لطفاً تروریست نباشید!

12
حادثه تروریستی که امروز ۱۷ خرداد ماه اتفاق افتاد خیلی ناراحت کننده بود…

هدف یک اقدام تروریستی چیست؟

در این فیلم محمدپیام بهرام پور به این موضوع می پردازد که در شرایط موجود چیکار کنیم  و برای دانلود این فیلم آموزشی کافیست به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود این فیلم

به نظرتون می خواستند همه ما را بکشند؟

نه!

فقط می خواهند ترسی ایجاد کنند و این اخبار پخش بشه و یه جوری قدرت نمایی کنند…

حالا تعدادی افراد بی اطلاع هستند که به این داستان دامن می زنند.

به نظرتون چه کمکی می تونه به ما بکنه؟

تروریست

منتقل کردن مطالب تلگرامی واقعاً اعتبار ندارد! صحتش تایید نشده!

مورد دوم: آدم زمانی که فکرش رو نمی کنه ممکنه از این دنیا بره!

ازتون خواهش می کنم به این نکته فکر کنید:

اگر همین الان از دنیا بریم ببینیم چی از خودمون به جا گذاشتیم؟

چه قدر بیشتر از یک نفر هستیم؟

به این فکر کنید که خیلی از اقدام های نادرست می تونه تبعات زیادی داشته باشه.

الان باید چیکار کنیم؟

الان به همبستگی نیاز داریم!

الان وقت صحبت سیاسی نیست!

پس خودتون وسیله تروریستی برای دیگران نشید!

و همه قدر آرامش رو بدونیم…

متن فیلم لطفاً تروریست نباشید!

سلام وقتتون بخیر

من محمد پیام بهرام پور هستم از مجموعه بیشتر از یک نفر.

حادثه تروریستی که اتفاق افتاد خیلی ناراحت‌کننده بود و من احساس می‌کنم وظیفه‌ام این هست که چند تا نکته رو خدمتتون عرض بکنم.

اولین نکته این هستش که یک لحظه فکر بکنیم ببینیم هدف یک اقدام تروریستی چیه؟

آیا اون ها می‌خواستن همه ما رو بکشن؟

نه اون ها می‌خوان یک ترسی ایجاد بکنن و این اخبار پخش بشه و یه جوری قدرت‌نمایی بکنن.

حالا یک تعداد افراد بی‌اطلاع هی دامن میزنن به این داستان، هی به هم میگن، بارها تکرار میکنن، واقعاً چه دلیلی داره این گفته بشه؟

چه کمکی میتونه به ما بکنه؟

و ازتون خواهش می‌کنم که خودمون ابزار تبلیغاتی گروه‌های تروریستی نشیم. خیلی‌ها به خاطر نداشتن دانش این کار رو انجام میدن یعنی دائماً این اخبار رو منتقل میکنن، میگن، اخبار رو پیگیری میکنن هی منتشر میکنن و از همه بدتر، از همه بدتر منتقل کردن مطالب تلگرامی هست که واقعاً اعتبار نداره و صحتش تأیید نشده.

این بدترین کار ممکن هست که فقط به ترس دامن میزنه؛ و خوب اگه این کار رو انجام میدین تبریک میگم. شما یک عضوی از گروه‌های تروریستی هستین چون دقیقاً دارین در راستای هدفشون اقدام می‌کنید.

مورد دوم بحث این اتفاق هستش که واقعاً آدم زمانی که فکرش رو نمی کنه ممکنه از این دنیا بره و خوب ما عزیزانی رو از دست دادیم توی این اتفاق؛ و ازتون خواهش می‌کنم به این نکته هم فکر بکنیم، من خودم هم باید فکر بکنم اگه همین الآن از این دنیا بریم، چی از خودمون به جا گذاشتیم و چقدر بیشتر از یک نفر هستیم، چه چیزی از ما به جا مونده؟

ازتون خواهش می‌کنم روی این‌ها فکر بکنید و دقت بکنید خیلی از اقدام‌ها میتونه تبعات خیلی زیادی داشته باشه و جایی که باعث تعجب من میشه، خیلی زیاد باعث تعجبم میشه، رفتارهای سیاسی برخی از افراده. ما یک تعداد هم وطنمون جونشون رو از دست دادن، خانواده هاشون دچار مشکل میشن و کلی اتفاقات مختلف اتفاق افتاده، یک عده دارند سیاسی بحث میکنن میگن این به خاطر فلان هست و این‌ها. من خواهش می‌کنم که اولاً برخورد کنید با کسانی که چنین برخوردی میکنن. هنوز دارن بحث انتخابات رو وسط میکشن. چیزی که الآن نیاز داریم همبستگی هست.

چیزی که الآن نیاز داریم اتفاقات این شکلی نیستش که بیاییم سیاسی بحث کنیم. واقعاً متأسفم برای کسانی که تو این شرایط با جون یک عده دارن بازی میکنن و برداشت سیاسی میکنن.

ازتون میخوام که مراقب باشین که خودتون وسیله تروریستی نشین برای دیگران و مراقب باشین که از شما استفاده سیاسی هم نکنند تو این فضا.

از خدا آرامش میخوام برای همه جای دنیا، ازجمله کشور عزیزمون و این یک تلنگر خوبیه که یه خورده دقیق‌تر می تونیم قدر آرامش رو بدونیم.

دانلود متن فیلم

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 12 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. علی بهرام پور می گوید

  چقدر قشنگ توضیح داده شد
  واقعا ً معلوم نیست چجوری از دنیا بریم و چه زمانی !!!

 2. محسن محمدی می گوید

  سلام و درود
  این نکته که بدونیم هدف واقعی عاملان چنین اتفاقاتی چیه و خودمون یکی از کسانی نباشیم که ناخواسته این هدف رو تامین می کنیم خیلی مسئله ی مهمیه که باید بهش توجه داشته باشیم وگرنه بدون اینکه بخواهیم و بدانیم تبدیل به وسیله ای برای رساندن این افراد به اهداف منفی و نادرستشون میشیم.

 3. حمید مستغیث می گوید

  با عرض سلام خدمت بیشتر از یک نفری ها
  در این حین مناسب دیدم خلاصه ای کتاب فلسفه ترس را برای تان ارسال کنم تا شاید به درک این شرایط کمک کند

  در دورانی که یکپارچگی از میان رفته است می توانیم توافق کنیم که ترور بی رحمی قساوت و رنج چیزهایی هستند که باید از آن ها بپرهیزیم. ترس می تواند تاثیری یکپارچه کننده داشته باشد ترس می تواند حس یگانگی و وحدتی را که از عصر فردگرایی از دست رفته است به ما بازگرداند.
  لوئیز ریچاردسون محقق در زمینه ترور هفت معیار را برای آن که عملی تروریستی محسوب شود را فهرست کرده است:
  ۱عملی که با انگیزه ای سیاسی انجام گیرد
  ۲عملی که با خشونت یا تهدید به خشونت توام است
  ۳عملی که هدف اش شکست دادن دشمن نیست بلکه ارسال یک پیام است
  ۴عملی که خودش و هدف اش (قربانی) اهمیتی نمادین دارند
  ۵عملی که دولت مرتکب آن نمی شود بلکه گروه هایی در سطوح پایین تر مرتکبش می شوند.
  ۶عملی که قربانیانش و گروه مورد حمله در آن عمل یکی نیستند.
  ۷عملی که آگاهانه قربانیان غیر نظامی می گیرد
  بیایید در اینجا این اندیشه را در کانون توجه قرار دهیم که (ترور) عملی است که با خشنونت پیوند دارد و هدف از آن پراکندن ترس است. در واقع چنین خشونتی متوجه عموم مردم است و نه آن هایی که مستقیما از اعمال تروریستی آسیب می بینند. یک بخش بسیار مهم از (راز) تروریسم که می تواند با استفاده از وسایل محدود چنین تاثیرات عمده و گسترده ای داشته باشد همین است که عمل تروریستی آشکارا اهدافش را خیلی تصادفی انتخاب می کند. خشونت تصادفی بسیار ترسناک تر از خشونتی است که علیه قربانیان انتخاب شده و خاص صورت می گیرد: افراد بخصوصی به عنوان هدف برگزیده نشوند، هیچ کس دیگر نمی تواند احاساس امنیت کند. با حمله به اهداف کم و بیش تصادفی و البته ترجیحا اهداف دارای اهمیت نمادین ترس در دل بیشترین تعداد از آحاد مردم لانه می کند.
  در سال ۱۹۹۹ ۲۳۲ نفر در کل جهان بر اثر حملات تروریستی کشته شدند، که پنج نفر از آن ها امریکائی بودند . در سال ۲۰۰۰ این رقم در کل جهان به ۴۰۵ نفر رسید که ۱۹ نفرشان آمریکائی بودند. با این حساب در سال ۲۰۰۱ با جهشی مواجه می شویم که ناشی از حمله ۱۱ سپتامبر در مقیاسی گسترده بود. در این حمله تعداد کشته ها ده برابر مجموع حملات تروریستی پیشین بود. اما نمی توان ای نحمله را نمونه نوعی حملات تروریستی به حساب آورد. اکثر حملات تروریستی این همه کشته به جای نمی گذارد. حمله با گاز سمی در متروی توکیو در مارس ۱۹۹۵ که در آن از گاز سمی سارین استفاده شده بود، که یککی از سمی ترین مواد در جهان است جان ۱۲ نفر را گرفت. حمله بزرگ به قطار در مادرید در مارس ۲۰۰۴ جان ۱۹۱ نفر را گرفت و حملات تروریستی در لندن در ۲۰۰۵ جمعا ۶۵ کشته داشت با احتساب خود چهار نفر بمب گذار انتحاری. در مقایسه با سایر حوادث مرگبار در جهان حملات تروریستی نباید این همه ما را به وحشت اندازد.
  در طول سال ۲۰۰۱ حدود ۳۰۰۰ نفر از ساکنان امریکای شمالی در حملات تروریستی جان شان را از دست دادند و اگرچه به هیچ روی نمی توان این حملات را بی اهمیت شمرد و این ارقام را هولناک ندانست اما باید در ضمن به یاد داشته باشیم که در همان سال ۷۰۰ هزار نفر در همان امریکای شمالی بر اثر بیماری های قلبی و ۵۵۰ هزار نفر بر اثر سرطان جان سپردند یک مقایسه دیگر هم بی ضرر است تعداد کشته ها در حوادث رانندگی بر اثر مستی راننده در همان سال شش برابر کشته های حملات تروریستی بود. اگر همه کشته های حملات تروریستی چند دهه گذشته را با هم جمع بزنیم به رقم بالایی نمی رسیم طبیعتا همه ما دلمان می خواهد که حتی یک نفر هم در نتیجه حملات تروریستی جانش را از دست ندهد اما نکته این جاست که احتمال کشته شدن در حملات تروریستی چنان اندک است که آدم باید خیلی بد اقبال باشد که قربانی یکی از این حملات شود. با این که به هیچ روی نباید خطر حملات تروریستی را کوچک جلوه داد اما باید کوشید تصویری معقول از حد و حدود این خطر به دست داد این تصویر معقول می تواند به ما نشان دهد که جنگ علیه تروریسم چه ابعاد نا معقولی به خودش گرفته است.
  آشکار است که باید با تروریسم مبارزه کرد اما به عقیده من همان قدر هم آشکار است که ضرورت چنین مبارزه ای دلال کافی برای نادیده گرفتن حقوق اساسی مردم به دست نمی دهد. ما در ضمن باید بتوانیم علنا درخواست کنیم که در جنگ علیه تروریسم همه قواعد ارزش ها و نهادهایی که این جنگ به نام حفظ آن ها صورت می گیرد محترم شمرده شود. ما باید در ضمن به یاد داشته باشیم که مقصود اصلی تروریست ها از حمله ۱۱ سپتامبر رساندن صدمه های مادی به غرب نبود بلکه رساند آسیب های روانی به غرب بود. آسیب مادی وارده به ساختمان هایی که جنبه بسیار نمادین داشتند و کشته شدن حدود ۳۰۰۰ نفر در قیاس با ترسی که غرب را فرا گرفت تقریبا هیچ است . اگر این ترس را ب حساب آوریم باید بگوئیم که تروریست ها توفیقی بیش از این نمی توانستند کسب کنند. اما آن ها موفقیت را بیشتر مدیون مقامات حکومتی و رسانه های غربی هستند، چون آن ها بودند که به این ترس چنان ابعاد هولناک اغراق آمیزی بخشیدند که ترورییست ها حتی به خواب هم نمی دیدند که بتوانند به چنین توفیقی برسند.
  شاید سخنی که بیش از همه درباره ترس نقل می شود سخنی است از فرانکلین دی روزولت در سخنرانی اش در سال ۱۹۳۳ زمانی که رکود بزرگ در اوج خودش بود. روزولت گفت (تنها چیزی که باید از آن بترسیم خود ترس است)
  تا زمانی که ترس بهترین وسیله برای بالا بردن فروش روزنامه ها و بیننده های شبکه های تلویزیونی است تقریبا محال است که آن ها رویکردی مسئولانه ار در قبال مسائل در پیش بگیرند. اما ما باید از این واقعیت هم آگاه باشیم که پراکندن ترس چه عواقب وخیمی می تواند داشته باشد. در پوشش خبری موقعیتی که پس از توفان کاترینا در نیواورلئان در ۲۰۰۵ پیش آمد می توانیم یک نمونه کامل از عدم تطبیق واقعیت با سناریوهای وحشتی که رسانه های جمعی پخش می کردند بیابیم. سی ان ان از تک تیراندازانی خبر می داد که به سمت هلیکوپترهای امداد شلیک می کرند و از دارو دسته های تبهکارانی که از محله ای به محله دیگر می روند و هر زنی را که می یابند مورد تجاوز حنسی قرار می دهند. فاکس نیوز هم همین روال را دنبال می کرد. حتی ملکه شوهای تلویزیونی اوپرا وینفری برنامه ویژه ای اجرا کرد که در آن مهمانان برنامه از کودکانی سخن می گفتند که مورد تجاوز قرار گرفته بودند و خود اوپرا وینفری هم تایید کرد که دارودسته های تبهکاران مجهزتر از پلیس هستند و سلاح بیشتری در اختیار دارند. برخی افراد حتی حتی تا آن جا پیش رفتند که خبر از آدمخواری دادند. ترجیع بند خبرها این بود که نیواورلئان یک ایالت بی قانون محض شده است که در آن کشتار و تجاوز بیداد می کند و دیگر قاعده شده است و نه یک استثناء. کاملا قابل فهم است که خدمه نجات اشتیاقی نداشتند پا به چنین منطقه ای بگذارند. بنابراین تخلیه بیماران از بیمارستان به تعویق افتاد و در نتیجه آن شمار زیادی از بیماران جانشان را از دست دادند. آمبولانس ها از حرکت بازماندند تا وقتی که بار دیگر نظم در این ایالت برقرار شود . نظامیان هم که به آنجا اعزام می شدند نهایت احتیاط را به خرج می دادند و همین باعث می شد عملیات نجات با تاخیر بسیار انجام گیرد. بسیاری از پلیس ها از ترس رویارو شدن با آن چه در شهر می گذشت سرپرستشان حاضر نشدند و بقیه هم به جای شرکت در عملیات نجات مشغول مبارزه با دارو دسته های تبهکاری شدند. بدبختی این جاست که این خشونت ها وت جاوزها و کشتارها من درآوردی بود و به هیچ وجه رخ نداده بود. در نیواورلئان معمولا آمار خشونت بالاست، اما انگار بر اثر این فاجعه این آمار واقعا و جدا رو به کاهش گذاشته بود . تنها چیزی که بود که آن هم قابل فهم است غارت غذا و نوشیدنی و سایر وسایل ضروری از مغازه ها بود تا افراد بتوانند جانشان را حفظ کنند. سوای این جمعیت فاجعه زده شهر رفتاری نمونه و استثنایی از خودشان نشان دادند. همه این اخبار جعلی درباره ایالت بی قانون منجر به از دست رفتن جان شمار زیادی از مردم شد
  پراکندن ترس امنیت هستی شناختی ما را تضعیف می کند یعنی آن امنیت پایه ای که لازمش داریم تا بتوانیم زندگی روزمره را با خوبی و خوشی سپری کنیم.
  من این ادعا را ندارم که ما در بهترین جهان ممکن زندگی می کنیم اما جهان می توانست جای بسیار بدتری از اینی که هست باشد و در طول تاریخ بشر در دوره هایی طولانی چنین بوده است. اگر ما می توانستیم آزادانه مقطعی زندگی کنیم احتمالا بهترین گزینه مان همین مقطع فعلی می بود. ترس مشکلی است که از تجمل ما برخاسته است : ما چنان زندگی امنی داریم که به ما فرصت می دهد دل نگران بی شمار خطرهایی باشیم که عملا هیچ بختی برای آسیب زدن به زندگی ما ندارند. عصر ما هم طبیعاتا مشکلاتی جدی دارد که باید با آن ها دست و پنجه نرم کند، فقر گرسنگی تغییرات آب و هوایی کشمکش های سیاسی و دینی و غیره. اما آن چه ما بدان نیاز داریم ایمان به توانایی بشر برای کوشیدن و حل کردن گام به گام این مسائل است. ما نیاز داریم از اشتباهاتمان درس بگیریم و جهانی بهتر بیافرینیم. خلاصه ما نیازمند یک خوشبینی انسانی هستیم.

 4. صفرنیا می گوید

  ممنونم از این مطلب

 5. علیرضا صبوری می گوید

  خیلیم خوب

 6. صفری می گوید

  عالی

 7. احمد رضا فاضلی می گوید

  با سلام واحترام
  تشكر مي كنم بابت مطالب خو ب وكاربردي و روشنگري هاي موثر
  موفق باشيد

 8. آزاده می گوید

  باید قدر دان باشیم
  کمی با دقت به گریم دو بانویی که در فیلم بادیگارد نقش آفرینی کردند بنگریم.
  بانوی همسر شهید و بانوی همسر نیروی حفاظت
  همسر حاج حیدر خیلی خیلی شکسته تر است تا همسر شهید
  این نشان از دغدغه ای دارد ، دغدغه ی هر لحظه از دست دادن مردی که جانش را سالها فدای کشورش و اکنون فدای وظیفه اش می کند.
  نه آنکه خانواده ی شهید دغدغه ای نداشته باشد ، دارد ، ولی از جنس دیگریست .
  خانواده های مرزداران – مرزهای هوایی – دریایی – زمینی
  خانواده های بسیجیان واقعی و همیشه آماده
  خانواده های سربازان گمنام
  خانواده های شهدای هسته ای
  خانواده های تلاشگران هسته ای
  خانواده های مدافعان حرم و وطن
  خانواده های نیروهای راست کردار نظامی و انتظامی
  خانواده های نیروی های راست کردار سپاهی و ارتشی

  باید بدانیم که
  اگر قدردانی از این نیروها را فراموش کنیم
  ترس هم میدان دار می شود.
  اگر قدردانی از این نیروها را سیاسی کنیم
  تداوم ترس هم سیاسی می شود.
  اگر تقویت این نیروها را سیاسی کنیم
  انتشار ترس هم سیاسی می شود.

  پس قدردان باشیم
  قدردان که باشیم با هر دین و آیین و مذهب و مسلکی
  ترس نمی تواند در جامعه ی متحد جولان دهد.

  هر گاه تشکر از مردم را سیاسی کردیم
  ناپختگی سیاسی را ایجاد کردیم
  هرگاه گروهی را بر علیه گروهی شوراندیم
  صداهای اعتراضی را سیاسی شنیدیم
  هرگاه مردم را به دو دسته تقسیم کردیم
  سیاست زدگی را ترویج دادیم
  هرگاه گروه منتقد را نادان و … خواندیم
  وحدت و یکپارچگی را از بین بردیم.

  اگر بعد از انتخابات و سخنان نا متعارف برنده ی آن نسبت به منتقدان و مخالفان ، افراد روشنفکر یا بعضا روشنفکرنما ، مطالب – تصویر و یا ویدئوهایی مبنی بر اتحاد و همدلی و یکرنگی منتشر می کردند ، مطمئنا فضای بعد از اقدامات تروریستی طور دیگری می شد.

  1. حمید مستغیث می گوید

   با عرض سلام
   دقیقا همون ها که قبل انتخابات و بعدش می گفتن این نیروهای چیه هزار تا اسم می ذاشتن رو سرباز امام زمان تو زمان حادثه تنها امیدشون به همین انسان های بی ادعا بود

 9. سیدبهاءالدین حسنی می گوید

  با عرض سلام. دوره ی اهمال کاری را استفاده نمودم و واقعا عالی بود. متشکرم

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside