چگونه صحبت کنیم تا به کار ما رسیدگی کنند؟

24

چگونه صحبت کنیم تا به کار ما رسیدگی کنند؟

برای همه ما پیش آمده، در شرایطی قرار گرفته ایم که دوست داشتیم در آن زمان به درخواستمان رسیدگی کنند و کارمون انجام بشه، اما شاید به دلیل اینکه درخواست مان را به خوبی مطرح نکردیم یا خیلی عوامل دیگر کار انجام نشده است. در این ویدئو آموزشی قصد داریم بگوییم که چگونه صحبت کنیم تا به کار ما رسیدگی کنند و در ادارات و موسسات وقتی درخواستی داریم کار ما راه بیفتد.

مطمئناً با عمل به تکنیک های گفته شده می توانیم کاری کنیم که دیگران سریع به درخواست مان رسیدگی کنند.

از طریق لینک زیر می توانید این فیلم آموزشی را که در جلسه شانزدهم دوره مدرسه استادی بندرعباس برگزار شده است دانلود و مشاهده نمایید:

امیدوارم که از دیدن این فیلم لذت ببرید.

 

برای دانلود فیلم کافیست اینجا کلیک کنید

متن فیلم چگونه صحبت کنیم تا به کار ما رسیدگی کنند؟

به نام خدا، سلام دارم خدمت شما همراهان عزیز وب سایت بیشتر از یک نفر

من محمد پیام بهرام پور هستم و قصد دارم در فیلم تکنیک های خیلی کاربردی رو به شما بگم که چطور در ادارات و موسسات کارتون راه بیفته. وقتی یک درخواستی دارید که این کار انجام بشه. البته گفتنی هست من قصد داشتم این فیلم رو حتما من حتما امروز ضبط کنم چون هیچ فرصتی برای ضبط این فیلم نبود، از همراهان عزیز دوره مدرسه استادیبندرعباس که برخی شون رو اینجا مشاهده می کنید خواستم که اینجا باشند و بصورت عملی نحوه فیلم برداری رو هم مشاهده کنند.

خیلی از دوستان من توی دوره دانشگاه از من خواستند که راهکارهایی رو بهشون بگم که چطوری کارمون رو تو دانشگاه اینقدر سریع راه میندازند.

با مسئول آموزش ارتباط خیلی خوبی دارم، ازش می خوام درسها رو جا به جا می کنه، کاری که امکان نداره برای هیچ کسی انجام بدن رو خیلی راحت انجام میده و خیلی وقت ها دیدم افراد خیلی زیادی تو صف هستن تا من میام و صحبت می کنم کار همه ی اونها رو هم در کنار کار من راه میندازن.

من شخصا ۱۰۰ درصد از این موضوعات جواب گرفتم ولی اصلا متوجهش نبودم که شاید گفتن این موضوعات به دیگران هم می تونست کمک بکنه تا چند نفر از دوستان هم از من خواستن تا این موضوع رو مطرح کنم.

البته نمی گم که با این موضوعات ۱۰۰ درصد هر کار اداری رو می تونید انجام بدید اما من شخصا نتایج بسیار خوبی گرفتم و می تونم بگم که تا حالا دفعه ای نبوده که نتیجه ای از این روش ها نگرفته باشم.

اولین راهکاری که به من کمک می کنه این هستش که شرایط اون فرد رو درک می کنم البته به این معنی نیستش که بهش حق میدم هر کاری بخواد انجام بده، نه ولی شرایطش رو درک می کنم، دقیقا متوجه هستم که اون چه سختی هایی داره به عنوان مثال وقتی می بینیم که در روز، ۱۰۰ نفر، ۲۰۰ نفر مثل من میان این درخواست رو دارند با چهره عبوس متوجه میشم که شرایط خیلی ساده ای نداره و دشواری ها ی خاص خودش رو داره.

مورد بعدی این هستش که کمی با اون فرد همگامی می کنم. به این معنی که اول یک اتفاق مشابه رو پیدا میکنم اتفاقی که حالا یک شباهتی بین من و اون فرد ایجاد می کنه مثلا بهش میگم که واقعا خدا قوت می گم اینکه از صبح همه با عبوس و طلبکار میان سراغتون، یک اعصاب فولادی می خواد که ماشالله شما خیلی خوبید که الان دارید لبخند میزنید. وقتی چنین موضوعی رو بگم اون فرد احساس همگامی با من می کنه و حس بهتری داره یا مثلا یک مشکل اون فرد رو مطرح بکنیم و بگیم ای کاش مسوولین براتون این مشکل رو رفع بکنند. مثلا کسی که تو قسمت آرشیو کار می کنه بگیم: واقعا سخت نیست بین این همه سند و برگه شما دنبال یک کاغذ بگردید؟، ان شاالله که زودتر اینو الکترونیکی بکنند که شما اینقدر به زحمت نیفتید.

همین که با اون فرد همگامی بکنیم و راجع به یک  مشکل اون فرد صحبت کنیم و بگیم ای کاش مشکل رفع بشه یا سختی کار اون فرد رو ببینیم و بهش خدا قوت بگیم، خودش می تونه به ما خیلی خیلی کمک کنه.

مورد دوم که بسیار کلیدی هست، زدن لبخند و خدا قوت هست. پیشنهاد می کنم از واژه خسته نباشید استفاده نکنید و ببینید چقدر اثر بخشه. همه با چهره عبوس میان کار اداری شون انجام شه. طلبکار، شما با لبخند میاید و میگید خدا قوت. ببینید چقدر نتیجه خوب می گیرید.

بعدی به جای اینکه به شخص دستور بدید بگید این کارو بکن، اینو امضا می کنید یا اینو زحمت می کشید بگید که میشه منو راهنمایی کنید یعنی به جای زحمت دادن، درخواست راهنمایی داشته باشیم.

با درخواست راهنمایی می بینید که اشخاص دوست دارن مارو راهنمایی کنند ولی هیچکس دوست نداره بهش دستور بدیم، پس اگر کمک بخوایم احتمال اینکه کار ما رو راه بندازند خیلی زیاده اما اگر دستور بدیم احتمال راه انداختن کار ما خیلی کم هست.

پیشنهاد بعدی من این هست: حتی وقتی با کسی کاری نداریم ازش تشکر بکنیم. مثلا یکبار میانه های ترم بود، در اتاق اموزش رو باز کردم، وارد اناق آموزش شدم، به کارشناس آموزش گفتم که: مسئول عزیز، من فقط اومدم ازتون تشکر کنم همه دم انتخاب واحد و وقتی کارشون لنگ شماست میان تشکر می کنند من گفتم بیام بی دلیل بیام بهتون یه خدا قوت بگم. کاری رو کردم که هیچ کسی تو اون همه سالیانی که مدیر آموزش اونجا حضور داشت، ندیده بود و همین باعث شد که یک ارتباط خیلی خوبی شکل بگیره.

پس شما می تونید بی دلیل از افراد تشکر بکنید و ببینید که چه نتیجه خوبی برای شما به ارمغان خواهد اورد.

و نکته بعدی تشکر بعد از انجام کار هست. خیلی ها وقتی کارشون انجام میشه دیگه سریع میرن و محل رو ترک می کنند ولی یادمون باشه کارمون که انجام شد برگردیم به اون اتاقی که شخص کارمون رو انجام داده ازش تشکر بکنیم و بگیم که واقعا از لطفت ممنونم. این کمک می کنه که دفعه های بعد اون شخص کار ما رو با علاقه انجام بده.

و باز هم پیشنهاد می کنم به جای دستور دادن یا سوال کردن، درخواست کمک بکنید. یعنی به شخص بگید میشه به من کمک بکنید من  این کار امروز رو انجام بدم؟ معمولا افراد خیلی راحت کمک می کنند ولی وقتی بهشون دستور میدیم یا سوال می پرسیم و منتظر جواب هستیم یک گارد می گیرند.

من از این روش ها استفاده کردم و اکثر اوقات جواب خیلی خوبی گرفتم. احتمال میدم اگر از این روش ها استفاده می کنید و جواب خیلی خوبی نگرفتید شاید هنوز به قدر کفایت هنوز تسلط ندارین یا اینکه این کار رو درست انجام نمی دید و مطمئنم با درست انجام دادن این تکنیک ها می تونید حداقل از ۵۰ درصد موارد بهترین نتیجه رو بگیرید.

ممنون که با ما همراه بودید و امیدوارم که بیشتر از یک نفر باشید…

مرسی از شما و ممنونم.

برای دانلود متن فیلم کافیست اینجا کلیک کنید

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 24 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. پیام سلیمیان می گوید

  با سلام خدمت همه اعضای مثبت یکی
  در ابتدا سپاسگذاری می کنم از جناب بهرام پور به خاطر مطالب زیبایی که ایشون بیان کردند.دیدن دنیا از زاویه دید سایرین واقعا تکنیک بسیار جالبی هست.حتی در مذاکره با همسر، وقتی فقط انسان اهداف خودش را در ذهنش دارد و انها را بیان می کند طرف مقابل حالت دفاعی به خودش می گیرد ولی وقتی از زاویه دید طرف مقابل بیان می شود مسلما اثر بخش خواهد بود.
  بیشتر از یک نفر باشید

 2. شافیه فرخنده طالع می گوید

  باسلام وعرض ادب خدمت استادبزرگواروارجمند جناب آقای بهرام پوروتمام دست اندرکاران مجموعه مثبت یک .جاداردهمین جااززحمات بی دریغ وخالصانه شماوتمام همکارانتون بخاطرارسال فایلهای آموزشی مفیدوتاثیرگذارتون تقدیروتشکرکنم وتوفیقات روزافزون شماراازخداوندمنان خواستارباشم.امیدوارم درپناه حق موفق ومویدباشید.

 3. هادی می گوید

  سلام . سپاسگذارم بابت مطالب عالی و تاثیرگذارتون که با ما درمیان میگذارید

 4. مشیانه محتشم می گوید

  با سلام
  خدا قوت به شما میگم، واقعا عالی بود.
  متشکرم

 5. کیومرث بختیاری می گوید

  با سلام وخداقوت خدمت آقای بهرام پورودیگر همکاران شما
  بخاطر فایلهای عالی وتاثیرگزارتون بینهایت سپاسگزارم.

 6. مسیح می گوید

  سلام خدمت تمامی دوستانی که در مجموعه بیشتر از یک نفر مشغول هستند و آرزو دارم که همیشه شاداب و پر انرژی باشید مخصوصا جناب آقای بهرام پور عزیز که به واقع مصداق کسیست که زکات علمش را میپردازد مدت زیادیست که عضو مجموعه هستم ولی امروز با این نوشته تصمیم گرفتم هم با دلیل هم بی دلیل از همگی دوستان و طرز فکر و خلاقیت هایشان تشکر کنم و خدا قوت بگم . امیدوارم در راه طولانی فرهنگ سازیتان موفق و پر قدرت باشید . هیچ کار نیکی بی پاداش نیست .

 7. اسماعیل انصاری لاری می گوید

  متشکر از مطلب بسیار مفیدتون . واقعا استفاده کردم . همیشه سالم و موفق و پیروز باشید

 8. هدا می گوید

  با سلام و خدا قوت
  از مطلبتون بسیار سپاسگذارم
  اما باید عرض کنم خدمتتون که گاهی بعضی از افراد و خیلی کم وقتی باهاشون خوب صحبت کنی آدم رو ب تمسخرمیگیرن.با اینا چه کنیم؟تجربه اش رو داشتم که میگم.
  در آخر اگر متن نوشتم ایراد نگارشی و یا…داره عذر خواهم

 9. سارا می گوید

  ممنون .نکات خیلی خوبی بود وادب و لبخند همیشه جواب میده .باهمه مواردی که گفتین موافق بودم ولی این موردی که فرمودین حتی وقتی با کسی کاری نداریم هم ازش تشکر کنیم اصل مطلبو درک میکنم و نکته مثبتیه ولی با جملاتی که به مخاطبتون گفتین نمیتونم باهاش ارتباط برقرار کنم چون خیلی به نظر زبونبازی میاد .یه چیز دیگه همه اکثرا توصیه میکنن از خسته نباشید استفاده نکنیم خودمم دوست ندارم ولی خدا قوت هم یه جوریه خیلی دوست دارم لغت مناسبی که انرژی مثبتی داره و همینطور بیانش صمیمانه تر و دوستانه تر و در عین حال همونقدر که لازمه رسمی ولی خشک نباشه جایگزینش پیدا کنم ولی تاحالا لغت مناسبی ندیدم . با سپاس

 10. مهدی مسلم پور می گوید

  من کاملا به اقای بهرام پور اعتقاد دارم ، برعکس برخی دوستان ایشون بسیار کاربردی مختصر و مفید مطالب و بیان میکنند

 11. مرضیه می گوید

  سلام. ممنون از مطالب مفید و عالی شما …
  من نمیتونم از واژه «خدا قوت» استفاده کنم! بنظرم خیلی غیر رسمیه، اگر امکانش هست واژه دیگری برای جایگزین معرفی بفرمایید. متشکر …

 12. رضوان شریفی می گوید

  ممنون.عالی بود

 13. منصور زند می گوید

  سلام عزیزان. اگر هنوز عادت نکردید که از “خدا قوت” استفاده کنید، خودتون فکر کنید و اصطلاحِ مثبتی رو برای خودتون جایگزین کنید. در پناهِ خدا باشید

 14. علی رستمی می گوید

  با اهداء سلام، حدود یک سالی بود که من ویا خانمم برای ادامه کار ارتدنسی دندان دخترم وقت زیادی را در اطاق انتظار مطب دندانپزشکی میگذراندیم ومنشی محترمه نیز از دید ما اصلا مارا تحویل نمیگرفت وما هم خیلی دل خوشی از ایشان نداشتیم بواسطه اینکه ما را دیر راه میانداخت ، خلاصه اینکه بعد از مطالعه این مطلب کار ساز شما وقتی با دخترم وارد اطاق انتظار مطب شدیم با روی گشاده وخندان سلام دادم وگفتم ماشاالله چقدر سرت شلوغه چطور این همه مراجع کننده را سازماندهی میکنی ونوبت بندی را تنظیم میکنی تو اندازه یک اداره به تنهایی برا پزشکت کار انجام میدهی ومن که تو بانک کار میکنم اینقدر کار ندارم واقعا”حرفه ای هستی ومن حتما پیش پزشک ازت قدردانی خواهم کرد _همین را که عنوان کردم چنان نیرویی گرفت که با همه مریضها با رویی خندان وبا انرژی برخورد میکرد که انگار همه متوجه اثر جملات من شده بودند وما هم زودتر از موعد اموراتمان انجام وواقعا”من هم به پاس زحمات مشتری پسندانه ایشان نزد پزشکش از او تعریف وتشکر کردم میخواهم عرض کنم روش برخوردی که شما تجویز کردید چقدر اثر گذار بود /ممنون ومتشکر ازراهکار عملیاتی شما

 15. عرفان می گوید

  واقعا نکات جالبی بودن
  خدا قوت

 16. سعیدارباب می گوید

  سلام خدا قوت
  بسیارعالی بود

 17. حسین می گوید

  آقای بهرام پور عزیز
  شما فردی انرژیک هستید
  به خاطر اینکه این مطالب آموزشی که در این سایت منتشر می کنید حس خیلی خوبی به مخاطبان انتقال میده

 18. رحم الدین .نورزای می گوید

  باتقدیم احترام استاد محترم :درس اول را مشاهده کردم
  بسیار عالی بود خیلی خیلی ممنون

 19. امیر می گوید

  دستت درد نکند زکات علم نشر آن است

 20. Negin می گوید

  خداقوت همیشه عادت داریم بگیم خسته نباشید خیلی سخته بگیم خدا قوت … یه جوری انگاری مصنوعیه

 21. مصطفی می گوید

  با سلام و احترام. پیشنهاد می شود دوره های اموزشی ارائه مطلب در جلسات را هم برگزار کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم بابت نظر شما
   ممنون می شویم توضیحات بیشتری در خصوص پیشنهادتان بفرمایید؟
   با تشکر از شما

 22. علی رضا می گوید

  خوب و کاربردی…

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside