همه چیز از آنتونی رابینز | زندگی نامه، جملات زیبا، کتاب‌ها و فیلم آنتونی رابینز با زیرنویس فارسی

24

تونی رابینز (Tony Robbins) که نام کامل  او آنتونی رابینز (Anthony Robbins) نویسنده، سخنران و مربی آمریکایی است.

بسیاری از مردم جهان و ایران با کتاب‌های آنتونی رابینز آشنایی دارند و یا برخی از فیلم‌ها و سمینارهای او را دیده‌اند.

آنتونی رابینز

معمولاً در کشور ما رسم بر این است که افراد را بر اوج می‌برند و بعد از مدتی نیز به هر روش ممکن بر زمین می‌کوبند!

آنتونی رابینز هم از این قاعده مستثنی نیست! حالا پس از اوج نوبت به کوبیدن است و عموماً اکثر مدرسان و نویسندگان مشغول به زمین کوبیدن او هستند و هر کسی در هرجایی که بتواند در حال بد گویی و بد نویسی از اوست!

جالب این که در بسیاری از مواردی که این بد گویی جلوی من اتفاق افتاده، وقتی از چنین افرادی پرسیدم تا حالا چندتا کتاب از آنتونی رابینز مطالعه‌ کرده‌ای، متوجه می‌شدم که پاسخ منفی است! نهایتاً چند نقل قول و یا یک کلیپ کوتاه بوده…

البته صحبت من دفاع یا تخریب آنتونی رابینز نیست و فقط قصد دارم از او به عنوان یک سخنران که در کیفیت زندگی بسیاری از افراد اثر داشته یادی کنم و برخی از منابع را با شما به اشتراک بگذارم.

که اگر دوست دارید و به زبان انگلیسی تسلط دارید، می‌توانید به وبسایت او مراجعه کنید www.tonyrobbins.com

به اعتقاد من باید او را اینطور دید:

 

فردی که کتاب‌هایش در رده پر فروش‌ترین کتاب‌های موفقیت است و موفقیت خودش را از خانه‌ای کوچک شروع کرده که آشپزخانه نداشته و ظرف‌هایش را در حمام می‌شسته و حالا جزو ثروتمند‌ترین سخنرانان جهان است.

زندگی نامه آنتونی رابینز

به گفته خود آنتونی رابینز، او تا سن ۲۳ سالگی هیچ موفقیتی در زندگی نداشته و نه تنها به لحاظ مالی بسیار ضعیف بوده و فقط می‌توانسته در یک اتاق ۴۰ متری زندگی خود را بگذراند و این اتاق آنقدر کوچک بوده که حتی آشپزخانه نداشت و ظرف‌ها را در وان حمام می‌شست.

البته مشکلات رابینز فقط محدود به موضوعات مالی نبود و او به دلیل بد خوابی، تغذیه نامناسب و تنبلی به حدود ۱۲۰ کیلوگرم رسیده بود که این واقعاً وحشتناک است!

تونی رابینز پس از این که تصمیم گرفت به رویاهای بزرگ خود دست پیدا کند، با روش‌های روانشناسی و ورزش، توانست در ظرف مدت ۲ ماه، بخش قابل توجهی از اضافه وزن خود را کاهش بدهد و همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند و نتیجه این شد که به NLP روی آورد.

یکی از کلیدی ترین نقاط زندگی تونی رابینز زمانی بود که توانست با آموزه‌های خود به تعدادی از تیراندازان ارتش، بازدهی ارتش امریکا را تا حد زیادی بالا ببرد و بعد از آن او به یکی از افراد بسیار معروف در حیطه موفقیت و عمکرد معروف شد.

 

تونی رابینز با تعداد قابل توجهی از شرکت‌های بزرگ دنیا، قهرمانان ورزشی، سازمان‌های نظامی و … فعالیت داشته که نتیجه آن باعث شده سمینارهای او مبالغ هنگفتی داشته باشد.

در یکی از جلسات دوره مدرسه استادی، یکی از مدرسان مهمان دوره، آقای فرهاد خادمی بود که از طرفداران رابینز است و در بسیاری از سمینارهای او شرکت کرده است. ایشان در مورد قیمت‌های سخنرانی رابینز به ما گفت

سخنرانی انتونی رابینز

 • سمینارهای یک روزه ۶ یا ۷ هزار نفری، هر نفر ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو
 • کارگاههای تخصصی ۲۰۰ نفره، هر نفر چند ده هزار دلار
 • یک روز کوچینگ اختصاصی با تونی رابینز ، یک میلیون دلار

جملات زیبا و جملات انگیزشی آنتونی رابینز

قطعاً از آنتونی رابینز جملات بسیار زیبایی شنیده‌اید و او مطالب بسیار بسیار زیبایی را نقل می کند که یکی از مهم‌ترین آنها عبارت است از این جمله:

جمله زیبای انگیزشی از آنتونی رابینز

برخی دیگر از جملات رابینز

 • اگر فکر کنید می‌توانید کاری را انجام دهید و نمی‌توانید کاری را انجام دهید، در هر دو صورت، حق با شماست
 • هرگز به رویاهای کسی نخندید، کی که رویا ندارد، هیچ چیز ندارد.
 • هدف گذاری، اولین مرحله برای دیدنی کردن نادیدنی هاست!
 • تصمیم‌های شما هستند که سرنوشت شما را شکل می‌دهند.
 • وقتی چیزی را از دست می‌دهید، درسی که از آن می‌گیرید را از دست ندهید.

کتاب‌های آنتونی رابینز

آنتونی رابینز کتاب‌های زیادی دارد که برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 1. مهارت در بازی زندگی
 2. افکار بزرگ
 3. گام‌های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ
 4. قدرت شگرف بودن
 5. قدرت نامحدود
 6. تکنیک‌های ساده برای کنترل زندگی

و….

فیلم سخنرانی آنتونی رابینز

پیشنهاد می‌کنم به سخنرانی آنتونی رابینز در یکی از سخنرانی‌های معروف تد (TED.com) نگاه کنید و ببینید که چطور از تکنیک‌های سخنرانی به نفع خود استفاده می‌کند.

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

 

امیدوارم از دیدن فیلم سخنرانی آنتونی رابینز لذت برده باشید و در اینجا قصد دارم به یک تکنیک فوق‌العاده از سخنرانی آنتونی رابینز اشاره کنم:

 

تحلیل سخنرانی آنتونی رابینز

مطمئن هستم، شما این موضوع را می‌دانید که گوش دادن و مشاهده سخنرانی‌های موفق در بهتر شدن فن بیان و روش‌های سخنوری شما بسیار تأثیر دارد.

به همین دلیل است که ما مجموعه مقالاتی را تدارک دیده‌ایم با عنوان تحلیل سخنرانی  که در آنها به تحلیل سخنرانی برترین سخنرانان دنیا می‌پردزایم.

از همین رو قصد دارم مشهورترین سخنران و البته پردرآمدترین سخنران را به شما معرفی کنم!
بله! احتمالا شما هم آنتونی رابینز را می‌شناسید! مشهورترین سخنران انگیزشی جهان.

ارتباط چشمی

همانطور که در فیلم مشاهده می‌کنید، رابینز به صورت کاملاً حرفه‌ای و با یکنواختی هرچه تمام، به مخاطبان نگاه می‌کند و هر منطقه را به طریقی خطاب قرار می‌دهد که هر فردی در سالن این احساس را می‌کند که رابینز مستقیماً با او صحبت می‌کند.
این موضوع آنقدر حرفه‌ای توسط رابینز انجام می‌شود که بسیاری از شرکت کنندگان همایش‌های رابینز در مصاحبه‌هایشان می‌گویند انگار رابینز شخصاً با من صحبت می‌کرد و ارتباط خوبی با او داشتم

رابینز هم در خاطرات خود می‌گوید وقتی برخی مردم من را می‌بینند آنقدر گرم با من سلام و خوش و بش می‌کنند که انگار سالهاست یکدیگر را می‌شناسیم و وقتی از آنها می‌پرسم که آیا آنها را می‌شناسم معمولاً با این جواب رو به رو می‌شوم که «توی اون همایش ۱۰۰۰ نفری من سمت چپ سالن نشسته بودم و شما خیلی به من توجه می‌کردید…»

سرعت صحبت کردن

همانطور که احتمالاً متوجه شده‌اید، رابینز بسیار سریع صحبت می‌کند به طوری که برای کسانی که زیاد به انگلیسی مسلط نباشند، کلمات وی را به سختی قابل تشخیص است

شاید در نگاه اول این موضوع اصلاً خوب به نظر نرسد ولی وقتی تند صحبت کردن او را در کنار محتوای ارائه شده قرار می‌دهیم و می‌بینیم که رابینز درست سر موقع و زمانی که ذهن ما در حال اشباع شدن است، یک توقف به جا می‌کند، آنگاه شاید از این موضوع به عنوان یک برگ برنده نام ببریم.

این نوع سریع صحبت کردن البته در انگلیسی بسیار متداول‌تر از فارسی است و برای سخنرانان فارسی اصلاً توصیه نمی‌شود که چنین ویژگی داشته باشند.

درگیر کردن مخاطبان و شامل کردن آنها

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد رابینز این است که او در تمام صحبت خود در مورد موضوعاتی صحبت می‌کند که کاملاً مربوط به مخاطبان است و حتی اگر از خود نیز مثالی می‌زند، تمام تلاش خود را می‌کند تا آن را به مخاطبان مرتبط کند. این ترفند رابینز باعث می‌شود که همه مخاطبان احساس بکنند که رابینز فقط درباره آنها و مشکلاتشان حرف می‌زند.

رابینز سعی می‌کند هرچیزی که درباره آن سخن می‌گوید را به طریقی به مخاطبان مرتبط بکند و از همین رو همیشه سخنان وی مورد توجه مخاطبان قرار می‌گیرد.

همچنین پیشنهاد می‌کنم برای تمرین نقد سخنرانی ویدئوهای تد را نیز بررسی نمایید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این سایت، به مقاله‌ی تد چیست مراجعه کنید.

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 24 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. hamed123 می گوید

  سلام جناب بهرام پور
  ممنون از مطالب بسیار گرهگشاو کاربردیتون
  لینک دانلود فیلم آنتونی رابینز، پر درآمد ترین سخنران جهان!
  وجود ندارد. ممنون میشم اگر اصلاح بفرمایید.

    1. احسان رشنو می گوید

     سلام جناب آقای بهرام پور میخواهم با شما وقت ملاقاتی داشته باشم.
     ۰۹۱۲۸۹۸۲۱۱۹

     1. حدیث رحمانی می گوید

      دوست عزیز سلام
      پیشنهاد می کنیم با شماره ۴۴۶۰۹۶۱۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.
      با تشکر از شما

 2. vahid1990 می گوید

  سلام جناب بهرام پور

  واقعا ممنونم که این ویدئو رو برای همه به اشتراک گذاشتین
  این ویدئو رو من قبلا دیدم و فقط در یک کلام می تونم بگم که فوق العاده ست!
  یعنی بارها و بارها ارزش دیدن داره و میشه نکته های زیادی رو ازش آموخت
  در زمینه سخنرانی که نکته خیلی داره و اعتماد به نفس رابینز توی این سخنرانی بی نظیره و باید از اون خیلی چیز یاد بگیریم

  حالا سوای این بحث سخنرانی از نظر مفهموی هم این سخنرانی خیلی تاثیرگذاره و شاید نکته های کلی و چکیده سمینارهای طولانی آنتونی رابینز رو می تونیم توی همین ۲۰ دقیقه متوجه بشیم…

 3. سایه می گوید

  عالی بود سپاسگذارم

 4. مجیدصلحی زاده می گوید

  Merrrrsi

 5. کامران می گوید

  سلام و ممنون از سایت خوبتون.میخواستم کمی از جزئیات سخنرانی آقای رابینز رو تشریح کنم.آقای رابینز زمان سنج مبحثی دارند برای هر مبحث زمان خاصی تعیین کرده و با تمریناتی که خودش انجام میده به خوبی مسلط شده که مبحث و یا نکته ای رو در چه زمان هایی بگه.البته در مورد این فیلم و بعضی از فیلم هایی که از ایشان دیدم . اگر فیلم رو با دقت ببینید در دقیقه ی ۱۵ ثانیه ۴۷ قسمت جلوی سن زمان سنجی رو میبینیم که عدد۵۹ روی آن نوشته شده و در دقیقه ی ۱۹ ثانیه ۵۰ عدد زمان سنج به صفر رسیده و یعنی سخنرانی تمومه یعنی هر قسمت از سخنرانی دارای زمان خاصی است. طریقه نگاهش جالبه حدودا دو دقیق یکبار به زمین نگاه میکنه و وقتی به زمین نگاه میکنه بیش تر به سمت راست حرکت میکنه و همینطور ساعت رو میبینه . زمانی که نکته ای رو میگه و میخواهد توضیح بده بیش تر به ردیف جلو نگاه میکنه و در کل اگر حرکت چشم هاشو به پنج قسمت تقسیم کنیم ۳ قسمت نصیب ردیف جلو میشه . حالا حرکت دست ها وقتی نکته ای رو میگه یا سوالی رو میپرسه دستهاش بسته و مشت کرده است ولی بلا فاصله برای توضیح یا جواب سوال دست هایش را باز میکنه انگار با آغوش باز به سمت حضار میرود و همینطور وقتی کلمات تاکیدی را به کار میبرد دستهایش بسته است کلماتی مثل هیجان زده و مستاصل در دقیقه ی ۱۷ ثانیه ی ۵۱ .. درمورد حرکت پاهایش که خیلی کم روی یک پایش تکیه میده هر دو یا سه دقیقه یکبار می ایسته تا تمرکز حضار به هم نریزه بعد دوباره شروع به راه رفتن میکنه حدودا شبیه بعضی از کارهای شما در سخنرانی هاتون خلاصه تمام این حرکات و کارهای دیگر بستگی به اعتماد به نفس فرد دارد یعنی اگر خودت را باور داشته باشی دیگران هم شما را باور خواهند داشت خدانگهدار.

 6. کوثر می گوید

  سلام استاد
  من ایمیل اقای رابینزو میخام

  1. mann می گوید

   جو گیر نشو عزیز من

 7. naz می گوید

  سلام

 8. بهزاد خردمند می گوید

  ممنون از تلاشهای شما بزرگوار، من نخبه فرهنگی هستمو در این مسائل ارتباط گیری و تأثیر گذاری کار کردم.

  1. محمد می گوید

   سلام نخبه

  2. احسان می گوید

   سلام نخبه فرهنگی…

 9. رصا می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون. یکی ازدوستام میگه که دیروز آنتونی رابینز درشهرقم همایش داشته و ایشون در همایشش شرکت کرده. و همچنین سال قبل هم تهران اومده. آیا این موضوع صحت داره. ممنون میشم اگه جواب بدید خیلی برام مهمه

  1. نگار بهرامی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از لطف شما بسیار سپاسگزاریم.
   خیر این موضوع صحت ندارد و ایشان در این شهر تشریف نداشته اند.
   بیش تر از یک نفر باشید

 10. اعظم صادقی می گوید

  خوش به حالتون که موفق هستید، آفرین که موفق شدید موفق شوید.امیدورام موفق به اجرای بزرگترین رویاتون بشید.
  با سپاس اعظم صادقی

 11. محمود راست یار می گوید

  آقای بهرامپور ممنون از کارهای خوبی که صورت میدید در گسترش سخنرانی
  ولی این آنتونی رابینز و برایان ترسی فقط انگیزشی ان ، انگیزشی انگیزشی….

  اصلا به نظرم در حد سایت شما که یه سایت علمی و مخاطب فرهیخته هست نیستن

  این دونفر حتی تو آمریکا هم همه چیز براشون حیاط خلوته که آقای تریسی سالی دو سه بار میاد ایران کلی پول میگیره
  رابینز هم همینطور اصلا حرف جدید نداره حتی خودش هم دیگه تو سخنرانیهاش میگه که همه به من میگن تو کارت انگیزشه….این یعنی دیگه خیلی فاجعه است اوضاع

 12. فرشید پاک نژاد می گوید

  مرسی که بروزترین سمینارها را با ما به اشتراک میگذارید واقعا ممنونم

 13. مرتضی قلی نژادملکشاه می گوید

  ممنون از شما جناب استاد بهرام پور. من هم شایعات زیادی در مورد آقای رابینز شنیده بودم. حرفهای از این دست که دیگه روشهای ایشون قدیمی شده و برای این دوره مناسب نیست. اما انتقال تجربیات شما از شرکت در دوره ایشون دیدگاه من نسبت به ایشون تغییر داد. و سپاسی دوباره بابت اینکه اطلاعات مربوط به آخرین سمینار آنتونی رابینز رو که خودتون در اون شرکت داشتید رو در اختیار ما قرار دادید.
  پایدار و سربلند باشید.

 14. شیرین می گوید

  مرسی هم مطالب عالی بود و هم فیلم بسیار تشکر میکنم😊

  1. زهرا صادقی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از اینکه این مطالب مورد توجه شما قرار گرفت بسیار خوشحالیم.امیدواریم که مثمرثمر باشد.
   پیروز و بیشتر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside