داستان موفقیت دکتر نصیر دهقان

11

در مجموعه مقالات تجربیات و داستان‌های موفقیت اعضای سایت از شما عزیزان می‌خواهیم که تجربیات و داستان‌های موفقیت خود را که با کمک وبسایت و مجموعه آموزش سخنرانی و فن بیان کسب کرده‌اید با ما به اشتراک بگذارید.

شما برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های موفقیت خود با ما می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

تجربیات و داستان‌های موفقیت

در ادامه مجموعه مقالات تجربیات و داستان‌های موفقیت اعضای سایت در این نوشته، ما داستان موفقیت دکتر نصیر دهقان را می‌خوانیم:

 

داستان موفقیت دکتر نصیر دهقان

عرض سلام و احترام دارم خدمت مخاطبان محترم وبسایت آموزش سخنرانی و فن بیان.

دکتر نصیر دهقان هستم، مدیر کلینک‌های تخصصی ترک سیگار تدبیر نصیر  (برند برتر و پایدار با مسئولیت اجتماعی سال ۹۳) به دلیل فعالیت‌های من در زمینه ترک سیگار و آموزش‌ها و سخنرانی‌های بسیاری که در این زمینه دارم، مواقع زیادی پیش می‌آید که در هفته ۴-۵ تا مصاحبه با خبرگزاری‌های مختلف، شبکه‌های صدا و سیما برای معرفی روش‌های کاهش مصرف سیگار و نهایتاً ترک سیگار با من انجام می‌شود و یا از من دعوت می‌شود که سخنرانی داشته باشم و از همین رو احساس کردم که هرچند در مهارت‌های کلامی نسبت به بسیار از افراد جامعه جایگاه خوبی دارم، اما لازم است که در این زمینه عالی باشم و به خوب بودن اکتفا نکنم.

جالب است بدانید که بیش از  ٢٠٠،٠٠٠ صفحه در گوگل از مصاحبه ها و فعاليت هايم در زمينه فرهنگ سازي كاهش مصرف سيگار فهرست شده است. امیدوارم با فرهنگ سازی این مشکل را در جامعه رفع نماییم.

همه این توضیحات برای این بود که با من بیشتر آشنا شوید و البته زمینه‌ای باشد برای ورود به داستان موفقیت من در سخنرانی

هفته گذشته در یک مدرسه‌ی راهنمایی و دبیرستان دخترانه در خیابان جردن تهران از طرف آموزش و پرورش منطقه‌ی ۳ از من دعوت شده بود تا در خصوص آسیب‌های اجتماعی بالاخص برای قشر نوجوان و جوان و تعامل آنها با خانواده و راهکارهایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم بیشتر خانواده‌ها سخنرانی داشته باشم.

وقتی به آنجا رفتم از مراسم سه، چهار ساعت گذشته بود. بچه‌ها خیلی خسته بودند، عده‌ای نشسته بوند و در واقع من وقتی که وارد شدم احساس کردم که انرژی خص را ندارند برای اینکه پذیرای شنیدن یکسری حرف‌های تکراری باشند. از طرفی آنها نیامده بودند که حرف‌های کسی مثل من را بشنوند. آمده بودند که تئاتری برای آنها برگزار شود، مراسم خاصی باشد و… چیزی که باب طبع آن قشر سنی هست.

رفتم برای سخنرانی.

این را بگویم که هفته‌ی قبل از سخنرانی در هفتمین باشگاه سخنرانی و فن بیان برج میلاد آقای بهرام‌پور شرکت کرده بودم، همانطور که اکثر کلاس‌های ایشان را شرکت می‌کنم. در آن جلسه بحث در مورد story telling یا داستان پردازی در سخنرانی بود و تأثیری که می‌تواند روی مخاطب بگذارد.

دکتر نصیر دهقان در باشگاه سخنرانی

دیدم که بچه‌ها نشسته‌اند، حتی بی‌تابی می‌کنند و کمی در جمع همهمه رخ داد. از آنجایی که اصلاً دوست ندارم مخاطبانم موضوع به این مهمی را از دست بدهند، به یاد مطالب گفته شده در باشگاه سخنرانی افتادم و فوراً به داستان گویی روی آوردم و از داستان دو دختر دوقلو که یکی در سن پایین وارد رابطه‌ای دوستی با پسری شد شده و دیگری درسش را ادامه داده و … استفاده کردم و شرح این داستان را گفتم و رساندم به آنجا که چه بر سر زندگی آنها آمده و بدون قضاوت داستانی را فوری مطرح ساختم.

خب برای بچه‌ها خیلی جذاب بود. فکر کنم شاید بیشتر از ۹۰% بچه‌ها مشتاق شنیدن این داستان بودند و احساس کردم که خب خیلی تأثیر خوبی دارد و به صورت واقعی تأثیر آن را مشاهده کردم

بحث را ادامه دادم و مباحثی را که از قبل پاورپوینت آنها را آماده کرده بودم گفتم و دیدم که دوباره بحث کسل کننده می‌شود! (زیرا دانش‌آموزان آن سن به موضوعات علمی صرف علاقه چندانی ندارند)

سریع به ذهنم رسید که دوباره چیزی را مطرح کنم که ممکن است دوست داشته باشند.

اگر دوستان در باشگاه سخنرانی برج میلاد شرکت داشتند، بحث این بود که در داستان باید شخصیتی وجود داشته باشد، ضد شخصیت وجود داشته باشد و پیامی را برسانیم و سایر فاکتورهایی که دارد.

داستان را ساختم و از بچه‌ها پرسیدم که چه کسانی کارتون ماداگاسکار را دیده‌اند؟

انیمیشن ماداگاسکار

دیدم اکثر دست‌ها بالا رفت، شاید بیش از ۹۵% بچه‌ها و بعضی‌ها حتی دو تا دست‌هایشان را بالا برده بودند. تمام اینها به صورت بداهه پیش آمد و یک تخته‌ی وایت بردی هم آنجا بود که من حیوانی کشیدم که ترجیح می‌دادم شبیه گورخر باشد! که از بچه‌ها پرسیدم این چی هست؟ و بعد شروع کردم طرز تفکر گورخری که اگر خاطرتان باشد در کارتون ماداگاسکار، شیر همیشه از گورخر می‌پرسید که تو سیاهی با خط‌های سفید یا بالعکس.

از بچه‌ها سوال پرسیدم و موضوع برای آنها جذاب شد و شروع کردم به توضیح که ما مجموعه‌ای از این دو هستیم و طرز تفکر فازیک را به صورت مقدماتی برای آنها توضیح دادم و اسمش را طرز تفکر گورخری گذاشتم و خیلی تجربه‌ی خوبی بود.

این نکته را بگم که دوره‌هایی که شرکت می‌کنیم حتی اگر تجربه یا سابقه‌ی خوبی هم داشته باشیم، تمام این کلاس‌ها خیلی می‌تواند موثر باشد بخصوص از کسی که در کارش وارد هست. شخصی که مطالعه می‌کند، پیشرفتش را من طی این سالها دیدم. همه‌ی ما در حال پیشرفت هستیم. می‌خواهم به شما بگویم که به کار بردن آموزه‌هایمان یا در واقع عملی کردن دانسته‌هایمان چقدر می‌تواند در زندگی اجتماعی و تعاملات فردی و اجتماعی ما موثر باشد.

بسیار ممنونم که به صحبت‌های من توجه کردید و دوست داشتم این تجربه‌ی خوبم را با شما در میان بگذارم که چقدر خوب هست که آموخته‌هایمان را به مرحله‌ی اجرا بگذاریم.

از توجهتان متشکرم و خدانگهدار

 

شما برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های موفقیت خود با ما می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

تجربیات و داستان‌های موفقیت

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 11 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. سارا الماسی می گوید

  سلام آقای دکتر
  تبریک می گم و از دو جهت ممنونم از شما
  اول این که داستان موفقیت خود را با ما مطرح کرید و بعد هم برای این که در زمینه ترک سیگار فعالیت دارید

  ممکنه بفرمایید که این چندمین سخنرانی شما بود؟

 2. aamirmostafaa می گوید

  جناب آقای دکتر نصیر دهقان

  سلام گرم مرا باشید.

  بنده تا به حال افتخار آشنایی با شما را نداشتم.
  نکته بسیار جالبی را فرمودید. نکته ای که من فراموش کرده بودم. من این قشر از جامعه که شامل کودکان باشد و داستانهایی که میتوان برای این افراد بیان کرد، سخنرانیهایی که میتوان برای کودکان و نوجوانان داشت را فراموش کرده بودم.

  به امید دیدار شما دوست عزیز و گرامی.

  پایدار و سربلند باشید.

 3. محمود ادیب می گوید

  سلام و احترام خدمت شما
  این هفته علاوه بر اینکه برگزار کننده یک برنامه تحت عنوان آئین رونمایی از یک کتاب در یک دانشگاه در خارج از کشور هستم لزوما یکی از سخنرانان آن هم هستم بسیار سپاسگزارم از مطالب ارسالی و همین طور سپاسگزار از جناب آقای بهرامپور که ظرف قریب به یکسال گذشته گرچه توفیق زیارت ایشان را در ایران نیافتم اما بسیار از مطالب ارسالی ایشان استفاده کردم. امیدوارم بتوانم برنامه خوبی در شان و نام کشورمان اجرا کنم.
  با سپاس بیکران از همه شما دوستان
  ادیب

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست گرامی سلام
   بسیار خوشحالیم که مطالب سایت برای شما مفید و کاربردی بوده است و تبریک می‌گوییم که برای پیشرفت جامعه و اعتلای نام ایران تلاش می‌کنید.
   امیدواریم در برنامه‌ی خود موفق باشید و یکی از بهترین سخنرانی‌های خود را ارائه بدهید.
   ما را در جریان موفقیت‌های خود قرار دهید.
   پیروز باشید.

 4. فررانه جعفری می گوید

  سلام و دورد خدمت شماوتشکر بابت فعالیت مفیدتان؛ همینطور سپاس ویژه به منظور آموزش وبه اشتراک گذاری این مبحث، چرا که مشاهده موفقیت ها و همین طور توجه به همین نکات کوچک آموزشی،باعث پیشرفت و بهبود آگاهی نوجوانان این مرز و بوم می شود.
  امیدوارم در این راه موفق باشید.

 5. میهن می گوید

  من نمی فهمم این صحبت ها الان داستان موفقیت بود ؟
  یا تجربه ای در مدرسه ؟!

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست گرامی سلام
   اگر لطف کنید و سایر مطالب را نیز مطالعه نمایید حتماً متوجه می‌شوید که داستان‌های موفقیت در ارتباط با سخنرانی و مهارت‌هایی که از طریق آموزش سخنرانی کسب شده است، در این سایت مطرح می‌شوند.
   آقای دکتر دهقان و سایر دوستانی که موفقیت‌های خود را در زمینه‌ی سخنرانی لطف کرده و برای ما ارسال نموده‌اند، فقط جنبه‌ی سخنرانی را در نظر داشته و مطلب برای ما ارسال نموده‌اند وگرنه حتماً با مراجعه به سایت و یا دفتر دوستان موفقیت‌های آنها را در زمینه‌های دیگر مشاهده خواهیم کرد.
   پیشنهاد می‌کنم سایر دوستان نیز به نکات مطرح شده بیشتر توجه کنند تا موضوع و مطلب خاصی که در هر کدام از مقالات که دوستان عزیز برای ما بیان می‌کنند را متوجه شده و از این تجربیات رایگان برای موفقیت‌های خود استفاده کنند.

 6. سمانه می گوید

  سلام و وقت به خیر به جناب دکتر دهقان و تمام دست اند در کاران سایت بهرام پور

  فقط خواستم از آقای دکتر دهقان و تمام بچه ها مخصوصا دکتر بهرام پور تشکر کنم

  بسیار پربار خیلی ممنون
  موفق باشید.

 7. Rubia می گوید

  As Charlie Sheen says, this article is “WNNGIIN!”

 8. علی اکبردارینی می گوید

  سلام.از تجربه گرانبهای شما لذت بردم.آرزوی موفقیت وبهروزی شما را ازخالق مننان رادارم

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside