داستان موفقيت صوفیا علیخانی

35

در مجموعه مقالات تجربیات و داستان‌های موفقیت اعضای سایت از شما عزیزان می‌خواهیم که تجربیات و داستان‌های موفقیت خود را که با کمک وبسایت و مجموعه آموزش سخنرانی و فن بیان کسب کرده‌اید با ما به اشتراک بگذارید.

شما برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های موفقیت خود با ما می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید:

تجربیات و داستان‌های موفقیت

در ادامه مجموعه مقالات تجربیات و داستان‌های موفقیت اعضای سایت در این نوشته، ما داستان موفقیت خانم  صوفیا علیخانی را می‌خوانیم:

 

داستان موفقيت صوفیا علیخانی

میخواهم داستانی را برایتان تعریف کنم:

پارسال یعنی سال ۱۳۹۳ مدتی بود که در شغل و سمتی که کار میکردم راضی و خشنود نبودم زیرا بخشی که قرار بود در آن کار کنم خیلی مرتبط با تخصص بنده نبود و احساس میکردم که کم کم دارم همه چیز را فراموش میکنم.

از طرفی به آموزش به همکاران بسیار بسیار علاقمند بودم و همیشه میگفتم که بالاخره باید بعد از ما ؛ جوانها این سیستم را پشتیبانی کنند پس بهتر است تجارب سالیان کاری خود را به آنها آموزش دهم. اما همیشه با مقاومتهای مدیران بالاتر روبرو میشدم .

در همان ماههای آبان ؛ آذر ماه بود که با سایت آقای بهرام پور آشنا شدم و در آن ثبت نام کردم و مطالب آنرا مطالعه میکردم و همچنین تصمیم گرفتم در کلاس مهارتهای فن بیان ایشان ثبت نام کنم . به این جهت در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن‌بیان ثبت نام کردم زیرا احساس میکردم نیاز به تغییری اساسی در رفتار و کلامم دارم و این نقطه ضعف من بود .

در همین ماههای زمستان بود که احساس میکردم بیهوده پشت میزم نشستم و اصلا بطور موثر از توانمندیهای من استفاده نمیشود. تصمیم گرفتم که آنجه بسیار به آن علاقمند بودم را بصورت حرفه‌ای دنبال کنم. لذا در یکی از مراکز آموزشی برای کسب مدرکی که بتوانم بوسیله آن به تدریس تخصصم بپردازم ثبت نام کرده تا در آزمون آن شرکت کنم .

در همین راستا احساس میکردم که جایگاه من این شرکت و این مقام نیست و بدنبال جابجایی به گروهی دیگر بودم که تلفنی زندگی مرا دگرگون کرد.

درست در یک عصر زمستان از طرف مدیرعامل شرکتی با من تماسی مبنی بر مصاحبه حضوری گرفته شد و فردای آن روز من با مدیر عامل آن شرکت مصاحبه کردم و ایشان بسیار بسیار راغب به استخدام من در شرکتشان جهت پیشبرد اهدافشان داشتند ولی شرط اصلی ایشان این بود که باید از محل کار فعلی خود استعفا میدادم . خب بنده به سبب اینکه شغلی که من پیشنهاد شده بود در راستای تخصصم بوده و به منزلم نزدیک بود احساس میکردم همان چیزیست که دنبالشم به همین خاطر از ایشان خواستم که اطمینان دهد مبنی بر اینکه حتما بعد از استعفای بنده مرا استخدام خواهد کرد که ایشان متذکر شدند که صد در صد مرا میخواهند و بنده به واسطه این اعتماد استعفای خود را از شرکت داده و قرار شد تا تاریخ ۲۰ بهمن ۹۴ انتهای کار بنده از آن شرکت باشد .

اما درست زمانیکه مراحل کاری بنده جلو رفت از دفتر آن آقای مدیر عامل شرکتی که قرار بود در آن استخدام شوم تماس گرفتند که ایشان نمیخواهند با شما کار کنند . شنیدن این حرف مثل پتکی بود که بر سرم وارد شد و من در جواب گفتم که خیلی دیر گفتید چون من استعفای خود را اعلام کردم . اما دیگر دیر شده بود آنهم درست شب عید .

به هرحال این ماجرا باعث بیکاری بنده شد . از طرفی بدنبال گرفتن مدرک برای اجازه تدریسم از آموزشگاه مورد نظر این امر چندین ماه به تاخیر انجامید . برای کار به خیلی جاها رزومه دادم اما چون سابقه کارم بالا بود و همچنین تخصص خوبی در زمینه کارم داشتم همه راضی به استخدام بودند اما با حقوق بسیار پایین و این موضوع برایم دردآور بود .

تا اینکه در کلاسهای مهارتهای فن بیان آقای بهرام پور شرکت کردم و در این دوره توانستم بفهمم که چگونه در یک کلاس درس بتوانم بهتر مخاطبان را جذب نمایم و چگونه بدرستی مطالبم را ارائه دهم که باعث آزار شنوندگان نشود.

همچنین از آنجا که دیدم بیشتر نقاط ضعف ما در سیستم آموزش کشور میباشد و این چنین مهارتهایی بهتر است از بچگی آموزش داده شود برآن شدم تا دختر ۹ ساله خود را در این کلاسها ثبت نام کنم که باعث شد ایشان اعتماد بنفس بالایی در سخنرانی پیدا نموده و با روشهای زیبایی بتوانند مطالب خود را آماده و ارائه نمایند .

در تمام این ۴ ماه که بیکار شدم بسیار ناراحت بودم چرا که یک دفعه از تمام حقوق و مزایا محروم شده بودم و با پس اندازم زندگی میکردم و در ضمن خود بیکار شدن برایم شکی بزرگ بود که بعد از سالیان سال بر من وارد شد که آماده آن نبودم.

به موسساتی برای آموزش تخصصم مراجعه کردم و دیدم هر کدام ساز خود را میزنند و میگویند حالا برو مدرک فلان را بگیر و اصلا اجازه حتی یک بار تست تدریس بصورت مجانی را به من نمیدهند .

از اینرو بود که فکری به ذهنم رسید و آن این بود :

کلاسی را خودم برای تدریسم اجاره کنم و شروع به تدریس نمایم .

با همین فکر جلو رفتم و این محل را اجاره کردم و گفتم نهایتا پول اجاره را از دست میدهم اما به ریسکش می ارزد. در این راستا شروع کردم به اینکه دوره ای را برگزار نمایم و با دوستانم این موضوع را مطرح کردم از جمله گروه آقای بهرام پور .

با خانم جعفری عزیز و خانم بهزاد عزیز صحبت کردم ایمیلهایی رد و بدل کردم تا در این راستا مرا یاری و همفکری نمایند و خوشبختانه بسیار خوب به من کمک و همفکری دادند و همچنین دوستان دیگری که از اساتید دانشگاه بودند .

قرار شد که برای اینکه بتوانم رضایت کسانیکه مایل به دانستن این دوره میباشند را جلب نمایم اولین جلسه کلاسم را بصورت رایگان و بصورت یک سمینار آموزشی برگزار نمایم .

البته گاهی ترس از اینکه آیا موفق میشوم یا موفق نمیشوم به سراغم می آید اما میدانم که به هر حال شروع کار است و من بشدت امیدوار هستم که به هدف بزرگم خواهم رسید .

مسلما در این راستا باید مطالعه و تمیرین زیادی انجام دهم تا بتوانم بدرستی این دانش را به دیگران منتقل نمایم و همین الان نیز مشغول یادگیری هستم .

میدانید من قبلا بارها برای همکارانم در شرکتهای مختلفی که بودم تدریس داشتم اما با آمدن به کلاس آقای بهرام پور یعنی کلاس مهارتهای فن بیان به نقاط ضعف خودم در ارائه مطالب پی بردم و به این مسئله پی بردم که چگونه و با استفاده از چه تکنیکهایی میتوانم به قدرت بیانم در کلاس کمک کنم.

و حال مژده میدهم که اولین سمینار رایگان بنده در تاریخ جمعه ۲ مرداد ۹۴ از ساعت ۱۳ الی ۱۸ برگزار خواهد شد .

alikhani

و کسانیکه مایل به شرکت در این سمینار آموزشی با عنوان Linux Essential یا مقدمه ای بر سیستم عامل لینوکس میباشند دعوت میکنم تا با ارسال نامه ای به ایمیل بنده Sophia.alikhani47@gmail.com مرا از حضور خود مطلع سازند و قصد دارم بعد از این سمینار دوره LPIC-1 که یکی از دوره های بین المللی در رابطه با سیستم عامل لینوکس است را برگزار نمایم.

باز هم از کمکهای خوب خانم جعفری ؛ خانم بهزاد(بهرام‌پور) ؛ آقای بهرام پور و همسر مهربانشان بسیار سپاسگذارم.

unnamed

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 35 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. امیر مصطفی می گوید

  سرکار خانم صوفیا علیخانی گرامی
  برایتان آرزوی موفقیت میکنیم.

 2. بهار می گوید

  آفرین بر همتتان بانو! موفق باشید
  محل برکزاری سمینارتون کجا خواهد بود؟

 3. هستی می گوید

  صوفیای عزیز راهی که انتخاب کردی ریسک ندارد موفقیت ۱۰۰ درصدی به دنبال دارد و صرفا به پشتکار و ممارست خودت وابسته است.
  شاد و سربلند باشی

 4. محسن می گوید

  خانم علیخانی خیلی خوشحالم که مسیر موفقیت را خوب پیش م یروید به نظر من خلاصه ای از ارائه تان را در وبلاگی اطلاع رسانی کنید. وبلاگ= کاملا رایگان و کاملا همه گیر.
  موفق و موید باشید

 5. رضایی می گوید

  بسیار لذت بردم و امیدوارم موفقیت هایتان را نیز با ما در میان بگذارید
  مرسی

 6. شیما نیکپور می گوید

  سلام امیدوارم همیشه پایدارباشین وموفق’مکان سمینارکجاست?

 7. صوفیا علیخانی می گوید

  سلام به همه دوستان خوبم
  ممنون از الطاف شما . حقیقت امر این است که من هنوز در ابتدای کار هستم و حتی هنوز کلاسم برگزار نشده . فقط امیدوار به پیروزی هستم و اقدام اولیه را انجام دادم.
  امیدوارم همگی شما دوستان در اهدافتان موفق باشید .

 8. صوفیا علیخانی می گوید

  کسانیکه میخواهند در سمینار بنده شرکت کنند به ایمیل من sophia.alikhani47@gmail.com نامه ای مبنی بر اعلام شرکت خود بدهند . برای حضور در سمینار کار خاصی لازم نیست .

 9. صوفیا علیخانی می گوید

  دوستان عزیزم
  میدانید طی همین مدت کوتاه که داستان موفقیت بنده در سایت آقای بهرام پور قرار گرفته ، اینقدر نامه های محبت آمیز از شما سروران گرامی دریافت کرده ام که به من شوق دوباره زندگی کردن داده است . از اینکه هر روز نامه هایی از شما دوستانم مبنی بر شرکت در سمینارم دریافت میکنم واقعا خوشحال و سپاسگزارم . شاید بنوعی مانند استیو جابز که میگفت بزرگترین موفقیت او زمانی پیش آمد که از شرکت اپل اخراج شد ؛ شاید برای من هم اینچنین باشد و دری جدید به رویم باز گردد .
  امیدوارم همگی شما همطونانم در راستای پیشبرد اهداف خوبتان و کمک به همنوعانتان موفق باشید.

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   سلام خانم علیخانی عزیز
   وقت شما بخیر
   امیدوارم حالتان خوب باشد و به شما تبریک می‌گویم و خیلی خوشحال شدم وقتی دیدم که تصمیم گرفته اید اولین کارگاه خود را برگزار کنید.
   امیدوارم خیلی زود در زمینه تدریس تخصص خود یک استاد شوید و در صحنه سخنرانی و آموزش بدرخشید
   پیروز و موفق باشید 🙂

  2. یوسف محمودی مقدم می گوید

   فکر نکنید شاید برای شما هم …
   قطعا برای شما هم چنین خواهد بود
   باور داشته باشید

 10. محمد حافظی نژاد می گوید

  سلام سرکار خانم علیخانی
  از اینکه به توانایی های خودتان اعتماد کردید به شما تبریک می گویم
  پیشنهاد می کنم بازهم از آقای بهرام پور عزیز راهنمایی بخواهید با شناختی که از ایشان و همکاران مهربانشان دارم مطمئنم بازهم شما را راهنمایی خواهند کرد
  موفق باشید
  به امید دیدار دوباره

 11. hosein می گوید

  سلام به اقای بهرام پور و دوستان
  خواهش میکنم به سوال من جواب بدین تا من بتونم به کارم راهت تر ادامه بدم
  من ۱۸ سالمه و کمو پیش به فیلم ها و سخنان شما گوش دادم که خیلی کمکم کرده و ازتون ممنونم
  من به صورت اماتور عکاسی میکنم
  وقتی میخوام تو خیابون یا جایی نزدیک به فردی بشم و ازشون عکس جبهه میگیرن البته بهشون حق میدم چون هرکی خوشش نمیاد ناشناسی ازشون عکس بگیره
  من چند نفرشونو با حرف زدن راضی کردم اما همه شونو نمیشه راضی کرد تا سوژه عکس بشن
  میخواستم تا شما کمکم کنین چند تا نکته که بهم در این رابطه هست رو بهم بگین
  خیلی منون از شما و گروهتون مخصوصا از سایت خوبتون

  1. محمد پیام بهرام‌پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   به نظرم این موضوع به دلایل خیلی زیادی اصلاْ درست نیست
   و البته در تخصص من نیست
   و هر کسی حق دارد که به شما اجازه بدهد یا ندهد
   موفق باشید

 12. عادل فرزانه می گوید

  با سلام و عرض تبریک به خانم علیخانی به خاطر داشتن اراده ، امید و موفقیت اخیر.
  همچنین سلام و خدا قوت به برادر عزیزم جناب استاد بهرام پور و تیم زحمتکش ایشان
  خانم علیخانی هرگاه خبر موفقیت انسانی به گوشمان میرسد تا چند روز شاد و سرمست می شویم و به تلاش بیشتر امیدوار . همه خوب میدانیم توده های عظیمی از مشکلات و موانع پیرامون ما را فرا گرفته اند که گهگاهی ته دلمان را خالی و ما را دلسرد می کنند ولی بشر همیشه ثابت کرده با امید زنده است و تلاش داروی هر دردی است . من صمیمانه به شما شادباش گفته و به احترام تلاش تان می ایستم و منتظر خبرهای خوب از کارگاه ها و سمینار هایتان هستم .

 13. امیر سلمانی می گوید

  اینکه می بینم اعضای سایت آقای بهرام پور اینقدر عزت نفس بالایی دارند که از موفقیت هم خوشحال می شوند لذت مب برم
  موفق باشید و بدرخشید

 14. میم.میم می گوید

  کسی که بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند و کسی که نخواهد بهانه اش را، براتون آرزوی موفقیت میکنم

 15. شهلا می گوید

  سلام خانم علیخانی
  مشاهده موفقیت شما دوستان بزرگوار موجب تقویت همت و تلاش ما جوانان خواهد بود موفق و موید باشید.
  نگاه پر ارامش خدا بدرقه راهتان

 16. رضا می گوید

  به امید ایرانی آباد

 17. حمید موسوی می گوید

  سلام ب همه دوستان عزیزم

  خانوم علی خانی موفقیت شما آرزوی ماست

  امیدوارم همه ما دس ب دست هم دهیم تا باهم پیشرفت کنم تو هرضمینه ای که هستیم

 18. mahnaz می گوید

  خانم علیخانی عزیز به خاطر امید و پشتکاری که در زندگی دارید به شما تبریک میگم .در زندگی امروز ما از این نوع مشکلات بسیار زیاد وجود داره و کسی موفق میشه که ازشون درس بگیره برای اینده .
  دیدن موفقیت عزیزانی مثل شما ادم به خودباوری بیشتری در مورد هدف های زندگیش مرسه به امید موفقیت بیشتر تمام انسان های هدفمند

 19. کریم جمشیدی می گوید

  سرکار خانم علیخانی سلام .
  خیلی خیلی خوشحالم از اینکه شاهد پیشرفتتون هستم . بهترین ها رو براتون آرزو میکنم . شما شایسته بهترین ها هستید و قطعا با پشتکاری که دارید در کمترین زمان ممکن به اهدافتون خواهید رسید . شک نکنید . خیلی دوست دارم در کارگاه شرکت کنم چون علاقه مند به علم و فناوری و سیستم عامل لینوکس هستم ان شااله بتونم شرکت کنم . موفق و شاد باشید .

 20. عباس می گوید

  با سلام سرکار خانم علی خانی با آرزوی موفقیت برای شما پیشنهاد می کنم جهت اثر بخشی بیشتر نسبت به احداث آموزشگاه و کسب مجوز از سازمانهایی نظیر آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز اقدام فرمایید .
  موفق و پیروز باشید.

 21. فائده می گوید

  در پناه حق موفق و پیروز باشید.

 22. پيروز می گوید

  با سلام: هيچ درختي تناور نمي گردد مگر آنكه بادهاي بسيار بر وي بوزد.چراكه با هر پيچ و تابي كه بر اثر وزش باد بر پيكردرخت پديدار مي شود ريشه هايش عميق تر و قوي ترمي گردد. درختي كه در دره اي آفتابي رشد كرده باشد نحيف و شكننده مي شود.
  درپناه خدا شاد و موفق باشيد…..

 23. زانیار می گوید

  با عرض سلام
  برایتان آرزوی موفقیت دارم وامیدوارم این سمینار شروعی باشه برای ادامه کارتون.

 24. خاطره می گوید

  سلام .چرا هیچ آدرسی از محل برگزاری کلاس نیست؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   کافی بود یک ایمیل به خانم علیخانی بزنید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

 25. صوفیا علیخانی می گوید

  سلام دوستان خوبم
  از همگی شما بخاطر ارادتی که به بنده داشتید ممنونم . همچنین از سایت و گروه خوب آقای بهرام پور که قدم به قدم مراحل پیشرفت مرا در سایت خود اطلاع میدهند . همانگونه که مشاهده میکنید سمینار بنده خوشبختانه بخوبی برگزار شد و از این جمعه کلاس دوره آغاز خواهد شد .لذا دوستانی که مایل به شرکت در این دوره هستند حتما به ایمیل من ایمیل دهند تا نحوه پرداخت را خدمتشان اطلاع دهم.
  به امید پیروزی همه دوستانی که دست از تلاش برنمیدارند .
  شاد و پیروز باشید

 26. فرزانه جعفری می گوید

  سرکار خانم علیخانی عزیز بسیار شادمان هستم و از داشتن همراهانی چون شما به خود می بالم برایتان بهترینها را آرزومندم چون شایستگی آن را دارید.امیدوارم همانند خورشید بدرخشید.

 27. سعیده می گوید

  سلام
  خیلی عالی. تبریک میگم.
  کاش زودتر متوجه می شدم و شرکت می کردم.
  تبریک فراوان

 28. عاطفه رنجبر می گوید

  موفق و پیروز باشید

 29. الناز-بندرعباس می گوید

  بنده پیراپزشک هستم و راغب شدم در زمینه رشته خودم سخنرانی کنم و به شدت به کمک آقای بهرام پور و همکاران محترمشون نیاز دارم چون توانایی زیادی در این زمینه دارم

 30. رویا سامانی می گوید

  من همیشه زندگی افراد موفق را می هونم و باید بگم اینکه بتونم از استعداد خودم توی شهرم حتی با همین سن کم استفاده کنم مثل یک آرزوست…
  می دونم که اگه بخوام سخنران خوبی می شم این را حس می کنم و تمام سعیم را هم می کنم

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside