بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

11

 تا به حال براتون پیش اومده که عصبانی شوید؟

در هنگام بروز عصبانیت چه برخوردی دارید؟

در این فیلم آموزشی به شما خواهیم گفت که اگر مهارت نداشته باشیم در هنگام عصبانیت چه کاری انجام دهیم برای ما پیامدهایی خواهد داشت شامل:
 • از دست دادن روابط یا صمیمیت روابط
 • انواع بیماری
 • خراب شدن یک روز…
 • پایین آمدن بازدهی
 • عروسکِ بازی دیگران بودن
 • و…

 

برای دانلود فیلم آموزشی “بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟” که توسط محمدپیام بهرام پور ضبط شده است کافیست به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود این فیلم

گزیده ای از فیلم بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

در طول روز اتفاقاتی برامون میفته که برامون خوشایند نیست و باعث میشه عصبانی بشیم. اینکه بدونیم توی این شرایط باید چیکار کنیم یک مهارت مهم هست و اگر ندانیم باید چیکار کنیم مشکلاتی برامون پیش میاد مثل:

۱٫از دست دادن روابط یا صمیمیت روابط

ممکن هست حرفی بزنیم که فرد حس خوبی نسبت به ما نداشته باشه یاصحبتی بکنیم و بگیم چرا گفتم!

عصبانیت

۲٫انواع بیماری

بسیاری از بیماری های عصبی به دلیل استرس و خشم برای ما پیش میاد. زمانی که استرس زیادی به ما وارد میشه سیستم دفاعی بدن مون ضعیف میشه!

عصبانیت

۳٫خراب شدن یک روز…

وقتی از صبح عصبانی باشید و بلد نباشید مدیریتش کنید چی میشه؟

عصبانیت

۴٫پایین آمدن بازدهی

وقتی عصبی باشیم نمی تونیم با تمام توان مان کار کنیم.

عصبانیت

۵٫دوست دارید عروسکِ بازی دیگران باشید؟

زمانی که کنترلِ کنترل خودمون دست خودمون باشه یعنی کنترل احساسات و خشم مون دیگه کسی نمی تونه مارو ناراحت و عصبی کنه.

مدیریت درست نداشتن برای خشم می تونه تبعات بدی داشته باشه.

هیچ چیزی بدتر از بد شدن حال مون وجود نداره!

عصبانیت

چرخه معیوب خشم

چون مهارت نداریم در هنگام اتفاق از خودمون خشم بروز میدیم.

عصبانیت

متن فیلم بروز اشتباه عصبانیت چه بلایی سر ما می آورد؟

سلام به شما

وقتتون به خیر. امیدوارم حالتون خوب باشه.

من محمد پیام بهرام ­پور هستم از مجموعه­ ی بیشتر از یک، جاییکه تلاش می‌کنیم بیشتر و مؤثرتر از یک نفر باشیم تا دنیامون یک جای قشنگ‌تر برای زندگی بشه.

امروز میخوام براتون راجع به یک موضوع بسیار بسیار مهم صحبت کنم و اون هم این هست که بروز ناصحیح عصبانیت چه بلایی سر ما میاره و چه اتفاقاتی رو برای ما رقم میزنه؟

موضوع بسیار بسیار مهمی که باید بهش حواسمون باشه. اتفاقی که برای ما میفته تو زندگی روزمره اینه که مدت‌های خیلی زیادی در طول روز اتفاقاتی برامون میفته که برامون خوشایند نیست و به‌اصطلاح عصبانی میشیم و باعث عصبانیت ما میشه، خشمگین میشیم و حس خوبی نداریم.

اما اگر ندونیم با این خشم چیکار بکنیم و نتونیم مدیریتش بکنیم چون خیلی وقتا کنترلش دست ما نیست یعنی ما نمیتونیم کنترل کنیم که ما خشمگین بشیم یا نه. اینکه بدونیم چیکار بکنیم یک مهارت بسیار مهمه و اگر ندونیم چیکار میخوایم بکنیم و چه انتخاب‌هایی داریم اتفاقات بدی میفته.

ازجمله از دست دادن روابط یا صمیمیت روابطه. مثل‌اینکه حرفی رو می‌زنیم که باعث میشه افراد، دیگه حس خوبی دیگه نسبت به ما نداشته باشن. یک‌حرفی از دهنمون در میره به یک نکته­ای اشاره می‌کنیم که اون شخص همیشه نسبت به ما خاطرش مکدر میشه و حس خوبی نداره. یا یک‌چیزی ممکنه به رئیسمون بگیم که بعداً بگیم وای آخه چرا من این حرفو زدم و برامون خیلی گرون تموم بشه. این‌یکی از بدی‌ها شه.

بدی دیگه انواع بیماری‌هاست که تهش ختم میشه به مرگ. بیماری‌های خیلی خیلی زیادی میاد سراغمون بسیاری از بیماری‌های سایکوسوماتیک یا روان‌تنی که ریشه­ ی روانی دارن نه ریشه­ ی فیزیکی؛ یعنی وقتی میرین دکتر، دکتر بهتون میگه این بیماری عصبیِ. بسیاری از این بیماری‌ها به دلیل استرس و خشم برای ما اتفاق میفته.

جالب بدونید سیستم دفاعی بدن ما ضعیف میشه زمانی که ما استرس و خشم زیادی رو تجربه بکنیم و خُب بسیاری از بیماریها رو مستعد میشیم که دریافت بکنیم.

مشکل بعدی خراب شدن یک روزه. شما وقتی صبح عصبانی بشید مثل یک دومینو دونه دونه اینها برخورد میکنن به همدیگه و اگه بلد نباشیم درست مدیریتش بکنیم یه اتفاق بد میفته و اونم این هست که کل روزمون رو یک اتفاق میتونه.

خراب بکنه. پس می‌بینیم مدیریت خشم یک مهارت بسیار کلیدی تو دنیای امروز هست. مورد بعدی پایین اومدن بازدهی هست. زمانی که ما عصبانی باشیم نمیتونیم با تمام توانمون کارکنیم.

تو مورد قبلی گفتیم روزمون خراب میشه؛ یعنی چی؟

یعنی من نمیتونم با همه­ ی توانم کار کنم و اوضاع اون طور که میخوام پیش نمیره و این اتفاق، اتفاق خیلی خیلی بدی هست. نکته­ ی بعدی این هست که به‌نوعی عروسکِ بازی دیگران میشیم یا عروسک خیمه‌شب‌بازی دیگران میشیم.

به این معنی که دیگران میتونن ما رو کنترل بکنند که ما چه رفتاری بروز بدیم؛ یعنی یاد میگیرن افراد که چطوری ما رو میتونن عصبانی بکنند.

من تو کلاسام به شوخی میگم یک تعداد زوج معمولاً میان میگم اگه بخوای همسرتو ناراحت بکنی یا کفرشو دربیاری چیکار میکنی؟ همه بلدن چیکار بکنند. ولی زمانی که کنترل خودمون دست خودمون باشه یعنی مدیریت خشم و احساسات رو به‌خوبی بلد باشیم دیگه کسی نمیتونه رفتار مارو کنترل بکنه.

اگه کسی بلد باشه مارو خشمگین بکنه یعنی ما رو محدود کرده و رفتارهای ما در اختیار اونه. خُب اگر این مهارت رو بلد نباشیم خیلی بده چون دقیقاً دیگران هر جور که بخوان میتونن به ما شکل بدن؛ و تا دلتون بخواد بدی میشه برای بحث خشم گفت. خیلی زیاده و من نمیخوام راجع بهش الآن بیش از این صحبت بکنم.

میتونین خودتون فکر کنید و یک جستجوی ساده در اینترنت داشته باشید که ببینید چقدر مدیریت درست نداشتن بر روی خشم میتونه تبعات بدی داشته باشه؛ اما هیچ‌چیزی بدتر از بد شدن حالمون وجود نداره. حالمون بد میشه حال خودمون با خودمون بد میشه.

اینکه من وقتی عصبانی هستم احساس خوبی ندارم و در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم محیط و اجتماعی که ما توش هستیم احتمال عصبانی شدن و بروز اتفاقاتی که باعث عصبانیت ما بشه خیلی خیلی زیاده؛ بنابراین اگر این مهارت رو ندونیم حالمون بد میشه. خودمون با خودمون بد میشیم و اوضاع خوب پیش نمیره.

یک چرخه­ ی معیوبی وجود داره به اسم چرخه­ی معیوب خشم. به این صورت هست که ما چون مهارت نداریم از خودمون خشم بروز میدیم؛ یعنی چی؟ یعنی من از دست فرزندم ناراحت میشم، مهارتش رو ندارم که چطور باهاش برخورد کنم، از خودم خشم بروز میدم و این خشم باعث میشه اولاً من از رفتار درست فاصله بگیرم و دوما مهارتم ضعیف‌تر بشه؛ بنابراین دفعه­ ی بعد لازمه خشم بیشتری از خودم بروز بدم؛ و این باعث میشه که روز به روز خشم من تو زندگی بیشتر و بیشتر بشه.

این یک چرخه­ ی معیوب بسیار بسیار خطرناک و به‌نوعی میتونم بگم وحشتناک هست که باید بهش حواسمون باشه.

اگر دوست داشتین این مهارت‌ها رو به یک روش خیلی متفاوت، نه روش­هایی که تو کتابها و کلاسها و یا وبسایتهای اینترنتی میتونید ببینید، یک روش ریشه­ای و بسیار خوب آموزش ببینید خوشحال میشم شما رو در کارگاه کنترل صحیح خشم برای زندگی بهتر ببینم. در حقیقت در کارگاه کنترلِ کنترل شما آموزش میبینید چطور احساسات خودتون رو مدیریت بکنید.

اجازه ندین که احساسات شمارو مدیریت بکنن و البته یاد خواهید گرفت که چطور خشم دیگران رو هم مدیریت بکنید. خوشحال میشم که با یک تصمیم درست یک اتفاق فوق‌العاده رو در زندگی خودتون رقم بزنید و خوشحال میشم این اتفاق توسط من رقم بخوره.

نتیجه ­ای که تو دوره ­های قبل گرفتیم فوق‌العاده عالی بود. دوستان بسیار رضایت داشتند و تعریف می‌کردند که ای‌کاش زودتر این مهارت‌ها رو بلد بودم چون می تونستم از زندگیم به بهره ی بهتری ببرم؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنم همین الآن اقدام کنید و جای خودتون رو تو این کلاس رزرو بکنید.

پیروز و موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

دانلود متن فیلم

خوشحال می شویم در بخش کامنت های سایت به ما بگویید که تا به حال به خاطر عصبانیت حالتون بد شده؟ چیکار کردید؟


اگر دوست دارید مهارت مدیریت خشم رو به صورت متفاوتی آموزش ببینید خوشحال می شویم در کارگاه کنترلِ کنترل (کنترل صحیح خشم برای زندگی بهتر) شما را ببینیم.

در کارگاه کنترلِ کنترل(مدیریت خشم خود و دیگران) چه مطالبی ارائه می‌شود؟

 • چرا خشمگین می‌شویم؟؟؟
 • سیستم ادراک و رفتاری ما
 • ۵ جز کلیدی در مدیریت احساسات خود و دیگران چیست؟
 • مدیریت فیلترهای ذهنی برای کنترل کامل
 • طراحی سیستم «رسالت» برای کنترل خشم
 • کمک‌های اولیه در مدیریت خشم
 • چطور از روش NVC استفاده کنیم؟
 • تکنیک مبارزه شخصی
 • با خشم‌های گذشته چه کنیم؟
 • چند تکنیک تحلیل رفتار متقابل برای کنترل خشم دیگران
 • چطور با سیاست رفتار کنیم؟
 • چطور خشم دیگران را کنترل کنیم؟
 • چطور بعد از اتمام کارگاه خشم خود را کنار بگذاریم و دیگر نگرانی از بابت مدیریت خشم نداشته باشیم؟

 

دوست گرامی چنانچه هنوز در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان شرکت نکرده‌اید برای ثبت نام در این دوره‌ی رایگان فن بیان کافیست اینجا کلیک کنید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 11 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. بهار می گوید

  سلام خیلی کارگاهها و همایشهاتون گرونه چه خبره آخه؟ مگه میخوایین چیکار کنین؟ دوتا کتاب روانشناسی بگیریم همه ی این حرفارو میگن شایدم بهتر.

  1. میثم مرادی می گوید

   شاید کتاب های زیادی در این حوزه باشه ولی کارگاههای عمل هست که فوق العاده و بی نیر هستند. توجه داشته باشیم که اثر یک خشم چقده و قطعا تکنیک ش هم گرون تر از اثری نیست که ما دز زندگی اون رو متحمل میشیم.

 2. میثم مرادی می گوید

  واقعا اموزش ها کاربردی و عالی هستن.
  قطعا تو دنیای امروز ما نیاز اساسی داریم که خشم مون رو کنترل کنیم و هر روز بیشتر از زمان های قبل به این تکنیک نیاز داریم.
  در راه تحول واقعا عالی و بی نیر هستید پاینده و سرافراز باشید

 3. سهیلا بیات می گوید

  سلام خسته نباشید فیلمها برای من باز نمیشود منشکرم راهنمایی بفرمائید

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از این که همراه ما هستید بسیار خوشحالیم
   با توجه به بررسی که انجام شد نمایش فیلم مشکلی نداشت لطفا با مرورگر دیگری امتحان بفرمایید.
   بیشتر از یک نفر باشید

 4. عقیل ابراهیمی می گوید

  میشه روش های دیگری و بیشتری رو برامون ارسال کنید ممنون میشم از شما وهمکاران تان چون بایک اعصاب خورد کنی اول صبح تمام روز کاملا از بین میره و به تلخی مبدل میشه بنا براین این موضوع را باید تسلط کامل داشته باشیم تا هیجان های مضر رو بتونیم کنترول کنیم
  تشکر

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد هستید که مهارت های ارتباطی بیش تری بیاموزید.
   دوست عزیز به تمامی مواردی که به مدیریت خشم مربوط می باشد به طور کامل در کارگاه مدیریت خشم پرداخته می شود،پیشنهاد می کنیم که حتما در این کارگاه فوق العاده شرکت کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 5. راه اندازی کسب و کار و بازاریابی اینترنتی می گوید

  آموزش های استاد بهرام پور عزیز واقعا بسیار عالیه من ۳ ساله مدام پیگیر هستم و نتایج خیلی خوبی از این آموزش ها و به کارگیری اونا توی زندگیم دریافت کردم همچنین بازدهی بالایی توی کسب و کارم داشته و به شما توصیه می کنم حتما دنبال کنید

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه آموزش های ما به پیشرفت در زندگی و کسب و کار شما کمک کرده بسیار خوشحالیم.
   پیروز و موفق و بیشتر از یک نفر باشید.

 6. مريم زينلى می گوید

  مثل هميشه بسيارقابل استفاده بود/وعوارض وتوابع عدم كنترل خشم روواضح بيان كرده بود/اتفاقى كه دقيقا براى خودمن افتاده و دوهفته است كه بسترى هستم بخاطر عدم كنترل خشم/

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه به فکر رشد و پیشرفت خود هستید بسیار خوشحالیم.به امید بهبود هرچه سریعتر شما دوست خوب بیشتر از یک.
   پیروز و بیشتر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside