دلایل کم حرفی + تست کم حرفی

652

داستان تلخ کم حرفی

درست آنسوی معضل پر حرفی یک مشکل بزرگ وجود دارد و آن کم حرفی افراطی است! اگر شما بیش از اندازه کم حرف باشید و با مشکلاتی مثل خجالتی بودن و کم حرف زدن در جمع و … دست و پنجه نرم کرده باشید می‌دانند که من دقیقاً‌ از چه چیزی صحبت می‌کنم…

وقتی شما کمتر از آنچه لازم است صحبت کنید، بدون شک فرصت‌های بسیاری را از دست خواهید داد و البته شاید از نظر کسانی که از شما شناخت کافی ندارند، فردی بی هنر و بدون توانمندی خاص به شمار بروید.

فکر می‌کنم کاریکاتور زیر به اندازه کافی گویای داستان تلخ کم حرفی باشد:

کم حرفی و خجالت کشیدن

وقتی مقوله کم حرفی به میان می‌آید،‌ داستان‌های متعددی به ذهنم خطور می‌کند اما چند داستان هستند که به نظرم هیچگاه از ذهنم پاک نمی‌شود، اولین داستان، داستان مردی جوان بود که در یک کارخانه بسیار بزرگ در جنوب کشور فعالیت می‌کرد و گفته بود که تنها بعد از گذشت چند ماه از عقدش، همسرش بیان کرده که می‌خواهد از او جدا شود و دلیل این موضوع را این بیان کرده که:

تو مرد نیستی! تو که نمی‌تونی حرف بزنی و حقت رو بگیری چطوری می‌تونی مرد زندگی من باشی و ….

داستان تلخ دیگری که از کم حرفی به خاطر دارم،‌ داستان دخترکی ۱۵ ساله بود که در یکی از شهرهای بزرگ کشور عزیزمان زندگی می‌کرد و فقط و فقط به دلیل خجالت کشیدن و کم حرفی،‌ بسیاری از مهارت‌ها و توانمندی‌های خود را بروز نداده بود و توسط همکلاسی‌ها، معلمان و دوستانش مسخره می‌شد… جالب است که این دخترک به دلیل خجولی و کم حرفی بیش از اندازه حتی حاضر نشد مشکل خود را به من بگوید و آن را بر روی کاغذ نوشت و به من داد و بعد هم فرار کرد…

 

این دو داستان، گوشه‌ای از آنچه در سمینارها و کارگاه‌های مختلف به گوشم رسیده بود را منعکس کرد و چه بسیا مشکلات بزرگتری وجود داشته باشند که ما از آن بی خبر باشیم…

بسیار متأسفم که ما در سیستم آموزشی بزرگ شده‌ایم که هیچ اصالتی برای حرف زدن قائل نیست و خب نتیجه آن می‌شود آنچه رخ داده است…

 چرا ما کم حرف می‌زنیم؟

کم حرفی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما به برخی از مهم‌ترین موارد آن می‌پردازیم:

حرفی نداشتن

شاید یکی از اولین دلایلی که به نظر ما برسد که کم حرف هستیم این است که ما حرفی برای گفتن نداریم! یعنی اصلاً‌ چیزی در ذهن ما نیست و باید بگویم که این موضوع یک تصور کاملاً اشتباه است!

این موضوع را مطمئن هستم که هر انسانی به اندازه کافی زندگی کرده که حرفی برای گفتن داشته باشد و مشکل اینجاست که ما بلد نیستیم چطور حرف بزنیم و مغزمان را تمرین نداده‌ایم (برای این کار مراجعه  کنید به دوره کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن)

درونگرایی

همانطور که در مقاله درون گرایی چیست؟ درون گرا کیست؟  راجع به مقوله درونگرایی صحبت کردیم، درونگرایی به خودی خود یک مشکل به حساب نمی‌آید اما اگر ندانیم که چطور باید آن را مدیریت کنیم تا تبدیل به کم حرفی مزاحم و یا مشکلات کم رویی و خجولی نشود می‌تواند یکی از دلایل کم حرفی باشد…

 اعتماد به نفس پایین

در مورد اعتماد به نفس نیز بارها صحبت شده و می‌دانیم که اگر اعتماد به نفس نداشته باشیم؛ یعنی به خودمان باور نداریم که بتوانیم این مهارت ارتباطی را به درستی اجرا کنیم بنابراین حتماً از انجام آن سر باز می‌زنیم و ترجیح می‌دهیم با حرف نزدن و کم حرفی یک دیکته ننوشته بدون غلط داشته باشیم.

 ترس از قضاوت شدن…

یکی دیگر از دلایل کم حرفی نگرانی بیش از حد ما نسبت به نظر دیگران است این موضوع که ارتباط تنگاتنگی با مورد قبلی (اعتماد به نفس) دارد باعث می‌شود تا ما به دلیل این که بیش از اندازه نگران قضاوت شدن توسط دیگران هستیم کمتر صحبت کنیم و این کم حرفی نیز باعث شود که فرصت‌های زیادی را از دست دهیم.

 

خانواده سیستم آموزشی و جامعه دست در دست هم …

برای من به عنوان یک کارشناس آموزشی واقعاً جای سوال است که چرا بهترین مجاری آموزشی برای اعتماد به نفس و کم حرفی و کم رویی و … تبدیل به عوامل مخرب شده‌اند و این سه گلوگاه آموزشی یعنی خانواده، سیستم آموزشی و جامعه به جای این که به افزایش مهارت‌های ارتباطی، اعتماد به نفس و رفع خجولی کمک کنند، بدتر باعث ایجاد اختلال در آن می‌شوند و خب نتیجه نیز متأسفانه مشخص است….

البته این دلیلی نمی‌شود که

درست است که احتمالاً جامعه و مدرسه و خانواده وظیفه خود را در قبال ما درست انجام نداده‌اند اما حقیقت این است ما اجازه نداریم این موضوعات را بهانه کنیم و مشکل خجولی خود را رفع نکنیم. بنابراین همین الان اقدام کنید و در آزمون کم حرفی شرکت کنید و اگر واقعاً کم حرف هستید فکری به حال خود بکنید

آزمون کم حرفی

آزمون خجولی و کمرویی

آزمون خجولی و کمرویی

اولین گام برای رفع خجولی!

شاید لازم باشد به عنوان اولین گام، نمره خود را در این آزمون بنویسید و البته بنویسید که به چه دلیل این نمره را کسب کرده‌اید؟

پیشنهاد می‌کنم

حتماً در کارگاه رفع خجالت و کسب اعتماد به نفس شرکت کنید:

ثبت نام در کارگاه رفع خجالت و کسب اعتماد به نفس

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 652 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. december می گوید

  با سلام و احترام
  نتیجه آزمونم: تقریبا پرحرف
  بعضی اوقات نکات ریزی در معاشرت ها وجود دارد که اگر همه کم و بیش از اون ها اطلاع داشته و عمل کنن خیلی از سوء تفاهم ها به وجود نمیاد. همیشه سعی می کنم اگر بودنم باعث خوشحالی کسی نمیشه، سبب ناراحتی اش نشم.
  ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در حال حاضر آزمون تصحیح و ویرایش شده است
   پیشنهاد می کنیم مجدداً در این آزمون شرکت کنید.
   خوشحال می شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و اعضای سایت به اشتراک بگذارید.

   1. december می گوید

    با سلام و احترام
    ۷۲% . با نتیجه آزمون قبل خیلی تفاوت داشت. لطفا مثل سال پیش زمانی که به پیاممون پاسخ داده میشه با ایمیل اطلاع دهید.
    ممنون

  2. رسول می گوید

   آقایون خانوما سلام
   با تشکر از آقای بهرام پور
   جالب بود
   برامن شد ۸۲
   نمی دونم قبلنا خجالتی بودم ولی هرچه بیشتر میگذره دارم یکم بهتر میشم

  3. فریناز می گوید

   سلام.واقعا از مطالب مفیدی که به اشتراک میزارید ممنونم.نمره من ۶۰ شد.همون طوری هستم که حدس میزدم.دقیقا تو بعضی از شرایط کمروییم شدید میشه و باعث ناراحتیم میشه.با توجه به این نمره شما مطالعه چه مطالبی رو توصیه میفرمایید؟

   1. نگار بهرامی می گوید

    دوست عزیز و گرامی سلام
    ممنونیم که تست را انجام دادید.
    با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه نمایید:
    رفع خجولی
    همچنین شما می توانید مطالب مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را از طریق لینک زیر مشاهده و بررسی نمایید:
    کنترل کم رویی و کم حرفی
    موفق باشید.

 2. Milvaki_67 می گوید

  با سلام و ممنون از این مطلب مهم…..
  استاد بهرامپور یکی از مشکلات اصلی افراد کمرو و خجالتی یا افرادی که نمیتوانند حرف بزنند چرخه معیوبی هست که به خاطر این ترسها درش گرفتار میشن.به عنوان مثال من به یک نفر علاقه دارم ولی به خاطر اضطراب از بیان حرفم و ترس از قضاوت شدن یا رد شدن نمیتونم حرفم رو بزنم بعد همین طور در چرخه احساس تقصیر و محاکمه خودم گرفتار میشم و همین طور اضطراب من بیشتر و احساس بدتری به خودم پیدا میکنم و همین باعث میشه عمدا خودمن تصمیم بگیرم که بی خیال این فرصتها و موقعیتهای زندگیم بشم تا دیگه این حس بد و این گفتگوهای درونی رو تجربه نکنم.خود همین احساس تقصیر که ازگفت و گوهای درونی دوران گودکی ما در ذهنمون ثبت شده باعث میشه که ما عطای این فرصتها رو به لقاش ببخشیم و خودمون شکست خودمون برنامه ریزی کنیم.
  (انصاری)

 3. vahid1990 می گوید

  سلام جناب بهرام پور
  این موضوع خیلی مهمه و فکر می کنم خیلی ها توی جامعه ما دچارش هستن
  این کار شما هم که محصولات زیادی رو دارید ارائه می کنید بسیار ارزنده ست و واقعا کارتون بیسته

  من زمان های گذشته می تونم بگم واقعا خجالتی بودم ولی توی این سال ها به مرور و با مطالعه خیلی بهتر شدم و فک می کنم بیشتر مسئله اعتماد به نفس و اطلاعات تاثیر داشته که بهتر بشم

  آزمون خوبی هم گذاشتین فقط نمی دونم چرا امتیازم ۷۶ شد در صورتی که به نظر خودم خجالتی نیستم
  شاید سوال ها رو دقیق جواب ندادم ولی در هر صورت مطمئنم که خجالتی نیستم
  فقط یه مسئله ای که دارم اینه که کلا توی موقعیت سخنرانی و کنفرانس و اینا هیچ وقت قرار نگرفتم!
  سوال های مربوط به سنخرانی رو احتمالا اشتباه جواب دادم چون اصلا توی همچین موقعیتی نبودم که بخوام در موردش فک کنم
  ولی در مورد آداب و معاشرت و صحبت در جمع خیلی بهتر از قبل شدم که یه بخشی از اون به خاطر آموزش های عالی شما بوده

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در حال حاضر آزمون تصحیح و ویرایش شده است
   پیشنهاد می کنیم مجدداً در این آزمون شرکت کنید.
   خوشحال می شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و اعضای سایت به اشتراک بگذارید.

   1. وحید می گوید

    دستتون درد نکنه
    بازم تست کردم ۷۶ شد ولی اینبار نتیجه تغییر کرد و ننوشت خیلی خجالتیم 🙂
    این دوره ای که گذاشتین بسیار عالیه و قیمت مناسبی داره ولی فک کنم برای من مناسب نیست. بیشتر مشکل من در مورد صحبت های چند نفره مثل کنفرانس و سخنرانیه که تا حالا اصلا تجربه اونا رو نداشتم وگرنه در زمینه های دیگه خجالتی ندارم و شاید کم ولی به جا صحبت می کنم…
    در هر صورت بازم ممنونم

 4. آرزو می گوید

  با تشکر از مطالب مفید و جالب و کاربردی سایتتون. نتیجه آزمون من این شد که آدم خجالتی هستم . واقعا باورم نمیشه ظاهرا باید به فکری به حال خوئم بکنم.

 5. M.T می گوید

  جالبناک بود ممنون.

 6. سارا می گوید

  آقای بهرامپور سلام…
  من الآن هنوز حیرت زده ام! آخه برام نوشت شما عمیقا خجالتی هستید! من عاشق حرف زدن تو جمعم. البته اگه جمع مهمی باشه از استرس قلبم میاد تو دهنم ولی خب همین استرسشه که شیرینه!
  فکر می کنم بعضی از موارد تاین تست فقط مربوط به خجالتی و کم حرف بودن نمیشه. مثلا من یه آدم درونگرا هستم .با تنهاییم خیلی حال میکنم! و این که حاضر نیستم دعوت کسی رو بپذیرم صرفا به این دلیله. یا مثلا تو آژآنس، مامان من خیلی با راننده ها بحث میکنه و پند اخلاقی میده و آقا خواهشا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و از این حرفا…! ولی من اصن خوشم نمیاد باهاشون حرف بزنم همونطور که به تازگی تصمیم گرفتم با معلمای مدرسه هم بحث نکنم چون بیشترشون هیچ وقت به اندازه من روی درسی که ۲۰ ساله دارن ندریس می کنن، فکر نکردن. چند وقت پیش به یه سوپری گفتم آقا اینقد آب نریزین دم مغازتون، آقاهه زد زیر خنده. تمام مدتی که تو مغازش بودم داشت استدلالای الکی می کرد و میخندید. منم خب مجبور بودم جواب بدم بهش. بنده از اون روز تصمیم گرفتم الکی سر بحثو با مردم باز نکنم! ولی مثلا وقتی دوستام روشون نمیشه یه چیزی رو به معلما بگن همیشه به من میگن…خودم فکر نمی کردم آدم خجالتی ای باشم و الآن شدیدا به فکر فرو رفتم! با این تفاصیل…نظر شما چیست؟!

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در حال حاضر آزمون تصحیح و ویرایش شده است
   پیشنهاد می کنیم مجدداً در این آزمون شرکت کنید.
   خوشحال می شویم نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما و اعضای سایت به اشتراک بگذارید.

 7. محسن همراه می گوید

  آزمون جالبی بود، یه پیشنهاد به مخاطب های این صفحه دارم: هرچی تو آزمون خجولی هست رو خوب بخونید و بهترین ها را برای خود برگزینید اینطوری Self Education کردید و با دید بهتری میتونید رفع خجولی کنید. مطمئن باشید بهترین راه کارها در ناخود آگاه شماست. درونتان را جستجو کنید. البته منکر تاثیر مرشدی مثل جناب بهرام پور نیستم اما بهترین ها رو فقط در درونتان بجورید. اینجا واس ماس 🙂
  موفق باشید

 8. fariba می گوید

  اقای بهرام من این محصول را خریداری کردم ولی نمیتونم دانلود کنم
  نمیدونم مشکل از کجاست چون قبلا که محصول دیگری خریده بودم راحت دانلود میکردم…لطفا راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بسیار متاسفیم بابت مشکلی که پیش آمده است.
   دروس مجدداً برای شما ارسال گردید.
   در صورت وجود مشکل به ما اطلاع دهید تا سریعاً برطرف نماییم.
   موفق و پیروز باشبد.

 9. fariba می گوید

  خیلی ممنون که سریع رسیدگی کردید…
  من قبلا محصول مهارتهای خوب صحبت کردن را هم خریداری کرده بودم ولی الان اصلا نمیتونم فایلهاشو پیدا کنم نمیدونم به کدوم ایمیلم ارسال شده بود
  لطفا راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   ممنونم از توجه شما
   با بررسی که در لیست سفارشات داشتیم خریدی با هر دو آدرس ایمیل شما جهت محصول خوب صحبت کردن موجود نبود.
   لطفاً بررسی بفرمایید که با چه آدرسی خرید داشته اید و به ما اطلاع دهید تا سریعاً مشکل را برطرف نماییم.
   ممنون می شویم برای پیگیری با ایمیل site@bahrampoor.com با ما در ارتباط باشید.

 10. سارا می گوید

  ممنون که همیشه به فکر اصلاحین!

 11. ف. س می گوید

  سلام. من امروز آزمون رو دادم و میتونم بگم که نتیجه آزمون با شخصیت نسبتا کم حرف من در جمع تطابق دارد.

 12. Mohammed می گوید

  ممنون از ازمونتون فکر میکنم دقیقا چیزی بود که هستم

 13. pouya می گوید

  سلام
  نمره من ۵۶ شد. من توی یه سری مسائل خجالتی هستم ولی در بعضی مسائل خیلی عادی و حتی پر رو هستم!

 14. Sababarani می گوید

  سلام
  نمره ام ۵۶شد
  من از بچگی از جمع فرار میکردم و تازه دانشگاه تونستم ارتباط جمعی خوبی داشته باشم الان که فارغ التحصیل شدم از بچگی تا به حالا یک بار کنفرانس ندادم
  چون اعتماد به نفسم پایینه و من مشکل شنوایی دارم و از اینکه جلوی جمع کسی سوال نکنه و من نشنوم میترسم
  خیلی پیش اومده کل کلاس یک دفعه میزنن زیر خنده و استاد ازم پرسید تو چرا نخندیدی منم جوابشونو نمیدادم
  بهشون نمیگفتم اصلا چیزی که اون پشت سری ها دارن در مورد یک موضوع خنده دار صحبت میکنند نشنیدم
  با این که با سمعک میشنوم اما کامل نه
  حتی هنوزم خیلی کلماتو اشتباه تلفط میکنم و سوژهه ی خنده دیگران شدم
  ترجیح میدم کار تک فردی انجام دهم تا اینکه گروهی

  1. ati می گوید

   نمره ی من با گوش های سالم ۵۲ شد تو ازمن جلوتری دوست خوبم 🙂

 15. بهنام می گوید

  سلام… مثل همیشه خیلی خوب بود.
  نمره من ۶۲ شد. فکر می کردم که کمتر بشه.
  باد چند مورد ناموفق ارائه و سخنرانی… استرس، لرزش دست ها و لرزش صدام خیلی کم شده. اگر این آزمون رو دو سال پیش انجام می دادم حتما کمتر از ۳۰ می شد. ممنونم از کمک های خوب شما.

 16. hossein shakeri می گوید

  نتیجه تست من:
  امتیاز شما ۸۲ از ۱۰۰ است , (۸۲%)

  به نظر می‌رسد که اصلاً مشکل کم حرفی ندارید و به سادگی از پس این موضوع بر می‌آیید.
  حتی شاید لازم باشد باشد مقاله کنترل پرحرفی را مطالعه کنید!


  من در کمال صداقت پاسخ دادم ولی خودم فکر می کنم آدم خجالتی هستم هنوزم.
  بهر حال ممنون .

 17. fereshteh می گوید

  سلام، امتیاز من ۷۲% شد! اما من فکر میکردم خیلی خجالتی تر از این باشم.
  البته شاید کم حرفی دلیلی برای خجالتی بودن نباشه و به یک ویژگی شخصیتی دیگه ای مربوط بشه!
  سپاسگزارم 🙂

 18. محمد می گوید

  سلام . نمره من ۶۸ شد . خودم فکر میکردم کمتر بشه . مشکل من حرف زدن در جمع افراد غریبه هست مخصوصا سر کلاس دانشگاه وقتی استتد سوالی میپرسه با این که جواب رو میدونم ولی جواب نمیدم . و یکی دو مورد هم کنفرانس دادم ولی با استرس و خشکی دهان همراه بوده . در محیط اداری هم با رئیس اداره در مورد گرفتن مزایا و …. راحت نمیتونم صحبت کنم . با تشکر از زحمات جنابعالی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به توضیحات شما در ابتدا پیشنهاد می کنم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   همچنین در صورت تمایل در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل خجولی و کم حرفی
   موفق و پیروز باشید.

 19. حمید می گوید

  به نظر من زیاد صحبت کردن و خواندن کتاب های رمان و دیدن فیلم هایی که مربوط به محیط کار و خانوداه هستن خیلی کمک میکنه. البته نه فیلم های ایرانی که سر تا پا تعارف و تعریفه! مثلا سریال کره ای بیمارستان چونا واقعا عالیه.

 20. امین می گوید

  سلام،
  نمره ی من ۸۲ از ۱۰۰ شد و تقریبا پرحرف شناخته شدم.
  اما نمیدونم چرا اطرافیانم مخصوصا فامیل ها منو یه آدم خجالتی فرض میکنند؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   این موضوع می تواند به تیپ شخصیتی فرد نیز بستگی داشته باشد و شاید درونگرا هستید که به خجالتی بودن مربوط نیست.
   پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید و در این آزمون شرکت نمایید:
   درونگرایی چیست؟
   تست درونگرایی و برونگرایی
   از توجه شما متشکریم

 21. مهدیه می گوید

  نمره من ۸۴ شد. اما بدلیل مود موقرانه، هرگز این به چشم نمیاد و همه تصور می کنند کم حرفم. خودم هم بنظرم آدم کم حرفی هستم.

 22. مهدیه می گوید

  البته فکر می کنم بدلیل ضعف در مدیریت زبان بدنم بیشتر خجالتی به نظر می رسم

 23. s می گوید

  ۴۶ شدم (نمره شما بیش از حد پایین است و به نظر می‌رسد که شما کاملاً خجالتی هستید…..)
  همیشه پرم از حرف و ایده های جدید ولی به دلایل زیادی حرف نمیزنم و ضربه های زیادی مخصوصا تو محیط دانشگاه و الان هم در سرکارم خوردم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   مطمئناً با به کارگیری راهکارهای گفته شده به نتایج فوق العاده ای دست خواهید یافت.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 24. شایا می گوید

  به نظرم آزمون خوبی بود… مرسی

 25. حسین می گوید

  واس منم ۶۸ شد..

 26. نیلوفر می گوید

  ۵۲ درصد بازم خوبه خیلییییی پیشرفت کردم….
  الان روزای خوبمه ولی بازم باید ادامه بدم 🙂

  1. علیرضا می گوید

   سلام
   منم نمره م شد ۵۸
   ولی فقط بعضی مواقع احساس خجالتی بودن می کنم و بیشتر مواقع با دیگران خوب ارتباط برقرا میکنم.

 27. شهرزاد می گوید

  سلام
  امتیازم ۴۸
  من راستش اجتماع گریز شدم جدیدا، از بچگی هم در مدرسه خیلی مشکل داشتم ، یادمه حتی یکبار در دبیرستان معلمم مسخره ام کرد جلوی بچه ها… بگذریم در دانشگاه دوستای زیادی داشتم الان برای دفاع از پایان نامه ارشدم شبا از استرس اینکه ۶ ماه دیگه می خوام دفاع کنم خوابم نمی بره ، هم لرزش دست دارم هم صدام میلرزه هم دستم عرق میکنه هم نمیتونم صحبت کنم نه با استاد نه در جمع
  ممنونم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنونیم از اینکه تست را انجام دادید. با توجه به توضیحات شما چند پیشنهاد برای شما داریم:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند
   همچنین پیشنهاد می کنیم برای لرزش صدا و رفع آن به لینک زیر مراجعه نمایید:
   لرزش صدا
   امیدواریم که مطالب مورد توجه شما قرار گیرد و با انجام تمرینات لازم به نتایج دلخواه خود دست یابید.

 28. سمیرا کاظمی می گوید

  باسلام و درود بیکران
  نمره من۷۸ شد وفکر میکنم این خیلی خیلی خیلی خیلی برای من نمره کمی است.فکر میکنم بعضی سوالات مشکل دارن چون من از ۱۰۰به خودم۱۲۰میدم.چون هم اعتماد به نفسم بالاست و فن بیانم هم خیلی خوبه.مدیر بازرگانی شرکت قطعات خودرو هستم که قطعا اعتماد به نفس و فن بیان خوبی برای کار میخاد.

  1. Saya radmanesh می گوید

   ۱۰۰ درصد این تست یعنی پرحرفی… پرحرفی معناش به موقع حرف زدن نیس…. بنظرم شما به موقع و درست حرف میزنید….براهمین درصدتون ۷۸شد که نشوندهنده حدتعادل سخنوریه….حد اعتدال از اعتمادبه نفس…این تست برای اونایی ک بالای ۸۰ شدن میگ حراف و ازخودراضی… ک معلومه شما نیستید…پس تست جوابش درسته

 29. حمید می گوید

  با سلام
  نمره من ۳۳ شد ولی در کل زمانی که سخنرانی می کنم و یا در جمعی حتی دوستانه که به شکل رسمی می خوام صحبت کنم قلبم به شدت می زنه و نمی تونم حرفم را بزنم اما پس از مدتی حالتی عادی گرفته و اظهارنظر می کنم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم که این تست را انجام دادید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   همچنین در صورت تمایل در دوره کم رویی و کم حرفی شرکت نمایید. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل خجولی و کم رویی
   امیدواریم با مطالعه و عمل به نکات گفته شده به نتایج دلخواه خود دست یابید.

 30. مصطفی می گوید

  ۷۲ من با این مشکل خیلی وقته مواجه هستم. شاید ترس از قضاوت دیگران و اینجور به نظر بیاد که بی ادبی کردم مانع باشه. بعضی اوقات هم در اون زمینه خاص دانش کاملی ندارم و یا دانشم در اون موضوع خاص خیلی بیشتر از جمعه برای همین سعی میکنم وارد بحث نشم

 31. حماسه می گوید

  ۹۰درصد – باید برم مقاله کنترل پرحرفی رو بخونم.
  خیلی ممنون از سایت خوب و پر بارتون
  آزمون جالبی بود – به دور از نتیجه آزمون در مقایسه به ۳ ۴ سال گذشته خیلی تغییر کردم ولی فکر نمیکردم که لازم باشه کنترل پرحرفی رو مورد توجه قرار بدم. آزمون خوبی بود. سپاس

 32. مرتضی رجب نیا می گوید

  امتیاز شما ۸۲ از ۱۰۰ است , (۸۲%) . ممنون از اصلاح تست

 33. بهاره می گوید

  با سلام و خسته نباشيد
  نمره ۶۴،نتیجه آزمون:به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.پیشنهاد می‌کنم حتماً برنامه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشید و به تمرینات ساده رفع خجولی از این مشکل کوچک نیز رهایی پیدا کنید. چه راه حلی هست

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم ​که تصمیم گرفته اید توانمندی های خود را با بیان خوب به دیگران ارائه کنید و درصدد رفع این موضوع هستید.
   پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل به لینک زیر مراجعه کنید و مطالب مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد و ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 34. الناز می گوید

  با سلام و احترام .نمره ی من ۵۴% شد که به نظرم بد نیست چون به شخصیت ام هم که کمی درون گراست می خوره اما حقیقتا باید تلاش کنم تا سطح اعتماد به نفسم رو بالا ببرم خیلی به نظرات و قضاوت ادما اهمیت میدم واین برای من مشکل ساز شده .خیلی خوب میشد اگر می تونستم این مشکل رو حل کنم.ممنون میشم اگر کمکم کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود هستید و این که بیش از حد فکر کنید که دیگران چگونه شما را قضاوت می کنند خود نوعی تصور ذهنی غلط است.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 35. ا.پاکدل می گوید

  ۸۸٫خب من جمعی که دوس داشته باشم حرف زدن داخل اون جمع رو دوس دارم. اصلا کم رو نیستم و رک و البته با منطق عقیده خودمو میگم. شجاعت گفتن نمیدانم و عذرخواهی هم واقعا دارم. مجری همایش و جشنواره و… هستم و اعتماد به نفس رو لازمه پیشرفت میدونم

 36. سروری می گوید

  سلام
  نمره من ۷۲ شد.
  به نظرتون لازمه این محصول رو تهیه کنم؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم به این سوالات پاسخ دهید و در صورتی که پاسخ های شما مثبت بود در این دوره شرکت نمایید.
   برای شما هم پیش آمده که:
   فرصت‌های خوبی را به دلیل کم رویی و خجولی و کم حرفی از دست بدهید؟
   دوستان و اطرافیانتان برای کم حرفی و کمبود اعتماد به نفس شما در ارتباطات به شما اعتراض کننند؟
   حتی در ارتباطات کاری نیز از صحبت کردن به جنس مخالف خودداری می‌کنید؟
   به دلیل کم رویی و کم حرفی و خجالت کشیدن دیگران حق شما را می‌خورند؟
   می‌توانستید بسیار جلوتر باشید اما به دلیل ناتوانی در بروز توانمندی‌هایتان به هدفتان نرسیده‌اید.
   از توجه شما سپاسگزاریم

 37. علی می گوید

  نمره من ۴۴ شد 🙁
  خودمم احساس می کنم یه چیزی کمه
  فک کنم عامل اعتماد به نفسه
  در کل تست جالبی بود
  راه حل پیشنهدی برای من چیه؟ کسی میتونه راهنمایی کنه؟
  دوستانی که نظر دادن کسی بوده که وضعش مثل من باشه و بر اساس تمرینی بهتر شده باشه؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم ​که تصمیم گرفته اید توانمندی های خود را با بیان خوب به دیگران ارائه کنید و درصدد رفع این موضوع هستید.
   پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل به لینک زیر مراجعه کنید و مطالب مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد و ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 38. آسیه می گوید

  ۷۶%.گاهی از خجولی رنج میبرم و گاهی ممکن است فرصتهای خوب رو از دست بدم لطفا کمک کنید.با تشکر فراوان

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود برآمده اید.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مشاهده نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 39. محمد رضا می گوید

  با تشکر فراوان از شما بزرگوار بخاطر زحمات بیدریغتان

 40. Rasool می گوید

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای مهندس بهرام پور، امیدوارم خسته نباشید، لذت بردم از این تست ، مرسی،
  من نمره ام ۷۴% شده ،
  فکر کنم دلیلش کم حرف بودم بخاطر تنهایی هستش البته استرس و خجالتی بودن تاثیر گذاشته رو رفتارم ، مخصوصا در حین کنفرانس.
  آقای بهرام پور و دوستان راه حلی پیشنهاد کنن ممنون میشم.
  با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   با توجه به اینکه در حین کنفرانس ترس دارید پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   پیروز باشید.

 41. E می گوید

  سلام!
  من ۷۸ شد ! یکم انتظارشو داشتم
  یه درون گرام که تقریبا ازبچگی استرس داخل جمع صحبت کردنو داشتم ..حالا یکم بهترشدم ولی هنوزهم…

 42. علی رضا می گوید

  با سلام.نمره من ۵۰%شد خودم هم واقعا باور دارم که کم حرف و خجالتی هستم و بیشتر به دلیل پایین بودن اعتماد به نفسه که دلیل این هم برمیگرده به زمان بچگی که هم محیط خونواده وهم مدرسه واقعا هیچ گونه امنیتی برای پرورش روحی و فکری برای من نداشت و معتقدم داشتن اعتماد به نفس بالا بستگی به شرایط زمان کودکی داره.

 43. نرگس می گوید

  نمره ی من ۴۰ شد. من به قدری خجالتی هستم و آنقدر اعتماد به نفسم کم هست که انتظار پایین تر از این رو هم داشتم.
  این مشکل کمرو بودن، بسیار برای من آزار دهنده است، و باعث شده خودم رو فردی بی عرضه فرض کنم، که همین موضوع باعث پسرفت من هم شده، یعنی روز به روز خجالتی تر هم می شوم و خودم رو ناتوان از انجام بسیاری از کارها می دونم 🙁

  1. سعيد می گوید

   نمره من شد ۴۲ درصد . سلام با تشكر از شما . اين كم رويي من بر ميگرده به دوران كودكي آقاي بهرامپور يادم مياد در كلاس اول دبستان وقتي معلم قرار شد ديكته بگه ، در همان شروع اول ديكته ، نوك مداد من شكست روم نشد به معلم بگويم كه مداد تراش ندارم مجبور شدم با دست چپم ، دست راستم را كه مي نوشتم قائم كنم واداي شاگرد هايي را كه ديكته مي نويسند دربيارم و در اخر فقط يك كلمه اولي را نوشته بودم و نمره من شد( يك ) آنهم بابت نوشتن كلمه اول ديكته .

  2. علیرضا می گوید

   سلام منم یه مواقعی و در یه موقعیت هایی احساس کمبود اعتماد به نفس میکنم و می خوام این کمبود رو جبران کنم

 44. یوسف می گوید

  ۶۲ شدم آقای بهرامرپور
  من دانشجوی ارشد هستم. وقتی پیش استاد میرم تا در مورد یک موضوع علمی صحبت کنم تا تزم رو تعریف کنم به جای اینکه ایده خودم رو ارائه بدم بیشتر شنوده هستم و کمتر صحبت می کنم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 45. مقداد می گوید

  نمره ی من ۷۷ شد . به نظر خودم عالیه .
  از حدود یک ماه گذشته که آقای بهرام پور و وبسایتشون آشنا شده ام ، احساس می کنم خیلی بهتر شده ام .
  وقتی سنم کم تر بود حتی وقتی مهمان به خانه مان می آمد از فرط کم رویی از اتاق بیرون نمی آمدم .
  توی چند سال گذشته تصمیم گرفتم کم رویی رو کنار بزارم و همیشه در حال تمرینم . حالا که با این سایت آشنا شده ام بیش تر امیدوار شده ام .
  چند روز پیش یک کنفرانس دانشجویی دادم (درس آخلاق ۱). سعی کردم نکاتی رو که از استاد بهرام پور یاد گرفته ام رو به اجرا بگذارم .
  باور نکردنی بود !!! چند نفر از دانشجویان گروه دندان پزشکی و همچنین همکلاسی های داروسازی خودم داشتن سخنرانی را فیلم برداری می کردند …. و بعد از پایان کنفرانس همه بهم تبریک می گفتن .
  می خوام از استاد بهرام پور صمیمانه تشکر کنم و نصیحت زیبای ایشون رو هم هرگز از یاد نبرم که خوب بودن از بد بودن مضر تر است .
  من می خواهم تا آخر عمرم تلاش کنم سخنرانی و فن بیان امروزم از دیروزم بهتر باشد البته با کمک استادانی همچون آقای بهرام پور

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامي سلام
   بسیار خوشحالیم که با تلاش و عمل به نکات گفته شده به نتایج فوق العاده ای دست یافتید.
   دوست عزيز ممنون مي‌شويم موفقيت‌هايي كه به واسطه‌ي مهارت‌هاي سخنراني و فن‌بيان كسب كرده‌ايد را به اطلاع دوستان ديگر برسانيد و پيام موفقيت خود را با هزاران نفر ديگر به اشتراك بگذاريد.
   تجربيات و داستان‌هاي موفقيت اعضاي سايت
   با تشكر از توجه شما

 46. احمد می گوید

  سلام.من۴۴شدم و به گفته ی سایت! کاملا خجالتی ام.در صورتی که به نظر خودم اصلا اینطور نیست.در واقع من حوصله کل کل کردن ندارم و راهی رو میرم که(به نظرم)درسته.دیگه چه نیازیه دیگران رو متقاعد کنم که حرفمو بپذیرن…در مورد حضور نداشتن در جمع هم کاملا به این حرف مامان بزرگ خدابیامرزم اعتقاد دارم که میگفت:”با مردم زمانه سلامی و والسلام”آخه این دوره معمولا کسایی که طرح رفاقت میریزن میخوان یه چیزی از ادم بکنن و موقع خوشیهاشون ما رو نمیشناسن.معذرت که طولانی شد

  1. علی جون می گوید

   منم این شعر رو شنیدم:
   با مردم زمانه سلامی و والسلام / تا بگویی غلام توام میفروشنت

 47. اکبر عباسی می گوید

  با سلام
  بعضی از سوالات شما می تونه پاسخ های دیگری هم داشته باشه که بنظر خیلی هم محتمله.
  نمره دریافتی من ۹۰ بود که خوبه ولی تحلیلی که ارایه شده با وضعیت من تناسب نداره، چون من بهیچ وجه پر حرف نیستم و همواره سعی میکنم به جا صحبت کنم
  بنظر من لازمه در ارزیابی و سوالاتتون کمی تجدید نظر کنید
  از کار قشنگتون هم سپاسگزارم

 48. پاینده می گوید

  با سلام و احترام
  خیلی عالی بود…
  ممنون از مطالب خوب و مفیدتون…
  نمره من ۶۶(۶۶ ٪) شد.
  نتیجه آزمون دقیقا به من می خورد و اتفاقا برای اینکه این مشکل کوچیک هم برطرف بشه برنامه هایی دارم… فقط نمیدونم چقدر زمان میبره!

 49. متولد مرداد می گوید

  مچکرم بابت این تست فوق العاده
  نمره من ۵۰ شد .
  نتیجه همونی بود که انتظار داشتم . گاهی وقتا بسیار خجالتی و گاهی و خو ش صحبت و خوش کلام …
  کم رویی باعث شده دور باشم از خود ایده الم . علیزغم تمام توانمندی ها و استعداد های ذاتی و اکتسابی که دارم نتونستم خودم رو انسان موفقی بدونم و از بابت رنج میبرم …

 50. ساره می گوید

  با سلام
  بسیار عالی بود
  امتیاز من ۷۶ شد فکر میکنم اگه پارسال توی این ازمون شرکت میکردم کمتر میشد و شاید گذشت زمان باعث کمتر شدن این مشکل شده گرچه اطمینان دارم که اشنایی با دوست عزیز اقای بهرام پور بسیار موثر بوده و چند ماهی که از محصولات ایشون استفاده میکنم برای من واقعا مفید بود
  به دوستانی که مثل من امتیاز کمابیش کمی اوردن توصیه استفاده و پیگیری از اموزش های ایشون رو دارم

 51. جویا می گوید

  واسه من شد ۷۴%
  من دانشجوی ارشد مهندسی یکی از دانشگاههای دولتی تهرانم. در این حد از خودم شناخت دارم که استعداد خوبی دارم ولی در مواقعی که لازمه این استعدادها را به کار بگیرم اعتماد به نفسم شدیدن می افته … خیلی موقعیت ها را به خاطر ترس از دست داده ام و واقعن ازین حالت خسته ام…

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   همچنین پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل در دوره کنترل خجولی و کم حرفی شرکت نمایید.
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   موفق و پیروز باشید.

 52. مسعود می گوید

  سلام
  نمره من شد ۴۲ وخودمم راضی نیستم و می خوام تغییر کنم 😐
  در واقع خیلی ها هستند که از من پایین تر هستند ولی من پایین تر از آن ها هستم .
  با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود برآمده اید.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   امیدواریم با به کار گیری نکات گفته شده در روابط خود به نتایج خوبی دست یابید.

 53. آنیتا خوشنیت می گوید

  باسلام وتشکرازشما برای تست نمره تست من ۴۶% شد ازراهنمایی شما خیلی خوشحال خواهم شد

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 54. raha می گوید

  سلام آقای بهرام پور
  امتیاز شما ۶۰ از ۱۰۰ است , (۶۰%)

  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.
  در مورد من کاملا درسته.دلیلش به نظرم اینکه من ۱۱سال اول زندگیم رو تو روستا و تو یه جامعه کوچیک سپری کردم که تو اون سالها و تو اون مکان خیلی شر و شور بودم ولی از ۱۱سالگیم به بعد رو به تبریز مهاجرت کردیم من همیشه سعی کردم تا جایی که امکان داشته این قضیه رو از دوستام و بقیه پنهون کنم و به خاطر تفاوتهای لهجه ای زیاد صحبت نمیکنم تا لو نرم.و دلیل کم حرفی و خجولیم این قضیه هس،چون میخوام یه چیزی رو پنهون کنم و همیشه ترس از برملا شدنش دارم
  لطفا کمکم کنید….
  مرسی از زحماتتون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   تبریک می گوییم به شما که قصد دارید با ایجاد تغییر فرصت های بیشتری را برای برقراری ارتباطات خود ایجاد کنید.
   برای تغییر لهجه یک اصل وجود دارد و آن هم تمرین است!
   از چند گوینده رادیو یا اخبار استفاده کنید. صدای آنها را ضبط کنید و سعی کنید مانند آنها اخبار را بگویید، در انتهای کار صحبت خود را که ضبط کرده اید با صدای گوینده مقایسه کنید و ببینید که در چه کلماتی مشکل دارید و ببینید که چطور می توانید آن را بهبود ببخشید.
   امیدواریم با انجام این تمرین به نتایج خوبی دست یابید.

 55. فرشته می گوید

  با سلام و خسته نباشید نمره من ۷۰ شد البته خودم میدونم کمی خجالتی شدم و اعتماد بنفسم کم شده زیرا من یه تغییر شغل داشتم من ۱۱ سال کارمند رسمی بودم و سال ۹۲ استعفا داده و کارمند یک شرکت خصوصی شدم و در محیط کاری جدیدم یه کم خجالتی شدم و بخاطر رفتار بد و توهین آمیز سرپرست واحد( نه رییسم ) دچار استرس و پایین بودن اعتماد بنفسم شدم که خدا رو شکر با این سایت و آقای بهرام پور آشنا شدم و الان دارم بهتر میشم ولی من دوست دارم بتونم رسا و شیوا صحبت کنم و نظراتم رو بیان کنم ، بدون ترس و خجالت امیدوارم بتونم بهتر از قبل بشم

 56. فرشته می گوید

  با سلام و خسته نباشید نمره من ۷۰ شد البته خودم میدونم کمی خجالتی شدم و اعتماد بنفسم کم شده زیرا من یه تغییر شغل داشتم و در محیط کاری جدیدم یه کم خجالتی شدم و بخاطر رفتار بد و توهین آمیز سرپرست واحد( نه رییسم ) دچار استرس و پایین بودن اعتماد بنفسم شدم که خدا رو شکر با این سایت و آقای بهرام پور آشنا شدم و الان دارم بهتر میشم ولی من دوست دارم بتونم رسا و شیوا صحبت کنم و نظراتم رو بیان کنم ، بدون ترس و خجالت امیدوارم بتونم بهتر از قبل بشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   همچنین پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل در دوره کنترل خجولی و کم حرفی شرکت نمایید.
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   موفق و پیروز باشید.

 57. طاهر می گوید

  با سلام وعرض ادب واحترام خدمت استاد بهرام پور عزیز
  از مطالب بسیار ارزنده و مفید شما و نیز از تست انلاینتان نهایت تشکر را دارم .ممنون خسته نباشید.

 58. مریم می گوید

  با سلام و خسته نباشید نمرم ۸۲ شد خیلی ازمون جالبی بود ازتون ممنونم

 59. شکفته احمدی می گوید

  آزمون کم حرفی

  آزمون خجولی و کمرویی
  نتیجه
  امتیاز شما ۸۶ از ۱۰۰ است , (۸۶%)

  به نظر می‌رسد که اصلاً مشکل کم حرفی ندارید و به سادگی از پس این موضوع بر می‌آیید.
  حتی شاید لازم باشد باشد مقاله کنترل پرحرفی را مطالعه کنید!
  اینم امتیاز من از شما
  البته چون من مدرس هستم و همیشه در حال یادگیری، هیچ وقت از صحبت کردن در جمع نمی ترسم و خیلی هم دوست دارم (البته اگه حال روحی ام خوب باشه)
  و یکی از راه هایی که میشه فهمید من ناراحتم، اینه که حرف نمیزنم…
  ممنون خوب بود

 60. سحر می گوید

  ۷۲%. خیلی به برطرف کردن مشکل خجالتی بودن نیاز دارم.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی خود برآمده اید و مطمئناً با عمل به نکات گفته شده به نتایج خوبی دست خواهید یافت.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید و امیدواریم از این دوره لدت ببرید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 61. عليرضا می گوید

  امتیاز شما ۷۸ از ۱۰۰ است , (۷۸%)

  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.
  پیشنهاد می‌کنم حتماً برنامه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشید و به تمرینات ساده رفع خجولی از این مشکل کوچک نیز رهایی پیدا کنید.

 62. لیلی می گوید

  با سلام و احترام
  اینجانب دوره اهمال کاری را ۱۵ روز است که خریداری کرده ام ولی فقط هفته اول را گوش دادم. چون فایل ها خراب بود، و بعد که فایلها را دوباره برایم ارسال کردید، دیگر سراغ آن نرفتم. با توجه به اینکه نمره آزمون کم حرفی و خجولی اینجانب ۵۲ شده و من فکر می کنم اوضاعم از این خیلی بدتر است، آیا صلاح می دانید که این دوره را تهیه کنم وبعد به سراغ اهمال کاری بروم؟ با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم یک دوره را تمام کرده و حتماً تمرینات آن را انجام دهید و سپس در دوره دیگری شرکت نمایید تا برایتان موثر و کاربردی باشد.
   موفق و پیروز باشید.

 63. جعفر می گوید

  سلام
  سپاسگذارم از شما استاد بهرام پور و همکاران شریفتون و همه دوستانی که نظراتشون رو مطرح کردن . نمره من ۸۴ شد . قبلا در دوران دبیرستان به شدت کم رو بودم ولی از وقتی بعد از سربازی رفتم دانشگاه یک جمله منو متحول کرد ؛ جمله ای که برای حل مساله ترس در روانشناسی گفته میشه به سمت چیزی که ازش میترسید حرکت کنید مثلا اگه از تاریکی میترسی برو تو دل تاریکی و اون فضارو حس کن خواهی دید همون فضاییه در روشنایی دیدی فقط نور نیست . منم خودمو هول دادم تو مجری گری های دانشگاه و الان تو شهر مون میان دنبالم برای اجرای برنامه هزار نفرم باشن به راحتی برنامه اجرا میکنم . البته کمی استرس قبل از همه برنامه هام دارما ولی به محض ورود به جایگاه میره خونشون استرسو میگم . یه هیجان زیادی هم دارم که دوست دارم دیده بشم

 64. صادق می گوید

  جناب بهرام پور عزیز
  سلام. نمره من ۸۶ شد.
  به ظاهر شاید پرحرف هم به نظر بیام؛ ولی آدم کم حرفی هستم. چون توی خانواده خجول و کم حرف و ساکتی بزرگ شدم. با خجول بودن خودم خیلی کلنجار رفتم و بهبود خوبی حاصل کردم. اما خواستم جسارت کمن و این رو به شما بگم که خجول بودن با کم حرف بودن فرق داره. من علیرغم غلبه بر خجول بودنم، آدم کم حرفی هستم. یعنی در تقابل با افراد اطرافم آدم خوش صحبتی نیستم و حرف کم میارم. فرقی هم نداره غریبه باشن یا آشنا یا دوست. عموماً حرفهای کمی به ذهنم میرسه. خیلی دلم میخواد پویاتر باشم توی حرف زدن و گرم کردن محیط و خوش صحبت بودن. واسه همینه که فکر میکنم خجول بودن با کم حرف بودن متفاوته.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   این موضوع می تواند به تیپ شخصیتی فرد نیز بستگی داشته باشد و کم حرف زدن ممکن است به خاطر درونگرا و برونگرا بودن فرد هم باشد.
   پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   درونگرایی چیست؟
   از توجه شما متشکریم

 65. جعفر می گوید

  در ضمن کلیدی ترین و مهمترین مولفه برای تسلط بیشتر و بالا بردن اعتماد به نفس ، مطالعه درخصوص موضوع سخنرانی یا مذاکره است .

 66. اسدالله پناهی می گوید

  آزمون خجولی و کمرویی
  نتیجه
  امتیاز شما ۸۰ از ۱۰۰ است , (۸۰%)

  به نظر می‌رسد که اصلاً مشکل کم حرفی ندارید و به سادگی از پس این موضوع بر می‌آیید.
  حتی شاید لازم باشد باشد مقاله کنترل پرحرفی را مطالعه کنید!

  با این وجود گاهی نمی توانم حقانیت خودم را به اثبات برسانم
  با تشکر از تلاش زیبایتان
  لطفا راهنمایی فرمایید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 67. محمدحسین می گوید

  سلام همه خوب هستید
  بنده نمره ۵۴ رو گرفتم که این خیلی غیر واقعی هم نیست
  در جمع ها ی آشنا خیلی پر حرف و شادم اما در جمع های غریبه خیلی افسرده به نظر میام دلیلشم میتونه خیلی چیزا باشه ، خاطره های گذشته ،اتفاقاتی که در مراحل مختلف زندگیم برام پیش اومده و هزاران هزار چیزی که منو به چیزی که الان هستم تبدیل کرده.

 68. مجتبی خداوردی می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد گرامی. قبل از هر چیز جا داره از شا بابت راه اندازی این سایت جالب، مفید و آموزنده تشکر کنم. خودم شخصاً خیلی استفاده میکنم و چیزهای زیادی هم یاد گرفتم. امّا در مورد موضوع مورد بحث باید بگم که من خودم زمانی آدم کم رو و خجالتی بودم امّا به مرور زمان و با بالا رفتن سن این مشکلم البته نه بطور کامل ولی حدودی برطرف شده و الان خودم رو زیاد خجالتی و کم رو نمیدونم.
  به نظر این حقیر یکی از دلایلی که باعث میشه ما در یک جمع حرف زیادی برای گفتن نداشته باشیم و اصطلاحاً کم رو باشیم، نداشتن دانش و اطلاعات کامل از جامعه و مسائل روز (اقتصادی، سیاسی، اجتماعی) دنیاست.
  به خصوص مسئله تکنولوژی و وسائل ارتباطی (موبایل و تبلت و …) که الان نقل هر محفلی است.
  ممنون میشم تو این زمینه من رو راهنمائی کنید.
  بهنام و خوشدل باشید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   بسیار خوشحالیم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته است.
   با توجه به توضیحات شما اطلاعات مربوط به مسائل روز را تقریباً همه افراد دسترسی دارند و با مطالعه سرتیتر موضوعات هم می توان اطلاعاتی کسب کرد.
   بهتر است به مطالبی توجه کنیم که برای دیگران نیز جدید و جذاب باشد که توجه آن ها را جلب کند.
   حال این مطالب را می توانیم از طریق جست و جو در سایت های مختلف و خواندن کتاب و … کسب نماییم.
   از توجه شما متشکریم

 69. raha می گوید

  نتیجه
  امتیاز شما ۴۴ از ۱۰۰ است , (۴۴%)

  نمره شما بیش از حد پایین است و به نظر می‌رسد که شما کاملاً خجالتی هستید. دقت کنید که اگر برای رفع این مشکل اقدام نکنید، فرصت‌های بسیاری را در زندگی خود از دست خواهید داد و البته دیگران نیز از شما سو استفاده خواهند کرد و از همه بدتر لذت بسیار کمی از زندگی خواهید برد.
  البته از این بابت نگران نباشید که چطور خجولی را رفع کنید! این موضوع قابل رفع است به شرطی که شما بخواهید و برای رفع آن تلاش کنید.

 70. فائزه می گوید

  من ۶۸ شدم. فکر می کنم اکثر اوقات هیچ حرفی ندارم که برای بقیه جالب یا قابل درک باشه افکار من زیاد از حد تخیلی و مسخره هستن (البته خودم ازشون خوشم میاد!)
  یا مثلا هیچ نقطه مشترکی نداریم که صحبت کنیم هیچ سوالی به ذهنم نمی رسه که بپرسم.
  بعضی وقتا هم خودمم مطمئن نیستم واقعا اعتقادم چیه دوس ندارم حرفی بزنم که بعدا علیه خودم ازش استفاده کنن

 71. shirin می گوید

  سلام .جواب تستم ۵۲% شد.
  خب من به شدت از خجالتی بودن رنج میبرم.ولی بخاطر شخصیت شیتونم هیچکی متوجه نمیشه ولی به شدت از درون اذیت میشم و استرس میکشم. من حاضرم بجای ارائه ساده تو کلاس یه مقاله پژوهشی تحویل بدم. کلی زحمت بجونم میخرم تا ارائه ندم ولی بازم میگم کسی متوجه این رفتارم نمیشه.همه فکر میکنن من سرشار از اعتماد بنفسم. ولی خودمو ک نمیتونم گول بزنم.من از زمانی که برای کنکور ارشد درس میخوندم فقط به دفاعیه آخرش فکر میکنم.من بیشتر از نگاه ها و جمعیت هراسونم و بهم استرس میده تو جمع دو نفره راحت میتونم صحبت کنم.از اینکه نگاه ها و توجهات به سمتم باشه به شدت دلهره میگیرم . شاید در عرض ۱ دقیقه کل لباسم خیس از عرق بشه .نمیدونم چیکار باید بکنم.تو کلاس یا تو جمع همیشه با این دلایل نتونستم سوالی ک جوابش عین روز برام مشخص هستش رو پاسخ بدم.من واقعا میخوام درست شم.خیلی دارم عذاب میکشم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر برطرف کردن نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   شما می توانید دلیل این اتفاق را در مقاله زیر مشاهده کنید:
   دلیل ترس و واکنش مغز ما به ترس
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   همچنین پیشنهاد می کنیم که در دوره‌ی غیرحضوری مدیریت ترس از سخنرانی شرکت نمایید:
   مدیریت ترس از سخنرانی
   موفق و پیروز باشید.

 72. حسین می گوید

  سلام برتمام کسانی که به آقای بهرامپور انگیزه می دهند تا تمام تلاش خودشون رو در مورد مشکل سخنرانی انجام دهند.نمره من ۴۴ شد .فکر میکنم تاحالا موردی پیش نیومده که من صحبت کنم وترس وخجالت وتپش قلب نداشته باشم حتی وقتی تمرین میکنم مقداری خوب میشوم ولی دوباره بعد از چند وقت همان حالت قبلی رادارم .من فوق سوپراستار خجالت وتپش قلبم.راهکار؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی خود برآمده اید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   همچنین در صورت تمایل در دوره کم رویی و کم حرفی شرکت نمایید. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل خجولی و کم رویی
   امیدواریم با مطالعه و عمل به نکات گفته شده به نتایج دلخواه خود دست یابید.

 73. mozhdeh می گوید

  سلام
  نمره بنده ۷۸ شد و به نظرم دقیقا همان چیزی بود که هستم.
  البته من بیشتر فکر می کنم تا اینکه بخوام صحبت کنم و چون معمولا زمان فکر کردنم طولانی میشه وقت صحبت کردنم کوتاه میشه یا نمیشه.
  ممنون

 74. fatemeh می گوید

  سلام امتیاز من ۵۴ شد. من خودم کاملا اعتقاد دارم که کم حرفی و خجالتی بودن ن باعث شده که خیلی از فرصتهامو از دست بدم. لطفا راهنمایی بفرمایید من برای رفع این موضوع باید چه کاری انجام بدم. بسیار سپاسگزارم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی خود برآمده اید و مطمئناً با عمل به نکات گفته شده به نتایج خوبی دست خواهید یافت.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید و امیدواریم از این دوره لدت ببرید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 75. سوده می گوید

  من از ۱۰۰ ۴۶ شدم
  البته دور از انتظار هم نیست
  و این موضوع بسیار برای من ازار دهنده است

 76. سوده می گوید

  نمره ی من ۴۶ شد
  و این موضوع بسیار برای من ازار دهنده است

 77. آرزو می گوید

  سلام آزمون من شد ۵۶ درصد
  من خبرنگار و روابط عمومي هستم ولي همچنان در جمع خجالتي و كم حرف نميدونمچيكار كنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   صحبت کردن در جمع
   همچنین در صورت تمایل در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل خجولی و کم حرفی
   موفق و پیروز باشید.

 78. moha z می گوید

  سلام من ۶۸ گرفتم.

 79. آزاده می گوید

  سلام. نمره من ۸۴ شد!!! انگار خیلی پر حرفم!

 80. فریبا می گوید

  با عرض سلام و ادب
  نمره من ۴۰ شد … خودم مطمئنم که بیشتر به خاطر کمبود اطلاعات در هر زمینه ای است که باید دونست … ولی من مطالعه م بد نیست ولی چیزی که میخونم … خیلی زود یادم میره …

 81. معصومه کاپله می گوید

  نمره من ۶۲ شد. فکر میکنم خیلی باید رو خودم کار کنم و مهارتهای ارتباطیمو افزایش بدم.البته یه کمیش هم به خاطر درونگرا بودنم هست.
  ممنون

 82. نادر می گوید

  سلام من نمره ۵۶ گرفتم . باید کمتر از اینا میشدم

 83. سمیرا می گوید

  دیدگاه سلام،نتیجه آزمون چطوری بدست مياد؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   هر کدام از این سوال ها امتیازی دارند و در آخر به صورت اتوماتیک محاسبه می شود.
   از توجه شما سپاسگزاریم

 84. سامان می گوید

  ۸۸%

 85. مهدی باقری می گوید

  سلام به همه دوستان نمره من ۶۰ شده من معمولا تو جمع های رسمی نمی توانم نظرم را بیان کنم استرس دارم و تپش قلب میگیرم و دستم میلرزد و اعتماد به نفس هم خیلی پایین است ممنون میشم اگر راهمایی بفرمایید با تشکر

 86. مهدی باقری می گوید

  سلام به همه دوستان نمره من ۶۰ شده من معمولا تو جمع های رسمی نمی توانم نظرم را بیان کنم استرس دارم و تپش قلب میگیرم و دستم میلرزد و اعتماد به نفس هم خیلی پایین است ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید با تشکر

 87. shaghayegh می گوید

  نمره من شد۵۴٫٫ چیکارباید بکنم؟
  من هیچوقت حرفی برای گفتن ندارم.همیشه میترسم توجمع کسی ازم سوالی بپرسه..مدام ذهنم درگیر اینه که نکنه کسی نظر منو بخواد.
  براهمین خیلی وارد گروه هایی که خیلی اطلاعات عمومی بالایی داشته باشن نمیرم چون اساس حقارت وبدرد نخوردن میکنم و…

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی خود برآمده اید و مطمئناً با عمل به نکات گفته شده به نتایج خوبی دست خواهید یافت.
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید و امیدواریم از این دوره لذت ببرید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 88. فاطمه می گوید

  با سلام وتشکر از شما
  من فایل های این مبحث را خریداری کرده اما دانلود آنها با مشکل مواجه است و پس از دو دقیقه قطع می شود. لطفا بررسی بفرمایید. محصولاتی که در گذشته خریداری کرده ام به سرعت دانلود شده ودر اجراچنین مشکلی نداشته اند

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   از بابت مشکل پیش آمده پوزش می خواهیم.
   دروس را مجدداً برای شما ارسال کردیم.
   موفق و پیروز باشید.

 89. فاطمه می گوید

  نمره من در این آزمون ۶۲ بود.

 90. نازنین می گوید

  سلام، نتیجه آزمونم۷۸%شد.ن.م در گروه دوستان یا فامیل یا گروههای کوچیک که نسبت بهشون آشنایی دارم استرس ندارم ولی توی جمع ها ی بزرگ که آشنایی ندارم یاا گرکنفرانس داشته باشم اولش خیلی استرس دارم ولی یکم که بگذره بهتر میشم و استرسم کم میشه

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   موفق و پیروز باشید.

 91. شهاب بشیری می گوید

  با سلام
  ازمون بسیار خوبی بود نمره من ۳۸ شد و من می بایست نسبت به بهبود این شرایط اقدام کنم از شما بابت تهیه این ازمون ارزشمند سپاسگزارم—
  در ضمن من در حال انجام تمارین دوره اهمال کاری تا موفقیت و دوره فن بیان هستم وطبق برنامه زمانبدی پیش رفتم خیلی عالی بود و تا حالا به نتایج خیلی خوبی نیز رسیدم و تا حالا کمتر کسی دیدم به این خوبی به این مسایل بپردازد که از استاد بهرام پور بسیار سپاسگزارم.
  با سپاس از شما و ارزوی شادی

 92. احسان می گوید

  سلام
  لینک شروع ازمون برای من فعال نیست و نمیتونم در ازمون شرکت کنم
  لطفا رسیدگی بفرمایید
  متشکرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در ابتدا به سوالات بالای صفحه پاسخ دهید و سپس روی گزینه “پایان آزمون” کلیک کنید تا نتیجه را مشاهده نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 93. فاطمه ک می گوید

  من ۷۱ شدم،از حرف زدن خجالت نمیکشم ولی تن صدام کلا پایینه مشکل تلفظ حرف **ر** رو دارم واسه اون نمیتونم زیاد توی جمع حرف بزنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   براي اداي درست كلمات يكي از تمرينات، تمرين خودكار مي‌باشد.
   خودكار را بين دندانهاي جلو گذاشته و شروع به صحبت مي‌كنيد. در اين حالت لبها بسيار بيشتر باز و بسته مي‌شود و كلمات بخوبي بيان خواهند شدو صدای شما واضح تر به گوش می رسد.
   اين تمرين را روزي ۵دقيقه انجام دهيد نتايج بسيار خوبی خواهید گرفت.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 94. مهدی باقری می گوید

  خواهش می کنم هر چه سریع تر من را راهنمایی بفرمایید مشکلم را قبلا گفت ام

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   همچنین پیشنهاد می کنیم در صورت تمایل در دوره کنترل خجولی و کم حرفی شرکت نمایید.
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   موفق و پیروز باشید.

 95. صبا می گوید

  نمره من ۶۴… گاهی اوقات کم حرف و خجالتی…
  واقعاً درسته! شخصا آدم پرحرفی نیستم اما گاهی اوقات بسته به نوع شرایط محیطی و یا خستگی خودم، کم حرف میشم!
  ممنون از تلاش قابل تقدیر شما

 96. SMK می گوید

  امتیاز شما ۷۶ از ۱۰۰ است , (۷۶%)

  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.

  نتیجه ی آزمون من این شد، خوبیش تو اینکه میدونم دلیل حرف نزدنم تو بعضی مواقع چیه؟
  ۱- حرفی برای گفتن ندارم که ناشی از دانش کم یا ناکافی ام هست.
  ۲- صحبت کردن در بحث درباره موضوع را بی فایده یا وقت تلف کردن میدانم.
  ۳- گاهی اوقات از مورد قضاوت قرارگرفتن دیگران میترسم.
  ۴- مهارت های فن بیانم زیاد درحد خوب نیست ، مثل لرزش صدا بدون اینکه از جمع ترس داشته باشم،رسا وواضح نبودن صدام،واژگان کم ذهنم و….
  ممنون از شما.همواره شاد وموفق باشید وباامید به روزهای بهتر برای هممون.

 97. سید مصطفی می گوید

  سلام امتیازم ۴۸من خیلی دوس دارم در جمع صحبت کنم ولی چند بار صحبت کردم بهم گفتن خیلی تند وشل حرف می زنی خیلی اعتماد به نفسم پایین اومده البته خودم هم می دونم چرا تند حرف می زنم من یه کم لکنت زبان دارم باعث میشه بعضی کلمه ها رو سریع بگم تا یبار زبانم گیر نکنه

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم برای اینکه صدای شما واضح به گوش دیگران برسد تمرین زیر را روزانه انجام دهید:
   تمرين خودكار:
   در این تمرین شما نوك خودكار را در دهان خود مي‌گذاريد و كلمات را ادا مي‌كنيد در اين حالت لبهاي شما به درستي باز و بسته مي‌شود و پس از مدتي لحن شما بسيار تغيير خواهد كرد.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 98. فاطمه می گوید

  با سلام و تشکر از آقای بهرام پور
  من در زمینه هایی خجالتی هستم
  البته دلیلشو تقریبا میدونم
  امیدوارم بتونم با تمرینات مناسب بر خجالتی بودنم غلبه کنم

  1. فاطمه می گوید

   سلام مجدد
   نتیجه ی آزمونم ۶۴ شد که در پاسخ قبلی فراموش کردم بگم

 99. مقدم می گوید

  سلام و باتشکر ازآقای بهرام پور
  نمره من ۷۲ شد . راستش از سن نوجوانی خیلی خیلی خجالتی بودم و تا سن ۴۰سالگی هم ادامه داشت به بخاطر همین مشگل بزرگ خیلی از موقعیت هارا از دادم اما کم کم بهتر شدم تاحدی که درمیان جمع آنقدر شجاعت پیداکردم که حرفها و گلایه های دیگران را من مطرح می کنم البته نمیدانم بخاطر تشویق دیگران است یا واقعا از خجالتی بودنم کاسته شده ؟

 100. سارا علیپور می گوید

  با سلام نمره من ۷۰ شد .موقعیت کاری خوبی دارم و خیلی تلاش کردم که به این موقعیت کاری برسم.اما متاسفانه مشکلم اینه که تو جلسات کاری به هیچ وجه نمیتونم صحبت کنم یا وقتی هم صحبت کنم صدام کاملا میلرزه و صحبتهایی که قبلا اماده کرده بودم رو کاملا فراموش میکنم.طوری شد که تصمیم گرفتم دیگه تو جلسه ها نباشم. اما دیروز سایتتون رو دیدم.
  با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید.
   شما می توانید دلیل این اتفاق را در مقاله زیر مشاهده کنید:
   دلیل ترس و واکنش مغز ما به ترس
   در ابتدا پیشنهاد می کنم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   ۱-درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   برای اینکه صدایمان نلرزد راهکارهایی وحود دارد که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر مطالب مربوط به دوره کنترل لرزش صدا را مشاهده و بررسی نمایید:
   کنترل لرزش صدا
   موفق و پیروز باشید.

   1. سارا علیپور می گوید

    از شما واقعا سپاسگذارم

 101. امیر حسین احمدی می گوید

  سلام نمره من ۴۰ شد من همیشه تماشاچی هستم و فکر می کنم اگه این مشکلم حل بشه به افراد بیشتری میتونم کمک کنم

 102. نگار می گوید

  سلام من نمرم ۵۶ شد :))
  خدا بخیر کنه من دانشجوی ارشدم و کلی ارایه و سخنرانی دارم این ترم :||||

 103. saeide می گوید

  باسلام واحترام خدمت شما آقای بهرام پور ودوستان
  آزمون نسبتا خوب بود…
  “نسبتا” البته این نظر من هستش
  چون گزینه هاخیلی کلی بود که باید بازتر میشد تا دقیق تر نتیجه گرفته شود
  دوست داشتم بیشتر خودمو محک میزدم…..
  اما در کل خوب بود
  ممنون

 104. ماريا می گوید

  نمره من ۵۲ درصد
  به نظر خودم هم تقريبا در همين حد هستم و فرصت هاي زيادي رو از دست ميدم و از اينکه تو بعضي جمع ها خصوصا سر کلاس ها و جاهاي پرجمعيت نميتونم نظر بدم ناراحت ميشم …اما به تغيير و پيشرفت خيلي اميدوارم ..مرسي از شما

 105. ابوالفضل می گوید

  نمره من ۶۸ شد، می بایست کمی تمرین کنم چون احساس می کنم تو بحث ها و کنفرانس ها می تونم بهتر ظاهر بشم
  متشکرم

 106. niloufar می گوید

  امتیاز شما ۷۸ از ۱۰۰ است , (۷۸%)

  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.

  پیشنهاد می‌کنم حتماً برنامه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشید و به تمرینات ساده رفع خجولی از این مشکل کوچک نیز رهایی پیدا کنید.

 107. حسن امانی می گوید

  سلام میکنم به همه دوستان سایت فن بیان .با آرزوی فنی کردن صحبتهاتون .امتیاز من ۶۵ شد .نمی دونم چی بگم .گاهی وقتها تو جمهایی هستم که مثل یه رهبر کاریزمام و گاهی مکانی هستم که نمیتونم افکارمو بیان کنم .اصلا پاک قاتیم.فکر میکنم روحیم مخدوش شده … .تا یادم نرفته تشکر میکنم از آقای بهرام پور عزیز که مارو بمباران میکنن با تستهای کاربردیشون . 🙂

 108. ani می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  برام خیلی زیاد جالبه که دقیقا از چیزی که رنج میبرم و واقعا ذهنمو مشغول کرده و الانم که از سر کار اومدم بازم باهاش درگیرم , راه حلش به ایمیلم اومده , نمره ی من ۴۴ شده و بعضی وقتا احساس میکنم خیلی خوب حرف میزنم خودمو اظهار میکنم و بعضی وقتا واقعا افتضاح عمل میکنم, بسته به موقعیتم فرق میکنه,, واین که این ازمون چهقد درصد خطا داره ?

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   تست دادن آزمون به نحوه پاسخگویی و شرایط فرد بستگی دارد که ممکن است در این صورت خطا داشته باشد و حداقل تا ۱۰ درصد خطا می تواند داشته باشد.
   از توجه شما متشکریم

 109. حامی می گوید

  امتیاز شما ۳۶ از ۱۰۰ است. با اینکه موقعیت کاری، خانوادگی و مالی نسبتا معقولی (و نه عالی) دارم ولی مطمئنم اگه از پس خجالتی بودنم بر میومدم بهترین موقعیت های ممکن رو جذب می کردم. کاش یه روز برسه که بشه

  1. فرزانه نوروزی می گوید

   باسلام
   همین که نقطه ضعفتون رو شناخته و میخواین رفعش کنین و دنبال راهکار وراه حل هستین ، مطمئن باشین میتونین.

 110. ندا می گوید

  با سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار جناب آقای بهرام پور
  نمره من ۵۸ شد .با خودم فکر می کردم کسی به اندازه من خجالتی نیست و من در اوج این مشکل هستم ولی انگار افرادی هستند که بیش از من خجالتی اند و با این مشکل مواجه اند.از آزمون بسیار جالب و ارزشمند شما بی نهایت سپاسگزارم . همانطور که مطلع هستید من قبلا خیلی خجالتی بودم ولی به لطف راهنمایی های شما و گوش دادن به فایل های صوتی رادیو سخنرانی الان خیلی راحتر در بین جمع صحبت می کنم. با افرادی که باهاشون صمیمی هستم بسیار راحتم. یه جورایی میشه گفت بحث مجلس رو من هدایت می کنم.اما هنوزبرا صحبت کردن تو جمع هایی که کاملا غریبه هستند کمی دلشوره دارم و نمی تونم بلافاصله راحت صحبت کنم اگه چند دقیقه ای بهم فرصت داده بشه تمرکز می کنم و آروم که شدم شروع میکنم و بعدش راحت ادامه میدم.. اولش کمی سخت میگذره. انشالا سعی می کنم با رفع این مسئله بهتر از شرایط و موقعیت هایی که دارم استفاده کنم.
  درضمن مایلم با سه تا از دوستان به نامهای شهرزاد و شیرین و علی صحبتی داشته باشم.
  دوستان من هم دقیقا ازبچگی تا چند وقت پیش مشکلات شما رو داشتم.شاید باور نکنید گاهی اوقات برای یک احوالپرسی ساده با یک نفرکه چند لحظه ای بیشتر طول نمی کشید تمام تنم می لرزید، استرس زیادی بهم وارد می شد، خیلی برا خودم یه ارتباط به این سادگی رو بزرگ میکردم، ازجمع دوستان فاصله می گرفتم، جرات صحبت کردن با اساتیدم رو نداشتم و مواقعی هم که مجبور میشدم صحبت کنم سرم رو تمام مدت پایین نگه میداشتم و قلبم به شدت میزد.
  آقا علی شما پرسیده بودید آیا کسی مثل شما بوده و با تمرینی بهتر شده باشه؟ در جوابتون میگم بله .من هم به شدت با این مشکل درگیر بودم و دائم در عذاب بودم.اراده کردم ، خواستم بهتر بشم و با کمک جناب آقای بهرام پور و لطفی که در این مدت به من داشته اند و به سوالاتم پاسخ دادند الان در شرایط خیلی بهتری هستم و از برقرای ارتباط با دیگران لذت می برم حتی اکثر مواقع خودم برای شروع ارتباط با دیگران پیش قدم میشم. شما هم اگر تلاش کنید حتما می تونید به نحو احسن این مشکل رو رفع کنید.امیدوارم موفق باشید.

  با کمال تشکر از جناب آقای بهرام پور.
  همیشه قدردان زحمات شما هستم..
  موفق و موید باشید.

 111. ميترا می گوید

  نمره من ۵۴% شد. كه در حد وسط است ، نظر كه داديد درست بود مثلا اگر شخص يك نفر و دو نفر باشد راحتر مي توانم برايشان كلاس برگزار كنم يا درمورد كار خودم آموزش بدهم ولي در جمع زياد نمي توانم اينكار را انجام دهم ( صدايم مي لرزد و استرس دارم ) در اثر اعتماد به نفس پائين است يا خجالتي بودن لطفا در ايميل پاسخ دهيد در ضمن با عرض پوزش امكان حضور در كلاس ها را ندارم. با تشكر از زحمات شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پاسخ به ایمیل شما ارسال گردید.
   موفق و پیروز باشید.

 112. منیره می گوید

  سلام نمره ی من ۷۲ اما به نظرم اصلا خجالتی نیستم و بیش تر محافظه کارم. این آزمونم همین طوری شرکت کردم.گاهی توی خانواده بیش از اندازه حرف می زنم. آقای بهرام پور عزیز من عاشقانه علاقه مندم که در صحبت کردن کلمات قلنبه سلمبه استفاده کنم اما نه سوادشو دارم و نه حافظه ی خوبی برای فکر کردن و نه مطالعه خوب داشتم!!! اما به نظرم کسانی که در صحبتاشون کلمات قلنبه سلمبه به کار می برن باسوادن و مطالعه کافی داشتن و شاید در خانواده های این طوری، بزرگ شده اند. خواهش می کنم کمکم کنید. ممنون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   این اصلاً ملاک نیست کسانی که در صحبت هایشان از این گونه کلمات استفاده می کنند دارای دانش بیشتری هستند.
   پیشنهاد می کنیم مطالعات تان را بیشتر کنید و بدانید که مهم این است که حرف مان را اطرافیان به راحتی متوجه شوند.
   موفق و پیروز باشید.

 113. منیره می گوید

  ببخشید منظورم فکر کردن نبود حفظ کردن بودش که اشتباه تایپ کردم.

 114. صمد می گوید

  سلام جناب آقای بهرامپور عزیز آیا واقعا کسی که ۳۰سال تمام خجالتی و کمرو بوده با شرکت در کلاس شما می تونه خودش رو درمان کنه/ و اگر جواب سوال بله هست لطفا فیلم اون یا … رو تو سایت بزارین من اگه مشکلم حل شه از اعضای ثابت کلاسا تون می شم .البته از بعضی نوشته های شما تونستم استفاده کنم و خیلی مطالب خوبی بودن که سایت شما رو من همیشه به دوستان مثل خودم معرفی می کنم.با تشکر از شما و همکاران محترم/لطفا جواب رو بصورت ایمیل برام لطف بفرمایین بفرستین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پاسخ به ایمیل شما ارسال گردید.
   موفق و پیروز باشید.

 115. حمید می گوید

  سلام استاد بهرام پور .. وقتی برای آموزش به صورت رایگان در سایتتان ثبت نام می کردم ، فکر نمی کردم که آموزش های مجازی سایتتان تا این اندازه پر بار و مفید باشند …و از اینکه می بینم جواب کامنت ها رو اینقدر با حوصله می دید همین من رو امیدوار کرده که سوالم رو از شما بپرسم اما من سوالی دارم که رسیدن به جوابش من رو بی نهایت بی تاب کرده ؟؟؟ و اون هم اینه که چگونه؟؟؟؟؟؟؟؟ چه تمرینی می شه کرد برای اینکه من هم صدام مثل آقای والی زاده اینقدر زیبا بشه؟؟؟ مثل آقای خسرو شاهی مثل آقای مهران دوستی …اون ها چه کار کردن که صداشون این شکلی شده ؟ دقیقاً به صورت واضح به من بگید اونها چه کار کردن؟؟؟ چرا بعضی ها می تونند مثل شما مثل بعضی از مجری ها و بعضی از بازیگرها ، اینقدر خوب و مسلط حرف بزنن؟؟؟ تو رو خدا به طور واضح و خیلی خلاصه من رو راهنمایی کنید؟؟؟؟ من خیلی وقته دنبال جوابم… از خیلی ها هم پرسیدم ولی هنوز به جواب مورد نظرم نرسیدم …خواهش می کنم کمکم کنید…. خوب متن خوانی با صدای بلند …باز و بسته کردن دهان … یک موضوعی رو انتخاب کردن و به صورت بداهه در موردش صحبت کردن ..تمرین نفس …. خوب می شه دقیق تر و بیشتر و خلاصه تر بگید؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   حتی اگر فکر می کنید صدای خوبی ندارید می توانید با انجام تمرین هایی در زمینه ساخت حنجره از این مهارت برخوردار شوید و به شما تبریک می گوییم که تلاش می کنید تا صدای بهتری داشته باشید.
   به زودی محصول صداسازی در سایت قرار خواهد گرفت.
   همچنین پیشنهاد می کنیم کتاب صدای خود را آزاد کنید از راجرز لاو را مطالعه نمایید و حتماً تمرینات آن را انجام دهید.
   موفق و پیروز باشید.

 116. عبا می گوید

  با سلام م تشكر از راهنمايي هاي مثبت شما استاد توانمند آقاي بهرامپور.

  مي خواستم بدونم آيا از طريق هيبنوتيزم مي شه اين مشكلات را مخصوصاً خجالتي بودن و به دور از جمع بودن را حل كرد يا نه .
  من تلاش زياد مي كنم ولي هر چه تلاشم را بيشتر مي كنم انگار تغيير پذبر نيستم وبه اين باور كه من هم يه روزي بتونم بدون دغدغه حرفم را تو ي جمع بزنم برام يه آرزو و يا شايد كابوس شده و در ضمن خيلي از موقعيت هاي پيشرفت شغلي رو از دست دادم .
  لطفاً نظرتون را برام ارسال كنيد ممنون مي شم.
  وقتي يه جلسه كاري مي خوام برم احساس مي كنم آبروي سازمان را مي برم و نمي تونم صحبت كنم و هنگ مي كنم لطفاً راهنمايي كنيد و شايد به خاطر همينه كه زياد منا در كارهاي اجتماعي شركت نمي دن ولي به روم نمي يارن.
  لطفا نظرتون را برام اييمل كنيد.
  در ضمن نمه من ار آزمن ۵۹ بود .
  باتشكر

  1. زهره می گوید

   سلام.
   دوست گرامی ،هیچ نیازی به جادو جنبل و سحر و هیپنوتیزم نیست.
   جادوی واقعی اعتماد به نفس شماست.

   پیامبر فرمودند تفاوت انسان ها در تقواست.پس چرا خودتونو دست کم میگیرید.کافیه برای اعتماد به نفس بیشتر چند بار از روی متن کنفرانس بخونید تا تسلط پیدا کنید و بعد شرایط محیط کنفرانس رو در نظر داشته باشید.
   ایا این جمله پیامبر بدین معنا نیس که :خودتو دست کم نگیر؟اعتماد به نفس داشته باش؟همه انسان ها برابرند؟

  2. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پاسخ به ایمیل شما ارسال شد.
   موفق و پیروز باشید.

 117. زهره می گوید

  از من ۷۴
  جالبه من الان۱۹ سالمه.تا مقطع راهنمایی حتی نمیتونستم درست حرف بزنم چون خیلی خجالتی بودم اما الان با جرات از نظرم دفاع میکنم
  معمولا اسم من اولین ادمیه که برای کنفرانس ها یا ارایه نظر پشت تریبون دانشگاه ثبت میشه و از این تغییر دارم لذت می برم.
  من اول با کمک خدا و بعد اعتماد به نفس و بعد اراده قوی به اینجا رسیدم.
  امیدوارم همه به این لذت تغییر برسند.همیشه از آقای بهرام پور متشکر بودم بابت زحمات شون.الان هم بضاعتی ندارم جز سپاس،درود ،آرزوی عاقبت به خیری و خوشبختی در کنار همسر محترمشون.

 118. مرتضی می گوید

  نمره من ۵۸ شد.
  بحث کمرویی و خجالت از دوران بچگی با من همراه بوده وهست و واقعاً منو آزار میده، خیلی وقتا اطلاعات خوبی در مورد یک موضوع دارم ولی انگار دهنم قفل شده و نمیتونم حرفمو بزنم یا اگر هم حرفی بزنم خیلی خلاصه و مختصره چون واقعاً توجه دیگران مخصوصاً اگه یه جمع بیش از چند نفر باشه موقع حرف زدن باعث آزارم میشه و اون یه ذره اعتماد بنفسمو هم از بین میبره واقعاً نیاز به یه تحول اساسی دارم.
  با سپاس بیکران از آقای بهرامپور عزیز

 119. سعید عبادی می گوید

  ممنون.زحمت کشیدین…من شدم ۷۲

 120. امین مهراجی می گوید

  سلام.
  بسیار خوب بود اگرگزینه های بیشتری در سوالات ،در اختیار سؤال شونده قرار می دادید.

 121. حمید می گوید

  نتیجه آزمونم خجالتی بودن است باید چکارکنم . ازقبل خودم هم می دونستم اما راه خلی ندارم

 122. حمید می گوید

  سلام نتیجه آزمونم خجالتی بودن است باید چکارکنم . ازقبل خودم هم می دونستم اما راه خلی ندارم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی خود برآمده اید و مطمئناً با عمل به نکات گفته شده به نتایج خوبی دست خواهید یافت.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر در دوره کنترل خجولی و کم رویی شرکت نمایید و امیدواریم از این دوره لذت ببرید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 123. مهدی ایرانی می گوید

  سلام
  نمره ی آزمونم شد۶۵…
  ولی یه جورایی بعضی از سوالا رو نمیشه اونجوری که بهش عمل میکنی جواب بدی یا اصن تو جواب تست نیست,مثلا اون سوال که زده بود تو صف ایستادید..من به شخصه اگه یکی عمدی هل بده با اخم باهاش برخورد میکنم یه جوری که بفهمه….
  حالا این ۶۵بده؟؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   با توجه به نمره آزمون، شما در حالت بینابین قرار دارید.
   در صورتی که احساس می کنید نیاز به برطرف کردن آن دارید می توانید مهارت های رفع آن را کسب نمایید.
   موفق و پیروز باشید.

 124. لیلا می گوید

  سلام اقای بهرامپور.ممنونم بابت لطفتون
  جواب من ۶۲ درصد اومد.
  ولی من تو بعضی جاها نمیتونم نظمو بگم یا اون لحظه شاید اصن نظری ندارم……….
  من روز معلم برنامه ها دستمه ینی مجری قراره بشم.موندم چیکاااااااااااااااااار کنم که به عالی ترین صورت اجرا بشه……….؟؟؟؟؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت iranmojri.com مراجعه نمایید.
   امیدواریم برنامه ای عالی همراه با موفقیت داشته باشید.

 125. بهار می گوید

  سلام خسته نباشین دوستان گل و بهاری
  من ۷۵ شدم. ممنونم از ازمون خوبی که گذاشتین
  شاد باشین

 126. محمدعلی سعیدی می گوید

  من اصلا خجالتی نیستم و با اعتماد به نفسی که دارم همیشه حرفای خودمو به بهترین نحو منتقل می کنم البته فراموش نشه که تمرین زیاد لازم داره و اینکه قبل از حرف زدن باید بهش فکر کنیم
  نمره من ۸۰ (۸۰٪) شد
  باتشکر از جناب استاد بهرامپور! واقعا از بیاناتشان استفاده کردم

 127. عارف بصیر می گوید

  با عرض سلام خدمت استاد بهرام پور
  من اعتماد به نفسم خوبه ولی اکثر اوقات زمانی که می خواهم حرفم را به دیگران برسانم لغت ها در ذهنم نیست به همین علت نمی توانم آنچه که میخواهم بگویم به دیگران منتقل کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامي سلام
   تبريك مي‌گوييم كه براي ارتقا مهارت‌‌‌هاي خود تلاش مي‌كنيد. پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييد و تمرينات گفته شده را حتماً انجام دهيد تا به نتايج دلخواه دست پيدا كنيد.
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   و در صورت تمايل در دوره‌ي غيرحضوري مهارت ارائه سخنراني بداهه شركت نماييد:
   مهارت ارائه سخنراني بداهه
   پيروز باشيد

 128. hadi می گوید

  سلام استاد. نمره من شد ۵۲!!! برای سخنرانی و کنفرانس مشکلی ندارم به اونصورت چندبار تجربه کنفرانس داشتم. ولی وقتی توی جمع دوستان میرم نمیتونم صحبت کنم. نمیدونم چرا. این مشکل با جنس مخالف بیشتر میشه. با خانم ها اصلا نمیتونم خوب حرف بزنم. اگه میشه راهنماییم کنید. با تشکر از شما

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   همه ما دائما در حال تعامل با یکدیگر هستیم و این یک هنر است که یاد بگیریم حرف خود را چگونه به زبان بیاوریم.
   بیشتر سعی کنید در این شرایط قرار بگیرید و تمرین کنید تا این مشکل برطرف گردد.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   همچنین دوره غیر حضوری ارتباط مؤثر شامل راهکارهایی کاملاً علمی و بومی شده برای شرایط کشور ما به منظور برقراری ارتباط موثر و اثرگذاری بیشتر و آسان‌تر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این دوره لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید:
   ارتباط موثر
   موفق و پیروز باشید.

 129. وحید ل می گوید

  امتیاز من ۵۸ از ۱۰۰ است , (۵۸%)-

 130. saeide می گوید

  سلام
  من خودم از صد شدم ۸۵
  با این وضع که نمره دوستان را نگاه میکردم میبینم که اکثراَ نمره بالایی را کسب کردند
  حالا من از استاد سوالی داشتم چرا با این وجود که اکثرا پر حرف و … هستند بازم نمیتونند حرفاشونو کامل بزنند و بعضی موارد از خودشون دفاع کنند، گول نخورند و.بگن نه و…
  یا مشکل از سوال وجوابه
  یا از بچه هاست
  خودم جواب روانشناسیشو میدونم وفقط صرفا جهت اطلاع عرض کردم….
  پایدار وسربلند باشید….

 131. faezeh می گوید

  نتیجه آزمونم:
  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.

  پیشنهاد می‌کنم حتماً برنامه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشید و به تمرینات ساده رفع خجولی از این مشکل کوچک نیز رهایی پیدا کنید

 132. محمد بیگی می گوید

  با سلام و احترام بسیار زیاد خدمت دوست عزیزم جناب آقای بهرام پور .
  من نمره ۶۰ گرفتم به نظر خودم یکی از دلائل اصلیش اینه که در جمع می ترسم حرفام پس و پیش بیفته و اینکه قبلش امادگی نداشتم مطالب در دستم نیست و یک مورد بسیار مهم اینه که احساس میکنم لهجه صحبت کردن هم خیلی مهمه . چون من خودم زبان مادریم کردیه و در موقع فارسی صحبت کردن بعضی وقتها لهجه می تونه مانع بشه .

 133. سحرحدادی می گوید

  شدم ۶۴

 134. مریم می گوید

  به من توصیه شد مقاله پر حرفی و بخوانم …

 135. راحیل می گوید

  سلام
  نمره من ۶۶ شد بدون اغراق بزرگترین آرزوم داشتن اعتماد به نفس بالاس و اینکه بتونم یه بار کنفرانس بدم البته بدون استرس
  ای کاش یه کلاسی بود که تمام کسایی که مثل منن اونجا شرکت میکردن البته من از طریق فضای مجازی متوجه شدم که مثل من هم وجود داره چون تا به حال مثل خودم اطرافم ندیده بودم مثلا توکلاس ۵۰ نفره تنها من بودم که نتونستم کنفرانس بدم…..خلاصه … تواون کلاس چون همه مثل همن و همدیگرو درک میکنن ترس کمتری وجود داره و هرکس یکی دوبار کنفرانس میداد وقتی هم که ادم یکی دوبار کنفرانس بده دیگه براش عادی میشه…
  البته از ما که گذشت و بدجور سوختیم لااقل بفکر باشید برای آیندگانی که مثل ما به این ترس مسخره دچارن…
  چون فقط و فقط حضوری و بطور عملی میشه از این منجلاب ترس و اضطرب مسخره موقع کنفرانس رها شد…ان شاءالله
  و ای کاش این کلاسها در تمام شهرها بود و فقط مخصوص تهرانیها نبود، نمیدونم تهرانیها خونشون رنگین تر از ما شهرستانیهاس چیه که همه ی امکانات برای اوناس…
  به هرحال سپاس از شما آقای بهرام پور.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنونیم از توجه شما
   مطمئناً حضور در چنین شرایطی بسیار کمک کننده خواهد بود و کلاس های دوره جامع سخنرانی و فن بیان را آقای بهرام پور دقیقاً به همین روش طراحی کرده اند و تمامی شرکت کنندگان هر جلسه سخنرانی دارند و کاملاً عملی است.
   در حال حاضر این دوره در بندرعباس و اهواز و تهران در حال برگزاری است و امیدواریم بتوانیم در خدمت شما عزیزان در شهرهای دیگر باشیم.
   موفق و پیروز باشید.

 136. NEGAR می گوید

  سلام وخداقوت وتشکر فراوان از شما استاد عزیز بابت مطالب ارزشمندتون.
  نمره من ۵۰ شد
  من گاها وقتی میخوام اظهارنظر کنم یاکسی ازم سوالی میپرسه تپش قلب شدیدمیگیرم که واقعا برام غیرقابل کنترل

 137. NEGAR می گوید

  سلام وخداقوت وتشکر فراوان از شما استاد عزیز بابت مطالب ارزشمندتون.
  نمره من ۵۰ شد
  من گاها وقتی میخوام اظهارنظر کنم یاکسی ازم سوالی میپرسه تپش قلب شدیدمیگیرم که واقعا برام غیرقابل کنترل وعجیب هست!چطور میتونم این قضیه رو کنترل کنم؟
  درگذشته تواجتماع بدلیل کمسن وسال دیده شدنم بامن مثل بچه ها رفتارشده حالا که بزرگ شدم همین ترس با منه واین قضیه بشدت مانع پیشرفت من شده!
  ممنون از زحمات وسایت فوق العاده تون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   مهارت اعتماد به نفس در ارتباطات
   همچنین پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم حرفی را از طریق لینک زیر مطالعه و بررسی نمایید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   امیدواریم مطالب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
   موفق و پیروز باشید.

   1. NEGAR می گوید

    خانم رحمانی عزیز سلام
    خیلی ممنون از راهنمایی تون.وممنون از استاد بهرامپور.
    لطفا راجع به حس کمالگرایی هم مطلب بذارید.
    من اکثر مواقع از خودم توقع خییلی بالایی دارم.مثلا موقع یادگیری هرچیزی انتظار دارم همون لحظه یادگرفته باشم وچون طبیعتا گاها این اتفاق نمی افته حس بدی بهم دست میده وباعث میشه دیگه ادامه ندم.چطورمیتونم حس کمالگرایی رو ازبین ببرم؟

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     ممنونم از توجه شما
     در درس هشتم اهمال کاری آقای بهرام پور راجع به کمال گرایی به طور کامل صحبت کرده اند و همچنین به زودی مطالبی در این زمینه در سایت قرار خواهیم داد.
     از پیشنهاد شما سپاسگزاریم

     1. NEGAR می گوید

      خدا قوت و ممنون از پاسختون
      حتم دارم با کمک شما وتلاشم بتونم به این مسئله غلبه کنم.
      منتظر مطالب جدید وپرمحتواتون هستم.

 138. SAjjAD می گوید

  نتیجه :
  امتیاز شما ۸۴ از ۱۰۰ است , (۸۴%)
  به نظر می‌رسد که اصلاً مشکل کم حرفی ندارید و به سادگی از پس این موضوع بر می‌آیید.
  من آدم خجالتی و کم حرفی نیستم و فقط جهت کنجکاوری شرکت کردم.
  ممنون

 139. سمیه می گوید

  با سلام نمره من ۵۵ شد….. من دبیرم ودر کلاس درس فوق العاد۰ تدریس میکنم. دانشجوی ارشد هستم و هنگام کنفرانس دادن بسیار بسیار عالی ارایه میدهم باصدایی شیوا ورسا…. مشکل من شرکت در بحثهای گروهی است…. گاهی میترسم عقیده ام را بگویم دیگرا ن نپذیرند…. البته جلوی خانواده شوهرم نیز همیشه ترس همراهم هست به طوری که اگر با من حرفشان شود نمیتوانم دفاع کنم…..

 140. فروزان می گوید

  سلام برا من شد ۵۹ حالا چیکار کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود برآمده اید.
   پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مشاهده نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 141. زهرا می گوید

  سلام من قبلنا خیلی خیلی خجالتی بودم در حدی ک سر کلاس درس به زور کسی میتونست ازمن حرف بیرون بکشه و اصلا اعتماد به نفسی نداشتم حتی وقتی که کارگاه شعر و داستان میرفتم خجالت میکشیدم که مطلبی رو که نوشته بودم بخونم از ترس اینکه نکنه از من ایراد بگیرند. ولی الان تمام سعیم رو میکنم که دیگه آدم خجالتی نباشم چون از خجالتی بودن ضرر های بسیار و آسیب های زیادی رو دیدم. و الان هم به نظر خودم نسبت به قبل خیلی بهتر شدم.و نمره ام توی این تست ۶۴ شد.به نظر شما چطور میتونم بهتر از این هم بشم ؟ . ولی من امکانش برام نیست که در کلاس های حضوری شما شرکت کنم.
  به نظر شما چطور میتونم بهتر از این هم بشم ؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در ابتدا به شما تبریک می گوییم که تلاش کرده اید که این مشکل را برطرف کنید و می خواهید بهتر از قبل باشید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه فرمایید:
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   تقویت اعتماد به نفس در ارتباطات
   همچنین از طریق لینک زیر اطلاعات مربوط به دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را مشاهده نمایید:
   کنترل کم رویی کم حرفی و خجالت کشیدن
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 142. زهره نیک پی می گوید

  سلام ، وقت شما خوش ، ممنون تست خیلی خوبی بود و تشکر میکنم چون بعضی سوالات فکرم رو درگیر کرد و شناختی بهتری نسبت به خودم پیدا کردم . تشکر میکنم و موفق باشید .

 143. محمود می گوید

  ۷۴%..
  البته اگه این تست رو چند ماه پیش می دادم حتما نمرم خیلی کمتر میشد..
  ولی چند وقته که ب دلایلی که خودمم نمیدونم چیه دارم از “درون گرایی” به “برون گرایی” سیر میکنم..
  مرسی استاد..

 144. رضا می گوید

  نمره ۸۰ از ۱۰۰، فکر میکنم در برخی موارد هنوز استرس دارم و همچنین خیلی کم از شوخ طبعی در ارتباطات رسمی استفاده میکنم.

 145. مهدی می گوید

  من ۴۰ شدم. فک کنم خیلی داغونم. تا حالا ۱۴ تا مصاحبه رد شدم و این رکورد هی بیشتر می شه. لطفا راهنمای کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع خجولی و کم حرفی خود برآمده اید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتما تمرینات آن را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   در جلسه تودیع و معارفه چه بگوییم؟
   همچنین پیشنهاد می کنیم از طریق لینک مطالب مربوط به دوره کنترل خجولی و کم رویی را مطالعه و بررسی کنید:
   کنترل خجولی و کم رویی کم حرفی
   پیروز باشید.

 146. کیمیا می گوید

  امتیاز من ۶۸ شد! فکر می کردم بیشتر از این بشه!
  من از حرف زدن در جمع واهمه ای ندارم مخصوصا اگر اطلاعاتی در موردمسائل مورد بحث داشته باشم! همیشه پر از ایده های خوب و خلاقانه هستم! اما هیچ وقت سعی نمی کنم وسط حرف دیگران بپرم یا تلاش زیادی برای قانع کردن دیگران انجام بدم! فکر می کنم باید خودشون این قدر درک داشته باشند که وقتی مطلب صحیح را بیان می کنم بپذیرند، و اگر نمی توانند درک کنند، پس تلاش من بیهوده خواهد بود! بنابراین اصرار چندانی نمی کنم!
  البته در مواقع دعوا و ناراحتی واقعا چیزی به ذهنم نمی آید که به عنوان جواب بدهم و جواب مناسبی هم برای موضوع باشد! (البته بعد که آرامتر شدم جوابهایش به ذهنم می آید اما دیگر دیر شده!)
  در بسیاری موارد شروع کننده بحث خودم هستم اما همین که دیگران هم وارد بحث شدند اگر دیدم کسی دیگر حرفی را که مد نظر من بود را مطرح کرد، دیگر من آن را تکرار نمی کنم چون به نظرم تکرار آن اتلاف وقت خود و دیگران است! و …
  همه اینها باعث می شود فکر کنم آنقدرها هم خجالتی نیستم! اما امتیازم خیلی پایینتر از تصورم شد!
  تشکر از شما و موفق باشید

 147. شیما نگهبان می گوید

  سلام نتیجه ی ازمون من ۶۴ درصد بود و نتیجه کاملا درست بود

 148. شیما نگهبان می گوید

  آقای بهرام پور من اصلا حس شوخ طبعی ندارم از این موضوع رنج میبرم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   با توجه به اینکه بعضی ها ذاتاً این حس را دارند برایشان یادگیری اش راحت تر است و با توجه به اینکه شما کمی ضعف دارید باید مطالب مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید و تمرین داشته باشید.
   پیشنهاد می کنیم به نحوه بیان افرادی که این کار را انجام می دهند توجه کنید و نکات آن ها را در نظر داشته باشید.
   همچنین نکات و خاطرات و داستان های جالبی که پیدا می کنید را حتماً یادداشت کنید.
   در زمینه اعتماد به نفس و عزت نفس در کتاب انسان ۲۰۲۰ صحبت شده است زیرا گاهی اوقات افراد از شوخی کردن هم می ترسند.
   با تشکر از توجه شما

 149. حمیدالله می گوید

  آقای بهرام پور سپاس از روند بهتر ساختن انسان های خجولی مانند خودم!
  هرچند که نمرهء ۷۲% را کسب کردم ولی دقیقاَ گاهی من آنچه میاندیشم و آنچه بیان میکنم متفاوت است. میخواهم مطالبی شکل PDF ساخته و در دسترس من و دیگر افراد خجول قرار دهید. بهروز باشید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   ممنونیم که با نظرات و پیشنهادات خود ما را در ادامه مسیر یاری می کنید.
   پیشنهاد شما را منتقل خواهیم کرد.
   با تشکر از همراهی شما

 150. محمد مهدی می گوید

  با سلام خدمت آقای بهرام پور عزیز و تیم سخنرانی و فن بیان
  این مطلب هم مثل بقیه فوق العاده بود و بسیار استفاده کردم
  راستش امتیاز من ۵۲ شد و انتظارش رو هم داشتم. وقتی تعداد مخاطب هام کم باشن تقریبا راحت میتونم ارائه یا آموزش بدم اما تعداد که زیاد باشه و من بطور رسمی بخوام در مقابلشون صحبت کنم سخت میشه برام؛ در ضمن نمیدونم چطور ولوم صدامو تنظیم کنم آخه حس میکنم یکم بلند و با لرزش حرف میزنم/ البته این نکته رو هم بگم که وقتی چند دقیقه از ارائه دادنم بگذره یک مقدار راحتتر میشم و میتونم با استرس کمتری ادامه بدم
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   اصل ترس سخنرانی در ابندای آن است و همه ترس دارند پس پیشنهاد می کنیم تک تک حرکات و صحبت ها و همه چیز را برای ابتدای سخنرانی از قبل برنامه ریزی کنید.
   پس به عنوان اولین تمرین سعی کنید از چند روز قبل از هر ارتباط، در ذهن خود دیالوگ‌ها و موضوعاتی مناسب برای شروع را مشخص کنید.
   به یاد داشته باشید که: آماده نشدن برای چیزی، آماده شدن برای شکست است.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید و تمرینات آن را حتماً انجام دهید:
   مهارت صحبت کردن در جمع
   پیام اختصاصی Diane windingland
   برای کنترل لرزش صدا و رفع آن پیشنهاد می کنیم به لینک زیر مراجعه نمایید:
   کنترل لرزش صدا
   امیدواریم که ترس خود را به خوبی مدیریت کنید و صحبت فوق العاده ای داشته باشید.

 151. محمد مهدی می گوید

  خیلی ممنونم لینکها بسیار مفید بودن سعی میکنم تکنیک های مطرح شده رو بکار بگیرم
  احتمالا روز ۸تیر در انجمن علمی که با دوستانم راه اندازی کردیم بخشی رو بخوام صحبت کنم…
  با تشکر از شما

 152. سارا می گوید

  با سلام
  خسته نباشید
  عالی بود. نمره من ۸۴ از ۱۰۰ اومد.
  سایر مطالب سایت نیز بسیار مفید و کاربردی و در عین حال جالب و شنیدنی هستند. موفق باشید.

 153. مهدی می گوید

  من نمره ی ۶۶ گرفتم. به نظرم کمی پایینه. در واقع من انسانی هستم که بیشر تمایل به گوش کردن دارم تا حرف زدن. اما مشکل بزرگ من توانایی در رسا و گویا صحبت کردن و جذاب گفتن و استفاده ی خوب و به جا از کلمات است

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   چطور فن‌بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   همچنین پیشنهاد می‌کنم از دوره‌غیرحضوری مهارت خوب صحبت کردن نیز استفاده نماییید. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
   مهارت خوب صحبت کردن و ارتباط موثر
   امیدوارم مطالب مورد توجه شما قرار گیرد.

 154. سما ارجمند می گوید

  من نمره ی ۵۸ گرفتم.به نظرم مساله ای که موجب کم رویی من شده نداشتن جسارت کافیه من در اکثر مواقع که ازم خواسته میشه تا در مورد موضوعی اظهار نظر داشته باشم از ترس اینکه نتونم نظرم رو به طور کامل و شیوا بیان کنم ترجیح میدم سکوت کنم و وارد بحث نشم

 155. جواد می گوید

  با سلام خدمت آقای بهرام پور عزیز و همکاران
  نمره من ۵۸شد . مشکلم اینه که هنگام صحبت کردن در جمع تن صدایم بی اختیار بالا می رود و به سرعت می خواهم صحبتم را تمام کنم می ترسم که حرفم در حین صحبت کردن فراموشم بشه . و اینکه فکر می کنم می تونم در جمع حرفم را بزنم بدون هیچ دردسری اما وقتی که در جمع حضور پیدا می کنم انگار تمام انرژیم تمام شده و رمق حرف زدن و اظهار نظر ندارم
  خواهشن راهنمایی کنید
  با تشکر

 156. سعید می گوید

  ۸۴

 157. فاطمه می گوید

  سلام نمره من ۶۲ شد .همونجوری که انتظار داشتم
  چیزی که باعث میشه نتونم خودمو تو جمع نشون بدم اینه که نمیتونم کلمه یا عبارت مورد نظرمو که احساسمو باهاش بیان کنم پیدا کنم
  به همین خاطر قید صحبت کردنومیزنم .حتی از اینکه نمیتونم حاضرجواب باشم خیلی وقت ها رنج میبرم .به نظر شما قابل حله؟فکر میکنم خیلی دیره واسه اینکه بتونم تغییری در خودم ایجاد کنم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید و مطمئناً با تلاش و کوشش به نتایج دلخواه خودتان دست خواهید یافت.
   پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير را مطالعه نماييد و تمرينات گفته شده را حتماً انجام دهید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

 158. نگار می گوید

  با سلام نمره من واقعا پایینه پایینه.۴۲٫ همه موردایی که گفتین رو دارم:خجالت،عدم اعتماد بنفس،اطلاعات کم،.. .واقعا میخوام تغییر کنم.خوشحالم با سایت شما آشنا شدم.امیدوارم کمکم کنه چون خیلی موقعیتای عالی رو از دست دادم به علاوه جمع دوستانم رو.

 159. نسرین می گوید

  من ۷۰ شدم اما متوجه نشدم ک بیشتر خجالتی ام یا نیستم.
  البته این درسته ک گاهی ب خاطر خجول بودنم ب بعضی از خواسته هام نمیرسم. مثه همین دیروز که نتونستم با مدیر شرکت درست و رسا بعداز سه هفته راجب حقوقم صحبت کنم و از این بابت خیلی ناراحتم.

 160. نرگس می گوید

  سلام من ۴۶ از ۱۰۰ شدم یعنی کاملا خجالتی …..شما میگید چیکار کنم میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟باتشکر

 161. زینب می گوید

  سلام نمره من۵۶ شد من تمام مواردی که برای کم رویی گفتید دارم گاهی اوقات در جمع دوستانه وکوچک با اعتماد به نفس هستم وبسیار بهتر از دوستانم صحبت میکنم اما در مقابل افراد دیگر وجمع وسیع خجالتی هستم گاهی اوقات حتی از یک بچه هم خجالت میکشم ویا زمانی که احساس کنم کسی از من بهتر است ودیگران بیشتر به او توجه میکنند اعتماد به نفسم بسیار پایین میاد.

 162. رایان می گوید

  سلام آقای بهرام پور نمره ی من از صد ۷۰ شدم هر چیزی رو که شما مطرح کرده بودید من با قاطعیت کامل جواب دادم من یه مشکلی دارم که خیلی رنجم میده من من خیلی حرف میزنم توی حرفام خیلی چیزای درست رو سعی میکنم به کسی که باید بدونه یاد میدم توی اول به خانواده خودم اشاره میکنم هر حرفی رو که میزنم یا گوش نمیگیرن یا اینکه با کلمه توهمی بحث رو عوش میکنن من خیلی دوست دارم وقتی حرف میزنم واضح حرف بزنم تکنیک هایی که شما ارائه دادین خیلی کاربردی هستش من دارم روی اونا کار می کنم .با تشکر

 163. رضا می گوید

  سلام
  من لکنت دارم و به همین دلیل خجالت میکشم و کم حرفم.نمره آزمونم ۵۲ شد.میخواستم راهنماییم کنید
  با تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع نقاط ضعف و ارتقای مهارت های خود هستید و این نشان دهنده علاقه شما به پیشرفت می باشد.

   موضوع لکنت زبان یک موضوع تخصصی است و باید برای بررسی آن به یک گفتاردرمانگر مراجعه کرد
   در این جا توضیحاتی را «بر اساس تجربه» عرض می کنیم
   حتماً به یک گفتار درمانگر مراجعه کنید.
   تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید.
   سعی کنید بیشتر صحبت کنید و ببینید که در چه شرایطی دچار لکنت می شوید و سعی کنید بیشتر در این مواقع قرار بگیرید.
   تلاش کنید سخنرانی کنید و در جمع صحبت کنید
   داشتن تجربه صحبت در جمع باعث می‌شود که صحبت کردن عادی برای شما بسیار ساده‌تر جلوه کند

 164. reza می گوید

  با سلام نمره من ۶۲ شد بنظرم نمیتونم تعادل رو نگه دارم گاهی بشدت پررو میشم و گاهی بشدت خجالتی

 165. بهنام می گوید

  سلام
  نمره بنده ۸۴ از۱۰۰می باشد.اگرلطف نمایید بنده رادر مورد چگونه شروع نماییم صحبت کردن و ادامه دادن صحبت را راهنمایی نمایید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   پیشنهاد می کنیم فیلم زیر را ببینید:
   نحوه احوالپرسی

   همچنین در این خصوص در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی صحبت شده است و از طریق لینک زیر می توانید مطالب آن را بررسی نمایید.
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   موفق و پیروز باشید.

 166. سیما می گوید

  باسلام نمره من ۶۰ شد ومن قصد دارم مساله کمرویی و خجالت را حل کنم

 167. علی حیدری می گوید

  امتیاز شما ۵۴ از ۱۰۰ است , (۵۴%)

 168. الی می گوید

  سلام. نمره ی من همونطوری شد که انتظار داشتم : ۳۶ درصد!!!! من مهندسی معماری خوندم اما چند ساله که بیکار تو خونه نشستم . به خاطر این مشکل بزرگ چند موقعیت کاری عالی رو از دست دادم. یعنی خودم آگاهانه سراغشون نرفتم.اصلا حس خوبی ندارم و گاهی اوقات تا مرز جنون پیش میرم و همیشه احساس پوچی می کنم.هر وقت دنبال راه حلی برای رفع این مشکل می رفتم حالم بدتر میشد چون درنهایت همیشه این جوابو میشنیدم: باید با شرایطی که ازش می ترسی روبه رو بشی! آخه من با این وضعم که از امتیاز۳۶ درصدم هم پیداس، چطور می تونم یه شبه برم بالا جلو ۱۰۰ نفر کنفرانس بدم؟حتما خودتون حدس میزنید چه شرایطی برام پیش میاد! می خواستم بدونم آیا دوره ی غیر حضوری کنترل کمرویی شما می تونه دردی از من دوا کنه؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   مطمئناً یک شبه چنین اتفاقی نخواهد افتاد و با توجه به شرایطی که فرد دارد می تواند متغیر باشد اما در هر صورت بهتر است که در جهت رفع آن اقدام کرد و به شما تبریک می گوییم که درصدد رفع آن هستید.
   آیا ممکن است بفرمایید دقیقاً چه مشکلی وجود دارد که راهنمایی دقیق تری داشته باشیم؟
   شما می توانید از طریق بخش نظرات یا آدرس ایمیل site@bahrampoor.com با ما در ارتباط باشید.

   1. الی می گوید

    منظورم از مشکل همون چیزیه که تو کاریکاتور بالا نشون دادین. حتی از به زبون آوردنش نفرت دارم. من دقیقا شرایطی مث اون بدبخت سمت راستی تصویر دارم. من واقعا آرزو دارم تغییر کنم اما نمی دونم چجوری و از کجا باید شروع کنم. لطفا راهنمایی ام کنید که برای شروع از کدوم یک از بسته های آموزشی این سایت استفاده کنم؟ ممنون می شم.

    1. حدیث رحمانی می گوید

     ممنونم از پاسخ شما دوست عزیز
     در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی در خصوص اعتماد به نفس صحبت شده است و این می تواند به شما کمک کند که توانمندی های خودتان را با بیان خوب به دیگران ارائه کنید.
     شما می توانید مطالب دوره کنترل کم رویی را از طریق لینک زیر مشاهده نمایید و حتماً تمرینات آن را انجام دهید تا برای شما موثر واقع شود:
     کنترل کم رویی و کم حرفی
     همچنین پیشنهاد می کنم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:
     کسب مهارت اعتماد به نفس
     اعتماد به نفس در ارتباطات
     امیدواریم در دستیابی به تمامی اهدافتان موفق و پیروز باشید و ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 169. بانو ایرانی می گوید

  سلام من ۶۴ از ۱۰۰ شدم خوبه بد نیست مشکل بزرگ اینه که وقتی توی جمع صحبت میکنم به این علت که نمیخوام دیر جواب بدم با خیلی فس فس کنم بعضی وقتا جوابی میدم که یا بعدا متوجه میشم اصلا طبق نظر و فکر من نیست یا اصلا ربطی به موضوع نداشته چه کنم ایا؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید و مطمئناً با تلاش و کوشش به نتایج دلخواه خودتان دست خواهید یافت.
   پيشنهاد مي‌كنم مطالب زير در زمینه بداهه را مطالعه نماييد و تمرينات گفته شده را حتماً انجام دهید و در صورتی که مفید دیدید می توانید از دوره سخنرانی بداهه استفاده نمایید:
   راديو سخنراني ۲۲
   دانلود رایگان کتاب ترفندهای ارائه سخنرانی بداهه
   همچنین تمرینات هوش کلامی باعث افزایش مهارت های کلامی شما می شود که پیشنهاد می کنیم از طریق لینک های زیر مطالب را بررسی نمایید:
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

   1. بانو ایرانی می گوید

    yes thanks

 170. طاهره می گوید

  سلام من ۸۴ از ۱۰۰ شدم، البته خودم هم فکر می کنم کمی نیاز به مهارت های کنترل پرحرفی رو هم دارم، البته خودم تلاش های مختلفی تا حالا برای این کار کردم ولی فکر کنم اگر این کار به صورت تخصصی و آموزشی باشه خیلی بهتر و راحت تر بشه انجامش داد چون گاهی که به دلایلی زیاد سکوت می کنم احساس می کنم دارم خلاف جهت وجودم حرکت می کنم و این به نظرم به دلیل همون حرفه ای نبودن کنترلیه که انجام میدم

 171. میلاد نوری می گوید

  جالبه من فکر میکردم خجالتی ام اما با نمره ۸۲ گویا کمی پررو هم هستم 🙂

 172. saeed می گوید

  سلام
  نمره من ۴۴ شد.من به خاطر همین مساله که می دونم ریشه در کودکی و نوجوانی من داره به هیچ جشن و مهمونی خانوادگی نمی رم، مگر تعدادکم باشه و توی جمع هم از همه فرار می کنم و یک گوشه می نشینم و بیشتر گوش می دم و همیشه از این که تحقیر بشم به خاطر رفتارم وحشتناک می ترسم. امیدوارم مطالب شما کمی کمکم کنه. ممنون.

 173. saeed می گوید

  سلام
  امتیاز من ۴۴ شد.البته تعجبی هم نداره. من می دونم این مساله ریشه در دوران کودکی و نوجوانی من داره.من این روزها توی مهمونی ها و جشن ها تا جایی که بتونم شرکت نمی کنم مگر اون هایی که تعداد کم باشه یا آدم های پرحرف و مزاحم توی مهمونی نباشند و یا اگر مجبور به حضور بشم یک گوشه می نشینم و گوش می دم و معمولا در اظهار نظرها هم شرکت نمی کنم.راستش من از این می ترسم که نکنه دیگران به حرف های من بخندند و یا جواب های من نادرست باشه و من رو به خحاطر اون ها مسخره کنند.اگر می شه روشی رو بگید و راهنماییم کنید تا مشکلم کم و یا حل بشه.ممنون.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   این موضوع می تواند به تیپ شخصیتی شما برگردد که پیشنهاد می کنیم در این خصوص مطلب زیر را مطالعه نمایید:
   درونگرایی چیست؟
   همچنین شما می توانید با کسب مهارت های لازم و انجام تمارین رفع خجولی این مورد را برطرف نمایید.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مشاهده و مطالعه نمایید:
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   موفق و پیروز باشید.

   1. رامین عسگری می گوید

    سلام. خواهشا در مورد درونگراها اینطور نفرمایید. البته قبول دارم درونگرایی باعث میشه تواناییامون در خصوص مهارتهای ارتباط جمعی پایین باشه «که البته با تمرین ، بالا میره» اما مثلا خود بنده با اینکه درونگرام و از جمع خوشم نمیادو حتی به نظر خودم تو جمع غریبه ساکتم ؛ نمره ام شد ۸۰ .
    اتفاقا همین چند ماه پیش برای ارایه یه تحقیق «واقعا نمیشه گفت پروژه» با دیدن بچه ها که عجیب ترسیده بودن من هم ترسیدم.اما وقتی خودم رفتم برام بسیار جالب و صد البته راحت بود. قبلش در مورد اصول کنفرانس یکم خونده بودم و بخشیش رو اجرا کردم.
    البته نسبت به برونگراها خشک تر بودم. مثلا اونا شوخ طبعی میکردن اما من عادی بودم.
    بهر حال ممنون از راهنمایی و کمکتون به مردم .و امیدوارم حرفام موجب ناراحتی نشده باشه.
    به قول آقای بهرام پور :امیدوارم که همیشه لبخند بر لبانتان باشد 🙂

    1. حدیث رحمانی می گوید

     دوست عزیز سلام
     ممنونم از توجه شما
     دقیقاً همین طور هست که می فرمایید و بنده بر طبق توضیحات ایشان پیشنهاد دادم که مقاله درونگرایی را مطالعه کنند و مبنا را بر این نگذارند که مشکلی دارند بلکه شاید به دلیل تیپ شخصیتی شان باشد.
     همانطور که می دانیم درونگرایی و برونگرایی هیچکدام نقطه ضعف یا قوت نیستند و افراد می توانند با توسعه‌ مهارت‌های خود قابلیت‌هایی که فاقد آن هستند و یا در آنها ضعف دارند را کسب نمایند و ارتقا دهند.
     از اینکه توجه می کنید و نظرتان را می گویید از شما متشکریم

   2. رامین عسگری می گوید

    اوه اوه وقتی جواب تست اومد نوشته بود در مورد کنترل پرحرفی چندتا مطلب بخونا . . . قبول نکردم !

 174. دلارام رجبی می گوید

  سلام خسته نباشید من امتیازم شد ۴۴ از ۱۰۰ تروخدا کمکم کنین چطوری این خجالتی ازسرم بیرون بره واقعا طوری هستم که در جمعی به هیچ وجه صحبت نمیکنم میترسم که مسخرم کنن و ترجیح میدم که تنها باشم …لطفا کمکم کنین

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های ارتباطی خود هستید.
   پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه نمایید:
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   رفع خجولی و مشکلات خجالت کشیدن
   همچنین شما می توانید مطالب دوره کنترل کم رویی و کم حرفی را از طریق لینک زیر بررسی نمایید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   موفق و پیروز باشید.

 175. فرفره می گوید

  امتیازم ۴۶ شد خودم مطمئن بودم که خجالتی هستم چون بسیاری از موقعیت های زندگیمو به خاطرش از دست دادم خیلی هم دنبالشم که برطرف بشه و خیلی فایل های صوتی و کتابارو امتحان کردم ولی تغییری نکرده واقعا خودم نمی دونم چرا ؟؟؟ فقط واسه یه مدت محدود بووده بعدش دوباره مثل گذشته
  البته بستگی به شرایط٬ محیط ٬ حال اون روزم و همچنین نحوه برخورد دیگران داره
  مخصوصن این مورد آخر یعنی اگه کسی با هام خوب برخورد نکنه میرم تو لاک خودم و خارج شدن ازش ممکنه ساعتها طول بکشه

 176. شهاب می گوید

  سلام و تشكر از مطالب بسيار مفيدتون، من به شدت درونگرا كم حرف و ساكت هستم، خيلي هم جالتي هستم و توانايي ابراز وجود ندارم دليل كم خجالتي بودنمو ميدونم چون بلد نيستم تيكه بندازمو ديگران رو مسخره و تحقير كنم و اكثره وقتايي كه حرف ميزنم مورد تمسخر قرار ميگرم و بلد نيستم جوابه تمسخرو بدم،(بلد نيستم پررو باشم) علت كم حرفيم هم اينه كه حرفي براي گفتن ندارم يعني واقعاچيزي براي گفتن به ذهنم نميرسه، آيا راهي هست بهتر بشم لطفا كمكم كنيد

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   وقت شما بخیر
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید اما توجه داشته باشید اینکه از خودتان انتظار داشته باشید دیگران را تمسخر و تحقیر کنید شاید خیلی جالب نباشد.
   پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه نمایید:
   افزایش هوش کلامی و تسلط بر کلام
   تمرینات افزایش هوش کلامی
   موفق و پیروز باشید.

   1. شهاب می گوید

    ممنون از پاسختون، بله شما كاملا درست ميفرماييد،من هم همين عقيده رو دارم و كاملا با تمسخر ديگران مخالفم، ولي متاسفانه موجودات بي فرهنگ و موذي و مريض كه با تمسخر و تيكه انداختن به ديگران سره حال ميشن تو طبيعت كم نيستن، و اگر مورد تمسخر قرار بگيري و چيزي نگي بقيه هم به خودشون اجازه ميدن كه مسخرت كنن، پس متاسفانه ميطلبه كه در برخورد با اين افراد اينگونه برخورد كني، اما چون توي جوي با رفتار مودبانه و محترمانه بزرگ شدم از اين حرفا بلد نيستم، متاسفانه روزگار آدمه خيلي مودب رو نميپذيره

 177. علی می گوید

  من نمره ام ۶۴شد توی جمع فقط شنونده هستم را سخنران من ترجیح میدم با خودم درافکارم حرف بزنم تادرجمع بادیگران و موقع صحبت کردن درجمع احساس میکنم بدنم داغ میشه و سرخ میشم ودر کل ازجمع فراری هستم و بیشتر اوقات دوست دارم باخودم تنها باشم دوست دارم ازاین وضعیت خارج بشم ولی نمی دونم چکار باید بکنم لطفا راهنماییم کنید باتشکر از مطالب اموزنده تان عیدتون هم مبارک

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   این که دوست دارید تنها باشید می تواند به تیپ شخصیتی شما برگردد که پیشنهاد می کنیم در این خصوص مطلب زیر را مطالعه نمایید:
   درونگرایی چیست؟
   پیشنهاد می کنیم در این زمینه مطالب زیر را مطالعه نمایید و حتماً تمریناتش را انجام دهید:
   درس ششم رادیو سخنرانی با عنوان مهارت صحبت کردن در جمع را از لینک زیر گوش دهید.
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   گوش دادن به صحبت های خانم داین ویندینگلند:
   diane-windingland
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 178. fahim می گوید

  سلام من ۷۴ شدم….گاهی بسته به شرایط نظراتمو تغییر میدم و عذاب میکشم….

 179. فاطمه می گوید

  سلام . نمره من شد ۵۴ . اکثر اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برم . کارشناس روابط عمومی یکی از مراکز دولتی هستم و همیشه از بابت صحبت کردن عادی ترس دارم . خواهشمندم من را راهنمایی کنید در کدام دوره ثبت نام کنم.ممنون

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   با توجه به نکاتی که فرمودید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مشاهده و مطالعه نمایید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   رادیو سخنرانی-مهارت صحبت کردن در جمع
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   چطور فن بیان خوبی داشته باشیم و خوب صحبت کنیم؟
   رفع خجولی و خجالت کشیدن! یک هیولای وحشتناک!
   پیشنهاد می کنیم مقالات گفته شده را مطالعه کرده و حتماً از راهکارهای گفته شده را انجام دهید تا به نتایج دلخواه خود دست یابید.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 180. مریم می گوید

  با سلام و تشکر چرا لینک ازمون کم حرفی غیر فعال است؟

  1. مهشید بهرام‌پور می گوید

   دوست گرامی سلام
   ممنون از توجه شما. تیم فنی سریعاً مشکل را برطرف خواهند کرد.

 181. بابک می گوید

  نمره من ۴۰ از ۱۰۰٫اکثرا تو خودمم آدم گوشه گیر و بی زبون و کم حرفی(بریده بریده حرف حرف میزنم و خیلی موقعها نا مفهوم)هیچ مهارت خاصی ندارم هیچوقت تو اجتماع نبودم و همیشه تنهایی رو ترجیح میدم و برای همینم دست به سوتیم خیلی خوبه توی جمع و معمولا چیز زیادی هم به ذهنم نمیرسه که بگم .همون مشکلاتی که تو کامنتهای قبل گفته شد منتهی وضعم از همه خرابتره.در این حد بگم که ترم اول دانشگاه ۹۰% کلاسا رو پیچوندم و الان معدلم شده ۲۵%.از ترس اینکه تو این فضا هم کسی مثل قبل با دید ترحم یا تمسخر(کسایی که باهاشون آشنایی دارم از این ۲ حالت خارج نیست)بهم نگاه کنه.البته این مورد بیشتر برمیگرده به تنبلی و بی مسئولیتی و اینکه خیلی جدی نگرفتم.پیش یه روانشناس هم هر چند وقت یه بار میرم ولی خیلی کم و تا الان خیلی بدردم نخورده.بشدت نگرانم برای آینده ام.اینم بگم با اینکه هیچ دوست و رفیقی ندارم(هر کی هم میخوره به پستم یا من بعد یه مدت تحویل نمیگیرم یا طرف مقابلم ازم دوری میکنه) و نسبت به بیشتر هم سن و سال هام بچه پاک و سالمی هستم ولی این مساله در حدی برام عقده شده که دوست دارم به جاش دست به هر کار ناهنجاری بزنم که این مشکل خجالتی بودنم رو زیر سایه قرار بده و کسی با احساس ترحم و تمسخر بهم نگاه نکنه.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد بهبود مهارت های ارتباطی تان اقدام کرده اید.
   شاید بد نباشد برای شروع مطالب زیر را مطالعه کنید و در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی شرکت نمایید:
   همدلی چیست؟
   تکنیک ارتباط مؤثر
   صحبت کردن ما باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
   رفع خجولی و خجالت کشیدن! یک هیولای وحشتناک!
   امیدواریم که با به کار گیری این مطالب به نتایج فوق العاده ای دست یابید.

 182. نازنین می گوید

  سلام من ۷۲ شدم. احساس می کنم علت برخی مواقع خجالتی بودنم در کودکی ام بوده . یادمه خیلی وقتها وقتی نسبت به مطلبی اظهار نظر می کردیم با این واکنش بزرگترها که می گفتن توی کاری که به تو ربط نداره دخالت نکن روبه رو می شدیم و بعدا کم کم احساس کردیم که اصلن حرف نزدن بهتر از ضایع شدنه

 183. هانیه می گوید

  سلام. من ۷۲ شدم. آدم خجالتی ای نیستم. اما از بچگی تا الان که ۲۶ سال سن دارم مدام از اطرافیانم می شنوم که چقدر کم حرفی. اهل مطالعه هم هستم اما معمولا چیزی به ذهنم نمیرسه که بیان کنم. در تحصیل همیشه موفق بودم. در کارم هم همین طور. اما توانایی ارتباط برقرار کردن با دیگران رو ندارم. معمولا برای ارتباط پیش قدم نمی شم چون نمی دونم چه طور باید اینکارو کنم. در محیط کارم من رو یه آدم جدی و خشک می شناسن در صورتی که واقعا این طور نیست. تعداد دوستانم کمه و به طور کلی مشکلات اساسی در برقراری ارتباط و خاصه صحبت کردن دارم . از این مسئله خیلی رنج می برم و واقعا تصمیم گرفتم که مشکلم رو حل کنم. لطفا راهنماییم کنید که چه طور شروع کنم برای کمک به خودم و چه طور می تونم مشکلم رو ریشه ای حل کنم. ممنون

 184. مهرنوش می گوید

  سلام نمره من ۳۰ از ۱۰۰ شد . من هیچ وقت توی جمع ها صحبت نمی کنم و همیشه ساکتم به حدی که باعث تعجب بقیه می شوم و این را به من ابراز می کنند و این مساله من را خیلی آزار می دهد که حرفی برای گفتن ندارم و نمی توانم به دیگران نه بگویم و حرف خودم را به آنان بگویم و یا منظورم را توضیح دهم. توی ذهنم یه چیز دیگه است ولی موقع توضیح دادن همه چی فرق می کنه و خوب توضیح نمی د م . همیشه از این موضوعات ناراحتم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که درصدد ارتقای مهارت های خود هستید.
   در خصوص اینکه نمی توانیم منظورمان را به خوبی به دیگران برسانیم در کتاب انسان ۲۰۲۰ صحبت شده است.
   با توجه به نکاتی که فرمودید پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مشاهده و مطالعه کرده و حتماً تمرینات را انجام دهید:
   صحبت کردن ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
   رفع خجولی و خجالت کشیدن! یک هیولای وحشتناک!
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.

 185. منصور حیدری می گوید

  ۵۶ از ۱۰۰

 186. مصطفی می گوید

  با سلام و احترام،
  آزمون خیلی خوبی بود. قبلا پیشنهادی داشتم ولی هیچ گاه پاسخی دریافت نکردم. دوره‏های رفع جخولی یا مقابله با ترس از سخنرانی را در سطوح مختلف و در کارگاه‏های ۵ ، ۱۰،۲۰و… نفری برگزار کنید . برای توجیه اقتصادیشهم قیمت دوره‏های کم تعداد بیشتر باشد. جدا مفید خواهد بود برای هر دو طرف. باتشکر و سپاسی

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنونیم که با نظرات خود ما را همراهی می کنید.
   دوست عزیز این اولین نظری است که ما از شما دریافت کرده ایم.
   حتماً پیشنهاد شما را مدنظر داشته و در صورت برگزاری کارگاهی با این شرایط از طریق سایت اطلاع رسانی می شود.
   با تشکر از توجه شما

 187. نازنین می گوید

  ۶۴ درصد.به نظرم اعتماد به نفسم خیلی پایینه

 188. میلاد می گوید

  با سلام ازمون من
  امتیاز شما ۵۲ از ۱۰۰ است , (۵۲%)

  به نظر می‌رسد که گاهی اوقات از خجالتی بودن و کم حرفی رنج می‌برید. این بسیار خوب است که نمره شما زیاد از حد پایین نیست اما به نظر می‌رسد که گاهی اوقات زمان‌هایی وجود دارد که شما به دلیل خجولی فرصت‌هایی را از دست می‌دهید.
  پیشنهاد می‌کنم حتماً برنامه‌ای برای رفع این مشکل داشته باشید و به تمرینات ساده رفع خجولی از این مشکل کوچک نیز رهایی پیدا کنید.

 189. میلاد می گوید

  با سلام و تشکر از سایت تون برای اشتراک مطالب به صورت کلی سایتتون معرفی کنیم یا هر مطلبی که استفاده میکنیم ؟مثلا مقاله رو چطور به اشتراک بزاریم ؟ گزینه به اشتراک گذاری ندارن یا باید از صفحه عکس گرفت توضیح بدید ممنون که مطالب سایتتونو به دیکران هم منتقل کنیم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   شما می توانید چنانچه مطلب مورد توجه شما قرار گرفت آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
   گزینه به اشتراک گذاری را به زودی قرار می دهیم.
   با تشکر از توجه شما

 190. ایمان می گوید

  با سلام. گویا روبات آزمونتون میخواد انرژی بده به ما (:
  این جوابی بود که به من داد:
  به نظر می‌رسد که اصلاً مشکل کم حرفی ندارید و به سادگی از پس این موضوع بر می‌آیید.
  حتی شاید لازم باشد باشد مقاله کنترل پرحرفی را مطالعه کنید!

 191. زینب می گوید

  من هفتاد شدم.

 192. سیاوش می گوید

  نمره ی من ۴۸ شد و من تو ارتباط برقرار کردن با دیگران مشکل دارم. و واقعا دارم از این مشکل اذیت میشم..

 193. سیاوش می گوید

  تو بیشتر جمع ها تماشاچی ام و کاملا سکوت میکنم. حتی خیلی ها از این رفتار من ناراحت میشن.. همین باعث میشه که من تنهایی رو ترجیح میدم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   این که دوست دارید تنها باشید می تواند به تیپ شخصیتی شما برگردد که پیشنهاد می کنیم در این خصوص مطلب زیر را مطالعه نمایید:
   درونگرایی چیست؟
   همچنین شاید بد نباشد برای شروع در دوره کنترل کم رویی و کم حرفی شرکت کنید:
   کنترل کم رویی و کم حرفی
   موفق باشید.

 194. مریم می گوید

  نمره من ۴۸ و کاملا خجالتیم. حتی گاهی با وجود اطمینان از درست بودن حرفم نسبت به یک موضوع روم نمیشه بگم. لطفا منو راهنمایی کنید.

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   به شما تبریک می گوییم که به فکر ارتقای مهارت ها رو رفع نقاط ضعف خود هستید.
   با توجه به توضیحات شما پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را از طریق لینک های زیر مشاهده و مطالعه نمایید:
   رهایی از کمال گرایی
   کسب مهارت اعتماد به نفس
   اعتماد به نفس در ارتباطات
   موفق باشید و ما را در جریان موفقیت های خودتان قرار دهید.

 195. anna می گوید

  سلام
  نمره ی من ۴۰ شد
  من خودم خجا