مرگ انسان بیشتر از یک نفر چطور هست؟

9

انسان بیشتر از یک نفر چه کسی هست؟

کسی که جوری زندگی می کنه تا دنیا با وجود اون جای بهتری برای زندگی کردن باشه

در این فیلم آموزشی که توسط محمدپیام بهرام پور ضبط شده است توضیح داده اند که مرگ انسان بیشتر از یک نفر چه شکلی هست و قبل از آن لازم هست چه کارهایی انجام بدهیم:

 

برای دانلود فیلم کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود این فیلم

گزیده ای از فیلم مرگ انسان بیشتر از یک نفر چطور هست؟

هر کسی به اندازه اثرگذار بودن خودش هست و مهم اندازه اثرگذاری نیست، بلکه مهم اینکه بهترین خودمون باشیم و بیشتری تلاش رو کنیم

اول از خودمون شروع می کنیم و قطعاً با بهتر شدن خودمون دنیامون هم جای بهتری برای زندگی کردن میشه…

مرگ انسان بیشتر از یک نفر چه شکلی باشه؟

بهترین کار این هست که همین دنیا برنامه ای برای ترک از دنیای خودمون داشته باشیم.

اگر همین الان از دنیا برید چه اتفاقی میفته؟

شما هم راجع به این فکر کنید…

همون طور که می دونید میلیون ها نفر در روز دارند از این دنیا میره و اگه الان از دنیا بریم اطرافیان مون به چه زحمتی می افتند؟

اقدامات لازم:

 • برای اطلاعات ضروری که داریم برنامه ریزی داشته باشیم که کجا بذاریم و در انتها در دسترس چه کسی یا کسانی باشه.
 • اطلاعات و اقداماتی که می خواهیم انجام بشه با شخصی که می خواهیم مطرح کنیم.
 • هزینه ها شامل بدهکاری و طلبکاری رو براش برنامه ریزی داشته باشیم.
 • بپذیریم که برنامه درستی برای ارث و میراث داشته باشیم.

کار خیلی سختی هست اما کمک می کنه حتی مرگ انسان بیشتر از یک نفر همه کمک کنه تا شرایط بعد از هم بهتر باشد.

کاری کنیم که مطمئن باشیم با رفتن مون هم دنیا جای بهتری برای زندگی کردن بشه.

متن فیلم مرگ انسان بیشتر از یک نفر چطور هست؟

به نام آن‌که هستی نام از او یافت   فلک جنبش زمین آرام از او یافت

سلام دارم به شما همراهان عزیز مجموعه بیشتر از یک نفر جایی که تلاش می‌کنیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم تا دنیامون یه جای قشنگ‌تر برای زندگی کردن بشه.

تو این ویدیو می خوام یک نکته خیلی خیلی مهم رو براتون مطرح بکنم و اون هم اینه که مرگ انسان بیشتر از یک نفر چجوری هست؟احتمالاً شما می دونید تعریف ما از انسان بیشتر از یک نفر چیه.

یعنی کسی جوری زندگی می کنه که دنیا باوجود اون جای بهتری برای زندگی می شه، هرکس به‌اندازه اثرگذاری خودش، یکی می تونه رو کل دنیا اثر بگذاره، یکی نه به‌اندازه یک دایره کوچیک تو زندگی خودش می تونه اثرگذار باشه. خیلی مهم نیست که اون اندازه چقدره بلکه مهم اینه که بهترین خودمون باشیم و بیشترین تلاش رو برای این هدف زیبا داشته باشیم و قطعاً اول از خودمون شروع می‌کنیم که خودمون بهتر باشیم و قطعاً با بهتر شدن خودمون دنیامون هم جای بهتری برای زندگی کردن بشه.

یک ویدیو ببینیم درباره بیشتر از یک نفر بودن.

خب حالا سؤال اینجاست کجا داریم می ریم؟ احتمالاً می دونیم کجا بودیم؟ الانم می دونیم کجا هستیم؟  حالا به کجا خواهیم رفت؟

این ویدیو رو ببینیم، صدا هم داره، صحنه‌ای که دیدیم قطعاً خوشایند نیست برای خیلی هامون، یک قطعه از سی صد و سی و خورده‌ای قطعه شهر تهران، که البته ما یه اشتباهی کردیم روز مانور هوایی پرندمون پر داده بودیم نزدیک بود که دیگه در خدمتتون نباشم تو این سمینار، تو یکی از همونا باشم، اره ما که داشتیم فیلم‌برداری می‌کردیم یهو دیدیم دو تا جنگنده از بالای سرمون رد شدند که جاتون خالی واقعاً، به خاطر همین موضوع نتونستیم تصویر کامل رو از بالا داشته داشیم.

این یه قطعه بود و این‌ها آدم‌هایی هستند که الآن نیستند بین ما، هشتاد میلیارد نفر الآن زیرخاک هستند، و مسئله این است که وقتی داریم دنیا را ترک می‌کنیم، کجا می خوایم باشیم؟ چه کسی باشیم؟ چه چیزی چیزی از ما باقی بمونه؟ به چه عنوان ما را بشناسند؟ وقتی داریم درباره بیشتر از یک نفر صحبت می‌کنیم منظورمون همینه، بیشتر از یک نفرها آدم‌هایی هستند که بیشتر و مؤثرتر از یک نفر هستند، یه جوری زندگی میکنه که حال خودشون خوبه حال عزیزانشون خوبه ،ارتباطاتشون خوبه، جایگاه خوبی دارند،اثربخش هستند، درآمد خوبی دارند، همه چی خوبه و زمانی که دنیا را ترک می‌کنند یه اثر خوشگلی از خودشون جا گذاشتند، یعنی دنیای بهتری برای زندگی کردند ، و اینکه شما الآن اینجا هستید یعنی الآن دارید رشد می‌کنید،یعنی شما هم می خواید بیشتر از یک نفر باشید.

خب گفتیم انسان بیشتر از یک نفر باید همیشه دنیا را جای بهتری برای زندگی بکنه اما یه موضوع خیلی خیلی مهم به ذهنم اومد، زمانی که یکی از عزیزان دوستان من به رحمت خدا رفت دیدم که دوست من چقدر دچار مشکل شد، چقدر دردسر کشید، چقدر زحمت افتاد و چقدر موضوع براش ایجاد شد به‌ واسطه فوت برادرش این اتفاق افتاد، می خوام در مورد این صحبت کنم که ما خیلی از وقتا فکر می‌کنیم، که زمانی که از این دنیا میریم کارمون با این دنیا تموم میشه اما به این آگاه نیستیم که از بین رفتن ما چقدر میتونه دردسر درست کنه برای بازمانده هامون و بیشتر از یک نفر بودن یعنی خیرمون بیشتر از شرمون باشه، اما خیلیا خیلی خوب زندگی میکنن اما وقتی میرن به رحمت خدا انقدر دردسر بعدش ایجاد میشه که واقعاً میشن کمتر از یک نفر بنابراین به ذهنم رسید یک برنامه‌ای راه‌اندازی بکنیم و این برنامه این باشه که بعد از ترک دنیای خودمون داشته باشیم توی همین دنیا ، می دونید مثل چی؟

من داشتم فکر می‌کردم که همین الآن از دنیا برم (خدایی ناکرده) اتفاقی که می افته چقدر همکارانم به‌زحمت می‌افتند، چقدر کلاس‌های نیمه‌تمام وجود داره، حسابدارمون چقدر به‌زحمت می افته، همسرم احتمالاً باید چقدر پاسخ‌دهی داشته باشه، چقدر رمز اینترنتی، چقدر یوزرنیم و پسورد، چقدر نکات ریز کار هستش که باید منتقل بشه و از اون موقع که این به ذهنم رسید یه سیستمی درست کردم شامل یک مجموعه طبقه‌بندی‌شده از اطاعات ضروری سوءبرداشت‌ها و کارهایی که باید اتفاق بیفته.

یعنی یه کاغذی دارم که تمام رمزهای عبور نوشته‌شده، از بانک گرفته حالا هر کدوم بسته به شرایط دسترسی پیدا میکنه به افرادی که مناسب است این دسترسی رو داشته باشند. از شرایطی مثل بانک گرفته تا یوزرنیم پسورد وب‌سایت و چیزهای دیگه، افرادی که باهاشون در ارتباط هستم اگه میتونن کارهایی رو که من انجام می‌دادم انجام دهند یا بهتر از من یا به‌اندازه من یا حداقل به‌اندازه رفع رجوع و ازتون خواهش می‌کنم.

شما هم راجع به این فکر کنید یه لحظه فکر بکنین اتفاق دیگه. اگر اشتباه نکنم روزی چند میلیون نفر بودند یه عدد وحشت ناک بودند یادم نیست الآن هشتاد میلیون بود یک‌میلیون بود ولی هرچقدر باشه خیلی زیاده، انقدر میلیون نفر در روز دارن از بین میرن، دارن از این دنیا میرن و واقعاً معلوم نیست که ما فردا جزء اون آمار باشیم یا نه.

اگه همین لحظه از دنیا بریم، اطرافیان ما چه زحمتی رو متحمل میشن، از هزینه کفن و دفنمون بگیرین، قطعاً این صحنه رو دیدین که همسر یه نفر به چه زحمتی می افته برای پوشش دادن هزینه‌ها، پس می شه رو خیلی از اینا فکر کرد، یک برنامه‌ای داشت یک چارچوبی داشت هرکسی بسته به شرایط خودش، شاید یک آبدارچی یک مجموعه، توضیح رو تو کاغذی بنویسه من چای رو از اینجا تهیه می‌کنم، حساب کتابام با اینجا این شکلیه، این روش وجود داره، من دوستی داشتم ضامن دوستش شده بود به‌واسطه این چکی داده بود به دوستش برای یک موضوعی و اون چک تو اسناد این دوست باقی‌مانده بود، دوست به رحمت خدا میره پدرش تو اسناد این چک رو می بینه و میگه این چک رو شما باید پرداخت کنی مبلغشو و دوست من هزینه بسیار زیادی رو متحمل میشه.

خب دوستش رو ازدست‌داده بود و نمیتونست اثبات کنه که بابا من اینو قبلاً پرداخت کرده بودم، اصلاً من ضامن شده بودم برای این موضوع نه‌تنها من هیچ پولی نباید می‌دادم بلکه، اونجا علاوه بر این‌که ضامن شده بود کل پول را هم خودش در شرایط بسیار بسیار بحرانی پرداخت کرد.

ازتون می خوام راجع به این فکر کنید هزینه‌هایی که شما دارید، اگر به کسی بدهکار هستید، اگر که طلبی دارین، اگر که هزینه‌هایی وجود داره این‌ها رو براش یه برنامه‌ریزی داشته باشید. اقدامات و اطلاعات لازم رو هم مشخص کنید، چه چیزهایی را باید چه کسانی بدونند به چه صورت و تصمیم‌ها.

من چقدر دیدم ارتباطات بسیار خوب خانوادگی به خاطر مدیریت نکردن ارث‌ و میراث از بین میره، این‌رو بپذیریم که اگه ما برنامه درستی برای ارث‌ و میراث نداشته باشیم، بین یه اعضای خانواده خیلی خوب میتونه اتفاقات خیلی بد بیفته. دعواهایی که میشه اتفاقاتی که میفته و این‌ها. پس راجع همه این‌ها یه بار فکر کنیم.

میدونم یه مقدار صحبت سختیه و آدم دوست داره  از زیرش فرار کنه، اما اگر یک‌بار این کار رو انجام بدید. فکر می‌کنم واقعاً ارزشش رو داشته باشه، آن‌وقت دیگه مطمئنیم با رفتنمونم دنیا جای قشنگ‌تری میشه وقتی‌که میریم میگن خدا خیرش بده نگذاشت هیچکی اذیت بشه. نگذاشت با مردنش کسی خیلی به‌زحمت بیفته. نگذاریم عزیزانمون غم دوری ما رو و مسائل این‌رو تحمل میکنن حالا وارد کلی مشکلات دیگه هم بشند. این‌طوری فکر می‌کنم خیلی قشنگ‌تر می تونیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم.

خدانگهدار

دانلود متن فیلم

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 9 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. پروین شیربیشه می گوید

  بسیار عالی و تاثیرگذار بود
  مفهوم “انسان بیشتر از یک نفر” چه دامنه وسیعی دارد و چقدر فراگیر است و ابعاد مختلف زندگی انسان را در بر می گیرد
  سپاس استاد بهرام پور عزیز برای تشریح این مفهوم انسانی

 2. بابک مرادی می گوید

  سلام و خدا قوت
  تبریک میگم به شما و مجموعه همراه شما
  پیش از این به این موضوع فکر کرده بودم ولی بطور آکادمیک و برنامه ریزی شده ! نه !
  چه اینکه خود زندگی و موضوعات مختلف در لحظات را مهمتر میدانم …
  به هر تقدیر طرح موضوع و رویکرد برام جالب بود
  البته هنوز فیلم مربوطه هنوز دانلود نشده …

 3. بابک مرادی می گوید

  سلام و خدا قوت
  تبریک میگم به شما و مجموعه همراه شما
  پیش از این به این موضوع فکر کرده بودم ولی بطور آکادمیک و برنامه ریزی شده ! نه !
  چه اینکه خود زندگی و موضوعات مختلف در لحظات را مهمتر میدانم …
  به هر تقدیر طرح موضوع و رویکرد کلی آن برام جالب بود
  شاد باشید

 4. لاله می گوید

  با سلام
  ياد فيلم مادر ساخته مرحوم حاتمي افتادم .تو صحنه اي كه مادر به بچه هاش در مورد پذيرايي از مهمونا بعد از فوتش ميگفت. همه چيز دقيق و مرتب.مثل يه مهموني باشكوه كه انگار مادر هم خودش حضور داره .

 5. علی بهرام پور می گوید

  بسیار عالی
  ما همه باید بتونیم بیشتر از یک نفر باشیم و تو این مسیر هیچ کوتاهی نکنیم

 6. خانه NLP ایران می گوید

  ممنون که کمک میکنید اثر خوبی از خودمان در این دنیا بجا بگذاریم.

 7. محسن محمدی می گوید

  سلام و درود
  بسیار عالی و تاثیرگذار
  این نکته که:
  سعی کنیم بهترین خودمون باشیم و در این راستا تلاش کنیم
  واقعا می تونه یک ستاره قطبی و راهنمای فوق العاده در زندگی هر فردی باشه

 8. حميدرضا مرادزاده می گوید

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه شما عزيزان زحمت كش كه باعث پيشرفت و تعالي كشور عزيزمان ايران مي شويد.همواره پيروز و سربلند باشيد.

 9. تیم انار می گوید

  سلام بسیار عالی

  براتون همیشه آرزوی موفقیت سربلندی دارم

  موفق باشید

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside