رادیوسخنرانی ۳۳: سخنرانی انتخاباتی

4

دلایل زیادی وجود دارد که کاندیداهای انتخاباتی مجلس بخواهند به سخنرانی‌های انتخاباتی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند. زیرا یکی از اصلی‌ترین مباحث در انتخاب یک نماینده، صحبت‌های او و رفتارهای کلامی و غیر کلامی اوست.

تقریباً می‌توان گفت که داشتن یک مشاور سخنرانی برای تمام سیاستمداران مطرح دنیا یک اصل بدیهی و مشخص است و متأسفانه در کشور ما این موضوع جدی گرفته نمی‌شوند و بسیاری از سیاستمداران ما بهای سنگینی را بابت اشتباهات خود در سخنرانی و صحبت‌ها و مصاحبه‌هایشان می‌پردازند اما به نظر می‌رسد که هنوز این موضوع بسیار جدی تلقی نمی‌شود!

در این فایل صوتی از مجموعه فایل‌های رادیو سخنرانی که فایل ۳۳ از فایل‌های رادیو سخنرانی است، چند راهکار مختصر برای برای کاندیداهای مجلس و تمام سخنرانی‌های انتخاباتی مطرح کردیم

دانلود رادیو سخنرانی ۳۳ سخنرانی انتخاباتی:

رادیو سخنرانی رایگان است و رایگان خواهد ماند و تنها شرط استفاده از آن این است که در راستای ترویج دانش حداقل آن را با یک نفر به اشتراک بگذارید.

برای دانلود فایل شماره ۳۳ رادیو سخنرانی با موضوع سخنرانی انتخاباتی می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید:

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

فیلم تی جی واکر (TJ Walker) در مورد دوره رایگان وبسایت ما برای کاندیدای مجلس

در زیر می‌توانید این فیلم از تی جی واکر را مشاهده کنید:

 

دانلود این فیلم

مشاهده این فیلم در سایت تی جی واکر

ترجمه این فیلم:

من تی جی واکر هستم، با برنامه آموزش جهانی
بیش از ۳۰ سال هست که با برنامه‌های زنده و حضوری آموزش سخنرانی فعالیت می‌کنم.
تجارت آنلاین از اواخر دهه ۹۰ شروع شده و خوشحالم که الان بسیاری از افراد قسمتی از این برنامه‌ها هستند.
می‌خواستم توجه شما را به مرد جوانی که من واقعا تحت تاثیرش قرار گرفتم، جلب کنم: پیام بهرام‌پور
او دوره رایگان آنلاین جدیدی را در خصوص سخنرانی برگزار کرده است.
این دوره مخصوصا برای کاندیداهای مجلس می‌تواند مفید باشد و پیشنهاد می‌کنم که حتما آن را بررسی کنید.
آدرس دوره:
http://Bahrampoor.com/fc
تکرار می‌کنم:
http://Bahrampoor.com/fc
این مرد جوان تاثیرگذار قبلا با من مصاحبه‌ای انجام داده بود تا برای مخاطبانش که بیش از صد هزار نفر در کشور ایران هستند، پخش کند.
اگر در تهران و یا ایران هستید و به زبان ایرانی صحبت می‌کنید، به نظرم کار احمقانه‌ایست اگر در این دوره که هزینه‌ای هم برای شما ندارد شرکت نکنید.
پس همین امروز ثبت نام کنید.

اگر دوست داشتید می‌توانید به وبسایت تی جی واکر مراجعه کنید و از پادکست‌ها (فایل‌های صوتی) و فایل‌های آموزشی او استفاده کنید

مشاهده سایت تی جی واکر

آیتونز

 

پیشنهاد ویژه: دوره غیر حضوری ترس از سخنرانی

برای توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید

fear-header

متن رادیو سخنرانی «سخنرانی های انتخاباتی»:

به نام خدا

سلام دارم خدمت شما دوستان عزیز و همراهان  گرامی وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان، بیشتر از یک نفر.

من محمد پیام بهرام پور هستم و شما در حال گوش دادن به سی و سومین فایل از مجموعه فایل های رادیو سخنرانی هستید، رادیو سخنرانی رایگان هست و رایگان خواهد ماند و تنها شرط استفاده از آن این هست که آن را حداقل با یک نفر که فکر می کنید این مطالب به دردش میخورد به اشتراک بگذارید.

در سی و سومین فایل که، البته فاصله خیلی زیادی افتاده بود بین فایل های رادیو سخنرانی و من حتی به استودیو هم نرفتم، بنابراین خیلی طبیعیه که صداهای مختلفی رو بشنوید حین ضبط این صدا و پیشاپیش از شما از این بابت عذر خواهی میکنم.

اما در این فایل فکر میکنم بد نباشه یه مقدار در مورد سخنرانی های انتخاباتی صحبت بکنیم،.

سه دلیل داره که من دوست دارم راجع به این موضوع صحبت بکنم:

اولین دلیل این هست که توی کلاسها، به خصوص دوره جامع سخنرانی و فن بیان، خیلی سوال پرسیده میشه راجع به رفتارهای سیاستمدارهای ما، اینکه این افراد یا کاندیدای مجلس، کسانی که میخوان نامزد انتخاباتی بشن برای جایی، از نوع سخنرانی هاشون سوال میپرسن و میگن پس چرا اینها اینطوری سخنرانی میکنن اگر شما میگین این درسته؟ و سوالاتی از این دست، که من احساس میکنم که ابهامهای خیلی جدی وجود داره .

دومین مسئله بحث انتخابات مجلس هست، خب، چند روزه دیگه انتخابات مجلس رو داریم و فکر میکنم بد نباشه چند نکته راجع به سخنرانی برای مردم عادی یا گروههای مختلف رو هم اینجا مطرح بکنیم.

و سومین دلیل که شاید میتونم بگم پر رنگ ترین دلیل بود این هستش که حدود ۲ یا ۳ هفته پیش من داشتم با آقای تی جی واکر، که یکی از برجسته ترین مربیان سخنرانی هستند ، کتاب ایشون جزو پر فروشترین کتابهای سخنرانی هست و خودشون هم جایگاه بسیار بزرگی دارند در امریکا، ایشون توی نیویورک زندگی میکنند و توی شبکه فاکس نیوز، ام بی سی و یک سری شبکه های دیگه، هم به عنوان مجری هستند و هم به عنوان مدرس سخنرانی، داشتیم با هم صحبت میکردیم، یک گپ و گفت دوستانه بود که البته حدود نیم ساعت طول کشید، حین اون موضوع چند تا چیز رو متوجه شدم.

یکی اینکه متوجه شدم که ایشون مربی سخنرانی آقای آمانو رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی هستند و خب ، خیلی کار میکنن با ایشون توی زمینه های مختلف و خیلی افراد دیگه، نخست وزیرها، رئیس جمهورهای مختلف و حتی مثلآ مربی سخنرانی آقای اوباما رو هم ایشون میشناخت و ما داشتیم همینطور صحبت میکردیم، از من پرسید که توی ایران سیاستمدارهاتون مربی ندارند؟

خب منم واقعیتش باید میگفتم نه، چیزی که واقعی بود میخواستم بگم، حداقل تا اونجایی که من میدونم کسی نیست و یک مقدار صحبت رو پیش بردیم، پرسیدم چه چیزهایی رو بهشون آموزش میدین؟ و مطالبی رو که گفت خیلی برای خود من جالب بود، وقتی بهش گفتم که خیلی از اون مطالب رو توی دوره رایگان سایت من آموزش میدیم خیلی شگفت زده شد و اتفاقآ یک ویدیو هم ضبط کرده، توی شبکه یوتیوبش گذاشته و اونجا گفته که، خب مطالب خیلی خوبی برای کاندیدای ایرانی ها وجود داره چون یک مقدار از مطالب اون دوره گفتم براش خیلی جالب بود و خوشحالم که ما چنین مطالبی رو داریم کاملآ رایگان ارائه میکنیم.

خب، این سه دلیل یعنی سوالات شرکت کنندگان دوره، خود انتخابات مجلس و صحبت من با تی جی واکر باعث شد که یک صحبت خیلی مختصر بخوام راجع به سخنرانی های انتخاباتی داشته باشم.

اول باید یک پیش فرض رو داشته باشیم، اونم استانداردهای رسمی هست، هر جایی استاندارد خودش رو داره، توی فضای سیاسی هم همینطوره، ببینید به عنوان مثال یک رئیس جمهور زمانی که میخواد یک چیزی رو اعلام بکنه، یک موضوعی رو که خیلی روش فکر شده، یک بیانیه ای رو میخواد بگه، باید کلمه به کلمه از رو بخونه به خاطر اینکه اگر یک کلمه جا به جا بشه میلیون ها برداشت ممکنه اتفاق  بیفته اما در ۹۹ درصد سخنرانی های سیاسی اصلآ لازم نیست چنین اتفاقی بیفته و اگر کسی از رو بخونه، نشان دهنده ضعف اون سخنران هست. بنابراین، این استانداردها رو اولین کار باید بشناسیم چون شاید خارج از حوصله این بحث باشه اینجا نمیخوایم راجع بهش صحبت کنیم.

اما چند تا تجربه کوچیک بگم توی سخنرانی ها که باید حتمآ رعایت بکنیم:

۱-هدف اصلی سخنرانی:

حتمآ، حتمآ، حتمآ، قبل از هر سخنرانی به خودمون بگیم هدف من از این صحبت چیه؟ اینجا میخوام یک موضوعی رو به مردم بگم که دانششون زیاد بشه، یا اینجا میخوام اعتماد مردم به من بیشتر بشه، یا اینجا میخوام کاری کنم که تصمیم بگیرند به من رای بدند، دونه دونه اینها رو باید برای خودمون مشخص کنیم، بگیم هدف اصلی من و فقط یک هدف اول باید بذاریم، بعد زیر هدف مشخص میکنیم و این هدف باید مکتوب باشه که توی تک تک مراحل طراحی سخنرانی و تمرین سخنرانی به این هدف نگاه بکنیم.

۲-موضوع دوم بحث کوتاه بودن صحبت هست، یادمون باشه دنیای فعلی دنیایی هست که مردم بسیار بی حوصله هستند، بسیار بی حوصله، به خاطر اتفاقاتی که میفته، به خاطر تکنولوژی هایی که هست، میزان تمرکز خیلی خیلی پایینه، بنابراین اگر صحبت طولانی باشه مسلمآ به صحبت ما گوش نخواهند داد.

دومین موضوع بحث کلی گویی نکردن هست ، خیلی ها میان و کلی گویی بیش از حد میکنند، یعنی ما آخر سر نمیفهمیم که اون فرد واقعآ چه درخواستی داره یا چه پیشنهادی داره یا چه ایده ای داره ،

باید کلی گویی رو بزاریم کنار و پیشنهادات بسیار بسیار دقیقی رو مطرح بکنیم که مخاطب بدونه که ما برناممون به چه صورت هست .

۳-موضوع سوم بحث خون سردی هست در مقابل خرابکاری ها:

خب طبیعیه که رقبای ما یا افراد دیگه، بیان و سر وصدا ایجاد بکنند، جلسه رو به هم بزنند، نقد شدیدی داشته باشند ،یا حتی ممکنه از صحبت خود ما یکی از مخاطبان ناراحت بشه، اینجا بسیار مهمه که خونسردیمون رو حفظ کنیم و فکر کنیم که توی این شرایط چه واکنشی بهترین واکنش هست.

خب من سیاستمدارهای خارجی رو نگاه میکنم، واقعآ توی این زمینه کار کردند، مثلآ فیلمهای بسیار زیادی از آقای اوباما هست، زمانی که یکی از شرکت کننده ها توهین میکنه، ببینید چه رفتاری داره؟ چیکار میکنه؟ و جالبه هر جایی متفاوت با جای دیگه رفتار میکنه، مثلآ توی یک جلسه رسمی نوعی رفتار داره، توی جلسات انتخاباتی نوع دیگه رفتار داره، زمانی که توی خونش یک جشن گرفته یکی از خبرنگارها یک اعتراض میکنه، یک جوره دیگه برخورد میکنه، خب این نشون میده که کاملا کار کرده.

ما با خوب یا بد بودن هیچ فرد کاری نداریم که این آدم خوبه یا بده، در راه خدا کار میکنه یا آدم عوضی هست، نه اصلآ این بحث ما نیست با این هیچ کاری نداریم، آنچه که مهم هست اینه که ما داریم مهارت سخنرانی یک نفر رو بررسی میکنیم.

پس مورد بعدی خونسردی بود که باید حتمآ دقت بکنیم و اینکه چطور درست به اعتراض ها و خرابکاری ها جواب واقعی بدیم.

و مورد بعدی بحث این هستش که حرف هامون باید در حیطه اختیارات باشه، من به خصوص توی مجلس این رو زیاد میبینم، کار مجلس قانون گذاری هست و یک سری در حقیقت اختیارات جزئی که داره، اما برخی یک قول هایی میدن که من فکر میکنم از دست یک رئیس جمهور هم خارج باشه، این خیلی مهمه که معقول و منطقی حرفامون باشه و واقعآ حیطه اختیارات رو درست بدونیم و بر اساس اون، این کارها رو انجام بدیم.

و به عنوان آخرین صحبت، میخوام بگم هیچ سخنرانی خوبی بدون تمرین رخ نمیده، تمام سخنران های بزرگ دنیا وقتی سخنرانی معروف به خودشون رو داشتند، میگن که چقدر تمرین کردند و این خب کاملآ طبیعیه. متاسفانه سخنرانی اینقدر چیز پیچیده و دشواری هست که خیلی ها جرات تمرین کردن اون رو هم ندارند!

بنابراین ازتون خواهش میکنم که حتمآ و حتمآ تمرین کنید ، تمرینش هم یک تمرینهای زیادی هست که توی سمینار ترس از سخنرانی اون رو کامل توضیح دادیم که چه تمریناتی وجود داره.

اما اگه بخوام اینجا یک تمرین مهم رو بگم، تمرین به تنهایی هست.

خودتون فرض کنید که مردم نشستند و شروع کنید صحبت کردن از اول تا آخر به صورت کاملآ واقعی مرحله به مرحله، باور کنید اگه ده تا پانزده بار اجرا بکنید، یک سخنرانی بی نظیر رو از خودمون به جا خواهیم گذاشت.

بینهایت از شما متشکرم، سپاسگزارم که به این فایل یعنی فایل سی و سوم رادیو سخنرانی گوش کردید و امیدوارم مورد توجهتون واقع شده باشه و تا فایل بعدی، یعنی فایل سی و چهار خدانگهدار.

متشکرم….

برای دانلود فایل پی دی اف کافیست اینجا کلیک کنید

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 4 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. محمود راستگو می گوید

  بنام خدا
  از اینکه به صورت رایگان این فایلها را در اختیار ما میگذارید متشکرم.
  فیلمهای خیلی خوبی هستند .
  من که واقعا استفاده خوبی کردم

  1. احمدضیا اندرآبی می گوید

   الله متعال شما را کامیاب داشته باشد واقعا استفاده این وی دو ذهن مارا رونق میدهد

 2. ساره می گوید

  عالی استاد عزیز
  مثل همیشه عالی
  سپاس

 3. جواد می گوید

  از شما ممنونم
  ایشااله موفق و سلامت باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside