فیلم آداب معاشرت مهمانی + پشت صحنه

66

سلام

خوشحالم که بعد از چند هفته دوباره فرصتی دست داد که در خدمت شما عزیزان باشم. کم کم به تعطیلات نوروز نزدیک می‌شویم و امیدوارم از این تعطیلات برای بازسازی خودمان به خوبی بهره ببریم.

یکی از موضوعات که بسیار مهم است، داشتن مهارت‌های آداب معاشرت در مهمانی و میزبانی است و در این فیلم و ویدئو کاملاً رایگان قصد دارم مهارت‌های آداب معاشرت مهمانی را با شما عزیزان مرور کنم و امیدوارم با رعایت این نکات کیفیت مهمانی‌های شما بسیار بالاتر برود.

آداب معاشرت یعنی؛ این که کاری کنیم دیگران نیز همانند ما از حضورمان خوشحال باشند و لذت ببرند و آداب معاشرت در مهمانی یعنی این که فضایی را ایجاد کنیم که هم خودمان لذت ببریم و هم دیگران از حضور ما لذت ببرند.

 

مشاهده فیلم آداب معاشرت مهمانی

برای مشاهده کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید:

اگر می‌خواهید این فیلم و فیلم بعدی + فایل صوتی همین فیلم‌ها + پشت صحنه‌هایی جالب  را به صورت کاملاً رایگان دانلود کنید کافیست نام و ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

ثبت ایمیل و نام

 • لطفاً آدرس ایمیل خود را بسیار دقیق وارد کنید زیرا پاسخ شما به همین آدرس ارسال می‌شود.

حقیقت این است که کاملاً اعتقاد دارم که مهارت‌های ارتباطی را می‌توان فرا گرفت و بسیاری از این مهارت‌ها، رفتارهایی ساده هستند که شما با دانستن و کمی تمرین می‌توانید آنها را به صورت کاملاً حرفه‌ای اجرا کنید.

بنابراین مطمئن باشید که اگر برخی به صورت ذاتی (به بیان دقیق‌تر به دلیل محیط رشد) خوب صحبت می‌کنند، اما هر کسی می‌تواند این مهارت‌ها را با کمی تمرین بیاموزد و از آنها بهره ببرد.

مهارت‌های پیشرفته ارتباط موثر

ارتباط موثر

متن فیلم آداب معاشرت در مهمانی

به نام خدا

سلام

خیلی خوشحالم که در خدمت شما هستم. نمی‌خواهم بگویم عذر خواهی ولی امیدوارم که من را ببخشید که چند وقتی بود فرصت نکرده بودم با شما همراهان عزیز وبسایت آموزش سخنرانی و فن‌بیان صحبت بکنم.

حقیقتش این بود که این چند هفته حجم برنامه‌هایم خیلی زیاد بود و فرصت نشد در خدمتتان باشم و هفته‌ی گذشته هم روز ۲۰ اسفند ماه وقتی به بندرعباس رفتم، فرود هواپیمای من مصادف با این موضوع شد که متأسفانه فرودگاه بندرعباس را یک کمی آب برد! و برای سه روز من مجبور شدم در بندرعباس بمانم. بنابراین خیلی از کارها باقی ماند. از جمله این ویدئو که الان آن را برای شما عزیزان ضبط می‌کنم و امیدوارم برای شما عزیزان مورد استفاده قرار بگیرد.

عیدتان مبارک باشد.

در این ویدئو راجع به این موضوع صحبت می‌کنم که ما در مهمانی‌های خودمان، چه زمانی که مهمان هستیم و چه زمانی که میزبانیم، چطور باید آداب معاشرت را رعایت کنیم.

اجازه بدهبد آداب معاشرت را کمی تعریف کنم. آداب معاشرت این نیست که سعی کنیم خیلی جدی، خیلی خاص، خیلی باکلاس باشیم…نه!

آداب معاشرت در دنیای فعلی فقط یک معنی دارد و آن هم این است:

کاری بکنیم که هم خودمان و هم دیگران از این حضور و در کنار هم بودن لذت ببرند.

بنابراین آداب معاشرت در استفاده از موبایل معنی‌اش این می‌شود که کاری بکنیم وقتی از موبایلمان استفاده می‌کنیم باعث ناراحتی دیگران نشود.

آداب معاشرت در مهمانی هم همینطور. کاری بکنیم که دیگران هم از آن مهمانی لذت ببرند و فقط این لذت یکطرفه نباشد.

صحبت امروز ما دو قسمت دارد: زمانیکه مهمان هستیم و زمانیکه میزبان هستیم.

و قرار هست راجع به هر دو این موضوعات با هم صحبت کنیم با ما همراه باشید.

خب می‌رویم سراغ زمانیکه ما میزبان هستیم.

یعنی قرار هست عده‌ای به منزل یا محل کار ما بیایند برای مهمانی و ما قرار هست از آنها پذیرایی کنیم.

چند نکته‌ی کوچک را رعایت کنیم هم بیشتر به خودمان خوش می‌گذرد، هم دیگران.

احتمالاً دیده‌اید: دم در وقتی مهمان می‌آید یا اگر ما رفتیم پایین استقبال مهمان چه اتفاقی می‌افتد؟!

 • بفرمایید
 • خواهش می‌کنم شما بفرمایید
 • بزرگوارید خواهش می‌کنم
 • نه شما باور کنید اگر تشریف نبرید اصلاً…
 • امکان نداره من بیایم
 • خواهش می‌کنم، تو رو خدا

این تعارفات که باعث خسته شدن هر دو طرف هم می‌شود، شاید خیلی پسندیده نباشد. بنابراین بهترین کار این هست که ما آداب معاشرت در استقبال مهمان را بدانیم، بداینم به چه طریقی باید دنبال مهمان برویم، ما باید جلوتر حرکت کنیم، او باید جلوتر حرکت کند…

خیلی خیلی ساده است.

اولین گام این است:

همیشه ما باید به استقبال مهمان برویم.

حالا این استقبال مدل‌های مختلف دارد. گاهی اوقات برای شما اگر که سخت هست که بروید یا امکانش نیست یا اصلاً مناسب نیست، فقط کافیه از پشت میزتان یا از مبل بلند شوید.

گاهی اوقات به احترام مهمان تا درب دفتر یا اتاقمان همراهی می‌کنیم و گاهی اوقات تا درب منزل… و نمی‌دانم چرا بعضی‌ها تا سر کوچه، سر خیابان یا حتی خانه‌ی شخص مقابل این استقبال را ادامه می‌دهند!!!

خب به هر صورت ما فرض می‌کنیم یک حالت استانداردی وجود دارد. بخاطر اینکه باعث ناراحتی همسایه‌ها هم نشود ما از درب منزل خودمان، یعنی نه از درب اصلی آپارتمان یا ساختمان، از درب منزل خودمان استقبال را شروع می‌کنیم.

وقتی افراد می‌آیند ما باید کمی جلوتر از آنها حرکت کنیم، به یک دلیل:

که آنها را راهنمایی کنیم، که شما در چه جهتی حرکت کنید، کجا بروید.

ولی قرار نیست که شخص پشت ما باشد و ما هم پشتمان را به او بکنیم و شروع کنیم به حرکت کردن. نه، اصلاً  منظور ما این نیست.

قرار هست که جلوی فرد حرکت کنیم اما نه به صورتیکه پشت ما به مهمان باشد.

متمایل می‌شویم، طوریکه یک رأس از شانه‌ی ما را آن شخص ببیند و  هدایت می‌کنیم… بفرمایید… جلوتر می‌رویم و دقیقاً جای فرد را مشخص می‌کنیم که کجا بنشیند.

این خیلی مهم است. خیلی‌ها معذب هستند، نمی‌دانند کجا باید بنشیند و واقعاً برایشان سخت است.

ما به عنوان میزبان باید این کار را برای آنها ساده کنیم.

بگویید: می‌توانید اینجا بنشینید، یا آنجا اگر راحت هستید و دوست دارید. یا اگر جای خاصی در نظر گرفتید می‌توانید بگویید که ممنون می‌شوم اگر لطفاً اینجا (اشاره به جای فرد) بنشینید، البته اگر جای دیگر هم خواستید مشکلی ندارد. با گفتن این موضوع مطمئناً شخص در آنجا خواهد نشست و شما هم نهایت احترام را به فرد گذاشته‌اید.

مورد بعدی در میزبانی که یک مورد بسیار بسیار مهم و یک مفدار تأسف برانگیز متأسفانه در کشور ما هست، این هست که من نمی‌دانم چرا در مهمانی‌ها میزبان هیچ احترامی برای مهمان قائل نیست! یعنی با یک پیژامه و یک عرقگیر و دمپایی نشسته و لم داده و می‌گوید که: خیلی خوش آمدید، صفا آوردید…

باید این را در نظر بگبربم، همان جایگاهی که مهمان برای ما دارد و با یک لباس رسمی می‌آید ما هم با یک لباس کمی رسمی باید به پذیرایی مهمانمان بپردازیم. پس این درست نیست با لباس‌های خیلی خیلی سطح پایین این کار را انجام بدهیم.

من نمی‌گویم وقتی مهمان آمد حتماً کت و شلوار بپوشید و خیلی جدی… نه، فقط همین که لباسمان عوض شود و نشان دهیم که این پوشش، پوشش مخصوص پذیرایی هست  برای آقایان می‌شود پیشنهاد کرد که از یک شلوار کتان، از جوراب و یک پیراهن استفاده کنند. قرار نیست لزوماً کت و شلوار باشد.

شاید حتی کت و شلوار باعث معذب شدن مهمان هم بشود.

منظور فقط این است که با لباس همیشگی به استقبال مهمانمان نرویم.

پس این نکته را در نظر داشته باشیم و یک تبصره کوچک هم بگویم، نمی‌دانم چرا در کشور ما متداول هست که در مهمانی‌ها جوراب به پا نمی‌کنیم. مخصوصاً برای آقایان باید این نکته را در نظر داشته باشیم. جوراب به پا کردن یکی از بدیهی‌ترین اصول آداب معاشرت است و پابرهنه در مهمانی‌ها و مجالس نباید دیده شویم و بنابراین حتماً این موضوع را رعایت بکنیم. این باعث راحت شدن مهمان‌ها هم خواهد بود. زیاد صحنه‌ی قشنگی نیست اگر آنها شما را به صورت پا برهنه ببینند.

پس تا حالا دو نکته شد، یکی نحوه‌ی استقبال شد و دوم بحث پوششمان شد.

سومین موضوع پیامک‌ها و اس ام اس‌های نوروزی است.

همه‌ی ما از این اس ام اس‌های شعر، خوشگل، قشتگ و ادبی دریافت می‌کنیم. ولی واقعاً خیلی‌هایمان حتی تا انتها هم نمی‌خوانیم، فقط به انتهای پیامک نگاه می‌کنیم ببینیم یک جمله‌ی اختصاصی برای ما نوشته شده است یا نه!

پس خواهشی که دارم این هست که شما هم این زحمت را برای دیگران ایجاد نکنید. یک شعر طولانی بردارید از جایی کپی کنید و بفرستید. مطمئن باشید که خوانده نمی‌شود یا اگر خوانده شود، خیلی جدی گرفته نمی‌شود.

پیشنهاد من این هست که یک پیامک اختصاصی برای تعداد افرادی که برای شما مهم هستند ارسال کنید.

مثلاً من امسال برای ۳۰نفر، ۳۰ پیامک اختصاصی طراحی می‌کنم و ارسال می‌کنم. این پیامک‌ها قرار نیست یکسان باشد. دقیقاً شخصی‌سازی شده برای آن فرد.

مثلاً من اگر بخواهم برای یکی از همکارانم در مجموعه‌ی آموزش سخنرانی و فن‌بیان یک پیامک ارسال کنم، باید چه کاری انجام دهم؟

باید یکی از این پیامک‌های عمومی را بفرستم؟ نه، این خیلی قشنگ و دلچسب نیست. کاری که قشنگ هست، این هست که یک پیامک اختصاصی بنویسم.

بنویسم: همکار عزیزم از این که یکسال پربرکت و خیلی عالی را در کنار شما در این مجموعه گذراندم واقعاً خوشحالم و امیدوارم سال بعد با کمک‌های شما و همکاری شما جایگاه هر دو خیلی بیشتر ارتقا پیدا کند.

این پیامک اختصاصی شده برای آن فرد و آن فرد می‌داند دقیقاً منظور من چه کسی هست.

می‌توانیم به یک خاطره ارجاع کنیم.

مثلاً: امیدوارم همانطور که فلان روز این اتفاق خوب افتاد، سال آینده تک تک روزها به همان خوبی باشد.

وقتی که به یک خاطره ارجاع بدهیم، شخص می داند که این پیامک اختصاصاً برای او ارسال شده است، نه برای تعداد ریادی از افراد. پس یک حس خیلی خیلی خوب به آن فرد دست خواهد داد.

مورد بعدی که می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم این هست که لطفاً زیادی به مهمان‌ها اصرار نکنید.

گاهی اوقات اصرار کردن زیاد واقعاً باعث ناراحتی می‌شود. مثلاً من شخصی هستم که خیلی خیلی کم غذا هستم و در مهمانی‌ها فکر می‌کنند خجالتی هستم و آنقدر به من اصرار می‌کنند که یکی از کابوس‌های بزرگ من هست.

بنابراین دقت بکنید نهایتاً دو یا سه بار باید اصرار کنید. البته اصرار نه، پیشنهاد یا دعوت.

 

بفرمایید، همین.

نه اینکه بفرمایید تو رو خدا بفرمایید، بگذارید بکشم برایتان!!!

این کارها فقط باعث ناراحتی مهمان شما خواهد شد و معنی احترام نیست. مطمئن باشید بعداً وقتی در ماشین نشستند مهمان‌های شما خواهند گفت که: کشت ما را آنقدر اصرار کرد، نگذاشت یک لحظه غذا بخوریم.

خیلی جالب است که یکی از اقوام دور من، که البته خیلی هم دور نیست و سن زیادی هم دارد، خیلی اهل اصرار کردن نیست. یکبار اصرار می‌کند و اگر حرفش را گوش نکنید همان غذا را از سر بشقاب خودش برمی‌دارد و در بشقاب شما می‌گذارد!!! یعنی مثلاً می‌گوید گوشت بخور یا خورش بکش، اگر ببیند یرنمی‌دارید از بشقاب خودش برمی‌دارد و در بشقاب شما می‌گذارد. این یک روش خیلی حرفه‌ای هست و دیگر کسی جرأت نمی‌کند نه بگوید و همه بلافاصله از ترس اینکه از بشقاب خودش غذا را نگذارد این کار را انجام می‌دهند!

و آخرین نکته درمورد میزبانی را می‌خواهم خدمت شما عرض کنم.

در نظر داشته باشید که ما قرار هست که مهمان خودمان را خوشحال کنیم و لزوماً مهمان‌ها با چیزی که ما خوشحال می‌شویم، خوشحال نخواهند شد.

اجازه دهید یک مثال بزنم. فرض کنید من می‌خواهم بروم ماهیگیری و بگم که زشت من کرم بزنم سر قلاب، یک پیتزایی، همبرگری… بزنم سر قلاب، ماهی هم بیشتر خوشش می‌آید. مطمئناً این ماهیگیر ورشکست خواهد شد. چرا؟ بخاطر اینکه نیاز ماهی را پیدا نکرده است. ماهی نیاز به کرم دارد نه پیتزا و همبرگر و کباب… یا هر چیز دیگری. او نیاز به کرم دارد.

باید بتوانیم خودمان را جای مخاطب بگذازیم در هر فضایی. یعنی چی؟ یعنی من توجه کنم که مهمان من دوست دارد برود بیرون یا نه دوست دارد که برنامه‌ی کوتاه، مختصر و آرام داشته باشد. دوست دارد تلویزیون روشن باشد یا نه. خیلی وقتها ما می‌رویم مهمانی، تلویزیون با صدای آخر داره پخش می‌شود و همه هم مستندهای خیلی وحشتناک و مستند ۱۰هزار قتل بزرگ تاریخ را دارند پخش می‌کنند!!! و بعد همه هم می‌گویند: چه جالب. این، اینطوری کشت و… در صورتیکه اصلاً برای من جذابیت ندارد.

بنابراین حتماً دقت کنید ببینید سلیقه‌ی مهمان چه چیزی هست.

من یک استادی داشتم در زمینه‌ی آداب معاشرت حرف خیلی قشنگی زد.

گفتند: “هر کاری که می‌کنید باید از مهمان اجازه بگیرید.”

چون برنامه برای او هست و مهم این هست که او راضی باشد.

قرار نیست سوال پیچ کنیم مهمان را مثل عزیزم ببخشید در کلاه قرمزی!

امیدوارم با رعایت این چند نکته هم میزبان فوق‌العاده‌ای باشیم و هم مهمان‌های شما لذت ببرند.

یکبار با هم این چند نکته را مرور کنیم.

اول نحوه‌ی استقبال را گفتیم که ما قرار نیست پشت مهمان حرکت کنیم. در جلوب مهمان حرکت می‌کنیم.

دوم لباس مناسب بپوشیم

سوم موضوع پیامک‌ها بود

چهارم تعارفات و اصرارهای خیلی زیاد

پنجم علاقه‌ی مهمان چه چیزی هست

اگر علاقمند هستید به این بحث یک ویدئوی دیگر هم برای شما عزیزان در نظر گرفتیم با موضوع زمانی که مهمان هستیم. این موضوع میزبانی بود، حالا زمانیکه میزبان هستیم را بررسی می‌کنیم.

کافیست ایمیل خود را در کادری که در صفحه می‌باشد وارد کنید و فیلم دوم را به صورت کاملاً رایگان دریافت کنید. از شما خیلی متشکرم و امیدوارم تعطیلات فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

عیدتان مبارک

خدانگهدار

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 66 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. یلدا کیانپور می گوید

  سلام
  بسیار فیلم خوب و مفیدی بود
  امیدوارم همه این نکات را بیاموزند تا وضعیت فرهنگی کشور ما بهتر شود.

 2. محمد پیام بهرام پور می گوید

  راستی این موضوع رو هم باید یادآوری کنم که لطفاً توی رهروی آپارتمان خداحافظی نکنیم!
  بقیه همسایه‌ها ملزم نیستند که خدحافظی ما را بشنوند…

 3. شایان سلیم می گوید

  قسمت عزیزم ببخشید آخر فیلم خیلی قشنگ بود 🙂
  واقعاً ممنونم که با این همه مشکلات به فکر ما هستید
  عیدتون مبارک باشه

 4. یامی پور می گوید

  فوق العاده عالی بود.
  ممنونم که فیلم ها رو برامون ضبط میکنید.
  خداقوت و پرانرژی باشید

 5. احمد كوليوند می گوید

  خيلي عالي و پرمحتوا بود بسيارممنونم . انشاالله هميشه موفق و پيروز باشيد .پيشاپيش سال نو را تبريك مي گويم
  ه

 6. عماد می گوید

  ممنون استاد
  پیشاپیش نوروز بر شما مبارک

 7. سپید می گوید

  سلام آقای بهرام پور فیلم صدا نداره واسه من!

 8. سپید می گوید

  درست شد آقای بهرام پور.
  ممنون ویدیوی ظریف و خوبی بود. استفاده کردم.

 9. masih می گوید

  سپتس بی کران بابت زحمات شما .خدا قوت

 10. منا مرادی می گوید

  بحث خیلی جالبیه و خیلی استفاده بردم.
  با تشکر

 11. احسان جلایری می گوید

  با سلام استاد گرامی از شما تشکر میکنم که پر انرژی و پر کار مطالب و صحبت های خوبی را عنوان میکنید. به امید موفقیت هر چه بیشتر در کار و زندگیتون.

 12. محمد اکبری می گوید

  سلام آقای بهرام پور خیلی خیلی خیلی ازتون ممنونم واقعا من از وقتی که اون فایل های رایگان آموزش سخنرانیتونو استفاده کردم تا حالا خیلی تغییر کردم و الان خیلی مسلط جلوی یه جمع ۵۰ نفره یا بیشتر میتونم خیلی راحت صحبت کنم من آرزوم اینه که تو حوضه موفقیت کار کنم و برای همین نیاز به فن بیان خوب هست و من از شما این مهارتو خیلی خوب یاد گرفتم و حالا همه تعجب کردن که چطور منی که نمیتونستم جلوی یک نفر صحبت کنم حالا جلوی جمع راحت صحبت کنم و تنها کار کوچیکی که از دستم بر میاد اینه که سایتتونو به همه معرفی کنم و برای همه فایلهاتونو بفرستم این فایلتونم که محشر بود خیلی دوستون دارم عیدتون مبارک.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بسیار خوشحالیم که با عمل به راهکارهای گفته شده به نتایج خوبی دست پیدا کردید.
   خوشحال می شویم خبرهای موفقیت خودتون را با اعضای سایت به اشتراک بگذارید.
   برای این کار پیشنهاد می کنم به لینک زیر مراجعه کنید:
   تجربیات و داستان های موفقیت

 13. راضیه می گوید

  ممنون بابت زحماتتون فیلم عالی و آموزنده بود خداقوت
  در ضمن پیشاپیش عید نوروزو تبریک میگم

 14. کرمی می گوید

  از زحمات ولطف شما که نسبت به ارتقا وآموزش آداب به هم نوعان خود می کشی ،متشکرم

 15. آزاد می گوید

  بی نهایت ازتون سپاسگزارم. فیلم جالب و آموزنده ای بود.ازشما وتمام همکارانتان بخاطر کارهای فوق العاده ای که انجام میدید سپاسگزارم
  پیشایش سال نو مبارک

 16. M.Z می گوید

  سلام اقای بهرام پور
  عالی بود به نکات مهمی اشاره کردید. از شما و تمامی همکاران سایت سخنرانی و فن بیان بخاطر مطالب مفید و آموزنده ای که در اختیار ما قرار می دهید متشکرم.
  امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید.
  باتشکر

 17. محمدهادی می گوید

  سلام عالی بود فقط یک قسمت کوچیکی فیلم درست برش نخورده بود اگه بتونید یک فضایی پشت زمینه هم در نظر بگیرید کیفیت کارتون بهتر میشه راستی یادتون رفت بگید در مورد مسائل سیاسی هم نباید صحبت بشه. در مورد جوراب پوشیدن خیلی ممنون این مورد رو من نمیدونستم. در ضمن به نظرم خیلی وقتها بهتره تلویزیون خاموش باشه تا ما بهتر بتونیم با مهمانمون صحبت کنیم.
  با تشکر از شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از شما که نظرات خود را با ما در میان گذاشتید.
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد و با به کارگیری راهکارهای آن از مهمانی های خود لذت ببرید.
   پیروز باشید.

 18. Stob می گوید

  سلام ویدئو عالی بود، این که شما به فکر ما هستید، یه فکر مهارت های ما هستید خیلی خوبه.
  به نظرم اول باید تیپ های شخصیتی مهمون ها را بشناسیم، مثلا یکی خیلی خجالتیه درونگراست و… این آدم رو نباید با تعارف تیکه پاره کنیم. برای تمام کارها و احتیاجات مهمونا از قبل برنامه ریزی کنید طوری که احساس راحتی کنند و برای نیازهاشون حیران نباشند. مرسی

 19. عرفان .خ می گوید

  سلام 🙂
  نتونستم فیلم رو دانلود کنم ولی متن رو خوندم 🙂
  واقعا عالی بوووود.
  من حتما این نکات رو رعایت خواهم کرد.
  بازم ممنون 🙂

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید بلافاصله بعد از وارد کردن نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیلتون فایل ها را در دریافت کنید.
   پیشنهاد می کنم در صورتی که مشکلی وجود داشت از طریق بخش نظرات یا ایمیل site@bahrampoor.com با ما در تماس باشید.
   ممنونم از توجه شما

 20. Mehrdad می گوید

  همیشه برام سوال بود که بهترین راه آداب و معاشرت با میهمان چطوریه؟ متاسفانه، جوابی پیدا نکرده بودم که خوشبختانه امروز جواب برخی از سوالهام گرفتم. این فایل ها از جانب شما برام یک عیدی بود. ازتون ممنونم! و خواهش میکنم اگر در این باب کتب یا منابعی وجود داره، معرفی بفرمایید. خیلی دوستون دارم و آرزو میکنم سال پربرکتی داشته باشین.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   از اینکه پاسخ شما کمی طول کشید عذرخواهی می کنیم.
   پیشنهاد می کنیم در این زمینه کتاب آداب معاشرت به زبان آدمیزاد به نویسندگی سو فاکس از انتشارات هیرمند را مطالعه نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 21. maryam می گوید

  ممنون استاد خیلی خوب بود.

 22. الناز می گوید

  با سلام و عرض ادب ،
  استاد گرامی واقعا از مطالب و فیلم های شما استفاده کردم.ممنونم بابت زحمات و تلاشتان .
  پیشاپیش سال نو را خدمتتان تبریک عرض میکنم.شاد و سلامت باشید

 23. حسین می گوید

  سلام , سپاسگذار
  عالی بود
  با آرزوی موفقیت

 24. مصطفی می گوید

  سلام.
  خیلی کوتاه بود.
  اگه میشه در این مورد بیشتر صحبت کنید.
  به طور مثال با مهمان در مورد چه موضوعاتی صحبت کنیم و در مورد چه موضوعاتی صحبت نکنیم.
  چه طور گفتگو رو شروع کنیم چه عباراتی برای شروع مناسبتر هستند. و همین طور در مورد اتمام مهمانی.
  اگر مهمان صمیمی و آشنا باشه چطور باید رفتار کنیم و اگر برای اولین باره که به مهمانی اون شخص میریم چه نکاتی رو باید بهش توجه کنیم.
  با جنس مخالف چه برخوردی داشته باشیم و…
  خیلی ممنون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در ابتدا امیدواریم که با در نظر گرفتن این نکات ارتباطات خوب و موثری داشته باشید.
   از شما ممنونیم که نظرات و پیشنهادات خود را ما درمیان می گذارید.
   امیدواریم در آینده مطالب بیشتری در این خصوص در اختیار عزیزان قرار دهیم.

 25. ارشقی می گوید

  با سلام مطالبتون ویدیوتون خیلی عالیه ولی نحوه فیلمبرداری وادیت خیلی خوب نیست.

  1. یامی پور می گوید

   سلام.
   خیلی هم عالیه همه چیز.
   فایل رایگان گذاشتیم غر هم میزنن….

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از اینکه نظرات خود را برای ما ارسال نمودید.
   امیدواریم با به کارگیری مطالب گفته شده، ارتباطات خوبی داشته باشید.
   پیروز باشید.

 26. مریم می گوید

  سلام و درود حضور استاد عزیز
  واقعا عالی بود و ممنون بابت زحمتی که کشیدید، نکات خیلی خوبی رو یادآوری کردید، منتظر ویدئو های بیشتر در زمینه های مختلف از شما هستیم ، امیدوارم که سال ۹۴ سالی توام با موفقیت بیشتر ، سلامتی و شادابی برای جنابعالی و همه همکاران خوبتون باشه.
  به امید روزهایی که آرزوشو داریم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   امیدواریم با به کار بردن این نکات از مهمانی های خود به اندازه کافی لذت ببرید.
   پیشاپیش سال نو را به شما تبریک عرض می نماییم.
   موفق و پیروز باشید.

 27. راضیه می گوید

  ممنون از فایل خوبتون نکتهای خوبی رو یادآور شدید .

 28. تینا می گوید

  سلام پیشاپیش عید رو تبریک میگم
  بسیار ممنونم از مطالبتون در سال ۹۳
  ان شالله که سالی پر ا زموفقیت داشته باشید
  درپناه خدا

 29. فاطمه می گوید

  با سلام خدمت استاد محترم
  ممنون از نکات اموزندتون
  امیدوارم سال خوبی داشته باشید .
  مانا باشید.

 30. بهار می گوید

  از پَسِ این همه برف

  که در دلم بارید

  بوی تو می آید

  گل کاشتی بهار !

  سلام و سپاس از مهر بهاری تان که همه جا می پیچد، بی منت و بی چشمداشت…
  سال نو مبارک
  امید که این سال هم پر باشه از موفقیت و سرسبزی لرای همه ی عوامل خوب این سایت

 31. شهریاربهمنش می گوید

  باعرض تبریک سال نو،مطالبتون جالبه

 32. فانتوم می گوید

  سلام. واقعا کارت حرف نداره ممنونم ازت.باتشکر….

 33. زینب فدوی حکمی می گوید

  سلام
  سال نو خوبی داشته باشین
  فیلم اداب معاشرت مهمانی پرباربودش
  متشکدم

 34. میلاد می گوید

  مرسی که هستی و مرسی که هر روز قویتر داری کار می کنی.ی تشکر ویژه بابت کلیپ تونی رابینز بکنم که واقعا عالی بود.ایشالا سلامتی و موفقیت بیشتر ُ بیشتر.مخلص

 35. farzandanerooz می گوید

  خیلی خوب و حاوی مطالب کاربردی بود
  تو فیلم های بعدی هم اگه ممکنه و اثر فیلم از بین نمی بره ، از پشت صحنه ها دوباره استفاده کنید؛ چون جالب و با مزه بود

 36. مرضیه می گوید

  سلام آقای بهرام پور,از مطالب کاربردی و به موقع تون بسیار سپاسگزارم.اکثرا به نکات ریز اما مهمی اشاره می کنید.

 37. reza mozaffari می گوید

  با سلام وخسته نباشید خدمت استد گرامی
  دستتون درد نکنه مطالب خیلی عالی
  سال خوبی هم داشته باشی

 38. eshrati می گوید

  بسیار عالی
  ممنون از شما
  نوروز بر شما و همه همکارانتون مبارک.

 39. مهدیه رودباری می گوید

  مرررسی عالیییی

 40. sajad می گوید

  عید شما استاد عزیز و دیگران عزیزان مجموعه آموزش سخنرانی پیشاپیش مبارک باشه و امیدوارم که کما فی سابق زندگی تون پر برکت باشه. / با درود فراوان

 41. سیاوش می گوید

  سلام فیلم برای من لود نشد اما متن خواندم زیاد کمکی به بنده نکرد بهتر بود آخر متن یک خلاصه از نوشته خود کوتاه و مفید هم اضافه میکردی خیلی بهتر بود تشکر

 42. عاطفه می گوید

  سپاسگزارم

 43. منیره می گوید

  ممنون..خیلی مطالب جالبی رو عنوان میکنید. من به شخصه خیلی وقتا حوصله خوندن مطالبو ندارم ولی فیلم و فایل صوتی رو گوش میکنم ..ممنون از زحماتتون.

 44. علی می گوید

  بسیار عالی ممنون از شما

 45. نرگس می گوید

  سلام
  بسیار عالی بود. سپاسگذارم

 46. arman mirali می گوید

  بسیار عالی بود

 47. فرزانه می گوید

  بسیار عالی بود ممنون
  خداقوت

 48. Maryam می گوید

  سلام و خسته نباشید. بابت تمام زحمات و تلاشتون سپاسگزارم. در پناه حق سالم و تندرست باشید

 49. شهرام شيخي فر می گوید

  بسيار مفيد بود

 50. صفیه نوری کبیر می گوید

  سلام – وقتتون بخیر
  میشه فایل تصویری بالا رو به ایمیلم ارسال کنید – آخه لینک دانلود وجود نداره
  متشکرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   فایل های مورد نظر به ایمیل شما ارسال گردید.
   موفق و پیروز باشید.

 51. مهدی می گوید

  سلام خیلی عالی بود اقای بهرام پور به نظر من شما ازکلیپ های استفاده کنید که مکالمه بین چند نفر باشه اینطوری شاید به دوستان ومن بیشتر کمک کنه باتشکر

 52. Pangga می گوید

  It’s a plreusae to find someone who can think so clearly

 53. حیدر می گوید

  خوب

 54. وحیده می گوید

  سلام اقای بهرام پور من اولین بارم بود ک ودیوهای شما رو مدیدیم .خیلی باحال و جذاب صحبت میکنید من ک لذت بردم و بعضی جاها از طرز حرق زدنتون ک درمورد تعارف الکی بود خیلی خندیدم.با تشکر خدافظ

 55. میلاد می گوید

  ممنون استاد عزیز، بسیار خودمانی و گیرایی داشت…

 56. حسینی می گوید

  سلام.
  نکاتش عالی بود! از کانال شما توی آپارات دیدمش.
  سپاس.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside