دانلود فیلم بررسی موردی سبک سخنرانی ۲ سخنران بزرگ ایرانی

56

سبک سخنرانی شخصی یکی از موضوعات بسیار مهم در موضوع سخنرانی است. موضوعی که به گونه‌ای تعیین کننده رضایت مخاطب از نوع صحبت ما.

تمام سخنرانان حرفه‌ای، می‌توانند ترس خود از سخنرانی را کنترل کنند، فن بیان خوبی دارند، سخنورانی حرفه‌ای هستند، واژگان مناسبی به کار می‌برند، محتوای جالبی انتخاب می‌کنند و… اما آنچه آنها را متمایز می‌کند، سبک سخنرانی شخصی آنها است.

در این فیلم آموزشی به مفهوم کلی سبک شخصی اشاره می‌کنم و می‌گوییم که سبک شخصی از چه مواردی نشأت می‌گیرد و چطور می‌توان آن را بهبود بخشید و در انتها به عنوان بررسی موردی از لحظاتی از سخنرانی آقای علیرضا آزمندیان و آقای محمود معظمی به نمایش گذاشته می‌شود و نکاتی در مورد سبک شخصی منحصر به فرد آنها اشاره خواهد شد.

فیلم سبک شخصی سخنرانان را از دست ندهید:

برای دانلود این فیلم اینجا کلیک کنید (۴۰ مگابایت)

اگر حجم فیلم بالا زیاد است می‌توانید فایل صوتی همین فیلم را از اینجا دانلود کنید (۵ مگابایت)

.

 

برای مشاهده توضیحات این دوره اینجا کلیک کنید

wordpress-header-800

تا شروع این دوره زمان زیادی باقی نمانده است…

اگر سوالی دارید و یا به مشاوره رایگان نیاز دارید با شماره ۴۴۶۰۹۶۱۳ تماس بگیرید.

خیلی خوشحالم که بعد از یک سال توانستم این فرصت را ایجاد کنم که به مدت ۸ هفته یک کلاس کامل سخنرانی را ارائه کنیم.  دوستانی که در این یک سال همراه ما بودند،‌ می‌دانند که به دلیل مشغله‌های زیاد حدود یک سال است که فرصت نکرده‌ام یک دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان برگزار نمایم و فقط کارگاه‌های یک روزه و باشگاه سخنرانی برج میلاد برگزار می‌شده. اکنون خوشحالم که این فرصت مجدداً دست داد تا به صورت یک دوره بلند مدت در خدمت شما عزیزان باشم. گفتنی است که فعلاً مشخص نیست دوره بعد چه زمانی برگزار خواهد شد.

 

متن فیلم سبک شخصی:

به نام خدا

سلام دارم خدمت شما دوست عزیز و خیلی خوشحالم که در خدمتتون هستم.

من محمدپیام بهرام‌پور هستم، مربی و مدرس سخنرانی و فن بیان و در این فایل قصد دارم برای شما تعدادی نکات کاربردی در رابطه با موضوع سبک شخصی را مطرح کنم و البته در حین توضیحات از دو نمونه از سخنرانان مطرح کشورمون  هم می‌خواهم برای شما نکاتی را عرض کنم.

اجازه بدبد که بگم اصلاً این صحبت از کجا شروع شد. زمانی‌که من در دوره‌ی جامع سخنرانی مطرح کردم که می‌خواهم به صورت حرفه‌ای راجع به سبک شخصی بپردازم تعداد زیادی از دوستان سوال پرسیدند که اصلاً سبک شخصی چی هست؟ و آیا اصلاً برای ما که هنوز تو مرحله‌ی ترس از سخنرانی باقی موندیم سبک شخصی مطرحه و کاربردی داره؟

اجازه بدید با یک جمله‌ی به نسبت طنز از جرج کلینتون بحث سبک شخصی را توضیح بدم برای شما

جرج کلینتون می‌گه:

سبک یا سبک شخصی هر کاری هست که می‌خواهید انجام بدهید، فقط به شرطی که آن کار را با اعتماد به نفس انجام بدبد.

شاید این جمله یه مقدار براتون عجیب به نظر برسه اما فکر می‌کنم اگر کمی جلو بریم با هم در انتهای این فایل دقیقاً منظور من را متوجه بشوید.

وقتی صحبت از سبک شخصی می‌شه منظور ما چند ویژگی هست. چند ویژگی خاص که مختص به اون سخنران هست. خب همه‌ی سخنرانان خوب، با اعتماد به نفس صحبت می‌کنند، مقتدر صحبت می‌کنند، حرفشون را واضح می‌گویند، بی‌انرژی نیستند و لحن‌شون یکنواخت نیست.

بسیار قدرتمند، با انرژی، با جذابیت، موضوعات خوبی را ارائه می‌کنند خب تو اینها شکی نیست اینها هیچ ارتباطی به سبک شخصی ندارد.

سبک شخصی اون ویژگی‌های خاصی هست که باعث می‌شه این سخنران، نسبت به سایر سخنرانان متمایز بشه.

حالا ما باید اون ویژگی‌های شاخص را اون ویژگی‌های خاص را هم برای دیگران بتونیم تشخیص بدهیم، ببینیم چه چیزهایی هست که ازآنها بتوانیم ایده بگیریم و نه تقلید کنیم چون به محض تقلید از سبک شخصی یک سخنران، مطمئن باشید که با شکست مواجه می‌شوید و دلیلش را هم خدمت شما عرض می‌کنم در این ویدیو.

سبک شخصی ما در سخنرانی به چندین و چند عامل مربوط می‌شه.

مهمترین عامل به اعتقاد من ویژگی‌های شخصی خودمان هست.

اینکه ما آیا فرد شوخ‌طبعی هستیم یا نه؟ فرد تخصصی هستیم یا خیر؟ فردی هستیم که اجتماعی هست یا نه؟ تمام اجزاء شخصیتی ما تعیین کننده‌ی سبک شخصی ما می‌تونه باشه. و باید تک تک اعضاي شخصیتمون را با استفاده از تست‌های شخصیت‌شناسی پیدا بکنیم و ببینیم آیا این سبکی که برگزیدیم مناسب ما هست یا خیر؟ یا چه کارهایی را اصلاً می‌تونیم انجام بدهیم و چه کارهایی را نمی‌توانیم.

مورد بعدی مخاطبان ما هستند. مخاطبان بسیار مهم هستند ممکنه ما شخصیتی داشته باشیم که بسیار بسیار طنز باشه و مخاطبان ما جو به‌گونه‌ای باشه که اصلاً شوخی را نپذیرند و این کار مناسب نباشه بنابراین این سبک ما محکوم به شکست خواهد بود.

پس خیلی مهمه گزینه‌ی اول این بود که ببینیم شخصیت خودمان چطوره گزینه‌ی دوم مخاطبینمون هستند که تعیین می‌کنند سبک ما چه ویژگی‌هایی داشته باشه.

اما موضوع سوم خود موضوع هست. حیطه‌ای که ما داریم راجع به اون صحبت می‌کنیم. فرض کنید شما آدم شوخ طبعی هستید و مخاطبین شما هم علاقه دارند به بحث مزاح و شوخی و شاد بودن اون جلسه اما موضوع  صحبت شما صحبت از شکست خدای نکرده شرکتتون هست و آینده‌ی رو به شکست. آیا باید شوخی بشه؟ مطمئناً خیر.

مگر با هوشمندی و هدفمندی یک دلیلی داشته باشیم که اینکار را انجام بدهیم.

پس این هم یک موضوع بسیار مهم هست. تا اینجا سه پارامتر را داشتیم.

اول شخصیت خودمون.

دوم مخاطبین

سوم موضوع صحبتمون

مورد بعدی شرایط هست.

تو چه شرایطی قرار گرفتیم که می‌خواهیم صحبت بکنیم. آیا همه‌ی مخاطبین ما را می‌شناسند یا نه. تعداد زیادیشون  جدید هستند هیچ دیدی نسبت به ما ندارند یا اصلاً محیط به چه صورت هست.

پس بادانستن این چهار پارامتر مطمئن باشید که می‌توانید سبک شخصی خوبی را برای خودتان پیدا بکنید.

اما در اینجا می‌خواهم چند نمونه را به شما نشان بدهم. اولین سخنرانی صحبت آقای علیرضا آزمندبان هست که توصیه می‌کنم با هم این فیلم را نگاه بکنیم. فیلم بسیار کوتاهی هست.

 

صبح شد می گه

چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد     من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

وای که دنیای انسان دنیای پارادایم‌ها، عادت‌ها، باورها، اعتقادات، خواسته‌ها، نیازها، فکرشون اینهاست.

لذا همه ی وجودت غرق در آتشی می شود که این آتش مسریه. بقیه آدمهام که در تیمت هستند داغشون می کنه…

 

همانطور که مشاهده کردید در این فیلم یک صحبت با ادبیات نیمه ادبی می‌شه گفت که صحبت انجام شد. کلمات کشیده می‌شدند به این صورت که من خدمتتون عرض می‌کنم و با انرژی بسیار زیادی روی صحنه این صحبت منتقل می‌شد و خوب آیا این کار خوب هست یا بد هست؟ آیا نباید ما اینطور صحبت کنیم مثلاً به صورت نیمه ادبی نباید صحبت کنیم، بصورت حماسی نباید صحبت بکنیم. خوب یا بدی وجود ندارد باید خودمان را بشناسیم، مخاطبمون را بشناسیم، موضوعمون را بشناسیم و شرایط را یشناسیم. با این چهار پارامتر هست که می تونیم تصمیم بگیریم آیا این کار درست هست یا خیر؟

و برمیگردیم به اون جمله جرج کلینتون: سبک شخصی هر کاری هست که دلمون می‌خواهد انجام بدهیم فقط به شرط اونکه آن را با اعتماد به نفس انجام بدهیم.

خب این صحبت را دیدید، این فیلم را دیدید و ویژگی‌ها را دیدید ممکنه شما بپسندید ممکنه نپسندید، ممنکنه نوع صحبت من را بپسندید، ممکنه نپسندید، این کاملاً برمیگرده به آن چهار ویژگی و یکی از مهمترین ویژگی‌ها برای تصمیم گیری شما خودتان هستید، یعنی مخاطبان من.

اما فیلم دومی را با هم ببینیم از آقای محمود معظمی. ایشان هم جز سخنرانان بسیار معروف هستند و فعالیت‌های خیلی زیادی در زمینه‌ی موفقیت انجام می دهند و خب دراین سخنرانی ایشان یک کار خاصی را انجام می دهند که تمام مخاطبین هم، تمام کسانی که یک بار با ایشان برنامه داشتند با این موضوع آشنا هستند. با هم نگاه بکنیم.

 

از همتون متشکرم، از همتون ممنونم، به خاطر، به خاطر پول، وقت و جسارتی که به خرج دادید برای تغییر خودتون و به طبع جامعه. الان که شما از اینجا میرید بیرون فرد موثرتری هستی، فرد مفیدتری هستی، دنیا را جای بهتری خواهی کرد و خودتو باور کن. دستها عقب یک دو سه ییییییح!

 

شاید این کمی عجیب به نظر برسه. مثلاً از مخاطبان در انتهای برنامه یا در هر قسمتی که می خواهند یک استراحتی رخ بدهد ازشون خواهش می کنند دستها بره عقب و بلند بگن ییییح! این شاید کمی چیز عجیبی باشه اما وقتی به مخاطبین نگاه می کنیم اکثراً از این موضوع استقبال خیلی زیادی می‌کنند. بنابراین این سبک، سبک موفقی بوده ممکنه ما تمایلی نداشته باشیم کاملاً شخصی هست هیچ سخنرانی وجود نداره که همه دوستش داشته باشند. تو همه جای دنیا این موضوع وجود داره.

بنابراین می‌بینیم یک موضوعی بسیار عجیب هست اما با استقبال بسیار زیادی هم مواجه می شه اون شخص درشناخت شخصیت خودش، در شناخت مخاطبین اصلی خودش به خوبی عمل کرده،  ممکنه ما جز اون مخاطبین نبوده باشیم.

اما آیا این به این معنی هستش که لزوماً دیگه کسی دارای سبک شخصی هست دیگه اشتباه نمی کنه؟ خیر، به هیچ عنوان. من یکی از بهترین سخنران ها را نام بردم آقای آزمندیان، اما آیا اشتباهی وجود نداره؟ چرا در سبک پاورپوینت ایشان اصول ساخت پاورپوینت رعایت نمی‌شه. یک پاورپوینت پر از متن هست که این متن را هر چند پله به پله می آید امااین متن تقریباً اکثر حواس مخاطب را به خودش معطوف می‌کنه و اگربه فایل های موفق در سخنرانی در پرزنتیشن نگاه بکنید پاورپوینت‌ها کاملاً فضای متفاوت دارند و ایراد بعدی این هست ایشان اکثر مواقع متمایل هستند به پاورپوینت و دارند از روی پاورپوینت می‌خوانند و از سمت مخاطب روشون را بر می گردانند. اکثر مواقع که با پاورپوینت کار دارند این کار را انجام می‌دهند.

لذا رهبران کارآفرین کنترل زندگیشون در وجود خودشونه و در کار و زندگی خود بسیار مسلطند و احساس خوشبختی و شادمانی می‌کنند. تصویر ذهنی قشنگی از خودشون دارند زیرا تصویر ذهنی شماست که تعیین می‌کنه موفق بشی یا نشی. قشنگترین تصویر از خودت اینه که بگی من کی‌ام؟ بگو من یک رهبر، یک خلاق کارآفرین هستم که خدا یک روز جمعه‌ای مرا دعوت کرد بر بال فرشته‌ای نشستم و معراج کردم و باور کردم که بگونه‌ی بهتر هم می‌توانم زندگی کنم و اراده کردم که:

چرخ بر هم زنم ارغیر مرادم گردد     من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

پس لزوماً به معنی درست بودن نیست و البته این کار هم خدای نکرده به معنی توهین یا تغییر جایگاه به هیچ عنوان نیست بلکه ایشون جز سخنرانان بسیار خوب هستند فقط به عنوان نمونه خواستم از یکی از بهترین‌ها یک نکته‌ی منفی را خدمتتون عرض بکنم که سبک شخصی به این معنی نیستش که هیچ کسی اشتباهی ندارد.

امیدوارم این چند موضوع ساده ذهن شما را درگیر بکنه و از این به بعد فکر بکنید په ویژگی‌هایی هست که می تواند به شما کمک بکنه و امیدوارم که مورد توجهتان قرار گرفته باشد و البته خیلی خوشحال می شوم اگر براتون امکان پذیر باشه که بتونید در دوره‌ی جامع سخنرانی و فن بیان شرکت کنید در این دوره با هم گام به گام بسته به شرایط، موضوع، مخاطبین و خودمان سبک شخصیمون را طراحی کنیم.

از توجهتان ممنونم و امیدوارم که این فایل مورد توجهتون قرار گرفته باشد. همچنین برای مشاهده‌ی فایل های بیشتر می‌توانید به وب سایت ما یعنی bahrampoor.com  مراجعه کنید. متشکرم

 

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 56 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. بلووند می گوید

  ممنونم از مطلب جالب شما استاد بهرام‌پور

  خدایی استاد معظمی بهترین سخنران ایران است.

  آقای ازمندیان خیلی خسته کننده صحبت می‌کننن

 2. رضا بصری می گوید

  من هم دقیقاً با شما موافقم. استاد آزمندیان اگر پاورپوینت را رها کنند خیلی بهتر خواهد بود. یا این که به صورت اصولی از آن استفاده کنند.

 3. خیر دست می گوید

  این موضوع سبک شخصی خیلی جالبه و ای کاش بیشتر در سایت درباره‌ش صحبت کنید.
  ما شهرستانی ها امکان حضور در کلاس شما را نداریم که در این رابطه مطالبی بیان کنید.

 4. گوهر خطیلی می گوید

  آقای آزمندیان و معظمی هر دو در زندگی من نقش مهمی داشتند.
  آقای بهرام پور شما هم محبت زیادی به اعضای سایت خود دارید و در زندگی من باعث تغییرات بسیاری شده اید.

 5. علیرضا می گوید

  شما سبک شخصی را تا این حد تنزل دادید؟
  سبک شخصی خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست.

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   دوست عزیز، منتقد همیشگی وبسایت ما، علیرضای گرامی!

   نمی‌دانم از این که همواره دیدگاه منفی بنویسید و البته در چیزی که تخصص کافی ندارید اظهار فضل کنید چه چیزی به دست خواهید آورد؟

   من همانطور که در این فیلم اشاره کردم، هدف این فیلم فقط این بوده:
   از این به بعد کمی بیشتر راجع به سبک شخصی خودمان و دیگر سخنرانان دقیق شویم!
   حالا تنزل بحث کجاست من نمی‌دانم!

   اگر موضوعی وجود دارد بفرمایید خوشحال می‌شوم.

   1. محمدرضا می گوید

    سلام علیرضای عزیز
    این که شما فرمودی بحث سبک شخصی یک موضوع پیچیده است پس احتمالا این موضوع رو به خوبی باهاش اشنا هستی که تنزل یافتنش رو تشخیص دادی
    من یه سوالی برام پیش اومد که حالا که شما با این بحث اشنایی دارید دلیل شکایتتون یا می تونه جلب توجه باشه یا از سر دلسوزی میشه به بنده کمک کنی و بگی قضیه چی بوده ؟

   2. msn می گوید

    نه پسر خاله علیرضا هستم و نه دوستی ای با شما دارم.
    ولی متن نوشته شده شما، نشان می دهد که خیلی خود را سطح بالا، فرض می نمایید و تصور می کنید که کسی نباید به شما هیچ نقدی را وارد کند به علاوه ناراحتی خود را نمی توانید کنترل کنید چون مشخص است که در نگارش اشتباه دستوری مرتکب شده اید به این ترتیب: “من همانطور که در این فیلم اشاره کردم، هدف این فیلم فقط این بوده:” من در ابتدای جمله اضافی است. من و من نکنید. تحمل داشته باشید. به نظر می سد که غالب سخنرانان ایرانی سوای سطح معلومات و سواد، از پر رویی مفرط هم به نحو جامعی برخوردار هستند و از آن استفاده می کنند که احتمالاً بخشی از توانایی شما که به آن می بالید نیز از این ویژگی، ناشی می شود. پس سبک شخصی را بیشتر مطالعه کنید و کمتر اظهار فضل کنید.

    1. محمد پیام بهرام پور می گوید

     سلام خدمت شما و وقتتان بخیر
     ممنونم از نظر شما و مطمئن باشید که من مطالعه در مورد سبک شخصی را از دو سال پیش شروع کردم و روزی نیست که در مورد آن نخوانم و ممنونم از یادآوری شما.
     شدت مطالعه را بیشتر می‌کنم.

     پیروز و موفق باشید.

  2. ailin می گوید

   دوست گرامی من فکر میکنم سبک شخصی اصلا موضوع پیچیده ای نباشه، بلکه بسیار ساده ست.این ما هستیم که دلمون میخواد با پیچیدگی با مسائل برخورد کنیم و این صحیح نیست.

 6. ghazal می گوید

  آقای بهرام پور اینجایی که فیلم می گیرید کتابخانه خودتان هست؟
  چقدر کتاب دارید!

  راستی میشه بگید که روزی چقدر کتاب می‌خونید؟

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام خانم یحیوی. جالبه همیشه به چیزهای جزئی توجه خاصی دارید!
   این بخشی از کتابخانه من هست و زمان ثابتی نداره اما ماهانه معمولاً ۵-۱۰ کتاب می خونم.
   موفق باشید

 7. حمید محمدی می گوید

  کار فوق‌العاده خیلی خوب. مخصوصاً این که گفتید خوب یا بدی وجود نداره و این سوالی که همیشه در ذهن من بود که چطوری میشه این کارها رو کرد و چرا خوشم نمیاد.

  امیدوارم فیلم از سخنران‌های ایرانی بیشتر بگذارید.
  مرسی

 8. رضا حیدری کیا می گوید

  با سلام و ضمن تشکرا ز فیلم خوبتان. استفاده کردیم البته بخشی از مطالب را میدانستم اما بخش جدیدی هم داشت که استفاده نمودم.با تعریف آقای کلینتون هم خیلی حال کردم .ممنون موفق باشید

 9. parnian_baba می گوید

  با سلام
  همانطور که دوست عزیزمان خیر دست هم عنوان کردن این فرصت برای دوستان شهرستانی پیش نمی آد ولی میخواستم خواهشی داشته باشم که از دوره که در پیش دارید فیلم تهیه و در اختیار علاقه مندان قرار دهید
  امیدوارم موافقت کنید ویا حداقل منتظر پاسخمون نزارید
  با تشکر مجدد

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   اطاعت می‌شود و برای اولین بار اعلام می‌کنم که ظرف چند ماه آینده، کاملترین دوره آموزش سخنرانی (چه داخل ایران و چه دوره‌های بین المللی) را در سایت رونمایی خواهم کرد.

   مطمئن باشید وظیفه من، بهتر کردن دنیاست! پس مطمئناً دنیا فقط تهران نیست و همانطور که می‌بینید بیشتر خدمات ما به عنوان محصول هستند و دوره‌های حضوری کمی برگزار می‌کنیم.

   پیروز و موفق باشید.

 10. طاهباز می گوید

  آقای بهرامپور عزیز و مودب
  بعد از سلام و تشکر از شما بخاطر فایلها و حرفهای خوبی که برایم ارسال می کنید فقط میخواهم از احترام و شعوری که برای مخاطب خودتان و مخاطب هر سخنرانی قایلید تشکر کنم. قدر دان تلاش شما و این ارتباط هستم.
  در ضمن اینکه از همه ی الگوهای آشنای بومی و جهانی استفاده می کنید خیلی خوب است. فایل سبک شخصی هم مفید بود و هم معرف دوره. سپاس

 11. هادی طهماسیان می گوید

  سلام بر محمد پیام عزیز/ بابت محبت همیشگی ، ارسال فایلها ، فیلم و… سپاسگزارم/ با آرزوی موفقیت

 12. کامران می گوید

  سلام
  جناب بهرامپور توانا و عزیز
  میشه بدونم با تمام مشغله هایی که دار ین چطور برای مطالعه بیشتر و بیشتر و دیدن فیلمهای آموزشی برنامه ریزی میکنین؟ خیلی دلم میخواد از شما الگو و ایده بگیرم
  شاد شاد شاد باشید

 13. یوسف می گوید

  دوست خوبم و البته استاد عزیز سلام، بابت همه تلاشهایت با هر نیتی که دارید صمیمانه سپاسگزارم، چون برای بنده و خیلی از عزیزان مفید و اموزنده است و همین کافیست که قدردان زحمات مجدانه ات باشیم. شاد، ارام و موفق تا همیشه

 14. bahareh می گوید

  جالب بود . استفاده کردم . خیلی ممنونم.

 15. ali می گوید

  اقای بهرام پور عزیز من فکر میکنم این مطلب باید اضافه کنید که هدف از معرفی سخنرانان تایید محتوای که ارایه میدن نیست و فقط نوع بیانشون مورد بررسی قرار میدین
  چون نظر شخصی من اینه که جناب ازمندیان فقط توهم به خورد مردم میده ولی بیان خاص خودشونا دارن که موضوع بحث اینه

 16. faezehasgharzadeh می گوید

  سلام
  سلام به مربی عزیز و دلسوز
  بنده از هنرجویان شما و از طرفداران پروپاقرص مطالب ارسالی شما هستم
  قرض از ارسال این پیام،عرض ادب و خسته نباشید خدمت شما و همه ی همراهانتون بود.
  امیدوارم این مسیر رو با سخاوت همیشگی و هرچه بیشتر ادامه بدید.
  ممنون

 17. faezehasgharzadeh می گوید

  بعد از ارسال متوجه غلط املایی در تایپم شدم،منظورم غرض بود نه قرض!!!!!
  پوزش!!

 18. ansardanesh می گوید

  با سلام من مربی کار آفرینی هستم و از مطالب ، فایلهای صوتی و تصویری ، تصاویر ارسالی به ایمیل خودم استفاده میکنم از شما متشکرم

 19. mino می گوید

  گفتید مهمترین نکته اعتماد بنفسه,
  اگه اعتمادبنفسی وجود نداشته باشه چی؟

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   خب بسازیدش!
   وقتی گشنه باشید غذا تهیه می‌کنید از هر جایی که بشه!
   حالا اعتماد به نفس ندارید و تهیه کنید. راه‌های زیادی هم داره
   برای شروع به این فایل رادیو سخنرانی گوش کنید:
   رادیو سخنرانی برنامه ۷ مهارت‌های کسب اعتماد به نفس در ارتباطات
   و یا برای توضیحات بسیار کامل‌تر در دوره خوب صحبت کردن و ارتباط موثر شرکت کنید (غیر حضوری)

 20. ailin می گوید

  ممنون…خیلی عالی بود…

 21. بهرام امیری می گوید

  جناب بهرام پور عزیز از شمابابت همه اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید سپاس گذارم

 22. محمدرضا می گوید

  با سلام
  فیلم جالبی بود از جهت موضوع خیلی خوبی که داشت .
  صحبتتون در مورد آقای ازمندیان خوب بود
  ولی در مورد ایشون یه نکته ای دوست دارم بگم که ایشون فقط و فقط یه سبک شخصی بسیار خوب دارن .همین و بس
  وگرنه تمام چیزهای دیگشون از ۱۰ سال پیش تا الان پوسیده و نابود شده!و هیچ چیزی جز یه سبک شخصی جالب براشون باقی نمونده
  نه محتوا نه وسیله کمک آموزشی خوب نه تیم خوب نه جدید بودن صحبت هاشون تو چند سال پیش
  ولی من باز براشون خیلی احترام قائل هستم چون می دونم همین الان هم باز تعدادی هستند که ایشون تونستن با همین صحبت هاشون کمکشون کنن و اون تعداد زیادی که سال های پیش زندگی شون توسط ایشون متحول شده
  امیدوارم متوجه این موضوع بشن
  و باز هم بابت فیلم خوبی که گذاشتین تشکر

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   خوشحالیم که مورد توجه شما قرار گرفته است.
   مطمئناً همانطور که خود شما ذکر کردید مطالب ایشان برای افراد بسیاری مفید بوده و توانسته‌اند تحولی در زندگی خود ایجاد کنند.

 23. علیرضا ابراهیمی می گوید

  آدرس سایت را در انتهای این نوشته اشتباه نوشتید.
  bahrampoor.com
  نه
  bahrampour.com
  درستش کنید

 24. غفران می گوید

  به نظر من کار هر دو معظمی و آزمندیان امید دادن الکی هست!

  هیچ کمکی به زندگی نمی کنه

  الان اینجا شما مطالب علمی میگید، چهارجا دیگه مطالب کاربردی و علمی میگن ولی معظمی و آزمندیان الکی میگن امید امید و امید…

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامی سلام
   مطمئناً مطالب دو استاد بزرگوار نیز حاوی نکات ارزشمندی است که شاید برای همه مورد استفاده نباشد.
   خوشحالیم که مطالب سایت برای شما مفید و کاربردی بوده است.
   موفق باشید

 25. ایمن جلالی می گوید

  سلام استاد بزرگ من عرب زبانم و میخوام سخنران عربی یاد بگیرم میشه به من یاد بدی که چگونه سخنران خوبی باشم

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام به شما دوست عزیز و سایر دوستان عرب زبان عزیز

   تمام تلاش من در این سایت همین هست! این که همه چیز بهتر و عالی تر در سخنرانی پیش برود!

   خب پس برای گام اول حتماً‌در دوره رایگان آموزش سخنرانی و فن بیان (در صفحه اصلی سایت) شرکت کنید و بعد مقالات ما را پیگیری کنید.
   پیروز و موفق باشید.

 26. mona می گوید

  برام مفید بود
  ممنونم

 27. سهیلاااا می گوید

  سلام.ممنون از شما اقای بهرام پور بخاطر اموزش های بسیار خوبتون
  اما در مورد اون دو تا سخرانی ای که از اون دو سخنران گذاشتید برام جالب بود که چرا انقدر تند و با عصبانیت صحبت میکنن!!!آدم بیشتر ازشون میترسه تا بخواد به حرفهاشون دقت کنه!!!من که یاد تعزیه افتادم..تو تعزیه معمولا طرف داره برا دشمنش کری میخونه اینطور صحبت میکنه…

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   دوست عزیز! سهلای گرامی
   نکته بسیار جالبی را اشاره کرده‌اید.
   این موضوع بسیار مهم به سبک شخصی بر می‌گردد!

   اگر مخاطبان، خودمان، محیط و موضوع را به درستی بشناسیم می‌بینیم که وجود چنین سبک‌هایی هم در جامعه ضروری است.
   چون برخی به این سبک می‌گویند سبک انگیزشی (هرچند چنین چیزی اصلاً در ادبیات سخنرانی در دنیا انگیزشی به حساب نمی‌آید) و برای انرژی گرفتن به آن نیاز دارند.

   پس ممکن است من و شما از این سبک خوشمان نیاید اما کسان دیگری باشند که از این سبک رضایت بسیار زیادی داشته باشند.

   یک بار دیگر مرور کنیم: سبک شخصی یعنی:
   مخاطبان (جامعه هدف) ، خودمان، محیط و موضوع

   صمیمانه امیدوارم از سخنرانی‌های من نترسید!

 28. ستایش می گوید

  باسلام
  تشکر از مطالبی که به ایمیلم ارسال میشود

  ولی وقتی میخوام دانلود کنم نمیشه اشکالش کجاست ؟

 29. حبیب می گوید

  سلام می خواستم تشکر کنم شما شخصیت عالی و سالمی دارید امیدوارم همیشه موفق باشید

 30. BARAN57 می گوید

  سلا م جناب بهرام پور
  من تازه عضو شدم بسیار از مظالب سایت لذت بردم
  صمیمانه سپاسگزارم

 31. sajad می گوید

  با تشکر از مقاله خوبتون
  من پس از تماشای ویدیوی شما سخنرانی زیر را به عنوان نمونه از جناب آقای آزمندیان تماشا کردم:
  https://www.youtube.com/watch?v=kmi_a6inoNM

  نکته جالب توجه این بود که سبک شخصی ایشون که طی نمایش یک فیلم چند ثانیه ای از سخنرانی ایشان، توسط شما تشریح شد در کل سخنرانی ایشان تسری دارد و فرقی نمی کند که یک سخنرانی ۵ دقیقه ای داشته باشند یا ۵۰ دقیقه ای؛ بهر حال پیرو سبک خاص خودشون هستند و با همان لحن “اشو”وار خود پیش می روند. و در کل میشه سبک ایشون رو در همون چند ثانیه سخنرانی که جنابعالی به نمایش گذاشتید مشاهده کرد، بقیه اش همه تکراری است.

 32. نثار می گوید

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من وقتی کنفرانس میدم از شنیدن صدای خودم استرس میگیرم و صدام میلرزه ممنون میشم راهنماییم کنید

 33. یعقوب حمدی می گوید

  با سلام و خدا قوت
  خیلی از زحمات شما تشکر میکنم و امیدوارم در تمام مراحل زندگیتون موفق باشد.
  از این مطلب هم استفاده کردم.
  سوالم در باره حالت صورت و چشمهاتون بود
  شما خیلی پلک میزنید و خیلی چشمهاتون رو میبندید
  میخواستم بدونم این غیر ارادی هستش یا دلیل خاصی دارید
  ایا این هم یه سبکه یا رو تاثیر گزاری مخاطب تاثیر داره؟

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام!
   دوست عزیز یعقوب حمدی گرامی
   این موضوع پلک زدن و بستن چشم‌ها دو دلیل داره در این فیلم و فیلم‌های قدیمی سایت!
   ۱٫ نور بسیار زیادی به خاطر پروژکتورها وجود داره!
   ۲٫ من خیلی خسته هستم چون نور زیاد چشم رو خسته می‌کنه!

   پس هیچ ارتباطی به اثرگذاری نداره شاید هم اثر منفی داشته باشه!
   البته در چند فیلم اخیر دیگر این مشکلات وجود نداره‌ها!

 34. فاطمه سادات ابطحی می گوید

  واقعاً جالب بود چطور میتوانیم اصول ساخت پاورپنت را یاد بگیریم؟

 35. لیلا اشجاری می گوید

  با عرض ادب و احترام حضور استاد عزیز ومودب جناب آقای بهرامپور که شایسته نام والای انسان فرهیخته هستید . به آرمان بزرگ شما که برای بهتر شدن زندگی انسانها تلاش میکنید ٫سر فرود می آورم. امیدوارم همواره پر انرژی و موفق در پناه ایزد
  منان باشید. بسیار از شما بابت اینهمه مطالب مفید تشکر میکنم. در رابطه با دو بزرگواری که فیلم گذاشتید ٬اولین همایش آقای ازمندیان در تهران کار میکردم شرکت کردم و یک جلسه ازکلاس شون که باعث شد یاد بگیرم برای زندگی کردن باید عاشق باشی. عاشق خودت٬ کارت٬ مردمت٬ ….امیدوارم همه شما پایدار و سلامت و عاشقانه زندگی کنید. باز هم ممنونم.

 36. ساره می گوید

  بسیار عالی
  موردی که گاها توی دیدگاه ها میبینم و خیلی جالبه دوستانی که موافق، طرفدار، یا هر چیز مشابه نیستن و پیگیری میکنن
  من توی افراد بزرگ که در حال حاضر توی ایران کار میکنن این سایت این مدرس این برنامه ریزی و اجرا رو پسندیدم و قطعا مدام دنبال میکنم و پیگیر هستم و برام مهم نیست که اساتیدی که من موافق با اجرای اونها یا برنامه هاشون نیستم چه منی کن!!!!!!!!!!!
  اما گویا بعضی افراد بجای اینکه دنبال کننده خواسته ها رضایت ها موافقت ها شون باشن میسر بر عکس رو طی می کنن!!!!!!!
  در هر حال به اعتقاد من جناب بهرام پور با توجه به سن و سالشون یکی از توانمند ترین منظم ترین با برنامه ترین با انصاف ترین خلاق ترین قدرتمند ترین و شجاع ترین در حیطه خودشون هستن
  همین که با وجود منتقدهای همیشگی با ادب پاسخگوی اونها هستن و حتی مثل بعضی سایت ها دیدگاه ها رو در انتظار بررسی و فیلترینگ و حتی حذف نمیزارن تایید کننده مواردی که اشاره کردم هست
  پایدار باشید

 37. علی می گوید

  بهترین سخنران ایران استاد رائفی پور هستن اونم با اختلاف زیاد
  مسلط
  غنای محتوا
  شوخ طبع
  خوش صدا
  و….

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside