تد چیست؟ همه چیز درباره کنفرانس تد

45

تد چیست؟ همه چیز درباره کنفرانس تد

تد چیست؟ TED که مخفف سه کلمه‌ی Technology , Entertainment ,Design می‌باشد، سازمانی است که در جهت گسترش ایده‌های ارزشمند تشکیل شده است.

در مجموعه مقالات همه چیز درباره کنفرانس تد موضوعاتی چون: تد چیست؟ تاریخچه‌ی تد، زیرمجموعه‌های تد و TED Talk، تدایکس چیست، فعال کردن زیرنویس فارسی و نحوه شرکت در تد و… بررسی خواهد شد.

 

 

همه چیز درباره کنفرانس تد

تد چیست؟

TED مخفف سه کلمه Technology و Entertainment ، Design است ( تکنولوژی و سرگرمی و طراحی).

مجموعه‌ی TED یک سازمان غیر انتفاعی است که به «گسترش ایده های ارزشمند» اختصاص داده شده است. تد در سال ۱۹۸۴ به عنوان یک کنفرانس چهار روزه در کالیفرنیا تاسیس شد که موسس آن  Richard Saul Wurman بود. اما سمینارهای دوره‌ای آن از سال ۱۹۹۰ شکل گرفت. اگر چه فعالیت‌های تد به این حوزه‌ها محدود نشد. شکل اجرای برنامه‌های تد معمولاً اشاره به تحقیقات و دانش و فرهنگ در قالب داستان پردازی است.

کنفرانس تد در بهار هر سال (همزمان با کنفرانسی به نام تد اکتیو) و تدگلوبال هر تابستان برگزار می‌گردد. در انگیزه تد شعار «گسترش ایده های ارزشمند» می‌درخشد. این‌ها همان ایده‌هایی هستند که توسط تد به اشتراک گذاشته شده و پیاده‌سازی می‌گردند تا جهان را تغییر دهند. سازمان مرکزی گروه تد با ۹۰ نفر در بخش مرکزی در ونکوور کانادا و نیویورک آمریکا قرار دارد.

بسیاری از بزرگان سیاست و اقتصاد و همینطور تعداد زیادی از برندگان جایزه‌ی نوبل، مانند: جیمز کمرون، بیل گیتس، ال گور، جرج اسموت، بیل کلینتون، براین گرین، استیون هاوکینگ، ریچارد داوکینز و لری پیچ(موسس گوگل)…تا کنون در این برنامه سخنرانی کرده‌اند. مجموعه‌ی سخنرانیها و ویدئو‌های TED رایگان هستند و می‌توانید آنها را به صورت فایل صوتی یا تصویری با کیفیت مورد نظر خود دانلود کنید. تعداد بسیار زیادی از آنها زیرنویس فارسی هم دارند که می‌توانید هنگام نمایش یا دانلود، آن را فعال کنید.

تا فوریه ۲۰۱۵، درحدود ۱۹۰۰سخنرانی در تد به صورت رایگان قرار داشت و تا ژوئن ۲۰۱۱ ویدئوهای دیده شده ۵۰۰میلیون بوده و در نوامبر ۲۰۱۲، یک بیلیون بار در اینترنت دیده شده‌اند.

ماموریت تد:

عمیقاً به این باور هستیم که ایده‌ها قادرند روش، رفتار، زندگی و در نهایت جهان را تغییر دهند. به همین دلیل این موسسه را به عنوان سازمانی در جهت آشنایی و تبادل پیشنهادات علمی و انگیرشی از سوی تمام متفکران جهان که تشنه کنجکاوی و آشنایی با ایده‌های جدید و عجیب بودند، بنا نهادیم.

تاریخچه تد (TED)

ایده‌ی اصلی تد توسط یک معمار و طراح گرافیک به نام Richard Saul Wurman که با رشته خودش در زمینه‌های تکنولوژی و سرگرمی و طراحی(TED) همخوانی داشت، برپا شد.

اولین کنفرانس تد توسط ورمان و هری مارکز در سال ۱۹۸۴ به منظور نمایش لوح فشرده سونی و رونمایی از یکی از کامپیوترهای اپل مکینتاش سازماندهی و برگزار شد.

ارائه این کنفرانس توسط ریاضیدانی مشهور به نام Mandelbrot اعضای معروف شرکت‌های کامپیوتری مانند: Nicholas Negroponte و Stewart Brand انجام شد.

در نهایت این کنفرانس ناموفق بود. شش سال طول کشید تا دومین کنفرانس برگزار گردد.

از سال ۱۹۹۰ به بعد سازمان رشد پیدا کرد و هر ساله در مونتری کالیفرنیا برگزار می‌شد تا سال ۲۰۰۹ که به خاطر حضور قابل توجه شرکت کنندگان به لانگ بیچ کالیفرنیا نقل مکان کرد.

ابتدا سخنرانان فقط در زمینه‌ی سه حرف اول تد(تکنولوژی، سرگرمی، طراحی) سخنرانی می‌کردند ولی در نهمین دوره‌ی آن فهرستی شامل: دانشمندان، فلاسفه، موزیکدانان، رهبران مذهبی، انجمن‌های بشردوستانه و… و موضوعات دیگر به چشم می‌خورد.

Chris Anderson (مدیر جوان سازمان)

در سال ۲۰۰۰ ورمان در ۶۵سالگی به دنبال جانشینی برای خود با کریس اندرسون که از علاقمندان و مشتاقان تد بود و در حوزه‌ی کارآفرینی فعالیت می‌کرد، ملاقات کرد و درخصوص اهداف و آینده‌ی تد صحبت کردند. در نوامبر ۲۰۰۱ بدون در نظر گرفتن منفعت مالی، اندرسون به عنوان مدیر سازمان در جهت گسترش ایده‌های ارزشمند انتخاب شد.

در فوریه ۲۰۰۲، اندرسون در TED Talk سخنرانی انجام داد و ایده‌ها و دیدگاه‌های خود را درخصوص آینده‌ی تد و اهداف آن را بیان کرد.

در همان سال ورمان بازنشست شد.

در سال ۲۰۰۶ حضور در تد که با دعوت انجام می‌شد هزینه‌ای برابر با ۴۴۰۰دلار داشت ودر ژانویه ۲۰۰۷ این مبلغ به صورت عضویت سالانه برابر با ۶۰۰۰دلار با مزایای حضور در کنفرانس، عضویت در باشگاه تد، دی وی دی‌های کنفرانس افزایش یافت.

 

در سال ۲۰۰۶ سه بخش‌ دیگر به خانواده‌ی تد اضافه شدند:

TED Global

به نوعی کنفرانس خواهر تد خوانده می‌شود و در مکان‌هایی در سرتاسر جهان برگزار می‌گردد.

TED GLOBAL کنفرانسی است که سالانه در طول ۵روز با ایده‌ها و خلاقیت‌هایی از سرتاسر جهان برگزار می‌شود. این کنفرانس در سال ۲۰۰۵، با سرپرستی اندرسون، در کنار کنفرانس اصلی تد با نام تدگلوبال پایه گذاری شد. از سال ۲۰۰۵ این کنفرانس در آکسفورد انگلیس، آروشا در تانزانیا و ادینبورگ در اسکاتلند برگزار شد. در این کنفرانس در طی ۵ روز، استعداد بشری را با جستجو در ایده‌ها، نوآوری‌ها و خلاقیت از سرتاسر جهان جشن می‌گیرند. آخرین کنفرانس تد گلوبال در ریودو ژانیروی برزیل در سال ۲۰۱۴ برگزارشد.

برای شرکت در تد گلوبال باید درخواست عضویت در تد گلوبال را پر کنید و با پرداخت ۶۰۰۰دلار و استفاده از امکانات: شرکت در تد گلوبال، عضویت در شبکه‌های اجتماعی تد و ارتباط با دیگر اعضا، دسترسی به برنامه‌های تد به صورت زنده را خواهید داشت. برای استفاده از امکانات بیشتر مبلغ ۱۲۰۰۰دلار در نظر گرفته شده است که شامل موارد فوق بعلاوه‌ی امکان دسترسی به صندلی بهتر در سالن، استفاده از شام ویژه، صدور کارت شناسایی،امکان رسیدگی سریعتر برای درخواست حضور مجدد و استفاده از کلوب TED BOOK.

TED Prize

برندگانی این جایزه را به دست می‌آورند که آرزویی برای تغییر جهان داشته باشند.

 TED PRIZE جایزه‌ای است که سالانه به رهبران و پیشروان ایده‌های نو، در جهت تغییر جهان اهدا می‌شود. برنده‌ی تد پرایز ۱میلیون دلار دریافت می‌کند و با توجه به اینکه قبلاً سه نفر این جایزه را دریافت می‌کردند ولی با تغییری که در این فرآیند ایجاد شد، تنها یک برنده انتخاب می‌شود تا امکان رسیدن به آروزی برنده به حداکثر برسد.

جایزه به دارنده‌ی آرزوی بزرگی داده می‌شود، کسی که الهام بخش متفکران و نمایندگان آنها در سراسر جهان می‌باشد.

از کمپین واحد Bono(برنده۲۰۰۵)، به انقلاب غذایی Jamie Oliver(برنده ۲۰۱۰) تا مدرسه‌ی ابری Sugata Mitra(برنده ۲۰۱۳) تد پرایز کمک کرده برای جنگیدن با فقر و تنگدستی، گفتگوی مذاهب، بهبود سلامت جهانی، مبارزه با بیماری‌های چاقی کودکان، آموزش‌های پیشرفته و تشویق به هنر در اطراف جهان.

برنده‌ی جایزه یک میلیون دلار دریافت می‌کند تا برای فکر کردن به ایده‌های بزرگ‌تر تشویق شود.جایزه برای حمایت از ساخت زیر بنای پروژه و تشویق دیگران به حمایت از آن در سر تا سر جهان پیشنهاد می‌شود.

تصور کنید ایده‌ای الهام بخش و با اثرگذاری بالا که نیاز به حمایت از طرف تمام جهان دارد. برندگان تد با داشتن چنین ایده‌های جاه طلبانه و مثبت نگری و رهبری که دارند، قادرند آنها را به واقعیت مبدل کنند.

همه چیز درباره کنفرانس تد

مراحل انتخاب برنده:

کاندیداتوری در تد پرایز به دو روش انجام می‌شود: خودتان کاندید می‌شوید و آرزو و ایده‌ی خود را بیان می‌کنید یا کسی دیگر را کاندید می‌کنید و با آنها تماس گرفته خواهد شد و درخصوص رویای آنها پرسیده خواهد شد.

کمیته بررسی تدپرایز درخواست‌های رسیده را بررسی می‌کند و بادقت و توجه به معیارها لیست بلند بالای کاندیداها را محدود می‌کند. بیشترین رأیی که از طرف هیئت نظر دهنده به آرزو و رویایی داده شود به عنوان برنده‌ی سال انتخاب خواهد شد و  برنده در کنفرانس سالانه تد شرکت خواهد کرد و از رویای خود و روش‌های تحقق آن صحبت خواهد کرد.

 

 پیشنهاد می‌کنیم یکی از ویدئوهای تد درخصوص نکاتی برای صرفه جویی در زمان، هنگام استفاده از تکنولوژی را مشاهده کنید:

 

 

Ted Talks

Ted Talks مجموعه ویدئوهایی است که در زمان تقریباً کمتر از ۱۸ دقیقه ایده‌های بزرگی را معرفی می‌کند. این سخنرانی‌ها در کنفرانس تد، تدایکس، تداکتیو و دیگر برنامه‌های اختصاصی تد فیلمبرداری شده‌اند.

هدف این ویدئوها به اشتراک گذاشتن ایده‌های ارزشمند در زمینه‌هایی مانند علوم، تکنولوژی، تجارت، فرهنگ و هنر و طراحی در سر تا سر جهان می‌باشد.

شش سخنرانی اولیه تد که در کنفرانس تد برگزار شد تعداد کمی بازدید کننده آنلاین داشت ولی کم کم مخاطبان جذب این ویدئوها شدند، به طوریکه برخی از ویدئوها تا میلیون‌ها بار مشاهده شده‌اند.

در انتهای سال اول تعداد مشاهده ۲میلیون بار بود و در انتهای سال ۲۰۰۹، به ۲۰میلیون بار رسیده بود و اکنون از مرز ۱بیلیون مشاهده گذشته است.

چند نکته درباره ویدئوهای تد:

اغلب سخنرانی‌های تد ویرایش می‌شوند. معمولاً چند جمله‌ی اول سخنران در شروع صحبت و اِ، آها و اوهوم… حذف می‌گردند ولی به محتوای اصلی صحبت لطمه‌ای وارد نمیشود.

تدوین یک ویدئوی ۱۸ دقیقه‌ای تقریباً یک روز زمان برای یک ویرایشگر حرفه‌ای نیاز دارد.

تقریباً تمامی ویدئوها زیرنویس دارند.

سخنرانی‌های مهم و اصلی با چندین دوربین ضبط می‌شوند(گاهی تا ۹ دوربین) ولی چناچنه دقت کنید بسیاری از سخنرانی‌ها فقط با یک دوربین فیلمبرداری شده‌اند.

 

نحوه فعال کردن زیرنویس فارسی در تد:

در این فایل آموزشی قصد دارم نحوه فعال کردن زیرنویس فارسی برای ویدئو های سایت تد (TED) را با شما به اشتراک بگذارم.

 

برای دانلود کافیست اینجا کلیک کنید 

برای این کار وارد سایت WWW.TED.com می شویم.

در قسمت Watch ، TED Talks ویدئوهای تد را برای ما لیست می کند.

تد چیست؟

 

در این صفحه یکسری فیلترها داریم که می توانیم براساس علاقمندی و نیازهایمان فیلترهایمان را بگذاریم تا ویدئوهایی که مورد نظرمان هست را انتخاب و تماشا کنیم.

به طور مثال موضوعات: اینجا می توانیم موضوعاتی که مورد نظر هست را انتخاب کنیم و اگر در این لیست نیست می توانیم تمام موضوعات را بیاوریم و موضوعی که می خواهیم را انتخاب کنیم .

زبانی که نیاز داریم که معمولاً انگلیسی است و اگر به زبان دیگری آشنایی دارید می توانید زبان دیگری را انتخاب کنید.

مدت زمان فیلم چقدر باشد. از زیر ۶ دقیقه تا بالای ۱۸ دقیقه است. من ویدئوهای ۰ تا ۶ دقیقه را انتخاب می کنم.

و مرتب سازی هم براساس جدیدترین، قدیمی ترین و یا دسته بندی های دیگر اینجا برای ما لیست کرده است، می توانیم انتخاب کنیم.

فیلترهایی که انتخاب کردیم را اینجا می توانیم ببینیم که مثلاً موضوع تکنولوژی، به زبان انگلیسی و تا ۶ دقیقه این ویدئو ها را انتخاب کردیم که می توانیم حذف کنیم یا فیلتر دیگری به آن اضافه کنیم.

ویدئویی که مورد نظرمان هست را می توانیم انتخاب کنیم .

صفحه ای که ویدئو می آید در اینجا تعداد دفعاتی که این ویدئو دیده شده است برایمان نشان داده می شود. یک اطلاعات کلی درباره آن سخنران نشان داده می شود.

تد چیست؟

 

در قسمت دانلود، Subtitle ، Persian را انتخاب می کنیم.

ted-talk5

 

Download video. با زیرنویس فارسی بعد از اینکه دانلود شد می توانیم این ویدئو را تماشا کنیم.

روش دیگر برای مشاهده ویدئوها با زیرنویس فارسی در حالت آنلاین، به این صورت است که حالا اگر می خواهید فیلترهای دیگری بگذارید آنها را انتخاب می‌کنید.

سپس در قسمت زبان ها، Persian را انتخاب می کنیم.

تد چیست؟

 

تمام ویدئو هایی را که با زیرنویس فارسی هست برای ما لیست میکند و ما می توانیم ویدئوها را در حالت آنلاین با زیرنویس فارسی مشاهده کنیم.

چنانچه از هیچ کدام از روش‌های فوق استفاده نکردید، می‌توانید به ویدئوهایی که زیرنویس فارسی دارند از لینک زیر دسترسی داشته باشید:

ویدئوهای تد با زیرنویس فارسی

امیدوارم که این ویدئوها را تماشا کنید از ایده های آنها استفاده کنید و ایده های خودتان را گسترش بدهید.

 

 پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی پچا کوچا چیست؟ از سایت روش تدریس را مطالعه نمایید. 

 

احتمالاً به این موضوعات هم علاقه مند خواهید بود نوشته‌های دیگر از این نویسنده

چرا نظرتان را نمی‌نویسید؟

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد.
هر نظری که برای ما می‌نویسید قوت قلبی برای ما خواهد بود

از شما متشکریم که با نظراتتان به ما انرژی لازم برای ادامه کار را می دهید

تا حالا 45 نفر نظرشان را نوشته اند

 1. سامان هاشمی می گوید

  واقعاً جای این مقاله تو سایت خالی بود. فوق العاده بود و اطلاعات خوبی رو بهمون دادید. متشکرم

 2. iman shademan می گوید

  aali bud mrc odati bud donbale etelaatesh budam k shoma zahmatesho keshidin 🙂 vaghean mrc

 3. december می گوید

  منم کلی ایده ارزشمند دارم…

 4. رزاق می گوید

  عالی بود ممنونم

 5. محسن همراه می گوید

  چندین سال هست که همکلاسی ام دارد به وبسایت Ted.com مراجعه می کند و حقیقتا افکار بدیع و نو از خودش بروز می دهد. مهم ایده گرفتن از این کلیپ ها است که با چند بار تماشا و بحث در تالار ها و از جمله همین جا می توانیم ایده خوبی از هرکدام برداریم. جریان کاسه و دریاست واقعا
  مثلا کلیپ دیوید پراگ که راجع به مهارت ها و ترفند های کاهش زمان تلف شده صحبت می کند و می بینیم که خیلی از کارهایی که شاید ما هم در ذهن مان داریم شان چطور به یک ارائه خوب و جذاب تبدیل شد و کاش که بتونیم با برنامه ریزی تک تک نکات را ملکه ذهن کنیم مثل استفاده از اسپیس به جای اسکرول کردن با ماوس. و یا ترفند پاورپوینت اش که خیلی کاربردی بود. البته من و شما خیلی بیشتر از این کلیپ ترفند در ذهن داریم ولی مهم اجرایی کردن آنهاست. دارم دارم و بلدم بلدم اصلا مهم نیست انجام میدم انجام میدم مهمه!
  متشکر

  1. مهشید بهزاد می گوید

   دوست عزیز سلام
   ممنون از دقت نظرتان و همانطور که اشاره کردید ایده داشتن مهم نیست. انجام عملی ایده نیاز به توانایی و شجاعت دارد.

 6. پویا ودایع می گوید

  تد یک رویداد نیست یک معجزه است . دوست داشتنی تجربه جالبی داشتم در چند تا تدکس داخلی …بسیار عالیه مخصوصا که یکی از ویدیو های کاری خودم ( زبان بدن ) بیشترین بازدید رو داشته است .

 7. وحید می گوید

  سلام
  ممنون به خاطر توضیحات کاملی که دادید
  من خودم به سخنرانی های TED خیلی علاقه دارم و اکثر سخنرانی های تاپ اونو در زمینه ای که دوس دارم یعنی موفقیت ، دانلود کردم….
  نکته جالبه اینه که من قبلا اصلا به خاطر سخنرانی و فن بیان خوب و اینجور چیزا این سخنرانی ها رو نگاه نمی کردم ولی حالا که فکر می کنم دقیقا اون سخنرانی هایی که بیشتر بازدید دارن و بیشتر مورد توجه قرار می گیرن همونایی هستن که از نظر فن بیان و تکنیک های مختلف قویتر هستن که جناب بهرام پور بارها در مورد اون تاکید داشتن مثل داستان گویی و طنز…
  پیشنهاد می کنم همه حتما بعضی از ویدئوهای TED رو راحت با همین زیرنویس فارسی که کامل اینجا توضیح داده شده ، دانلود کنید و لذت ببرید
  از ویدئوهایی که من دیدم اینا واقعا به یادماندنی و تاپ بودن و صد در صد توصیه میشن ( که البته فک می کنم توی همین سایت هم به خیلی از اونا اشاره شده و لینکشون موجوده):
  Tony Robbins – Why we do what we do
  Richard St. John – 8 secrets of success
  Amy Cuddy – Your body language shapes who you are
  Dan Gilbert – The surprising science of happiness
  Shawn Achor – The happy secret to better work
  Jeff Iliff – One more reason to get a good night’s sleep
  Ken Robinson – How schools kill creativity
  Steve Jobs – How to live before you die

  1. امیر می گوید

   بسیار ممنون
   واقعا ویدئو های جالبی بودند…

 8. مریم می گوید

  باسلام واقعا مطالب شما آموزنده و بینظیره فقط می تونم بگم یه دنیا از شما مچکرم

 9. عشرتی می گوید

  خیلی خوب بود.
  بسیار ممنون از شما

 10. tedtalks.blog.ir می گوید

  خیلی عالی بود. من هم به سخنرانی های تد علاقه دارم.هم به خاطر ایده های خوبی که میده هم کمک کرده به تقویت زبانم

 11. فرهاد می گوید

  با سلام برای تماشای ویدئوها در سایت تد خطای Error #2032
  میدهد چرا؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   پیشنهاد می کنیم با استفاده از فیلترشکن نیز امتحان کنید.
   موفق باشید.

 12. امیر می گوید

  عالی بود…
  مثل همیشه…

 13. مصطفی می گوید

  درود بر شما.
  گسترش ایده های ارزشمند یکی از ارزشمندترین کارهایی هست که انسانها میتونند توی زندگی شون انجام بدن.

 14. روح اله می گوید

  عالی بود…………
  مرسی…
  واقعا عالی بود مثل همیشه….

 15. محمد می گوید

  آقای بهرام پور هم در تد ویدئو دارند؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   سلام
   در حال حاضر خیر دوست عزیز
   با تشکر از توجه شما

 16. aaaa می گوید

  سلام
  این ویدئوها که نه دانلود میشه نه لینک Subtitle اش کار میکنه که بتونیم فارسی کنیم ؟؟؟!!! لطفا راهنمایی کنید

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   آیا طبق مراحل گفته شده این کار را انجام می دهید؟

 17. میراث می گوید

  سلام. با تشکر از توضیحات کاملتون. من یک سوال داشتم اونم اینکه من چطور می توانم در این برنامه کنفرانس بدم. با این توضیح که تمام کارای ایده پردازیمو نوشتم فقط نمی دونم چطور با تد لینک بشم و درخواست کنفرانس بدم. تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در این خصوص پیشنهاد می کنیم به سایت ted.com مراجعه نمایید و جستجو کنید.
   موفق باشید.

 18. نیلوفر می گوید

  TEDFELLOW چیست؟

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   احتمالاً شامل کسانی است که از تد حمایت می کنند.
   اما پیشنهاد می کنیم این مورد را دقیق تر جستجو کنید.

 19. سهروردی می گوید

  با سلام
  میخاستم بدونم شرایط افرادی که در این جلسه سخنرانی می کنند چیه ؟
  من فکر میکنم این جلسات هم برای توجیه اقدامات غرب و به نوعی در حمایت از فرهنگ غرب راه اندازی شده البته مباحث غیر سیاسی و بی طرفانه هم به چشم میخوره

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   در این سازمان افرادی که قصد گسترش ایده های ارزشمند خود را دارند شرکت می کنند و آن را با افراد دیگر در میان می گذارند.
   موفق باشید.

 20. رحیم می گوید

  سلام مرسی از مقاله تون
  من می خواستم مترجم سایت تد باشم
  میشه یکم تو مرود منو راهنمایی کنید
  تشکر

  1. حدیث رحمانی می گوید

   دوست عزیز سلام
   در این خصوص شاید بد نباشد به سایت ted.com مراجعه نمایید و جستجو کنید.
   موفق باشید.

 21. fereshteh می گوید

  خیلی خیلی ممنون بسیار مفید بود .

 22. احسان می گوید

  با سلام
  من به نوبه خودم بخاطر این کمکی که به من دادید به واسطه این حرکتتان سپاسگذاری میکنم و از الله یکتا نعمت سعادت ثروت شادی را برای تمام عمر برایتان آرزومندم.

 23. شاهین بلوچ می گوید

  خیلی ممنون بابت مقاله و تهیه ویدیو آموزشی.
  موفق و پیروز باشید

 24. ویدئو کنفرانس می گوید

  ممنون از سایت خوبتن

 25. Abolfazl می گوید

  سلام
  بعضی از ویدو های این سایت زیرنویس فارسی دارند اما توی جعبه دانلود بخشی برای دانلود زیرنویس فارسی نیست،توی بعضی از ویدیو ها یا همشون میتونه این روش جواب بده:
  این قسمت رو اول لینک دانلود فایل انگلیسی زبان بذارید(جایگزین کنید):
  http://video-subtitle.tedcdn.com/talk
  و قبل از فرمت فایل این متن رو اضافه کنید:
  fa-
  مثلا:
  http://video-subtitle.tedcdn.com/talk/podcast/2010/None/mesal _2010-480p-fa.mp4
  پیشنهاد میکنماین روش رو هم به کاربرا یاد بدید
  با تشکر

 26. شاهین می گوید

  سلام رفقا.من خیلی دوس دارم از کتب ومانند این مباحث سر دربیارم. از کسی چیزی بلده خوشحال میشم بهم ایمیل بزنه برای تبادل اطلاعاتshahinch96@yahoo.com

 27. حسین می گوید

  سلام. ممنون از مطلبی که گذاشتید.
  یک نکته جالب هنگام تماشای آنلاین یکی از ویدئو ها به چشمم خورد که شاید برای دیگر دوستان مفید باشه . در زمان پخش آنلاین ویدئو ، در قسمت پایین ویدئو یک قسمت بنام “Transcript” وجود دارد که میتواند از آنجا متن ترجمه شده سخنرانی را مشاهده کرد ، که برای دوستانی که اینترنت پرسرعت ندارند یا مشکلی با پخش فیلم دارند ، می توانند متن سخنرانی را مشاهده کنند . همچنین یک قسمت “Subtitles ” وجود دارد که میتوانید زیرنویس را به هر زبانی بخواهید تغییر دهید . موفق و مثبت یکی باشید .

 28. Hamid.Brave می گوید

  بابت مطالب کاربردی و بروزتان تقدیر و تشکر می کنم

 29. رضا می گوید

  ان شاأالله حاج آقای بهرام پور رو اینجا ببینیم

 30. سمیرا نعمتی می گوید

  سلام و خدا قوت
  بسیار عالی بود، و ممنون که نحوه فعال کردن زیرنویس فارسی و توضیح دادید.

 31. مهدی سیاح نیا می گوید

  مطلب بسیار مفیدی بود
  بنده هم تعدادی از برترین سخنرانی های تد را برای دوستان علاقه مند در سایتم انتخاب و قرار داده ام

 32. مریم محمودی می گوید

  سلام میخواهم بدانم چگونه می توان به عنوان مجری در برنامه تد شرکت کرد ؟

  1. بهرامی نگار می گوید

   دوست عزیز و گرامی سلام
   از همراهی شما بسیار متشکریم.
   در این خصوص اطلاعاتی نداریم پیشنهاد می کنیم در این خصوص در اینترنت جست و جو کنید.
   بیش تر از یک نفر باشید.

 33. افسانه می گوید

  سلام خانم بهرام پور خدا قوت .مرسی از آموزش خوبتون
  فقط با روشی که آموزش داده شد دکمه دانلود روی ویدیو ها وجود نداره , میشه راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  1. افسانه می گوید

   البته فراموش کردم بگم در قسمت share میتوان دانلود نمود ولی انتخاب زبان فارسی به چه صورت هست؟

 34. افسانه می گوید

  ممنون خانم بهرام پور عزیز ,ببخشید فهمیدم چطوری فارسی ها رو پیدا کنم .

ثبت نام در دوره رایگان
سخنرانی و فن بیان
می‌دانم باورتان نمی شود که چنین دوره‌ای رایگان است. اما امتحانش رایگان است!
فرصت بی نظیر دانلود ۲ ساعت مطلب آموزش کاملاً رایگان را از دست ندهید!
گزارش مشکل سایت
گزارش اشکالات سایت جدید
از اینکه به بهتر شدن سایت کمک می کنید از شما سپاس گزاریم
Thank You. We will contact you as soon as possible.
JOIN US TODAY
Amazing deals and exclusive rewards inside