدن ناهار. حالا بقیه شروع کردن از فوتبال حرف زدن و جک گفتن و خندیدن. من هم کتابمو درآوردم چند صفحه ای خوندم. الان تعجب میکنم چرا هیچ کسی به اون افراد نگفت شما مهمونی اومدید نه برنامه فوتبال و جوک گفتن، ولی به من اعتراض کردن که اینجا جای کتاب خواندن نیست. تقصیر ما نیست، مشکل اینجاست که به ما یاد دادن فوتبال و جوک گفتن مهمتر از کتاب خوندن و تفکر و تعقل هست.

   2. رضا چمنی می گوید

    طرف کتاب رو نوشته که به امثال تو بفهمونه که درون گرا بودن (کتاب خوندن، دوست داشتن تنهایی و غیره) “مشکل. نیست. بعد تو دقیقا زیر پستی که مربوط به همین کتابه اومده ویژگی این آدم به برچسب مشکل زدی. دنیا باید چیکار کنه با افرادی که حتا یک کتاب بزرگ هم نمی تونه یک خط بهشون بیاموزه؟!

  2. حامد می گوید

   این کار طبیعی هست. من هم همینطورم با این تفاوت که من بیشتر خونه میمونم و مطالعه میکنم. زمان هایی که به خاطر کار بیرون نیستم، جایی نمیرم و کتاب میخونم. بیرون هم برم معمولا یه کتاب حیبی برمیدارم و میخونم. زیاد هم اهل بیرون رفتن تفریحی نیستم. خونه موندن و مطالعه رو ترجیح میدم به هر کاری. اما متاسفانه در جامعه ما این کار بد دونسته میشه و همه تصور میکنن اگه برای مثال من با دوستام برم با ماشین دور دور بزنم یا هر روز و شب تو مهمونی های مختلف باشم آدم خوبی هستم و با کلاس. خیلی طول میکشه این تصورات بیهوده و دور از عقل حذف بشه. مهمترین کار نادیده گرفتن نظر مردم و ادامه دادن کاری هست که خودمون درست میدونیم.

 2. کامران گنجی می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت شما

  خیلی خوب شد که بخش معرفی کتاب راه اندازی شد و از شما ممنونم

 3. مهشید بهرام‌پور می گوید

  سلام بر دوستان گرامی
  و بسیار ممنونم که نظرات خود را با ما در میان میگذارید.
  خانم سحر رضوی گرامی پیشنهاد میکنم حتما کتاب سکوت را مطالعه نمایید. یک فصل از این کتاب به موضوع روابط افراد با تیپ های شخصیتی متفاوت پرداخته و نکات بسیار خوبی عنوان شده است که مطمئنا در این زمینه به شما بسیار کمک خواهد کرد.
  پیروز و شاد باشید.

  1. حسین سلیمانی می گوید

   درود بر شما خانم بهرام پور عزیز
   خیلی خوبه که این بخش راه اندازی شده و ممنونم از شما به جهت اجرای زیباتون و معرفی این کتاب سودمند ، صرف نظر از اینکه کتاب خوندن یک امر واجبه و مفیده اما خیلی اوقات به دلیل عدم شناخت در انتخاب کتاب مناسب ، نه تنها نتیجه مناسبی نمیتوان از خواندن کتاب بدست آورد بلکه باعث اتلاف وقت و انرژی نیز خواهد شد ، از شما و گروه شما بسیار سپاسگزارم
   پشتکار و تلاش گروه شما ستودنیست
   لطفتان مستدام . . .

  2. سحر رضوی می گوید

   سلام, چشم حتما این کتاب رو تهیه می کنم.
   ممنونم از بابت معرفی کتاب.

 4. احسان یوسفی می گوید

  باسلام و تشکر از اینکه بخش معرفی کتاب را راه انداختید.
  خانم بهرامپور از شما هم بسیار ممنمونم و اینکه واقعا افراد درونگرا بسیار به مشکل برمیخوردند و این میتواند کمک بزرگی برای درونگراها باشد.

 5. ابراهیم سواری می گوید

  سلام دارم خدمت استادبهرام پوروهمکارانش ازاین که به فکرماهستید وکتابهای پرفروش دنیارابه مامعرفی میکنیدسپاسگزارم

 6. میلاد می گوید

  ممنون آقای بهرام پور عزیز از اینکه این بخش رو راه اندازی کردید بی صبرانه مشتاق معرفی کتاب های بعدی هستم.

 7. شرکت نت پایدار می گوید

  کتاب خیلی خوبی بود ممنون
  موفق باشید

 8. عباس اسماعیل زاده می گوید

  سلام
  پیشنهاد می کنم در گوشه ای از صفحه معرفی کتاب، باکسی تعبیه شود تا نام کتاب، نام ناشر، نویسنده، مترجم و دیگر توضیحات از قبیل قیمت یا سال چاپ در آن نوشته شود تا مخاطبین بتوانند اطلاعات کلی را به سرعت کسب کرده و یا اگر بعد از مدتی به مطلب سر میزنند، مجبور نباشند صفحه را برای پیدا کردن نام مترجمان زیر و رو کنند!
  ممنون که کتاب معرفی می کنید 😉

 9. پرميز تاجيك می گوید

  سلام به شما سلام
  لطفا توضيح دهيد ك چگونه و چطور ي مي توانم اين كتاب را تهيه و خريداري نماييم…
  پيشنهاد مي كنم همكاران محترم مجمومه ترتيبي اتخاذ نمايند تا از طريق سايت بتوانيم اين كتاب را خريداري كنيم…
  سپاسگزارم از شما سپاسگزارم
  آرامش من
  واقعا سپاسگزارم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم از اینکه نظرتان را گفتید.
   در حال حاضر شما می توانید کتاب را از انتشارات منظومه نگاران پیگیری نمایید.
   با تشکر از شما

   1. پرویز تاجیک می گوید

    ممنونم ار شما ممنونم
    فعلا این کتاب موجود نمی باشد..
    لطفا اگر می توانید این کتاب را برایم تهیه کنید.
    سپاسگزارم از شما سپاسگزارم
    آرامش من
    واقعا سپاسگزارم

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست گرامی سلام
     شما می توانید این کتاب را از طریق کتابفروشی های دیگر تهیه کنید و مطمئناً پیدا خواهید کرد.
     در این بخش کتاب ها فقط توسط مجموعه معرفی می گردد.
     با تشکر از همراهی شما

 10. انوش شمس ناتری می گوید

  آبی بود بر آتش این دغدغه هام که: چرا توی مراسم عروسی و جشن ها مثل قزل آلا یهو میخزم و در میرم!!
  یا اینکه افسوس می خورم چرا نمی تونم مثل فلان دوستم اینقدر زیاد و تند حرف بزنم!!
  و اینکه مهمون داریم و می رم اتاق دیگه و دو خط از کتابم می خونم و بر میگردم!!
  حالا خیالم با خوندن این کتاب راحت شد و لذت بیشتری از خودم و رفتارم و زندگیم میبرم.

 11. مهرداد می گوید

  سلام
  من ۱۶-۱۷ سالمه و کمو بیش حس میکنم اثاری از درونگرایی تو من هست از طرفی اعتماد به نفس پایینی دارم طوری گاها به درسام تو مدرسه هم آسیب زده و میزنه
  میخواستم بدونم این کتاب میتونه برای تقویت اعتماد به نفس و همچنین شیوه کنترل و برخورد با درونگرایی برای من مفید باشه؟؟؟؟؟؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که به پیشرفت خود اهمیت می دهید به شما تبریک می گوییم.
   این کتاب حتما برای شناخت خصوصیات افراد درون گرا به شما کمک خواهد کرد،همچنین پیشنهاد می کنیم که کتاب تکنیک های شخصیت خوانی را برای شناخت شخصیت های مختلف مطالعه کنید.
   با توسعه مهارت های خود می توانید شخصیت برون گرایی داشته باشید و به راحتی در حیطه های دیگر فعالیت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

   1. مهرداد می گوید

    میشه بگین از کجا تهیه میشه کرد
    تو شهر ما نیستش

    1. بهرامی نگار می گوید

     سلام دوست عزیز
     کتاب تکنیک های شخصیت خوانی برای انتشارات بهار هست و شما می تونید از طریق سایت آدینه بوک این کتاب رو تهیه کنید:
     آدینه بوک
     موفق باشید.

     1. مهرداد می گوید

      ممنون تهیه کردم
      کتاب سکوت رو از کجا میشه تهیه کرد؟

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside