متقاعد سازی چیست – چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

36

متقاعد سازی چیست ؟

متقاعد سازی از آن کلماتی است که عموماً‌ همه جا استفاده می‌شود  و همه دوست دارن همه را متقاعد کنند! و باید بگویم که ما اعتقاد داریم متقاعد سازی و متقاعد کردن دیگران مهارت مهمی است اما قبل از آن باید با مهارت‌های فن بیان به خوبی آشنا بود.

اگر هنوز در این دوره رایگان شرکت نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنم حتماً اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید و از ۹ درس رایگان اموزش فن بیان و سخنرانی استفاده کنید.

 

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان

 

اگر بخواهیم بگویم که متقاعد سازی چیست، می‌توان تعاریف مختلفی از این مقوله پرکاربرد بیان کرد. مثلاً در ویکی پدیا، متقاعد سازی (Persuasion) معادل عبارت اقناع آمده است(که من نیز موافقم که بهترین ترجمه برای کلمه Persuasion عبارت ترغیب و یا اقناع است) در ویکی پدیا می‌خوانیم:

اقناع نقطه اوج مبحث ارتباطات است. مصدر آن قناعت است و قناعت یعنی بسندگی، سیری، اشباع، بی‌نیازی و به ثمر نشستن و کامل شدن. و اینها همه نشانه‌هایی از پیروزی و رضایت مندی است. به طور کلی اقناع هدف اساسی و غایی همه نوع رفتارهای ارتباطی است. ارتباط موفق و موثر آن گونه ارتباطی است که نتیجه دلخواه یعنی اقناع را به دنبال داشته باشد. در این صورت می‌توانیم به آن ارتباط متعالی نیز بگوییم

اما افراد بسیاری تعاریف بسیار زیادی در مورد این که متقاعد سازی چیست ارائه می‌کنند مثل اینکه:

 • فرد را قانع کنیم کاری را به رغبت خود انجام دهد.
 • انجام دادن کارهای مورد نظرمان توسط دیگران
 • مجبور کردن افراد در انجام کارهای مورد نظر ما

چنین تعریف‌هایی از متقاعد سازی، بیشتر من را یاد کلاه برداری می‌اندازد و اصلاً تمایلی به این تعاریف از متقاعد سازی ندارم و فکر می‌کنم که این تعاریف همگی یک مشکل بزرگ دارند که در ادامه به توضیح آن خواهم پرداخت. اما تعریفی که من دوست دارم از متقاعد سازی ارائه کنم به این صورت است:

کمک کنیم فرد تصمیم مورد نظر ما را بگید در حالی که:

 1. تمام اطلاعات کافی را داشته باشد.
 2. بخواهد در ادامه نیز این کار را انجام دهد.
 3. با تمایل خودش این کار را انجام دهد

چند مثال از متقاعد سازی

ما در طول زندگی روزمره خود ساعات زیادی را صرف متقاعد سازی می‌کنیم که اگر می‌دانستیم چطور می‌توانیم بهتر عمل کنیم، قطعاً می‌توانستیم با انرژی کمتری، عملکرد بالاتری داشته باشیم.

اجازه بدهید چند مثال را با یکدیگر مرور کنیم:

 • شما باید فرد مصاحبه کننده خود را متقاعد کنید که شما را استخدام کند.
 • شما باید همسر خود را متقاعد کنید که به جای دیدن سریال، به شما اجازه دهد فوتبال تماشا کنید.
 • شما باید مدیر خود را متقاعد کنید که با درخواست افزایش حقوقتان موافقت کند.
 • شما باید مشتری خود را متقاعد کنید که محصول یا خدماتتان ارزش خریدن دارد.
 • شما باید افسر پلیس راهنمایی و رانندگی را متقاعد کنید که مقصر تصادف نبوده‌اید. (البته اگر واقعاً نبوده‌اید)
 • شما باید فروشنده را متقاعد کنید که تخفیف بیشتری به شما بدهد.
 • شما باید نامزد خود را متقاعد کنید که شما مناسب‌ترین فرد برای ازدواج هستید.
 • شما باید فرزند خود را متقاعد کنید که درس‌هایش را بخواند.

آیا من متقاعد کننده خوبی هستم؟

با در دسترس قرار گرفتن شبکه‌های اجتماعی و … بسیاری از افراد وجود دارند که کوچکترین تخصصی در متقاعد سازی ندارند و به شما حق می‌دهم که نگران این باشد که آیا من (محمد پیام بهرام پور) متقاعد کننده خوبی هستم؟

آیا من شرایط این را دارم که در مورد متقاعد سازی صحبت کنم؟

متقاعد سازی محمد پیام بهرام پور

اجازه بدهید به جای این که پرحرفی کنم! از روی آمار و ارقام با شما صحبت کنم. من تا کنون بیش از ۳۰ هزار نفر ساعت را متقاعد کرده‌ام که در سمینار‌های من شرکت کنند!

بیش از ۱۵ هزار نفر محصولات آموزشی من را خریداری کرده‌اند

و در برخی از سمینارهایم تا یک میلیاد تومان فروش به شرکت کنندگان داشته‌ام!

حالا قضاوت با شما….

نمی‌تونیم متقاعد کنیم وقتی:

یکی از اصول بسیار مهم در متقاعد سازی این است که اگر فرد احساس بی نیازی داشته باشد، هر کاری که انجام بدهیم او متقاعد نخواهد شد به همین دلیل لازم است که در ابتدا نیازی وجود داشته باشد و یا نیازی ساخته شود تا متقاعد سازی انجام شود.

persuation2

مهم‌ترین اصل متقاعد سازی

مهم‌ترین اصل متقاعد سازی را در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید. در این رابطه در سمینار هیپنوتیزم کلامی به صورت مفصل توضیح دادم.

اصل متقاعد سازی.

آیا انسان‌ها منطقی متقاعد نمی‌شوند؟

همانطور که در بالا گفتیم انسان‌ها احساسی تصمیم می‌گیرند و منطقی توجیه می‌کنند اما در بسیاری از اوقات لازم است که برای تحریک احساسی، دلایل خوبی وجود داشته باشد و بدون هیچ تر ما برای متقاعد کردن دیگران حتی به صورت احساسی، دلایل منطقی خوبی داشته باشیم. به عنوان مثال در تصویر زیر هر کسی ممکن است به دلیل خاصی متقاعد شود:

persuation .

رابرت چالدینی و متقاعد سازی

اگر به دنبال متقاعد سازی باشید، حتماً چنین تصویری برای شما آشنا خواهد بود:

رابرت چلدینی

رابرت چَلدینی (Robert Cialdini) یکی از مطرح‌ترین افراد در حیطه متقاعد سازی به زبان ساده است که کتاب‌ها و آثار او به خوبی دیگران را متقاعد کرده که بهترین منابع در زمینه متقاعد سازی، متعلق به چلدینی است.

در ادامه تعدادی از آثار او را بررسی خواهیم کرد.

کتاب‌های  متقاعد سازی

دو کتاب معروف چلدینی در زمینه متقاعد سازی، عبارتند از نفوذ (Infuence) و بله گرفتن (Getting Yes) که در ادامه در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

کتاب متقاعد سازی

کتاب نفوذ او که جزو کتاب‌های پرفروش در زمینه متقاعد سازی به شمار می‌رود با داستان‌هایی ساده و بسیار جذاب چند اصل کلیدی در نفوذ بر دیگران را مطرح می‌کند و این موضوعات اینقدر عمومی و جذاب هستند که بسیاری از افراد در زمان آموزش ارتباط موثر نیز از آن استفاده می‌کنند.

کتاب متقاعد سازی چلدینی

این کتاب به بیان ۵۰ روش علمی برای متقاعد کردن می پردازد که واقعاً بسیاری از آنها در زندگی روزمره نیز بسیار کاربرد دارد.

چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

متقاعد سازی اجزای بسیار زیادی دارد، یک سری موضوعات به نحوه بیان و نحوه ارائه مطلب برمی گردد، یک سری موضوعات به زبان بدن و روانشناسی و رفتار شناسی مربوط می شود.

در ادامه این مقاله می آموزیم که با ایجاد چه تغییراتی در نحوه ارائه و صحبت کردن مان دیگران را متقاعد کنیم؟

آزمایشاتی در این زمینه انجام شده است که پیشنهاد می کنم حتماً ادامه مطالب را مطالعه نمایید:

تصور کنید در یک محله خوش‌منظره و ثروتمند زندگی می‌کنید – از آن محله‌هایی که ساکنانش به پرچین‌های آراسته، چمن‌های یکدست و حصارهای چوبی سفید آن‌که به‌تازگی رنگ شده‌اند افتخار می‌کنند. روزی یک نفر از کمیته امنیت ترافیک محلی در منزل شما را می‌کوبد و از شما می‌پرسد که آیا حاضر هستید با قرار دادن تابلوی بزرگ و بدمنظره‌ای با اندازه‌های ۶ × ۳ فوت که بر روی آن نوشته:

“با احتیاط رانندگی کنید”

بر روی محوطه چمن خانه‌تان از این کمیته حمایت کنید؟

دلگرمی او هم در مورد اینکه تابلو را چند کارگر نصب می‌کنند و شما لازم نیست دست به سیاه‌ وسفید بزنید چیزی از نگرانی‌های شما کم نمی‌کند.

به نظر شما چند نفر با این درخواست موافقت می‌کنند؟

بر اساس آزمایشی که روانشناسان اجتماعی جاناتان فریدمن و اسکات فریزر انجام دادند، تنها ۱۷ درصد از ساکنان چنین محله‌ای با این کار موافقت کردند. اما حیرت‌انگیز است که محققان توانستند در محله‌ای مشابه تنها با اضافه کردن یک نکته به ظاهر بی‌اهمیت به طریقه درخواست خود این میزان را تا ۷۶ درصد افزایش دهند.

این نکته چیست و به ما در مورد چگونگی متقاعد کردن مردم چه چیزی می‌آموزد؟

دو هفته قبل از این درخواست ظالمانه، یکی دیگر از دستیاران گروه تحقیقاتی از ساکنان این خانه ها خواست تا در صورت تمایل تابلوی بسیار کوچک و تقریباً ناپیدایی را که بر روی آن نوشته بود: «با دقت رانندگی کنید» بر روی پنجره خانه خود نصب کنند. به دلیل اینکه این درخواست کوچک بود تقریباً تمامی ساکنان با آن مخالفت کردند. دو هفته بعد، وقتی یکی دیگر از دستیاران تحقیق از آنها پرسید که آیا تمایل دارند تابلوی بزرگی را که کاملاً با محوطه چمن آراسته آن ها در تضاد بود نصب کنند، تعداد بیشتری با انجام این کار مخالفت کردند.

اما چرا این درخواست کوچک به افزایش قابل توجهی در نرخ موافقت ساکنان با نصب تابلوی بزرگ انجامید؟ شواهد نشان می دهند که پس از موافقت با نصب تابلوی کوچک ساکنان خود را به وقایع با ارزش مانند رانندگی بی خطر متعهد می دیدند. چند هفته بعد زمانی که از آنها درخواستی مشابه شد بر اساس درکی که از خودشان به عنوان شهروندان مسئول داشتند عمل کردند.

کاربردهای بی شماری برای این راهبرد وجود دارد که شامل حوزه ی فروش هم می شود.

برای مثال، فروشنده های زیرک توصیه می کنند: بهتر است با پذیرش سفارش های کوچک راه را برای فروش های عمده فراهم کنید.

این گونه به آن نگاه کنید:

وقتی کسی قراردادی تجاری با شما امضا می کند، حتی اگر سود این قرارداد آن قدر کم باشد که به سختی وقت و تلاشی را که صرف آن می کنید جبران کند، او دیگر خریدار بالقوه نیست، بلکه یک مشتری محسوب می شود.

در مورد مشتریانی که به استفاده از محصولات شما بی میل هستند این طور شروع کنید.

از آن ها بخواهید ۱۰ دقیقه از وقتشان را به شما اختصاص دهند. با انجام این کار، آن ها تعهد بیشتری به محصولات شما پیدا می کنند و ممکن است تمایل بیشتری به استفاده از آن ها پیدا کنند.

به طور مشابه یک سازمان تحقیقاتی بازاریابی برای جلب رضایت مردم به پاسخ دادن به سوالات بی شمار پرسشنامه ها، می تواند از آن ها بخواهد اول یک پرسشنامه کوتاه را پر کنند. در حقیقت فریدمن و فریزر با اجرای تحقیق دیگری این موضوع را نشان دادند.

در این تحقیق دستیار محقق با صاحبخانه ها تماس گرفت و از آن ها پرسید آیا تمایل دارند در یک همه پرسی شرکت کنند؟

او درخواست خود را این گونه مطرح کرد:

در این همه پرسی، ۵ تا ۶ نفر از همکاران ما به خانه های شما می آیند و در عرض ۲ ساعت تمام محصولاتی که در خانه استفاده می کنید را شمرده و دسته بندی می کنند. آن ها باید کاملا آزاد باشند تا بتوانند تمام انبارها و کابینت ها را کنترل کنند. از این اطلاعات برای نوشتن گزارش مجله ” گاید” که یک نشریه خدمات عمومی است استفاده می شوند.

۲۲ درصد از صاحبخانه ها با این درخواست موافقت کردند که با توجه به نامناسب بودن لحن درخواست کننده جای تعجب دارد!

یک بار دیگر، محققان سه روز قبل از این درخواست نامناسب با گروه دیگری از صاحبخانه ها تماس گرفتند و درخواست خود را این طور مطرح کردند:

آیا مایل هستید به چند سوال در مورد محصولات خانگی که استفاده می کنید پاسخ دهید. ما این اطلاعات را در نشریه خدمات عمومی خود به نام “گاید” استفاده می کنیم. دوست دارید به ما در جمع آوری این اطلاعات کمک کنید؟

اکثر صاحبخانه ها با این درخواست موافقت کردند. سه روز بعد، در حدود ۵۳ درصد از آن ها به درخواست بزرگ تر پاسخ مثبت دادند.

از این رویکرد می توان برای دو مورد از مقاوم ترین اهداف تاثیر گذاری استفاده شود – فرزندان تان و خودتان.

 • می توان بچه های سرسختی را که به راحتی برای انجام ندادن تکالیف یا مرتب نکردن اتاق خود بهانه ای پیدا می کنند، متقاعد کرد قدمی کوچک در جهت آن بردارند.
 • می توان از او خواست تا وقت کمی را با شما به انجام تکالیفش بپردازد یا اینکه اسباب بازی محبوب اش را بعد از تمام شدن بازی، در داخل جعبه اش بگذارد.

تا زمانی که این بچه ها احساس کنند که به درخواست کوچک اولیه داوطلبانه پاسخ مثبت داده اند- و اجباری در انجام آن نبوده است- این انرژی روانی آن ها را به سمت پیشرفت های تحصیلی و اتاق تمیزتر سوق می دهد.

در مورد تأثیر گذاری بر خودمان مثلاً اگر می خواهیم اندامی زیباتر داشته باشیم، توصیه میشود به جای در نظر گرفتن یک هدف بزرگ و به ظاهر غیر قابل دست یافتنی، تکلیفی کوچک برای خود قرار دهیم. آنقدر کوچک که برای انجام ندادن آن بهانه ای نداشته باشیم. مثلاً از خودمان بخواهیم که در محوطه ی ساختمان پیاده روی کنیم. در نتیجه، به تدریج درجه ی تعهد خود را به آن اهداف بزرگ زیادتر می کنیم.

همانطور که کنفوسیوس گفته است: “هر راه طولانی با یک قدم کوچک آغاز میشود”

بررسی موردی یک متقاعد سازی

اجازه بدهید یک بررسی موردی داشته باشیم! در تصویر زیر می‌بینید که فردی، قصد داشته دیگران را متقاعد کند که آشغال‌هایشان را اینجا نریزند و نتیجه هم در تصویر مشخص است! یک متقاعد سازی فاجعه بار!

حال سوال اینجاست که ببینیم چرا در اینجا زباله‌ها ریخته شده و مردم متقاعد نشده‌اند؟

متقاعد سازی اشتباه

اشتباه متقاعد سازی #۱: نبود زبان مشترک

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که در اینجا زبان اصلی مردم ترکی است! و بسیاری از افراد اصلاً زبان فارسی نمی‌دانند! بنابراین مشخص است که چرا برخی از افراد به آن به صورت کامل بی توجه بودند!

پس اصل اول این است که باید زبان مشترک با فردی که قصد داریم متقاعدش کنیم داشته باشیم.

حالا این زبان مشترک گاهی اوقات زبان صحبت کردن (فارسی، ترکی، انگلیسی و …) است و گاهی دیگر ادبیات مناسب.

اشتباه متقاعد سازی #۲: احساسی نبودن

اشتباه دیگر این است که در این نوشته هیچ بار احساسی وجود ندارد! و همانطور که گفتیم مردم انتخاب می‌کنند که احساسی تصمیم بگیرند و منطقی توجیه کنند! بنابراین اگر نویسنده این متن، احساسی عمل می‌کرد می‌توانست نتیجه بسیار بهتری بگید. مثلاً:

خنده دار است که از تمیزی خیابان‌های اروپا صحبت می‌کنیم و خودمان در شهر زباله می‌ریزیم!

البته در برخی از مواقع این جمله نیز می‌تواند گاردی ایجاد کند بنابراین این فقط یک گزینه بود. و گزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توان آنها را بررسی کرد. با جمله زیر چطورید:

با ریختن هر زباله! کمر یک نفر خم می‌شود…

اشتباه متقاعد سازی #۳: نبود تایید اجتماعی

در مورد تایید اجتماعی در متقاعد سازی باید ساعت‌ها صحبت کرد ولی اگر بخواهیم به صورت بسیار خلاصه در این رابطه صحبت کنیم باید بگویم که تایید اجتماعی می‌گوید که رفتار اغلب افراد چطور است؟

مثلاً اگر یک نفر در یک کوچه یک طرفه به صورت خلاف حرکت کند، احتمال این که افراد دیگری نیز به خود اجازه بدهند وجود دارد و اکثر مردم دوست دارند که با میانگین افراد هم راستا باشند.

حال در اینجا وقتی تعداد قابل توجهی زباله‌های خود را ریخته‌اند، توقع بی جایی است که بخواهیم دیگران این کار را نکنند.

همیشه نمی‌توانید همه را متقاعد کنید!

این به نظرم یکی از جدی‌ترین اصل‌هایی است که باید مد نظر داشته باشیم و آن این است که نمی‌توان همیشه، همه افراد را متقاعد کرد زیرا هر فردی به روش خود متقاعد می‌شود که ممکن است در تضاد با فرد دیگری باشد!

بنابراین این که بتوانیم همه را متقاعد کنیم، تصوری اشتباه است اما می‌توانیم با یادگیری تکنیک‌های مناسب متقاعد سازی، احتمال موفقیت خود را بیشتر کنیم.

اگر می‌خواهید در کسب و کارتان فوق‌العاده باشید باید بتوانید قله‌های متقاعد سازی را فتح کنید:

برای مشاهده بسته فتح قله‌های متقاعد سازی اینجا کلیک کنید

متقاعد سازی

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 36 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. پیام سلیمیان می گوید

  یک مقاله بی نظیر که تا الان در مورد منقاعدسازی خوندم.چه بررسی های زیبایی کردین و خیلی قشنگ اون سنگ نوشته را تحلیل کردین.واقعا اگر ما با مهارت متقاعدسازی آشنا بودیم سطح زندگیمون خیلی بالاتر می رفت.البته هنوزم دیر نشده و میشه در روند بقیه رندگیم تغییر بدم.
  ممنون از شما

 2. نگار رضوی می گوید

  با این مقاله به زیبایی هرچه تمامتر مخاطب متقاعد می شه که چقدر به مهارت متقاعدسازی توی زندگی نیاز داره، موفق باشید

 3. علی قربانی می گوید

  ممنون از این مقاله تاثیر گذار و متقاعد کننده

  1. حسین سیلانی می گوید

   با سلام خدمت استاد عزیز و دوست داشتنی، مثل همیشه عالی بود و با این که مباحث جزو مباحث مورد علاقه من و همچنین جزو مباحث تخصصی هستش که راجع به آن تحقیق و مطالعه دارم، ولی با این حال بازهم برایم جذاب و دوست داشتنی است .
   از اینکه این مقاله زیبا را به نگارش درآوردید بسیار از شما سپاسگزارم .

 4. نيشابوري می گوید

  به شما تبريك مي گم علاوه بر اينكه استاد سخنراني،استاد استادي هستيد استاد متقاعد سازي هم هستيد چون تا به حال هيچ كس مثل شما من و متقاعد نكرده بود تو كلاساش شركت كنم و شما اين كار رو كرديد تازه اينقدر متقاعد شدم كه دوست دارم تا آخر عمرم تو همه كلاساتون شركت كنم تحسين بر انگيزه

 5. امین می گوید

  سلام
  این کتاب ها که معرفی کردید ترجمه مناسب و روان آنها موجود است؟
  اگر امکان دارد انتشارات یا مترجم را معرفی کنید.

 6. ساشا می گوید

  با سلام و عرض ادب
  امیدوارم این پیام برسه بدست مسئول مربوطه
  من ساشا هستم مدرس مهارتهای زندگی ، خواننده و نویسنده و…
  من در سمینار روز جمعه شرکت کردم و با وجود شرکت در دوره های گوناگون ان ال پی ، موفقیت و مهارتهای زندگی و تیپ های شخصیتی و غیره ،،، ایده های بسیاری در لابلای صحبتهای شما برای تدریس و غیره به ذهنم رسید. من حتی یک متد آموزشی دارم که میخوام به ثبت یا حداقل بصورت عمومی مطرح کنم تا مالکیتش بنامم بخوره و بعنوان اولین نفر شناخته باشم دراین حیطه.
  اما قرض از نوشتن این درخواست
  من شرایط کودکی و جوانی خوبی نداشتمم وحتی فوبیای حضور در جمع و حرف زدن داشتم از ۲۵سالگی تا الان که سی ساله ام زندگی ام متحول شده و دستاوردها و محصولات فوق العاده ای تولید کردم ومقالاتی در مجله راز و چندکتاب دارم؛ برای آموزش و سخنرانی نیاز به آموزش و تمرین فراوان دارم.من همه ی فایلهای رایگان و هدیه و حتی درسمینار یک پکیج خریداری و موبه مو استفاده و تمرین میکنم.اما تنها مسئله ام ، که دارم روی آن آگاهانه کار میکنم درآمدم می باشد.من آدم خلاقی ام وطرح های خوب و بزرگی نیز دارم اما فعلا درحال رشد فردی هستم کار روی درامدم که پایین است می باشم.
  الان که داشتم فرم ثبت نام و مصاحبه رو میخوندم با خودم گفتم حتی اگر پولم نداشته باشی قانونی هست که میگه فقط کافیه تو بخوای و کافیه حداقل درخواست کنی.حتی تویه فرم نوشته بودید نفر اول کاملا هزینه اش برگردانده می شود.
  من به این دوره احتیاج دارم شدیدا چون اهداف بزرگی دارم. حتی قبل ازاینکه این پیام رو بدم با ایمان در تداکس تهران ثبت نام کردم برای سخنرانی. و میدونم و باتمام وجود قوانین کائنات رو درک کردم که اگر من در سمینار جمعه حضور داشتم دلیلی داشته و حتی اگر هم شرایط مالی ام جور نباشد و حق من و سهم من باشد به یه نحوی در آن دوره شرکت خواهم کرد.
  درخواست من این است که شرایطی فراهم شود تا من در دوره حضور بیابم و قول میدهم نفر اول دوره شوم و از توانمندی و استعداد و خلاقیتم همه بهرمند شوند و آخر سال با آقای بهرامپور یه سخنرانی و کنسرت ترکیبی انگیزشی و سخنرانی داشته باشیم.
  امیدوارم خود اقای بهرامپور این پیام رو بخونن
  منتظر جواب درخواست هستم
  ساشا
  ۰۹۱۲۴۴۴۶۱۱۳

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در ابتدا تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خودتان هستید و تلاش می کنید تا پیشرفت کنید.
   دوست عزیز در خصوص شرکت در دوره استادی روند به این صورت است که ابتدا زمان مصاحبه تعیین می شود و در صورت تایید از جانب آقای بهرام پور صحبت در خصوص مباحث مالی دوره صورت می گیرد.
   چنانچه فرم مصاحبه را تحویل همکاران ما داده باشید آن ها با شما جهت تعیین وقت تماس خواهند گرفت.
   در غیر این صورت ممنون می شویم با شماره ۴۴۶۲۶۱۴۰ تماس حاصل فرمایید.
   با تشکر از شما
   بیشتر از یک نفر باشید.

 7. توحیدی می گوید

  … به دلیل اینکه این درخواست کوچک بود تقریباً تمامی ساکنان با آن (مخالفت ) کردند. دو هفته بعد، وقتی یکی دیگر از دستیاران تحقیق از آنها پرسید که آیا تمایل دارند تابلوی بزرگی را که کاملاً با محوطه چمن آراسته آن ها در تضاد بود نصب کنند، تعداد بیشتری با انجام این کار( مخالفت ) کردند

  اشتباه تایپی در متن است. مخالفت را بجای موافقت نوشته اید
  موفق باشید

 8. سید حسین علوی می گوید

  سلام با توجه به منظور نویسنده در خط ۲۱ و ۲۲ همین مقاله ( چگونه دیگران را ….. )عبارت موافقت به اشتباه مخالفت تایپ شده . ممنون از آموزشهای خوبتون

 9. mani می گوید

  سلام
  سایت پر محتوایی دارید، اما اشکالات نوشتاری ( که البته تا حدی ممکته رخ بده) سطح مظالب را پایین میاره.
  تو این مطلب متاسفانه اشتباه نوشتاری اصل موضوع را دچار اشکال کرده.

 10. محمدعرفان می گوید

  سپاس فراوان بابت آموزش های ارائه شده واقعا عالیه

 11. علی اصغر می گوید

  سلام مطلب بسیار کاربردی و موثری بود. ممنون بابت قرار دادن این مطلب
  اما از اونجایی که توقع ها از شما خیلی بالاست و خیلی هم بجاست خوبه که شاهد کوچکترین اشتباهات مثل غلط تایپی هم نباشیم
  موفق و بیشتر از یک نفر باشید

  1. قربان پور می گوید

   خخنده…
   من فکر می کنم ایشون خیلی زرنگ تر از این حرف ها هستن که اشتباهات نوشتاری رو نبینن و اصلاح شون نکنن…
   با اینکه خیلی وقته که این مطلبو خوندم ولی با این حال هنوزم که هنوزه کلمه “میلیاد” تو ذهنم هست. اتفاقا همون کلمه اشتباه “میلیاد” خیلی نظرمو جلب کرد!

 12. سهراب می گوید

  تشکر می کنم عالی بود. میشه بگید این جمله یعنی چی ؟ من تا کنون بیش از ۳۰ هزار نفر ساعت را متقاعد کرده‌ام که در سمینار‌های من شرکت کنند! اشتباه تایپیه یا جمله جدیدیه؟ ۳۰ هزار نفر ساعت…

  1. امین می گوید

   فکر کنم مثل تعریف ساعات کاری برای پروژه است. احتمالا میشه اینکه اگر در یک سالن ۱۲۰۰ نفری مثل برج میلاد ۴ ساعت صحبت کنند یعنی ۴۸۰۰ نفر ساعت صحبت کردند.(احتمال میدم بیش از ۳۰ هزار خیلی بیش از ۳۰ هزار باشه:) )
   در کل اگر آقای بهرام پور فقط برای ۱۰ نفرم حرف زده بودند برام فرقی نمیکرد مدت کمی (از سمینار استادی) هست که تصمیم گرفتم آموزش ها رو به حیطه عمل وتمرین بیارم. ظرف سه روز اثرش رو دیدم! امیدوارم سرعت پیشرفتم شتاب بیشتری هم بگیره و بتونم سال دیگه جز کسانی باشم که تو سمینار استادی پیشرفت موشکی خودم رو برای مهندسین و مدرسین مدارس! تعریف کنم.

   1. سهراب می گوید

    سلام تشکر از پاسختون . اما من متقاعد نشدم. در مثال خودتون یعنی اگه ۱۲۰۰ رو در ۴ ضرب کنیم این به این معناست که برا بیشتر از ۱۲۰۰ نفر صحبت کرده ایم ؟! نه واقعیت این است که برای ۱۲۰۰ انسان ، برای هرکدام همزمان ۴ ساعت صحبت کرده ایم و نه چیز دیگر. امین آقای عزیز فکر کنم خودتون هم تو توضیح کمی اشتباه کردید مثل این جمله: ((احتمال میدم بیش از ۳۰ هزار خیلی بیش از ۳۰ هزار باشه:) ) بیش از ۳۰هزار نفر ساعت… اما با این حرفتون موافقم که میگید مطالب آقای بهرام پور کاربردیه و ایشون واقعا برا کارشون زحمت میکشن. سپاسگزارم.

    1. امین می گوید

     ممنون
     احتمالا به زودی از سایت توضیح مناسب ارائه می شود.

 13. مریم می گوید

  مقاله خیییییلی خوب و مفیدیه, بنظرم برای بهتر شدنش میشه بیشتر روی این پارگراف کار کرد:

  دو هفته قبل از این درخواست ظالمانه، یکی دیگر از دستیاران گروه تحقیقاتی از ساکنان این خانه ها خواست تا در صورت تمایل تابلوی بسیار کوچک و تقریباً ناپیدایی را که بر روی آن نوشته بود: «با دقت رانندگی کنید» بر روی پنجره خانه خود نصب کنند. به دلیل اینکه این درخواست کوچک بود تقریباً تمامی ساکنان با آن مخالفت کردند. دو هفته بعد، وقتی یکی دیگر از دستیاران تحقیق از آنها پرسید که آیا تمایل دارند تابلوی بزرگی را که کاملاً با محوطه چمن آراسته آن ها در تضاد بود نصب کنند، تعداد بیشتری با انجام این کار مخالفت کردند.
  اما چرا این درخواست کوچک به افزایش قابل توجهی در نرخ موافقت ساکنان با نصب تابلوی بزرگ انجامید؟ شواهد نشان می دهند که پس از موافقت با نصب تابلوی کوچک ساکنان خود را به وقایع با ارزش مانند رانندگی بی خطر متعهد می دیدند. چند هفته بعد زمانی که از آنها درخواستی مشابه شد بر اساس درکی که از خودشان به عنوان شهروندان مسئول داشتند عمل کردند.

 14. رویا می گوید

  سپاس بی پایان برای تیم مثبت یک عزیز به معنای واقعی….

  1. داریوش می گوید

   من سه ماه پیش با چالشی در زندگی روبرو شدم که با کمک خدا و آموزشهای بی نظیر استاد بهرامپور عزیز و تیم دوست داشتنی مثبت یک در فن بیان و سخنرانی تا بیش از ۹۰ درصد بطور کامل تونستم مشکلم رو مرتفع کنم و زندگی رو زیباتر از قبل ببینم .. از مجموعه توانا و محبوب مثبت یک بی نهایت سپاسگزارم و برایتان بهترینها رو از خدای متعال آرزو دارم….شاد باشید همیشه ی ایان خدا.

 15. زهرا شیواپور می گوید

  اینکه نکات مهم و اصلی رو با یک مثال /نقد توضیح دادین اونقدر برام دلچسب بود که با وجود خستگیم تا آخر متنو بخونم.

 16. محسن محمدی می گوید

  با سلام
  مقاله‌ی جامع و کاملی بود استاد بهرام‌پورِ عزیز
  این طور مقاله‌ها برای افرادی مثل من که در حال برداشتن گام‌های اولیه‌ی مدیریت محتوای یک سایت اینترنتی هستیم می‌تونه الگوی بسیار مناسبی باشه. چراکه یک مقاله‌ی همه‌چیز کامله
  اشاره‌تون به چلدینی خیلی خوب و آموزنده بود، حتما باید کتاب نفوذ رو تهیه کنم.
  کیس استادی بومی‌تون رو خیلی پسندیدم. مخصوصا که خودم هم ترک‌زبان هستم و مواردی رو که در مورد اون ذکر کردید رو کاملا درک کردم.

 17. سیمین می گوید

  سلام.متشکرم.خیلی راحت منو متقاعد کرد که روی این مبحث بیشتر کار کنم

 18. محمد حسن توفیقی می گوید

  سلام استاد عزیز
  از این مقاله لذت بردم و استفاده کردم. ممنون

 19. صغری می گوید

  ممنون از مقاله خوبتون،با وجود پربار بودن از لحاظ منابع متاسفانه مشکل ویرایشی زیادی وجود داشت که امیدوارم درمقالات بعدی شما رفع شد که مسلما یک مقاله ویرایش نشده کلافگی مخاطب رادرپی دارد مثلا درجمله:
  مثلاً اگر یک نفر در یک کوچه یک طرفه به صورت خلاف حرکت کند، احتمال این که افراد دیگری نیز به خود اجازه بدهند وجود دارد و اکثر مردم دوست دارند که با میانگین افراد همراستا باشند دوفعل پشت سرهم امده که یک اشتباه فاحش ویرایشی است

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از همراهی شما بسیار متشکریم.
   در ادامه حتما دقت بیش تری در خصوص ویراستاری مقالات خواهیم داشت.
   با تشکر از توجه شما

 20. حسن می گوید

  با عرض سلام:
  با ید عرض کنم خدمت تان که واقعا مقاله هایی راکه آپلود میکنید واقعا مفید و قابل استفاده در زنگی روز مره تمامی مردم میباشد بنأ تشکر بسیار زیاد بابت خدمت تان.
  دوست تان دارم.
  (مهندس حسن علیزی)

 21. رضا قلیزاده می گوید

  سلام
  یک نکته کوچک در مورد بخشی از متن:
  «دو هفته قبل از این درخواست ظالمانه، یکی دیگر از دستیاران گروه تحقیقاتی از ساکنان این خانه ها خواست تا در صورت تمایل تابلوی بسیار کوچک و تقریباً ناپیدایی را که بر روی آن نوشته بود: «با دقت رانندگی کنید» بر روی پنجره خانه خود نصب کنند. به دلیل اینکه این درخواست کوچک بود تقریباً تمامی ساکنان با آن مخالفت کردند. دو هفته بعد، وقتی یکی دیگر از دستیاران تحقیق از آنها پرسید که آیا تمایل دارند تابلوی بزرگی را که کاملاً با محوطه چمن آراسته آن ها در تضاد بود نصب کنند، تعداد بیشتری با انجام این کار مخالفت کردند.»

  به جای کلمه «مخالفت» که دو بار آمده به نظر بایستی «موافقت بیاید».

  باتشکرازمطالبارزشمندتان 🙂

 22. فرشید پاک نژاد می گوید

  سلام ممنونم از مقاله بسیار خوبی که به زیبایی به همه ی موارد اشاره کردید.

 23. مريم زينلى می گوید

  مقاله جالبى بود وهمانطوركه خودتون اشاره كرديد يكى ازكليدى ترين راههاى ارتباطى در جهان اكنون است/
  ونيزيكى ازبهترين سلاحهاى تربيتى در جهان كنونى/موفق باشيد

 24. مشایخ می گوید

  سلام
  ممنون از مقاله خوب و جذابتون
  چند جایی اشتباه تایپی بود که اگه اصلاح بشن عالی میشه
  بازم ممنون

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside