جلسه اول: رفع خجولی و کم حرفی

جلسه اول:

رفع خجولی و کم حرفی

خجولی و کم حرفی همواره یکی از دغدغه‌های بسیار بزرگ برای بسیاری از افراد است. ما در این فایل آموزشی یاد می‌گیریم که با چه تکنیک‌هایی خجولی خود را بهبود ببخشیم:

فیلم بالا را دوست داشتید؟

مطالب بیشتری در مورد رفع خجالت و کم حرفی می‌خواهید؟ روی تصویر زیر کلیک کنید:

یک پیشنهاد خوب؛ دوره غیر حضوری

 کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن

آیا شما هم خجالتی، کم رو یا کم حرف هستید؟ مطمئنم که نسبت به این شرایط اصلاً حس خوبی ندارید!

می‌خواهم دیگر خجالتی و کم حرف نباشم

داشتن تخصص، مهارت و دانش کافی برای موفقیت کافی نیست و همه ما می‌دانیم که حتی اگر ایده‌ها، تولیدات و توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشیم اما بلد نباشیم آن را با بیان خود به دیگران ارائه کنیم، نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید (حجم۵۱MB)

برای دانلود فایل صوتی کافیست اینجا کلیک کنید (حجم۹MB)

برای دانلود متن فیلم کافیست اینجا کلیک کنید


لینک‌ها و مطالب مرتبط به این درس

مقاله‌ی درونگرایی چیست؟ و درونگرا کیست؟

آزمون آنلاین: تست درونگرایی و برونگرایی

آزمون آنلاین: خجولی و کم حرفی

کتاب جعبه ابزار سخنرانی

کتاب انسان ۲۰۲۰

 


 

متن فیلم رفع خجولی و کم حرفی:

بنام خدا

سلام

به درس اول از دوره‌ی رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان خیلی خیلی خوش آمدید.

من محمدپیام بهرام پور هستم مربی و مدرس مهارت‌های ارتباطی، سخنرانی و فن بیان و مدیر باشگاه سخنرانی و فن بیان برج میلاد.

من دو کتاب دارم به اسم جعبه ابزار سخنرانی که خانم داین ویندینگلند یکی برجسته‌ترین مربیان سخنرانی از امریکا مقدمه‌ی آن را نوشتند و کتاب دیگرم کتاب انسان ۲۰۲۰ است که در این کتاب مهارت‌های ضروری برای یک انسان موفق در سال۲۰۲۰ را مطرح کردیم و در مورد آن صحبت کردیم که اگر اطلاعات بیشتری در مورد این کتاب خواستید و یا تمایل داشتید قسمتی از آن را به رایگان تهیه کنید می‌توانید به لینک‌ها و آدرس‌هایی که پایین همین ویدئو برای شما عزیزان قرار دادیم مراجعه بکنید.

ما در این دوره قرار هست که راجع به سه حیطه کلی صحبت کنیم یعنی این دوره سه هفته است:

هفته اول در رابطه با مهارت‌های فن بیان و خوب صحبت کردن است، اینکه چطور صدای بهتری داشته باشیم، چطور اِ نگوییم در صحبتمان و از همه مهم‌تر چطور خجول نباشیم.

هفته دوم مربوط می‌شود به مهارت‌های سخنرانی، راجع به سه حیطه مهم صحبت خواهیم کرد:

کنترل ترس از سخنرانی

نوشتن متن سخنرانی

و آخرین مورد تمرین‌های کاربردی برای سخنرانی است

و هفته سوم به این موضوع می‌پردازیم که چه مهارت‌های ارتباطی وجود دارد، چطور با افرادی که نزدیکان ما هستند مثل همکاران درجه‌ی یک ما، یعنی کسانی که خیلی با آنها ارتباط داریم، اعضای خانواده و دوستان صمیمی‌مان،‌ چطور با آنها ارتباط برقرار کنیم و بعد در رابطه با مهارت‌های ارتباط با مشتری مطالبی را ارائه خواهیم کرد.

اجازه بدهید قبل از اینکه وارد درس جلسه اول بشویم من داستان اولین سخنرانی خودم را با شما به اشتراک بگذارم.

زمانی که دوران دبیرستان را می‌گذراندم فردی بودم که ارتباطات خیلی خوبی داشتم، بسیار شیطون بودم، با همه خوب صحبت می‌کردم و خلاصه بیان خوبی داشتم و البته خیلی خیلی شیطون بودم.

مدیر مدرسه‌ی ما آمد از این زیاد صحبت کردن من استفاده‌ی بهینه بکند و به من گفت که بیا این کاغذ را بگیر، از روی آن بخوان و خودت را آماده کن که من یک‌بار سر صف من می‌گویم تو بیا این کاغذ را رو بخوان.

خُب من گفتم باشد، کاری ندارد، یک‌بار هم کاغذ را نگاه کردم و گفتم خُب اینکه هیچی نیست، خیلی راحت منی که دوم دبیرستان بودم آماده بودم که صبحت را انجام بدهم.

خُب همه نشسته بودیم تا اینکه مدیر گفتش آقای بهرام پور یک مطلبی را می‌خواهند خدمت شما عرض کنند.

به محض اینکه این جمله گفته شد یک مرتبه دیدم همه چیز عوض شد انگار مثل فیلم‌ها صحنه آهسته شد، صدای قلبم را کامل می‌شنیدم که توی زمینه‌ی افکارم داشت پخش می‌شد، عرق کرده بودم، دهانم خشک شده بود و حس خیلی خیلی بدی داشتم، اصلا اطرافم را درست نمی‌دیدم و همه چیز محو بود.

یک صدای محوی توی محیط می‌شنیدم که برو برو ولی اصلا متوجه نمی‌شدم که باید چی کار بکنم تا اینکه یکی از دوستانم یک دونه محکم زد پشت سرم و من یک لحظه به خودم آمدم و دیدم که دارند هولم می‌دهند که بلند شوم، تازه بلند شدم تا بروم به سمت آنجایی که باید صحبت کنم.

خُب من کاغذ را گرفتم دستم و تا آمدم آن کاغذ را بخوانم،‌ یک دفعه دیدم نمی‌توانم بخوانم، انگار که مغزم قفل شده و خیلی راحت می‌توانستم صحبتم را انجام بدهم توی تمرین ولی نمی‌دانم چرا موقع سخنرانی نمی‌توانستم درست این کار را انجام بدهم و حتی نمی‌توانستم بخوانم انگار سواد خواندن و نوشتن هم نداشتم.

خلاصه بعد از اینکه یک خورده اینجا ماندم و زمانی که کاغذ را گذاشتم کنار و به چهره‌ها نگاه کردم همه دوستان من بودند ولی خیلی متفاوت شده بودند انگار منتظر بودند تا به من بخندند.

حس وحشتناک بدی داشتم و آخر یک سر چیزی خواندم که همه داشتند به من می‌خندیدند و یادم نمی‌آید که راجع به چی صحبت کردم اصلا، فقط بعدا به من گفتند که هیچ چیزی را درست نخواندی.

لحظه‌ای که من نشستم دیدم یکی از دوستان دیگر من خیلی راحت میکروفن را گرفت و صحبت کرد و این برای من خیلی عجیب بود و گفتم چرا اون می‌تواند ولی من مهارت به این مهمی را نمی‌توانم انجام بدهم؟

به این فکر کردم که باید بروم و مهارت‌ها را یاد بگیریم و با تمرین و تمرین و تمرین سعی کردم که تا می‌توانم مهارت‌های سخنرانی خودم را ارتقاء بدهم.

خُب نه تنها نقطه ضعف اون موقع من الان دیگه نقطه ضعف من نیست بلکه تبدیل شده به نقطه قوت من.

از آنجایی که دوست ندارم هیچ کسی آن حس خیلی بد در رابطه با سخنرانی و ارتباطات را داشته باشد تصمیم گرفتم این مهارت‌ها را به دیگران آموزش بدهم و الان در حدود پنج سالی است که مشغول آموزش این مهارت‌ها هستم و نتایج فوق‌العاده‌ زیبایی را از همراهانمان دریافت کردیم و مطمئنم شما هم اگر بخواهید می‌توانید فوق‌العاده مهارت‌هایتان را رشد بدهید و بهتر صحبت و سخنرانی انجام بدهید.

اما یک نکته‌ای می‌خواهم بگوییم این دوره به هیچ دردی نمی‌خورد اگر تمرین‌هایش را انجام ندهیم یعنی اگر فقط این دوره را مثلا درس‌هایش را همین‌طور پشت سر هم دانلود کنیم و یک موقع ای اگر حال داشتیم ببینم و بعضی موقع‌ها بزنیم جلو بینیم جلوتر چه خبره هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

این دوره به خاطر اینکه یک مهارت را آموزش می‌دهد باید تمریناتش را انجام دهیم و اگر تمریناتش انجام نشود هیچ نتیجه‌ای نخواهد داد.

اما برویم سراغ درس امروز، اصلا امروز می‌خواهیم راجع به چی صحبت کنیم، راجع به خجولی، خیلی زیاد این را دیدم که بسیاری از مردم در همه جای کشورمان،‌ من از آذربایجان تا سیستان و بلوچستان سخنرانی داشتم و اتفاقی که دیدم بسیار متداول است اینکه قشر خیلی زیادی از مردم عزیز کشورمان در هرجایی در هر شهر و شهرستانی، تهران یا هر جای دیگری در خجولی مشکل دارند یعنی خیلی اوقات پیش می‌آید ما به خاطر اینکه ما خجالت می‌کشیم نمی‌توانیم حقمان را بگیریم، نمی‌توانیم توانمندی‌مان را بروز بدهیم.

افراد خیلی زیادی را می‌شناسم که به خاطر اینکه نمی‌توانستند توانمندی‌هایشان را خوب بروز بدهند بقیه می‌گفتند که نه بابا اینکه کار نمی‌کند یا فلانی از این شایسته‌تر است، پس این اتفاق خیلی اتفاق بدی است و ما نباید به هیچ عنوان خجول باشیم.

در این درس می‌خواهم یک سری تکنیک‌های کاربردی را به شما بگویم که چطور خجولی را مدیریت کنیم البته نکته بسیار مهم این است که بدانیم بحث خجولی با بحث درون‌گرایی متفاوت است، درون‌گرایی یک موضوع است که کاملا علمی است مانند چپ دست بودند، اصلا اتفاق بدی نیست.

کسی که چپ‌دست اتفاق بدی است باید راست‌دست بشود؟

نه یک چیز کاملا ذاتی و طبیعی است و کسی که درون‌گرا است دوست دارد بیشتر تنها باشد تا اینکه بیشتر در جمع باشد اما در جائیکه لازم است می‌تواند توانمندی‌هایش را بروز دهد بنابراین حتما توصیه می‌کنم در تست درون‌گرایی وب‌سایت ما هم شرکت کنید، لینکش پایین همین ویدئو است و حتما ببینید که درون‌گرا هستید یا برونگرا و خجولی لزوما ربطی به درون‌گرایی و برونگرایی ندارد اما متأسفانه اکثر افراد خجول درون‌گرا هستند.

خُب سه تکنیک را می‌خواهم خدمت شما عرض بکنم و یک راهکار خیلی خیلی کلیدی:

تکنیک اول شروع‌های کوچک است ما معمولا خجالت می‌کشیم حرفمان را بزنیم یک درخواستی بکنیم به مدیرمان می‌خواهیم بگوییم که افزایش حقوق بدهد و یا به یک نفر می‌خواهیم بگوییم نه نمی‌شود، نمی‌توانم کارت را بپذیرم.

خُب ما باید چی کار بکنیم:مثلا:

از چیزهای کوچک شروع کنیم.

فقط بگوییم که الان می‌خواهم بروم آدرس را– با اینکه می‌دانم- ولی از یک نفر بپرسم.

یا اینکه صبح بروم مثلا توی یک مغازه‌ای و بگویم ببخشید شما مثلا فلان وسیله را دارید و مطمئن باشم هم که ندارد صرف حرف زدن است، خجالت نکشم از کارهای کوچک شروع کنم.

از همکارم یک درخواست کوچک داشته باشم هرچند درخواست واقعا ضروری نباشد اما فقط یک درخواستی داشته باشم.

مورد بعدی الگو برداری است، ببینم افراد موفق در رابطه با خجولی چطور برخورد می‌کنند، چطور ارتباط می‌گیرند اگر بدانم آنها چی کار می‌کنند من هم احتمالا می‌توانم از آنها یک ایده‌هایی بگیرم از نوع راه رفتنشان، سلام کردنشان، ارتباط داشتنشان قطعا می‌توانم ایده‌هایی بگیرم و این می‌تواند خیلی کمک کند.

مورد بعدی تمرین ذهنی است، چشمام را می‌بندم و آرام با خودم فکر می‌کنم خُب من اگر توی این شرایط قرار بگیرم چی می‌گویم، اگر یک نفر این را به من گفت چی می‌گویم و یا فرض می‌کنم رفتم پیش رئیسم و دارم بهش می‌گویم که من افزایش حقوق می‌خواهم، یا فلانی از من این درخواست را کرده و من در کمال احترام و کمال قدرت می‌گویم نه نمی‌توانم دیگر خجالت نمی‌کشم.

پس تمرین ذهنی هم راهکار بعدی است، هر شرایطی که پیش می‌آید و قرار است پیش بیاید و یا حتی درگذشته پیش‌آمده فکر کنم ببینم که چطور می‌توانم این کار را انجام بدهم.

 

مورد بعدی همان‌طور که عرض کردم یک راهکار کلیدی است:

اینکه بعد از واقعه باید چی کارکنیم؟

یعنی مثلا یک موقع یکی یک حرفی زد و ما اون لحظه به خاطر خجولی جوابی نداشتیم بدهیم،‌ بسیار مهم است که بعدا راجع به این موضوع فکر کنیم، یعنی بگویم خُب من باید چه جوابی بهش می‌دادم؟

و بعد از مثلا ده بیست مرتبه قطعا مغز ما خودش راه می‌افتد و می‌تواند در لحظه جواب بدهد.

پس این چهار تمرین می‌تواند به ما کمک کند که خجولی‌مان مدیریت بشود و بازهم حتما توصیه می‌کنم به شما تست درون‌گرایی یا برونگرایی را انجام بدهید این تست کاملا رایگان است و می‌توانید در پایین همین ویدئو آن را انتخاب بکنید، شرکت بکنید و نتیجه را برای خودتان مشخص بکنید و البته بیشتر با دنیای درون‌گرایی یا برونگرایی آشنا بشوید.

از شما خیلی متشکرم و منتظر درس بعدی در فردا باشید.

 

دوست گرامی این درس از مجموعه دروس دوره‌ی رایگان آموزش سخنرانی و فن‌بیان می‌باشد. چنانچه هنوز در این دوره شرکت نکرده‌اید برای ثبت نام در این دوره‌ی رایگان اینجا کلیک کنید.

 

 

 

امیدوارم که این درس برای شما مفید بوده باشد

با تشکر از توجه شما

محمد پیام بهرام پور

محمد پیام بهرام پور

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 474 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. طاهره عرفانی می گوید

  با سپاس از مطالب مفید ارائه شده.موفق و پیروز باشید

  1. مهدی جاودان می گوید

   با سلام وخسته نباشید خدمت جناب آقای بهرام پور میتونم بگم آخر معرفت ومرام هستید واقعا کارتون،صداقتتون ودر کل انسانیتتون جای تحسین داره وواقعا از اینکه با نشر علمتون زکاتشو میپردازین از شما تشکر وقدر دانی میکنم خدا قوت

  2. عاطفه بیات می گوید

   متشکرم من اصلا کم رو نیستم در صحبت کردن با دوستان همکاران اقوام دانش آوزانمخیلی خوب ظاهر می شوم تازه من رو مثال میزنند اما وقتی تو جمع همه ی اینا که گروهی قرار می گیرم ومی خوام متکلم باشم داغ می کنم صدای قلبم رو میشنوم و بازی با کلمات وجمله بندیا یادم می ره ومتوجه بیانم نمی شم تازه اگه مثلا یه شخصیت مهمی هم باشه توی جمع ساید صدام هم بلرزه امید دارم با گذروندن این دوره مسکلی رو که ازش ناراحتم وخیلی بهش فکر می کنم حل کنم

   1. حدیث رحمانی می گوید

    دوست عزیز سلام
    به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
    شما می توانید دلیل این اتفاق را در مقاله زیر مشاهده کنید:
    سه دلیل ترس از سخنرانی
    در ابتدا پیشنهاد می کنم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
    ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
    رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
    گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
    diane-windingland
    برای اینکه صدایمان نلرزد راهکارهایی وحود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به دوره کنترل لرزش صدا را مشاهده و بررسی نمایید:
    کنترل لرزش صدا
    موفق و پیروز باشید.

    1. عاطفه بیات می گوید

     سلام خیلی ممنون از همراهی صمیمانه تون
     هفته ی گذشته در محل کار بنده جلسه ای ۱۵ نفره بر گذار شد من به علت مسئولیتی که دارم نیاز میدونستم باید صحبت کنم ویک سری از مشکلان رو عنوان کنم.
     ابتدای جلسه که روئسا صحبت می کردند خیلی خوب وآماده بودم حتی یه برگه هم دستم گرفته بوده موارد جدیدی رو که از باز خورد صحبت های جمع به ذهنم میرسید رو یادداشت می کردم.
     وقتی نیاز دونیتم که الان من باید این مطلب رو بگم داغ کرده وانگهر مغزم خالی شد .
     خوب مجبور بودم .باید صحبت می کردم
     موضوعی رو کفتم وخوب هم شروع شو بعد از ۲ دقیقه البته خدارو شکر آخرهای صحبتم صدام شروع کرد به لرزیدن
     بعد از اون برای حرفام جوابی دادند دوباره من باید صحبت می کردم اما دیگه خبری از ترس ونگرانی نبود حتی تونستم باهاشون بحث هم بکنم وخبلی موفق ظاهر شدم
     خوب خبلی برای خووم خوشحال شده
     همهی ابنا رو مدیون شما هستم واز شما تشکر می کنم .امید وارم همه ی اونایی که در این دوره شرکت کردند موفق باشند

   2. شریفه موحدی زاده می گوید

    تشکر از معلومات ارزنده شما.
    موفق بهروز باشید.

 2. mohammad amin می گوید

  درود بر شما اقای بهرام پور …… خیلی عالی بود لذت بردم

 3. مهدی اقارب پرست می گوید

  دوست ارجمند جناب اقای بهرام پور عالی بود متشکر وممنون

 4. سعید حزباوی می گوید

  با سلام و احترام
  خدمت استاد بهرام پور
  مطالب جسله اول کوتاه و مفید و عالی بود
  سربلند و موفق باشید.

 5. مهربان می گوید

  با سلام و احترام
  مطالب جلسه اول بسیار مفید بود . با سپاس فراوان

 6. محمد ابراهیمی می گوید

  باسلام وادب واحترام خدمت استادارجمند جناب آقای بهرام پور مطالبتون خیلی عالی بود . موفق وپیروز باشید.

 7. soroor می گوید

  fبسيار بسيار عالي و تشكر فراوان از شما استاد گرانقدر .

 8. هیوا طاهری می گوید

  آفرین به شما.
  سبک ارتباطتون ی دارایی خاص داره که باعث اعتماد قلبی به شما میشه.
  فک میکنم رو همون دارایی تمرکز بیشتری بکنید واقعا متمایز میشید.

 9. nasrin می گوید

  سلام خسته نباشید
  دوره هایی که برگزار میکنید داخل شرستان هم هست؟من کرمانشاه هستم و علاقمند به شرکت در این دوره هارو دارم باید چکار کنم؟
  آرزوی موفقیت روز افزون شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   آقای بهرام پور تأکید زیادی بر روی اجرای برنامه‌ها در شهرهای دیگر دارند و اکنون شعبه‌های بندرعباس و تبریز و اهواز به صورت جدی به فعالیت می‌پردازند.
   همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرستان‌ها در صورت انجام هماهنگی در شهر مورد نظر امکان‌پذیر می‌باشد.
   امیدواریم بتوانیم در شهر کرمانشاه نیز دوره ای برگزار کنیم.
   به امید دیدار شما
   پیروز باشید.

 10. ستاره علیخانی می گوید

  با درود و سپاس بسیار بخاطر مطالب ارزشمندتان.
  با آرزوی موفقیت های روزا افزون برایتان

 11. فرزانه نوروزی می گوید

  با سلام و احترام خدمت شما استاد گرامی
  و البته همکاران گرانقدرتان…
  ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون..عالیه

  1. فرهاد می گوید

   متشکرم جناب بهرام پور واقعان استادی

 12. رويا می گوید

  درود استاد بزرگوار
  سپاس از حسن نيت و زحمات بي شائبه شما
  مطالب مفيد و كاربردي هستند
  در پناه خداوند مهربان پايدار باشيد

 13. محمد رضا صفدری می گوید

  با سلام جناب آقای بهرام پور عزیز
  با سپاس فراوان و خدا قوت به حضرتعالی که در امر سخنوری کمک شایانی به میکنی بسیار سپاسگزار وممنونم . دعای مان بدرقه راهت باد که همیشه در امر خدمتگزاری درپناه ایزد منان باشید .

 14. محمد می گوید

  با سلام
  از لطفتون ممنونم….خیلی مفید بود

 15. فاطمه می گوید

  واقعا ازتون ممنونم مطالبتون مفید و آموزنده بود

 16. حسین می گوید

  با عرض سلام خدمت استاد ارجمند جناب آقای بهرام پور عزیز خوشحالم از اینکه به صورت اتفاقی وارد این سایت شدم.
  از حسن نیتی که شما در ارائه مطالب دارید متشکر.
  لطفا در مورد برگزاری کلاسهای حضوری اطلاع رسانی فرمایید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بسیار خوشحالیم که به مجموعه آموزش سخنرانی و فن بیان پیوستید و مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
   اخبار دوره ها و کلاس های ما از طریق سایت و ایمیل اطلاع رسانی می شود.
   به امید دیدار شما

 17. سعاد می گوید

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز بسیارخوشحالم از اینکه وارد این سایت شدم.وجلسه اول خیلی عالی بود..در پناه حق باشید

 18. فاطمه می گوید

  جناب اقای بهرام پور تشکر فراوان دارم بابت فایل های سخنرانی عالی بودن
  من هنوز شاغل نیستم تا از موقعیت سخنرانی در کار استفاده کنم اما در دوران دانشجویی همیشه از کنفرانس ها فراری بودم یا اگه کنفرانسی داشتم خیلی بی میل و حتی شده بود روخونی میکردم تا هرچه زود تر سخنرانی و کنفرانسم به اتمام برسه اما سعی میکنم از اموزش های جناب عالی نهایت استفاده را داشته باشم تا در موقعیت های شغلی یا حتی زندگی بیشتر دیده بشم و برای جامعه مفید واقع باشم .با سپاس فراوان و در پناه حق

 19. زینب می گوید

  ممنونم واقعا برنامتون عالیه..

 20. حسین اقدمی کیا می گوید

  باسلام وعرض ادب واحترام خدمت استادارجمند جناب آقای بهرام پور مطالبتون خیلی عالی و مفید بود . موفق وپیروزو سرافراز باشید.

 21. محمد حسین مهدوی می گوید

  تشکر استاد ازمطالب واقعا زیبا وخوب تان خداوند حفظت نماید

 22. ایرج می گوید

  با سلام استادعزیزبسیار خوب وارزنده بود

 23. محدثه می گوید

  با سلام .واقعا دمتون گرم عالی بود استاد

 24. فرج دیانت می گوید

  خوب

 25. امیر می گوید

  برای جلسه اول ممنون

 26. معصومه می گوید

  ممنونم از لطفتون

 27. مهین دستاری می گوید

  با تشکر خیلی عالی بود

 28. امیررضا قوچانی می گوید

  خیلی ممنون،استفاده کردم.اگر امکان دارد در مورد نحوه صحیح ادای کلمات و جملات گفتاری دروسی قرار دهید.اگر چنین آموزشی دارید حاضرم خریداری کنم.با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید از طریق لینک زیر به مطالب مربوط به صداسازی دسترسی داشته باشید:
   مقالات صداسازی
   همچنین در محصول صداسازی تمریناتی برای صدا و لحن نیز وجود دارد که پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به این دوره را از طریق لینک زیر دریافت نمایید:
   صداسازی
   موفق و پیروز باشید.

 29. عاطفه چترزرین می گوید

  سلام
  از آشنایی امروزم با وبسایت و مطالب کاربردی و ارزشمندتون بسیار بسیار خرسندم.

 30. مینا رضی پور می گوید

  سلام خدمت استاد گرامی بسیار عالی بود لذت برده و استفاده کردم،متشکرم

 31. مینا رضی پور می گوید

  سلام خدمت استاد گرامی بسیار عالی بود فیض بردم

 32. مددی می گوید

  سلام
  با تشکر از جناب بهرام پور و همکاران محترم
  پیشنهاد میشود مثل استاد رشید پور مجری و گوینده صدا و سیما گروههای فن بیان در فضای مجازی همچون تلگرام – وایبر- لاین راه اندازی کنید و فایلهای صوتی آموزشی تون را در اونجا برای استفاده علاقمندان قرار دهید
  من در گروههای تلگرام استاد رشید پور هستم و بسیار مفید است
  اگر چنین گروههایی راه اندازی کردید خوشحال میشم من را ادد کنید . متشکرم
  ۰۹۱۵۹۱۷۹۲۲۳
  شماره تماس در تلگرام

  1. فرهاد می گوید

   متشکرم جناب بهرام پور واقعان استادی

 33. فاطمه می گوید

  عالي .ممنون كه انقدر با سخاوت دانشتون رو در اختيار سايرين مي گذاريد.

 34. فریبرز می گوید

  درود خدمت شما عالی بود سپاسگزارم.

 35. عبدالرحمن اميري می گوید

  حرفي برأي گفتن ندارم فقط مي توانم بگويم كه واقعا استادي

 36. مریم می گوید

  سلام ممنون عالی بود

 37. سعید می گوید

  کارتون بسیار عالیه جناب بهرام پور عزیز به خصوص تصاویر ارسالی با جملات انگیزشی . . . امیدوارم با تمام قدرت به کارتون ادامه داده و همه ی دوستداران خود را ز از فضای مثبت ، فعال و سرشار از انرژی خود محروم نسازید.

 38. مهسا خانجانی می گوید

  با سلام راستش من قراره گوینده رادیو بشم و خب کارهایی رو که آقای بهرام پور گفتند رو انجام دادم مثل این که صدای خودتون رو ضبت کنین وبعد اشتباهاتش رو پیدا کنین ولی هر دفعه که به صدای خودم گوش می دم یک سری من من هایی در صحبت کردنم هستش ولی خب …

 39. مهسا خانجانی می گوید

  چرا من یک دیدگاه گذاشتم بعد اسمم وایمیلم از روی صفحه اصلی پاک نمیشه

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست گرامی سلام
   ایمیل شما برای سایر دوستان نمایش داده نمی‌شود و قابل مشاهده نیست.

 40. فرشته می گوید

  وای من نمیدونستم اهوازهم دوره دارین!چه وقت؟چجوری ثبت نام کنیم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در حال حاضر این دوره رو به اتمام است.
   حال برای پیگیری می توانید با شماره تلفن ۳۱۳۸-۰۶۱ موسسه روزنه نگاه تماس حاصل فرمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 41. فاطمه رضایی می گوید

  سلام ببخشید من موقع ارائه با صدام مشکل دارم چون فکر میکنم خیلی جییغ و لووس هست طوری که موقع ارائه همش سعی میکنم صدامو عادی کنم یا تقییرش بدم (خیلی ناخوداگاه) که باعث میشه بد تر هم بشه! لطفا راهنمایی کنید! ممنون! 🙁

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که قصد دارید کلام خود را با بیان بهتری به گوش دیگران برسانید.
   در این زمینه پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به دوره غیرحضوری فن بیان و صداسازی را مطالعه و بررسی نمایید.
   لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   فن بیان و صداسازی
   موفق و پیروز باشید.

   1. فاطمه رضایی می گوید

    خیلی ممنون اما با این که این محصول تخفیف خورده باز هم قیمتش برای یک دانشجو خیلی زیاده ! 🙁

    آیا من هم میتونم در ازای این کلاس های مجازی کاری انجام بدم؟!
    من فکر میکنم میتونم پاورپوینت های جدابی برای ارائه ها آماده کنم!

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز پیشنهاد می کنم در این خصوص لینک زیر را ببینید:
     تسهیل در خرید محصولات
     همچنین ممنون می شویم یک نمونه از پاورپوینت های خودتان را به site@bahrampoor.com ارسال نمایید.
     از توجه شما متشکریم

 42. احمد می گوید

  سلام جناب بهرامی
  تشکر میکنم بابت مطالب آموزنده و از اینکه موضوعات آموزشی رو بصورت رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهید. با آرزوی پیروزی روز افزون..

 43. فهیم فیلا هومن می گوید

  عالی بود واقعن من یکی خیلی نفع بردم از این خدمت شما امید همیشه خادم مردم باشید داداش من.

 44. آنیتا برومند می گوید

  سلام بر جناب بهرام پور عزیز ! ممنونم از ارسال فایل درس اول و دوم ؛
  استفاده کردم
  درسها رو توی گوشی می برم و شبها موقع خواب گوش می دم چون حرفاتون که پر است از تلقین مثبت اونموقع اثرگذاریش بیشتره و خوب می تونم به خاطر بسپارم
  از سخاوت شما در امر یاد دادن دروس به دیگران ممنونم

 45. غ واقفي می گوید

  عالي عالي عالي عااااالي

 46. مهدی می گوید

  عالیه ممنون

 47. امین نقی زاده می گوید

  آقا فوق العاده ست. تشکر

  1. شبنم قدسی می گوید

   سلام ضمن تشکر از شما خواستم بپرسم چجوری میتونم کتاباتون رو تهیه کنم؟

   1. حدیث رحمانی می گوید

    دوست گرامی سلام
    شما می توانید کتاب انسان ۲۰۲۰ را می توانید از طریق لینک زیر آنلاین تهیه کنید:
    انسان ۲۰۲۰
    با تشکر از توجه شما

 48. منیژه می گوید

  باتشکر.بسیار عالی بود.

 49. فاطمه رحیمی می گوید

  باسلام.و خسته نباشید
  تشکر از مطالب بسیار مفیدیکه ارسال کردید.

 50. پروا نجمی می گوید

  وااااای ممنون آقای بهرام پور میدونم که موفق میشم خیلی خیلی متشکرم

 51. اردلان قربانی می گوید

  ممنون از محبت های شما خیلی خوب بود

 52. روشنک می گوید

  خیلی خوب بود… متشکرم

 53. سیده سما می گوید

  خوب بود.منسجم و هدف‌مند. منتها من تا پیش از چون دادن به این ویدیو فکر می کردم استرس و ترس در سخنرانی ندارم یعنی ترس از جمع و قضاوت،.. ولی الان با گوش کردن این و اون آهنگ پیش زمینه صحبت شما، تپش قلب گرفتم و ترس ورم داشت.گرچه سخنرانی ای در پیش ندارم که من رو تحت تاثیر قرار بده ولی حتما از ساخت این ویدیو صوتی هدفی داشتید و امیدوارم با دنبال کردن اونها این تداعی وضعیت که من.رو.درگیر کرده بخوبی به نتیجه عالی تبدیل بشه.

 54. محمد حسین امینی می گوید

  تشکر بسیار فراوان از خدمات حضرت عالی

 55. محسن می گوید

  این کتاب انسان ۲۰۲۰ کتاب خوبی است ولی قسمتی هایی از آن کپی مطلقی است از کتاب هایی است علی الخصوص کتاب ” اثر مرکب ” دارن هاردی البته مثال های ان را به فارسی انتقال داده اند چرا ما نمیتوانیم خودمان فکر تولیدکنیم .
  به هر حال من به هر شخصی توصیه میکنم این کتاب را بخواند .

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنونم از نظر شما و توجه شما و این که به ما محبت دارید.
   همانطور که در ابتدای بخش دو نوشته‌ایم، این کتاب بخشی است از کتاب شکستن مرزهای موفقیت که ترجمه دقیقی است از کتاب اثر مرکب و ما هیچ ادعای نسبت به اصل بودن بخش دو نداریم اما بخش اول (سعید محمدی) و بخش سوم( بنده) کاملاً اصیل است و هر جایی که محتوایی استفاده شده است منبع آن ذکر شده است

 56. نسیم می گوید

  سلام تشکر میکنم.موفق و پیروز باشید.هرکس موفقیت دیگران رو بخواد مطمئنا خودش هم موفق خواهد بود.

 57. میلاد می گوید

  واقعا انسان بزرگواری هستید

 58. علی رضا مهربانی می گوید

  سلام من یک سوال داشتم ….این حرف هایی که شما در ویدیو ها وفیلم ها گذاشتید رو نمیشه به صورت آمیانه بیان کرد …اگر من اشتباه میکنم لطفا به من اطلاع دهید ..واگر هم راه حلی هست چه طور این رو انجام دهیم …خیلی ممنونم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنون می شوم یک نمونه مثال بزنید تا راهنمایی دقیق تری داشته باشیم.
   از توجه شما متشکریم

 59. نور می گوید

  باسلام.و خسته نباشید
  تشکر موفق و پیروز باشید

 60. salma می گوید

  بسيارمفيد…سپاسگزارم.

 61. مریم می گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید آقای بهرام پور من خجالتی نیستم تند حرف می زنم

 62. سيدمحمدبذرگري می گوید

  باسلام
  ديدگاه بنده را روشن كرد مني كه ترس داشتم

 63. زهرا می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خیلی عالی بود مطالبتون سپاسگذارم.

 64. الهام می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت شما بزرگوار
  راهنماییهاتون عالیه واقعا کمک می کنه
  با تشکر

 65. مختار اسدی می گوید

  با سلام و عرض ارادت محضر استاد عزیز
  تقدیر و تشکر با زبان محلی و با وزن شاعری تقدیم روی ماهت
  آنادان اولانی گوز چان گوندن حیاتین معناسین بیله سن گرک محبت دن دوروب بیر آیاق توتوب خلقین اوره گینده گزه سن گرک

 66. امین می گوید

  استاد ، شما در این ویدیو ۲ تمرین رو ذکر کردید که من همیشه این ها رو انجام می دهم ولی موفق نمیشم

  اولیش تمرین ذهنی برای صحبت کردن با دیگران در شرایط مختلف ، من همیشه پیش از این که بخوام با کسی صحبت کنم این کار رو انجام میدم ولی در حین صحبت کردن ، خیلی از تمریناتی که انجام داده بودم رو فراموش می کنم یا اینکه نمیتونم بیان کنم .

  تمرین بعدی هم اینکه هنگامی که کسی به ما چیزی گفت ، در آن لحظه پاسخی برای او نداشتیم ، بعد با خود فکر کنیم چه پاسخی می توانستیم به ایشان بدهیم . من همیشه در صحبت کردن کم میارم و بعد به این فکر می کنم که چه پاسخ بهتری می توانستم به طرف مقابل بدهم .
  ولی هیچ وقت این مشکل من حل نشد.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   دوست عزیز در صورتی که خیلی دقیق شرایط را برای خودمان ترسیم کنیم این مورد تا حد قابل قبولی برطرف خواهد شد.
   اما پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و مطمئناً به شما کمک خواهد کرد:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   پیشنهاد می کنیم مقالات گفته شده را مطالعه کرده و حتماً از راهکارهای گفته شده را انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 67. مینا می گوید

  خیلی عالی.
  موفق باشید.

 68. احسان دهقانی می گوید

  با سلام و عرض ادب و قبولی طاعات و عبادات
  از اینکه این چنین فایلهای ویدویی رو به طور رایگان در اختیار مردم عزیز قرار میدهید من به نوبه خودم از شما تشکر و قدردانی میکنم و امیدوارم زیر سایه حق تعالی موفق و پیروز و سلامت باشید .

 69. عبدالصمد می گوید

  تشکر از این زحمات شما. این ویدیوها نه تنها در کشور شما قابل ارزش است بلکه در خارج از کشور قابل ارزش است. من خودم از افغانستان هستم و این مطالب شما را قابل قدر میدانم. تشکر.

 70. مهسا می گوید

  خیلی ممنون واقا،بسیارمفیدخواهدبود

 71. زینب می گوید

  سلام خیلی ممنون به خاطر مطالب مفید وبسیار ارزشمندتون خیلی خوب بود اگر در مدارس حتی در دانشگاهها کلاسهایی برای افزایش اعتماد به نفس،رفع خجالت وسخنوری وجود داشت.

 72. سمانه سلطاني پور می گوید

  سلام
  بسيار عالي بود تشكر

 73. سجاد می گوید

  سلام خدمت شما. الان دارم اولین جلسه رو دانلود میکنم. خیلی ممنون بابت این آموزش ها. دیگه خسته شدم از اینکه نمی تونم راحت حرفم رو بزنم و ارتباط برقرار کنم. امیدوارم این آموزش ها بهم کمک کنه. بازم تشکر می کنم ازتون بابت این فیلم ها.

 74. sara miragha می گوید

  سلام خدمت شما با تشکر از راهنمای های خالصانه من برای تمرین فن بیان و برای اجرا نیاز به کمکمتون دارم.واز شما راهنمایی میخواهم.سپاس

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   شما می توانید از طریق بخش نظرات و یا آدرس ایمیل site@bahrampoor.com با ما در ارتباط باشید.
   با تشکر از توجه و همراهی شما

 75. علیرضا می گوید

  ممنون! بسیاااار عالی و کارآمد بود

 76. علی رضا خاوری می گوید

  با عرض سلام و احترام خدمت آقای بهرام پور
  از آموزش های فن بیان شما یه دنیا ممنونم.

 77. زهرا می گوید

  سلام. من در مورد درخواست چیزی یا سوال از دیگران مشکلی ندارم . بیشتر در پاسخ دادن به سوالات کمی مشکل دارم . خودم فکر میکنم به علت کمال گرایی است . اینکه انتظار داشته باشیم بهترین جواب را به سوال فرد مقابلمون بدهیم . شاید ان دوستی که هم فرمودند من تمرین کردم ولی هنوز مشکل دارم از این بابت باشد . ممنون می شوم در این مورد هم راهکاری ارایه دهید.موفق باشید

 78. ساسان زاهدی می گوید

  سلام
  من درس اول رو که رفع خجولی و کم حرفی هست رو دریافت کردم
  تحقیقاتی که تو سایت شما داشتم به کتابی بر خوردم که در همین رابطه ست
  آیا مطالب کتاب رفع خجولی و کم حرفی که تبلیغ کردین با فیلمی که در این باره به ایمیلم فرستادید یکیه؟
  اگه اینطوره پس اشکالی نداره فقط کتابهاتون رو خریداری کنم ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   این یک دوره غیرحضوری می باشد و کتاب نیست.
   شما می توانید مطالب این دوره را از طریق لینک زیر بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   موفق و پیروز باشید.

 79. محسن مختاریان می گوید

  باسلام و تشکر از ارسال لینک دروس. لطفا نحوه دانلود و ذخیره مطالب که امکان استفاده از اونها در هنگام رانندگی رو فراهم کنه بفرمایید. سپاس

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم برای دانلود کردن فایل ها:
   ۱- اگر از تبلت یا موبایل استفاده می کنید، چند ثانیه روی لینک ها انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه Save یا Download را انتخاب کنید.
   ۲- اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، روی لینک کلیک راست کنید و گزینه Save as یا Download as را انتخاب کنید.
   پیشنهاد جدی ما این است که از نرم‌افزار Internet Download Manager استفاده کنید تا به سادگی فایل‌ها را دانلود کنید…
   از توجه شما متشکرم
   پیروز و موفق باشید.

 80. رضا احمدی می گوید

  سلام خدمت دوستانی که برای جمع آوری این مطالب کاملا مفید زحمت کشیده اند.واقعا خسته نباشید از آموزش ها لذت بردم
  من مشکل خاصی در صحبت کردن ندارم(خجالت زیاد و سخنرانی و..) و میخوام اطلاعاتم رو قوی تر کنم تا بهتر ارتباط برقرار کنم و واضح تر و جذابتر صحبت کنم بیشتر به چه قسمت هایی مراجعه کنم ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   شما می توانید مطالب بسیار کاملی در خصوص سخنرانی را از طریق لینک زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   سخنرانی
   همچنین پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   جذابیت در سخنرانی
   چطور جذاب صحبت کنیم
   ویدیو سخنرانی TJ Walker در برج میلاد با موضوع جذاب صحبت کردن
   موفق و پیروز باشید.

 81. nikzad می گوید

  با سلام.
  از انجایی که من امروز این مطلب را خواندم لازم است که در مورد تیپ شخصیتی درون گرا و برون گرا مطالبی بنویسم.
  کارل یونگ شاکرد فروید بود که بحث تیپ های روان شناختی گفته .بعضی از افراد درون گرا هستند انها تا حدودی گوشه گیر و اغلب خجالتی و بر خود تمرکز دارند و از طرفی برون گرا پذیرا ، مردم آمیز و از لحاظ اجتماعی پرخاشگرترند . طبق نظر یونگ ، هر شخصی زمینه و قالب هر دو نگرش را دارد ، ولی تنها یکی از انها بارز و غالب میشود .
  مطلب گرفته شده از کتاب نظریه های شخصیت مولف شولتز
  مچکر از سایتتون.

 82. اسدی فر می گوید

  چطور می توانیم در دوره های حضوری شرکت کنیم؟ من موقع صحبت همیشه حرف برای گفتن کم میرم تو ذهنم خوب صحبت میکنم ولی موقع عمل در حد صفر لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در زمان ثبت نام دوره حضوری جدید، از طریق سایت اطلاع رسانی می شود.
   دوست عزیز متاسفانه دقیق متوجه سوال شما نشدم و ممنون می شوم مجدداً بفرمایید.
   با تشکر از توجه شما

 83. محمد می گوید

  سلام
  من میخوام حقوق بخونم و وکیل بشوم میخوام بدونم این آموزشات رو خجالتی بودن من در شغلم تاثیر میگذارد

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   این مهارت ها برای هر فردی، در هر جایگاهی کاربرد خواهد داشت و در صورت به کارگیری نکات آن مطمئناً موثر خواهد بود.
   ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 84. محمد می گوید

  با سلام عالی بود ولی چرا فایل صوتی و تصویری با هم همخوانی ندارند؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   فایل صوتی و تصویری یکسان هستند و زمان هر دو ۱۰ دقیقه و ۸ ثانیه می باشد.
   با تشکر از توجه شما

 85. احسان می گوید

  سلام
  فوق العادست
  ممنون
  استاد من ادمه پرو و ركي دربين دوستام و همكارهام هستم ولي هميشه ترس دارم تا براي اينكه جايگاهم رو از دست ندم گاهي اوقات سكوت كنم هميشه ميدونم بايد به رييسم چي بگم ولي موقع گفتن شرخ ميشم عرق ميكنم مطالبه تو ذهنم فراموش ميشه نميتونم به طرفه مقابلم منظورم روبرسونم اين موضوع رو گاهي اوقات در موقع ارتباط باهمكارهاي نزديكمم دارم ولي بعد زماني كه صحبتم تموم ميشه همش خودم رو سرزنش ميكنم كه چرا حرفم رو نزدم ويا چرا درستو كامل نگفتم چرا سرخ شدم چرا عرق ميزدم به خودم ميگم اونم مثه من يه ادمه خب چرا انقدر دستو پاتو گم ميكني عذاب ميكشم نميتونم حقمو بگيرم حرفايي روكه نبايد بشنوم رو ميشنوم بضي وقتا هم كه كرفم رو ميتونم بزنم و حقم رو از طرف ميگيرم صدام ميلرزه تپش قلب ميگيرم البته اين مشكل رو در ارتباط با خانوادام خيلي كمتر دارم گاهي اوقات كلمات رو گم ميكنم بعد از تموم شدنه يه جلسه وقتي ميام بيرون خودم رو سرزنش ميكنم بعد با خودم حرف ميزنم به گونه اي كه هنوز تو اون جمعم اون زمان انقدر خب مقصودم رو ميرسونم كه حتي به خودم افتخار ميكنم كلمات خبو كامل به ذهنم ميرسه ولي از اينكه در زمانش در اون چمع وبا زماني كه دارم با مافوقم حرف ميزنم اين شكل صحبت نكردم خودم روسرزنش ميكنم
  تورو خدا راهنماييم كنين دارم عذاب ميكشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   با توجه به توضیحاتی که فرمودید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید و حتماً راهکارهای گفته شده را در روابط خود به کار گیرید:
   چطور حاضرجواب باشیم؟
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

  2. احسان می گوید

   من هم دقیق همین مشکل رو دارم وهمین الان مقالاتی رو که معرفی شده دانلودمیکنم واستفاده میکنم به امید این که مشکلم برطرف شه .شما هم اگر از اینها استفاده کرده اید وموثر بوده مارا درجریان بگذارید.
   ومتشکرم ازخانم رحمانی وجناب رحمانپورعزیز

 86. سجاد می گوید

  سلام . تشکر میکنم از شما
  جلسه دوم رو چگونه باید دانلود کنیم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در همان ایمیلی که برای شما ارسال می شود لینک دانلود وجود دارد.
   موفق باشید.

 87. هانی می گوید

  با سلام و سپاس از سلیت خوبتون
  استاد ، شما در این ویدیو ۲ تمرین رو ذکر کردید که من همیشه این ها رو انجام می دهم ولی موفق نمیشم
  اولیش تمرین ذهنی برای صحبت کردن با دیگران در شرایط مختلف ، من همیشه پیش از این که بخوام با کسی صحبت کنم این کار رو انجام میدم ولی در حین صحبت کردن ، خیلی از تمریناتی که انجام داده بودم رو فراموش می کنم یا اینکه نمیتونم بیان کنم .
  تمرین بعدی هم اینکه هنگامی که کسی به ما چیزی گفت ، در آن لحظه پاسخی برای او نداشتیم ، بعد با خود فکر کنیم چه پاسخی می توانستیم به ایشان بدهیم . من همیشه در صحبت کردن کم میارم و بعد به این فکر می کنم که چه پاسخ بهتری می توانستم به طرف مقابل بدهم .
  ولی هیچ وقت این مشکل من حل نشد. در سر کارم افراد زیرآب زن و دوروی زیادی هستند نمی توانم شخصیت واقعی هرکدوم را تشخیص بدم اونا سیاست زیادی دارن اما من صاف و ساده و رو راستم و با اینکه صداقتو دوست دارم اما همیشه کار دستم میده دوست دارم ارتباطم با افراد اطرافم یک رابطه خوب داشته باشم خیلی تلاش می کنم اما نمیشه خواهش می کنم کمکم کنید قدرت بیانم خیلی ظعیف.
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   چطور حاضر جواب باشیم
   دوست عزیز پیشنهاد می کنیم اگر در این مورد ضعیف هستید بیشتر تمرین کنید و در مدت زمان کوتاه شاید خیلی متوجه تغییرات نشوید.
   در خصوص مورد دوم باید فن بیانتان را تقویت کنید و مطالعه تان را افزایش دهید و در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   تکنیک ارتباط موثر
   چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم
   پیشنهاد می کنیم مقالات گفته شده را مطالعه کرده و حتماً از راهکارهای گفته شده را انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

   1. احسان می گوید

    سلام من نمیتونم این لینک رو ببینم (
    چگونه کاریزماتیک سخن بگوییم)پیغام صفحه ی مورد نظر یافت نشد میده.

 88. هانی می گوید

  با سلام و سپاس از سلیت خوبتون
  استاد ، خیلی ها بدلیل اینکه قدرت بیان خوبی دارند وقتی با خبر میشوند که م قدرت بیان خوبی ندارم از این ضعف من سو استفاده میکنند و حتی من رو هم مصغره میکنند ولی هیچ وقت این مشکل من حل نشد. در سر کارم افراد زیرآب زن و دوروی زیادی هستند نمی توانم شخصیت واقعی هرکدوم را تشخیص بدم اونا سیاست زیادی دارن اما من صاف و ساده و رو راستم و با اینکه صداقتو دوست دارم اما همیشه کار دستم میده دوست دارم ارتباطم با افراد اطرافم یک رابطه خوب داشته باشم خیلی تلاش می کنم اما نمیشه خواهش می کنم کمکم کنید قدرت بیانم خیلی ظعیف.
  ممنون

 89. راضیه حکیمی می گوید

  تشکر سیلت خوبتون

 90. احمد راوید اعظمی می گوید

  باعرض سلام خدمت استاد عزیز جلسه اول خیلی عالی بود .خیلی ممنون استادعزیز

 91. حسين صدري می گوید

  سلام و عرض ادب.
  بسيار عالي بود. ولي جسارتا چيزي كه خيلي مشهوده (و) گفتن شماست.

 92. حبیب زارعی می گوید

  سلام …خدا قوت ..ممنون از همه خوبیهاتون!!!!
  یکی حتی باخود چیزی نمی گفت افتاد ومرد ..
  یکی دیگر فقط از خود می گفت او هم افتاد ومرد..
  یکی نه با خود نه از خود ..فقط به خاطر دیگری میگفت..او هرگز نمرد..
  .
  .
  ای دوست زبانی که در دهان تو می چرخد کلید قلب من است ..
  چیزی بگو تا دلم باز شود………
  ……………………………..لحظه هاتون آروم……………………

 93. حسن می گوید

  سلام من همیشه موقع سخنرانی عرق میکنم میخواستم راهنمایی فرمایید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   اگر این مورد به دلیل ترس باشد که پیشنهاد می کنیم در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمریناتش را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   حال اگر این شرایط زیاد برای شما رخ می دهد و ترسی هم ندارید شاید نیاز باشد که از با یک پزشک در این خصوص صحبت کنید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 94. مریم می گوید

  قدرت بیانن شما بیشتر از مطالبتون منو برای آموزش جذب کرد.انشاالله همیشه موفق و پیروز باشید.

 95. سعیدی می گوید

  خواستن توانستن است
  علاوه بر خجول بودن داشتن یک سری از توانایی هاست که اگه باشه به مشکل بر نمیخوریم
  بسیار خوب بود با تشکر

 96. مهدی می گوید

  در بین اطرافیان صحبت کردن خیلی مشکل دارم حتی وقتی گوشیم زنگ میزنه سعی میکنم در بین اطرافیان صحبت نکنم جای خلوت والا استرس میگیرم
  کار به این سادگی از نگاه اطرافیان برام مشکله
  حس میکنم زیادی حساسم
  راهنماییم کنید
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت ها رو رفع نقاط ضعف خود هستید.
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   رهایی از کمال گرایی
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   موفق باشید و ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 97. علی ضرونی می گوید

  موفق و سر بلند باشید .

 98. مریم مرادزاده می گوید

  با تشکر از مطالب مفیدی که عنوان فرمودید. مشکلی که من دارم اینه که وقت صحبت توی جمع کلمات یادم میره .و هر چه قدر به مغزم فشار میارم یادم نمیاد و یا اینکه در حین صحبت کردن به دلیل اضطراب موضوع صحبت رو فراموش می کنم و و و صحبتم نیمه کاره میمونه.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید و مطمئناً با تلاش و کوشش به نتایج دلخواه خودتان دست خواهید یافت.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زير را مطالعه نماييد و تمرينات گفته شده را حتماً انجام دهید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

 99. راحله می گوید

  با سلام خدمت استاد گرامی
  من به تازگی با سایت شما اشنا شدم بنظر میرسه مطالب جالب و کاربردی داشته باشین.
  خیلی خوشحالم از این اشنایی و این را به فال نیک میگیرم
  استادگرامی من هم مثل خیلی های دیگه احساس میکنم در صحبت کردن و بیان احساستم دچار کمبود هستم
  با اجازه شما مشکلاتم را به تدریج خدمتون عرض میکنم و امیدوارم که با راهنمایی های شما بتونم اونها را رفعر
  رفع کنم.
  یکی از مشکلاتی که دارم موقع صحبت کردن معمولا شروع صحبت با فردی غریبه صورتم عرق میکنه و همانطور ک میدونید این وضعیت خوشایندی نیست.البته به مرور که گفتگو جلو میره این مشکل حل میشه برای این قضیه چ راه حلی پیشنهاد میدین
  دوم اینکه موقع صحبت کردن معمولا تند و سریع صحبت میکنم تمایل دارم که با لحن ارام و شمرده صحبت کنم
  برای این موضوع چه تکنیکی پیشنهاد میدین
  ممنون از جوابتون و ممنون از سایت خوبتون

  استاد گرامی یکی از مشکلاتی که من دارم موقع صحبت کردن اینکه موقع صحبت کردن صورتم عرق میکنه

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
   دوست عزیز با توجه به اینکه در ابتدای صحبت و فقط در برخی شرایط اینگونه هستید پیشنهاد می کنیم اول صحبت خود را فقط تمرین کنید و ۱۰ دقیقه اول را ۵ برابر قسمت‌های دیگر تمرین کنید.
   این تمرین ترس را تا حد خیلی زیادی از بین می‌برد و حتماً انجام دهید.
   در خصوص تند صحبت کردن پیشنهاد می کنیم تمرین خودکار را انجام دهید. این تمرین کمک می کند که صدای شما واضح تر به گوش دیگران برسد و به مرور زمان شمرده تر صحبت خواهید کرد.
   در تمرين خودكار، شما نوك خودكار را در دهان خود مي‌گذاريد و كلمات را ادا مي‌كنيد در اين حالت لبهاي شما به درستي باز و بسته مي‌شود و پس از مدتي لحن شما بسيار تغيير خواهد كرد.
   موفق و پیروز باشید.

 100. maryam می گوید

  چه قدر شما خلاق هستید. و چه قدر خوب که امثال شما در این دنیا حضور دارند.

 101. زینب می گوید

  واقعا خدا خیرتون بده …… بهترینا رو از خدا براتو ن میخوام 🙂

 102. نورا می گوید

  سلام
  درس اول خوب بود.
  بیشتر تمرین بدهید
  ممنون

 103. پی کیو آی می گوید

  سلام. ببخشید میشه درس دوم رو یه باردیگه ارسال کنید.ممنون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به اینکه ایمیل زده بودید برای شما ارسال کردیم.
   موفق و پیروز باشید.

 104. فرهاد ک می گوید

  درود.مرسی از شما استاد بزرگوار…

 105. احمد می گوید

  با سلام خدمت استاد عزیز
  با تشکر از لطف شما

 106. هادی می گوید

  با سلام و خسته نباشید ، ممنون از اینکه وقت برای آموزش دیگران می گذارید

 107. فاطمه زهرا حسنی می گوید

  سلام ممنووووووووووون

 108. مرتضي می گوید

  بنظر من بسيار مفيد بود ، ولي بحث خجولي احتمال دارد كه ژنتيك و يا از نتيجه تربيت در كودكي شكل گرفته باشد ؟
  ايا استفاده از دارو هاي ارامش بخش در موقع سخنراني چگونه است ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   می توان با آموزش و عمل به راهکارهایی که می آموزیم، مهارت هایی که از آن برخوردار نیستیم را کسب کنیم و قابل دستیابی می باشد.
   همچنین استفاده از دارو جهت کاهش استرس در سخنرانی یک اشتباه هست.
   موفق و پیروز باشید.

 109. مسلم شرهان پور می گوید

  سلام استاد از اشكا و همكارانتان سپاس گذارم خيلي خوب بود با آرزوي موفقيت

 110. عباس رونقی می گوید

  ممنون
  جلسات بعدی رو از کجا متوجه بشویم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   دروس بعدی طبق زمان بندی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود.
   پیروز باشید.

 111. فرشته می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خیلی عالی بود سپاسگذارم

 112. محمدیوسف می گوید

  سلام خدمت استاد گرامی، ممنون ازاین که داشته های خود را به دسترس ما قرار میدهیدواقعاقابل استفاده است.
  اگرممکن هست فایل های ورد مجموع این درسها را هم که تحریرشده به ایمیل بنده ارسال نمائید.
  خیلی ممنون میشم تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
   دوست عزیز به زودی متن فیلم ها را جهت دانلود در سایت قرار خواهیم داد.
   با تشکر از توجه شما

 113. محمد حسن فاتح می گوید

  سلام
  نمره من ۵ از ۲۰ و برونگرا هستم
  با تشکر از مطالب خوبتون.

 114. علی معینی صدراباد می گوید

  ضمن عرض ادب و احترام، از شما استاد گرانقدر بینهایت سپاسگذارم که با این مطالب بینهایت کاربردی و عالیتون بر سر ما منت نهادید، امیدوارم درتمامی مراحل زندگیتان موفق و منصور باشید….

 115. کیانا افشار می گوید

  سلام آقای بهرام پور خواستم از شما تشکر کنم شما نه تنها به من بلکه به اکثر مردم لطف بزرگی کردین . باسپاس بی کران از شما

 116. قدرت اله رشیدی می گوید

  با سلام خیلی جالب مفید وپرمحتوا پیام جان سپاس
  تا فردا ودرس دوم بدرود

 117. ابراهیم طیبی می گوید

  با عرض ادب و احترام به استاد گرامی اقای بهرام پور من جلسه اول رو دانلود کردم اگه میشه کل جلسه ها رو برام بفرستید چون من کارم فشردست لازم دارم.تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   تمامی دروس به آدرس ایمیل شما ارسال شد.

 118. فاطمه قربانیان می گوید

  سلام
  من خیلی از این خجالتی و کم حرف بودنم ضربه خوردم اصلا بعضی وقتا طرفم از من سوال میپرسه دست وپامو گم میکنم و مورد خشونت وتمسخر دیگران قرار میگیرم و واقعا اعتماد به نفسمو از دست میدم امیدوارم که تاثیر خوبی روم داشته باشه
  با تشکر

 119. حمیدرضا ذاکری می گوید

  من تازه ثبت نام کردم و فقط فایل جلسه اول برام اومده و از اون موقع سه روز میگذره. مگه فایل جلسه دوم بعد ۲۴ ساعت نمیاد؟
  پس چرا برای من نیومده؟

 120. محمد می گوید

  احسنت عالی بود
  موفق باشید

 121. سارا می گوید

  باسلام
  مطالبتون بسیار مفید بود .ممنون و موفق باشید.

 122. مهرداد بابایی می گوید

  با سپاس فراوان از شما استاد عزیز. پیروز باشید.

 123. خلیل الله سیفی می گوید

  سپاس فراوان از شما استاد بزرگوار

 124. سمیه رضایی می گوید

  باسپاس فراوان از شما استاد گرامی موفق و پیروز باشید .

 125. مانا توکلی می گوید

  عالی بود.

 126. فرید می گوید

  البته به نظرم هر چقدر کم حرفی و خجولی خوب نیست پررویی خیلی خیلی از اون بدتره به اینم اشاره کنین

 127. بهمن بهرامی می گوید

  از زحمات شما تقدیر می شود انشاء الله فعالیت شما همیشه تداوم داشته باشد

 128. شهرام خودستان می گوید

  با سلام جناب استاد بهرام پور گرانقدر
  جلسه اول آموزش سخنرانی و فن بیان جنابعالی را گوش دادم
  و استفاده بردم.
  مطالب مثل همیشه با محتوا و عالی بود. با سپاس فراوان
  پر انرژی باشید

 129. زهرا می گوید

  باسلام من زنی۳۳ساله هستم وبه تازگی باسایتتون اشنا شدم مشکل من خجالتی وکم حرف بودن سرخ شدن هنگام صحبت کردن هست نمیتونم درباره چیزائی که درباره اش اطلاعاتی دارم توجمع صحبت کنم چون خجالت میکشم ورنگ صورتم سرخ میشه این موضوع منوکلافه کرده وخسته شدم اعتمادبنفسم پایین اومده خواهش میکنم برای رفع مشکلم بمن کمک کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به اینکه ایمیل زده بودید پاسخ را ارسال کرده ایم.
   امیدواریم که در تمامی مراحل موفق و پیروز باشید.

   1. زهرا می گوید

    ازاینکه برای حل مشکل من بهم کمک میکنید هزاران بار ازتون تشکرمیکنم

 130. بهار حسینی می گوید

  تشکر از زحمات شما و موفق و پیروز باشید

 131. بهار حسینی می گوید

  تشکر بابت زحمات شما و موفق و پیروز باشید

 132. محمد می گوید

  با سلام استاد عزیز
  مطالبتون خیلی عالی بود.
  ممنون

 133. سید توفیق می گوید

  بسیار مفید و ارزشمند است تشکر از جنابعالی

 134. منیرکاشانی می گوید

  فایل صوتی با ویدیو دوتا یک مبحث یا باید جفتش دانلود شدو

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   هر دو یک مبحث می باشد و شما می توانید در صورت تمایل فرمت ویدیویی را دانلود کرده و مشاهده نمایید و یا به صورت صوتی دانلود کرده و گوش دهید.
   موفق باشید.

 135. نفس صادقی می گوید

  آقای بهرام پور من هر کاری میکنم نمیتونم خجالتم رو کنار بذارم.چیکار کنم؟

 136. ؟؟؟ می گوید

  با سلام خدمت آقای بهرام پور
  مطالب و آموزش هاتون عالی هستن
  ولی قیمت محصولاتتون واقعا” گرونه، شما خرید پیتزا یا لوله کشی رو مثال زدید که میشه به جای اونا از محصولات آموزشی خرید کرد برای یکبار
  اما اینو هم در نظر بگیرید که شاید ، شاید که نه ، حتما هستند افراد بسیاری که توان خرید پنیر پگاه رو ندارند چه رسد به پیتزا، با این اوضاع کار و درآمد در کشور
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنونیم از اینکه نظرتان را گفتید و امیدواریم که با وجود شرایط تسهیل در خرید محصولات تمامی علاقه مندان بتوانند در دوره های غیرحضوری موردنیازشان شرکت نمایند.
   موفق باشید.

   1. ؟؟؟ می گوید

    این شرایط رو خوندم ولی به نظرتون منطقی میاد؟
    ترجمه متون انگلیسی؟ به نظر شما همه انگلیسی بلدن؟
    گفتین هر کی کاری مد نظر داره که اینجا اشاره نشده بگه،
    اولا شما به یک کار اشاره کردین فقط دوما مثلا یکی بیاد الان کار پیشنهاد بده
    و بگه آقا من فقط بلدم ماست درست کنم خب، شرایط برای این فرد چه جوری میشه؟
    این فقط یک نمونه بود که اشاره کردم
    مثال ها زیادن که خودتون میدونید
    ممنون

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز تا الان دوستان بسیار زیادی از این شرایط استفاده کرده اند و رضایت دارند.
     همچنین خیلی از افراد با توجه به حیطه کاریشان روشی جز آنچه که گفته شده است را پیشنهاد کرده اند و این کاملاً طبیعی است که کاری که پیشنهاد می شود بهتر است با حیطه تخصصی فعالیت های سایت مربوط باشد و از جانب ما نیز استقبال می شود.
     با تشکر از توجه شما

 137. ف.فلاح می گوید

  با تشکر از استاد محترم
  عالی بود
  ممنونم.

 138. ح.ق می گوید

  سلام آقای بهرام پور، خیلی ممنون از برنامه های خوب و کاربردی که ارائه می کنید. تو همین بحث خجولی می خواستم مشکلی رو در رابطه با خودم با شما به اشتراک بزارم. من اصولا آدم خجالتی نیستم و این رو با نظر سنجی از اطرافیانم فهمیدم، اما یه مشکلی دارم در رابطه با همین نحوه ی درخواست افزایش حقوق که خودتون اشاره کوتاه کردین تو این جلسه ولی راهکاری ندادید، خواهش می کنم یه راهکار ویا شیوه ی بیان درخواست افزایش حقوق رو پیشنهاد بدهید..با تشکر فراوان

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   این مورد را در لیست موضوعات قرار داده و سعی خواهیم کرد مطلبی را در این زمینه قرار دهیم.
   موفق باشید.

 139. مهسا می گوید

  زنده باشین

 140. شقایق می گوید

  سلام من دوروزه با خودم درگیرم که برم به مدیرمون انتقاد کنم درسم خیلی خوبه اما نمیتونم اعتماد بنفس ندارم لطفا راهنماییم کنید

 141. غزاله رجبی می گوید

  با عرض سلام خدمت شما استاد عزیز…
  جلسه اول عالی بود..
  من از اول راهنمایی که یک کنفرانس گروهی را خراب کردم تا به حال دیگر حاضر به انجام این کار نشدم.
  و در کل دوره تحصیل و در دانشگاه ترجیح دادم نمره ام را از دست بدهم تا اینکه مطلبی را در جمع ارایه دهم.
  همیشه ازین کار فراری بودم و می ترسیدم.
  تا این لحظه که با دوره های فن بیان شما آشنا شدم.
  امیدوارم بتوانم با کمک شما و تلاش های خودم بر این نقطه ضعف غلبه کنم.
  با تشکر .

 142. فروغ می گوید

  سلام. جلسه اول رو دیدم. خیلی عالی بود و من بی صبرانه منتظر مباحث بعد هستم.

 143. پارسا می گوید

  خیلی خیلی ممنون من ۱۴ سالمه و باید در مدرسه کنفرانس بدیم .این اموزش خیلی به من کمک کرد ممنون

 144. ثمین می گوید

  باسلام من از نظر چهره اعتماد به نفس خیلی پایینی دارم وقتی هم که با جنس مخالف حرف میزنم کلماتم درهم برهم ادا میشه چیکارکنم ازین نظر اعتماد به نفسم بالا بره؟

 145. گروه مشاورین بسپار می گوید

  عالی بود
  تشکر میکنم از لطف و بزرگواری شما

 146. عباس می گوید

  سلام باتشكر فراوان

 147. یوسفی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشیداز اشنایی با وب سایت شما خوشحالم و تشکرمیکنم از شما

 148. عارف حسین خرمی می گوید

  سلام و شب بخیر دارم خدمت شما دوست عزیز
  از اینکه ثبت نام بنده را قبول کردید جهان سپاس امیدوارم بتوانم استفاده مفید از این سایت شما داشته باشم و مشکل که دارم حل شود .

 149. مژگان می گوید

  استاد محترم سلام. من در ارایه سخنرانی مشکل خاصی ندارم .ولی در روابط عمومی با اطرافیانم دچار مشکل میشوم و معمولا حرف های زیادی برای گفتن ندارم. ویا زیاد شوخ طبع نیستم. گاهی هم زیادی جدیم. امیدوارم با شرکت در این دوره بتوانم .با کمک شما روابط عمومی قوی تری داشته باشم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم حتماً به نکات گفته شده در این دروس توجه کنید و تمرینات را انجام دهید.
   موفق باشید.

 150. A#MAD می گوید

  مرسی استاد،خوب بود

 151. شبنم می گوید

  خیلی ممنونم عالی بود واقعا

 152. فاطمه می گوید

  سلام استاد..استاد من اطلاعات عمومیم خیلی کمه تا میام حرف بزنم سوتی میدم گاهی وقتا از خودم بدم میاد خیلی دلم میخواد اطلاعاتم زیاد کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم چی بخونم که تو حرفام به دردم بخوره که حرف برا گفتن داشته باشم..بعضی وقتا تا شروع میکنم ب حرف زدن با تمسخر بقیه رو برو میشم خیلی وقتها تنهایی رو ترجیح میدم خیلی وقتها از ادمای اطرافم بدم میاد..خیلی وقتها دلم میخواد حرف بزنم ولی چیزی بلد نیستم ک بخوام ب زبان بیارم..کمکم کنید لطفا..

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به زودی مطالبی در این زمینه را در سایت منتشر خواهیم کرد.
   از اینکه توجه می کنید متشکریم

 153. مرضیه می گوید

  ببخشید که من به خاطر شغل‌ام یک مقدار دقتم روی واژه ها زیاد است.
  در ایمیل درس اول، کلمه «خجولی» به صورت «خولی» تایپ شده است.
  ببخشید و متشکرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از توجه شما و اصلاح می کنیم.
   با سپاس

 154. عزیزاله زارعی می گوید

  از اینکه با این کار خیر خواهانه موجب شکوفایی استعدادهای نهفته امثال من میشوید بینهایت سپاسگزارم. خداوند به شما عزت وارو دو چندان اراینماید.

 155. عزیزاله زارعی می گوید

  ابرو و عزت دو چندان عطا فرماید انشاءالله.

 156. س امامی می گوید

  باسلام..ممنون ازراهکارهای خوبی که دادین.

 157. محمد مهدی جنگی می گوید

  با سلام و تشکر باید بگم همین تمرینها و نکات درس اول اگر واقعا انجام شود به نظر من میتواند بیشتر مشگلات ارتباطی و حتی دیگر کمبودهای شخص را اصلاح کند

 158. احترام می گوید

  سلام استاد خدا قوت – این خاطره ای که تعریف کردید من رو یاد دوران دبیرستان خودم انداخت.من برعکس آن زمان شما بسیار خوب صحبت می کردم و پشت میکروفون و جلوی دانش آموزان و معلمان براحتی صحبت می کردم و بعدها هم در کار خودم که معلمیست خوب بودم تا اینکه کم کم افت پیدا کردم و الان در هنگام تدریس و صحبت کردن و ارتباط با اولیا و دانش آموزان ترس دارم و استرس می گیرم .البته امسال چون دیدم در کارم دچار مشکل شده ام سعی بیشتری کردم و سعی کرده ام که تغییراتی کنم و تا الان خیلی موفق بودم اما باز هم دچار مشکلم . به خصوص مشکل اصلی من شوکه شدن در هنگام اتفاقاتی که انتظارش رو نداشتم و یا نمی توانم به موقع پاسخ صحبتی را به درستی بدهم نمی دونم آیا این از خجالت است یا اعتماد بهه نفس کم و یا ترس و شاید هم همه ی اینها یک منشاء دارد .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در جلسه چهارم این دوره در زمینه مدیریت ترس از سخنرانی صحبت شده است که می تواند برای شما موثر باشد.
   پیشنهاد می کنیم حتماً تمرینات گفته شده در هر درس را انجام دهید.
   با تشکر از اینکه پیگیر مطالب هستید.

 159. محمد می گوید

  سلام خدمت استاد محترم ممنون از درس هایتان و ازمون درون گرایی و ازمون کم حرفی واقعا برای من موثر بوده خیلی متشکرم منتظر درس های بعدی هستم با تشکر

 160. رجاء می گوید

  عالي بود، سپاسگزارم

 161. فرشته می گوید

  باتقدیم سلام
  ممنون شما من جدی نیاز دارم

 162. مریم می گوید

  من میخام توشهرخودم یعنی ساوه این دوره ها روبگذرونم اگه توی ساوه این کلاسا برگذارمیشن لطفاآدرسشوبه ایمیلم بفرستیدممنون میشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرستان‌ها در صورت انجام هماهنگی در شهر مورد نظر امکان‌پذیر می‌باشد.
   در حال حاضر برنامه ای در این شهر نداریم و امیدواریم بتوانیم در شهر شما نیز دوره ای برگزار کنیم.
   پیروز و موفق باشید به امید دیدار شما

 163. مریم می گوید

  درود بر شما بسیار مفید میباشد کمال تشکر را دارم.

  1. حسام اسدى می گوید

   درودفراوان برشمادوست عزيز.بسيارمفيدبود.سپاسگزارم

 164. sam می گوید

  با سلام
  ممنون از اقای بهرام پور بابت مطالب ارزشمندشون
  من وقتی میخوام تو جمع حرف بزنم یا تو کلاس کنفرانس بدم اکثر مواقع صدام میلرزه و دستهام کاملا به صورت مشهود شروع به لرزش میکنن.امیدوارم بتونم با استفاده از مطالب ارزشمندتون این ضعفم رو کنترل کنم

 165. زکیه می گوید

  واقعا مرسی…کارتون فوق العاده ارزشمنده…خدا خیرتون بده استاد

 166. محمد صادقی می گوید

  سلام، فایل ها صدا ندارند

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنم صدای سیستم خود را چک بفرمایید و چنانچه به صورت آنلاین فیلم را مشاهده می کنید صدای بلندگوی تصویر را زیاد بفرمایید.
   با تشکر از توجه شما

 167. مهدی می گوید

  درود بر شما
  خیلی خوبه جلسه اولو دیدم و از صبح تمرینمو شروع میکنم
  فق من عاشق اجرا و مجریگری هستم
  میتونید راهنماییم کنید؟
  هرچند فکر میکن این اموزش برای رسیدن به هدفم خیلی کمکم میکنه
  چون من با صاحب امتیاز ها و مجریانی که صحبت میکنم فقط اونا صحبت میکنن حالا شاید از روی عادت و من کلی سوال نپرسیده و کلی درخواست نکرده بررام میمونه
  مطمئنم با این اموزش خیلی بهتر میتونم به هدفم برسم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامي سلام
   مجري گري فنون و روش‌هاي ديگري را شامل مي‌شود و در حيطه‌ي تخصصي مجموعه مانيست.
   پيشنهاد مي‌كنیم به سايت: iranmojri.com مراجعه نماييد.
   ممنونیم از اینکه به مطالب توجه می کنید.

 168. NeMat tak می گوید

  سلام استاد دوست داشتنی
  آقای بهرام پور
  واقعا بابت این سایت و این طرز تفکرتون خوشحال شدم و انرژی خاصی گرفتم
  من از کوچیکه با مسکل کم رویی و درونگرایی سر و کله میزدم
  اما به

 169. میثم می گوید

  خیلی ممنون استاد
  امیدوارم که نتیجه ی رو که میخوام بگیرم

 170. علی می گوید

  بهرام پور میخامت !!!!!!!

 171. Muhammad می گوید

  ممنون از شما

 172. پوریا سبزواری می گوید

  ممنون جناب بهرام پور

 173. سجاد می گوید

  با سلام و وقت بخیر
  ممنون از جنعابعالی ، امیدوارم که نتیجه بگیرم از مطالبتون .

 174. مائده رقیب می گوید

  با عرض سلام و تشکر از سایت پر محتوا و خوبتون
  من مدرس دوره های مربیگری در فنی و حرفه ای برگزار میکنم. به طور کلی کلاس های آموزش روش تدریس و فنون سخنرانی در فنی و حرفه ای اصفهان برگزار میکنم.
  می خواستم بدونم در این زمینه مطالب آموزشی دارین که من بتونم در کلاس هام ازشون استفاده کنم. یا دوره خاصی هست که شرکت کنم.
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در سایت مطالب زیادی در زمینه آموزش فن بیان و سخنرانی ارائه شده است و شما می توانید مطالب را بر حسب نیازتان انتخاب و مطالعه نمایید:
   سخنرانی
   موفق باشید.

 175. مهدیه می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  ممنونم از شما برای راه اندازی این سایت و ارائه مطالب مفید و کاربردی که اکثر مردم به اونها احتیاج دارن .
  من تازه با سایت شما آشنا شدم و هفته دیگه جلسه دفاع پایان نامم هست و مقداری استرس دارم ازینکه چه اتفاقی بیوفته.
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

 176. فاطیما می گوید

  سلام استادارجمندباتشکرازمطالب خوبتون لطفاراجع به خجالت بیشترمتن بزتریدوچندکتاب معرفی کنیدمن خیلی بدبختوبی زبونم ت
  روتوهینم بکنه بهم کسی جرات ندارم جواب بدم بعدتاماهها حرص میخورم

 177. sahar می گوید

  فوق العاده بود…..وافعا ممنونم….خسته نباشید

 178. sahar می گوید

  فوق العاده بود…..ممنونم….خسته نباشید

 179. رعنا می گوید

  ممنون خیلی عالی بود.بنده برای دفاع پایان نامه ام کمی مشکل دارم ممکنه اگه امکانش هست راهنماییم کنید؟مچکرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و تلاش می کنید تا ارائه ای عالی داشته باشید.
   پیشنهاد می کنیم حتماً مطالب زیر را مطالعه و بررسی کنید:
   نکاتی برای دفاع از پایان نامه
   چگونه سخنراني را شروع كنيم؟
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 180. صفورا می گوید

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
  متأسفانه من هنوز نتونستم فایل رو ببینم خیلی دانلودش کند پیش میره. آیا مشکل از سرعت اینترنته؟ سرعت اینترنت هم بالاست

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   دوست عزیز لینک ها صحیح است. آیا مشکل همچنان پابرجاست.

   1. صفورا می گوید

    با سلام و احترام
    مشکلم رفع شد. ممنون از زحماتتون

 181. رسول طاهری می گوید

  با عرض سلام خدمت شما استاد گرامی
  فایل های صوتی و تصویری برای من دانلود نمی شود .
  لینکش مشکل داره …

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در حال حاضر مشکل برطرف شده است و می توانید دانلود کنید.
   ممنونیم از علاقه مندی شما

 182. ehsan می گوید

  با سلام و عرض ادب
  فایل ها و عکس ها و فیلم ها در دسترس نیستند و قادر به دریافت نمیباشند.
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در حال حاضر مشکل برطرف شده است و می توانید دانلود کنید.
   ممنونیم از علاقه مندی شما

 183. nazi می گوید

  سلام متاسفانه نمیشه دانلود کرد. گویا لینک ها مشکل دارند 🙁

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در حال حاضر مشکل برطرف شده است و می توانید دانلود کنید.
   ممنونیم از علاقه مندی شما

 184. ممبینی می گوید

  باسلام وتشکرازجناب استاد بهرامپور
  امیدوارم با مطالب ارزنده شما استاد گرامی به نتیجه مطلوب دستیابیم.

 185. تاجيك می گوید

  سلام دوست دارم.

 186. زینب می گوید

  سلام ممنونم از راهکارهای مفیدتون
  يه دنيا سپااااس
  پایدار باشید

 187. فائزه می گوید

  بهترین سلام ها خدمت شما استاد ارجمند
  تشکر از مطالب بسیار مفیدتون.امیدوارم با این درس های مفید شما این مشکل خجالت و عدم اعتماد به نفس من حل بشه.پیروز باشید

 188. محمد می گوید

  با عرض سلام خسته نباشید ازین که به فکر هم نوع خودتون هستید و به ما کمک میکنید بسيار متشکرم… اجرتون با یزدان پاک… استاد بنده ادم خجولی نیستم.. فقط در جمع یا بین جمع کوچیک میخوام حرف بزنم گیج میشم نمیدونم در رابطه با چه موضوعی حرف بزنم… بقیه هم سخت باهام ارتباط برقرار میکنن. مثلا اگه با اطرافیانم صحبت کنم اوناهم صحبت میکنن اگه صحبت نکنم اوناهم کم بامن صحبت میکنن.. در ضمن من ادم زود رنجی هستم.توروخدا کمک کنید… همیشه این موضوع عذابم میده.. سپاسگزارم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از لطف شما بسیار سپاسگزاریم و همچنین به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   با توجه به توضیحات شما پيشنهاد مي‌كنیم مطالب زير را مطالعه نماييد و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟تمرینات افزایش هوش کلامی
   قضاوت کردن ممنوع!
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   موفق باشید

 189. طاهره سلامی می گوید

  با سلام
  مطالبتون بسیار عالیه من فعلا اول راهم اما اطمینان دارم که بسیاری از مشکلات گفتاریم با این فایلها حل خواهد شد و از سعه صدر و گستره دید جنابعالی ممنونم

 190. محسن می گوید

  باسلام خدمت استاد عزیز مهربان وتشکر فراوان از مطالب مفیدتان،بنده آذری زبان هستم وآدم خجالتی زیاد نیستم ولی بیان خوبی ندارم ترس از صحبت کردن درجمع هستم وکمپانی استرس دارم خیلی دوس دارم این ضعف بزرگ از بین ببرم ممنون میشم کمکم کنید راهکاری برام نشون بدید تا بتونم این ضعف رواز بین ببرم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   شما می توانید دلیل اتفاقات به وجود آمده را در لینک زیر مشاهده کنید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   diane-windingland
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   همچنین برای لرزش صدا به شما پیشنهاد می کنیم که لینک زیر را مطالعه کنید:
   کنترل لرزش صدا
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   موفق باشید

 191. مونا می گوید

  با سلام وتشکر از شما اقای بهرام پور مطالبتون فوق العاده مفید بود و از اون جایی که من ادم خیال پردازی هستم به صورت ناخوداگاه این تمرین و داشتم. من ترس از صحبت ندارم اما دقیقا لحظه ای که انتظار ندارم ذهنم پاک میشه و رشته کلام از دستم خارج میشه لطفا راهنماییم کنید….

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید
   به شما پیشنهاد می کنیم که حتما تمرینات دوره بداهه را انجام دهید و مقالاتی که در لینک زیر قرار دارد مطالعه کنید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   این تمرینات باعث افزایش هوش کلامی و مهارت های کلامی شما می شود.
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.

 192. میلاد می گوید

  ممنونم از زحماتتون امیدوارم همیشه در زندگی موفق باشی.

 193. سلام وارادت جناب بهرام پور، تشکر ویژه از زحمات شما و همکاران گرامیتان، علیرغم زحمات شما درارسال بسته های اموزش رایگان متاسفانه بنده از امرو می گوید

  سلام واردات جناب بهرام پور، تشکر ویژه بابت زحمات شما و همکاران محترمتان. مطالب و بسته های آموزشی بسیار عالی و مفید بود ، امید که توفیق جبران به نحو مقتضی برای اینجانب فراهم گردد.

 194. مجید حسنی می گوید

  با سلام و تبریک سال نو. من در تست نمره ام ۹ شد و باید بگم در کل آدم درون گرایی نیستم و همش به صحبت کردن در جمع فکر میکنم ولی به دلیل داشتن لهجه آذری در جمع هایی که احساس کنم مورد تمسخر قرار میگیرم از خیرش میگذرم البته خیلی کم پیش میاد بتونم جلوی خودمو بگیرم. در ضمن بنده اصلا از آذری زبان بودنم ناراحت نیستم و بهش افتخار میکنم.

 195. lمهدی می گوید

  سلام اقای بهرام پور خیلی ممنون بابت زحمات فراون .
  من در کل با دوستام ادم خجالتی نیستم و در جمع هم میتونم بدون هیچ مشکلی سخن رانی کنم ولی نمودنم چرا وقتی باجنس مخالف صحبت مکنم خجالتی میشم .در کل ارتباتم با خانوم ها خیلی صعیفه .حتی در محیط کار لطفا راهنمایم کنید ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم برای شروع تمرینات گفته شده را در موقعیت هایی که اینگونه هستید انجام دهید و مطمئناً در جهت رفع خجولی شما موثر خواهد بود.

 196. هادی می گوید

  با سلام و سپاس فراوان خدمت آقای بهرامپور وسایر همکاران
  من واقعا از آشنایی با شما خوشحالم
  از فایلتون لذت بردم و ضعفهای خودمو با توکل به خدا و استفاده از دانش شما و تلاش خوئم برطرف میکنم

 197. جابری می گوید

  با سلام
  چرا فایل دانلود نمیشه ، من فقط فایل نوشتاریم رو تونستم دانلود کنم بقیه رو نتونستم

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که در حال تلاش برای کسب موفقیت های بیش تر هستید به شما تبریک می گوییم.
   دروس به ایمیل شما ارسال شد.
   موفق باشید

 198. صادق می گوید

  سلام
  درس اول برای من فرستاده شد ، اما مابقی هنوز فرستاده نشده ؟؟؟

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به یادگیری خود اهمیت می دهید.
   دروس به ایمیل شما ارسال شد.
   موفق باشید

 199. هادی می گوید

  با سلام خدمت استاد بهرامپور و تیم۱+
  جناب بهرامپور من موقعی که توی جمعی میرم هول میکنم،کلماتو تقریبا نصفه نیمه بیان میکنم،بزاق دهان من هم خشک میشه و احساس عوض شدن رنگ صورت و داغی اون میشم لطفا منو راهنمایی کنید از کدوم برنامه هاتون استفاده کنم
  با سپاس فراوان

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   برای شما چند پیشنهاد داریم:
   ۱٫در ابتدا در آزمون زیر شرکت نمایید:
   تست کم حرفی
   ۲٫و اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   برای جلوگیری از خشک شدن دهان پیشنهاد می کنیم نمک را دقایقی قبل بر روی زبانتان بریزید و اینکار را فقط چند دانه نمک انجام دهید تا باعث تشنگی شما نشود.
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

 200. سحرانصاری می گوید

  سلام نمره من ۴۶ شد مناسفانه

 201. مهناز تقی پور می گوید

  سلام تشکر میکنم از مطالب و ویدئوهایه بسیار مفیدتون
  من توی تست درونگرایی از بیست نمره ۱۵ گرفتم یعنی حدودا ۷۵% درونگرا هستم که واقعا قبول داشتم و درست بود.
  میخواستم عرض کنم که من مشکلی که باهاش مواجه هستم بیشتر اینکه نمی توانم ارتباط برقرار کنم و حتی اطلاعتی که دارم رو نمیتونم بیان کنم خیلی وقتها پیش میاد که اطلاعات خوبی از بحث پیشرو دارم اما چون فن بیان ضعیف و کمی ترس دارم نمیتوانم صحبت کنم تمام مطالب از یادم میرود نمیدانم چگونه و از کجا باید شروع کنم و استرس زیاد که حرکات بدنم کاملا نشان میدهد و این باعث شده در خیلی موارد به من گفته شده حرف زدن بلد نیستی یا که آداب و معاشرت اجتماعی تو خیلی ضعیف است که واقعا این موضوع منو عذاب میده میشه منو راهنمایی کنید .

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   پیشنهادمی کنیم که مقالاتی که در لینک زیر قرار دارد را مطالعه کنید:
   تکنیک ارتباط مؤثر
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   ۳٫و اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

 202. علی امینی می گوید

  با سلام و روزی خوش
  کلیپ جالبی بود
  یه سوال از جناب عالی در مورد سخنرانی دارم
  من هر وقت میخام صحبت کنم استارت اول مشگل دارم تپش قلب میگیرم صورتم قرمز میشه خمیازه میکشم و اصلا از صحبت های خودم چیزی نمی فهمم
  اما عاشق سخنرانی موثر و کوبنده هستم چند سالی هم دنبال مطالب مفید در مورد سخنرانی تو اینترنت بودم اما مثمر ثمر واقع نشده و بیخیال شدم و چون کلاس های سخنوری بیشتر در تهران برگذار میشه و من شهرستان بودم نمی توانستم برسم
  لطفا راهنماییم کنید

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   شما می توانید دلیل اتفاقات به وجود آمده را در لینک زیر مشاهده کنید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   diane-windingland
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 203. حمید می گوید

  سلام، جناب آقای بهرام پور یه مشکلی که بنده دارم اینه که مرتب خمیازه میکشم ولی واقعا نمیدونم باید چطور این مشکل رو برطرف کنم اگر ممکنه راهکاری به بنده بدید ممنون میشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم این موضوع را با یک پزشک متخصص مطرح نمایید تا پاسخ دقیق تری را دریافت کنید.
   با تشکر از شما

 204. فائزه حسینی می گوید

  با سلام
  خیلی خیلی ممنون از کلیپ آموزنده تون
  من شخصیت درون گرایی دارم(طبق تست،۷۵درصد)و عموماتمایل به صحبت کردن وملاقات افراد جدید نداشتم اما الان به واسطه ی شغلی که دارم،مجبورم این کار رو انجام بدم،اما مسئله اینجاس که وقتی میخوام با یک نفر شروع به صحبت کنم مغزم سفید و خالی میشه و هیچی به ذهنم نمیرسه که بخوام در رابطه ش صحبت کنم،اگه میشه راهنمایی کنید

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   حتما تمرینات گفته شده در این مقاله عمل کنید و پیشنهاد های زیر را هم انجام دهید:
   ۱٫در ابتدا در آزمون زیر شرکت نمایید:
   تست کم حرفی
   ۲٫و اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

 205. شیدا می گوید

  درود بر جناب بهرام پور
  خیلی خیلی از لطف بی کرانتون ممنونم و اینکه صادقانه تکنیک های ارتباط برقرار کردن رو آموزش میدید من به خاطر شغلم خیلی نیاز میشه که توی جمع صحبت کنم با اینکه علاقه خیلی زیادی به این کار دارم ولی همیشه استرس دارم حتی اگه انجامش بدم خیلی زیاد مشتاقم که یه سخنران حرفه ای باشم و حتی اسمم توی این زمینه ماندگار بشه
  تازه دوره های آموزشی شما بزرگوار بدستم رسیده و خیلی خوشحالم که این اطلاعات ارزشمند در اختیارم قرار گرفته و تمام سعی خودم را خواهم کرد برای بازدهی هر چه بیشتر
  باز هم تشکر جناب بهرام پور

 206. فاطمه می گوید

  سلام, خسته نباشید
  خیلی ممنون از راهنمایی و تو ضیحاتتون

 207. ناهیده رنجبر می گوید

  به نام خدا
  سلام خدمت استاد گرامی ودوستان مهربان دیدگاه های خود را به اشتراک می گذارند
  واقعا مطالب کم رویی وخجولی خیلی با ارزش بودند متشکرم استاد عزیز

 208. حسن علیزی می گوید

  باعرض سلام و احترام خدمت استاد محترم و دوستان عزیز
  موضوعات کم رویی و خجولی با ارزش و آموزنده ای بودند .
  تشکر

 209. فیصل غفوری می گوید

  بنام خدا
  عرض سلام خدمت استادمحترم. درس اول بسیارآموزنده وعالی بود بهروز باشید!

 210. مهدی صدری می گوید

  با سلام و احترام خدمت شما استاد شریف و همکاران گرانقدرتان…
  ممنونم از حرکت ارزشمند و بزرگوارانه اتون….امیدوارم همیشه سلامت و پیروز و موفق باشین

 211. مریم کیانوشی می گوید

  سلام سپاس ازمطالب وتوضیحات خوبتون ثبت نام در این دوره فن بیان رو به فال نیک میگیرم پایدار و موفق باشید

 212. سیب سرخ می گوید

  سلام و سپاس از ویدئوی خوبتون.
  درس دوم هم رایگان برامون ارسال می‌شه؟ چه زمانی؟
  متشکرم.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از همراهی شما بسیار متشکریم.
   دروس دوره رایگان شامل ۹ درس است که در زمانبندی یک هفته ای برای شما ارسال می شود.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 213. محسن عزتی می گوید

  درود برشما دوستان خوب با کمال ادب من ۹دروس رایگانی که گفتید رو نتونستم دریافت کنم فقط درس اول قابل دسترس هستش مابقی برام ارسال نشده

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که پیگیر مطالب هستید.
   دروس به ایمیل شما ارسال شد.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 214. باوان می گوید

  از اینکه ایمیل های رایگان برا ما می فرستین ازتون بسیار ممنونم استاد من نه خجالتی هستم نه کمرو فقط سبک حرف زدنو بلد نیستم نمی تونم با مهارت بالا و سلیس و روان صحبت کنم تحصیلات حوزه و دانشگام دارم و در نوشتن بسیار عالی می نویسم اما در حرف زدن متاسفانه این مهارتو ندارم یا وقتی کسی متلکی میگه اون لحظه جوابی به ذهنم نمیاد بعذ چن ساعت یه جواب دندانشکن میاد تو مغزم و میگم ایکاش در جواب این حرف اینو گفته بودم خواهش میکنم منو راهنمایی بفرمایید استاد از صمیم قلب دوستتون دارم وبرای شما و خانم نادیا لحظات بسیار فرح بخشی ارزومندم باوان هستم معلم کلاس اول ابتدایی شهرستان بوکان.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست گرامی سلام
   وقت شما بخیر
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   مقالات زیر را مطالعه کنید و در ارتباطات خود به کارگیرید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   چطور حاضر جواب باشیم ؟
   در زمینه بهبود مهارت های فردی و ارتباطی به شما پیشنهاد می کنیم که در دوره غیرحضوری مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط مؤثر شرکت کنید.
   امیدواریم که با به کارگیری این نکات ارتباطات فوق العاده ای را رقم بزنید.
   بیش تر از یک نفر باشید

 215. یاسمن می گوید

  باعرض سلام و خدا قوت خدمت شما استاد گرامی
  اول میخوام از همه زحماتتون نهایت تشکرو بکنم ان شاالله این انرژی مثبتایی که برامون میفرستید و مشکلات همرو حل می کنید کائنات توو زندگی خودتون برگردونه و همیشه شاد باشید.
  استاد من اصلا فرد خجالتی نیستم و هروقتم کسی از دوستام با یه غریبه میخواد صحبت کنه منو میندازن جلو. همیشه ام حرف توو آستینم دارم برای جواب دادن ولی فقط واسه وقتای شوخی و مسخره بازی تا یه کم بحث جدی میشه همش پیش خودم فکر میکنم نکنه چیزی بگم که طرف مقابل ناراحت شه یا بخواد آشوب درست شه یا وقتی بخوام راجع به مسایل جدی نظری توو جمع بدم همش صدام میاد پایین فکر میکنم اونقدی اطلاعات ندارم که بخوام حرف بزنم فکر میکنم مطالبی که قراره بگمو همه میدونن. لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامي سلام
   تبريك مي‌گوييم كه براي ارتقا مهارت‌هاي بياني خود تلاش مي‌كنيد.
   مطمئناً داشتن فن‌بيان مناسب و خوب در تمامي زمينه‌ها كمك خواهد كرد تا فرد موفق‌تري باشيم.
   پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه و بررسي نماييد و درصورتيكه تمريني ذكر شده حتماً انجام دهيد تا به نتايج دلخواه دست پيدا نماييد:
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   رادیو سخنرانی – برنامه ۷ – مهارت های تقویت اعتماد به نفس در ارتباطات
   همچنين در سايت مطالب وموضوعات بيشتري وجود دارد كه حتماً مطالعه نماييد.
   پيروز باشيد.

 216. فرشته کاظمی پور می گوید

  درس اولتون عالی بود من بدون اینکه بدونم این تمرینات خوبه اینارو چند ماهیه انجام میدم فقط خواهش میکنم کاری که برام خوبه بگید انجام بدم چون بخاطر این ضعفم واقعا دارم اذیت میشم اینقد عتماد به نفسم پایین که همیشه از چیزی مثل کنفرانس یا سمینار یا صحبت کردن تو جمع واقعا میترسم بیشتر وقتی افسرده میشم که اگه خونوادم تو اون موقعیت باشن من هرگز نمیتونم صحبت کنم این خیلی ازارم میده با غریبه ها بهتر از اشناها صحبت میکنم وای ببخشید خیلی اس دادم چون واقعا تو دلم حرف بود من گفتم دست بزارم رو نقطه ضعفم رشته ای انتخاب کردم که فقط صحبت کردن لیسانس روانشناسی گرفتم ولی حتی سمینارمو خودم نرفتم بدم یه جورایی در رفتم از صحبت کردن تو کلاس هیچوقت نتونستم صحبت کنم قلبم میخواست در بیاد تمام صورتم قرمز میشه و همه میفهمیدن من خیلی خجالت میکشم خیلیییی

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را حتما در خصوص اعتماد به نفس مطالعه کنید:
   مهارت های تقویت اعتماد به نفس در ارتباطات
   اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.
   بیش تر از یک نفر باشید

 217. پيرهادي می گوید

  درس اول عالي بود
  و ممنون كه رايگان در اختيار ديگران قرار ميديد.

 218. Ayda می گوید

  سلام. ببخشید از نه تا درس فقط یک درس برای من ارسال شده. میخواستم بپرسم که باید تا زمان خاصی منتظر بمونم تا برام ارسال شه؟ یا اینکه همین امروز ارسال میشه؟ و ممنونم ازتون بابت دریافت درس اول.موفق باشید

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که پیگیر مطالب هستید.
   دروس طبق زمانبندی طی یک هفته برای شما ارسال می شود.
   بیش تر از یک نفر باشید

 219. محمد اسماعیل شریفی می گوید

  متشکرم برادر عزیزم،
  من به عنوان یک جوان فارسی زبان بوجود همچون جوان مثل شما،که تمام حرف های تان پر از مهر وصمیمت است واقیعا افتخار می کنم.آروز می کنم دوره چند که با شما هستم بتوانم چیز های زیاد یاد بگیرم.

  بااحترام برادر کوچکت اسماعیل از افغانستان

 220. یاسر سروستانی می گوید

  باسلام خدمت برادر شریفم
  خیلی خوشحالم که شما رو پیداکردم و واقعا امیدوار شدم که منم میتونم ترس از صحبت و خجالت ازبین ببرم.همونطور که رایگان اطلاعات ارزشمندتون در اختیار میذارید از خداوند میخوام هرچی آرزو دارید در اختیارتون بزاره .ممنونم

 221. رحیمی می گوید

  دست شما درد نکنه مفید و کمک کننده است.

 222. همایون روفی می گوید

  سلام برادر محترم تشکر از این برنامه بسیار مفید و جامع تان برایم آموزنده بود از خداوند منان برایتان آرزوی موفقیت دارم

 223. فیروز می گوید

  با سلام و خسته نباشید من الان یک دانش اموز راهنمایی هستم وقتی حرف میزنم احساس میکنم دارم بیهوده می گویم و تصمیم میگیرم حرف نزنم ولی باز نمیشه خب هر انسانی حق مکالمه داره و این مشکلم باعث شده تا در دوره های شما ثبت نام کنم میشه راهنماییم کنید با تشکر،،،،،……

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه کنید و حتماً به نکات گفته شده در این مقالات توجه کنید و در ارتباطات خود به کارگیرید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید در دوره زیر شرکت نمایید:
   کنترل کم رویی و خجولی
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.
   بیش تر از یک نفر باشید

 224. sara می گوید

  ممنون فوق العاده بود خسته نباشید.

 225. مرتضی می گوید

  سلام خدمت همه دست اندرکاران این سایت
  آیا افرادی که تو تلفظ برخی از حروف مشکل دارن مثل خودم که تو تلفظ حرف {ر} مشکل دارم میتونن از این دروس استفاده کنن؟ ایا امکان برطرف شدن مشکل من هست؟
  تشکر بابت تمام زحماتتون

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر تغییر و بهتر شدن طرز گفتار خود هستید.
   در خصوص لکنت زبان برای شما چند پیشنهاد داریم:
   ۱-صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش کنید تا حروفی که در گفتار آن مشکل دارید را پیدا کنید.
   ۲-از صدای گوینده ها تقلید کنید.
   ۳-تمرینات را در مقابل آیینه انجام دهید و به این نکته توجه کنید که هر کدام از حروف را به چه صورت و از چه ناحیه ای از دهان تولید می کنید.
   به این نکته توجه کنید که نتیجه گرفتن از این تمرینات بسته به سن شما و مدت زمانی که این حروف را اشتباه تلفظ کرده اید متفاوت است و باید در این راه از تمرین کردن خسته نشوید و به صورت تدریجی سعی بر تغییر خود داشته باشید.
   امیدواریم به زودی با انجام این تمرینات ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   ​بیش تر از یک نفر باشید​

 226. مهدی می گوید

  Thank you very much indeed

 227. احسان می گوید

  سلام، این لینکا ک قابل دانلود نیستن ، وقتی کلیک میکنم وارد ی فضای دیگه میشه.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از مشکل به وجود آمده عذرخواهی می کنیم.
   در حال حاضر مشکل برطرف شده است و ممنون می شویم لینک ها را یکبار دیگر چک بفرمایید.
   با تشکر از شما

 228. علی واحدی می گوید

  باتشکر از جنابعالی عالی بود

 229. پوریا می گوید

  با سلام و درود .
  متاسفانه لینک درونگرایی و برون گرایی را پیدا نکردم . لطفا راهنمایی بفرمایید . با تشکر

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که پیگیر مطالب هستید از شما بسیار سپاسگزاریم.
   شما می توانید از طریق لینک زیر در تست درون گرایی و برون گرایی شرکت کنید:
   تست درون گرایی و برون گرایی
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 230. نرگس می گوید

  خیلی ممنونم حرفاتون برای من مثل سیبی می مونه که روی سر نیوتون افتاد واون رو به فکر انداخت
  دارم فکر میکنم شما همون درخت پر از نعمت هستید
  سایتون مستدام وعمرتون ظولانی

 231. مینو می گوید

  واقعا ممنون از اطلاعات فوق العاده خوبتون
  خسته نباشید

 232. زهرا رضوانی می گوید

  سلام، من تونستم فقط اولین جلسه از فن بیان و ببینم، چه طور میتونم به بقیه ش هم دسترسی داشته باشم؟
  مقاله هاتون و همه فایلهاتون عالی بود
  واقعا سپاسگزارم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از توجه شما
   دروس طبق زمان بندی مشخص در طول یک هفته به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد.
   موفق باشید.

 233. فرشید شیخی می گوید

  با تشکر فراوان از جناب بهرام پور

 234. شیما می گوید

  عالی بود واقعا ممنونم همش رو نکته برداری کردم تا از امروز انجام بدم

 235. دنیا می گوید

  سلام عالی بود من دانشجورشته روانشناسی بالینی هستم همیشه توکنفرانس هام بخاطرفن بیانم مشکل داشتم و بیشترمطالبو فراموش میکردم امابعدازاین فیلمی ک دیدم حس کردم استرس من بی جاست ممنون ازمطالب مفیدتون ممنون میشم ادرس تلگرامتون روبدین

 236. رضا می گوید

  سلام
  به نظر شما شرکت در جلسات حضوری مفید است یا غیر حضوری ؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که به یادگیری علاقه مند هستید به شما تبریک می گوییم.
   این موضوع به تلاش شما و تمرین کردنتان بستگی دارد،در صورتی که شرایط را برای تمرین کردن در دوره غیرحضوری فراهم کنید می توانید موفقیت های خوبی کسب کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 237. ندا رازانی می گوید

  سلام و درود فراوان آقای بهرام پور.متشکرم از این همه سخاوتی ک دارید و بدون چشم داشت علم خودتون رو با بقیه تقسیم میکنید.امیدوارم خود شما هم روز به روز موفق تر باشد.

 238. امیر آبسالان می گوید

  درود بر شما استاد گرامی امیدوارم بتونم تمام درس هارو بخونم و یاد بگیرم من به دلیل مشغله فقط شبها میریم بخونم سپاس

 239. خسروبلوچی می گوید

  باسلام خدمت آقای بهرا پور
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و موید باشید
  از سایت و آموزشی که در آن لحاظ کرده اید سپاسگذاری و تشکر میکنم

 240. صلاح الدین سرخابی می گوید

  سلام خدمت دوست ارجمند جناب اقای بهرام پور عزیز
  تشکر میکنم بابت مطالب ارزشمند و آموزنده شما و از اینکه گام جدی در این حوزه برداشته اید و موضوعات آموزشی رو بصورت رایگان در اختیار هموطنان عزیز قرار می دهید.
  ممنون و سپاسگذار.

 241. منیره منصورعلوی می گوید

  سلام.سپاس از فیلم قشنگتون. من دقیقا در بچگی همین اتفاق برام افتاد و سر صف بصورت هیبنوتیزم شده و هنگ به کلاس بردن و اصلا یادم نمیاد بعدش چی شد.از اونجا به بعد تا الان تمام تلاشمو کردم ولی حتی نتونستم حق خودمو از کوچکتر از خودم بگیرم.الان مسئول آزمایشگاه خاک صنعت توس و نماینده مدیریت در بخش کیفیت هستم، برای حق دیگران تا پای جونم میرم اما به خودم که میرسه حتی حاضرنیستم بگم .و این عذاب بزرگیه واسم.تو جمع بهترین ایده هارو دارم یا دانشجو که بودم ولی چون روم نمیشد به بغل دستی میگفتم تا اون بگه.ممنونم که توجه کردید به حرفام.

 242. سعید می گوید

  دوره های رایگان دیگه ایی هم دارید؟

  1. امیر علی می گوید

   خیر

  2. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به یادگیری علاقه مند هستید.
   دوره رایگان شامل ۹ درس می باشد که به صورت خودکار برای شما عزیزان ارسال می شود،در سایت مقالات رایگان زیادی با موضوعات مختلفی وجود دارد که می توانید از طریق لینک زیر از آن ها استفاده کنید:
   مقالات
   موفق باشید

 243. محمدرضا بخرد می گوید

  بسیار عالی است من لذت میبرم از این همه اطلاعات که در اختیار بینندگان سایت میگذارید متشکر وممنون پاینده باشید ومانا

 244. محمد می گوید

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی
  نکات خیلی مفید و ظریفی ارایه شد
  ممنون

 245. عباس وفازاده می گوید

  سلام
  من آدم کم رووییم.با دوستان صمیمی مشکلی ندارم برا ارتباط ولی برای کسانی که تازه میخوهم آشنا بشم مشکل دارم.احساس میکنم صحبت کم میارم یا نمیدونم راجب چه چیزی با افراد صحبت کنم.اگه امکانش هست راهنمایی کنید.ممنون

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت خود تلاش می کنید.
   اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید پیشنهاد می کنیم که در دوره غیرحضوری کنترل کم رویی و کم حرفی شرکت کنید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

 246. رقیه میرفتاحی می گوید

  سلام .دکتر جلسه بسیار عالی بود این جلسات رایگان همان های است که قبلا فرستادید به ایمیلمان یا نه جدید است .
  دوباره ثبت نام کنیم.
  باتشکر

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید از شما بسیار متشکریم.
   دروس رایگان ۹ فیلم آموزشی می باشد.در صورتی که آن ۹ درس را دریافت کرده اید می توانید از مقالات رایگان سایت استفاده کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 247. هادی می گوید

  سلام امیدوارم همیشه پایدار و سبز باشید
  با اینکه هیچ درآمدی ندارین اینهمه ب فکر دیگران هستین و مطالب مفید در اختیار ما قرار میدین
  متشکرم

 248. انوشه می گوید

  عالى!

 249. مرتضي عباسي می گوید

  بسيار ممنونم . ولي الحمد لله من با جلسه اول يعني خجولي و كم حرفي مشكلي ندارم ، داشتم با تمرين بسيار زياد قبل از اشنايي با اين برنامه حلش كردم .

 250. علیرضا بهادری منش می گوید

  با سلام
  ممنونم از اطلاتتون.
  بسیار اموزنده و کارایی میباشد.
  امیدوارم بیشتر بدرخشید.
  موفق و پیروز باشید
  (بهادری منش)

 251. فریبا می گوید

  باسلام و وقت بخیر.
  باتشکر از شما بابت توضیحاتتون.

  برا کسانی که کم حرف هستند. یا اینکه تو یه جمع که همه باهم حرف میزنند یک نفر ساکت باشه حرفی نداشته باشه و نتونه درمورد چیزی بحث کند.
  چه راه کارهایی پیشنهاد میشه؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به پیشرفت و ارتقا خود اهمیت می دهید.
   یکی از موضوعاتی که در دوره غیرحضوری کنترل کم رویی و کم حرفی و خجالت کشیدن به آن پرداخته می شود این موضوع است که بتونید کم حرفی خود را کنترل کنید و آن را برطرف کنید،پیشنهاد می کنیم که حتما در این دوره شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 252. امیدبیات می گوید

  با سلام خدمت شما استاد گرامی
  امیدوارم در شهر اراک نیز کلاس های آموزشی برگزار کنید که ما هم بتوانیم استفاده کنیم.
  بنده در جهت رفع خجالت و کم حرفی و قدرت سخنرانی زیاد خرج کردم و نزد مشاوران رفتم اما نتیجه نگرفتم.
  ممنون

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   برگزاری دوره‌های آموزشی در شهرستان‌ها در صورت انجام هماهنگی در شهر مورد نظر امکان‌پذیر می‌باشد.
   امیدواریم بتوانیم در شهر شما نیز دوره ای برگزار کنیم.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 253. محمدرضا می گوید

  سلام اقای بهرام پور خسته نباشید
  من تا حالا چندین محصول شما را فراهم کردم یکیشم این محصولتان. مشکل من این زبان مادریم شمالی هست. و من الان یک سال زبانم را تغییر به فارسی دادم. البته من هر دو حالت هیچ لهجه ای ندارم.اما با کسی که با من شمالی صحبت کنه.نمی تونم به راحتی فارسی حرف بزنم فعل ها را قاطی می گم و ریتم صحبتم به هم می خوره.اما با کسی که فارسی حرف می زنه به راحتی صحبت می کنم.تستی هم که گرفتم برون گرا بودم.می خوتستم بدونم مشکل من چیه چه محصولی را باید فراهم کنم؟
  با تشکر محمدرضا

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم بابت علاقه مندی شما و تبریک می گیم که برای آموزش خود وقت می گذارید.
   دوست عزیز آیا می خواهید در تمامی شرایط به زبان فارسی صحبت کنید؟

 254. مصطفی می گوید

  سلام استادمطالب خلاصه وبسیار عالی هستن سپاس به خاطر اشتراک گذاشتن تجربیات…امیدوارم موفق باشید

 255. محمد سرخیل می گوید

  خیلی ممنون از مطالب بسیار خوبتون.

 256. محمودعلی گنجی می گوید

  سلام آقای بهرام پور باتشکرفراوان ازمطالب زیباوموثرشما امیدوارم روز به روزپیشرفت شمارودراین زمینه ببینیم.ممنون وسپاسگذارم اگه مطالب جدیدتون روبرام ایمیل کنید

 257. هدايت الله می گوید

  عرض سلام و أدب خدمت شما جناب بهرام پور صاحب
  من محصل مقطع ماستري رشته حقوق هستم هميشه در آرائه سمينار ها خجالتي بوده و از أرائه خود هيچ راضي نمي باشم و حال كه دروس ام تمام شده و در آستانه ي دفاع اين دوره هستم نمي خواهم دفاعيه من نيز مانند سمينار ها بد بگزرد به همين خاطر كورس شش ماهه ي فن بيان را داخله گرفتم و اكنون سه ماه از ان مي گذرد اما هنوز هم در سخنراني يك مقدار استرس دارم و بسيار دوست دارم كه روزي بهترين سخنران باشم ميشه لطفأ توصيه هاي مفيد شما را جهت رسيدن به هدف داشته باشم .
  از همكاري تان پيشاپيش متشكرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 258. Atifa Fayazi می گوید

  Thank you so much I really enjoyed reading them,and I learnt some tips I read.

 259. نسیم می گوید

  درود بر شما عالیییییییییییی بود

 260. سیاوش می گوید

  سلام بهرام پور عزیز.شما انسان فوق العاده ای هستید که بدون کوچکترین چشمداشتی تجارب گرانبهای خودتان را در اختیار دیگران قرار میدهید. زکات علم نشر آن است که شما بخوبی به آن عمل می کنید.
  دوست عزیز . مشکل من در هنگام صحبت در اجتماعات رسمی (چند نفره یا بیشتر) تپش قلب و لرزش صدا در شروع صحبت است که اگر بر دقیقه اول آن غلبه کنم دیگر چندان مشکلی برای ادامه مطلب ندارم ولی این مشکل را همیشه داشتم و دارم .چه روشهای فیزیکی برای کنترل آن دارید؟ چون اگر در ابتدا نتوانم بر آن غلبه کنم ، کل مطالبی را که که خواهم ارائه دهم به هم می خورد و کلا تمرکزم به هم میریزد. با تشکر

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   diane-windingland
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 261. Tariq می گوید

  عالى بود استاد محترم بسيار زياد ممنونم

 262. محمد ویس امرخیل می گوید

  جناب بهرام پور:
  واقعاآ که سخنان که شما گفتین همه اش درست و مفید هستند اما به نظر مه اگر در اخر هر درس ها یک جمع بندی کلی یعنی خلاصه از دروس شما باشه کمک زیاد هم به شخص که میخواند میشه هم به شما اسان میشه البته این یک نظر شخصی من بود که بعد از خواندن فراموش کرده میتوانید .
  با احترام
  ویس امرخیل

 263. هادی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید…واقعا مطالبتون خیلی خوب و به درد به خور هستش و به نوعی برای همه خوب ولازم می باشد،امیدوارم من نیز با استفاده از مطالبتون پیشرفتی در کار خود بدست بیاورم

 264. محمد رضا می گوید

  سلام استاد
  درسته كه بصورت غير حضوري در كلاستان به عنوان يك شاگرد مبتدي شركت كردم. ولي انگار خيلي وقته كه باشما هستم .مطالب عاليه. كلاستون با حاله. ايده وتفكرتان خيلي سخاوتمندانه.عزيزمي دوست دارم خيلي برام اشنايي در پناه امام زمان باشي .

 265. معصومه می گوید

  باسلام خدمت شما
  ممنون از اينكه راهكار هاي خوبي براي ما قرار دادين ، من هميشه تو حرف زدم با اطرافيانم به قول معروف كم ميارم ، اميدوارم اين مشكلم تو اين كلاسا حل بشه

 266. niusha ilkhani می گوید

  khaste nabashid va mamnon az rahnamayi va vaghteton , man khejalati nistam bishtar kam harfam va ba inke kheili jaha dost daram harf bezanamo ertebat bargharar konam harfi baraye goftan nadaram, bishtar sokot mikonam chon kalamato faramosh mikonam ya zehnam yari nemikone ke matlabi baraye goftan dashte basham kam harfam na khejalati vali in aziyatam mikone

 267. عزت الله حاذق می گوید

  من عزت الله حاذق هستم امروز در جستجوی این شدم که چطور متوان یک سخنور عالی شد گشتم در سایت شما بر خوردم آقای بهرام پور عزیز واقعا خیلی برایم جالب تمام شد جاه دارد از شما تشکری نمایم و خیلی متشکریم که بااین کاریتان خدمت بزرگ درجامعه بشری کرده اید. و من سر از امروز این درس ها ره ادامه خواهیم داد . ومیخواهم که سخنرای یاد بگیرم چون خیلی درونگرا میباشم زیاد خجول نیستم ولی میخواهم که مثل انسانهای بزرگ حرف بزنم و از کلیمات درست استفاده کنم از شما خواهیش داشتم که در این رابطه با من همکاری نماید . ممنون از محبت شما !

 268. عزت الله حاذق می گوید

  من عزت الله حاذق هستم من خیلی وقت میشه که دنبال این هستم که چطور سخنوری را یاد بگیرم و خوشبختانه امروز در وبسایت شما برخوردم آقای بهرام پور عزیز جاه دارد که از صمیم قلب ازشما تشکری نمایم با این شاه کرایتان و خیلی متشکریم . درس اول برایم خیلی عالی بود من در حدی یک انسان درونگرا هستم زیاد خجول نیستم میخواهم سخنوری را بیاموزم چون دوست دارم که مثل انسان های بزرگ از کلیمات درست استفاده کنم . از شما یک خواهیش داشتم که در این رابطه بامن همکاری نماید .
  خیلی ممنون

 269. لیلا می گوید

  سلام

  ممنونم خیلی مفید بود
  اگه امکان داره برای اینکه اسم ها و نام اشخاص تو ذهن ماندگار شه راهکاری را بیان کنید

 270. لیلا می گوید

  سلام

  ممنونم خیلی مفید بود
  اگه امکان داره برای اینکه اسم ها و نام اشخاص تو ذهن ماندگار شه راهکاری را بیان کنید

 271. جلال حسنی می گوید

  با سلام و درود فراوان .

  من شخصا درمورد تکنیک چهارم که راهکار کلیدی بود تجربیات فراوانی دارم و همیشه افسوس میخورم که چرا اون لحظه این جواب به ذهنم نیومد.

 272. عبدالروف می گوید

  درود و سلام فراوان خدمت جناب بهرامپور و دشت اندر کارانش
  این درس موضوعات خوبی را بیان کرده که باید تمرین کنیم تا ببینیم چی دشت ما میاید
  میخواهم موض عی را مطرح کنم و آن این که من وقتی دورهم جمع میشویم و میحرفم مشکلی ندارم و حتی وقتی آرمایشی سخنرانی را در حضور جمعی از دوستان ارائه میکنم هیچ مشکلی ندارم ولی اگر در یک جای رسمی ازم درخواست شود که بیا همان سخنان را بگو
  آنوقت دیگه تمام بدنم زیر عرق میشه و قلبم شروع به تک تک میکند و ذهنم همه چه را فراموش و وقتی بروم جلو جمع دیگه چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه عرقم را پاک کنم.

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   diane-windingland
   و به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 273. شکیب شاهسوند می گوید

  سلام و سپاس از زحمات شما

  بنده درس اول را دریافت و مشاهده کردم بسیار عالی بود

  درس های بعدی را نیز ارسال میکنید؟

  سپاس

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید از شما بسیار متشکریم.
   دوست عزیز دروس دوره رایگان طبق زمان بندی طی یک هفته برای شما ارسال می شود.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 274. ضیاءالحق رحمانی می گوید

  با سلام دوست گرامی
  امکان دارد فایل صوتی را بفرستید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   فایل صوتی در همین صفحه قابل دانلود هست.
   خدمت شما:
   فایل صوتی جلسه اول
   موفق باشید.

 275. ماندانا برزویی می گوید

  درود و سپاس فراوان از راهکار های مفید و کاربردی تون

 276. ش ج می گوید

  سلام خسته نباشید استادبهرام پور اولا برای الگو برداری از افراد موفق چطور انها را پیدا کنیم کلا من از حرف زدن درجمع ترس دارم هیچ موقع نتوانسته ام سخنرانی کنم در هرجمعی به هر تعداد سپاسگزارم

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید به شما تبریک می گوییم.
   شما می توانید از افراد موفقی که در اطرافیان و دوستان خود دارید الگوبرداری کنید،آیا در ارتباطات دو نفره هم شخص کم رویی هستید؟
   با تشکر از شما

 277. سميرارستمى می گوید

  سلام ، من معلم دبستان هستم و طبيعتا مشكل خجالتى بودن رو ندارم ولى يكى از دانش آموزانم متاسفانه خيلى خجالتيه و من همه ى راهكارهايى رو كه به ذهنم رسيده انجام دادم ولى هنوز هم موقع حرف زدن با من يا حرف زدن در حضور بچه ها خيلى خجالت مى كشه و با صداى بسيار آروم صحبت مى كنه ، با تمام تلاش من شايدحدود سى در صد بهتر شده از اول سال تا حالا ! در صورتيكه به گفته ى اولياى او ، در منزل بسيار به خانواده اش تحكم مى كنه و حرف خودشو پيش مى بره . ممنون ميشم راهنمايم كنين تا كمكش كنم ?

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که در جهت پیشرفت شاگردان خود تلاش می کنید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب و راهکارهای مربوط به دوره غیرحضوری کنترل کم رویی و کم حرفی را برای شاگردتان انجام دهید.
   امیدواریم که با به کارگیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 278. داریوش صمدی می گوید

  با سلام ممنونم از مطالب مفید شما .من ۴۶ سالمه و در ورزش از قهرمانان هستم و همیشه جلوی دوربین و یا تو جمع صحبت کردن مشکل دارم. یعنی فکر میکنم دامنه لغات و همچنین اعتماد بنفسم کم باشه امیدوارم بتونم از مطالب شما نهایت استفاده رو ببرم .
  سئوالها و صحبتهای زیادی تو ذهنم هست .امیدوارم بتونم با شما در میان بزارم
  ممنونم

 279. مونا می گوید

  با سلام ،
  شما کلاس حضوری هم دارید؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به یادگیری علاقمند هستید.
   یکی از دوره های حضوری که در حال حاضر برای آن ثبت نام انجام می دهید دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان می باشد که اطلاعات این دوره را می توانید از طریق لینک مطالعه کنید:
   دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان
   موفق و پیروز باشید.

 280. فرزانه می گوید

  سلام
  بسیار سپاس گزارم به خاطر مطالب ارزشمندتون.

 281. حسین عجب گلی می گوید

  سلام
  آقای بهرام پور عزیز
  خوب و درست و تاثیر گذار حرف زدن آرزوی عمیق و دیرینه من بوده و هست
  در حالی که ۴۱سال دارم امشب موفق شدم مطالبی در مورد فن بیان پیدا کنم و فیلم شما رو دیدم
  نظرم اینه که عالیه و افرادی مثل شما با چنین روحیات متعالی هدیه خدا هستند
  امیدوارم با دیدن فیلمهای شما وتمرین نحوه گفتارم رو متعالی کنم
  ممنون از شما

 282. مصطفی می گوید

  سلام من هنگام سخنرانی و تدریس یک موضوع خیلی خیلی زیاد دچار تپق زدم میشم و نمیتونم تلفظ بعضی از کلمات رو حتی کلمات ساده رو درست ادا کنم به نظرتون مشکل از چیه ؟ ممنونم

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   سه دلیل ترس از سخنرانی و راهکارهای آن
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   به عنوان پیشنهاد ویژه شما نیز می توانید با کسب مهارت های لازم ترس خود را مدیریت کنید و برای شروع در دوره مدیریت ترس از سخنرانی شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 283. پیام پویایی می گوید

  سلام.ممنونم از توضیح خوبی که ارائه کردید.جناب بهرام پور اگر بعضی افراد زبان مادری شون با زبان سخنرانی متفاوت باشد که موجب ایجاد لحجه در صحبت کردن شود که خود باعث استرس میشود اگر در این خصوص راهکاری دارید ما رو هم راهنمایی بفرمایید.باتشکر پویایی

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست گرامي سلام
   به شما تبریک می گوییم که قصد دارید صحبت خود را با بیان مناسبی به دیگران منتقل کنید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:
   تغییر و از بین بردن لهجه
   همچنین در دوره غیرحضوری مدیریت لهجه می آموزید که چطور لهجه خود را (برای هر شهر و منطقه‌ای که باشد) مدیریت کنید و آنجایی که دوست دارید چطور با لهجه مطلوب بومی و انجایی که دوست ندارید بدون هیچ لهجه‌ای صحبت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 284. fereshteh می گوید

  سلام ممنون وسپاس فراوان از سایت خوبتون ..من تو ازمون خجول بودنتون شرکت کردم و نمره ام شد ۴۸ درصد که بسیار درصد کمی هستش و واقعا هم همینطوره چون من بسیار خجالتی و کم حرفم و این موضوع من و اذیت میکنه ..از شما عزیز می خوام که در این باره کمکم کنید..ممنونم

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به پیشرفت خود اهمیت می دهید.
   پیشنهاد می کنیم که مقاله زیر را حتما مطالعه کنید:
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   اگر می خواهید توانمندی های خودتان را به دیگران ارائه کنید پیشنهاد می کنیم که در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی شرکت نمایید.
   امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 285. ع. معماريان می گوید

  با عرض سلام
  عالي بود
  ممنون از نحوه ي اموزش گويا و گام به گام و عاليه شما
  نهايت تشكر ❤️
  با ارزوي موفقيت روز افزون

 286. روح الله می گوید

  سلام
  خیلی خوب و تاثیر گذار صحبت میکنید

 287. حجت اله زندی می گوید

  بسیار عالی . متشکرم

 288. بیرانوند می گوید

  سپاس از مطالب مفیدتون

 289. مهدی اکتشافی می گوید

  سپاس از اینکه بدون چمش داشتی به فکر تقویت مهارت های فردی افراد هستید

 290. الناز شاهپروری می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای بهرام پور.
  مطالبتون واقعا عالیه و من امیدوارم بتونم با خوندن این مطالب به نتیجه ی دلخواه خودم برسم که اونم اعتماد به نفسمه نمیگم بده ولی این اعتماد به نفسم در بعضی مواقع باعث می شه که نتونم یه کاری رو که میخوام انجام بدم تو ذهنم همیشه تصور میکنم اون کارو انجام دادم ولی در واقعیت نمیتونم انجام بدم

 291. مریم صالحی می گوید

  عالی بود

 292. مسلم موسوی می گوید

  مطالب جلسه اول هفته اول ارزنده بودومورد استفاده من قرارگرفت متشکر

 293. سهیلا پزشکی می گوید

  سلام آقای بهرام پور عزیز.
  بسیار سپاسگزارم از ایمیل ارسالی انشااله همیشه موفق باشید.
  عالی بود

 294. امير اسديان می گوید

  خوب بود