عزت نفس چیست؟ آزمون آنلاین عزت نفس و راهکارهای عملی افزایش آن

376

پس از نوشتن مقاله اعتماد به نفس ، بسیاری از دوستان از طریق ایمیل از ما خواستند که در مورد عزت نفس نیز صحبت کنیم و به همین دلیل در این مقاله به موضوع عزت نفس می پردازیم.

عزت نفس چیست؟

عزت نفس یا همان حرمت نفس (Self Esteem) مفهومی است که به نسبت اعتماد به نفس تعریف پیچیده‌تر و غیر قابل لمس‌تری دارد و هرچند ما در مقاله اعتماد به نفس چیست و افزایش اعتماد به نفس در ۱۰ روز توانستیم تعریف جامعی از اعتماد به نفس مطرح کنیم، اما در مورد عزت نفس دستمان خیلی باز نیست و در این رابطه مفاهیم بیشتر از عملکرد قدرت دارند.

به همین دلیل ضروری است که به سراغ یکی از بهترین منابع عزت نفس یعنی کتاب روانشناسی عزت نفس (six pillars of self esteem) نوشته ناتانائیل براندن، تعاریف مرتبط با عزت نفس مطرح شده که در این نوشته فقط به اشاره‌ای جزئی از هرکدام بسنده می‌کنیم و در این مقاله فقط به عزت نفس خواهیم پرداخت:

عزت نفس

ناتانائیل براندن در اولین صفحه کتاب خود در بخش مقدمه،‌ عزّت نفس را همان سلامت ذهن می‌داند. و حقیقتاً این تعبیری فوق‌العاده است.

و واقعاً جای تاسف دارد که در تمام سیستم آموزش و پرورش ما هیچ چیزی در مورد آن گفته نشده است! (نگاه کنید به فیلم چیزهایی که در دانشگاه و مدرسه یاد نگرفته‌ایم)

امیدوارم این نوشته از وبسایت، بتواند تصویر درستی از عزت نفس و روش‌های افزایش آن را در اختیار شما عزیزان قرار بدهد و البته باید بگویم که هرچند در مورد اعتماد به نفس مطالب زیادی در اینترنت یافت نمی‌شود اما در مورد عزت نفس، وبسایت متمم با مدیریت استاد گرامی، آقای محمد رضا شعبانعلی مطالب بسیار خوبی وجود دارد که نوشتن در مورد این مقوله را بی اثر و دوباره کاری می‌کند اما از آنجایی که تمایل داریم برخی از این مفاهیم را با ادبیات مثبت یک در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم، سعی بر بیان برخی موارد دارد و امیدواریم که این موارد توجه شما قرار بگیرد.

چند تعریف از عزت نفس

تعاریف بسیار زیادر مورد عزت نفس وجود دارد که در ادامه چند مورد از انها را مرور می‌کنیم:

تعریف عزت نفس:بنا به تعریفی، عزت نفس را می‌توان باور خود توانمندی + احترام به خود دانست.

یا برخی دیگر این موضوع را اینچنین تعریف می‌کنند

یعنی احساس ارزشمندی که فرد نسبت به خود دارد.

تعریف «مثبت یکی» از عزت نفس

اجازه بدهید ما یک کار غیر علمی انجام بدهیم و تعریف عزت نفس را به روش خودمان مطرح کنیم. چون اعتقاد ما در مجموعه مثبت یک، این است که باید تلاش کنیم تا دنیا را جای بهتری برای زندگی کردن کنیم. بنابراین عزت نفس را اینطور تعریف می‌کنیم:

تعریف عزت نفس

تعریف مثبت یکی عزت نفس: من ارزشمند و توانمند هستم و همه موجودات و انسان‌ها نیز ارزشمند هستند و همه ما حق تلاش برای زندگی بهتر را داریم

با توجه به این تعریف، به احتمال زیاد بسیاری از مشکلاتی که در تعریف عزت نفس خواهیم داشت حل می‌شود و از این به بعد معنای ما بقی مقاله را بر اساس همین تعریف بیان می‌کنیم.

پایه‌های عزت نفس چیست؟

ناتانائیل براندن در کتاب روانشناسی عزت نفس خود (six pillars of self esteem) به این موضوع پرداخته که شش پایه اصلی عزت نفس چه هستند؟

در این نوشته این شش پایه به شرح زیر آمده‌اند:

 1. زندگی آگاهانه (living consciously )
 2. پذیرفتن صحیح خود (self-acceptance)
 3. مسئولیت پذیری کامل (self-responsibility)
 4. قاطعیت و توان ابراز وجود (self-assertiveness)
 5. داشتن زندگی هدفمند (living purposefully)
 6. یکپارچگی شخصیت (self-integrity)

از عناوین این نوشته می‌توان به این موضوع پی برد که شش پایه چه هستند و به دلیل طولانی شدن، امکان توضیح تک تک این مباحث در این نوشته نیست و در نوشته‌ای جداگانه می‌توانیم به هرکدام از این موارد بپردازیم.

عزت نفس کاذب؟

همه ما در مورد اعتماد به نفس کاذب مطالب بسیار زیادی شنیده‌ایم که اعتماد به نفس کاذب نیز از جمله ویژگی‌های بسیار بد افراد است (که حتی می‌تواند نشان دهنده کمبود عزت نفس باشد) اما در مورد عزت نفس چطور؟ آیا عزت نفس کاذب وجود دارد؟

همانطور که در ابتدای صحبت از ناتانائیل براندن نقل کردیم، عزت نفس سلامت روح است و سلامت هرچه بیشتر باشد بهتر است و هیچگاه به حد کاذب نخواهد رسید! بنابراین در این مورد نباید مثل اعتماد به نفس کاذب نگران بود.

از کجا به عزت نفس می‌توان پی برد؟

حقیقت این است که عزت نفس یک مقوله درونی است و به صورت واضحی نمی‌توان ان را اندازه گیری کرد اما بسیاری از رفتارهای ما هستند که نشانگر درونیات ما هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

به عنوان مثال طبق تعریفی که از عزت نفس داشتیم، اگر فردی تلاش می‌کند که فقط خود را بالا بکشد و هیچ باکی از عقب راندن دیگران ندارد، مصداق بارز کمبود اعتماد به نفس است و یا مثلاً فردی که دائماً در حال انتقاد بی مورد از دیگران یا خودش است، نشان می‌دهد که حس ارزشمندی برای خود یا دیگران قائل نیست.

چرخه عزت نفس

بنابراین میزان این مفهوم را می‌توان از طریق بسیاری از رفتارهای بیرونی افراد مشاهده کرد و همینطور در این چرخه بسیاری از رفتارهای ما باعث شکل گیری عزت نفس می‌شوند.

بنابراین اگر شما عزت نفس خود را افزایش دهید، رفتارهای بهتری از شما سر می‌زند

و اگر رفتارهای خود را اصلاح کنید، عزت نفس شما افزایش پیدا می‌کند.

که این موضوعات یک چرخه بسیار قوی را تشکیل می‌دهد که اگر روی دور مثبت باشد بسیار عالی و اگر روی دور منفی باشد بسیار بد خواهد بود. (امیدوارم همیشه روی چرخه مثبت کار کنید)

چرا عزت نفس مهم است؟

وقتی قصد داشتم در مورد اهمیت عزت نفس بنویسم، این حدیث زیرا از امام هادی به چشمم خورد که احساس می‌کنم کار من در توضیح این مقوله بسیار راحت شد

حدیث عزت نفس

واقعیت این است که استنباط شخصی من از این حدیث زیبا این است که حتی اگر خودمان نزد خودمان بی مقدار هستیم، باید از شرّ خودمان در امان باشیم!!

زیرا فردی که خود و دیگران را ارزشمند نمی‌داند قطعاً چند رفتار ناصحیح خواهد داشت

 1. احساس ارزشمندی در ما را نیز پایین می‌آورد
 2. ملاک تصمیم گیری‌هایش اشتباه خواهد بود
 3. حس بدی در ما ایجاد می‌شود.
 4. تمایلی به رشد و ارتقا ما نخواهد داشت

حال اگر این فرد خود ما باشیم که دیگر….

عوامل بیرونی یا عوامل درونی؟

سوال بسیار مهمی که در مورد عزت نفس وجود دارد این است که آیا عزت نفس ما از عوامل بیرونی نشات می گیرد یا از عوامل درونی؟

پاسخی که وجود دارد این است که این مقوله متأثر از هر دوی عوامل درونی و بیرونی است. منظور از عوامل درونی، عواملی است که از درون نشات می گیرد یا خود شخص ان را ایجاد می‌کند، مثل نقطه نظرها، باورها، اعمال یا رفتار

و عوامل بیرونی همان عوامل محیطی هستند مثل پیام‌هایی که به صورت کلامی و غیر کلامی انتقال پیدا می‌کنند و تجربه‌هایی که علت آنها والدین و آموزگاران و رسانه‌ها و … هستند.

بنابراین باید در مورد هر دو این موضوع دقت نظر بسیار زیادی داشت.

چرا عزت نفسمان پایین است؟

این که چرا عزت نفس ما پایین است به عوامل بسیار زیادی ارتباط دارد. اجازه بدهید چند مثال در این زمینه بزنم

 1. اگر در کودکی توسط معلم یا اشخاص مهم زندگی، تحقیر شده باشیم و یا تحقیر دیگران را دیده باشیم کافیست که حس خود ارزشمندی و یا دگر ارزشمندی را تا حد قابل توجهی از دست بدهیم.
 2. اگر در محیطی رشد کرده باشیم که دائماً در حال نقد شدن و مورد قضاوت واقع شدن باشیم، عزت نفس ما کاهش پیدا می‌کند.
 3. اگر احساس کنیم که ما قطعه مهمی در پازل دنیا نیستیم و ارزش خاصی نداریم، نشان می‌دهد که مشکل عزت نفس وجود دارد.
 4. و….

اگر بخواهیم مثال‌هایی از این دست بزنیم، تا ۴ روز دیگر شما در حال خواندن دلایل کاهش این امر مهم هستید و از همین رو اصلاً دلیلی وجود ندارد که بخواهیم گذشته نگر به موضوع نگاه کنیم و بهترین کار این است که با رویکرد آینده نگر، تصمیم بگیریم که سلامت روانمان را افزایش بدهیم.

در ادامه راهکارهایی برای همین موضوع قرار داده شده است.

راهکارهایی برای افزایش عزت نفس

قبل از این که بخواهیم سراغ راهکارهای افزایش عزت نفس برویم، شاید بد نباشد که این گفت و گوی من با شبکه دو در مورد عزت نفس را مشاهده کنید:

برخی از این راهکارها به شرح زیر هستند:

راهکار اول: حسن جویی

حسن جویی به این معنی است که برخی از ویژگی‌های مثبت دیگران را بیابیم و آن را بازگو کنیم که البته اگر مطالب کامل‌تری در این زمینه مد نظرتان بود، می‌توانید به مقاله چگونه از دیگران تعریف کنیم ؟ مراجعه کنید. یا روی تصویر زیر کلیک کنید

حسن جویی و عزت نفس

در حقیقت با حسن جویی یکی از اجزای مهم خود ارزشمندی و دیگر ارزشمندی در رفتار ما بروز پیدا می‌کند

راهکار دوم: مدیریت انتقاد

همه ما در مورد نقد شنیده‌ایم و می‌دانیم که اگر انتقاد سازنده باشد، بسیار خوب است اما اگر دقت کنید می‌بینید که اکثر نقدها نه تنها سازنده نیستند، بلکه مخرب هم هستند و من پیشنهاد می‌کنم حتماً مقاله نحوه انتقاد کردن را دانلود  نمایید.

انتقاد زیاد نشان می‌دهد که یا در خودمان احساس ارزشمندی نداریم (که سعی می‌کنیم با تخریب دیگران این احساس را تسکین بدهیم) و یا این که در دیگران حس ارزشمندی را پیدا نمی‌کنیم که هر دو از نشانه‌های عزت نفس پایین هستند. بنابراین باید در این مورد بسیار دقیق بود.

 

انتقاد و عزت نفس

راهکار سوم: کنترل قضاوت

قضاوت کردن از دیگر نمونه‌ رفتارهایی است که در اکثر افراد با عزت نفس پایین به وفور یافت می‌شود. افراد هرچه راحت‌تر قضاوت می‌کنند و قضاوت‌های خود را بیان می‌کنند از عزت نفس کمتری برخوردار هستند. در فایل صوتی چرا قضاوت می‌کنیم در این مورد به صورت بسیار مفصل توضیح داده‌ام که حتماً پیشنهاد می‌کنم ان را گوش کنید.

موضوعات این فایل به طرز عجیبی روی زندگی خود من تاثیر داشت و امیدوارم برای شما نیز به همین صورت باشد.

راهکار چهارم: افزایش مهارت‌های ابراز وجود

از دیگر مهارت‌های ضروری برای افزایش و تقویت عزت نفس، مهارت ابراز وجود است. به این معنی که بتوانیم تا اندازه نیاز مهارت‌ها و توانمندی‌های خود را بروز دهیم.

البته برای بسیاری از افراد این یک نگرانی است که ابراز وجود با خودستایی تداخل نداشته باشد.

در این مورد باید بگویم که ابراز وجود مهارتی ضروری است که شما توانمند‌ها و عملکرد خود را به اندازه کافی بروز دهید اما خود ستایی بیش از اندازه کافی است.

در این راستا مطالب زیادی وجود دارد اما مهارت سخنرانی آسانسوری می‌تواند برای شما جالب و مفید باشد.

برای مشاهده توضیحات بیشتر در مورد ابراز وجود با سخنرانی آسانسوری،‌ کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید:

سخنرانی آسانسوری و عزت نفس

راهکار پنجم: کنار گذاشتن کامل گرایی

کامل گرایی از آن بلایایی است که افرادی که درگیرش هستند را به سختی از پا در می‌آورد. این که بخواهیم همه چیز کامل و بی نقص باشد امری اجتناب ناپذیر است و هیچگاه محقق نخواهد شد. یکی از اصلی‌ترین دلایل اهمال کاری و تنبلی نیز همین موضوع است یعنی کامل گرایی. در کتاب از شنبه به صورت کامل در مورد کامل گرایی صحبت کردیم و شما می‌توانید صفحاتی از کتاب از شنبه را از کادر زیر دانلود کنید

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا کامل گرایی باعث کاهش عزت نفس ما می‌شود؟ پاسخ این است که افرادی که دچار کامل گرایی هستند، به صورت ناخودآگاه این حس را دارد که باید همه چیز کامل باشد تا ارزشمند باشد و این با تعریف ما در تناقض است.

راهکار ششم: یافتن منبع انگیزه

یکی از بزرگترین مشکلات کاهش عزت نفس این است که ما نمی‌دانیم چطور باید انگیزه خود را افزایش دهیم و در سخنرانی روانشناسی مهندسی آرزوهای ۲ دقیقاً به همین موضوع پرداخته ام که در نبود انگیزه باید چه کار کرد و چطور می‌توان انگیزه حرکت را در خود ارتقا داد.

در این سخنرانی که به صورت رایگان هم قابل دانلود است، به این مهم پرداخته شده است که عوامل افزایش انگیزه چه هستند که اگر با دیدی درست به آن نگاه کنید خواهید دید که بسیاری از عوامل افزایش انگیزه از عوامل افزاش عزت نفس نیز هستند.

 

آزمون آنلاین عزت نفس کوپر اسمیت ویژه دانش آموزان نوجوان

من اعتقاد دارم عزت نفس مقوله‌ای نیست که بتوان آن را با آزمون سنجنید (مخصوصاً آزمون‌های آنلاین) ولی به دلیل تقاضای بالا از شرکت کنندگان و همنطور علاقه مندی همه ما به خودارزیابی، آزمون آنلاین کوپر اسمیت ویژه دانش آموزان نوجوان را قرار داده‌ایم.

دقت کنید که پاسخ آن قطعی نیست و فقط دیدگاهی به شما ارائه می‌کند

همچنین اگر دانش آموز یا دانش جو نیستید، می‌توانید خود را در این شرایط  فرض کنید و به سوالات پاسخ دهید. (بازهم تاکید می‌کنم که این موضوع آزمون را خیلی جدی نگیرید)

پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت (SE)

پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت (SE)

یک درخواست:لطفاً نتیجه آزمون را در قسمت نظرات بنویسید

 

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 376 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. علیرضا می گوید

  عالی بود و مثل همیشه بیشتر از یک نفر

  ِ

 2. پیام سلیمیان می گوید

  یک مقاله که چه عرض کنم یک ایبوک در حد تیم ملی در مورد عزت نفس.خیلی ممنون از شما استاد گرامی بابت اینکه برای آموزشهای رایگان خود به عنوان مقاله تا این حد زحمت می کشید.
  واقعا که مثبت یکی هستید
  دوستتان دارم

 3. محدثه می گوید

  امتیاز شما ۴۰ از ۵۸ است , (۶۸٫۹۷%)عزت نفس متوسط
  البته بعضی سوالات ابهامداشت یعنی نمی شد دقیق بگی آره یا نه مثل این سوال:۲۵- دیگران غالباً به من اعتماد نمیکنند. بگم بله اعتماد نمی کنند؟ یا نه اعتماد نمی کنند؟ کدوم جواب کدوم معنی رو میده.خیلی از تست های شخصیتی و روانشناسی اینطورین

 4. احمدرضا می گوید

  طبق انتظارم تو آزمون سطح متوسط بودم !!!!!

 5. علیرضا کرمی می گوید

  با سلام
  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

  عزت نفس متوسط

 6. نرگس می گوید

  امتیاز ۳۶ از ۵۰
  بیشترسوالا برام مبهم بود…نتونستم کاملا جواب بدم و نتیجه دلخواهو بگیرم.

 7. درزی می گوید

  امتیاز من ۳۸ از ۵۸ است , (۶۵٫۵۲%) با عزت نفس متوسط.
  حتما تقویتش خواهم کرد چون در نظر من عرت نفس آدمی از اصولی ترین خصوصیات یک نفر میتونه باشه.

 8. حسین می گوید

  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

  عزت نفس متوسط

 9. ارسلان می گوید

  ٣٢ از ٥٨
  عزت نفس متوسط

 10. reza می گوید

  امتیاز شما ۲۰ از ۵۸ است , (۳۴٫۴۸%)
  عزت نفس ضعیف
  طبق انتظارم ضعیف ! کلا من خجالتی و عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارم .بسته کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن هم تهیه کردم ولی تغییری تو من نداشت

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   دوست خوبم مطمئن باشید حتی با یکبار محترمانه مورد خطاب قرار گرفتن تأثیر شگرفی در عزّت نفس آدمی حاصل خواهد شد، چه برسد به تمریناتی که اگرچه من ندیده ام اما نیک می دانم که با چه حساسیتی درست شده اند و قطعاً افزایش عزّت نفس را نشانه رفته اند.
   وقتی خودتان از خود انتظاری بیشتر از این ندارید، در واقع به خود می گوئید که صدایت را ببر؛ من می دانم که تو بیشتر از اینها ارزش نداری. باید درون خود را بکاوید و ببینید چرا چنین حسی از خود دارید. این خود یکی از دلایل مهم پدید آوردن وارونگی روانی هست و باعث می شود نتوانید عزّت نفس خود را تقویت کنید.
   وقتی دیگران را مورد تحقیر قرار می دهیم ممکن است پس از مدّتی عزّت مخدوش خود را بازیابند. اما با من هر چه کرد آن آشنا کرد..
   اگر خود، خود را تحقیر کنیم، خود درون در کنج عزلت خواهد خزید و هرگز پرده نشینی را رها نخواهد کرد. به هر تقدیر باید خود را دوست بداریم و حتی تحقیر خود در گذشته نیز نباید باعث سرزنش خود بشود.
   گوئی که یکبار بر سرش زده ایم که تو حقیری. بار دیگر بر سرش می زنیم که چرا چنان حرفی به تو زدیم
   شاد باشید و مهربان

  2. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   آیا تمامی تمرینات این دوره را طی زمانبندی انجام داده اید و تغییراتی در خود مشاهده نکرده اید؟
   بیش تر از یک نفر باشید

   1. reza می گوید

    سلام
    نه همه تمرینات نتونستم انجام بدم . اخه اگر میتونستم اون تمرینات انجام بدم که خجالتی نبودم! اون تمرینات اصلی انجامش برای افراد خجالتی بسیار مشکله

    1. نگار بهرامی می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     شما این محصول را برای این منظور تهیه کرده اید که بر خجولی خود کنترل داشته باشید.
     برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید یک سری تلاش ها از طرف شما صورت بگیرد و بدون انجام این تمرینات و تلاش برای رفع آن هیچ موفقیتی کسب نمی شود.
     امیدواریم به زودی ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
     بیش تر از یک نفر باشید.

     1. reza می گوید

      ممنون از پاسختون ولی من تموم تلاشم انجام دادم ، اینطور نبوده که هیچ تلاشی نکرده باشم.

 11. مریم می گوید

  ۳۹% ضعیف
  احتمالش رو میدادم . خیلی وقته که بشدت خواهان تغییر خودم و شرایطم هستم.

 12. محمد رضا می گوید

  امتیاز شما ۲۲ از ۵۸ است , (۳۷٫۹۳%)

  1. سها می گوید

   امتیاز شما ۲۶ از ۵۸ است , (۴۴٫۸۳%)

   عزت نفس متوسط

 13. رامین اسدی می گوید

  ۱۸ از ۵۸؟؟؟؟
  خب مثل اینکه لازم هستش این مقاله رو چاپ کنم و روی دیوار بالای کامپیوتر قرار بدم

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   دوست خوبم سلام!
   هرگز چنین کاری نکن.
   موضوع مبحث عزّت نفس هست و ما برای افزایش عزّت نفس اینجائیم نه کاهش آن. اگر حس می کنید جائی به خودتان کم توجهی کرده اید و اکنون دچار کمبود عزّت نفس هستید، لااقل اکنون دیگر با سرزنش کردن، خود را دچار مشکل نکن.
   وقتی می گوئیم عزّت نفس در واقع میگوئیم میزان عزیزی ما در چشم خودمان. اگر تا الان به هر دلیلی نتوانسته ایم خود را عزیز بداریم، چرا باید با سرزنش کردن آن عزیزیش را به کمتر از آن فرو بکاهیم؟
   پیشنهاد میکنم ابتدا خود را به چنین شکلی و با چنین مشخصاتی بپذیر و سپس نقاط قوت خود را بشناس و در آن زمینه خود را تقویت کن.
   عزّت نفس مثل باغچه ای هست که اگر زیر یک درختی آب کمی رفته است و ما در آن زمینه هنوز به اعتماد به نفس کافی برای تقویت نرسیده ایم، می توانیم شیلنگ را بگذاریم در وسط باغچه تا بالاخره بعد از پر شدن جاهای مختلف، آب به آن نقطه هم برسد.
   خود را دوست بدارید که کسی که خود را دوست نداشته باشد، به دیگران آلارم می دهد که من دوست داشتنی نیستم و مرا دوست نداشته باشید. همچنین خود نیز توانائی دوست داشتن دیگران را نخواهد داشت.
   شاد و سالم و مهربان و عاشق باشید

 14. ali می گوید

  متیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

  توضیحات مثل بقیه دوستان نداشت برای من.

 15. مجید محمودی می گوید

  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

 16. احسان می گوید

  امتیاز شما ۳۹ از ۵۸ است , (۶۷٫۲۴%)

 17. میثم می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

 18. aminrze می گوید

  امتیاز شما ۳۹ از ۵۸ است , (۶۷٫۲۴%)

 19. ali می گوید

  امتیاز شما ۵۴ از ۵۸ است , (۹۳٫۱%)

  1. مرجان می گوید

   خوش به حالتون……چقدر بالا…… ماشاءالله
   من گریه م می آد………
   من کلی استعداد دارم ولی هیچ وقت شکوفا نشده… چون همیشه اعتماد به نفسم کم بوده……. الان که آزمون دادم نتیجه شد: ۵۰درصد ، اعتماد به نفس متوسط، که در واقع اگه یه درصد پایین تر بود می شد: ضعیف…
   گریه ام از اینه که همیشه از بچگی تحقیر و سرزنش شئه م …
   دیگه الان ۳۳ سالمه و می دونم که درست نمی شه….
   خیلی از روانشناسان می گن این جور مشکلات که از دوران کودکی ایجاد شده، همیشه باقی می مونه توی فرد. هر چی هم که تلاش کنی باز می بینی که با بقیه فرق داری……………….
   چرا……….
   من از این که توی همه ی آبجی هام از همه زشت ترم ناراحتم…….
   من از این که صدام از همه ی خانواده م بدتره ناراحتم…..
   من هیچی ندارم که بهش ببالم………..
   من حتی چیزایی که به نظر خودم زیبا بوده بعد از ازدواجم دیگه اونا رو هم زیبا نمی بینم…. چون مورد تحقیر همسرم قرار گرفته م………………
   من خیلی بدبختم…. من خیلی گریه م می آد….
   یک آدم به درد نخور…. به درد هیچ کی نمی خورم…..
   چطوری می خوام اونوقت یار امام زمان باشم….. حضرت که آدمای بی حال و بی عزت نفس و دست و پاچلفتی که نمی خواد……..
   همه چیزم رو خانواده م ازم گرفته اند…………. همه ش با خواهرم مقایسه می شدم و همیشه اون بهتر از من بود….. آخه قیافه که دست خود آدم نیس….
   با این که توی اجتماع به نظر خیلی ها،آدم متوسط به بالایی هستم از نظر زیبایی ولی هیچ وقت باور نکرده ام.
   من هیچی برای بالیدن بهش ندارم……..هیچی

   1. ساره می گوید

    با سلام استاد عزیز و ممنون از مقاله و تست عزت نفس مثل همیشه عالی
    مرجان عزیز خواستم نتایج تستم رو با پاسخ دادن به شما مطرح کنم، من برای پاسخ به تست دو زمان گذشته نه چندان دور و حالم رو در نظر گرفتم، زمانی که یک دانش اموز بودم و شرایط فعلی من… حدس میزنم خیلی ها شرایط شما رو داشته باشن و علت اینکه خواستم جوابتون رو بدم این هست که خیلی از چیزهایی که گفتین برای منم اشناست، منم این مشکلات رو داشتم و دارم، گرچه فرد موفقی هستم اما به سختی واقعا به سختی شرایط فعلیم رو بدست اوردم
    نتایج تست رو بگم:
    من دانش اموز: ۲۳ از ۵۸ و من فعلی: ۳۷ از ۵۸
    این نتیجه به نظرم واقعا جالب هست و جالب تر اینکه از سال ۹۳ که با سایت دوست و استاد عزیز جناب بهرامپور اشنا شدم تا به حال رشد رو در خودم میبینم و خوب می دونم که یکی از دلایل اصلی این پیشرفت مطالعه و تمرین و تمرین و تمرین حیلی از محصولات باارزش ایشون بوده
    گرچه این عدد هم من رو راضی نمی کنه خودم میدونم هنوز هم نقاط تاریکی در وجودم هست، جاهایی که سالیان بوده و با دو سه سال تمرین و تلاش ناپدید نمیشه، اما دوست عزیز ازتون میخوام ادامه بدین، ازتون میخوام تسلیم نشین، ازتون میخوام خودتون رو باور کنید، ازتون میخوام تمرین کنید تمرین کنید و اینقدر تمرین کنید که جزئی از وجودتون بشه، تا زمانی که اون خاطرات بد خودشون رو به باور بدن، خیلی زمان میبره، خیلی مسیر سختی هست، اما دوست و خواهر عزیز من دارم نتیجه واقعی مطالعه و تمرین رو که (خودم)بودم رو خدمتتون عرض میکنم
    پس لطفا ناامید نشین، خسته نشین و ادامه بدین

 20. فاطمه می گوید

  با تشكر
  نتيجه :امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

  عزت نفس متوسط

 21. عطیه می گوید

  سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرانقدر و همکاران محترمشون
  در آزمون عزت نفس سطح متوسط بودم

 22. یاسمن می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)

  عزت نفس متوسط

 23. نسرین ندایی طوسی می گوید

  مرسی از سایت پر از انرژی تون امتیاز من ۴۰ از ۵۸

 24. حسین می گوید

  ۳۳ از ۵۸ متوسط

 25. داود قانعی می گوید

  امتیاز شما ۲۸ از ۵۸ است , (۴۸٫۲۸%)

 26. رضا می گوید

  امتیاز ۳۶ از ۵۸ عزت نفس متوسط

 27. شهین می گوید

  سلام نتیجه برای من
  امتیاز شما ۴۰ از ۵۸ است , (۶۸٫۹۷%)
  برخی سوالات گنگ بودن و غلط املایی هم چمدجایی داشت.
  البته من ۳۱ سالمه و نوجوان نیستم ولی بازم برخی سوالات رو متوجه نشدم.
  مرسی بابت تلاشتون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنونیم از اینکه در این آزمون شرکت کردید.
   می فرمایید در کدام سوالات دچار ابهام شدید؟
   با تشکر از شما

   1. شهین می گوید

    تشکر بابت توجهتون
    سوال ۵۰ و ۵۵

 28. مریم می گوید

  امتیازم ۳۳ از ۵۸
  ۵۶ درصد
  عزت نفس متوسط

 29. علیرضا می گوید

  امتیاز شما ۲۸ از ۵۸ است , (۴۸٫۲۸%)
  عزت نفس متوسط

  برای بالا بردن اعتماد به نفس چیکار باید کرد؟؟؟؟

 30. زهرا می گوید

  امتیاز ۲ از ۵۸
  عزت نفس قوی

 31. گلناز می گوید

  ۵۶٫۹ %عزت نفس متوسط

 32. حسام می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

 33. یگانه می گوید

  نتیجه آزمون ۴۱از ۵۸عزت نفس متوسط

 34. نعمتی می گوید

  امتیاز شما ۱۶ از ۵۸ است , (۲۷٫۵۹%)

  عزت نفس ضعیف

 35. حسين می گوید

  ٥١ از ٥٨ (٨٧..٩٣٪‏) عزت نفس متوسط

 36. Pouneh می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)

  عزت نفس متوسط
  Bayad bishtaresh konam

 37. مرادی می گوید

  امتیاز شما ۳۲ از ۵۸ است , (۵۵٫۱۷%)

 38. فاطمه می گوید

  سلام، من دانشجو هستم
  ٤٤ از ٥٨
  عزت نفس متوسط
  كه بيشترش به خاطر مسائل درسي بود چون بيشتر از خودم توقع دارم ولي در سطح بالا نيستم از نظر درسي تو بخش اين مسائل ضعيف بودم 🙁

 39. میلاد می گوید

  درود
  امتیاز شما ۱۸ از ۵۸ است , (۳۱٫۰۳%)

  عزت نفس ضعیف

  اخه چراااااااا؟

 40. Tahmine می گوید

  ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)

 41. محمدهادی می گوید

  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

  عزت نفس متوسط

 42. محسن می گوید

  امتیاز شما ۸ از ۵۸ است , (۱۳٫۷۹%)

  عزت نفس قوی
  من کلا با کسی حرف نمیزنم مخصوصا زمانی که مدرسه میرفتم ! الان چرا اینطوری شد !؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از اینکه آزمون را انجام دادید.
   خیلی دقیق متوجه منظور شما نشدیم و ممنون می شویم توضیحات بیشتری بفرمایید.

   1. محسن می گوید

    نتیجه آزمون من قوی شد در حالی که من اعتماد به نفس بسیار پایینی دارم چه برسد به عزت نفس ! من کلا فردی خجالتی هستم چطور ممکنه عزت نفس بالایی داشته باشم ؟

    1. یوسف محمودی مقدم می گوید

     سلام دوست نازنینم!!
     حتی اگر اشتباه هم باعث شده باشد که در چشم انداز خوبی قرار بگیرید، خود را به رسمیّت بشناسید. فراموش نکنید که ادیسون هم نامه ای برای مادرش آورده بود که او را خنگ و کم توان ذهنی معرفی میکرد. اما با هوشمندی مادرش به نابغه بزرگی تبدیل شد که توانست هر طرحی را که فکرش را بکنید تجاری سازی کند و اسم خود را در تاریخ جاودانه کند.
     خود را دوست داشته باشید و از خوداتن بیش از هر کسی مراقبت کنید و به خودتان عشق بورزید

 43. hasti می گوید

  امتیاز شما ۱۸ از ۵۸ است , (۳۱٫۰۳%)

 44. me می گوید

  امتیاز شما ۱۴ از ۵۸ است , (۲۴٫۱۴%)

  عزت نفس قوی
  به نظر خودم عزت نفسم زیر صفره. خیلی تعجب آور بود نتیجه

 45. منیب می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)
  عزت نفس متوسط

 46. عاطفه می گوید

  سلام برشما
  ممنونم ازتون
  امتیازمن ۳۸شد
  و عزت به نفس متوسط دارم….
  آقای بهرام پور واقعا آفرین به انرژی و مثبت بودنتون
  منم مجری ام
  اما نه انقدخوب مثل شما
  کلا ده جلسه مجری بودم
  ولی اطرافیان گفتن که راضی بودن

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   دوست عزیز برای موفّق بودن کاری به دیدگاههای اطرافیان و منجمله شخص من نداشته باشید و در مسیر خود حرکت کنید و راه بروید و راه بروید و راه بروید.
   بالاخره راه شما را به رسمیّت خواهد شناخت. مورد قبول دیگران واقع شدن هرگز قبل از اینکه خود، خودتان را به رسمیّت بشناسید نخواهد بود.
   نوشتید که من هم مجری هستم اما نه مثل شما خوب … ؟
   بگوئید من متفاوت اجرا میکنم.
   به ذهن خود آلارم برای پذیرش باورهای محدود کننده و موانع موفقیت ارسال نکنید.
   هرگز برای نمره دادن به خود ورقه خود را به دیگران ندهید که ببرند و در خانه شان اصلاح کنند و بیاورند. لااقل خود نیز در کنارشان باشید
   برایتان روزهای پرامیدی آروزمندم …

 47. آزاده میرزایی می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

  عزت نفس متوسط

 48. هدا جامی الاحمدی می گوید

  سلام نمیدونم چرا نتیجه خواستید اما من ۵۰درصد بودم

 49. یاسر می گوید

  امتیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

 50. فلاحی می گوید

  باتشکر از شما مثل همیشه عالی
  من همه پیشرفت ورشدم در مهارت های ارتباطی و فردیم را مدیون شما میدانم واقعا از شما بسیار بسیار متشکرم ؛
  فکر میکنم تمام محصولات شما عالی عمل میکنند علل خصوص کتاب از شنبه واقعا تاثیر گذار هست ؛ ممنون
  متیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

 51. فریبا می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)

  عزت نفس متوسط

 52. گیلی می گوید

  امتیاز شما ۴۶ از ۵۸ است , (۷۹٫۳۱%) فکر می کردم عزت نفسم بیشتر باشه جالب بود.

 53. عابد می گوید

  متیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%) متوسط

 54. زری می گوید

  ۱۱از۵۸….. بعد نوشته عزت نفس قوی!
  میشه لطفا درباره رابطه اعداد با ضعیف و قوی و متوسط بودنش توضیح بدید؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنون از اینکه در آزمون شرکت کردید.
   بعد از آزمون برای شما یک عدد نمایش می دهد و یک درصد.
   هر چه عددها پایین تر باشد عزت نفس قوی است.

 55. سعید پاکزاد می گوید

  امتیاز شما ۴۰ از ۵۸ است , (۶۸٫۹۷%)
  عزت نفس من متوسط
  خودم انتظار داشتم حداقل بالا باشه

 56. امیری می گوید

  امتیاز شما ۲۰ از ۵۸ است , (۳۴٫۴۸%)

  عزت نفس ضعیف

 57. امیر می گوید

  امتیاز ۳۲از۵۸ متوسط

 58. سمانه بدری می گوید

  با سلام
  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

  عزت نفس متوسط

 59. فریبا می گوید

  امتیاز ۵۲از ۵۸.

 60. محمدرضا میرزایی می گوید

  نوشته ۳از ۵۸ عزت نفس قوی!
  یعنی هرچه امتیاز کمتر باشه بهتره!؟
  البته چون مربوط به دانش آموزها بود به نظرم خیلی دقیق نیست

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از همراهی شما بسیار سپاسگزاریم.
   هر چه این امتیاز کم تر باشد نشان دهنده عزت نفس قوی می باشد،البته هیچ آزمونی نمی‌تواند یک انسان با این همه پیچیدگی را پیش بینی کند اما می تواند در ۹۹/۹۹% مواقع درست باشد.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 61. هادی می گوید

  امتیاز شما ۹ از ۵۸ است , (۱۵٫۵۲%)

 62. سروري می گوید

  ۲۳ از ٥٨، ٣٩،٦٦ ٪‏

 63. احمد می گوید

  امتیاز شما ۴۶ از ۵۸ است , (۷۹٫۳۱%)

 64. Sanaz می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)

  عزت نفس متوسط

 65. النا می گوید

  امتیاز شما ۳۵ از ۵۸ است , (۶۰٫۳۴%)

  عزت نفس متوسط

 66. غزاله می گوید

  امتیاز ۳۶، متوسط

 67. حمید می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)

  عزت نفس متوسط

 68. لیلی می گوید

  امتیاز شما ۲۷ از ۵۸ است , (۴۶٫۵۵%)
  عزت نفس متوسط

 69. motahare می گوید

  امتیاز شما ۱۶ از ۵۸ است , (۲۷٫۵۹%)

  عزت نفس ضعیف

 70. Sajad می گوید

  (۳۱٫۰۳%)

 71. علی می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 72. Monir می گوید

  امتیاز شما ۳۳ از ۵۸ است , (۵۶٫۹%)
  عزت نقس متوسط
  یه جورایی از خودم راضیم
  چون خیلی پیشرفت کردم 🙂

 73. Sepideh می گوید

  امتیاز شما ۱۸ از ۵۸ است , (۳۱٫۰۳%)
  عزت نفس ضعیف
  میدونستم نتیجه آزمونم همین میشه

 74. حامد شیشه گر می گوید

  خوب بود و جالب بود ولی اصلا قابل اتکا نبود.
  اعتماد به نفس فوق العاده ای دارم.
  ممنون از مستر بهرامپور :))

 75. حامدشیشه گر می گوید

  خوب بود و جالب بود ولی اصلا قابل اتکا نبود.
  اعتماد به نفس فوق العاده ای دارم.
  ممنون از مستر بهرامپور :))

 76. ع. می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)
  ممنونم بابت همه زحمت هاتون.
  اجرتون با امام زمان.
  در پناه حق

 77. پوریا می گوید

  ۳۰ از ۵۸
  تقریبا درسته

 78. فریدون می گوید

  نمره من ۵۳ از ۵۸ یعنی حدود ۹۲ درصد بود

 79. ابوالفضل می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)
  عزت نفس متوسط

 80. صیدال می گوید

  ۵۰ درصد
  عزت نفس متوسط

 81. سعید می گوید

  متیاز شما ۲۵ از ۵۸ است , (۴۳٫۱%)

  عزت نفس متوسط
  خداروشکر ضعیف نشدم،اما فک کنم اعتماد به نفسم به این خوبی نباشه

 82. بهرنگ می گوید

  سلام حسب دستور ،امتیاز ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)
  و عزت نفس متوسط

 83. ياسر می گوید

  امتیاز شما ۴۶ از ۵۸ است , (۷۹٫۳۱%)

 84. احمد می گوید

  سلام
  جالب بود
  ممنونم از شما
  امتیاز من ۵۴ از ۵۸ است , (۹۳٫۱%)

 85. معین ستایش می گوید

  سلام استادبهرام پورعزیز به نظرم ازمون نتیجه رو اشتباه میده من که باورم نمیشه امتیاز شما ۱۵ از ۵۸ است , (۲۵٫۸۶%)

 86. فرهاد می گوید

  با عرض سلام خدمت استاد محترم
  نتیجه تست ۴۱ از ۵۸ شد (۷۰/۶۹%) بسیار عالی بود مثل همیشه
  من راه شما استاد بزرگ و در پیش خواهم گرفت و شما برای من ی الگو خوب و عالی هستین .

 87. مهدی می گوید

  ۳۴ از۵۸
  عزت نفس متوسط

 88. یوسف محمودی مقدم می گوید

  پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت(SE)
  نتیجه

  امتیاز شما ۵۳ از ۵۸ است , (۹۱٫۳۸%)

  عزت نفس متوسط
  تصور میکنم طراحی یا ترجمه برخی سئوالات دقیق نبود و در پاسخ بله یا نه گفتن دچار تردید و اشکال می کرد.
  به هر تقدیر من عزّت نفس خودم را بسیار بالاتر از این می دانم و تصور نمیکنم متوسط برای من صحیح بوده باشد
  برای همه دوستان زندگی سرشار از عشق و غرور و سربلندی آرزومندم…

 89. مینا می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 90. سالار می گوید

  سلام نتیجه من امتیاز شما ۲۴ از ۵۸ است , (۴۱٫۳۸%)

  عزت نفس ضعیف

  راستش جواب های آقای یوسف محمودی مقدم خیلی خوب بود . یعنی من از جواب های ایشان بیشتر و بهترموضوع رو درک کردم . در پایان این مقاله یاد یه حدیث از امام علی افتادم :آدم پست از شرش در امان نباش. یعنی آدمی که پیش خودش خودش رو پست می دانه از انجام هر کار زشتی ابایی نداره . اگر ما پیش خودمان عزیز باشیم و ارزش خود را بالا بادنیم قطعا دنبال خیلی از گناهان و جرم یا جنایت و حتی مواد مخدر نخواهیم رفت. با تشکر

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   سلام دوست نازنینم
   خوشحالم که نوشته هام توجهت رو جلب کرده
   به نظر من پیامبران الهی همه برای این آمده اند که بگویند مواظب خودتان باشید و خود را دوست بدارید
   مراقب خودتان باشید، قلب مهربانی در سینه تان می تپد …

 91. sara می گوید

  امتیاز شما ۲۹ از ۵۸ است , (۵۰%)

  عزت نفس متوسط

 92. پریسا می گوید

  امتیاز شما ۳۹ از ۵۸ است , (۶۷٫۲۴%)

  عزت نفس متوسط

 93. محمد برزگری می گوید

  امتیاز شما ۱۵ از ۵۸ است , (۲۵٫۸۶%)

  عزت نفس قوی

 94. مالک می گوید

  امتیاز شما ۳۶ از ۵۸ است , (۶۲٫۰۷%)
  عزت نفس متوسط

 95. اکبر می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

 96. پژمان می گوید

  امتیاز شما ۴۲ از ۵۸ است , (۷۲٫۴۱%)
  عزت نفس متوسط

  تمام سوالات فقط بله و خیر داره و این خوب نیست
  موقعیت هایی توی زندگی آدم وجود داره که بین این دو حالت میتونه باشه
  ولی در هر صورت خوب بود
  با تشکر از آقای بهرامپور که با وبسایت مفیدی که داره به بنده کمک زیادی کردند تا مهارت های فن بیان خودم رو ارتقا بدم

 97. آرش محمدی می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۳۶ از ۵۸ است , (۶۲٫۰۷%)
  عزت نفس متوسط
  دوست دارم این امتیاز رو ارتقا بدم چی توصیه ای برام دارین

 98. راضيه می گوید

  امتيازم ۲۸

 99. شیما می گوید

  امتیاز شما ۳۸ از ۵۸ است , (۶۵٫۵۲%)

  عزت نفس متوسط
  سوالات خیلی کلی بود و نمیشد باهاشون خودت رو کندوکاو کنی. اما از اهمیتتون به نقطه ضعف های آدم های در حال رشد ممنونم.

 100. سمیرا می گوید

  نتیجه

  امتیاز شما ۴۲ از ۵۸ است , (۷۲٫۴۱%)

  عزت نفس متوسط

  سپاس از نگاه ارزشمندتان به دنیا جهت بهتر کردن آن

 101. زهرا می گوید

  عزت نفس متوسط، انتظارش رو داشتم,
  امتياز ۳۰ از ۵۸ (۷۲_۵۱%)

 102. مهناز می گوید

  امتیاز شما ۳۵ از ۵۸ است , (۶۰٫۳۴%)

 103. گلناز می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)
  عزت نفس متوسط
  ممنون بابت مقاله و تست و زحمات شما
  این تست برای چه رنج سنی است؟
  برخی سوالات به مواردی اشاره داشت که با در نظر گرفتن آن از جهات مختلف پاسخ به آن فرق می کرد. برای مثال در یکی از سوالها پرسیده شده بود که غالبا در کلاس احساس ناراحتی می کنم. اینکه این نارحتی از چه جنبه ای است فرق می کرد. مثلا ممکن است به خاطر خسته شدن جسمی و یا ذهنی زودهنگام غالبا کلاس ناراحت کننده باشد. ولی ممکن است ناراحتی در کلاس به خاطر حضور در جمع و نگرانی های دیگر باشد

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم از اینکه در آزمون شرکت کردید.
   آزمون رده سنی نداره ولی مثلاً بچه ۱۰ ساله اظهار نظرش راجع به این سوالات فرق دارد و بیشتر به درد افراد بالغ می خورد.
   تمام آزمون ها قطعی نیستند و به شرایط متفاوتی بستگی دارد و پاسخ این آزمون نیز نسبی می باشد.
   با تشکر از توجهتان

 104. وحید شریفی می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

  عزت نفس متوسط

 105. سمیه می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)

 106. سمیه می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)
  ممنون از زحماتتون

 107. مریم می گوید

  امتیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

  عزت نفس متوسط

 108. الهام می گوید

  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%) عزت نفس متوسط

 109. هادی می گوید

  امتیاز ۱۶ از ۵۸ است , (۲۷٫۵۹%) عزت نفس ضعیف

 110. mrabedi می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

 111. فاطمه قربانیان می گوید

  امتیاز ۴۱ از ۵۸
  عزت نفس متوسط

 112. samira می گوید

  امتیاز شما ۲۴ از ۵۸ است , (۴۱٫۳۸%)

  عزت نفس ضعیف

 113. هادی می گوید

  عزت نفس متوسط با درصد ۸۷٫۹۳% و امتیاز بنده از ۵۸ عدد ۵۱ است
  hadierfani.mihanblog.com

 114. محمد می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

 115. الهه می گوید

  امتیاز شما ۲۹ از ۵۸ است , (۵۰%)
  عزت نفس متوسط
  فک میکردم ضعیف باشه . بد نیست به هر حال مهمترین چیز داشتن اعتماد به نفسه و باید با تمام انرژی برای بهتر شدنش تلاش کنیم

 116. ا.ک می گوید

  امتیاز شما ۱۱ از ۵۸ است , (۱۸٫۹۷% قوی)فکر نمیکنید آزمون اشتباهی است وهیچ ربطی بین نمرات و میزان قوی بودن وضعیف بودن نیست یعنی کسی که امتیازش کمتراست قویتراست شاید هم سرکاریم همه شاید هم میخواهید به ما امتیازپائین ها روحیه بدهید

 117. علیرضا می گوید

  امتیاز من ۲۹ بود

 118. محمد اسماعیلی می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

  عزت نفس متوسط

 119. محمدمیبدی می گوید

  امتیاز شما ۵۱ از ۵۸ است , (۸۷٫۹۳%)

  عزت نفس متوسط

  ممنون از شما جناب بهرام پور بابت سایت و مطالب و ایده های بسیار جذابتون و ممنون از تیم همیشه همراهتون.
  من از نتیجه ای که گرفتم راضی ام ، اون چند درصد مابقیش هم با مطالعه و شناخت نقاطی که نیاز به تقویت دارند رو از بین میبرم.
  ایام به کام همتون..

 120. marichy می گوید

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%) متوسط

 121. آمنه می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

  عزت نفس متوسط

 122. کاوه می گوید

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

 123. کاوه می گوید

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

 124. مجید می گوید

  امتیاز ۴۱ از ۵۸

 125. sultan می گوید

  ۷۵٫۸۶%

 126. حمید می گوید

  امتیاز شما ۱۹ از ۵۸ است , (۳۲٫۷۶%)

  عزت نفس ضعیف

 127. ملیحه می گوید

  سپاسگذارم برای مطالب مفیدتون. عزت نفس متوسط. میخوام ببرمش بالااااااا :)))

 128. شاهرخ می گوید

  ۵۰ از ۵۸
  خدا وکیلی ۵۰ از ۵۸ متوسط محسوب میشه؟!!
  یه خورده اصلاحش کنین!

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پاسخ آزمون بر اساس درصد است و آن درصد نشان دهنده میزان عزت نفس است.

 129. امیرحسین می گوید

  ۴۰ از ۵۸

 130. محمد حسین می گوید

  امتیاز شما ۲۵ از ۵۸ است , (۴۳٫۱%)

  عزت نفس متوسط
  دور از انتظارم نبود ولی به لطف خداوند و تلاش خودم،استعداد ها و توانایی هام رو ارتقاء میدم تا عزت نفس و اعتماد به نفسم افزایش پیدا کند

 131. پویا می گوید

  سلام استاد خسته نباشید
  من روی نوع صدام و تن صدام حساسم و این خیلی عزت نفسم رو پایین میاره و باعث میشه که آروم حرف بزنم و بعضی جاها حرفم رو متوجه نشدن
  لطفا راهنماییم کنید که چطور میتونم درستش کنم
  با تشکر.

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   سلام بر شما پویای نازنین
   گام اول عزّت نفس پذیرش خود هست. اگر دوست دارید که تن صدا و خش دار بودن آن آنی باشد که دوستش دارید، باید ابتدا همان را به همان شکلی که هست بپذیرید و دوست داشته باشید. اگر ما از مرحله پذیرش خودمان را نرهانده باشیم و نتوانیم خود را دوست داشته باشیم هرگز نخواهیم توانست گامهای محکمی برداریم.
   به محض اینکه خود را دوست داشتیم ، بلافاصله جهان در کف اقبال تو خواهد بود و همانی خواهد شد که تو می خواهی.
   شادی و سربلندی پایه های زندگیت باشن

  2. نگار بهرامی می گوید

   دوست گرامي سلام
   به شما تبریک می گوییم که می خواهید کلام خود را با بیان بهتری به دیگران منتقل کنید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:
   چگونه صداي رسايي داشته باشيم؟
   همچنین در دوره غیرحضوری فن بیان و صداسازی به طول کامل در این زمینه صحبت شده و تمریناتی ارائه شده است.
   امیدواریم با انجام تمرینات به نتایج فوق العاده آن دست یابید
   بیش تر از یک نفر باشید.

 132. صادق شاه وردی می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

  عزت نفس متوسط

 133. جبرائيل فرهودي لاطران می گوید

  نتیجه

  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

 134. و می گوید

  امتیاز شما ۲۶ از ۵۸ است , (۴۴٫۸۳%)

  عزت نفس متوسط

 135. coraline می گوید

  امتیاز شما ۳ از ۵۸ است , (۵٫۱۷%)

  عزت نفس قوی!! چه جوری با امتیاز ۳ عزت نفس قوی دارم؟ من واقعا هیچ عزت نفسی توی خودم حس نمیکنم 🙁

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بله هر چه عدد کمتر باشد عزت نفس قوی تر است.
   چرا اینگونه فکر می کنید دوست عزیز؟
   شاید بد نباشد متن مقالات مرتبط در این زمینه را مطالعه بفرمایید.

 136. zs می گوید

  چشم استاد
  نتیجه

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

  عزت نفس متوسط

 137. Hassa می گوید

  ۹ از ۵۸

 138. محسن علیجان می گوید

  امتیاز شما ۴۲ از ۵۸ است , (۷۲٫۴۱%)
  بعضی از سوالات دو پهلو و مبهم بود.

 139. m sh می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 140. Most می گوید

  عزت نفس متوسط

 141. عاطفه می گوید

  ۳۲ از ۵۸
  ۵۵٫۱۷ %
  عزت نفس متوسط

 142. نرگس حسین نیا می گوید

  پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت(SE)
  نتیجه
  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

  عزت نفس متوسط
  سپاس گذارم خیلی وقت بود می خواستم این آزمون رو از خودم بگیرم اخه من روانشناسم فرصتی شد برای انجامش

 143. نیلوفر.ف می گوید

  امتیاز شما ۳۴ از ۵۸ است , (۵۸٫۶۲%)

  عزت نفس متوسط

 144. الهه می گوید

  امتیاز شما ۳۴ از ۵۸ است , (۵۸٫۶۲%)

  عزت نفس متوسط
  نکته جالبش اینجاس که من در حال دفاع از رساله دکتری و تدریس در چند دانشگاه هسنم اما عزت نفس داغونی دارم

  1. یوسف محمودی مقدم می گوید

   دوست عزیز چرا میگین که عزّت نفس داغونی دارین؟!!!
   آیا می دونین صرف همین گفته این سیگنال رو در مغزتون تولید میکنه که من عزیزالنفس نیستم و خب اگر عزیزالنفس نباشید مشکلات بسیار زیادی پیدا خواهید کرد.
   من حتی دیپلم هم ندارم. اما شما در حال دفاع از رساله دکتری هستین. در واقع شما جزو کمتر از یک درصد جمعیت تحصیل کردگان عالی مملکت هستین و در دم دست نصب برای مسئولیت عالی در کشور هستین. این پتانسیل خیلی عالی و فوق العاده ای هست برای شما. فارغ از آن شما توانسته اید در بین کمتر از یک درصد های مملکت قرقر بگیرید.
   چرا همین ها را دلیلی و سند مدّعایی برای تقویت عزّت نفس خود نمی کنید و با استناد به یک تستی که من هم معتقدم احتمالاً در طرّاحی یا ترجمه آنها دقت نظر زیادی انجام نگرفته، عزیزالنّفس بودن خود را با چالش مواجه می کنید؟
   دوست دارم نوشته ای دیگر از شما مطالعه کنم و عزّت نفس تان را نه از تست ها و نه از ادّعایتان، بلکه در توانائی تان که متجلّی شده مشاهده کنم و لذّت ببرم.
   قطعاً سایر کاربران سایت نیز این حس را دوست دارند و منتظر این زایش خواهیم بود.
   فرخنده و مسعود باشید
   لبخند از لبانتان کم مباد

   1. الهه می گوید

    سلام، و ممنون از پاسخ تون
    این تعاریف و تمجیدها رو همه بهم میگن و خیلی هم از شما ممنونم اما دیدگاه من به خودم اینجوری نیست. تلاش خیلی زیادی کردم تا بهتر بشم اما یه ایراد گرفتن ساده کافیه تا دوباره اعتماد بنفس و عزت نفس و همه چی به صفر برسه

 145. zohreh می گوید

  امتیاز ۴۵ از ۵۸ (۷۷٫۵۹%)

  عزت نفس متوسط

 146. جلیل می گوید

  این مقاله نبود یه کتاب بود عزت نفس متوسط البته یه سری سوالات ابهام داشت

 147. مصطفی می گوید

  ۳۱ از ۵۸٫٫از خودم مایوس شدم

 148. علی می گوید

  ۳۰ از ۵۸ عزت نفس متوسط

 149. صالح می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۲۹ از ۵۸ است , (۵۰%)

  عزت نفس متوسط

 150. فاطمه می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 151. sajjadjavan می گوید

  امتیاز شما ۱۶ از ۵۸ است , (۲۷٫۵۹%)

  عزت نفس ضعیف

 152. soltani می گوید

  امتیاز شما ۴۶ از ۵۸ است , (۷۹٫۳۱%)
  متوسط
  درود برشما
  تستی که گذاشتید خوب بود برا من
  اما یک سری سوالات مشکل ساز بودن برا من
  یک سری سوالات هستن که همیشه بله یا خیر ندارند بلکه ” معمولا” پاسخ آنهاست یا ” نظری ندارم” یا هیچ کدام”
  طبیعتا پاسخی رو که ثبت میکنم حالت ۵۰ ۵۰ داره
  بعد از انجام تست متوجه شدم مرعوب یعنی چی :-)))

  1. دانشجو می گوید

   حالا مرعوب یعنی چی؟!

   1. soltani می گوید

    مرعوب
    لغت نامه دهخدا

    مرعوب . [ م َ ] (ع ص ) نعت مفعولی از رعب . رجوع به رعب شود. ترسانیده . (منتهی الارب ) (از اقرب الموارد). ترسانیده شده . (غیاث ). ترسیده . هراسیده . ترسانده شده . ترسان . بیم زده . مذعور. بیم کرده شده . بیم داده شده . بیمناک : رعیت بلدان ازمکاید ایشان مرعوب و لشکر سلطان مغلوب . (گلستان ).
    – مرعوب ساختن ؛ ترساندن . بیم زده کردن . مذعور ساختن . مرعوب کردن . پر بیم کردن .بیم دادن .
    – مرعوب شدن ؛ ترسیدن . بیم زده شدن . مذعور گشتن . پر بیم گشتن .بیمناک گشتن .
    – مرعوب کردن ؛ مرعوب ساختن . ترساندن . بیم زده کردن . بیم دادن .

    1. دانشجو می گوید

     ترسیدم! مرعوب شدم! هراسیدم! بیم زده شدم از پاسخ طولانیتون 🙂

 153. زهرا می گوید

  نمیدونم

 154. دانشجو می گوید

  ۳۳

 155. الهه یکتاپرست می گوید

  با سلام و آرزوی توفیق روز افزون برای شما بزرگوار
  نمره اینجانب ۵۰ از ۵۸ می باشد
  ولی وقتی به نمرات نگاه کردم ۳۲ و ۵۰ از نظر دسته بندی در یک گروه قرار گرفتند یعنی متوسط
  به نظرم در این تست نیاز به اصلاح دسته بندی به صورت پنج دسته:
  بسیار ضعیف، ضعیف، متوسط، خوب و عالی وجود دارد

 156. م می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

 157. farshid می گوید

  امتیاز شما ۴۵ از ۵۸ است , (۷۷٫۵۹%)

  عزت نفس متوسط

 158. محمد می گوید

  ۴۷ از ۵۸ امتیاز

 159. سمیرا می گوید

  ۳۴ از ۵۸ عزت نفس متوسط

 160. زماني می گوید

  ٤٢از٥٨

 161. فریا می گوید

  سلام
  با ۵۵درصد، عزت نفس متوسط.

 162. راضيه عبدالكريم می گوید

  امتيازم ٣٠ از٥٨شد

 163. محمدرضا انصاری می گوید

  نتیجه

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

  عزت نفس متوسط

 164. محمد می گوید

  امتیاز شما ۳۷ از ۵۸ است , (۶۳٫۷۹%)

  عزت نفس متوسط

 165. سحر رحیم پور می گوید

  ۳۸ از ۵۸

 166. عارفه سیدعبدالهی می گوید

  ۲۷ از ۵۸ عزت نفس متوسط۴۶٫۵۵%
  با حرف ها و تمریناتتون تازه این شدم من وسواس فکری شدید داشتم افسردگی حاد داشتم و وضعیت تحصیلی و زندگیم داشت به سمت نابودی میرفت شما مثل فرشته ی نجات تو زندگیم باعث تحول شدین خداروشکر تونستم رها شم اومدم نمایشگاه کتاب و انسان ۲۰۲۰ و خریدم قیلشم از شنبه رو خونده بودم که واقعا درس منو متحول کرد ینی نمره ی ۹ من تبدیل به ۱۸ شد با خوندن این کتاب بعدم سمینار ارتباط موثر حال منو خیلی خوب کرد زندگیتون پراز اتفاقای خوب خیلی دعاتون میکنم

 167. رضا رضایی مصدق می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

 168. eisa می گوید

  ۲۹ از ۵۸ است , (۵۰%)

 169. معصومه می گوید

  امتیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

 170. فاطمه علیخواه می گوید

  ۶۸ درصد
  عزت نفش متوسط

 171. حسین می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

 172. محمدحسين شهريار می گوید

  امتیاز شما ۴۴ از ۵۸ است , (۷۵٫۸۶%)

  عزت نفس متوسط

 173. فاطمه دوالفرخی می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)
  عزت نفس متوسط.
  نتیجه مطابق انتظار.
  بابت سایت خوبتون متشکرم.

 174. زیبا می گوید

  ۲۷ درصد اعتماد بنفس ضعیف

 175. حسین می گوید

  عزت نفس ضعیف

 176. MJS می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

 177. راحیل می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 178. مهدی عبادات می گوید

  امتیاز شما ۴۲ از۵۸ است (۷۲٫۴۱%)
  عزت نفس متوسط

 179. صدرا می گوید

  با سلام و تشکر
  امتیاز من ۸ از ۵۸
  عزت نفس قوی
  امتیاز بالا خوبه یا پایین؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم که آزمون را انجام دادید.
   بله دوست عزیز

   1. صدرا می گوید

    با تشکر از همراهی همیشگی شما
    بله یعنی امتیاز بالا خوبه؟؟
    امتیاز من ۸ شد اما نوشت قوی

    1. نگار بهرامی می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     امتیاز هر چه پایین تر باشد به عزت نفس قوی نزدیک تر است.
     ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
     بیش تر از یک نفر باشید.

 180. رضا می گوید

  ۲۰ از ۵۸٫ (۳۴درصد). ضعیف.
  خب انتظارش رو داشتم. ولی الان میدونم خیلی چیزا رو باید تغییر بدم.
  از دوست عزیز و خوبم استاد بهرام پور سپاسگزارم.

 181. معصومه می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)

  عزت نفس متوسط

 182. بابک می گوید

  پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت(SE)
  نتیجه

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

  عزت نفس متوسط

 183. صادق می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

 184. الی می گوید

  سلام. درست طبق انتظارم شد: ۱۹ از ۵۸ , (۳۲٫۷۶%) عزت نفس ضعیف.
  تا ۸ سال پیش بسیار فرد پرانرژی و خوش بینی بودم و برای صحبت و ابراز وجود در جمع کمترین مشکلی نداشتم. اما بعد از اتفاقاتی، فردی شدم کاملا غمگین ،گوشه گیر و خجالتی که حتی در جمع های خانوادگی هم کمتر حضور پیدا میکنم. بودن در کنار دیگران برایم آزاردهنده است و بعضی اوقات حتی برای چندماه هم از خانه خارج نمیشوم. بیشتر از هرچیزی با خودم مشکل دارم و از خودم به طور کامل متنفر هستم. کاملا ناامیدم و به آینده بدبین…
  به افرادی که امتیاز بالایی آوردند غبطه میخورم،خوش به حالشون

 185. زهرا معینی می گوید

  سلام بسیار از مباحث و ارائه ها سپاسگذارم. عزت نفس من متوسط ۴۴از ۵۸——-۷۵%-۸۶%

 186. Mobina می گوید

  امتیاز شما ۳۳ از ۵۸ است , (۵۶٫۹%)

  عزت نفس متوسط
  ممنونم
  خب من نوجوان نیستم ولی دوست داشتم این آزمون رو انجام بدم، و بعضی از سوالاتی که مطرح شده بود برای من گنگ بود و نمی دونستم بله جواب بدم یا خیر اما جواب دادم
  و یک خواسته دیگر هم دارم اگر میشه قسمت پاسخ دهید رو در بالای نظرات بگذارید که مجبور نشیم کنترل اند ! بزنیم بیاییم پایین :)) با سپاس

 187. روح الله تقدسی می گوید

  با سلام، امتیاز من ۵۱ از ۵۸

 188. mr می گوید

  ۸از۵۸

 189. میلاد می گوید

  سئوال شماره ۴۴ ک در کلمه منزل اضافه است (( ۴۴- در مکنزل هیچکس به من توجه زیادی نشان نمیدهد ))

  نتیجه آزمون ۷۷٫۳۸%

 190. marya می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

 191. مهشید می گوید

  امتیاز شما ۵۲ از ۵۸ است , (۸۹٫۶۶%)

 192. بهروز می گوید

  سلام
  نتیجه آزمون من ۲۷ از ۵۸ است , (۴۶٫۵۵%)
  عزت نفس متوسط
  سپاسگذارم

 193. فریبا می گوید

  پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت(SE)
  نتیجه

  امتیاز شما ۳۶ از ۵۸ است , (۶۲٫۰۷%)

  عزت نفس متوسط

 194. حدیثه می گوید

  عزت نفس متوسط

 195. علی می گوید

  امتیاز شما ۲۶ از ۵۸ است , (۴۴٫۸۳%)

  عزت نفس متوسط 🙁

 196. حسن می گوید

  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

 197. سارا می گوید

  امتیاز شما ۳۶ از ۵۸ است , (۶۲٫۰۷%)

  عزت نفس متوسط

 198. علیرضا مهربانی می گوید

  سوالاش زیاد بود …و …تک امتیازی ..که خستع کننده بود ….نتیجه هم که عالی در اومد …چه قدر من عزتمندم

 199. نیوشا می گوید

  امتیاز شما ۲۵ از ۵۸ است , (۴۳٫۱%)

  عزت نفس متوسط

 200. پویا می گوید

  متوسط

 201. مسیح می گوید

  همچون گذشته بسیار عالی و پر محتوا نمره آزمونم هم ۴۸ از ۵۸ متوسط
  شاداب و پر انرژی باشید
  با تشکر

 202. محسن می گوید

  امتیاز شما ۳۵ از ۵۸ است , (۶۰٫۳۴%)

  عزت نفس متوسط

 203. اهورا هاشمی می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)

 204. mr می گوید

  ببخشید هرچی امتیاز پایینترباشه عزت نفس بالاتره ؟اخه من هربار ازمون انجام میدم میزنه عزت نفس قوی .ولی خودم فکر میکنم عزت نفسم پایینه .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   سلام دوست عزیز
   هر چه عزت نفس قوی تر باشد عدد پایین تر است.
   با تشکر از اینکه در آزمون شرکت کردید.

 205. مهتاب می گوید

  امتیاز شما ۲۱ از ۵۸ است , (۳۶٫۲۱%)

  عزت نفس ضعیف
  اگر مطلب مفیدی دراین باره دارید. خوش حال می شوم برایم بفرستید.

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   در خصوص عزت نفس شما می توانید مقالاتی که در لینک زیر قرار دارد را مطالعه کنید:
   عزت نفس چیست؟
   تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس
   موفق باشید.

 206. حسین می گوید

  سلام
  ازمقاله بسیار خوبتان سپاسگزاروممنونم
  امتیازم ۲۷ از ۵۸ است(۴۶/۵۵%)

 207. افشین می گوید

  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

  عزت نفس متوسط

 208. فائزه می گوید

  ۳۳ از ۵۸!

 209. محمد می گوید

  امتیاز شما ۱۵ از ۵۸ است , (۲۵٫۸۶%)

  عزت نفس قوی

 210. شکوری می گوید

  امتیاز شما ۲۵ از ۵۸ است , (۴۳٫۱%)

  عزت نفس متوسط
  بنظرم نباید سه دسته اش کرد (۸۶.۲۱%) رو هم متوسط شد

 211. یکتا می گوید

  امتیاز شما ۳۸ از ۵۸ است , (۶۵٫۵۲%)
  ممنون از مطالب مفیدتون

 212. زهرا فراست می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

 213. احمد می گوید

  ۱۹ از ۵۸ (۳۲٫۷۶%)ضعیف

 214. sahar می گوید

  مقاله بسیار خوب و کاربردی ای بود ممنون از مطالب مفیدتون
  امتیاز من ۲۷ از ۵۸ است , (۴۶٫۵۵%)
  متوسط

 215. khatereh می گوید

  امتیاز شما ۸ از ۵۸ است , (۱۳٫۷۹%) نوشته عزت نفس قوی

 216. فاطمه می گوید

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

 217. farshid می گوید

  امتیاز شما ۳۳ از ۵۸ است , (۵۶٫۹%)

  عزت نفس متوسط

 218. monir می گوید

  ۳۸ از ۵۸
  عزت نفس متوسط

  چكار كنم كه روحيمو تقويت كنم در كنار همه نامردي هاي كاري ؟
  من خيلي سعي ميكنم خودمو به چالش بكشم در جلسات و ياكلاس ها
  گاهي بدون اضطراب خوب بيان ميكنم حرفامو
  ولي تعداد كه از ۱۰ نفر بيشتر بشه اضطرابم زياد ميشه خود به خودي
  اصلا هم همچين حسي ندارم كه ازكسي كمترم
  اتفاقا ميدونم بهتر از بقيه ميفهمم و قشنگتر صحبت ميكنم . ولي احساس ميكنم يه تلقين هست كه سراغم مياد.
  لطفا راهنماييم كنيد .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که اهل یادگیری هستید و برای آموزش خود وقت می گذارید.
   پیشنهاد می کنیم برای شروع مطلب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   امیدواریم در هر جا که هستید بتوانید بهترین باشید و صحبت های فوق العاده ای داشته باشید.

 219. س می گوید

  امتیاز شما ۲۷ از ۵۸ است , (۴۶٫۵۵%)

  عزت نفس متوسط

 220. مریم می گوید

  امتیاز شما ۶ از ۵۸ است , (۱۰٫۳۴%) عزت نفس قوی

 221. س.احمدی می گوید

  امتیاز شما ۳۱ از ۵۸ است , (۵۳٫۴۵%)

  عزت نفس متوسط
  سوالات ابهام داشتند.

 222. م می گوید

  پرسشنامهْ عزت نفس کوپراسمیت(SE)
  نتیجه
  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)

 223. احسان می گوید

  عزت نفس ضعیف من به گذشته بر میگرده به بی توجهی از دیگران و گوشه گیری وهمیشه برای افکار و علایق شخصیم کسی اهمیت نمی گذاشت همیشه تخریب شدم تا تشویق

 224. محمد می گوید

  امتیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

 225. عارفه می گوید

  ۳۳ از ۵۸
  متوسط

 226. شکوفه می گوید

  ۶۸٫۹۷%
  عزت نفس متوسط.
  ولی یه سوال داشتم.
  من در خیلی از موقعیت ها ممکنه حقوق دیگران رو کمی مهم تر از خودم بدونم.آیا با رفع مشکل عزت نفس این موضوع هم حل میشه؟ ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   تا حدودی این مورد به عزت نفس نیز مربوط می شود.
   با تشکر از توجهتان

 227. نسترن می گوید

  امتیاز شما ۵۰ از ۵۸ است , (۸۶٫۲۱%)
  عزت نفس متوسط

 228. سارا می گوید

  متوسط و میزان:۵۳٫۴۵
  ازز حمات دکتر بهرامپور عزیز کمال تشکر رو دارم.

 229. سارا می گوید

  ۲۱ ضعیف
  خودم میدونم که اعتماد ب نفسم کمه و ازین موضوع واقعا دارم عذاب میبینم کاش بشه که من خوب شم
  فیلمای شما رو نگاه کردم و واقعا نکات مثبتی توش بود که تونستم بهتر بشم ..خیلی مننون که اینقدر دلسوزانه به همه کمک میکنین مرسییی

 230. فاطمه می گوید

  ۳۲ از ۵۸….
  یعنی ضعیفه؟؟؟

 231. محمد می گوید

  امتیاز شما ۴۷ از ۵۸ است , (۸۱٫۰۳%)
  سلام
  نتیجه خوب بود
  من در خانواده و دانشگاه نسبتا از عملکرد خودم راضی هستم ولی تصمیماتی که میگیرم و براشون برنامه ریزی میکنم گاهی اوقات مطابق میلم پیش نمیرن
  دوست دارم از فرصت هایی که خدا در اختیارم گذاشته نهایت استفاده رو کنم.
  فک کنم مشکل از محکمتر نبودن اراده ام هست
  اگر مطلبی داشته باشید که کمکم کنه ممنون میشم

 232. ابوالفضل می گوید

  امتیاز شما ۴۹ از ۵۸ است , (۸۴٫۴۸%)

  عزت نفس متوسط
  خوبه .راضیم.ولی تلاش می کنم بیشتر هم بشه.

 233. علی قربانی می گوید

  امتیاز شما ۳۶ از ۵۸ است , (۶۲٫۰۷%)

 234. صغری از اهواز می گوید

  با تشکر از شما بد نبود ولی این آزمون برای من که متولد ۱۳۴۸ هستم و سرپرست خانواده هستم و ۲۵ سال سابقه کار دارم خیلی ضعیف بود منتظر جواب شما هستم
  با شتکر مجدد
  صغری از اهواز
  شنبه ۱۶ مرداد ۹۵ ساعت سه بامداد

 235. zahra می گوید

  امتیاز شما ۴۳ از ۵۸ است , (۷۴٫۱۴%)

  عزت نفس متوسط

 236. فرزانه می گوید

  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)
  سلام استاد عزیز
  چرا با امتیاز ۴۸ عزت نفس متوسط زد؟؟ در حد خودم فکر میکنم اعتماد به نفسم بالا باشد.. ولی با راهنمایی هایی استاد سعی میکنم حداکثر اعتماد به نفس و عزت نفس را به دست بیارم.
  سپاس از استاد بهرامپور عزیز به خاطر تمام زحماتشون

 237. محمد می گوید

  امتیاز شما ۲۴ از ۵۸ است , (۴۱٫۳۸%)
  عزت نفس ضعیف…
  با تشکر از شما

 238. محمد می گوید

  ۲۸ از ۵۸
  عزت نفس متوسط

 239. mehrsa می گوید

  امتیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

 240. دانیال نمازی می گوید

  امتیاز شما ۴۰ از ۵۸ است , (۶۸٫۹۷%)

 241. شیرین می گوید

  متوسط

 242. زهرا می گوید

  سلام.
  عزت نفس متوسط
  ممنون از سایت خوبتون

 243. محمد می گوید

  با سلام
  امتیاز من ۳۲ شد. یکی از مشکلات اصلی بنده علاوه بر اینکه در سخنرانی در جمع دارای ترس هستم اینه که تو کارها نمیتونم یک مورد ثابت رو دنبال کنم و مدام از این شاخه به اون شاخه میپرم. البته استعداد خوبی در فراگیری دارم ولی متاسفانه به دلیل عدم تمرکز بر روی یک فعالیت خاص به جای تخصص در یک زمینه، دانش کم عمق در زمینه های گوناگون دارم. به نظرتون چه راهی هست برای حل این موضوع؟
  سپاس از سایت عالی شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بله قطعاً راهی هست و باید تلاش کنید که روی یک زمینه تمرکز کنید و هر وقت متخصص شوید دنبال زمینه های دیگر مرتبط با حیطه تخصصی تان بروید.
   بیشتر از یک نفر باشید.

 244. عصمت الله می گوید

  متیاز شما ۴۱ از ۵۸ است , (۷۰٫۶۹%)

  عزت نفس متوسط

 245. محمد صادق می گوید

  ۷۲٫۴۱%

 246. مریم می گوید

  ۲۰از ۵۸ , (۳۴٫۴۸%)
  عزت نفس ضعیف
  متشکرم از سایت خوبتون (:

 247. رضاجهانی می گوید

  امتیاز شما ۱۴ از ۵۸ است , (۲۴٫۱۴%)

  عزت نفس قوی

 248. آیدا می گوید

  امتیاز شما ۵۳ از ۵۸ است , (۹۱٫۳۸%)

 249. مهرزاد می گوید

  امتیاز شما ۵۳ از ۵۸ است , (۹۱٫۳۸%)

 250. شهلا می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۸ از ۵۸ است , (۸۲٫۷۶%)

  عزت نفس متوسط

 251. علی می گوید

  ۲۹ از ۵۸

 252. مجتبی می گوید

  امتیاز شما ۲۶ از ۵۸ است , (۴۴٫۸۳%)

  عزت نفس متوسط

 253. مجید می گوید

  ۳۳ از ۵۸(۵۶٫۹%)
  عزت نفس متوسط
  سپاس فراوان از الطافتان