جلسه هفتم: حسن جویی در ارتباط موثر

جلسه هفتم:

حسن جویی در ارتباط موثر

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید (حجم ۱۱۰MB)

 

برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید(حجم ۱۹MB)

برای دانلود متن فیلم کافیست اینجا کلیک کنید

جلسه ششم: تمرین مناسب برای سخنرانی


حقیقت این است که کاملاً اعتقاد دارم که مهارت‌های ارتباطی را می‌توان فرا گرفت و بسیاری از این مهارت‌ها، رفتارهایی ساده هستند که شما با دانستن و کمی تمرین می‌توانید آنها را به صورت کاملاً حرفه‌ای اجرا کنید.

بنابراین مطمئن باشید که اگر برخی به صورت ذاتی (به بیان دقیق‌تر به دلیل محیط رشد) خوب صحبت می‌کنند، اما هر کسی می‌تواند این مهارت‌ها را با کمی تمرین بیاموزد و از آنها بهره ببرد.

مهارت‌های پیشرفته ارتباط موثر

ارتباط موثرمتن فیلم حسن جویی در ارتباط موثر:

به نام خدا سلام به درس هفتم از دوره رايگان آموزش سخنراني و فن بيان خوش اومديد.

ما در هفته سوم که درس هفتم در اون قرار داره قصد داريم در رابطه با مهارت‌های ارتباطي صحبت کنيم.

اجازه بدين بحث رو با اين داستان شروع بکنم که من زمانی که داشتم به کارمندان يک شرکتي که مبلمان لوکس ميفروختن و کالاهاي بسيار گرون قيمتي داشتن آموزش می‌دادم، بهشون آموزش دادم که چطور با کارمندان برخورد بکنن، با مشتريان چطور برخورد بکنن، با همکاران چطور برخورد بکنن مهارت‌های ارتباطي رو به اونها آموزش دادم آداب معاشرت رو گفتم و … آنچه که خيلي خيلي توجه من رو جلب کرد يک اتفاق تلخ بود.

خب من نگاه می‌کردم داشتم نظاره می‌کردم ببينم اون فروشنده­اي که بهش آموزش دادم آيا خوب با مشتری‌ها برخورد ميکنه اون روش‌هایی که من گفتم رو رعايت ميکنه يا خير و اتفاق عجيب اين بود …

اون برخورد فوق­العاده­اي با مشتری‌ها داشت اما يه لحظه موبايلش زنگ زد از مشتري اجازه گرفت گفت ببخشين يک تماس مهمه اومد این‌طرف … چي ميگي زن بگو کار دارم …

و من واقعاً جا خوردم ديدم چقدر بد چقدر بده که اون فرد با مشتری‌ها عالي صحبت ميکنه و نزديکان خودش رو فراموش ميکنه. زندگي ما خودبه‌خود درد و رنج به ارمغان مياره و مسئوليت ما شادي آفريدنه و ما فراموش می‌کنیم که اي بابا اين کاري که ما الآن داريم به خاطر اينه که زندگيمون قشنگ شه و متأسفانه خيلي از ماها اين موضوع رو فراموش می‌کنیم.

بنابراین لازم ديدم در رابطه با اين موضوع باهم صحبت بکنيم که چطور ارتباط خوبي رو با همديگه داشته باشيم.

اولين نکته اين هستش که ياد بگيريم در ارتباط با ديگران کار ديگري رو انجام نديم و ارتباط چشمي داشته باشيم مثلاً اين عادت خيلي بديه که متأسفانه بسياري از پدرها و مادرها وقتي بچه کوچيکشون با اونها صحبت ميکنه مشغول خوندن روزنامه يا ديدن تلويزيون يا چک کردن وايبر و واتساپ و ساير نرم‌افزارهای روي موبايلشون هستن.

اين اتفاق خيلي بده و باعث ميشه که عزت‌نفس اون بچه بياد پايين حس کنه که آدم ارزشمندي نيست و بهش توجه نميشه.

همين موضوع در ارتباط با همسر يا دوستان ديگه هم وجود داره هيچ کدوم از ماها دوست نداريم وقتي با ما صحبت ميشه اون شخص به جاي ديگه­اي نگاه کنه.

من دوست ندارم که وقتي دارم با شما صحبت می‌کنم شما مشغول کار ديگري باشين اين چيز کاملاً طبيعيه و ما بايد اين احترام رو به ديگران بزاريم تمام توجهمون رو بزاريم براي فردي که داريم باهاش صحبت می‌کنیم يا داره با ما صحبت ميکنه و مشغول کار ديگه­اي نشيم.

تلويزيون رو خاموش کنيم روزنامه رو ببنديم موبايل رو صداش قطع کنيم بزاريم اون طرف يا اگر مجبور هستيم کاري بکنيم بگيم مي تونم ازت خواهش کنم صحبتت رو ادامه ندي تا من اين کار و تموم کنم بعد، چون صحبتت برام مهمه و ميخوام تمام توجهم به تو باشه، مي دونيد چقدر قشنگ ميشه و چقدر دنياي ما جاي بهتري براي زيستن ميشه.

خب اين يک تکنيک بود و تکنيک بعدي تکنيکي هستش که فرق بين احساس ما و رويدادي که رخ داده رو مشخص ميکنه.

فرض بفرماييد که من با دوستم قرار دارم و ساعت ساعت هشت هستش، خب من طبق عادت خودم ده دقيقه به هشت معمولاً سر قرار حاضر ميشم. خب دوست من که قرار کاري هم هست می‌بینم که اِ زودتر از من اونجاست بهش سلام می‌کنم و می‌بینم يک سلام خيلي خشک و معمولي داره و خب من می‌پرسم چيزي شده ميگه نه همه چي خوبه.

بحث همین‌طور پيش ميره و قرار بعدي ما ميشه هفته آينده. گفتيم پس هفته آينده با همين شرايط همین‌جا همين زمان.

دوباره من ده دقيقه به هشت اونجا بودم و ديدم باز اين دوست من زودتر هست … ديدم برخوردش خشک‌تر هم شد بااینکه اون دوست صميمي من بود و برام يک کمي عجيب بود کمي بررسي کردم گفتم چيزي شده مشکلي هست گفت نه مشکلي نيست چيز خاصي مگه می‌بینی؟ گفتم نه من نمی‌بینم گفت نه چيز خاصي نيست.

و هفته بعد وقتی‌که من اومدم گفت خيلي بيشعوري … جا خوردم گفتم چرا؟ گفت تو خجالت نمی‌کشی سه بار قرار گذاشتيم سه بار بيست دقيقه دير کردي تو اصلاً به من بي­توجهي.

من جا خورده بودم قرار ما ساعت هشت بود و وقتي باهاش صحبت کردم متوجه شدم که اون فکر می‌کرده قرار ساعت هفت و نيمه من تازه ده دقيقه هم زودتر از هشت هم ميومدم و اون دچار اشتباه شده بود. مشکل اين بود که اون قضاوت کرد بجاي اينکه حرفش رو رک و روراست بزنه تو ذهن خودش پروروند حالا

ديگه اين دفعه نه منظورش اين بود و همین‌طور براي خودش سخت‌تر و سخت‌تر کرد و اون لحظه واقعاً خجالت‌زده شده بود.

خيلي مهمه که ما بين سه تا چيز تفاوت قائل بشيم يک: اتفاقي که افتاده دو: احساس ما از اون اتفاق و سه: واکنشي که نسبت به اين اتفاق و اون احساس داريم به شخص مقابل.

براي مثال اين دوست من که فکر می‌کرده من بهش بی‌توجهم يعني حس می‌کرده من بهش بي­توجهم بين اين سه تا تفاوتي قائل نشده يک: اتفاقي که افتاده چيه من بيست دقيقه از نظر اون دير کردم احساسي که داره اينه که بهش بي­توجهي شده و اونچه که بيان ميکنه اينه که به من ميگه تو به من بي­توجهي.

درصورتی‌که اگر اون شخص با خودش روراست باشه شايد خيلي بهتر باشه که بگه، بگه بيست دقيقه دير اومده دير اومدي دليل اين اتفاق چيه …

و حالا فرض کنيد من واقعاً دير اومده بودم اون موقع نبايد به من بگه که تو به من بي­توجهي اون بايد به من پيشنهاد بده آفر بده که … ببين از اين به بعد اگه خواستي دير بياي حتماً به من خبر بده يا ازت خواهش می‌کنم لطفاً ديگه من رو منتظر نزار.

ولي ما معمولاً همه اينا رو يه پکيج می‌کنیم بجاي اينکه بين اين سه تا موضوع يعني اتفاقي که رخ داده حسي که داريم و پيشنهادي که داريم اين سه تا رو باهم يه پارچه می‌کنیم تبديل ميشه به يک توهين و پرت می‌کنیم به سمت شخص مقابل.

پس خيلي مهمه که بين اين سه تا تفاوت ايجاد کنيم و خواهيم ديد که چقدر از سوءتفاهم‌ها رفع خواهد شد. چقدر از مشکلاتي که وجود داره می‌بینیم سر چيزاي خيلي بيخوديه. من يک حرف يک جمله گفتم و واقعيت اينه که من فقط اون جمله رو گفتم اما احساس فرد مقابل من دوست من همسر من همکار من يا هرکس ديگري … احساس بدي پيدا کرد و خيلي مهمه که ما براي خودمون هميشه اين رو قائل بشيم که اتفاق چي بوده احساس من چي بوده و بگيم بگيم اين اتفاق که افتاد اين احساس رو در من ايجاد کرد و پيشنهاد می‌کنم اين کار و بکن.

وقتي بخش‌بندی می‌کنیم موضوعات رو اون شخص ميتونه خيلي راحت‌تر براي خودش يک برنامه­اي داشته باشه اما خانمي که به همسرش ميگه تو به من بي­توجهي … خب ديگه مرد ميخواد چيکار کنه خب ميگه من بي­توجهم نهايت ميتونه از خودش دفاع کنه بگه من بي­توجه نيستم درصورتی‌که اون فقط ممکنه دير اومده باشه همين.

پس بايد بين اتفاق، حسمون و پيشنهادي که داريم و اونچه که بيان می‌کنیم تفاوت قائل بشيم و تا مي تونيم حرفه­اي این‌ها رو مطرح بکنيم.

یک‌بار ديگه تکرار می‌کنم زندگي خودبه‌خود رنج به ارمغان مياره و مسئوليت ما اينه که شادي بيافرينيم و ازتون خواهش می‌کنم با ارتباطات خوبي که دارين سعي بکنيد تا حد ممکن دنيا رو جاي بهتري براي زيستن بکنيد.

همچنين يک ويديويي ضبط کردم در رابطه با مهارت‌های حسن جویی و تعريف از ديگران حتماً توصيه می‌کنم اون رو مشاهده کنيد.

ممنونم از توجه شما پيروز و موفق باشيد تا درس بعدي خدانگهدار.

سلام

می گویم اگر یک نفر یک نانی داشته باشد، بعد ببیند که یکی دارد از گرسنگی می‌میرد، بعد بیاید این کار را انجام بدهد:

بیا بخور!

فردا هم این را بهت می‌دهم!

فردا هم بیا این را بخور!

بعد خودش شروع کند به نان خوردن، شما به این آدم چه می گویید؟

در کتاب انسان ۲۰۲۰ که به همراه دوستان عزیزم آقای ژان بقوسیان و آقای سعید محمدی منتشرکردیم در مورد این صحبت کردیم که عزت نفس چی هست.

یعنی یکی از اجزای این کتاب در قسمتی که من آن را نوشتم راجع به عزت نفس با هم صحبت کردیم و در رابطه با عزت نفس مطالبی را گفتیم، تعاریفی را بیان کردیم و اهمیت آن را گفتیم و متأسفانه راجع به این صحبت کردیم که عزت نفس بسیاری از ما افراد پایین است.

اگر می‌خواهید ببینید که عزت نفس پائین دقیقاً یعنی چی و منظور من چی هست، یک لحظه به این سؤال‌ها پاسخ بدهید:

 یکی از المانهایی که نشان می‌دهد عزت نفس بالاست یا پایین، این است که ما ببینیم چقدر می‌توانیم از دیگران تعریف بکنیم.

لطفاً بیاد بیاورید آخرین باری که از شما تعریف شده کی بوده است؟

یعنی آخرین باری که یک نفر گفته فلانی این کارت خیلی عالی بود، آفرین یا یک ویژگی ما را تحسین کرده کی بوده است؟

شاید باید خیلی زیاد فکر کنیم و از آن طرف آخرین انتقادی که به ما شده کی بوده است؟!

فکر نمی‌کنم نیاز به فکر زیادی داشته باشد!

نهایتاً ۲ یا ۳ ساعت از آن گذشته و اگر اول صبح است که دارید این ویدئو را می‌بینید، احتمالاً ًبه زودی رخ خواهد داد یا یادمان است که انتهای شب فلان اتفاق افتاد و متاسفانه خود ما هم همین کار را می‌کنیم.

یعنی استاد انتقاد کردن هستیم اما زمانی که می‌خواهیم کوچکترین محبتی انجام بدهیم، حسن جویی کنیم، ویژگی‌های خوب دیگران را بگوییم دست و پایمان می‌لرزد و این کار را درست انجام نمی‌دهیم.

می دانید دلیلش چیست؟

به خاطر اینکه اگر من اعتقاد داشته باشم عزت نفس بالایی دارم، به خودم مطمئنم و چون به خودم مطمئنم خودم را بالا می‌بینم و دوست دارم دست همه را بگیرم و بالا بیاورم، بنابراین خیلی راحت حسن جویی و تعریف می‌کنم.

اما اگر به خودم مطمئن نباشم و حس کنم عزت نفسم کم است، می‌خواهم همه را با انتقاد پایین بیاورم، بنابراین کار من به صورت روزانه می‌شود انتقاد کردن، غر زدن و بهانه آوردن!

راجع به این موضوع و بحث عزت نفس کاملاً ًدر کتاب انسان ۲۰۲۰ صحبت کردیم و مطالبی را گفتیم و من اینجا فقط می‌خواهم توضیحات بیشتری در رابطه با بحث حسن جویی بدهم.

دقیقاً بگویم که چطور باید حسن جویی کنیم و از دیگران تعریف کنیم.

یک فرمول بسیار بسیار عالی وجود دارد که سه گام دارد و ما اگر از این فرمول تبعیت کنیم می‌توانیم خیلی خوب از دیگران حسن جویی کنیم و ویژگی‌های خوب آنها را بیان کنیم.

فرمول به این صورت است:

در ابتدا نام شخص را می گوییم.

بعد تعریف می‌کنیم

و بعد دلیل تعریف را می گوییم.

پس اول گفتن نام شخص است، دوم تعریف و سوم دلیل است.

اجازه بدهید کمی بیشتر توضیح بدهم:

چرا باید اول نام را بیاوریم؟

زمانی که نام فرد را می گوییم مشخص می‌شود که این تعریف اختصاصی است یعنی ناخودآگاه شخص ارتباط خیلی خوبی با این تعریف می‌گیرد،‌ حس نمی‌کند که ما یک جمله داریم و به همه می گوییم بلکه کاملاً این حس را دارد که این موضوع اختصاصی است.

وقتی تعریف می‌کنیم خُب داریم حسن جویی می‌کنیم و وقتی دلیلش را می گوییم یعنی اینکه اجازه نمی‌دهیم حالت چاپلوسی بشود.

حرف ما و تعریف ما دلیل دارد، بگذارید چند مثال بزنم:

نام، تعریف، دلیل.

همسر عزیزم، فلانی، تو واقعاً صبوری به خاطر اینکه سال‌های اول زندگی سختی‌های خیلی زیادی را تحمل کردی و من واقعاً ازت ممنونم.

نام، تعریف، دلیل.

حالا می‌توانید با افراد مختلف در فضاهای مختلف کارهای دیگری انجام بدهید.

به طور مثال:

دوست عزیزم تو برای من خیلی ارزشمندی چون همیشه من را راهنمایی می‌کنی و همیشه تجربیاتت را به من میگ ویی، حتی آنچه که اسرار کار خودت هست را به من می گویی که من در کار خودم دچار اشتباه نشوم.

یا پدر و مادر عزیزم، حالا خوبه اسمشان را هم بگویم، شما فوق العاده مهربان هستید به خاطر اینکه من وقتی نگاه می‌کنم، نمی‌دانم واقعاً با این همه دردسری که ایجاد کردم چطوری من را تحمل کردید.

یا شما عزیزانی که این فیلم را می‌بینید، واقعاً از شما متشکرم و تبریک می گویم، چرا؟

چون شما می‌خواهید با تغییر کردن، دنیای بهتری را بسازید و خیلی‌ها هستند که می گویند برو بابا ولش کن، حُسن جویی چیه! بنابراین از شما بی نهایت ممنونم.

اگر نام را بگویم و بعد تعریف کنیم و بعد دلیل را بگویم، فوق العاده زیبا حسن جویی کردیم.

اما ممکن است بگوییم پررو میشه، یعنی چی؟

لازم نکرده، دو تا تعریف می‌کنی … تعریف نکرده اینطوریه، تعریف کنیم چی میشه؟!!

من می‌خواهم یک جمله از نیچه بگویم، نیچه می‌گوید؛

 پرندگانی که در قفس به دنیا آمدند پرواز را بیماری می‌پندارند و شاید بعضی از ماها تو قفس به دنیا آمدیم.

آنقدر تعریف نشده از ما و آنقدر تعریف کردن را چیز عجیب و غریب می دانیم که حس می‌کنیم کار بدی است.

در صورتی که این کار کاملاً لازم است، مثل سلامتی مثل سلام کردن به همدیگر، یک چیز کاملاً بدیهی و طبیعی است و نیاز هر انسان است و آن نانی که من در ابتدا، در ابتدای فیلم نمایش دادم دقیقاً رفتار خیلی از ما افراد است.

انسان‌ها نیاز به تعریف و حسن جویی دارند تا حالشان خوب بشود و حس بهتری بگیرند تا بهتر کار کنند اما ما دریغ می‌کنیم!

هیچ هزینه‌ای ندارد!

حتی به معادل یک قرص نان هم برای ما هزینه ندارد فقط می‌توانیم با کلاممان حس خوبی را بدهیم و هزاران انتقادی که در طول روز شده است را با یک حسن جویی می‌توانیم اثرش را به شدت کم کنیم و روز آن فرد را بسازیم.

اما یک سری بهونه های دیگر هم هست. مثل اینکه:

بابا این آدم اصلاً کلاً یک ویژگی خوب نداره من از چی این فرد تعریف کنم؟

حتماً ًاین داستان را از حضرت عیسی شنیده‌اید که با یارانشان رد می‌شدند از کنار یک سگی که مرده و متعفن شده و یک صحنه منزجر کننده‌ای بود و بوی خیلی بدی می‌داد.

یکی گفت آه چه بوی بدی.

یکی دیگه گفت آه چه صحنه منزجر کننده‌ای.

و حضرت عیسی فرمودند؛

این سگ عجب دندان‌های تیز و سفیدی داشت!

پس ببینید از یک سگ مرده و متعفن هم می‌شود یک نکته خوب پیدا کرد و عجیب است اگر ما نتوانیم در یک انسان یک ویژگی خوب پیدا کنیم.

قطعاً به این معنی است که ما بلد نیستیم درست به دنیا نگاه کنیم.

برای حسن جویی کردن لازم است که یک سری شرایط را رعایت کنیم:

اگر عادت به حسن جویی نداریم باید کم کم این کار را انجام دهیم.

یعنی به محض اینکه این کار را شروع کنیم ممکن است بعضی‌ها حتی ما را مسخره کنند.

برای مثال:

من در یکی از کارگاه‌ها به همه شرکت کننده‌ها گفتم لطفاً به عزیزترین فردتان یک اس ام اس حسن جویی بزنید، یک ویژگی خوبش را انتخاب کنید، نامش را بیاورید، تعریف کنید و دلیل تعریف را بگویید.

بعد یک خانمی برای پدر و همسرش فرستاد.

از آنجایی که آن خانم هیچ وقت به غیر از وقت نیاز به پدر و همسرش از آنها حسن جویی نکرده بود، پدرش جواب داد: باز بنزین تمام کردی واسه من پیام فرستادی؟

و شوهرش هم گفت سرت خورده جایی؟

اس ام اس ها را آن خانم واقعاً به من نشان داد.

به خاطر اینکه هیچ وقت بدون دلیل از کسی حسن جویی و تعریف نکرده بود، فقط وقتی کارش لنگ بود بابا جونم، همسر عزیزم شده بود و این خیلی بد است و برای خیلی از آقایان هم دقیقاً همینطوری بود.

این فقط یک مثال بود.

 

 

پس اگر ما به این کار دیگران را عادت ندادیم و همه ما را به عنوان یک فردی که از دیگران تعریف می‌کند نمی‌شناسند باید یواش یواش این کار را انجام دهیم که مقاومتی شکل نگیرد.

نکته دوم اینکه بدون نیاز به آن فرد از او حسن جویی کنیم.

خوب کاملاً طبیعی است وقتی من با یک نفر دیگر مثلاً می‌روم سر یک قراردادی و می‌خواهیم در یک رستورانی یک قرار کاری بگذاریم و یک قراردادی ببندیم مطمئناً آن شخص از من حسن جویی می‌کند. چرا؟

چون با من کار دارد، من با اون کار دارم، کاملاً احترام همدیگر را نگه می‌داریم و از ویژگی‌های خوب همدیگر می گوییم.

اما هنر این است همانطور که از ویژگی‌های خوب آن فرد من بهش می گویم به ویژگی‌های خوب گارسون هم اشاره کنم!

به ویژگی‌های خوب حسابدار یا مدیر آن رستوران هم اشاره کنم!

با اینکه حتی به آنها نیاز ندارم.

به عنوان تمرین شاید خوب باشهدکه از خودمان شروع کنیم؛

همین الان حداقل ۱۰ ویژگی خوب در خودمان پیدا بکنیم و از همان ویژگی‌ها از خودمان تعریف بکنیم.

آفرین که داری این کار را می‌کنی پیام.

بارک ا… که این تصمیم را گرفتی.

چقدر این ویژگی‌ات خوب است که به فکر همه هستی.

چقدر آن ویژگی‌ات خوب است که آن طوری است.

همینطور از خودمان تعریف کنیم و حس خوبی بگیریم، ببینیم وقتی از خودمان تعریف می‌کنیم و ویژگی‌های خوبمان را می‌نویسیم، حالمان خوب می‌شود و دوست داریم روز به روز آن‌ها را بیشتر کنیم. حالا فرض کنیم این کار را برای دیگران انجام بدهیم، برای آنها هم اثر بخش خواهد بود.

پس اول از خودمان شروع می‌کنیم.

لطفاً همین الان فیلم را نگه دارید و حداقل ۷ تا از ویژگی‌های خوب خودمان را یادداشت کنیم.

مطمئنم که شما الان فیلم را نگه می‌دارید و این کار را انجام می‌دهید.

گام بعدی این است که ویژگی‌های خوب نزدیکان و دوستانمان را انتخاب کنیم و حسن جویی کنیم.

اعضای خانواده، همکاران، دوستان صمیمی بی هیچ دلیل و مناسبتی!

همین طور مثلاً ساعت ۱۱ صبح زنگ بزنیم به مادرمان، من می‌خواهم ازت تشکر کنم بابت این زحمت و هیچ کاری هم با شما ندارم.

آره بعضی‌ها آنقدر کم حسن جویی کرده‌اند که همه نگران می‌شوند، می گویند نکند گفتند که این هفته آینده می‌خواهد عمرت تمام بشود و تو داری با همه خوب ارتباط برقرار می‌کنی؟

مطمئناً ما نباید این طوری باشیم و یواش یواش حسن جویی‌ها را زیاد می‌کنیم و بعد در انتها باید یاد بگیریم از همه حسن جویی بکنیم حتی کسی که وظیفه‌اش را درست انجام می‌دهد هم باید ازش حسن جویی و تعریف کنیم و بعد ببینیم چقدر این کار نتیجه بخش است.

خُب چقدر حالا باید حسن جویی کنیم؟

آیا یک بار، دوبار، سه بار، ده بار، صدبار در روز!

به نظر من کافی نیست.

یک لحظه به اطرافمان نگاه کنیم.

به دنیای اطرافمان اگر نگاه کنیم می‌بینیم انتقادها آنقدر زیاد است که ما اگر از صبح تا شب هم شروع کنیم حسن جویی کردن شاید نتوانیم با همه آن انتقادها مقابله بکنیم.

پس کار ما این است که یک کاری بکنیم که اطرافیان ما از دنیا لذت ببرند.

آنقدر از ویژگی‌های خوب بگوییم و تعریف بکنیم که نهایت لذت را ببرند البته به این معنی نیست که هیچ انتقادی نکنیم.

انتقاد کردن هم اصولی دارد که در سایت روش آن را هم قرار دادم و می‌توانید نحوه انتقاد کردن را جستجو بکنید و ببینید من نیم ساعت فایل صوتی در سایت قرار دادم که چطور انتقاد کنیم که اثر بخش باشد نه اعصاب خرد کن!

پس به این معنی نیست که حسن جویی یعنی اینکه ما هیچ وقت انتقاد نکنیم.

نه، انتقاد می‌کنیم آنجایی که لازم است و شرایطش هست.

نکته مهم این است که باید حسن جویی خیلی خیلی بیشتر از انتقاد باشد.

اگر تعداد انتقادهایمان بیش از حسن جویی است شاید نشان دهنده این باشد که عزت نفسمان پایین است.

حسن جویی کردن به این معنی نیست که هیچ مشکلی نیست، کشور ما گل و بلبل است و مردم ما عالی‌اند. اصلاً!!

به معنی این است که من می‌خواهم دنیا را جای بهتری برای زیستن کنم و حس خوبی به خودم و اطرافیانم بدهم.

پس اگر می‌ترسیم حسن جویی کنیم و می گوییم پرو می‌شود و یک ویژگی خوب ندارد نشان دهنده این است که عزت نفسمان پایین است.

و یکی از گام‌های بسیار عالی برای ارتقاء عزت نفس تعریف کردن از دیگران است.

و از شما عزیزان خواهش می‌کنم یک حس خوب هم به من هدیه بدهید و با نظراتتان در قسمت نظرات سایت به من روحیه بدهید و مطمئن باشید هر نوشته‌ای که در سایت حسن جویی می‌شود، تشکر می‌شود، مطمئناً در نوشته‌های بعدی سایت اثر دارد.

امیدوارم این برای همه ما یک فرهنگ بشود که در هر شرایطی هر اتفاق خوبی که رخ می‌دهد حسن جویی کنیم و از دیگران تشکر کنیم و چقدر خوب است که این کار را در جمع انجام بدهیم.

از توجهتان بی نهایت متشکرم و از شما خواهش می‌کنم حداقل ۷ روز و روزی ۷ مرتبه حسن جویی را با فرمول نام، تعریف و دلیل تعریف انجام بدهید و ببینیم که بعد از یک هفته خودمان و اطرافیانمان چه حس فوق العاده ای دارند.

از شما بی نهایت ممنونم و برویم تا دنیا را جای بهتری برای زیستن کنیم.

متشکرم

خدانگهدار

دوست گرامی این درس از مجموعه دروس دوره‌ی رایگان آموزش سخنرانی و فن‌بیان می‌باشد. چنانچه هنوز در این دوره شرکت نکرده‌اید برای ثبت نام در این دوره‌ی رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

 

امیدوارم که این درس برای شما مفید بوده باشد

با تشکر از توجه شما

محمد پیام بهرام پور

محمد پیام بهرام پور

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 156 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. saeid yousefi seddigh می گوید

  اقای بهرام پور
  من اصالتن گیلانی هستم و اون کلمه صد در صد شما فوق العاده بود روحم شاد شد 🙂 در حال حاضر در حال گذراندن دوره رایگان شما هستم .
  نکات کلیدی زیادی یاد گرفتم از شما متشکرم بابت این همه دقت نظر و تلاش .
  موفق باشید

  1. لطفی می گوید

   سلام آقای بهرام پور شما انسان توانایی هستید چون حتی با دیدن ویدئوها انرژی لازم را از شما دریافت می کنیم

 2. علی می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  تو فایل هفته سوم جلسه هفتم
  گفته بودید که زیاد در مورد زبان بدن صحبت نمی کنم اما از مقالات تو این صفحه استفاده کنید
  گشتم نبود
  تشکر بابت همه چیز

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   شما می توانید برای دریافت مطلبی در خصوص زبان بدن به لینک زیر مراجعه نمایید:
   زبان بدن
   با تشکر از توجه شما

 3. علیرضا می گوید

  سلام
  خدا قوت آقای بهرام پور تشکر می کنم از زحمات شما برای مطالبی که آموزش می دهید چون به بهتر زندگی کردن دیگران کمک شایانی میکنید.

 4. پروا می گوید

  دست مریضا جناب بهرام پور امیدوارم در تما م مراحل زندگی موفق باشید و آموخته ها و تجربیاتتان را کماکان در اختیار مان قرار دهید
  شاد و پیروز باشید در سایه خداوند

 5. سمانه می گوید

  عالی بود
  ممنون از زحمات شما
  شما انسان تاثیرگذاری هستید
  به دلیل اینکه هر بار فکر و نگرش جدیدی رو در ذهن من ایجاد میکنید
  هر روز موفقتر از دیروز باشید.

 6. کازیوه می گوید

  آقای بهرام پور شما یک آدم انرژی مثبت هستید چون من هر سری بادیدین فیلم ها و شنیدن صحبت شما به خودم امیدوار میشم و خوشحالم که هنوز همچین انسان هایی هستند که برای بهتر زندگی کردن اطرافیان انرژِ ی میدن

 7. سعیده بهاری می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  شما انسان فوق العاده ای هستین چون تلاش شما در جهت تغییر دنیای اطرافتون هست
  از شما بسیار سپاسگزارم

 8. قاسم حاجی ابادی می گوید

  سلام اقای بهرام پور
  مطالب بسیار ارزنده و مفید هست . شما کارتون با تمام کمال انجام میدهید مابقیش بر میگرده به خودمون . بازم تشکر میکنم از همه تلاشتون که واقعا سنگ تموم میگذارین.

 9. amir mohamad می گوید

  سلام آقا بهرام پور خسته نباشید، انشاءالله همیشه سلامت باشید.
  سوالی در رابطه با شروع سخنرانی داشتم آیا وقتی برای شروع سخنرانی می خواهیم از یک شعر یا داستان استفاده کنیم، بهتر است اینگونه شروع کنیم:
  اگر اجازه بدهید می خواهم با یک داستان شروع کنم…
  ؟؟؟
  یا بدون چنین مقدمه ای نیز می توان خوب شروع کرد.

  با تشکر از اینکه وقت گرامیتان را در اختیار ما گذاشتید.

   1. جواد رضوانپور می گوید

    درود به معلم جوان وپر توان هدف از این پیام به پیام عزیز این بود که یادآورشوم که اهمیت صحیح نوشتن چه املا ئی و چه انشائی کمتر از درست حرف زدن یا سخنرانی نیست باعث بسی رنج است که کلمات یا جملات اشتباه را حتی در قشر تحصیلکرده شاهدم تلاش شما را در رفع این نقص ارج می نهم

 10. احمدرشاد عزیزی می گوید

  ممنون از شما استاد ارجمند خداوند حفظ تان داشته باشد.
  من حالا یک کمی از دیروز ام فرق پیدا کردم میتونم خودم احساس کنم در یک جلسه توانستم چند جمله از خود بجا بگذارم واقعا متشکرم من بدون اینکه لرزه در بدن داشته باشم توانستم در جمع حرف بزنم . باشید تا باشم ممنون از حمایت و همکاری ات استاد گرامی! دوست تان دارم.

 11. بهداد می گوید

  درود خدمت استاد بهرام پور و عزیرانی که استاد را یاری می کنند در این سایت تا دنیا را جای بهتر برای زیستن بکنند
  استاد بهرام پوروعزیز من از شما سپاسگزار هستم به این علت از شما درسهای گرفتم که دارم انها را در زندگیم پیاده می کنم
  واقعا ازشما استاد بهرام پور عزیز برای برگزاری این دوره سپاسگزارم به این علت که نکتهای که از شما در این دوره یاد گرفتم که می تواند من را با اجرای انها به هدفم نزدیک تر کتد
  همبشه سالمتر شادتر و موفق تا باشید

 12. معصومه می گوید

  سلام و خسته نباشید به اقای ابراهیم پور
  شما واقعا یک انسان با مسیولی هستین جون من از شما یاد میگیرم .
  خیلی هم یاد میگیرم خدارو شکر میکنم که شماهارو دارم .
  هر کسی در پشت سایت هست خسته نباشید میگم .با متحد شدن ما دنیارو جای قشنگی برای زیستن میکنیم .
  موفق باشید

 13. پویا می گوید

  سلام آقای محمد پیام بهرام پور
  شما واقعا عالی هستید و توی عمرم تاحالا مثل شما ندیدم که به این خوبی سخنرانی و فن بیان رو تدریس بده
  من واقعا تحت تاثیر ویدئو های شما قرار گرفتم
  چون خیلی قشنگ و واضح درس میدید و راحت میشه یادش گرفت
  خیلی ممنون بابت تمام زحماتی که میکشید.

 14. نصرا می گوید

  سلام آقای بهرام پور خسته نباشید
  راستش من یه ماه دیگه جلسه دفاع دارم ولی تابحال جلوی جمع صحبت نکردم اصلا نمی دونم چه جوری باید شروع کنم از همون لحظه اول که باید سلام کنم تاآخرش که تشکره. لطفا کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   وقت شما بخیر
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و تلاش می کنید تا ارائه ای عالی داشته باشید.
   پیشنهاد می کنم مقالات زیر را مطالعه نماییدو به نکات گفته شده را حتماً به دقت انجام عمل نمایید:
   نکاتی برای دفاع از پایان نامه
   وقتی اطلاعات مخاطب سخنرانی از ما بیشتر است.
   چگونه سخنراني را شروع كنيم؟
   همچنین نحوه شروع و پایان کاملاً به این بستگی دارد که می‌خواهید راجع به چه چیزی صحبت کنید.
   اما چند پیشنهاد برای شروع:
   ۱. بیان یک آمار كه جالب و دقيق باشد
   ۲. شروع با یک داستان شخصی
   ۳. انجام یک پرسش كه پاسخي مشخص داشته باشد و يا ايجاد يك هيجان براي دانستن ادامه موضوع كند.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 15. وحید می گوید

  سلام آقای بهرام پور واقعا به شما علاقه مند شدم .برنامتون مفید ترین کاری بوده که در تمام عمرم تو اینترنت دیدم.خیلی از درساتون استفاده کردم.راستش درس سوم تو دانلودام نیست امکان داره یه مرتبه دیگه درس سوم برام دانلود بشه؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   دروس برای شما ارسال شد.
   امیدواریم از مطالب بهره کافی را ببرید.

 16. زهرا می گوید

  سلام . اقای بهرام پور خیلی خوشحال شدم که باشما اشنا شدم . برای من شما نقش استاد من را دارید. در تعریف حسن جویی شما بگم من ویدیو افراد مختلفی را از سایت های مختلف تماشا کردم ولی تنها وب سایتی که بعد از چند ماه ارتباطم تداوم دارد وب سایت شما هست. شما فرد تاثیر گذاری هستید و هم اینکه در ارتباطتان با مخاطبان وب سایت عالی عمل می کنید .

 17. عاشورانی می گوید

  جناب آقای بهرام پور
  سلام وعرض ادب دارم ،مطالب شما خیلی مفید وارزنده بود،استفاده کردم.آرزوی سعادت وخوشبختی برای شما دارم.

 18. فرهاد می گوید

  ,واقعا ممنونم
  موفق و پیروز باشید

 19. عاطفه رنجبر می گوید

  سلام .واقعا مطالب اموزنده و مفید بود متشکرم

 20. محمد می گوید

  آقای محمدپیام بهرام پور
  شما برایم بسیار ارزشمند هستید. چون باعث شده اید به فکر تغییرات مثبت و عالی در زندگیم باشم.
  به شما و همکارانتان خداقوت میگم.

 21. بابك می گوید

  سلام جناي آقاي بهرام پور
  ار تلاش شما جهت رشد آگاهي و توسعه همارت هاي ارتباطي سپاسگزارم. مطالب شما كار بردي و مفيد مي باشد و همين ارسال دوره هاي رايگان شما كاري بسيار ارزنده و پيشرو مي باشد نه بخاطر صرفا رايگان بودن، بلكه باعث ميشود مخاطبان با ” چشمان كاملا باز” دوره هاي اصلي را انتخاب و شركت نمايند. اينكار از صداقت شما نشات ميگيرد وباعث رونق كسب و كار حلال و مفيد تان براي جامعه ميشود.من جنوبي هستم و انشاالله در سمينار مدرسه استادي شما شركت ميكنم.
  پاينده باشيد به اميد ديدار

 22. سمانه سلطاني پور می گوید

  با سلام . مطالب شما مثل هميشه عالي و سرشار از انرزي مثبت و بسيار آموزنده است. سپاس بي پايان

 23. Ramtin می گوید

  اقای محمد پیام بهرامپور عزیز سلام ,
  امیدوارم همیشه حالتان خوب باشد,,,,خیلی خیییلی ممنونم از این همه مطالب خوبی که در اختیار ما قرار دادید, بخصوص وقتی که برای این دوره رایگان گذاشتید تا ما هم کمی ازدانش های شما بهره مند شویم ,,با این که هیچ ضرورتی در آن نداشتید, و تنها دلیل آن لطف شما بوده,,شخصا خیلی نکته های خوب و کار امدی را یاد گرفتم (به لطف شما) باز هم ممنونم.
  همیشه موفق باشید…☺✌

 24. کاظم غلامی می گوید

  سلام .تشکر از برنامه خوبتان من از روزی که برنامه های شمارا دیده وخوانده ام خیلی تغییر کرده ام زنده وپاینده باشید.

 25. شهره شکوری می گوید

  سلام مرسی از این کار خوبتون که بصورت رایگان انجام شد و بسیاری مشکلات من رو حل کرد مثلا اینکه چطور اِ… نگوییم من دیروز مصاحبه برای کار داشتم و با استفاده از مطالب شما تونستم به این مشکل غلبه کنم بطوریکه اطرافیانم هم این رو تایید کردند

 26. نيلوفر بني طرفي می گوید

  دوست خوبم محمد پيام شما واقعا دوست داشتني هستي به خاطر تمام محبتهايي كه به هموطنان خودت داري و اينكه داده هاي خود رو رايگان در اختيار ما قرار ميدي من فكر مي كنم خداوند به شما عنايتي خاص داشته با چهره دلنشبن اخلاق خوب معلومات بالا خلاصه ابنكه با فضايل فراوان

 27. حسین خدائی می گوید

  استادگرامی درس های شمافوق العاده است گرچه بنا به شرایط کاری که برایم پیش آمده فرصت کافی ایجادنشده استفاده بیشتری انجام دهم ولی همین مقدارهم خیلی برایم مفیدبود
  من برای شرکت در مدرسه استادی این دوره موفق نشدم به حضوربرسم ولی سعی درایجادبرنامه درشرایط کاریم هستم که دراین جلسه شرکت کنم
  خدارابرایتان آرزودارم وسپاس گزارم

 28. نگین کیان می گوید

  سلام استاد گرامی واقعا ممنونم از زحماتتون واقعا تاثیر گذار بود،لطفا درمور جذب مشتری به صورت تلفنی اگه امکانش هست مطلبی ارائه کنید باتشکر ازلطفتون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   درس هشتم در زمینه فن بیان در ارتباط با مشتری صحبت کرده است و پیشنهاد می کنیم حتماً مشاهده نمایید.
   موفق باشید.

 29. محمد زرین می گوید

  سلام دوست عزیز خیلی وقت بود که خواستم بابت زحماتی که کشیدی جهت دوره سخنرانی ازت تشکر کنم من محمد زرین دانشجویی ترم اخر ارشد مهندسی نرم افزار دنبال این بودم که چه طور میشه با بالا رفتن مدرکم مهارت های عمومی وحتی خوب سخنرانی کردن رو یاد بگیرم دوست عزیز دانشگاه به یاد نمی دن که چه طور مهارت های عمومی زندگی رو بالا ببریم من با راهنمایی های شما تونستم مهارت های زیادی کسب کنم والا تنها هدیه ای که می تونم به شما بدم اینه که دعا کنم خداوند مهربون شما رو به تموم خواسته های دلتون برسونه با تشکر از زحمات شما محمد زرین

 30. محمد زرین می گوید

  عذر می خوام اگر امکانش بود کمی بیشتر در مورد خوب فکر کردن وتمرکز حواس در جمع ما رو راهنمایی کنید چون من الان با اینکه خبر نگار روزنامه هم بودم مشکل اساسی تمرکز حواس در حضور حضار رو دارم با تشکر.

 31. ایلیا می گوید

  سلام استاد گرانقدر ممنون از برنامه ی حسن جویی نکات بسیار خوب وکاربردی داشت از اینکه وقت ارزشمندتان را صرف اموزش رایگان می فرمایید بسیار سپاسگزاریم

 32. محمد مهدی پور می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید می خواستم از آموزش فن بیان شما تشکر کنم وشما اول نفری هستید که ازشما تشکر می کنم چون شما اولین نفری بودید که به این نکته تاکید داشتید و این امر بسیارمهمو که ازنظر من کم اهمیت ویا جدی گرفته نمی شد تقویت کردید.
  باتشکر

 33. فائزه رفیعی می گوید

  با سلام، جناب آقای بهرام پور از این همه تلاش خالصانه ای که برای اطلاع رسانی و آگاهی ما می کنید و همچنین از طرح پر بار شما ممنونم که رایگان اطلاعات گرانبهاتون را در اختیار دیگران قرار می دهید.کارتون عالیه و واقعاً شما انسان ۲۰ ۲۰ هستید.متن کتاب را نخواندم ولی برداشتم از عنوان کتاب فردی کامل و جامع بودن است.
  موفق و پیروز باشید.

 34. امین می گوید

  استاد محمد پیام بهرام پور , شما بی نظیر هستید بخاطر اینکه این دوره رایگان را گذاشتید و تجربیات خود را کامل و بدون گرفتن هیچ پولی برای بهتر شدن برقرای ارتباط افراد گذاشیتد. واقعا ممنون .

 35. فریده می گوید

  با سلام و خسته نباشید
  استاد بهرام پور خیلی خیلی ممنون و متشکرم به خاطر مطالب مفیدی که به اشتراک میگذارید.
  با آرزوی موفقیت روزافزون

 36. حکیمه اسلام پور می گوید

  سلام وقت بخیر ماه محرم تسلیت میگم آقای بهرام پور دست گلتون درد نکنه واقعا مطالبتون عالیه .من تا درس ۶ تمرین کردم. ممنونتونم

 37. علی حمزه پور می گوید

  سلام
  آقای بهرام پور مطالب در یک کلام فوق العادست ..
  من که خیلی یاد گرفتم !
  بی نهایت ممنون و خسته نباشید

 38. حکیمه اسلام پور می گوید

  سلام خسته نباشید آقای محمد پیام بهرام پور ازت متشکرم یه دنیا ممنونتم . که صحبت هاتون را بصورت رایگان در اختیار من گذاشتید.درس هفت را امروز گوش کردم واقعا محشر بود.مرسی خدا پشت پناهتون باشه

 39. زينب می گوید

  سلام…واقعا عالي بود.

 40. mahan vahidi می گوید

  آقای بهرام پور سلام ازاین که وقت وانرژیتون رو برای ما می زارین از شما تشکر می کنم همیشه موفق باشین

 41. سید مهدی صمدی می گوید

  درود بر شما,خداقوت میگم بهتون,بر خودم وظیفه دونستم از زحمات بی دریغتون تقدیر وتشکر بکنم.دست حق نگهدارتون

 42. ليما می گوید

  سلام اقاى بهرام پور از اينكه لطف مي كنيد وبه ما اموزش مي دهيد از شما استاد فرهيخته ودانا تشكر مي كنم .منتظر درسهاى بعد ى تان هستم.خيلى مايلم در كلاس هاى حضوري تان شركت كنم .لطفا راهنمايى كنيد. متشكرم. ليما .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم که پیگیر مطالب هستید و خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته است.
   دوست عزیز در تاریخ ۱۵ دی ما در زمینه سخنرانی دوره ای خواهیم داشت که در خصوص زمان و هزینه و شرایط دوره به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.
   به امید دیدار شما

 43. شهرام می گوید

  استاد بهرام پور من تا جلسه ی هفتم ویدیو های رایگان که به ایمیلم ارسال کردید رو دیدم و کتاب ۲۰۲۰ شما رو مطلالعه کردم بسیار عالی بود و میخواهم شما رو به دوستانم معرفی کنم و مطمعنم هستم که شما میتوانید دنیا رو جایی بهتر برای زیستن کنید و همیشه زنده میمانید(انشاءالله)چون بسیار کمک کردید به من تا به عنوان یک دانشجو کنفراس های با کیفیت تری رو نسبت به قبل ارائه بدهم

 44. حسن اماسه می گوید

  باسلام
  جناب آقای بهرام پور – استاد محترم و بزرگوار ،بنده باید صمیمانه از شما بابت این همه محبت و انرژی تشکر کنم .اعتراف میکنم که دید من نسبت به زندگی تغییر کرده و با آشنایی با شما بسیاری از کتابهای دیگر را نیز مطالعه کردم که در این مدت کوتاه واقعا احساس میکنم از نظر نگرشی تغییرات بسیار زیادی در بنده ایجاد شده . من مدت چند سال هستش که مجری گری ،تئاتر و حتی خوانندگی را کار میکنم ولی تا به حال اینقدر از نظر بیانی تغییر را احساس نکرده بودم و اینها همه به خاطر انرژی مثبتی است که شما به ما انتقال میدین .امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و سرفراز باشید و آرزو میکنم از نزدیک شما را زیارت کنم . ممنون و متشکر.

  1. فاطمه ملاصالحی می گوید

   باعرض سلام
   جناب آقای محمد پیام بهرام پور – استاد گرامی
   خیلی ممنون از شما بابت مطالب بسیار آموزنده و سخنرانی های فوق العاده ایی که پراز انرژی مثبت و پر از احساس خوبه وچقدر شما باعشق و علاقه این صحبتها رو ضبط کردید و در اختیار ما گذاشتید .هرکاری که با عشق و علاقه باشه جذاب میشه .واقعا نمی دونم و نمی تونم از شما بخاطر زحمات تون آنطور که شایسته شماست قدردانی کنم .من مطمئن هستم و یقین دارم شما پاداش ونتیجه کارهای خوب تون رو گرفتید مگه میشه انسان انقدر خوب و مهربون باشه و خودش از زندگی لذت نبره .آرزوی بهرینها رو براتون دارم درپناه خدای مهربون باشید.

 45. حسین می گوید

  سلام جناب آقای بهرامپور خدا قوت احسنت به شما که دانایی و آموخته هایتان را اینگونه نشر میدهید چرا که بسیاری از مردم به نظر من در نحوه برقراری ارتباط و سخن گفتن مشکل دارند و این باعث میشود یک جامعه نتواند با اعتماد به نفس پیشرفت کشورش را رقم بزود.
  ممنونم از شما.

 46. فاطمه جعفری می گوید

  فوق العاده بود

 47. میثم می گوید

  سلام.
  کارتون خیلی عالیه.
  خدا خیرتون بده.این قضیه صحبت کردن و چطور صحبت کردن واقعا مشکل خیلی هاست.من الان درحال گذراندن دوره رایگانتون هستم.
  فوق العادست.دستتون درد نکنه.واقعا استاد توانمندی هستید.
  میخوام یک انتقاد بکنم از ویدئو حسن جویی.
  بنظرمن حسن جویی در مقابل انتقاد نیست.
  حسن جویی در مقابل عیب جویی است.
  اگر درست یادم باشه شهید مطهری می گویند:انتقاد به معنی ایراد گرفتن صرف نیست. به این معناست که مثلا طلایی خالص داشته باشیم و بخواهیم طلایی ناخالص را با آن بسنجیم و (به اصطلاح ما دانشجوی شیمی ها;))درصد خلوصش را تعیین کنیم.و بنظرم با عیب جویی فرق دارد.از زمین تا آسمان.

  1. alireza می گوید

   اقای بهرامپور استاد عزیز سلام
   از وقتی با شما و اساتید گروه شما اشنا شده ام و در کلاسها شرکت کرده ام خیلی از دیدگاه های من بیشتر تثبیت شده است .لذا میخواستم از شما تشکر کنم بخاطر انکه من فکرمیکنم خیلی از انسانها از مثبت فکر کردن و از تواناییهای خودشان فاصله گرفته اند و شما ودوستانتان این تواناییها را در انسانها میتوانید اموزش بدهید و بیدار کنید وبا اموزش و مهارتهای جدید میتوانید دید گاه تازه ای به روی دیگران باز کنید .

 48. سبزواری می گوید

  درود بر شما جناب بهرام پور ممنون بابت تمام مطالب بسیار عالی و اموزندتون و خیلی از مطالب شما استفاده بردم.و امیدوارم همیشه بتوانیم حس مثبتمان را با یکدیگر تقسیم کنیم.سپاسگزارم از زحمات شما و همکاران گرامیتان.

 49. سید می گوید

  سلام استاد گرامی و عزیز
  سپاس از زحمات شما متشکر ازایده زیبای شما
  خسته نباشید

 50. سارا می گوید

  با سلام و خسته نباشید از شما متشکرم آقای بهرام پور برای مطالب فوق العاده ای که در سایتتون و دوره رایگان فن بیان واسم فرستادید خیلی سپاسگزارم

 51. طیبه می گوید

  باسلام وخداقوت اقای بهرام پور شماحقیقتا که آدم خاصی هستید کسی که دلسوز هم میهنانش است کسی که بدون هیچ انتظاری (مالی) وقت وانرژی اش راصرف بهبود روابط اجتماعی میکند شماکسی هستید که اطلاعات واموخته هاتون را دراختیار همه قرار دادید حتی انهایی که در شهرهایی زندگی می کنند که از وجود این چنین اساتید ارزشمندی بی نصیب هستند شماحتی برای انهایی که امکان دانلود کردن این ویدیوها را ندارندهم چاره ای اندیشیدید(متن اون ویدیو راتایپ کردید)من کمترکسی مثل شمادیده ام واین نشان دهنده صداقت شمااست واقعا ازتون ممنونم وبرای شما وهمه کسانی که شمارایاری کردند دعای خیر میکنم .پیروز وموفق باشید

 52. علی می گوید

  سلام .خداقوت پیام بزرگوار واقعا جای تشکردارد .به دلیل اینکه هدفت خدمت کردن هست واین به وضوح مشخص هست .کاش همچین گلاسی دراردبیل هم دایر می کردید .ممنونم علی عزیزی ازاردبیل

 53. عارف می گوید

  باسلام واحترام فراوان.جناب آقای بهرام پور عزیز دوستتان دارم واز شما بسیار ممنونم به خاطر اینکه مهارت ها وعلوم خود را به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می دهید.واقعا مطالبتان بسیار لذت بخش است. باز هم ممنونم.

 54. بابک بهرامیان می گوید

  سلام وارادت ، ممنون بابت ایجاد این همه انرژی مثبت به من و سایر هموطنان ، موفق و پیروز باشید

 55. یارمحمد یاور می گوید

  از این درس شما زیاد بهره بردم. جناب بهرام پور موفق و مویید باشید.

 56. سپهر می گوید

  جناب بهرام پور ، از نکات خوب و پر انرژی شما بی نهایت ممنون هستم .
  دبیر یکی از دبیرستان های تهران

 57. هادی می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب آقای بهرامپور و تیم ۱+
  در خصوص حسن جویی مطالبتون عالی بود فقط این که فرمودید
  در جلو جمع باشه اگه موقعی توی اون جمع خانواده ای اختلاف داشتند چی؟ چون من شنیدم که از داشته هامون جلوی کسانی که اون داشته ها رو ندارن صحبت نکنیم.باتشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   متاسفانه دقیق متوجه منظور شما نشدیم و ممنون می شویم توضیحات بیشتری بفرمایید.
   با تشکر از شما

   1. هادی می گوید

    با سلام و تشکر از پاسخگویی شما
    من در بعضی مواقع حسن جویی رو از همسرم توی خونه انجام میدم البته باید بیشتر بشه ولی تو ی جمع های دوستانه و فامیلی کسایی هستند که اختلاف دارند و من فکر می کنم با حسن جویی من در جمع از همسرم اونا یی که اختلاف دارن ناراحت بشن یا از نبودن این خصوصیت از همدیگه گله و شکایت و در بعضی مواقع هم دعوابالا بگیره چون یه بار من اینکارو انجام دادم و دیدم و بعد از اون سعی کردم جلو جمع انجامش ندم . چطوری می تونیم حسن جویی کنیم اگه یه موقع تو جمع خانواده ای بود که اختلاف داشتن و ناراحت نشن یا کمبود اونو تو زندگی احساس نکنن
    با تشکر

    1. نگار بهرامی می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     از این که در حال تلاش برای انجام تمرینات گفته شده هستید به شما تبریک می گوییم.
     بهتر است بسته به شرایط حسن جویی خود را انجام دهید تا موجب ناراحتی دیگر افراد نشود.
     بیش تر از یک نفر باشید.

 58. الهه می گوید

  آقاي بهرام پور عزيز شما توانايي بي نظيري در ارتقاي توانايي ديگران داريد من شخصا نصبت به قبل أحسا س بهتري نصبت به خودم دارم وبا خواندن نظرات انها اين تغيير را در آن ها نيز حس مي كنم

 59. محمدجواد می گوید

  ممنون جناب بهرامپور آموزشهای رایگان شما نشان بزرگی شماست وقطعا بزرگی شما از پختگی زیاد سپاس

 60. پروانه کریمی می گوید

  سلام . تشکر میکنم از فیلم بسیار آموزندتون.
  بعضی افراد با وجود اینکه ازشون تعریف میکنیم ولی باز رفتار خشکی دارند .ممکنه دفعه ی بعد هم که مارو ببینن با وجود اینکه ازشون تعریف کردیم باز هم رفتار خشک و بی اعتنای خودشونو ادامه میدن .انگار نه انگار که ازشون تعریف کردیم !!!!

 61. علیرضا می گوید

  با سلام و احترام خدمت جناب آقای بهرام پور و همکاران گرامی شما
  سپاس از مطالب بسیار ارزشمند و همچنین نیت شما در بهبود بخشیدن دنیا برای زیستن

 62. وحید می گوید

  سلام. آقا بهرام پور. شما خیلی معلم خوبی هستید. چون رایگان علم و دانش را به دیگران می آموزید.طبق گفته شما درباره حسن جویی ۱٫اسم ۲٫حسن جویی ۳٫دلیل.
  خیلی خیلی ممنون از شما.

 63. فاطمه می گوید

  ,باسلام
  فیلم ها بسیار عالی و تاثیرگذار هستند اما هزینه دوره ها بسیار بالاست . و قطعا هر کسی توان شرکت ندارد

 64. زهرا محمدی می گوید

  سلام استاد عزیز،روز معلم را پیشاپیش تبریک عرض میکنم.واقعا از مطالب مفید و ارزشمند شما سپاسگزارم.انشا.. همیشه سلامت،موفق و موید باشید.

 65. منصور زند می گوید

  سلام پیام عزیز. خدا خیرتون بده. در پناه خدا باشید

 66. سید ابوالفضل می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی جناب آقای بهرام پور مطالب ارایه شده شما در این چند درس رایگان و همچنین راهکارهای ارایه شده در راهکار های لرزش صدا فوق العاده بود برای شما آرزوی موفقیت و کامیابی دارم ضمنا این عید بزرگ نیمه شعبان رو به شما و خانواده محترم تبریک و تهنیت عرض می کنم

 67. علی رضا می گوید

  سلام جناب آقای بهرام پور
  من در حال حاضر یک دانشجو هستم،ولی قصد دارم که تا چند سال آینده به یکی از همکاران شما تبدیل شوم،امیدوارم همکاری های خوبی را با یکدیگر داشته باشیم.
  من به طور معمول به سخنرانان انگلیسی به خصوص les brown گوش می دهم،و معمولا سخنرانان فارسی زبان توجه هم را جلب نمی کنند،ولی تا به اینجا که هفت جلسه از دوره شما را گذرانده ام،از گوش دادن به صحبت های شما و لحن بیانتان لذت بردم.
  حس اینکه دلیل اصلی شما مسئله مادی نیست،در من ایجاد شده است،نمی دانم شاید اینطور نباشد ولی احساس می کنم شما برایتان اهمیت یادگیری افراد است،هرچند مطمئنا مسئله مالی برای تمام افراد موجودات زنده و عاقل مطرح است.
  همچنین از اینکه با چندین سخنران و آموزش دهنده جهانی در ارتباط هستید،لذت بردم.
  خیلی دوست دارمکه با les brown هم ارتباطی بر قرار کنید.
  با بهترین آرزو ها
  همکار آینده شما
  پ.ن:لطفا بخش نظر دهی را دقیقا در زیر قسمت متن اصلی قرار دهید،نه در آخر نظرات دیگران.

 68. جواد سینایی پور می گوید

  سلام استاد خیلی عالی بود دست شما درد نکند

 69. سپیده می گوید

  سلام وقتتون بخیر
  آقای بهرام پور از اینکه دانش و تجربیات بسیار ارزشمندتون رو در اختیار ما هم وطنانتون قرار میدین و ما رو در رسیدن به موفقیت و بالا بردن سطح زندگی یاری میکنید از شما نهایت قدردانی و تشکر رو دارم امیدوارم همیشه پایدار باشید و اتفاقات خوب بسیاری رو در تمام مراحل زندگی تجربه کنید

 70. علی می گوید

  دمت گرم

 71. عظیمی می گوید

  سلام
  آقای بهرام پور
  براتون هزاران بار بیشتر از الان آرزوی موفقیت می کنم
  مظالب خیلی مفیدی ارائه دادید
  از مطالبتون استفاده کردم
  و قطعا در کارم بسیار موثر خواهد بود
  بی نهایت سپاسگزارم
  و چقئر دلم می خواست در همایش سخنرانی شما هم شرکت کنم

 72. منوچهر می گوید

  سلام خدا قوت جناب آقای بهرام پور
  واقعاً خیلی ممنون و سپاسگذارم از این همه احساس خوب و مثبت و انتقال آن به همنوعانت, انشالله همیشه تنت سالم و نطقت بردوام باشد.

 73. سمیرا می گوید

  آقای بهرام پور عزیز سپاس بیکران از بابت اهمیتی که به بهتر و دوستانه تر کردن جهان می دهید و به طور رایگان آموزش موثر نکات کلیدی مهارت های ارتباطی و فن بیان را در اختیار عموم قرار داده اید .
  سپاس

 74. یوسف می گوید

  فوق العاده عالی بود جناب بهرام پور

  در پناه حق باشید .

  ۱+

 75. مهدیه شریعتمداری می گوید

  اقای بهرام پور عزیز بسیار از مطالب لذت بردم ،ارزومند موفقیتهای بیشتر برای شما وتیمتون هستم
  مطالب بسیار ساده صریح وکاربردی بیان میشوند

 76. مهدیه قدسی می گوید

  جناب آقای بهرام پور بابت تلاش بی منت وبا ارزشتون صمیمانه تشکر میکنم مطالب واقعا مفیدو جذابی رو مطرح میکنید

 77. اسرا می گوید

  باتشكر جناب اقاي بهرامپورا ز شما ممنونم به خاطر فيلم هاي اموزنده .شما

 78. داج خوش می گوید

  با سلام
  تشکر فراوان میکنم بابت مطالب خیلی خوبتون چرا که آدم رو به فکر وا میداره و سعی میکنه هر کسی آدم بهتری باشه

  من خودم خیلی به حسن جویی معتقد بودم و مطمئن بودم که حتی وظیفه مه که از هر کسی که کار مثبتی انجام میده یا ویژگی مثبتی داره حتما باید حسن جویی کرد.
  اما مدتی توی یه تیم کار کردم و هر بار به همین شیوه ای که گفتید از افراد مختلف به خاطر زحماتشون تشکر کردم و تنها نتیجه ای که دیدم این بود که اون افراد بلافاصله بعد از تعریف من یا دست از کار کردن کشیدن یا به قدری مغرورانه و رئیس مابانه رفتار کردن که تیم یه محل غیر قابل تحمل شد طوری که خودم نهایتا ترکش کردم و تنها مقصر بد شدن تیم روخودم میدونم که با تعریفم باعث شدم کار تیم عقب بیفته . الان هم به این نتیجه رسیدم که از هرآدمی نباید حسن جویی کرد.
  امیدوارم پاسخ خوبی ازتون بگیرم
  با سپاس فراوان

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم که پیگیر مطالب هستید.
   آیا وقتی از هر فردی حسن جویی می کنید اینگونه می شود؟

 79. نعمتی می گوید

  سلام،
  جناب بهرام پور، شما بیانی بسیار عالی دارید، زیرا با اولین ویدیویی که از شما دیدم تصمیم گرفتم همین کلاس فن بیان و انتخاب کنم و تمام فایل هاش و دانلود کردم و دارم تلاش می کنم که بیش از یک نفر باشم و دنیام جای بهتری برای زندگی کردن باشه

 80. ليلي سليمي می گوید

  با سلام و خدا قوت به شما
  مرسي مرسي و باز هم مرسي كه انقدر پر انرژي و مثبت هستين و مهمتر اينكه اين انرژيهاي مثبت رو انتقال ميدين. مرسي كه آموزش ميدين كه بتونيم دنيا رو جاي بهتري براي زيستن كنيم

 81. مهدی می گوید

  سلام بسیار عالی بود

 82. نازنین شمس می گوید

  سلام اقای بهرام پور شمابی نظیرهستین چون داشته های خودتون رو بدونه چشم داشت دراختیار دیگران قرارمیدین باسپاس ازشما همه چیز عالی بود

 83. پروین می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما واقعا تشکر میکنم بسیار عالی و روان موضوع را بیان کردید و من افسوس میخورم که چرا اینقدر دیر با سایت شما اشنا شدم و فقط دو درس دیگه از دوره رایگان شما برام مونده و واقعا نمیدونم بعد از اتمام این دو درس چکار کنم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که تا این حد به یادگیری علاقه مند هستید.
   دروس دوره رایگان ۹ درس است و به پایان می رسد ولی این دروس اول راه و آشنایی ما با شما می باشد و شما می توانید برای کسب مهارت های بیش تر پیگیر مطالب سایت و ایمیل های هفتگی ما باشید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

   1. پروین می گوید

    با سلام از اینکه به نظرم جواب دادید بسیار ممنون و سپاسگزارم با کتاب از شنبه اشنا شدم و علاقمند شدم از سایت خریداری کنم البته ۴۵ صفحه رایگان ان را هم مطالعه کردم خیلی جالب بود ولی چون دبی زندگی میکنم میخواستم بپرسم ایا با کارت بانک ایرانی به صورت ریالی هم میتونم خرید کنم اگه میشه مرا راهنمایی بفرمایید ممنون

    1. نگار بهرامی می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     به شما تبریک می گوییم که به مطالعه کردن علاقه مند هستید.
     دوست عزیز در صورتی که رمز دوم کارت خود را داشته باشید می توانید پرداخت برای نسخه الکترونیکی کتاب از شنبه انجام دهید زیرا ارسال بسته به خارج از کشور برای امکان پذیر نمی باشد.
     بیش تر از یک نفر باشید.

 84. امیر اسلامی می گوید

  سلام جناب آقای بهرام پور عزیز بنده به نوبه خودم از جنابعالی بدلیل اینکه به بنده یاد دادید که چگونه عزت نفس خود را با تعریف و عزت بخشیدن به هم نوع خود بالا ببرم تشکر میکنم .

 85. sfr می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید وسپاس از شما به سبب عمل انسان پسندانه ی شما.
  متاسفانه نمیشه فایل ها رو دانلود کرد .

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از لطف شما بسیار سپاسگزاریم.
   تمامی فایل‌های سایت ما قابلیت دانلود دارند و شما می‌توانید آنها را دانلود کنید. پیشنهاد می کنیم برای دانلود کردن فایل ها طبق نکات گفته شده در لینک زیر عمل نمایید:
   نحوه دانلود مطالب در سایت
   موفق باشید.

 86. شريفه پيري می گوید

  با سلام و احترام
  خيلي عالي بود خدا قوت

 87. محمد نظر حزین یار می گوید

  اینرهنمود های شما خیلی عالیه، بدون شک تغیری را درروان انسان وارد می نماید، من ازارسال رهنمود های مفید شما ابراز سپاس می نمایم.

 88. صفاری می گوید

  سلام سلام به توان مثبت بینهایت
  آقای بهرام پور عزیز … زیبای باهوش …
  خوش سخن و جادو کلام
  با نفوذ وتاثیر گذار … قیافه و تیپ زیبایت … هوش و زکاوت فراوانت که سبب اشتغال زایی فراوان گردید و تغییرات درجو هستی ایجاد کردید بسیار مسرت بخش و با انرژی بود
  سپاسگزارم بابت این خوبیهایت
  ارادتمند – صفاری

 89. ایمان می گوید

  آقای محمد پیام بهرام پور عزیز. واقعا از شما تشکر میکنم بخاطر تمام حس خوبی که در این دوره آموزشی بسیار مفیدتون به من دادین . میخواهم که سخنران خوبی بشم و در این راه از تمام راهنمایی های شما استاد گرانقدر استفاده خواهم کرد. با تشکر

 90. حسام می گوید

  جناب آقای بهرام پور
  با سلام و احترام
  از این که در راستای بهتر شدن دنیا با راهکار بیش از یک نفر، تلاش می کنید و خدمتی به جامعه می کنید و همراهانتان را کمک می کنید ممنون و سپاس گزارم.
  موفقیت و بهروزی را برایتان آرزومندم.

 91. مهناز زمانی می گوید

  ضمن عرض سلام
  از ا اطلاعات مفیدتا ن که سخاوتمندانه در اختیار مشتاقان آموزش فنون سخنرانی قرار می دهید سپاسگزارم.
  مهرتان مستدام .

 92. بهرام هدایتی می گوید

  سلام محمد پیام عزیز با شما همراه بودن موهبتی ارزشمنداست چراکه نتجاش مطمئناٌ برد- برد می باشد.

 93. ابوالفضل می گوید

  با سلام
  مطلب کاربردی رو منتشر کردین
  ۷ دقیقه اول فیلم متنش رو نزاشتین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   متن تکمیل شده و می تونید مشاهده کنید.
   ممنون از دقت نظر شما

 94. نگین کمان می گوید

  سلام آقای بهرام پور ممنونم از وقت و تلاشی که برای تهیه این ویدئوها گذاشتید واقعا ارزشمند اند کمک زیادی بهم کردن خیلی خوشحالم که شاگرد شما هستم انسهایی مانند شما که تجریبات خود را در اختیار دیگران قرار میدهند بسیار کم اند باز هم از شما ممنونم همیشه موفق باشید

 95. مهرداد ضیایی می گوید

  آقای محمد پیام بهرام پور
  سلام
  شما به من روش درست زندگی کردن را یاد دادید.
  همیشه سلامت باشید.

 96. نسرین پیرسا می گوید

  ممنون از مطالب خوبتون و مهمتر از همه تلاشتون برای زیباتر کردن این دنیا …. اقای بهرام پور باید بگم شما قدرت متقاعد کردن و همراه سازی خیلی خوبی دارین .
  اینم شروع تمرین حسن جویی من 🙂

 97. رقیه میرفتاحی می گوید

  دکتر عالیه بود دکتر منوهم عزا نفسم پایین خیلی سخت با خانواده همسرم ارتباط برقرار می کنم دلم می خواهد راحتررباشم می شه راهنمایی کنید

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که سوال خود را با ما مطرح کردید از شما بسیار متشکریم.
   آیا شما شخص کم رویی هستید؟
   با تشکر از شما

 98. ریحانه می گوید

  عالی بود .
  آقای محمد پیام شما بسیار مهربان و پیشرو هستید چون برای تغییر دنیای اطرافتون بینهایت تلاش میکنید و بی دریغ به جهان عشق می ورزید و این از تک تک جملات شما پیداست … امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.

 99. ابراهیم دشتی می گوید

  سلام استاد گرامی من ازشما نکات زیادی یاد گرفته ام انشاالله در زندیگم پیاده خواهم کرد از شما خیلی متشکرم

 100. زهرا می گوید

  اقاي بهرام پور با سلام
  من از مطالب و نكته هاي خوبتون خيلي استفاده كردم و از شما بخاطر اينهمه مطالب اثر گذار و مفيد بينهايت سپاسگذارم

 101. مهدیه شهمرادی می گوید

  سلام آقای بهرامپور کلاسهاتون واقعا عالی و تاثیر گذاره فقط کاش میشد این سخنرانی هاتون را توی شهر کوچک و محروم من هم اجرا کنید تا همشهریان من هم استفاده کنند اگر من بخوام شما به شهرستان فهرج در استان کرمان دعوت کنم تشریف بیاورید باید با کدام اداره یا نهاد صحبت کنم و هماهنگ کنم تا شما بتوانید تشریف بیاورید لطفا به ایمیلم جواب را بفرستید خیلی ممنون

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از همراهی شما بسیار متشکریم.
   ممنون می شویم شماره تماس،مشخصات و درخواست خود را به آدرس ایمیل site@bahrampoor.com ارسال کنید تا با شما در ارتباط باشیم.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 102. Tariq می گوید

  واقعاً عالى و مؤثر بود مثل هميشه.

 103. امیدقدیمی می گوید

  با تشکر فراوان از محمد پیام بهرام پور استاد فن بیان.آموزش دروس فن بیان بسیار عالی و من هم با دیدن کلیپهای آموزشی قدرت بیان و بدون خجلی و بدون ااااا یا آآآآ کردن با تمیرین کش ماست تنبی کردن و مهمتر اینکه با صدای باز کمی بلند و نه یک نواخت صحبت کردن‌.در کل با آموزش شما در صحبت کردن جمع راحتتر شدم و روزب روز بهتر میشوم ‌ممنون از شما امیدقدیمی از تهران

 104. مliadn lsj,td mmspkpsaa می گوید

  سلام آقای بهرام پور عزیز
  بعد از دیدن این ویدئو ، اولین حسن جویی را برای شما می نویسم .

  آقای بهرام پور ،ممنون از شما که این قدر انرژی مثبت و مطالب مفید و سازنده به من و دوستانم منتقل می کنید .

 105. حبیب الرحمن شیرزاد غوربندی می گوید

  آقای بهرام پور! خورسندم از اینکه افتخار دانش اموزی در برنامه شما را دارم. هیشه دروس ویدیویی و نوشتاری شما را بدست میاریم و با خود دارم. از توانایی و علمیت شما خیلی مستفید شدم و همیشه دنبال برنامه های آموزنده شما خواهم بود متشکرم
  با احترام: حبیب الرحمن “شیرزاد غوربندی” کابل افغانستان

 106. مینایی فرد می گوید

  با سلام و احترام. استاد بزرگوار. واقعا ممنونم بابت فایل های خوبتون که ره رو راه خوب زیستن

 107. roghaye bagheri می گوید

  سلااااااااااااااااااام
  ممنون آقای بهرام پور عزیز مثل همیشه فوق العاده!
  خدا رو شکر که با سایت شما آشنا شدم
  آرزوی موفقیت روزافزون شما رو دارم

 108. سمانه می گوید

  آقای بهرام پور، خدارو سپاسگدارم بابت آشنایی خودم با مجموعتون، مطالب بسیار مفید و کلیدی ای میگذارین، چون مطالبتون در عین مختصر بودن، نکات کاربردی ای داره و شامل تمرین هم هست، شما واقعا بیشتر از یک نفر هستید

 109. فتحی می گوید

  سلام استاد بزرگوار
  جناب آقای بهرام پور ازاینکه تجربیات و معلومات خودتون
  رو با اعضای سایت به اشتراک می گذارید و نکاتی رو که بنظر ساده ولی در عمل بسیار تاثیر گذار ند رو که شاید ما بیتوجه از کنارشون رد بشیم غافل از اینکه این نکات تاچه اندازه میتونن ما رو در روابطمون موفق بکنند سپاسگزارم و امیدوارم همیشه و در همه مراحل کاری و زندگی تون موفق و پیروز باشید.

 110. نسيم منتظري می گوید

  باسلام خدمت شماآقاي بهرام پور
  من درحال گذراندن دوره رايگان هستم. تاثيرات فوق العاده اي داشته تااينجاومطمعنم به بعدهم همينطورخواهدبود. واقعاازتون ممنونم
  خسته نباشيدوخداقوت به شما

 111. الله محمد غلامی می گوید

  سلام به آغای بهرامپور و اعضای بیشتر از . تشکر میکنم بابت زحمات شبانه روزی تان برای پیشرفت مهارتهای فردی. واقعآ از روز که به دوره رایگان شما اشتراک نموده ام خیلی پیشرفت قابل ملاحظه ای در ارتباطات و فن بیان خود نموده ام و بسیار آروز دارم که روزی در دوره های حضوری شما اشتراک نمایم.

 112. مهشید می گوید

  سلام
  شبتون پر از شادی و موفقیت
  از آشنایی با گروه عالی شما خیلی خوشحالم
  این فایل اشک منو جاری کرد و آموزش های شما بدون اغراق فوق العاده و بسیار آموزنده و کاربردی هستند
  بهترین های رو برای شما آرزو میکنم و یک دنیا از شما ممنونم
  پالان از همه ی کانتکت هام حسن جویی میکنم
  روز به روز موفق تر بشین
  به پروردگار بی نهایت مهربان میسپارمتون

 113. H می گوید

  سلام جناب بهرام پور

  با تمام وجودم از شما سپاسگذارم چون از وقتی که فیلم های شما رو در مورد فن بیان، و…. توی اینترنت دیدم حس بهتری نسبت به خودم پیدا کردم
  و اینکه من هم میتونم تغییر کنم و روز به روز بهتر بشم?

 114. فهیمه می گوید

  باسلام
  سپاس فراوان از آقای بهرام پور عزیز که مطالب بسیار عالی و مفیدی رو در اختیار همه قرار دادند.
  من از دوره رایگان سایت شما استفاده می کنم و امیدوارم که بتونم در آینده در کلاس های حضوری شما هم شرکت کنم.

 115. یحیی نصرالله زاده می گوید

  سپاسگزارم اقای دکتر امیدوارم خداوند عمر با عزت عنایت بفرمایید

 116. لیلا می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  نکاتی که شما در درس هاتون دربارشون صحبت می کنید عنوانش که گفته میشه به نظر ساده میاد ولی بعد که کامل دیده و شنیده میشه تازه اون موقع متوجه میشم که با وجود سادگی ، انجام اون کار رو بلد نیستم .من خوشحالم از اینکه درس های شما رو یاد می گیرم.کاش همه مردم این یادگیری ها رو می خواستن اونوقت دنیامون چقد خوب میشد.
  ممنونم از اینکه برای زندگی ، دید بهتری به من میدید.

 117. محسن می گوید

  سلام اقای بهرام پور ازشما تشکر می کنم به خاطر سخنان خوب ومفید ومورد نیازی که به من وافراد دیگر یاد میدهید موفق باشید.

 118. آنا رام می گوید

  اقاي محمد پيام بهرام پور، سلام و از شما و گروه تان سپاسگزارم، سپاسگزار از اينكه با حسن نيت مهارتهاي لازم يك فرد مثبت انديش رو مي اموزيد و افراد همانند من ،از مهارتهاي اموخته شده حداكثر استفاده رو مي برند و سعي مي كنند هميشه پرانرژي باشند

 119. آیدین احمدنژاد می گوید

  سلام استاد عزیز و گرامی،
  من واقعا خوشحالم که چنین افرادی مثل شما هستند که همیشه به فکر این موارد هستند و سعی می کنند دنیا رو جای بهتری برای زیستن کنند.
  شما در صحبت کردن و فن بیان بسیار ماهر هستید و آدم واقعا مجذوب صحبت های شما میشه که من تو عمرم کمتر افرادی مانند شما دیدم.
  امیدوارم که همیشه زنده و پاینده باشید.
  آیدین احمدنژاد

 120. علی زمانی می گوید

  سلام استاد بهرام پور و دوستانی که این پیامو میخوانید
  من ویدئویه شما را مشاهده کردم و حسن خوبی که دارید حس خوبی به مخاطب انتقال میدید به خاطر لحن گفتنتون و مثبت حرف زدنتون حس خوبی میگرم من هم دوست دارم روزی مثل شما انرژی بخش باشم

  با تشکر

 121. ماندیان می گوید

  سلام ..این کلیپ رو خیلی دوس داشتم بهم خیلی کمک کرد مرسی

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه این محصول برای شما مثمرثمر بود بسیار خوشحالیم.
   شاد و موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 122. اصغر نظام محله می گوید

  خیلی ممنون
  عالی بود

 123. حفیظ الله کریمی می گوید

  آقای بهرام پور سلام
  شماواقعا عالی هستیدتاحال مثل شما شخص آرام که به این خوبی سخنرانی وفن بیان راتدریس داده باشد ندیده ام
  خیل ممنون ازبابت زحمات کی می کشید.

 124. Somaieh می گوید

  اقای بهرام پور از شما ممنونم که بدون هیچ چشم داشتی این مطالب عالی و این فیلم های تاثیرگذار را در اختیار ما قرار میدهید.

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   خیلی خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفت، به امید روزی که دنیا جای زیباتری برای زندگی کردن باشه.
   همواره بیشتر از یک نفر باشید.

 125. مریم می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد محترم و همه دوستان عزیزی که در کنار شما به من وامثال من کمک میکنند که بهتر ببینیم ، بهتر بشنویم ، بهتر حرف بزنیم و احساسمان را با دیگران شریک شویم .
  من اگر ی روز سخنران نشوم حداقل درست ارتباط برقرار کردن را می آموزم . باز هم ممنون

 126. علی می گوید

  بابت آموزشهاتون ممنون جناب بهرام پور چرا که در روابط فردی و اجتماعی بسیار تاثیر گذار می باشد

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه آموزش ها و مطالب ما توجه شما رو جلب کرد بسیار خوشحالیم.امید به روزی که به کمک هم دنیا رو به جای زیباتری برای زندگی تبدیل کنیم.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 127. احسان رضایی می گوید

  استاد ممنونم ممنونم همیشه استفاده کردم از مطالب تون با این که حضوری شما رو ندیدم. و البته به دلیل دوریه. والا حتما خودمو به کلاساتون میرسوندم و زندگیمو ارتقا میدادم.
  جسارت می کنم و یه انتقاد کوچیک. استاد whatsapp نه whatsup. این اشتباه رایج شما دیگه نکنید شمایی که استاد این بیانی

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از توجه و همراهی شما بسیار متشکریم.
   این مورد حتما منتقل می شود.
   با تشکر از شما

 128. اکرم می گوید

  ممنونم استاد بهرام پور
  واقعا انرژی گرفتم به شدت موافقم باید شادی بیافرینیم و دنیا رو محل بهتری برای زندگی خودمون و اظرافیانمون بکنیم.
  شادو تندرست باشید

 129. فاطمه فراهانی می گوید

  سلام اقای بهرام پور
  خیلی ممنون بابت تلاش تون، مطالب سایت تون خیلی مفید و کاربردی است.
  با تشکر

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   خوشحالیم که مطالب و محصولات سایت ما مورد توجه شما قرار گرفت، امیدواریم که مثمرثمر هم باشد.
   موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside