تمرین فن بیان و صدا سازی – گوش‌ها

41

همانطور که ماه گذشته قول داده بودم، قصد دارم مجموعه مقالاتی در مورد فن بیان و صدا سازی در وبسایت قرار دهم تا شما عزیزان بتوانید با اجرای این تمرینات و آموزش مطالب جدید، صدا، بیان و لحن بهتری داشته باشید.

در این مقاله قصد دارم در مورد یکی از مهمترین قسمت‌های بدنمان برای موضوع صداسازی صحبت کنم.

دانشگاه سیار فن بیان و صدا سازی

همیشه یکی از بهترین هدیه‌هایی که به شرکت کنندگان در دوره‌های فن بیان و سخنرانی می‌دهم یک دانشگاه سیار است! در حقیقت کاری که من انجام می‌دهم این است که سعی می‌کنم مهارتی را به آنها آموزش بدهم که بتوانند در هر شرایطی و در هر جایی در حال یادگیری و بهبود مهارت‌های کلامی و فن بیان خود باشند.

 

لازمه فن بیان و صدا سازی

اولین جزئی که برای یادگیری مهارت‌های کلامی، صدا سازی و فن بیان  به کار می‌رود گوش‌های ما هستند و همه ما از طریق گوش‌هایمان صحبت کردن را آموختیم و هر کودکی با استفاده از گوش‌هایش مکالمات اطرافیان خود را شنیده و بعد تلاش کرده که آنها را تکرار کند و با آزمون و خطا مهارت کلامی خود را کامل کرده است.
در این قسمت از این نوشته قصد داریم با تقویت گوش‌هایمان و الگوبرداری از روش یادگیری کودکان بهره ببریم اما این بار نه برای یاد گرفتن زبان، بلکه برای تقویت مهارت‌های کلامی به همین دلیل لازم است که به عنوان اولین گام گوش‌هایمان را تقویت کنیم.

فعالیت مغز ما برای فن بیان و صدا سازی

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که مغز ما دوست دارد تا حد ممکن از صداهایی که به گوشمان می‌رسد (و مخصوصاً به آنها توجه ویژه‌ای داریم)‌ تقلید کند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین دلایلی که برخی صدایی به اصطلاح تو دماغی دارند این است که یک سرما خوردگی طولانی (مثلاً دو هفته‌ای) داشته‌اند و به همین دلیل مجرای بینی آنها به کلی گرفته شده است و اتفاق عجیب این است که بعد از دو هفته که مشکل رفع می‌شود، مغز به این صدا عادت کرده و سعی می‌کند آن را حفظ و تقلید کند! بنابراین ممکن است صدای شما تو دماغی باقی بماند! (که البته نگران نباشید و تمرین‌های مربوط به این موضوع را نیز به زودی در وبسایت قرار خواهیم داد)

پس گوش‌ها خیلی مهم هستند

همانطور که گفتیم، چون مغز ما تمایل دارد که از صداهای اطراف تقلید کند، خیلی مهم است که ما گوش خود را تعلیم دهیم که با دقت بیشتری به محیط توجه کند اما این بسیار عجیب است که اکثر مردم به این موضوع فوق‌العاده مهم توجه نمی‌کنند و بسیار ساده از کنار آن می‌گذرند.

در ادامه قصد دارم چند تمرین ساده اما فوق‌العاده را با شما به اشتراک بگذارم و امیدوارم که به دلیل ساده بودن از این تمرینات مهم و سرنوشت ساز به سادی نگذرید!

تمرین اول: دقیق گوش دادن به دیگران

برای فن بیان و صدا سازی بدون شک اولین تمرین این است که سعی کنیم تا حد ممکن با دقت بسیار زیادی به دیگران گوش دهیم. اگر کمی با خودمان رو راست باشیم می‌بینیم که در اکثر مواقع به جای این که در حال گوش دادن به کلمات و مفهوم صحبت‌های مخاطب باشیم، در حال این فکر هستیم که صحبت بعدی ما چه باشد؟!!

این یک فاجعه بزرگ است! هم به دلیل این که بسیاری از حرف‌های مخاطبان را متوجه نمی‌شویم و دوم این که مهارت‌های سخنوری ما ارتقا نخواهد یافت!

بنابراین به عنوان اولین تمرین در فن بیان و صدا سازی باید در نظر داشته باشید که تا حد ممکن به صحبت‌های دیگران توجه کنید و مخصوصاً افراد خوش بیانی (مانند سخنران زبده، گویندگان و … ) را در نظر بگیرید و موارد زیر را در آنها بسنجید:

۱٫ بلندی صدای آنها

۲٫ تغییرات لحن آنها

۳٫ نحوه باز و بسته شدن دهان آنها

۴٫ تغییراتی که در حالات چهره آنها رخ می‌دهد

۵٫ میزان زیر یا بم بودن صدای آنها

توجه به جزئیات صدا و تشخیص انواع صدا

تمرین دیگری که در تقویت گوش‌ها و در نتیجه صدا سازی بسیار کاربرد دارد این است که اگر می‌خواهید صدای خوبی داشته باشید، باید به گوش خود تعلیم بدهید که چطور گوش کنند! یکی از بهترین تمرین‌ها این است که در محیط‌های شلوغ سعی کنید به صورت ویژه به صداها توجه کنید و تشخیص دهید که چند صدا را می‌شنوید.

برای مثال می‌توانید از همین فایل صورتی که در ادامه وجود دارد شروع کنید. در این فایل صوتی ۳۰ ثانیه‌ای، می‌توانید گستره وسیعی از صداها را بشنوید و آنها را تفکیک کنید.

پس از گذشت چند هفته تمرین مداوم خواهید دید که همین تمرینات ساده می‌توانند به صورت کلی مهارت‌های شنیداری شما را به طرز چشمگیری تقویت کنند!

منتظر مقالات بعدی ما در زمینه فن بیان و صدا سازی باشید…


 

زمانی که ما ایده‌های بزرگی برای ارائه محصول،‌خدمات و یا خودمان داریم، اما به دلیل نداشتن فن بیان در ارائه آن ناتوانیم! و افرادی که توانمندی کمتری دارند،به وسیله بیان، تبلیغات و ارائه بهتر نظر دیگران را جلب می‌کنند.

در دوره‌ی آموزشی غیرحضوری فن بیان و صداسازی به شما خواهم آموخت که چطور یک صدای، پرقدرت، بیان واضح و اصولی و پرانرژی داشته باشید که به عنوان یک ابزار پرقدرت در بیان شما به شما کمک کند

فن بیان و صداسازی

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 41 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. زهرا می گوید

  درود اقای بهرام پور!یه سوال مهم داشتم خدمتتون;شایدم خیلی بهtopic این قسمت مربوط نباشه ولی ربطشو در ادامه میگم!انچه که همیشه در فایل های اموزشی شما به ویژه فیلم ها ازشما شاهد بودیم وهستیم یک سخنران بالحن ملایم وارام که نشانگر احترام شما به مخاطباتون هست ولی شاید همیشه سخنرانی هابه این صورت نبوده وکمی جنبهaggressive داشته باشن;همون طور که فردی مثل کانت دربسیاری ازسخنرانیهاش لحن تندوانتقادی از مخاطبانش به عنوان نمایندگانی از جامعه, داشته است!برای درک بهتر عرایضم پیشنهاد میکنم حتما سخنرانی دکتر “یوسف اباذری”در روز ۱۸ اذر را بشنوید چرا که دقیقا استایل سخنرانی هست که ازتون پرسیدم! واما;وجه تشابه ان باموضوع شما; صدای بسیار گیرا ودلنشین دکتر بود که همون طور که قبلا فرموده بودین لحن وشیوه ادای کلمات به مراتب نقش مهمتری حتی ازcontent خواهدداشت!که در مورد دکتر اباذری یکی از جذابیت های سخنرانیشون بی شک به دلیل stress هایی بودکه روی کلماتشون داشتن!(البته به نظر بنده).پاینده باشین.

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز و گرامی
   بحث سبک شخصی در سخنرانی موضوعی است که همواره می‌توان در مورد آن صحبت کرد.
   شاید اگر من مثل ایشان صحبت کنم هیچگام مخاطبان به وبسایت باز نگردند و اگر ایشان مثل من صحبت کنند، هیچ کسی به صحبت ایشان گوش نکند.

   حقیقت این است که شرایط بسیار مهم است. مثلاً‌ من در جمعی از مسئولین در رابطه با اهمیت گنجاندن محتوای آموزش مسائل جنسی در کتاب‌های درسی صحبتی داشتم که شدت کلمات و به قول شما aggressive بودن خیلی زیادی داشتم!

   پس شرایط، مخاطبان و … بسیار بسیار مهم هستند.

 2. نادیا می گوید

  بسیار عالی بود
  مرسی

 3. کسری محمدی می گوید

  واقعا از این بعد به موضوع نگاه نکرده بودم
  بسیار ممنونم

 4. امير می گوید

  سلام
  من از اشاره‌هاي نوشته جنابعالي خوشم آمد منتها به نظر من اسم اين را، مقاله نگذاريد اين يك مطلب است يك مطلب مفيد كه شما در آموزه‌هاي يوگا به آساني مي‌توانيد بيابيد، هنر شنيدن.
  متأسفانه آموزش فن بيان و سخنراني تبديل به كسب و كار شده و حتي سازمان بسيج اين دوره‌ها را با رقم نه چندان در حد دوستان با درآمد متوسط و با اساتيدي نه چندان آشنا برگزار كرده‌ است من از شما توقع ندارم در مقابل دوره‌هايتان رقمي دريافت نكنيد اما يك دوره ۸ جلسه‌اي ۶۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ؟؟؟؟؟ يعني هر جلسه من مهارتي پيدا مي‌كنم كه حد اقل ۷۵ هزار تومان مي‌ارزد. حال سؤال اينجاست آيا من بعد از اين دوره توانسته‌ام در حد معقولي مهارت‌هاي كلامي خود را توسعه دهم. من بعيد مي‌دانم ۸ جلسه تجربه كافي‌اي باشد ۸ جلسه با هزينه يك ترم دانشگاه؟؟؟. پيشنهادم اين است كه مثل كلاس‌هاي دانشگاه كه يك ترم است كارسازي شود. اين شيوه به نظر گنگ و بي‌هدف به نظر مي‌رسد. دوره‌هاي پراكنده، موردي، كوتاه، گران و غير جامع پاسخگوي نياز طالبان اين فن نيست. لذا خواهشمندم شيوه‌اي چون شيوه‌آموزشگاه‌هاي زبان را مطالعه كنيد. اين شيوه پاسخگوست. دوست عزيز و قابل احترام من آقاي محمد پيام بهرامپور توجه مخاطبان به سايت شما نشان مي‌دهد كه شما در اين حرفه زنده‌ايد پس از انتقاد حقير دلگير نشويد. مخلص شما جوان‌بختي

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز
   ممنونم از نظر شما.
   در مورد این نوشته، من واژه مقاله را به عنوان یک واژه آشنا انتخاب کردم وگرنه من همیشه به این مطالب نوشته‌های سایت می‌گویم و اعتقاد دارم که مقاله نیستند.

   در ممورد ساده بودن و یافت شدن ساده این مطالب باید بگویم که خوشحالم که اینقدر ساده یافت می‌شوند ولی عجیب است که من تا به حال در این مدت کسی را ندیدم که در کشور عزیزمان اینگونه گوش‌هایش را تقویت کند!

   و همیشه در کلاس‌ها استقبال زیادی از این مورد می‌شود.

   در مورد قیمت کلاس‌ها هم فقط ۲ چیز می‌توانم بگویم:
   ۱٫ یک بار در انتهای جلسه نزد شرکت کنندگان بیایید و از خودشان بپرسید!
   ۲ گارانتی که من ارائه کردم را دوباره بخوانید:

   جلسه اول با دوربین فیلم برداری به کلاس خواهم آمد و از سخنرانی تمام دوستان فیلم برداری خواهم کرد و جلسه پایانی کلاس با دسته چک سر کلاس خواهم آمد! شما سخنرانی پایانی را انجام می‌دهید و سپس فیلم اولین سخنرانی‌تان را نمایش می‌دهم. آنگاه اگر فقط احساس کردید این دوره برای شما موثر نبود، من مبلغ ثبت نامی شما را برای تاریخ فردای کارگاه بر روی چک خواهم نوشت و بلافاصله تقدیم حضورتان خواهم کرد! ضمناً‌ هیچ سوالی هم از شما نخواهم پرسید!

   از شما خواهش می‌کنم که قبل از دیدن شرایط دوره از قضاوت در مورد قیمت، کارایی، پراکنده بودن و… جداً خودداری کنید.
   چون اعتقاد دارم در این دوره معجزه رخ می‌دهد و الان که دوره دوم در میانه راه است، شرکت کنندگان نیز به این دیدگاه اعتقاد پییدا کرده‌اند…

   بازهم پیشنهاد می‌کنم که از شرکت کنندگان بپرسید…

 5. بهمن می گوید

  سلام جناب بهرام پور،
  چطور میشه از ورود لهجه در هنگام ارائه سمینار جلوگیری کرد؟ یکبار که در حال ارائه سمینار بودم بدون اینکه خودم بفهمم از لهجه استفاده کردم شاید به این دلیل که تمام حواس و تمرکزم رو روی مطالب و مخاطبانم گذاشتم.
  با تشکر

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   بهترين روش این است که به صدای گویندگان، سخنرانان و یا مجریان فارسی زبان گوش کنید و سعی کنید از آنها تقلید کنید، صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش کنید و با صدای گویندگان مقایسه کنید.و ببینید که چه جاهایی مشکل دارید و سعی کنید آن را رفع کنید اگر چند ماه تلاش کنید، من به شما قول می‌دهم که این مشکل فوق‌العاده کمرنگ خواهد شد.

 6. amir می گوید

  با سلام خدمت جناب بهرام پور وهمکاران عزیز وزحمت کش ایشان
  بسیار ممنونم نکات ارزشمندی بود.

 7. amir می گوید

  با سلام و عرض ادب
  من اکثرا در انتقال مطالب از ذهنم به بیانم مشکل دارم ونمیتوانم مطالبی راکه در ذهنم هست به خوبی بیان کنم میخواستم ازتون خواهش کنم که لطف بفرمایید به من بگید که چگونه میتوانم این مسئله را حل کنم؟
  ممنون از محبتتون.سپاسگذارم.

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   پيشنهاد مي‌كنم چنانچه تمايل داشته باشيد از دوره‌ي غيرحضوري مهارت‌هاي ارائه سخنراني بداهه استفاده نماييد. براي اطلاعات بيشتر در خصوص اين دوره به لينك زير مراجعه نماييد:
   ارائه سخنراني بداهه

   1. Trevon می گوید

    Your post has litfed the level of debate

 8. فهیمه می گوید

  سلام
  بسیار بسیار مچکرم از این مطلب مفید و کاربردی . سوالی که داشتم این هست که ، فرقی نداره ما به صحبت های چه کسانی دقیق بشویم ( مثلا افرادی که از لحاظ فن بیان و صدا ضعیف هستند ) ، یا حتما باید افراد قدرت فن بیان خوب یا نسبتا خوبی داشته باشند ؟ ودر صورتی که اطرافیان
  لحن ضعیف و فن بیان بدی دارند ، چه کاری باید کرد مغز الگو نگیرد؟
  باز هم سپاسگذارم

  1. مهشید بهزاد دستیار مجازی می گوید

   دوست گرامي سلام
   بهترين روش براي تقويت لحن و بيان گوش دادن به صحبت‌هاي افرادي با بيان خوب مي‌باشد و سعي در تقليد از آنها. براي پي بردن به نوع بيانمان و اصلاح ايرادات بايد صداي خودمان را ضبط كنيم و گوش كنيم هر دفعه ايرادات را برطرف كرده و اگر مدتي اين كار را انجام دهيم لحن و بيانمان بسيار تقويت خواهد شد.

 9. فائزه اصغرزاده می گوید

  سلام
  فایل دانلود نمیشه!!!!!!!!!!!

 10. محسن مکرم نیا می گوید

  سلام…چه خبر از مسابقه متقاعد سازی؟؟/۲۴ روز ازش گذشته هنوز نتایج رو اعلام نکردید…زدید زیرش نه؟؟؟؟
  قرار شد دو هفته پیش نتایج رو اعلام کنیدا

  1. محمد پیام بهرام پور می گوید

   سلام دوست عزیز!
   بله زدیم زیرش! (هرچند این ادبیات مناسب وبسایت فن بیان نیست!)

   شوخی کردم!
   ان شاالله به امید خدا هفته آینده این کار را خواهیم کرد.
   پیروز و موفق باشید! 🙂

  2. Pablo می گوید

   Was totally stuck until I read this, now back up and ruinnng.

 11. مهدی می گوید

  آخه با اینهمه سخنران حرفه ای که تولید بشه کدوم محتوا می خواد دراین سرزمین ارائه بشه؟؟؟؟؟؟
  تمام سخنرانی ها شده دروغ و ریا و وقت تلف کنی.

 12. سارا درخور می گوید

  با عرض سلام و ادب خدمت شما تشکر میکنم ازاین همه تلاش و وقتی که برای پیشرفت ما صرف می کنید. امیدواریم بتونیم با استفاده از خدمات شما به جایی که باید برسیم. متاسفانه من موفق به خرید دوره کاریزمای کلمات نشدم و خیلی مشتاق به تهیه این محصول هستم آیا اصلا دیگه امکانش نیست من بتونم این محصول رو داشته باشم؟ ممنونم از شما

 13. قاسم ظهیریان می گوید

  با اهدا سلام
  جناب بهرام پور شما گوش دادن به سخنرانی چه کسانی رو پیشنهاد می کنید؟
  با توجه به اینکه بنده مجری صحنه هستم…

   1. غلامرضا قلهیان می گوید

    دوست عزیز آقای بهرام پور، سخنرانی آقای معظمی خیلی جالبه، موافقم. سلامت و تندرست باشید و در کارهایتان موفق.

 14. علی می گوید

  سلام بر استاد بزرگ
  من یک سوال داشتم استاد.من لحن صحبت کردنم یک ذره دخترونست یعنی در حرف زدنم یک ذره عشوه دارم و کلمات و جملات را می کشم.من کلاس بازیگری میرم و فقط مشکلم همینه.ایا شما می تونین کمکی به من بکنین؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست گرامی سلام
   در ابتدا عذرخواهی می کنم که پاسخ به سوال شما کمی طول کشید.
   به شما تبریک می گوییم که تلاش می کنید تا صدای بهتری داشته باشید.
   پیشنهاد می کنیم تمرینات زیر را انجام دهید:
   تمرين خودكار:
   در این تمرین شما نوك خودكار را در دهان خود مي‌گذاريد و كلمات را ادا مي‌كنيد در اين حالت لبهاي شما به درستي باز و بسته مي‌شود و پس از مدتي لحن شما بسيار تغيير خواهد كرد.
   تمرين مشددخواني:
   در این تمرین شما يك متن انتخاب ميكنيد و آن را با صداي بلند و تأكيد بسيار مي‌‌خوانيد. اگر اين تمرين را براي چند هفته انجام دهيد به مرور لحن شما بسيار واضح خواهد شد.
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   پیروز باشید.

 15. نیره می گوید

  سلام اقای دکتر من ز نعمت صدای خوب و فن بیان خوب برخوردارم و خداوند را شاکر فقط مسعله ای ک هست این هست ک شین وسین زیاد توی صدام هست و عشوه و اهنگ نمیدونم چیکار کنم اهنگ صدام ازبین شاید بخاطر اصفهانی بودنم باشد گرچه در تهران زندگی میکنم چگونه میتوانم این را حل کنم سپاسگزارم

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   به شما تبریک می گوییم که قصد دارید کلام خود را با بیان بهتری به گوش دیگران برسانید.
   در ابتدا پیشنهاد می کنیم صدای خود را به اندازه یک دقیقه ضبط کنید و سپس گوش دهید و ببینید در چه زمان هایی اینگونه صحبت می کنید و روی نحوه بیان تان تمرکز داشته باشید و مجدداً این کار را انجام دهید.
   به مرور زمان با برطرف کردن نقاط ضعف تان در صحبت بیان بهتری خواهید داشت.
   همچنین در این زمینه پیشنهاد می کنیم مطالب مربوط به دوره غیرحضوری فن بیان و صداسازی را مطالعه و بررسی نمایید.
   لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:
   فن بیان و صداسازی
   موفق و پیروز باشید.

 16. Liberty می گوید

  That’s the peercft insight in a thread like this.

 17. علی می گوید

  با سلام
  به نظر من بهترین روش برای شنیدن نوشتن متن سخنرانی است و برای اینکه بخوایم خوب بنویسیم باید با دقت بشنویم .

 18. زینب می گوید

  باعرض سلام واحترام
  استاد گرامی راهنمایی های شما بسیار سازنده می باشد وچقدر شما خوشبخت هستید که می توانید برای یکی از مشکلات مهم مردم راه حل ارائه دهید. من به خاطر لهجه محلی که داریم متاسفانه جهت تلفظ : ج چ گ : مشکل دارم لطفا در این خصوص راهنمایی کنید
  سپاس وافر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   یکی از تمرینات در خصوص لهجه این است که از چند گوینده رادیو یا اخبار استفاده کنید. صدای آنها را ضبط کنید و سعی کنید مانند آنها اخبار را بگویید، در انتهای کار صحبت خود را که ضبط کرده اید با صدای گوینده مقایسه کنید و ببینید که در چه کلماتی مشکل دارید و ببینید که چطور می توانید آن را بهبود ببخشید
   ما را در جریان موفقیت های خود قرار دهید.
   موفق باشید

 19. هومان مهدیزاده می گوید

  با سلام خدمت استاد عزیز که همه ی مخاطبین خود را دوست عزیز خود خطاب میکند. امیدوارم همیشه خنده بر لبهایتان جاری باشد. من خیلی زمانه که منتظر این آموزشهایی برای بهبود کیفیت صدا بودم. متاسفانه وقت کمی برای چک کردن ایمیل هایم دارم. همیشه از مطالب شما استفاده کردم و همیشه ازتون ممنونم و خودم رو مدیون شما میدونم. (هرکس مرا مطلبی بیاموزد تا آخر عمر مرا مدیون خود کرده) ، منتظر آموزش به اصطلاح تودماغی صحبت نکردن هستم. همیشه موفق باشید .

  1. حدیث رحمانی می گوید

   ​دوست گرامي سلام
   به شما تبریک می گوییم که می خواهید کلام خود را با بیان بهتری به دیگران منتقل کنید.
   در خصوص صدای تو دماغی در ابتدا برای اینکه ببینیم صدایمان تو دماغی است یا خیر از یک تا ده شروع می کنیم به شمردن به شش که رسیدیم بینی را می گیریم بعد می شماریم. فقط باید روی ۹ صدایمان تغییر کند. کمی تغییر کند عیب ندارد، خیلی نباید تغییر کند
   این مشکل به این دلیل است که وقتی صدا خیلی زیاد از بینی خارج می شود یا هیچ هوایی از بینی خارج نشود.
   یکی از تمرینات این است که صداهای خوب را بشنویم و از روی آن ها تقلید کنیم.
   پیشنهاد می کنیم کتاب صدای خود را آزاد کنید از راجرز لاو را مطالعه کنید.
   موفق باشید

   1. آریا می گوید

    سلام درمورد صدای تودماغی اگر ۶ و۷ و۸ هم تودماغی ادا شدند صدای ما تودماغی هست یااینکه اگر تغییر نکردند وفقط ۹ تغییر کرد نتیجه میگیریم صدای ماتودماغی هست ؟ ایا دراین مورد دردوره غیر حضوری صداسازی مطلب کافی ووافی وجودداره ؟

    1. بهرامی نگار می گوید

     دوست عزیز و گرامی سلام
     برای راهنمایی بهتر شما ممنون می شویم فایل صوتی ۳ تا ۵ دقیقه ای به آدرس ایمیل site@bahrampoor.com ارسال کنید تا صدای شما بررسی شود و بعد از آن راهکار مناسب به صدای شما ارائه شود.
     بیش تر از یک نفر باشید.

     1. آریا می گوید

      سلام ممنونم از پاسختون من فقط میخوام منظوراین جمله (از یک تا ده شروع می کنیم به شمردن به شش که رسیدیم بینی را می گیریم بعد می شماریم. فقط باید روی ۹ صدایمان تغییر کند. کمی تغییر کند عیب ندارد، خیلی نباید تغییر کند) رو دقیقتر و شفاف تر متوجه بشم شخصی که صداش فقط رو ۹ تغییر میکنه شخص سالمه یا شخص تودماغی ؟این خصوصیات که گفتید خصوصیات شخص تودماغی هست یا شخص سالم ؟عذر میخوام نفرمودید دردوره فن بیان وصداسازی دراین مورد صحبت شده یانه. متشکرم

     2. بهرامی نگار می گوید

      دوست عزیز و گرامی سلام
      زمانی که در هنگام شمردن بینی خود را بگیرید روی تمامی اعداد صدایتان کمی تغییر می کند ولی زمانی که صدای شما روی عدد ۹ خیلی تغییر کرد یعنی شما صدای تودماغی دارید.
      در این خصوص این مورد در محصول فن بیان و صداسازی صحبت شده است و برای رفع آن نیاز است که تمرینات این محصول انجام شود.
      بیش تر از یک نفر باشید.

 20. ا می گوید

  با سلام
  پسری بیست ساله با صدای دختری چهارده ساله هستم که زندگی مرا به عنوان یک دانشجو مختل کرده …آیا هیچ راهی برای درمان دارم؟

 21. محمد می گوید

  واقعا مطالب عالی بود آرزوی موفقیت بیشتر برا شما دارم

 22. علیرضا می گوید

  سلام روزی چند بار و چه مدت باید دو تمرین تقویت شنوایی رو انجام بدیم

  1. بهرامی نگار می گوید

   سلام دوست عزیز
   این تمرین رو می بایست روزی یکبار به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه انجام بدید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside